ماجرای نام «ایران» در کارتون پلنگ صورتی

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
42 سال پیش پلنگ صورتی در کارتون پرطرفدار خود از اردک ماجراجویی میزبانی می‌کند که از سفر دور دنیا برگشته و روی چمدانش از بین کشورهایی که رفته، نام «ایران» نیز خودنمایی می‌کند.

به گزارش ایسنا، در قسمت ۱۱۷ کارتون پلنگ صورتی به نام «Pink Quackers»، محصول 1972 گربه لاغر کوهی صورتی رنگ که نمایانگر رابطه کاریکاتوری آدم‌ها در عصر خود است، میزبان اردکی می‌شود که از سفر دور دنیا برگشته و چمدانی را هم به این نشانه همراه خود دارد.

در تصویری از این چمدان کوچک، نام چند کشور روی آن برچسب شده که در بین آنها ایران به وضوح دیده می‌شود.

جوجه اردک، نماد یک انسان ماجراجو و جهانگرد است که به ایران، یونان، انگلیس، مکزیک، ایتالیا، پاریس و ژاپن سفر کرده که این ماجراجویی مایه‌ی شگفت پلنگ صورتی شده است.

این کارتون محبوب در دهه 60 تا 80 میلادی خلق شد و بسیار خوش درخشید، تا آنجا که یک قسمت از مجموعه آن در سال 1964 جایزه اسکار گرفت. اما صرف نظر از موضوع داستان، نکته آن است که ایران 40 سال پیش آنچنان شاخص و شناخته شده بود که از این کارتون محبوب سردرآورد.

ایران همواره به عنوان مقصد فرهنگی برای گردشگران شناخته می‌شد، اما نوع برخورد با صنعت گردشگری و نگاه‌هایی توأم با بدبینی نسبت به گردشگران خارجی در دهه 60 به واسطه اوضاع داخلی کشور و آغاز جنگ تحمیلی و بعدها سوءمدیریت‌ها در این حوزه و البته سیاه‌نمایی‌ها و تبلیغات منفی رسانه‌های غربی موجب شد جایگاه ایران در گردشگری با افت چشمگیری مواجه شود.

اما از سال 92، پس از انتخابات ریاست جمهوری با تغییر سیاست‌ها، اکنون موجی از گزارش‌های مثبت درباره ایران و بویژه اوضاع گردشگری کشور در رسانه‌های غربی ایجاد شده که با توجه به منفعل بودن ایران در عرصه تبلیغات، می‌طلبید مسوولان بهره‌برداری بهتری از این تبلیغات خودجوش داشته باشند تا حالا که بودجه‌ای برای خرج کردن و تبلیغ ندارند، این خلاء را به این شکل پر کنند.

زینـب

اخراجی موقت
با توجه به اینکه اکثر توریست های غربی و شرقی به حجاب و ارزش های دینی و اخلاقی جامعه ما پایبند نیست، ورودشون به کشور جز مقداری دلار نتیجه دیگری نداره.هدف این انقلاب که پایه های فرهنگی داره فراموش نشه، قرار نیست به خاطر دنیا آخرتمون رو بفروشیمون.توریست خوبه ولی توریستی که مشکلات فرهنگی ایجاد نکنه.مثل توریست های مسلمان یا توریست های مسن غربی که به دلیل کهولت سن توان بی بند و باری ندارن و انتظار نوشیدنی های حرام و دریا و کافه و... رو هم ندارن.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش یه کمی از ترکیه مدیریت توریستی رو یاد می گرفتند....

sezgi

عضو جدید
با توجه به اینکه اکثر توریست های غربی و شرقی به حجاب و ارزش های دینی و اخلاقی جامعه ما پایبند نیست، ورودشون به کشور جز مقداری دلار نتیجه دیگری نداره.هدف این انقلاب که پایه های فرهنگی داره فراموش نشه، قرار نیست به خاطر دنیا آخرتمون رو بفروشیمون.توریست خوبه ولی توریستی که مشکلات فرهنگی ایجاد نکنه.مثل توریست های مسلمان یا توریست های مسن غربی که به دلیل کهولت سن توان بی بند و باری ندارن و انتظار نوشیدنی های حرام و دریا و کافه و... رو هم ندارن.

خدا اسلام و مسلمان ها و ایران رو از دست افراطی های مثل شما در امان نگه داره

زینـب

اخراجی موقت
خدا اسلام و مسلمان هارو از دست افراطی های مثل شما در امان نگه داره

کسی که به اعتراض به برهنگی توریست ها لب دریا، به رقصیدن در کافه ها و خوردن نوشیدنی های حرام و... بگه افراط در اسلام.
خدا ایشالله یک بار دیگه اسلام رو بهش بشناسونه، چون بویی از اسلام نبرده.

sezgi

عضو جدید
کسی که به اعتراض به برهنگی توریست ها لب دریا، به رقصیدن در کافه ها و خوردن نوشیدنی های حرام و... بگه افراط در اسلام.

فقط این موضوع رو نگفتم

کل تاپیکاتون رو گفتم

ادم امثال شما رو میبینه تازه میفهمه چرا جوونها از اسلام فرارین.

خدا راه راست رو جلوتون قراربده.که با این افراطی بودنتون دارید تیشه به ریشه اسلام میزنین.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جایی شنیدم که قبل انقلاب تعداد توریست هایی که به ایران میومدند 2 میلیون بودند (‌35 سال پیش ) الان شده 700 هزار که اکثرشون هم برای زیارت میان !!!

الان داعش عراق و سوریه گرفته شما تمایل دارید به این کشورها سفر کنید ؟؟ نه !! پس انتظار هم نباید داشته باشیم که کسی به کشور ما سفر کنه!

در تصویری از این چمدان کوچک، نام چند کشور روی آن برچسب شده که در بین آنها ایران به وضوح دیده می‌شود.

جوجه اردک، نماد یک انسان ماجراجو و جهانگرد است که به ایران، یونان، انگلیس، مکزیک، ایتالیا، پاریس و ژاپن سفر کرده که این ماجراجویی مایه‌ی شگفت پلنگ صورتی شده است.

شاه ایران خیلی خوب داشت به جهان معرفی میکرد ...

زینـب

اخراجی موقت
فقط این موضوع رو نگفتم
کل تاپیکاتون رو گفتم

ادم امثال شما رو میبینه تازه میفهمه چرا جوونها از اسلام فرارین.
خدا راه راست رو جلوتون قراربده.که با این افراطی بودنتون دارید تیشه به ریشه اسلام میزنین.

هر تاپیکی رو تو همون تاپیک بپرسین جوابش هم هست.
هیچ افراطی نیست.
اون چیزی که جوونارو از اسلام فراری داده، حرفای من و امثال من نیست.
کار جریان های به اصطلاح روشنفکری و اصلاحات و... هست که با گسترش تفکرات غربی و از اینترنت گرفته تا کتابای دانشگاهی و محیط های نامناسب دانشگاه در حال حاضر، جوونارو رو عادت دادن به گناه کردن.
که الان یکی دستورات صریح قرآن و اسلام رو میگه بهش میگن افراط میکنی !!!

اگر یک جای اسلام به اختلاط دختر و پسر جوان، به حرکت موزون دخترا جلوی مردا، به ابتذال و خنده های بیجا و... توصیه شده، بگین اینا افراط تو اسلامه.
اتفاقا آدمایی که اسلام رو با غرب قاطی کردن و یه چیزی از خودشون در آوردن بیشتر جوونا رو از اسلام زده کردن.

چون طعم گناه زندگی به شیوه غربی رو به جوان چشوندن، دختر ما سختشه چادر سر کنه، سختشه با پسر نگه نخنده، سختشه تو خیابان و ارتباط با مردا سنگین باشه و...
پسر ما سختشه دخترارو به چشم هوس نگاه نکنه، سختشه متلک نندازه و ...

زینـب

اخراجی موقت
من جایی شنیدم که قبل انقلاب تعداد توریست هایی که به ایران میومدند 2 میلیون بودند (‌35 سال پیش ) الان شده 700 هزار که اکثرشون هم برای زیارت میان !!!

الان داعش عراق و سوریه گرفته شما تمایل دارید به این کشورها سفر کنید ؟؟ نه !! پس انتظار هم نباید داشته باشیم که کسی به کشور ما سفر کنه!

شاه ایران خیلی خوب داشت به جهان معرفی میکرد ...

اگه دقت میکردین جوابتون رو داده بودم، که اکثر توریست های غربی و شرقی دوست دارن از نظر پوششی و غذایی هر کاری دوست داشتن بکنن.
یعنی بدون حجاب و لباس های خیلی کوتاه بیان تو شهر، شراب و... رو داشته باشن، رقص و آواز رو هم داشته باشن و ...
معلومه زمان شاه این چیزا آزاد بود زیاد میومدن.
الان هم آزاد کنن زیاد میان.

اما به چه قیمتی؟
به قیمت فروختن دین و ایمانمون و پایمال کردن خون شهدامون واسه افزایش توریست، دور اخلاق و فرهنگ اسلامی خط بکشیم؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

فکر کنم ایران فقط مال شما نباشه که تصمیم بگیرین چطوری اداره اش کنید..
ولی باید به عرض برسونم شما تورستهای خارجی رو متاسفانه عیاش و هرزه میدنین که دنبال عیاشی میرن به کشورهای دیگه مثل ایران.
شما سخت در اشتباهین.اونا تو کشور خودشون اینقدر آزادی دارن که آتش شهوت و عیاشیشونو اونجا خالی کنن
مشکل دفع تورسیم برمیگرده به نوع برخورد همفکراتون نسبت به جهان و رفتار وسخنانی که باعث ایران هراسی شده
.
.....

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه دقت میکردین جوابتون رو داده بودم، که اکثر توریست های غربی و شرقی دوست دارن از نظر پوششی و غذایی هر کاری دوست داشتن بکنن.
یعنی بدون حجاب و لباس های خیلی کوتاه بیان تو شهر، شراب و... رو داشته باشن، رقص و آواز رو هم داشته باشن و ...
معلومه زمان شاه این چیزا آزاد بود زیاد میومدن.
الان هم آزاد کنن زیاد میان.

اما به چه قیمتی؟
به قیمت فروختن دین و ایمانمون و پایمال کردن خون شهدامون واسه افزایش توریست، دور اخلاق و فرهنگ اسلامی خط بکشیم؟

تورسیتی که ایرانو برای گشت انتخاب میکنه دنبال عیاشی نیست سرکار خانم.تورستای ایرانگرد دنبال فرهنگ اومدن اینجا
این از شاخسه های مهم کشور ماست وگر نه میرفتن تایلند .همونجایی که جوونای ایرانی میرن اونم دسته دسته متاسفانه..منظورمو گرفتی؟
اونایی که دنبال عیاشی هستن میرن کشوری که جاذبه توریستی شون عیاشیه نه فرهنگی.

آخرین ویرایش:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تورسیتی که ایرانو برای گشت انتخاب میکنه دنبال عیاشی نیست سرکار خانم.تورستای ایرانگرد دنبال فرهنگ اومدن اینجا
این از شاخسه های مهم کشور ماست وگر نه میزفتن تایلند .همونجایی که جووونتی ایرانی میرن اونم دسته دسته متاسفانه..منظورمو گرفتی؟

تایید میشود
بچه ها با اینا باید مثل خودشون رفتار کرد یه آدم معلوم الحالیه این زینب پس جوابش رو ندید و بزارید تو تفکرات خودش بمونه و بپوسه

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تایید میشود
بچه ها با اینا باید مثل خودشون رفتار کرد یه آدم معلوم الحالیه این زینب پس جوابش رو ندید و بزارید تو تفکرات خودش بمونه و بپوسه

من جواب زینبو نمیدم.میخوام جلوی این تفکر غلطو بگیرم. حرف بدی هم نیزنم به کسی هم توهین نمیکنم . سیاسی هم حرف نمیزنم.
.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصولا ایرانیها نمیدونم چرا طرز تفکرشون اینطوریه اما فک میکنن بهترین ادمای دنیا هستیم در صورتی که اینطور نیس

شما برید همین ترکیه بغل دستمون .. توریست ایرانی رو با توریست خارجی مقایسه کن... توریست خارجی رو ببوس بذار رو سرت...

بعدش وارد ایران که میشن... همه مقید به قوانین اسلامی میشن.. بعد اینطورم از دنیا ایراد میگیریم...

توریست خارجی معمولا برا کشورای مسلمون که میان برا تحقیق و اینجور چیزا میان.. اصولا خارجیا اینطورین که همه چی براشون جالبه

میان تحقیق میکنن دنیا رو میبینن ولی ایرانی بره خارج گند میزنه به همه چی... چه بخواییم چه نخواییم حقیقته!

چون ندید بدید بار اومدیم!

توریست خارجی بره بره خارج هزار جا جذاب تر از ایران هست واسه حال کردن نمیاد ور دل من و شما

حرفا میزنید :d

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصولا ایرانیها نمیدونم چرا طرز تفکرشون اینطوریه اما فک میکنن بهترین ادمای دنیا هستیم در صورتی که اینطور نیس

شما برید همین ترکیه بغل دستمون .. توریست ایرانی رو با توریست خارجی مقایسه کن... توریست خارجی رو ببوس بذار رو سرت...

بعدش وارد ایران که میشن... همه مقید به قوانین اسلامی میشن.. بعد اینطورم از دنیا ایراد میگیریم...

توریست خارجی معمولا برا کشورای مسلمون که میان برا تحقیق و اینجور چیزا میان.. اصولا خارجیا اینطورین که همه چی براشون جالبه

میان تحقیق میکنن دنیا رو میبینن ولی ایرانی بره خارج گند میزنه به همه چی... چه بخواییم چه نخواییم حقیقته!

چون ندید بدید بار اومدیم!

توریست خارجی بره بره خارج هزار جا جذاب تر از ایران هست واسه حال کردن نمیاد ور دل من و شما

حرفا میزنید :d

البته این کلی گوییتون در مورد ایرانیها رو نمیپسندم.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته این کلی گوییتون در مورد ایرانیها رو نمیپسندم.

من براساس انچه دیدم حرف زدم... دوست من

خب معلومه که خوب و بد همه جا هست اما دیگه نباید اینقد ارمان گرا باشیم درمورد خودمون

اخه زینب خانم جوری حرف میزنه که...

بیخیال

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
give me five

پ.ن: دوستان یه ذره ما رو درک کنین ما به بوی سیر حساسیم پس ...

این افراط و تفریط خیلیآ رو رنج میده... از جمله من

من واقعا هدفی نداشتم. فقط عین مقاله رو گذاشتم. شاید نویسنده اصلی هدف داشته از سال 93. اما من فقط خواستم کامل بذارم طلب رو. در واقع راستش اتفاقا خودمم قبول نمیکنم که در عرض یه سال بشه تفاوت ایجاد کرد

sfk123

اخراجی موقت
حالا بعضی ها همچین میگن خارجی ها بی بند وبار و ... هستند هرکی ندونه فکر می کنه ایرانا همه پیغمبرزاده و ... هستند!!!

تا حالا چند تا توریست خارجی به زنان ایرانی تجاوز کردن؟
حالا برین یه سرچ بکنید ببینید ایرانیا به چند تا توریست خارجی ...؟

ماشاا... هر جا هم که میرن یه دسته گلی آب میدن. یا به جرم قاچاق مواد مخدر میگیرینشون، یا به دلیل تفاوت فرهنگی؟!؟!؟! دبی و ترکیه رو هم که آباد کردن. (اسم این افراد و شغلشون معرف همه چیز هست)

دوست گرامی، یه جای دیگه دوبار بهت تذکر دادم که دعوای الکی راه ننداز، جوابگوی تاپیکات باش، اونوقت به جای شما به من اخطار دادن( خودش میدونه )

دوستان عزیز اینجا انجمن هست، یعنی همه میتونن نظرشون رو بگن هیچ عیبی هم نداره، ولی نه اینکه با پست های تکراری بزور عقایدشون رو بکنن سرلوحه دیگران. لااقل دو تا پست بزارن که اطلاعات خواننده یه کم بیشتر بشه نه همش پست های تکراری.

اطلاع رسانی زمانی اطلاع رسانی هست که اطلاعات خام رو بدی به طرف مقابل و بزاری خودش تصمیم بگیره، نه اینکه اطلاعات ناقص رو با نتیجه گیری دلخواه، قالب بقیه کنی بعد هم یه پسوند 100 درصد اثبات شده، علمی، اسلامی و ... بچسبونی بهش(لااقل دلیل و سند درست حسابی همراهش بیارین ).

بد حجابی یه توریست مهم نیست چون اونقدر نمی ماند که بخواهد فسادی به پا کنه.
بزرگترین
(و یکی از پیشرفته ترین) کشور مسلمان مالزی هست ببینید اونا چجوری با مردم (مسلمان و غیره) و توریست ها برخورد میکنن ما چکار میکنیم.

افراد اگه دغدغه حجاب دارن اول برن یه فکری برای خواهرای چینی و روسی بکنن که به اسم کار برای ایران اومدن و برای حفظ حجابشون از دولت پول اضافه میگیرن(
زمان طاغوت به این کار چی میگفتن؟) ولی حجاب رو رعایت نمی کنن و حزب الهی ها هم صداشون در نمیاد. (لینک)

مردای چینی که تو ایران هستند در محل اقامتشون نسل سگ و لاکپشت و هر راه رونده ای رو منقرض کردن باز صدای کسی در نمیاد.
(لینک لاک پشت )(لینک سگ و گربه)

بساط عیش و عشرت عزیزان روس و چینی هم براهه باز صدای کسی در نمیاد.

عزیزان خسته شدم از بس این حرف ها رو تکرار کردم و کسی گوش نکرد.

تاپیک ها رو بخونید ببینید دغدغه افراد چی شده؟!؟!

همینایی که ادعای اسلام دارن دغدغه شون شده حجاب، چرا نمیان از اینا بگن:
1- چی شده که ایران در زمینه خودکشی سال گذشته رکورد زده؟ اونم توی چه رنج سنی! (آمار رسمی سال 91 و 92) (آمار رسمی 93)

2- تعداد کودکان کار در ایران (آمار سال 92)

3-
'تجاوز' عامل اصلی ابتلای کودکان خیابانی ایران به ایدز

4- آمار بیکاری چقدره؟

5- چرا اکثر زنان تن فروش متاهل هستند!!!
فقر و بیکاری یا لجام گسیختگی شهوت(انسان برای دفع شهوت روزی یه دفعه اونم با یه نفر نه با چندنفر اونم با هر کسی).

6- آمار اعتیاد چقدره؟ به اسم مبارزه با مواد مخدر چقدر سرمایه ملی هدر میره؟ چند نفر کشته شدن؟ چقدر این کار شون جواب داده؟(البته در گران شدن مواد که خوب جواب داده)
نکته: سیگار که حمل و استعمالش تقریبا آزاده، همه ما رو سیگاری کرده؟ زمان طاغوت! همه الکلی و تریاکی بودن؟

7-جریان بنزین های پتروشیمی چی بوده؟ چند نفر به خاطر این بنزین راهی اون دنیا شدن؟

و ...

امیدوارم از الان در کنار حجاب با چادر وارداتی، این موارد هم به دغدغه هاتون اضاف بشه.

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا بعضی ها همچین میگن خارجی ها بی بند وبار و ... هستند هرکی ندونه فکر می کنه ایرانا همه پیغمبرزاده و ... هستند!!!

ماشاا... هر جا هم که میرن یه دسته گلی آب میدن. یا به جرم قاچاق مواد مخدر میگیرینشون، یا به دلیل تفاوت فرهنگی؟!؟!؟! دبی و ترکیه رو هم که آباد کردن. (اسم این افراد و شغلشون معرف همه چیز هست)

دوست گرامی، یه جای دیگه دوبار بهت تذکر دادم که دعوای الکی راه ننداز، جوابگوی تاپیکات باش، اونوقت به جای شما به من اخطار دادن( خودش میدونه )

دوستان عزیز اینجا انجمن هست، یعنی همه میتونن نظرشون رو بگن هیچ عیبی هم نداره، ولی نه اینکه با پست های تکراری بزور عقایدشون رو بکنن سرلوحه دیگران. لااقل دو تا پست بزارن که اطلاعات خواننده یه کم بیشتر بشه نه همش پست های تکراری.

اطلاع رسانی زمانی اطلاع رسانی هست که اطلاعات خام رو بدی به طرف مقابل و بزاری خودش تصمیم بگیره، نه اینکه اطلاعات ناقص رو با نتیجه گیری دلخواه، قالب بقیه کنی بعد هم یه پسوند 100 درصد اثبات شده، علمی، اسلامی و ... بچسبونی بهش(لااقل دلیل و سند درست حسابی همراهش بیارین ).

بد حجابی یه توریست مهم نیست چون اونقدر نمی ماند که بخواهد فسادی به پا کنه.
بزرگترین
(و یکی از پیشرفته ترین) کشور مسلمان مالزی هست ببینید اونا چجوری با مردم (مسلمان و غیره) و توریست ها برخورد میکنن ما چکار میکنیم.

افراد اگه دغدغه حجاب دارن اول برن یه فکری برای خواهرای چینی و روسی بکنن که به اسم کار برای ایران اومدن و برای حفظ حجابشون از دولت پول اضافه میگیرن(
زمان طاغوت به این کار چی میگفتن؟) ولی حجاب رو رعایت نمی کنن و حزب الهی ها هم صداشون در نمیاد. (لینک)

مردای چینی که تو ایران هستند در محل اقامتشون نسل سگ و لاکپشت و هر راه رونده ای رو منقرض کردن باز صدای کسی در نمیاد.
(لینک لاک پشت )(لینک سگ و گربه)

بساط عیش و عشرت عزیزان روس و چینی هم براهه باز صدای کسی در نمیاد.

عزیزان خسته شدم از بس این حرف ها رو تکرار کردم و کسی گوش نکرد.

تاپیک ها رو بخونید ببینید دغدغه افراد چی شده؟!؟!

همینایی که ادعای اسلام دارن دغدغه شون شده حجاب، چرا نمیان از اینا بگن:
1- چی شده که ایران در زمینه خودکشی سال گذشته رکورد زده؟ اونم توی چه رنج سنی! (آمار رسمی سال 91 و 92) (آمار رسمی 93)

3-

4- آمار بیکاری چقدره؟

فقر و بیکاری یا لجام گسیختگی شهوت(انسان برای دفع شهوت روزی یه دفعه اونم با یه نفر نه با چندنفر اونم با هر کسی).

6- آمار اعتیاد چقدره؟ به اسم مبارزه با مواد مخدر چقدر سرمایه ملی هدر میره؟ چند نفر کشته شدن؟ چقدر این کار شون جواب داده؟(البته در گران شدن مواد که خوب جواب داده)
نکته: سیگار که حمل و استعمالش تقریبا آزاده، همه ما رو سیگاری کرده؟ زمان طاغوت! همه الکلی و تریاکی بودن؟

7-جریان بنزین های پتروشیمی چی بوده؟ چند نفر به خاطر این بنزین راهی اون دنیا شدن؟

و ...

امیدوارم از الان در کنار حجاب با چادر وارداتی، این موارد هم به دغدغه هاتون اضاف بشه.

خب عزیز من کمی به این خانم استراحت بده...:دی
چه حساب کتاب دقیقی:surprised:
قیمت ها اومد دستمون...الان جواب چشم و گوش باز شده من رو کی میده؟:eek::D

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دوستان: چرا جدیدا انقدر تاپیک های سیاسی و عقیدتی تو باشگاه زیاد شده؟ مدیران عزیز چرا رسیدگی نمیکنن؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
در رابطه با موضوع توریست هم مسئله اصلی شاید حجاب باشه ولی تمام ماجرا نیست
انقدر با خانم پروین هم جر و بحث نکنید و اسلام رو به گفته های ایشون نبینید
شاید خدایی نکرده بلا به دور یه دوتا مسلمان هم تو این باشگاه باشه که با این گفتمان های سیاسی و عقیدتی شما بهشون بر بخوره
بنده کاملا با این طرز فکر که همه چیز فقط دو روی بد و خوب داره کاملا مخالفم
حرف از توریست و جذب توریست میزنن میگن ساحل شمال کشور...خانم پروین هم پیش خودشون میگن لب دریا که نمیشه مسجد زد پس حتما کاواره و دیسکو میزنن... پس مرگ بر امریکا!!!:دیییی
به قول یکی از بزرگان میگفت اینجا ایرانه...تا وقتی به نفعشون است قانونی برخورد میکنن.جایی که کم میارن اسلامیش میکنن

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشبختانه در سال اخیر موضوع توریسم در کشور رشد زیادی داشته و دلیلش هم فکر میکنم بالا رفتن سطح فرهنگ مردم و راحت گرفتن خیلی چیزها بر توریست ها باشه....
من افتخار میکنم وقتی میبینم کشورم پتانسیل هایی رو داره برای جذب توریست....وقتی میبینم در زمان قاجار یا صفویه یا پهلوی ک امروزه همه دارن نفیش میکنن و مشغول بدگوئی ازش هستن آثاری خلق شده ک به برکت اونها امروزه گردشگر داریم...و حالا احساس میکنم باید به فکر این موضوع باشیم که مایی ک خودمون رو برتر از هر زمان تاریخی در ایران میدونیم برای آینده ی کشور چه کردیم....به این فکر کنیم که ما چ اثری خلق کردیم که صد سال و دویست سال آینده.....حتی 2500 سال دیگه بتونن بهمون افتخار کنن؟دوره اوج و شکوفایی ایران داره رو به زوال میره دلیلش هم توجه های افراطی به گذشته ش در صورتی که حال رو رها کردیم...اگر پادشاهان ایران دستور ساخت کاخ رو برای اقامتشون نمیدادن اکنون باید گردشگران به بازدید از کجا میرفتند؟موضوع توریسم در حال با کمی فرهنگ سازی و توجه به گردشگران و بهبود اوضاع اونا حل میشه چون پتانسیل داریم...اما چند صد سال آینده که این پتانسیل ها از بین برن چگونه میخوایم توریست جذب کنیم؟پس بهتره قبل از بهبود اوضاع توریسم به فکر خلق آثار توریست پذیر برای آینده باشیم....
ممنون از تاپیک خوبت.

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یه چیز بگم..من پست قبلی رو در حالی گذاشتم ک بقیه پست هارو نخونده بودم حالا ک خوندم باید بگم ک یکم طرز تفکرمون رو درست کنیم.....یکی از دوستان گفته بود اگه دنبال عیاشی بود میرفت تایلند و امثالهم...کاملا صحیح...باید توجه داشته باشیم ک هر کسی نمیاد واسه گردشگری تو ایران....اکثرا هنرمندا هستن ک میان به ایران....اکثرشون نقاشان...عکاسان و معماران با ذوقی هستن وگرنه هر کسی عظمت هنر رو درک نمیکنه پس ایران با جاذبه های تاریخی و آثار معماری زیبایی ک داره قشر خاصی رو جذب میکنه....پس بهتره به اون قشر خاص که اکثرا از لحاظ فرهنگی غنین احترام بذاریم...کسی که ب دنبال هنر و تاریخ اومده ایران صد در صد حجاب اونقد براش مهم نیست که باشه و نباشه...چون اومده که نیازهای هنری و بصری خودش رو ارضا کنه و چشمش زیبایی ببینه....و اکثر توریست ها هم بعضا حجاب بهتری از من و شمای نوعی دارن...و اون حجاب برای خود من بسیار ارزشمنده از این لحاظ که بی هیچ گونه اعتقادی و تنها از سر احترام رعایت میشه....اینگونه قضاوت نکنیم....تک تک این توریستها برای من قابل احترام و حتی تشویقن...چرا ک اگر افراد خوش گذرانی بودن صد در صد ایران رو انتخاب نمیکردن(خودمون داریم میپوسیم حالا اونا بیان خوش گذرونی!)پس یه توریست خواسته و قصد دیگه ای داره...اینها رو درک کنیم و سطحی برخورد نکنیم.

زینـب

اخراجی موقت
فکر کنم ایران فقط مال شما نباشه که تصمیم بگیرین چطوری اداره اش کنید..
ولی باید به عرض برسونم شما تورستهای خارجی رو متاسفانه عیاش و هرزه میدنین که دنبال عیاشی میرن به کشورهای دیگه مثل ایران.
شما سخت در اشتباهین.اونا تو کشور خودشون اینقدر آزادی دارن که آتش شهوت و عیاشیشونو اونجا خالی کنن
مشکل دفع تورسیم برمیگرده به نوع برخورد همفکراتون نسبت به جهان و رفتار وسخنانی که باعث ایران هراسی شده
.
.....

اسم نظام ما چیه؟
جمهوری اسلامی. یعنی رای اکثریت مسلمان.
مردم هم در سال 58 با 98 درصد آرا به اسلام رای دادن، هم تو تمام انتخابات ها رای خودشون رو به اسلام و ولایت میدن.
سیاست های اصلی نظام رو هم مقام معظم رهبری تبیین میکنن.
پس حتما ایشون هم اینطور صلاح دیدن که اجازه ندیم غربی ها با هر فرهنگ و پوششی که دوست دارن وارد کشورمون بشن.

من نگفتم توریست ها برای عیاشی میان.
برای توریست های غربی، نوشیدن مشروبات و گذراندن شب در کازینوها و... یک چیز جا افتاده و طبیعیه.
این چیزا برای اونا کارای عادی شده مثل آب و غذا خوردن ما.

شهوت هیچ وقت خالی نمیشه.
همانطور که تشنگی هیچ وقت رفع نمیشه، ما کاری نکردیم که ایران هراسی باشه.
بازم تاکید میکنم به سخنان رهبر عزیزمون بیشتر و با تامل بیشتر گوش بدین.
غرب از فروپاشی خودش میترسه که سعی میکنه ایران رو کشوری وحشتناک نشون بده که چرا جلوی حرام خوری، بی بند و باری، مراکز فحشا و... میاسته.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم نظام ما چیه؟
جمهوری اسلامی. یعنی رای اکثریت مسلمان.
مردم هم در سال 58 با 98 درصد آرا به اسلام رای دادن، هم تو تمام انتخابات ها رای خودشون رو به اسلام و ولایت میدن.
سیاست های اصلی نظام رو هم مقام معظم رهبری تبیین میکنن.
پس حتما ایشون هم اینطور صلاح دیدن که اجازه ندیم غربی ها با هر فرهنگ و پوششی که دوست دارن وارد کشورمون بشن.

من نگفتم توریست ها برای عیاشی میان.
برای توریست های غربی، نوشیدن مشروبات و گذراندن شب در کازینوها و... یک چیز جا افتاده و طبیعیه.
این چیزا برای اونا کارای عادی شده مثل آب و غذا خوردن ما.

شهوت هیچ وقت خالی نمیشه.
همانطور که تشنگی هیچ وقت رفع نمیشه، ما کاری نکردیم که ایران هراسی باشه.
بازم تاکید میکنم به سخنان رهبر عزیزمون بیشتر و با تامل بیشتر گوش بدین.
غرب از فروپاشی خودش میترسه که سعی میکنه ایران رو کشوری وحشتناک نشون بده که چرا جلوی حرام خوری، بی بند و باری، مراکز فحشا و... میاسته.

مطمئنین همه این چیز ها در مورد غرب البته من متوجه نشدم از غرب منظورتون دقیقاً کدوم کشوره صدق می کنه؟

زینـب

اخراجی موقت
مطمئنین همه این چیز ها در مورد غرب البته من متوجه نشدم از غرب منظورتون دقیقاً کدوم کشوره صدق می کنه؟

غرب منظور کشورهای اروپایی هستن و آمریکا و کانادا و البته برخی کشورها مثل ارمنستان و آذربایجان که متمایل به غرب هستند.
بله همه اینها در مورد غرب صدق میکنه.

زینـب

اخراجی موقت

خارجی ها نیاز به تجاوز ندارن چون مکان هایی دارن که زن رو مثل کالا خرید و فروش میکنن و مجوز هم دارن.
در هر کشوری هم که به عنوان توریست میرن به این مکان ها سر میزنن.
از خدا بیخبر و متجاوز همه جای دنیا هست.
ولی شما چون ایرانی هستی، اخبار ایران رو بیشتر میشنوی.
رسانه های داخلی کشورهای دیگر رو هم دنبال کنی از این رسوایی ها زیاده، مخصوصا تو سطوح بالای کشوری شون، از آقای کلینتون بگیر تا برلوسکنی و...

دور شدن از ارزش های اسلامی و آرامش در نهاد خانواده.
نزدیکی به نظام های دنیا پرستی. نگاهی به آمار خودکشی در کره جنوبی بندازین.

وقتی دنیا پرست ها همه ارزش هارو توی دنیا تعریف میکنن، معلومه آمار خودکشیواسه مشکلات دنیوی بالا میره.

مهاجرت روستاییان به شهرهای بزرگ باز هم به دلیل تمایل به کسب مال و دنیا.
اگر اهل ایمان بودن و قانع بودن، در روستاها کار میکردن و خودشون هم به زحمت نمیافتادن.

3-

تجاوز توسط کسانی انجام میشه که به اسلام واقعی اعتقادی ندارن.
اینا تماما نتیجه دور شدن از اخلاق اسلامیه.
علتش هم تو دوران ریاست جمهوری هاشمی و خاتمی بوده که بی غیرتی فرهنگی رو رواج دادن.

4- آمار بیکاری چقدره؟

مدرک گرایی و تاسیس دانشگاه آزاد توسط هاشمی.
با سرکار گذاشتن چوان ها به بهانه مدرک، توقعات رو بالا بردن و هرکسی حاضر نیست هر کاری رو انجام بده و همه کار پشت میزی میخوان.
بیکاری بالا رفته.
مقصر اصلاحات و غرب گرایان.
و باز هم دور شدن از سیاست های اسلام و ولایت.

چون از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ مهاجرت کردن و به دلیل نبود ظرفیت خودشون رو گم کردن.
کمبود تقوا به دلیل عدم توجه لازم به ارزش زن در اسلام.

هر چیز دیگری هم اشاره کنین ریشه های فرهنگی و اخلاق داره.
فرهنگ اسلامی-ولایی اگر در کشور نهادینه بشه و این عنادهای بر سر قدرت اگر از بین برن، اکثر مشکلاتمون حل میشه.
حجاب بخشی از فرهنگه.
من برای همه بخش های فرهنگی دغدغه هامو مطرح میکنم، صدا و سیما بوده، ورزش بوده و چیزای دیگه هم هست که به مرور مطرحش میکنم.

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زینب خانم رفتار و اعمال تمام افراد حاصل نوع نگرش و بینش افراد به زندگی و معنویات میباشد و بینش و بصیرت شما رفتار شما رو شکل داده و شخصیت شما رو میسازد
واقعا نوع برخورد و روش تبلیغی که شما در پیش گرفته اید تاثیر مطلوبی هم داشته؟ با جنگ ستیزی و افراطی گرایی دیگران رو نسبت به مسائلی که مطرح میکنید حساس و مجبور به واکنش میکنید
پس برای اصلاح رفتارتون خوش بینی رو سرلوحه رفتارتون قرار بدین و به این امور نظری مثبت داشته باشین و انتقاد سازنده کنید نه مخرب!
در کشور ما چهارچوب هایی برای جامعه قرار دادن که فرد با رشد و تکاملش یا باید خودش رو مجبور به تحمل این چهارچوب کنه یا باید چهارچوب شکنی کنه

بالا