ماشینهای تولید مخصوص

keivantp

عضو جدید
سلام دوست خوبم
کتاب روشهای ماشینکاری مدرن، نشر طراح، ترجمه فرزاد بیغال؛ مفصل و جامع.

behzadfarivar

عضو جدید
کتاب فرایندهای پیشرفته ماشینکاری نوشته دکتر عرب- بهزاد فریور- انتشارات آزاده- چاپ دوم

sajadfilabi

اخراجی موقت
سلام
کتابهایی که دوستان معرفی کردند بسیار مفیدند .مخصوصا اولی که جدیدا خیلی معروف شده ( البته یکم متنش نامفهومه ) ولی اطلاعات خیلی خوبی داره .
برای تولید چه جور قطه ای می خواین . دقت .هزینه تولید .سختی کار وزمان تولید چه جوری باید باشن .؟

rattling_boy

عضو جدید
سلام
کتابهایی که دوستان معرفی کردند بسیار مفیدند .مخصوصا اولی که جدیدا خیلی معروف شده ( البته یکم متنش نامفهومه ) ولی اطلاعات خیلی خوبی داره .
برای تولید چه جور قطه ای می خواین . دقت .هزینه تولید .سختی کار وزمان تولید چه جوری باید باشن .؟

دقیقا با نظر این دوستمون موافقم.

درسته که کتاب آقای بیغال تقریبا جامع هستش ولی یه مقدار نامفهومه:(

میلاد احمدی

عضو جدید
سلام یه کتاب معرفی میکنم امیدوارم به دردت بخوره(روشهای مخصوص تولید ترجمه آقایان دکتر بنی مصطفی عرب و مهندس سالار فتحی ومهندس فریور از انتشارات آزاده)

P aYa M

عضو جدید
سلام یه کتاب معرفی میکنم امیدوارم به دردت بخوره(روشهای مخصوص تولید ترجمه آقایان دکتر بنی مصطفی عرب و مهندس سالار فتحی ومهندس فریور از انتشارات آزاده)
سلام دوست عزیز.
من شاگرد دکتر عرب بودم باید بگم که خودش دقیقا کاری تو این کتاب نکرده و این کتاب پروژه او دو تا دانشجوی دیگه هستش.
در کل این کتاب ترجمه هستش و هیچ کتاب ترجمه شده ای مشکلات خودش رو داره و این کتاب هم از این امر جدا نیست. کتاب مطالب جالبی داره و تقریبا یه سری از فرایند هایی که تو کتاب بیغال اورده نشده توی این کتاب میتونید پیداش کنی.
پاینده باشید...

اگه بخوایم یه سوراخ به قطر 0.1 میلیمتر به طول 100 میل ایجاد کنیم با چه روشی باید این کارو بکنیم ؟

سلام
از EDM اصلا نميشه استفاده كرد . فكر كنم شما اشتباه مي كنيد دوست عزيز
به نظرم از روش EBM بشه استفاده كرد .
البته نظر دوستان چيه ؟

P aYa M

عضو جدید
سلام
از EDM اصلا نميشه استفاده كرد . فكر كنم شما اشتباه مي كنيد دوست عزيز
به نظرم از روش EBM بشه استفاده كرد .
البته نظر دوستان چيه ؟
سلام دوست عزیز از روش EBM برای تولید تعداد سوراخ بالا در مدت زمان بسیار کوتاه (کاربرد اصلی) و ایجاد صفحات نازک سوراخدار استفاده میشود.
اما از EDM برای تولید سوراخهایی با نسبت عمق به قطر بالا استفاده میشه و بیشترین کاربردش در قالب سازی هست.

در اخر باید بگم EBM جزء یکی از دقیق ترین روشهای تولید مخصوص است و سرعت کاری بسیار بالایی داره ( اگه سرعتش بالا نباشه اصلا صرفه اقتصادی نداره ) اما و سوراخ های بسیار عمیق دقت کافی نداره و سوراخ دچار گشادی کناری میشه.

با هر دو روش سوراخ هایی با نسبت قطر به عمق 1:200 ر میشه ایجاد کرد اما در این نسبت دقت EDM بیشتره.
پاینده باشید....

ALIROOD

عضو جدید
اگر بخواهیم یک سوراخ با نسبت طول به قطر زیاد ( مثلا قطر 2 میل و طول 400 ) رو تولید کنیم البته با روشهای سنتی نه مدرن چه روشی به ذهنتون میرسه ؟