لیست ایرانیان مطرح و برجسته مقیم آمریکا (list of notable Iranian-Americans)

eL2rado

عضو جدید
منبع: aftabgardan-cc.com by Hamid
در کتاب «رازهای طراحی وب‌سایت» نوشته مهندس علی محمدآقا زمانی جمله جالبی خواندم: تا سال 2015 میلادی، یک میلیارد نفر در اقصی نقاط جهان، به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند داشت!
گوینده این جمله، رئیس بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی آمریکا، یعنی دکتر «حسین اسلامبلچی» هستند. مدیر عامل شرکت AT&T آمریکا که شرکت‌های مشهوری چون Apple برای گوشی‌های مشهوری چون iPhone با این شرکت قرارداد دارند.
خلاصه، آدرس سایت ایشان را هم نوشته بود: eslambolchi.com سایت، در دست ساخت است. بنابراین، جستجو کردم و هدفم این بود که ببینم ایشان ایرانی هستند یا خیر.
به صفحه معرفی ایشان در ویکی‌پدیا رسیدم.
در این صفحه اشاره‌ای نشده است که ایشان ایرانی هستند، اما در پایین صفحه لینکی داده شده است به لیست 220 نفری ایرانیان برجسته مقیم آمریکا که نام ایشان جزو این لیست است: Iranian Americans
حالا که خیلی اتفاقی به این لیست رسیدم، کمی بررسی کردم که ببینم این افراد چه سمت‌هایی در شرکت‌های مشهور دارند.
در این صفحه: List of Iranian Americans لیست این افراد، به انضمام سمت آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

در بخش تکنولوژی و کامپیوتری، چنین لیستی داریم:
Business/technology

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
عالی بود el2rado جان
این لیست خیلی به دردم خورد ممنون از فعالیتت ;)

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از بدترین فحش‌هایی که ممکن است یک غربی به ما بدهد (که دقیقاً به من داده!)، این است که شما فقط یک مصرف‌کننده تکنولوژی‌ای که ما ساخته‌ایم هستید! این لیست شاید کمی خاصیت آینه داشته باشد! (باید برای حداقل یک نفر، این صفحه را ایمیل کنم!!!)
ممنون دوست من . این جمله ی آخرت عالی بود​

Next

عضو جدید
.
ولی یکی از اشخاصی که من به ایرانی بودنش افتخار می کنم دکتر فیروز نادری هست ...

nahayat_naderi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ضمن تشکر از پست جالبتون می خواستم نظر خودم را بگم.
مطلبتون واقعا غرور افرین بود اما بسیاری از این افراد را اگر پی گیری کنید می بینید از کودکی یا نوجوانی و سالهای دانشگاهی اونها در ایران نبودن و این سالهای سرنوشت ساز علمی را در کشور دیگری گذراندن یعنی بیشتر ایرانی زاده و ایران زاده هستن تا ایرانی البته منظورم دقیقا از لحاظ فرهنگی نیست. مثلا خانم انصاری که نامشون در اینجا رفته زمانی که خیلی کوچک بودن یعنی زیر 5 سالگی از ایران رفتن به امریکا.از سوی دیگه امریکاهم کشور فرصت هاست.و دارای صنایع و فناوری های بسیار پیشرفته و گستردست بین 50 تا 60 درصد بهترین دانشگاه های جهان مال امریکاست لذا اگر جستجو کنید تعداد بسیار زیادی از متخصصین را خواهید یافت که از کشور های به خصوص توسعه نیافته به سوی انجا حمله ور می شن.کشور هایی با اوضاع بد برای سرمایه گذاری اقتصادی و کلا با شرایط بد اقتصادی و تحقیقی.ما باید بدونیم 70 میلیون هم در خود ایران هستن که قاعدتا اینها هم ایرانی هستن و همه چیز از حکومت و اقتصادو صنایع بگیریدتا اسفالت کف خیابان ها انعکاس تلاشها و تفکرات و عملکردهمین مردم هست در واقع شاید همون مفهوم خلایق هر چه لایق.
دو گروه در ایران یافت می شن گروهی که تصور می کنن مردم کشور های پیشرفته مو جوداتی هستن که ما ایرانی ها هرگز به گردشون نمی رسیم و گروه دوم تصورشون درست بر عکسه و فکر می کنن خدا به ایرانی ها یک چیزی بیشتر داده در حالی که هر دو غلطه.به قول خداوند:
لیس للانسان الا ما سعی
تفکر اول باعث رکود و سستی و نومیدی می شه و تفکر دوم غرور بی جا ایجاد می کنه و باعث می شه مشکلات عمیق کشورمون را اصلا نبینیم که بخواهیم حلش کنیم.و نظر شخص من اینه که اولین مرحلهبرای حل تمام مشکلات ما اگاهی بخشی هست و مبارزه با نادانی با سلاح قلم که چقدر مقدسه خداوند سوگند یاد می کنن که:
والقلم و ما یسطرون.
و اینکه تفکر کنیم دور اندیش باشیم در هر موردی منطقی فکر کنیم وقتی ضعفی میبینیم در هر عرصه ای باید انتقاد اصلاح یا تغییر ایجاد کنیم پشتکار و نظم پذیری هم از عوامل دیگه هست.بی خود شعار دادن و حرف زدن هیچ سودی نداره مهم عملکرد هستش.امیدوارم روزی که ایران در تمام زمینه ها قدم در راه اصلاح می گذاره را ببینم.روزی که جوونها بیشتر وقتشون نیروی عظیمشون صرف چت و تخلیه عقده بودن با جنس مخالف و مواد مخدر و و تجمل گرایی و مصرف کالاهای رنگارنگ نشه و بتونن خیلی عمیق و با چشمان باز مشکلات کشورشون را در تمام زمینه ها ببینن:smile:

t0tem

عضو جدید
سلام
لیست غرورآفرینی بود. همونطور که دوستمون گفتند خیلی از ایرانی ها تو شرکت های غول دنیا مشغول به کار هستند. من تو هفته نامه ی کلیک هم خوندم که معاون ارشد سیسکو ایرانی هست ولی چه فایده ؟ چی از اونها به ما رسیده ؟ غیر از اینکه فقط می تونیم پز بدیم که فلانی تو فلان شرکت کار می کنه ایرانی هست (می تونن جواب بدن که به تو چه ؟ تو چی داری ؟)
اینجاست گه فقط باید حسرت خورد !!

• Like
واکنش ها: Next

Next

عضو جدید
خواهش می کنم این پیشنهاد رو جدی بگیرید

من یه پیشنهاد دارم ...

چه طوره که جمعی از دانسجویان ایرانی (بچه های این سایت ) سعی در برقراری ارتباط با این اشخاص کنند؟؟
اگه بشه نمایندگانی از این سایت با این اشخاص ارتباط برقرار کنند بسیار عالی میشه...

ولی اگه یه همچین تصمیمی گرفته بشه قبلش باید اهداف این برقرای ارتباط معلوم بشه ...

ببینید به نظر من ما بایداز این اشخاص بخوایم که به ما کمک کنند نه این که بخوایم کاری برای ما بکنند...

t0tem

عضو جدید
Next عزیز فکر می کنی که با درخواست ما این اشخاص به ما کمک می کند ؟؟
اگه این ها می خواستند کمک کنند خیلی زودتر می تونستند بهترین کمک ها رو به ایران کنند.
همونط.ر که می دونی خیلی از ایرانی ها هستند که تو یاهو و گوگل کار می کنند , چرا باید اسم ایران از لیست یاهو برداشته شه ؟ (البته الان مدتی هست که لطف کردند و برگدوندند) و چرا باید کلی از سرویس های بسیار خوبه گوگل مثل Google َApps و Google Earth و یا مرورگر جدید گوگل به روی ایران بسته باشه ؟
من با این کار موافقم , چون تیری هست در تاریکی (سنگ مفت گنجشک هم مفت) می زنیم اگه به هدف بخوره که عالی میشه اگه نه هم که ما چیزی از دست ندادیم. ولی این رو هم اضافه کنم که ما همین الان هم خیلی آدم های بزرگی رو تو کشورمون داریم که گمنام هستند و ما برای اونها ارزشی قایل نمی شیم ولی تا این که برن اونور میشه : مرغ همسایه غازه. مثلا همین دکتر علی اکبر جلالی ! چرا ما نباید از این گوهر IT استفاده ی کامل رو ببریم. کی مقاله های دکتر رو خونده ؟ کی از کارهایی که ایشون برای مملکت کرده مطلع هست ؟ کی از ایده های ایشون دفاع کرده ؟
مطمئنم که اگه اون ایرانی های مقیم آمریکا هم بخوان برای ما کاری کنند ما خودمون نمی خوایم. (یعنی نمی زارن که پیشرفت کنیم)
بهتره اول خودمون رو اصلاح کنیم و یه ذره از تنبلی هامون کم کنیم (این چیزی هست که این عربهای **** به ما یاد دادند , بهتره که ترکش کنیم)

ببخشید که سرتون رو درد آوردم. زنده باد هر چی ایرانیه !!:heart:

• Like

Next

عضو جدید
اگه کاری نکردن چون ما نخواستیم (اعتقاد من) ولی باید ما سعی خودمون رو بکنیم ..

eL2rado

عضو جدید
به اعتقاد من یکی از کارهایی که ایران تو زمینه IT باید بکنه ،ارتباط برقرارکردن با همین شرکتهای بزرگ دنیاست چه بهتر که با مشورت با همین ایرانیهای مقیم انجام بشه....به نظر من کار کوچیکی نیست که از دست ماها بر بیاد...از طرفی دیگه همانطور که t0tem گفت ما قدر همین افرادی که تو ایران هستن رو هم نمیدونیم...همین علی اکبر جلالی در یک روز تو اکثر دانشگاهای مازندران کنفرانس گذاشته بود و درمورد دستاوردهای IT صحبت کرد(حالا فکر میکنید چقدر پول گرفته؟؟)..این نشون میده که واقعا میخواد و امثال این فرد هم کم نیستن(به شرطی که بودجه و موقعیت فراهم باشه!)
البته این حرفها ربطی به صحبتهای Next نداشت, و با پیشنهادت موافقم Next جان...حالا از چه طریقی؟ ایمیل باید داد؟

• Like

Next

عضو جدید
من هم با شما موافقم ...اگه بشه نظر بزرگای سایت و مدیرهای ارشد وکاربران کار بلد رو جلب کرد شایدیه امیدی باشه ...ولی این یه پروسه طولانی مدت می تونه باشه ...که احتیاج به توجه وجدی گفتن داره ..
به نظر من مهم نیست از کجا باید شروع شه ولی باید شروع بشه ...شروعش هم می تونه اقای جلالی مرد اول IT ایران باشه .

t0tem

عضو جدید
شروعش هم می تونه اقای جلالی مرد اول IT ایران باشه .

خیلی خوبه. انتخاب فوق العاده ای هست. حالا دقیقا چی کار باید بکنیم و دقیقا از دکتر چی می خوایم ؟ بگیم که دکتر بیا برای ما مطلب بزار ؟ یا مثلا بیا تحقیقاتت رو اینجا کپی کن ؟

من با پسرهای دکتر خیلی صمیمی هستم و با خودشون هم سلام و علیکی دارم. اگه کاری بود خیلی خوشحال می شم که کمک کنم.

Next

عضو جدید
Next عزیز فکر می کنی که با درخواست ما این اشخاص به ما کمک می کند ؟؟
اگه این ها می خواستند کمک کنند خیلی زودتر می تونستند بهترین کمک ها رو به ایران کنند.

من با این کار موافقم , چون تیری هست در تاریکی (سنگ مفت گنجشک هم مفت) می زنیم اگه به هدف بخوره که عالی میشه اگه نه هم که ما چیزی از دست ندادیم. ولی این رو هم اضافه کنم که ما همین الان هم خیلی آدم های بزرگی رو تو کشورمون داریم که گمنام هستند و ما برای اونها ارزشی قایل نمی شیم ولی تا این که برن اونور میشه : مرغ همسایه غازه. مثلا همین دکتر علی اکبر جلالی ! چرا ما نباید از این گوهر IT استفاده ی کامل رو ببریم. کی مقاله های دکتر رو خونده ؟ کی از کارهایی که ایشون برای مملکت کرده مطلع هست ؟ کی از ایده های ایشون دفاع کرده ؟
مطمئنم که اگه اون ایرانی های مقیم آمریکا هم بخوان برای ما کاری کنند ما خودمون نمی خوایم. (یعنی نمی زارن که پیشرفت کنیم)
بهتره اول خودمون رو اصلاح کنیم و یه ذره از تنبلی هامون کم کنیم (این چیزی هست که این عربهای **** به ما یاد دادند , بهتره که ترکش کنیم)

!!:heart:

به اعتقاد من یکی از کارهایی که ایران تو زمینه IT باید بکنه ،ارتباط برقرارکردن با همین شرکتهای بزرگ دنیاست چه بهتر که با مشورت با همین ایرانیهای مقیم انجام بشه....به نظر من کار کوچیکی نیست که از دست ماها بر بیاد...از طرفی دیگه همانطور که t0tem گفت ما قدر همین افرادی که تو ایران هستن رو هم نمیدونیم...همین علی اکبر جلالی در یک روز تو اکثر دانشگاهای مازندران کنفرانس گذاشته بود و درمورد دستاوردهای IT صحبت کرد(حالا فکر میکنید چقدر پول گرفته؟؟)..
البته این حرفها ربطی به صحبتهای Next نداشت, و با پیشنهادت موافقم Next جان...حالا از چه طریقی؟ ایمیل باید داد؟

من هم با شما موافقم ...اگه بشه نظر بزرگای سایت و مدیرهای ارشد وکاربران کار بلد رو جلب کرد شایدیه امیدی باشه ...ولی این یه پروسه طولانی مدت می تونه باشه ...که احتیاج به توجه وجدی گفتن داره ..
به نظر من مهم نیست از کجا باید شروع شه ولی باید شروع بشه ...شروعش هم می تونه اقای جلالی مرد اول IT ایران باشه .

خیلی خوبه. انتخاب فوق العاده ای هست. حالا دقیقا چی کار باید بکنیم و دقیقا از دکتر چی می خوایم ؟ بگیم که دکتر بیا برای ما مطلب بزار ؟ یا مثلا بیا تحقیقاتت رو اینجا کپی کن ؟

دوست من قرار نیست به این سرعت اقدام بشه .
من عرض کردم این فعالیت اگر به خواهد عملی شود نیاز به توجه اشخاص فنی تر این سایت دارد .
و هم اینکه باید یک فرایند طولانی و با برنامه باشه ..
احتیاج به برنامه ریزی هدف مندی داره .
و ....

بذارید یه موضوعی رو عرض کنم ...

در یکی از برنامه های علمی فضایی از اقای فیروز نادری ( که در اون زمان مدیر بخش پروژه های منظومه شمسی نا سا بود ) دعوت شده بود ( که فکر می کنم الان مقام ایشون ارتقا پیدا کرده ) تا در مورد کاوشگر فونیکس( که قرار بود به مریخ فرستاده بشه ) و هم در مورد اهداف پروژه و چگونگی تعیین این اهداف توضیحاتی بدهند..

نکته جالبی که از زبان ایشون مطرح شد این بود که ناسا تنها مسول پرتاب کاوشگر و نشاندن ان به سطح مریخ بود و هدف پروژه توسط یک مسابقه علمی در بین دانشگاهها انتخاب گردید ..
ب هصورت ساده عرض کنم .
. دولت امریکا اومد به مجامع علمی گفت که ما قراره یه کاوشگر بفرستیم مریخ ... حالا شما بگید ما باید به دنبال چه هدفی باشیم و چه کار کنیم ..

که در اخر طرحی از یکی از دانشمندان دانشگاه فونیکس ( اگه اشتباه نکنم) موفق شد

امیدوارم منظورم رو درک کرده باشید ..
و در اخر باید عرض کنم این پیشنهاد رو جدی بگیرید .. واز ناظرین این بخش بخواییم که این قسمت رو به عنوان بخش مهمی معرفی کنند ..(اولین گام )‌ در این مورد باید نظرسنجی صورت بگیره ..(دومین گام ) و...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تاجایی که در اختیارات و در توان من هست از کارتون حمیت می کنم ;)

• Like
بالا