لغات ترکی در انگلیسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان ترکی،تنها زبانیست که کمترین ورودی کلمات بیگانه را به خود اختصاص داده است،تنها 2 درصد زبان ترکی کلمات بیگانه هستند.این 2 درصد از زبانهای انگلیسی،فرانسه و آلمانی وارد شده اند.

بر عکس این موضوع نیز صادق است البته با تفاوت کمیتی چشمگیری. به غیر از این سه زبان،زبان ترکی در زبان های دیگر نیز رسوخ کرده است که ملموس ترین آن فارسی و انگلیسی ست.
به عبارتی در حدود 9 درصد آلمانی و فرانسه،30 درصد ایتالیایی و 20 درصد انگلیسی،ترکی ست.واضح تر اگر زبان ترکی را نادیده بگیریم،20 درصد انگلیسی،9 درصد آلمانی و 30 درصد ایتالیایی حذف خواهد شد.

نوع اثبات در این موارد،مقایسه قدمت کتیبه ها و آثار مکتوب دو زبان است،در صورتی که نتیجه نداد،اصل واژه را از ریشه آن می توان پیدا کرد.به عبارتی ریشه واژه در هر زبانی باشد،آن واژه متعلق به همان زبان است.بدیهی بودن این ادعا زمانی مشخص تر می شود که در مقایسه ریشه های زبانهای بزرگ نتایج زیر حاصل شده اند:

ریشه واژه های زبان

ترکی=100درصد،به عبارتی واژه ای در ترکی نمی توان یافت که ریشه نداشته باشد.
فرانسه=91 درصد
انگلیسی=80 درصد

مشخص است زمانی که 20 درصد واژه های انگلیسی بدون ریشه هستند(اکثر افعال بی قاعده)،آن 20 درصد محتملا متعلق به زبان های دیگری ست.که مقایسه نشان می دهد اکثر این واژه ها ترکی هستند.

ذیلاً چند واژه اصیل ترکی وارد شده در انگلیسی را از نظر می گذرانیم:

به کلمات زیر دقت کنید همگی با"سو"شروع می شود و به نوعی معنی کلمات با "آب" ارتیاط دارند:

"سو" درترکی به معنی "آب" است:

سوپ soup
باتلاق swamp
شنا کردن swim
عرق کردن sweat
شستن و بردن،جاروب کردن sweep
رفتگر sweeper
قو swan
طغیان اب swell
حرکت موجی swig
حرکت مارپیچ اب یا هوا swirl
با کهنه اب چیزیرا کشیدن swab
شیرجه رفتن روی چیزی swoop​
-------------------------------------------------------------------------------
"بوکمک bükmək"ترکی به معنای تاکردن ................. کتاب book
"یوغوتyoğut" ترکی به معنی ماست ................. ماستyoghurt
"جرهcərə"ترکی به معنی کوزه ................. کوزه jar
"دیبdib"ترکی به معنی قعرو ته .................عمیق deep
"اوکوزöküz"ترکی به معنی گاو نر .................گاونر ox
"چاپباقçabaq"ترکی به معنی بریدن و قطع کردن ................. قطع کردن و بریدن chop
"تپهtəpə" ترکی ................. نوک و سر top
"یاشماقyaşmaq" ترکی .................یاشماق yashmak
"یورتyurd" به معنی محوطه ................. حیاط yard
"یه نگیyengi" و "یه نیyeni"ترکی به معنی جدید و تازه .................جوان young

"یه نگیyengi" و "یه نیyeni" ................. مردم دنیای جدید(امریکایی) yankee
"فرلانماقfırlanmaq"ترکی به معنی چرخیدن ................. پیچیدن و بالا زدنfurl
"بلbel" ترکی به معنی کمر .................کمربندbelt
"بولوکböluk"ترکی به معنی تکه"بولمک"به معنی تکه تکه کردن .................بلوک،قطعه block
"یاتاقانyataqan" ترکی .................یاتاقان yatagan
"اردکördək" ترکی .................اردک duck
"پارلداماقparildamaq"به معنی درخشیدن ................. مروارید pearl
"سوپورsupur"ترکی به معنی رفتگر .................رفتگر sweeper

"سوپورمکsupurmək" به معنی جارو کردن ................. جاروب کردن sweep
"قورماقqurmaq" به معنی تشکیل دادن .................گروه group
"غازğaz" ترکی .................غازgoose
"چاکالçakkal"ترکی به معنی شغال .................شغال jackal
"دان dan" به معنی اول صبح .................فلق،نورصبحگاهdawn
here,where,earth,مقایسه کنیدبا .................يئرyer=مکان زمین
como,مقایسه با کلمه .................هاميhamı=قاميqamı==همه
seriمقایسه با کلمه ................. سيرهsıra-سيرلنماقsıralanmaq=ردیف و ردیف کردن
first,firmمقایسه با کلمه .................بيرbir=یک
big. .................بويوكbüyük=بزرگ
teeth .................ديشDiş=دندان
dialect .................ديلDil=زبان,dimək=گفتن
change .................چؤنجوçöngü=چرخیدن, تغییر کردن
cyrcl .................چرخ=çərx= چيويرقي çıvırqi , چيويرقيل çıvırqi
tire .................تكر təkər=به معنای چرخ​
cookie.................كوكهkukə=نوعي نان(كلوچه)

یک واژه را آنالیز می کنیم

Part
در انگلیسی به معنای تقسیم کردن،جدا کرد،منفجر کردن و...
با مشتقات
Parting
Parted

که در ترکی

Partlamaq
منفجر شدن،سوراخ شدن،پاره شدن(فعل)
Partlayan
منفجر شونده،متلاشی شونده،آن چیزی که سوراخ می شود(اسم مجهول)
Partlar
منفجر شونده،متلاشی شونده،آن چیزی که سوراخ می شود(اسم)
Partlatmaq
منفجر کردن،متلاشی کردنفپاره و سوراخ کردن(فعل)
Partlaq
منفجر شده،سوراخ(صفت)
Partıldmaq
منفجر شدن،متلاشی شدن،صدای انفجار در آوردن(فعل)
Partıltı
صدای انفجار(اسم)
Partladıcı
منفجر کننده،متلاشی کننده(صفت)
Partladılmaq
منفجر شدن،متلاشی شدن(فعل)
Partlayıcı
دارای قوی انفجار،بمب،منفجر شونده(صفت)
Partlayış
انفجار،ظهور،خروج،صدای نوعی تلفظ(صفت)

همگی واژه های ترکی بالا مربوط به یک مصدر و یا مصادر مشابه اند.

البته تمامی اینها برای معنی منفجر شدن و پاره شدن به کار برده شده است،چون واژه ی دیگر ترکی تلفظی نزدیک به این واژه ها دارد،کاربرد این دو نوع در یک فعل Part انگلیسی گنجانده شده است.

Parlamaq
بریدن،تکه تکه کردن چیز یکپارچه و کامل،چیزی را زخمی کردن،بریدن(فعل)
Paralanmaq
تکه تکه شدن،پاره شدن،بریده شدن،زخمی و جدا شدن
Paralatmaq
تکه تکه کردن،پاره کردن،زخمی کردن(فعل)
Parça
تکه،بریده،شکسته

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه حرفا!
اولا یک تحقیق بکنین بعد کپی پیست کنین

به سایت زیر برین تا ابهاماتتون برطرف شه............

این 2 نمونه اش بقیه رو هم لطف کنین خودتون سرچ کنین:

http://www.word-origins.com/definition/swim.html
http://www.word-origins.com/definition/soup.html

و فقط برای محض اطلاع اگر راجبه زبانه ترکی یعنی برای ترکیه ای ها صحبت میکنین نصف لغاتشون یا انگلیسی هست یا عربی..........

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه حرفا!

و فقط برای محض اطلاع اگر راجبه زبانه ترکی یعنی برای ترکیه ای ها صحبت میکنین نصف لغاتشون یا انگلیسی هست یا عربی..........

در اون سایت فقط به تشابهات در اروپا اشاره شده که کاملا هم طبیعیه چون تمامی اون زبونها ریشه مشترک دارن
اما بحث اینه که اون کلمه از کجا نشئت گرفته شده

یاداوری میکنم من ایرانی ترک زبان هستم و دفاعیات من دلیل بر ترکیه ای بودن من نیست!(لطفا دقت کنید)

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه حرفا!

1.شما که در این زمینه تخصصی ندارید بهتر می باشد سکوت اختیار کنید.
2.مرجعی که شما ضمیمه کرده اید،اشاره ای به ریشه swim نکرده است،بلکه تنها به تلفظ آن واژه در زبانهای اروپایی اشاره نموده است،واضح است که این تشابه وجود خواهد داشت،زیرا ریشه این لغت مربوط به زبان ترکی ست.
3.تنها کاری که علاقه ای به آن ندارم کپی پست می باشد،من در مورد پستهایم تحقیق می کنم و به اندازه بیشتر سن شما در این مورد تجربه دارم.
4.سطر آخر نقل قولتان را دوباره بخوانید:
گر راجبه زبانه ترکی یعنی برای ترکیه ای ها صحبت میکنین نصف لغاتشون یا انگلیسی هست یا عربی

شما زبان خودتان را نیز بلد نیستید!(راجبه مساوی نیست با راجع به!)چگونه در مورد زبانی اظهار نظر می کنید که هیچ اطلاعی در باب آن ندارید!

زبان ترکی از آن ترکیه ای ها نیست،ترکیه یا همان آنادولو یک زیر شاخه از شاخه زبانهای ترکی ست.همه ی این کلمات در پست اول در ترکی آزربایجان،ازبکستان،قرقیزستان،چوواش و... نیز مشترک هست.
5.علت عربی بودن برخی لغات ترکیه مربوط به یورش عثمانی ها می باشد،که بعد از آتا تؤرک تمامی کلمات بیگانه از زبان ترکیه در حال کنده شدن هست.همان طور که در زبان محاوره ای آزربایجان،فارسی رسوخ کرده است،این دلیل بر فارسی بودن ترکی نیست،دلیل آن رسانه است و تحمیل.
6.اگر می خواهید یاد بگیرید مؤدبانه سؤال بفرمائید.
7.اگر فکر می کنید بیشتر می دانید منطقاً بحث نمائید،تا به نتیجه برسیم،نه اینکه یک لینک نا ربط ضمیمه کنید!
8.شما که فرق شاخه و زیر شاخه و آنادولو را با آزربایجان نمی دانید چه لزومی دارد در بحثی شرکت کنید که سر آخر به رسوایی علمی خودتان بینجامد!؟

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تیلیف رو میدونم که همون teaتو انگلیسیه

جالبه، اولین کلمه ای که تو دوران کودکی به ذهنم رسید همین کلمه بود،علت علاقه ی تخصصیم به زبان ترکی همین کلمه بود،حس کنجکاوی رو تو خودم بوجود آورد،گفتم علاقه ی تخصصی،چون علاقه تعصبی و احساسی طبیعی هست.

تی همون چای
لیف هم ساقه ی درخت و گیاه

در واقع از تیلیف دو کلمه ی مجزا برای انگلیسی ها جدا شده، ما به تفاله چای که ترکیبی از چای و ساقه به در نخور اون هست تی لیف می گیم.
حتی شئ که تو حموم برای استحمام بکار می بریم لیف می گیم،دلیلش اینه: قدیما اون شئ رو از ساقه ی درخت و گیاه درست می کردن.

من نمیدونم اون دوستمون چرا فکر کرد ما چیزی رو کپی می کنیم که خودمون ازش سردر نمیاریم!

اکثر کلماتش رو از انستتیو زبانهای اروپا و زبانشناسی ایالات متحده برداشتم،
بقیه شه م خودم از دیکشنری ترکی آزربایجان(یعنی زبون خودم)

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلمه buckleبه معنی بستن هم از ترکی برداشته شده

درسته،خوب 20 درصد خیلی میشه،یعنی یک پنجمش،باطبع هزاران کلمه میشه و امکان آوردن همگی تو این تاپیک نبود،اجازه بدهید تلفظ ترکی آزربایجان رو هم من بنویسم،

buckle........British
Bükü
l......Az-Turkish

البته تو بقیه شاخه های ترکی هم همین طور نوشته میشه،تو بعضیا قرارداد الفباشون فرق می کنه مثل ترکی جئغتای،یا تو لهجه شون فرق می کنه،مثلا تو آنادولو "ک" رو رقیق می گن.یفنی نمیتونن غلیظ بگن.

بقیه مشتقاتش

Bükdələmək
Bükdərilmək
Bükdürmək
Bükələmək
Bükələnmək
Bükülənmək
Bükələnmiş
Bükmə
Bükmək
Bükücü
Bükük
Büküklük
Bükülmək
Bükülməyən
Bükülməz
Bükülmüş
Bükülü
Büküm
Büküş
Büküşdürmək
Büküşdürmək
Büküşmək

.
.
.

مرجع:آزربایجان تؤرکجه سینین اورفوقرافیا لؤغتی
آزربایجان تؤرکجه سی،سؤزلؤیؤ،داشقئن
آزربایجان سؤزلؤیؤ،شاهمرسی
آنادولو تؤرکجه سی-انگلیزجه،تؤرکیه میللی کیتابخاناسئ
...

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اون سایت فقط به تشابهات در اروپا اشاره شده که کاملا هم طبیعیه چون تمامی اون زبونها ریشه مشترک دارن
اما بحث اینه که اون کلمه از کجا نشئت گرفته شده

یاداوری میکنم من ایرانی ترک زبان هستم و دفاعیات من دلیل بر ترکیه ای بودن من نیست!(لطفا دقت کنید)

ریشه های تقریبا مشترک و لاتین...........

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.شما که در این زمینه تخصصی ندارید بهتر می باشد سکوت اختیار کنید.

شمام بهتره به جای ریشه یابی لغات اول از فرهنگ ادب و لغت و معاشرت ریشه یابی کنید
2.مرجعی که شما ضمیمه کرده اید،اشاره ای به ریشه swim نکرده است،بلکه تنها به تلفظ آن واژه در زبانهای اروپایی اشاره نموده است،واضح است که این تشابه وجود خواهد داشت،زیرا ریشه این لغت مربوط به زبان ترکی ست.

اون سایت ریشه و منشا و اصل لغات رو میگه حالا که حرفهای شما رو تصدیق نمیکنه شد ریشه ی زبان در اروپا؟! شباهت وجود داره چون اصل لغت از انجا و زبانه لاتین هست.

3.تنها کاری که علاقه ای به آن ندارم کپی پست می باشد،من در مورد پستهایم تحقیق می کنم و به اندازه بیشتر سن شما در این مورد تجربه دارم.

پس خوب بود که راجبه این پست هم مانند سایر پست هاتون تحقیق میکردین. و منبع میگذاشتین. نه منبع از وبلاگهایی که هر چیزیه واقعی و غیر واقعی رو توشون درج میکنن منبع واقعی و قابل اعتماد.
4.سطر آخر نقل قولتان را دوباره بخوانید:

شما زبان خودتان را نیز بلد نیستید!(راجبه مساوی نیست با راجع به!)چگونه در مورد زبانی اظهار نظر می کنید که هیچ اطلاعی در باب آن ندارید!

اطلاعی ندارم؟! متاسفم همانطور که بدونه منبع مقاله درج میکنین بدونه پرسش هم نظر و اظهار نظر میکنین! من به زبانه ترکی به اندازه کافی مسلط هستم که بخواهم نظر بدهم.
شما با آدابه نگارش معمولی نه مثل الان که من هم دارم مثله خودتان حرف میزنم دارید؟! اگر دارید از اون حرف خرده نمیگرفتید! و بحث را منحرف نمیکردید!!!! !

زبان ترکی از آن ترکیه ای ها نیست،ترکیه یا همان آنادولو یک زیر شاخه از شاخه زبانهای ترکی ست.همه ی این کلمات در پست اول در ترکی آزربایجان،ازبکستان،قرقیزستان،چوواش و... نیز مشترک هست.

کلماتی مشترک هست و اون هم فکر میکنم به دلیل عثمانی ها بود هرچند معنی لغات لزوما یک معنی را نمیرساند!
5.علت عربی بودن برخی لغات ترکیه مربوط به یورش عثمانی ها می باشد،که بعد از آتا تؤرک تمامی کلمات بیگانه از زبان ترکیه در حال کنده شدن هست.همان طور که در زبان محاوره ای آزربایجان،فارسی رسوخ کرده است،این دلیل بر فارسی بودن ترکی نیست،دلیل آن رسانه است و تحمیل.

وجود کلمات عربی که عربیست و نه ترکی در زبانه ترکی به قدری زیاد است که با کندن! همه ی انها بسیاری از لغاته ضروری از بین میرود.

6.اگر می خواهید یاد بگیرید مؤدبانه سؤال بفرمائید.

من دوست دارم یاد بگیرم ولی از فردی که معلومات داشته باشد و تنها به کپی پیست بسنده نکند! و نه از شما! همان گونه که در اینجا با بسیاری از دوستان گفت و گو کردیم و ضمنا هر حرفی که برای شما خوش! نیامد و حرف شما را تصدیق نکرد بی احترامی نیست! لزا بهتره اولا به ریشه یابی در منظرو و مفهوم آدمی در زبانه پارسی جستچو کنید و بعد به سراغ زبان های دیگر بروید.

7.اگر فکر می کنید بیشتر می دانید منطقاً بحث نمائید،تا به نتیجه برسیم،نه اینکه یک لینک نا ربط ضمیمه کنید!

آن لینک به قول شما نامربوط لینک رسمی برای پیدا کردن ریشه لغات هست ولی اگر چیزی را که شما دوست دارید را ذکر نمیکند دلیل نمیشود که بی مربوط باشد! فقط دوست ندارد همه چیز را به چیزهای بی مربوط! ربط دهد!
8.شما که فرق شاخه و زیر شاخه و آنادولو را با آزربایجان نمی دانید چه لزومی دارد در بحثی شرکت کنید که سر آخر به رسوایی علمی خودتان بینجامد!؟

پاسخ در متنه شما امده..........

اقایی که غلط املایی و دستوری میگیرید! خوبه اول خودتون رو اصلاح کنین و بعد ایراد بگیرید! به انجا اذربایجان گفته میشود و نه ازربایجان! خوب است که شما فرقش را میدانید ولی املایش را خیر! البته امیدوارم که فرقش را هم مثل املایش ندانید که واویلا میشود!
رسوایی علمی در قباله کسی که غلط املایی میگیرد ولی خود یک اذربایجان بلد نیست بنویسد؟!
کسی که منبع میگیرد ولی چون بر ضد عقاید و کپی پیست هایش مطلب دارد ان را نامربوط میخواند؟!
کسی دچاره رسوایی عملی میشود که با کسی بحث کند که چیزی سوای کپی پیست برای ارائه داشته باشد و شما چه کسی باشید که کسی بخواهد در برابره شما دچاره رسوایی علمی شود؟!
عالم؟! دانشمند؟! متاسفم که اینچا را با کپی پیست خانه و میدان جنگ اشتباه گرفته اید!

همان بهتر که در خیاله خام خود باقی بمانید........... کپی پست خوش...........

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

اقایی که غلط املایی و دستوری میگیرید! خوبه اول خودتون رو اصلاح کنین و بعد ایراد بگیرید! به انجا اذربایجان گفته میشود و نه ازربایجان! خوب است که شما فرقش را میدانید ولی املایش را خیر! البته امیدوارم که فرقش را هم مثل املایش ندانید که واویلا میشود!
رسوایی علمی در قباله کسی که غلط املایی میگیرد ولی خود یک اذربایجان بلد نیست بنویسد؟!
کسی که منبع میگیرد ولی چون بر ضد عقاید و کپی پیست هایش مطلب دارد ان را نامربوط میخواند؟!
کسی دچاره رسوایی عملی میشود که با کسی بحث کند که چیزی سوای کپی پیست برای ارائه داشته باشد و شما چه کسی باشید که کسی بخواهد در برابره شما دچاره رسوایی علمی شود؟!
عالم؟! دانشمند؟! متاسفم که اینچا را با کپی پیست خامه و میدان جنگ اشتباه گرفته اید!

دولت جمهوری اسلامی میگه اذربایجان
ولی درستش همون ازربایجان هستش

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا
حالا میتونی با دلیل بگی که این لغات ریشه ترکی ندارن؟

منبع دادم شما هم با ذکر منبع بگین ترکی هستند

من هم میتونم ادعا منم کریسفت کلمب ایرانی بود!!!! ادعا کاری راحت است ولی ثابت کردن آن سخت..........

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
دولت جمهوری اسلامی میگه اذربایجان
ولی درستش همون ازربایجان هستش

7 میلیون سرچ گوگل برای آذربایجان و 157 هزار برای آزربایجان

جمهوری اسلامی؟! زمانه شاه هم آذربایجان آذربایجان بود و نه آزربایجان..........
ریشه زبان فارسیست و از سردار اترپات گرفته شده که معنیه نگهبانه آتش میدهد...........

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع دادم شما هم با ذکر منبع بگین ترکی هستند

من هم میتونم ادعا منم کریسفت کلمب ایرانی بود!!!! ادعا کاری راحت است ولی ثابت کردن آن سخت..........

منبع شما رو دیدم و نظرم رو هم گفتم
اگر به همون منبع مراجعه کنید میبینید که فقط به ریشه مشترک اشاره کرده
اما حق با شماست

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

ریشه زبان فارسیست و از سردار اترپات گرفته شده که معنیه نگهبانه آتش میدهد...........

میشه در مورد خط آخر منبع ارائه بدین

Sarp

مدیر بازنشسته

و صد البته با الفبای عربی

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

عالم؟! دانشمند؟! متاسفم که اینچا را با کپی پیست خانه و میدان جنگ اشتباه گرفته اید!

بنده قصد اصلاح شما را ندارم،مطمئن باشید خودم در اولویت هستم!
اما در فروم ها سه دسته عضو وجود دارد

1.کسانی که چیزی بلد هستند و در باب آن پست ارسال می کنند
2.کسانی که چیزی بلد نیستند و یاد می گیرند
3.کسانی که اسپم می کنند

من عرض کردم اگر بیشتر بلدید به من نیز یاد بدهید،اگر کمتر می دانید مؤدبانه سؤال بپرسید و جواب بشنوید،اگر اوقاتتان با اسپم می گذرد این مربوط به من نمی شود اینجا مدیر دارد!

اما اگر فکر می کنید که با آن دو لینک مچ یک کپی پستر را گرفته اید دیگر حرفی ندارم،هرکس از این تاپیک دیدن می نماید و سواد سیکل داشته باشد خود متوجه می شود که من چه گفته ام شما چه برافراشته اید!

اما رسوایی علمی لازم نیست در برابر دانشمند پیش آید،آنکه در برابر دانشمند رسوا می شود خود یک دانشمند است،شما یک فرد عادی هستید و در برابر یک فرد عادی(من) قرار گرفته اید،نسبیت همان است.

اما منظور من را درک ننمودید،
ظاهرا رشته ی شما کامپیوتر است،نه رشته ی دانشگاهی بنده کامپیوتر است و نه اطلاعات آزاد در مورد آن دارم،منظور تخصصی،پس خنده دار است که شما با دوستانتان بحث تخصصی کامپیوتر راه بیندازید و من نیز نظریه پردازی کنم!این را که قبول دارید؟

من عرض کردم شما بر فرض به زبان انگلیسی مسلط هستید ولی مطمئناً از ترکی چیزی بلد نیستید،نشان به آن نشان که زبان ترکی را به ترکیه نسبت دادید،
اکنون شما چگونه در باب زبانی نظر می دهید که هیچ اطلاعی در مورد آن ندارید!؟

نه اگر بلد هستید بفرمائید من از این به بعد اشکالاتم را از شما بپرسم،اگر افتخار بدهید،

صحبت اصلی اینجاست،وقتی اینجا پستی ارسال می شود یا فرضیه هست یا نظریه،

اگر نظریه هست که دیگر هیچ،اگر فرضیه هست(لااقل برای شما) در آنصورت با منطق حال طرف را بگیرید نه با آخ و اوخ و واویلا و نمیدونم اینگونه قبیل اصوات،

مثلا بگویید شما که می فرمائید 100 درصد کلمات ترکی ریشه دارند(به استثنای یک فعل)،من یک مثال نقض دارم!آنوقت مثال نقض را نشان ما دهید و ما و دیگران را قانع کنید
و یا بفرمائید شما که می گویید انگلیسی 80 درصد ریشه اصلی دارد،از آن 20 درصد یکی مثال بزنید،اگر من نتوانستم مثال بیاورم آن موقع حمله کنید
در مورد ریشه افعال ترکی هم به شما بر نخورد ولی باید کمی بیشتر از 20 سال مطالعه داشته باشید تا بتوانید بحث کنید،ترک هم که نیستید بدتر یعنی اصلا بلد نیستید.

مطمئنا کسی که اسپم می کند ارزش بحث ندارد و من با شما بحث ندارم فقط به خاطر دیگران از نوشته ام دفاع می کنم

اما در مورد "آزربایجان" شما بهتر اسم شهر خودتان را ازبر کنید،لازم نیست اسم دیار من را به من یاد دهید،

مثال شما مثال کودکی ست که معلمش مساحت داره را با انتگرال دوگانه حل می کند و شاگرد به بقیه می گوید:چه کار می کند!؟بلد نیست!

البته این مشکل معلم نیست!چرا که شاگرد کلاسش را گم کرده است.و احتمالاً اشتباهی وارد کلاس دیگری شده است.
روزتان خوش..

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

می دانید فرق خواص با عوام چیست؟
نظریه پردازها خواص هستند،سیاه لشکر ها عوام

بر فرض که 2.2 جوابی نامشخص داشته باشد

اگر 700 ملیون بگویند 5 تا و یک نفر 4 تا

آن یک نفر غلط می گوید؟

شما یا واقعا نمی دانید ویا احساس می کنید می توانید ما را دست بیندازید،
شما می توانید سرتان را در برف کنید،آن موقع همان 157 هزار را هم نخواهید دید.

منطق و مرجعی که از آن سخن می گویید در یکی از پستهایم آورده ام،شما حتی قادر نیستید مرجع ها را تشخیص دهید،البته این طبیعی ست چون از ترکی چیزی نمی دانید،

البته در این باشگاه هموطنهای بسیار بسیار متشخص و مؤدب و محترمی حضور دارند و ما خدمت همه شان ارادت داریم،و منظور از این مقایسه ها چیز خاصی نیست،مقایسه ما تماما علمی ست،ولی عده ای قلیل پیدا می شوند که معلوم نیست که هستند و با چه کسانی ارتباط دارند و منظورشان از برخی فرافکنی ها و اسپک پراکنی ها چیست؟

شاید بیکار باشند
شاید دلیل محکمی دارند
شاید مشکل آنها با شخص خاصی منتسب به قومی ست که کل قوم را زیر سؤال برده است
شاید شوخی می کنند

به هر صورت هر کس مسؤل رفتار خودش است.

در ضمن من همیشه اینگونه جواب نمیدهم،اگر برخورد تند است به خاطر اینکه شما نحوه ی برخوردتان را بلد نیستید،می توانستید منطقی تر ایراد بگیرید...

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

بنده قصد اصلاح شما را ندارم،مطمئن باشید خودم در اولویت هستم!
اما در فروم ها سه دسته عضو وجود دارد

1.کسانی که چیزی بلد هستند و در باب آن پست ارسال می کنند
2.کسانی که چیزی بلد نیستند و یاد می گیرند
3.کسانی که اسپم می کنند

من عرض کردم اگر بیشتر بلدید به من نیز یاد بدهید،اگر کمتر می دانید مؤدبانه سؤال بپرسید و جواب بشنوید،اگر اوقاتتان با اسپم می گذرد این مربوط به من نمی شود اینجا مدیر دارد!

دسته ی 4 رم کسانی که چیزی بلد نیستند و تاپیک میزنند و دیگران را اسپم کن خطاب میکنند.

اما اگر فکر می کنید که با آن دو لینک مچ یک کپی پستر را گرفته اید دیگر حرفی ندارم،هرکس از این تاپیک دیدن می نماید و سواد سیکل داشته باشد خود متوجه می شود که من چه گفته ام شما چه برافراشته اید!

پس یعنی سواد شما از سیکل هم کمتر است که منظور من را در نیافتید؟! عجیب است اینجا تالاره مهندسین است!

اما رسوایی علمی لازم نیست در برابر دانشمند پیش آید،آنکه در برابر دانشمند رسوا می شود خود یک دانشمند است،شما یک فرد عادی هستید و در برابر یک فرد عادی(من) قرار گرفته اید،نسبیت همان است.

خوبه که خود را لااقل فردی عادی! میدانید و رسوایی علمی همانطور که گفتم در این بحث های پیش پا افتاده و با انساهای معمولی! صورت نمیگیرد و کماکان شما اینجا را با میدانه نبرد اشتباه گرفته اید

دسته پتجم کسانی که فاروم را با میدانه جنگ اشتباه میگیرند

اما منظور من را درک ننمودید،
ظاهرا رشته ی شما کامپیوتر است،نه رشته ی دانشگاهی بنده کامپیوتر است و نه اطلاعات آزاد در مورد آن دارم،منظور تخصصی،پس خنده دار است که شما با دوستانتان بحث تخصصی کامپیوتر راه بیندازید و من نیز نظریه پردازی کنم!این را که قبول دارید؟

نه ندارم! اگر فقط دانسته های ما مبنی بر درسهای دانشگاهی باشد وای بر ما! و من هم خوشبختانه مانند شما فقط در مورد درس دانشگاهیم تحقیق نمیکنم و درباره ی موضوع های مختلف مطالعه میکنم. اگز دانش رو محدود بع دانشگاه کنیم وای به حال اوضاع.

من عرض کردم شما بر فرض به زبان انگلیسی مسلط هستید ولی مطمئناً از ترکی چیزی بلد نیستید،نشان به آن نشان که زبان ترکی را به ترکیه نسبت دادید،
اکنون شما چگونه در باب زبانی نظر می دهید که هیچ اطلاعی در مورد آن ندارید!؟

من هم عرض کردم بنده زبان ترکی را بلدم پس به اندازه کافی اطلاعات راجب این زبان دارم که بخوام نظر داده و قضاوت کنم.

نه اگر بلد هستید بفرمائید من از این به بعد اشکالاتم را از شما بپرسم،اگر افتخار بدهید،

من فکر نکنم شما به جز حرف خودتان حرف دیگری را قبول داشنه باشید و من مطمئنم کسانی هستند که با خوشحالی حاضر به جواب دادن به شما هستند

صحبت اصلی اینجاست،وقتی اینجا پستی ارسال می شود یا فرضیه هست یا نظریه

اگر نظریه هست که دیگر هیچ،اگر فرضیه هست(لااقل برای شما) در آنصورت با منطق حال طرف را بگیرید نه با آخ و اوخ و واویلا و نمیدونم اینگونه قبیل اصوات،

یعنی فرضیه هست الا برای شما.......... من منبع هم در پست ذکر کردم شما هم منبع بیارید

مثلا بگویید شما که می فرمائید 100 درصد کلمات ترکی ریشه دارند(به استثنای یک فعل)،من یک مثال نقض دارم!آنوقت مثال نقض را نشان ما دهید و ما و دیگران را قانع کنید
و یا بفرمائید شما که می گویید انگلیسی 80 درصد ریشه اصلی دارد،از آن 20 درصد یکی مثال بزنید،اگر من نتوانستم مثال بیاورم آن موقع حمله کنید

از تکرار خسته شدم منبع بیارید.

در مورد ریشه افعال ترکی هم به شما بر نخورد ولی باید کمی بیشتر از 20 سال مطالعه داشته باشید تا بتوانید بحث کنید،ترک هم که نیستید بدتر یعنی اصلا بلد نیستید.

باز هم فرضیه تان را بر واقعیت ترجیح دادید؟! جواب های من را خواندید؟! عرض کردم ترکی را بلدم و ترک بودن یا نبودن من رو هم نه سوال کردید و نه پرسیدید! مطالعه لازمه به شرطی که فقط از یک سو به موضوع نگاه نشه...... کسانی هستند 30 40 سال در مورد موضوعی مطالعه کردند ولی هیج نمیدادند چون یک سره به قاضی رفته اند البته حرفم با شما نیست کلا در مورده داشتن اطلاعات و مطالعه صحبت میکنم

مطمئنا کسی که اسپم می کند ارزش بحث ندارد و من با شما بحث ندارم فقط به خاطر دیگران از نوشته ام دفاع می کنم

کسانی هم که وقتی حرف حساب برای جواب ندارند و به دیگران تهمت میزنند و روی فرضیه اشون اصرار و پافشاری میکنن ارزش وقت گذاشتن برای جواب به نوشته های بی منبع رو ندارند ولی من این بار از وقتم زدم که جوابتان را بدهم.

اما در مورد "آزربایجان" شما بهتر اسم شهر خودتان را ازبر کنید،لازم نیست اسم دیار من را به من یاد دهید،

متاسفم برای ایران ولی دیار شما ایران است........ اسم شهر ایران و کشور آذربایجان هم آذربایجان است. اگر دوست دارید خود را به انها متصل کنید بهتر است اگر به فارسی مینویسید اسمش را درست بنویسید.

مثال شما مثال کودکی ست که معلمش مساحت داره را با انتگرال دوگانه حل می کند و شاگرد به بقیه می گوید:چه کار می کند!؟بلد نیست!

معلمه نادان هم امده به هر دلیل خود را بزرگ و دانا جلوه دهد و از موضوع اصلی منحرف شده و خود نیز نمیداند چه کار باید بکند و یک موضوع ساده و واضح را به بیراه میبرد! موضوعی برای همه واضح و مبرهن است و بر اساس فرضیات نیست و راه حلی بس اسان دارد!

البته این مشکل معلم نیست!چرا که شاگرد کلاسش را گم کرده است.و احتمالاً اشتباهی وارد کلاس دیگری شده است.

و چرا که معلم توهم میزند و با اینکه خود دانش اموزی بیش نیست خود را معلم میخواند! خود بزرگ دیدن یکی از بدترین صفاتیه که چشم ادمی رو به حقیقت میبنده.
برای شما راه حلی نیست به همان فرضیاته خود خوش باشید.
روزتان خوش..

روزه شما هم خوش و در فرضیاتی که شادتان میکن راحت زندگی کنید!
دیگر جوابتان را نخواهم داد حتی اگر جوابی بدهید چون نمیشود به زور چشمهای بسته ی شما را باز کرد

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

می دانید فرق خواص با عوام چیست؟
نظریه پردازها خواص هستند،سیاه لشکر ها عوام

بر فرض که 2.2 جوابی نامشخص داشته باشد

اگر 700 ملیون بگویند 5 تا و یک نفر 4 تا

آن یک نفر غلط می گوید؟

شما یا واقعا نمی دانید ویا احساس می کنید می توانید ما را دست بیندازید،
شما می توانید سرتان را در برف کنید،آن موقع همان 157 هزار را هم نخواهید دید.

منطق و مرجعی که از آن سخن می گویید در یکی از پستهایم آورده ام،شما حتی قادر نیستید مرجع ها را تشخیص دهید،البته این طبیعی ست چون از ترکی چیزی نمی دانید،

البته در این باشگاه هموطنهای بسیار بسیار متشخص و مؤدب و محترمی حضور دارند و ما خدمت همه شان ارادت داریم،و منظور از این مقایسه ها چیز خاصی نیست،مقایسه ما تماما علمی ست،ولی عده ای قلیل پیدا می شوند که معلوم نیست که هستند و با چه کسانی ارتباط دارند و منظورشان از برخی فرافکنی ها و اسپک پراکنی ها چیست؟

شاید بیکار باشند
شاید دلیل محکمی دارند
شاید مشکل آنها با شخص خاصی منتسب به قومی ست که کل قوم را زیر سؤال برده است
شاید شوخی می کنند

به هر صورت هر کس مسؤل رفتار خودش است.

در ضمن من همیشه اینگونه جواب نمیدهم،اگر برخورد تند است به خاطر اینکه شما نحوه ی برخوردتان را بلد نیستید،می توانستید منطقی تر ایراد بگیرید...

کاملا مشخص است چه کسی نحوه ی برخورد و بحث و گفتگو و رفتار را بلد نیست...........
شما کسی هستید که اگر بر خلاف فرضیه تان حرفی زده شد علم و کتل برمیدارید...........
در مورد ادمی قضاوت میکنید و براساس همان قضاوت غلط هم خود جوابه خود را میدهید! و از همان قضاوت غلط نتیجه گیری میکنید! اگر این طور بحث را دوست دارید فارومی برای خود ساخته و تاپیکی در ان ایجاد کنید و تنها با خود وارد بحث شوید!
فکر میکردم میشود دو کلام با شما هم صحبت شد ولی واقعا هم کلام شدن با شما چیزی جز خواندن حرف های بی سر و ته و فرضیه های بی اساس و مثال های تو خالی ندارد.......
این هم چون از جواب قبل مانده بود جوابش را دادم و حرف نهایی را زدم...........
کسی که مانند شما چشمم بسته است با بحث و گفتگو هم باز نمیشود...........

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دسته ی 4 رم کسانی که چیزی بلد نیستند و تاپیک میزنند و دیگران را اسپم کن خطاب میکنند.

برفرض که اینگونه است،خوب شما افتخار دهید و یاد ما دهید ما هم شاگردیتان را می کنیم

پس یعنی سواد شما از سیکل هم کمتر است که منظور من را در نیافتید؟! عجیب است اینجا تالاره مهندسین است!

بله مهندس از نوع چینی!
خوبه که خود را لااقل فردی عادی! میدانید و رسوایی علمی همانطور که گفتم در این بحث های پیش پا افتاده و با انساهای معمولی! صورت نمیگیرد و کماکان شما اینجا را با میدانه نبرد اشتباه گرفته اید

دسته پتجم کسانی که فاروم را با میدانه جنگ اشتباه میگیرند

جنگ خیلی وقت پیش شروع شده است شما زمانی از خواب خرگوشی بیدار خواهید شد که سنگر را تحویل دشمن می دهید!
نه ندارم! اگر فقط دانسته های ما مبنی بر درسهای دانشگاهی باشد وای بر ما! و من هم خوشبختانه مانند شما فقط در مورد درس دانشگاهیم تحقیق نمیکنم و درباره ی موضوع های مختلف مطالعه میکنم. اگز دانش رو محدود بع دانشگاه کنیم وای به حال اوضاع.

ظاهرا شما در همه امور متخصص هستید،پس افتخار گفتگو با یک نخبه قسمت ما شده است،
من هم عرض کردم بنده زبان ترکی را بلدم پس به اندازه کافی اطلاعات راجب این زبان دارم که بخوام نظر داده و قضاوت کنم.

پس من یک کلمه می آورم شما لطف کنید معادل آن را به فارسی برای دوستان توضیح دهید و سپس کلمه را تجزیه کنید و نقش هر پسوند را ذکر نمائید:

Sancılandıranlardandır

من فکر نکنم شما به جز حرف خودتان حرف دیگری را قبول داشنه باشید و من مطمئنم کسانی هستند که با خوشحالی حاضر به جواب دادن به شما هستند

پس شما آن کس نیستید! این تناقض اول
یعنی فرضیه هست الا برای شما.......... من منبع هم در پست ذکر کردم شما هم منبع بیارید

منبع شما به درد جرز در هم نمی خورد،منبع شما در مورد اصوات آن کلمه بود نه ریشه،اصلا فرق این دو را می دانید؟

از تکرار خسته شدم منبع بیارید.

منبع کدام مطلبم را؟
منبع من هزاران هزار کتاب می باشد،شما دقیقا مشکل و ابهامی که هست یکی یکی بپرسید و من جواب می دهم،اما به شرط اینکه بدانم برای دیوار صحبت نمی کنم،یعنی معلوم شود که چیزی از ترکی بلدید وآن زمانی مشخص می شود که کلمه ی فوق را معنی و تجزیه کنید با نام بردن نقش ها؟

منتظرم

ارائه نکردن مرجع موثق دلیل بر ضعف من نیست،دلیل بسیار بزرگتری دارد و آن دلیل عجز دیگری ست.آن دیگری من نیستم،من با هرکسی بحث نمی کنم،

در ضمن ظاهرا شما از چیزی که خسته نمی شوید تکرار هست،

باز هم فرضیه تان را بر واقعیت ترجیح دادید؟! جواب های من را خواندید؟! عرض کردم ترکی را بلدم و ترک بودن یا نبودن من رو هم نه سوال کردید و نه پرسیدید! مطالعه لازمه به شرطی که فقط از یک سو به موضوع نگاه نشه...... کسانی هستند 30 40 سال در مورد موضوعی مطالعه کردند ولی هیج نمیدادند چون یک سره به قاضی رفته اند البته حرفم با شما نیست کلا در مورده داشتن اطلاعات و مطالعه صحبت میکنم

خوب بلدید بفرمائید،همان سؤال قبلی،

من جدی می گویم اگر مطمئن شوم از من بیشتر می دانید دنبالتان راه خواهم افتاد تا از شما یاد بگیرم،این گونه کرده ام که در اینجا هستم،

کسانی هم که وقتی حرف حساب برای جواب ندارند و به دیگران تهمت میزنند و روی فرضیه اشون اصرار و پافشاری میکنن ارزش وقت گذاشتن برای جواب به نوشته های بی منبع رو ندارند ولی من این بار از وقتم زدم که جوابتان را بدهم.

ببینید من شما را نمی شناسم،اما نوع اولین برخورد و اولین پستتان در رابطه با من کل موضع گیری من را مشخص می کند،واین طبیعی ست.

متاسفم برای ایران ولی دیار شما ایران است........ اسم شهر ایران و کشور آذربایجان هم آذربایجان است. اگر دوست دارید خود را به انها متصل کنید بهتر است اگر به فارسی مینویسید اسمش را درست بنویسید.

من نگفتم ایران نیست! ولی وصله ی من به ایران 2000 سال هم نمی شود،ولی با آزربایجان لااقل 7000 سال،ما خودمان را به کسی متصل نکرده ایم،شما که اینقدر علاقه دارید خودتان را به کتب آموزشی محدود نکنید،بهتر است برای خواندن تاریخ این سرزمین در منابع آن تجدید نظر کنید

معلمه نادان هم امده به هر دلیل خود را بزرگ و دانا جلوه دهد و از موضوع اصلی منحرف شده و خود نیز نمیداند چه کار باید بکند و یک موضوع ساده و واضح را به بیراه میبرد! موضوعی برای همه واضح و مبرهن است و بر اساس فرضیات نیست و راه حلی بس اسان دارد!

درست است،اگر من نادان را شما امروز به راه آوردید خدایتان شما را با دانایان قرین کند،مثال من را نگرفتید،در اینجا معلم به بچه ی پنجم ابتدایی انتگرال یاد نمی دهد،بلکه به یک دانشجوی فنی و مهندسی نحوه ی گرفتن انتگرال دو گانه را می آموزد،ولی با یافته های قبلی دانشجو در تناقض است!

و چرا که معلم توهم میزند و با اینکه خود دانش اموزی بیش نیست خود را معلم میخواند! خود بزرگ دیدن یکی از بدترین صفاتیه که چشم ادمی رو به حقیقت میبنده.
برای شما راه حلی نیست به همان فرضیاته خود خوش باشید.

برای حل مسأله اگر 1 ساعت وقت صرف می کنید برای درک مسأله باید ساعتها وقت بگذارید،شما در فهم مسأله مشکل دارید نه حل آن،

روزه شما هم خوش و در فرضیاتی که شادتان میکن راحت زندگی کنید!
دیگر جوابتان را نخواهم داد حتی اگر جوابی بدهید چون نمیشود به زور چشمهای بسته ی شما را باز کرد
دوست عزیز من میدانم شما چه می گویید و شما هم میدانید من چه می گویم،
شاید دیگران ندانند ولی راهی که برای وحدت مردم این کشور پیش گرفته اید به بیراهه می رود،نه تنها شما بلکه افرادی با طرز تفکر شما،امروز شاید شما برنده ی این موضوع باشید،چون بینندگان و بی طرفان از بدو تولد منابعی دیده اند که پشت شما چون ستونی استوار ایستاده است.اما آخر عاقبت این ستون فروپاشی آن است چرا که بنای آن کج است.

روزی پشیمان خواهید شد،نه تنها شما بلکه هر طرز فکر همراستا باشما،شاید آن روز را نبینیم ولی روزی ست که فرزندانمان خواهند دید و تاوان اشتباه ما را ایشان خواهند داد.امیدوارم رحمتش نصیب شما شود و لعنتش نصیب ما.

• Like
واکنش ها: Sarp

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
برفرض که اینگونه است،خوب شما افتخار دهید و یاد ما دهید ما هم شاگردیتان را می کنیم

بله مهندس از نوع چینی!

جنگ خیلی وقت پیش شروع شده است شما زمانی از خواب خرگوشی بیدار خواهید شد که سنگر را تحویل دشمن می دهید!

ظاهرا شما در همه امور متخصص هستید،پس افتخار گفتگو با یک نخبه قسمت ما شده است،

پس من یک کلمه می آورم شما لطف کنید معادل آن را به فارسی برای دوستان توضیح دهید و سپس کلمه را تجزیه کنید و نقش هر پسوند را ذکر نمائید:

Sancılandıranlardandır

پس شما آن کس نیستید! این تناقض اول

منبع شما به درد جرز در هم نمی خورد،منبع شما در مورد اصوات آن کلمه بود نه ریشه،اصلا فرق این دو را می دانید؟

منبع کدام مطلبم را؟
منبع من هزاران هزار کتاب می باشد،شما دقیقا مشکل و ابهامی که هست یکی یکی بپرسید و من جواب می دهم،اما به شرط اینکه بدانم برای دیوار صحبت نمی کنم،یعنی معلوم شود که چیزی از ترکی بلدید وآن زمانی مشخص می شود که کلمه ی فوق را معنی و تجزیه کنید با نام بردن نقش ها؟

منتظرم

ارائه نکردن مرجع موثق دلیل بر ضعف من نیست،دلیل بسیار بزرگتری دارد و آن دلیل عجز دیگری ست.آن دیگری من نیستم،من با هرکسی بحث نمی کنم،

در ضمن ظاهرا شما از چیزی که خسته نمی شوید تکرار هست،

خوب بلدید بفرمائید،همان سؤال قبلی،

من جدی می گویم اگر مطمئن شوم از من بیشتر می دانید دنبالتان راه خواهم افتاد تا از شما یاد بگیرم،این گونه کرده ام که در اینجا هستم،

ببینید من شما را نمی شناسم،اما نوع اولین برخورد و اولین پستتان در رابطه با من کل موضع گیری من را مشخص می کند،واین طبیعی ست.

من نگفتم ایران نیست! ولی وصله ی من به ایران 2000 سال هم نمی شود،ولی با آزربایجان لااقل 7000 سال،ما خودمان را به کسی متصل نکرده ایم،شما که اینقدر علاقه دارید خودتان را به کتب آموزشی محدود نکنید،بهتر است برای خواندن تاریخ این سرزمین در منابع آن تجدید نظر کنید

درست است،اگر من نادان را شما امروز به راه آوردید خدایتان شما را با دانایان قرین کند،مثال من را نگرفتید،در اینجا معلم به بچه ی پنجم ابتدایی انتگرال یاد نمی دهد،بلکه به یک دانشجوی فنی و مهندسی نحوه ی گرفتن انتگرال دو گانه را می آموزد،ولی با یافته های قبلی دانشجو در تناقض است!

برای حل مسأله اگر 1 ساعت وقت صرف می کنید برای درک مسأله باید ساعتها وقت بگذارید،شما در فهم مسأله مشکل دارید نه حل آن،

دوست عزیز من میدانم شما چه می گویید و شما هم میدانید من چه می گویم،
شاید دیگران ندانند ولی راهی که برای وحدت مردم این کشور پیش گرفته اید به بیراهه می رود،نه تنها شما بلکه افرادی با طرز تفکر شما،امروز شاید شما برنده ی این موضوع باشید،چون بینندگان و بی طرفان از بدو تولد منابعی دیده اند که پشت شما چون ستونی استوار ایستاده است.اما آخر عاقبت این ستون فروپاشی آن است چرا که بنای آن کج است.

روزی پشیمان خواهید شد،نه تنها شما بلکه هر طرز فکر همراستا باشما،شاید آن روز را نبینیم ولی روزی ست که فرزندانمان خواهند دید و تاوان اشتباه ما را ایشان خواهند داد.امیدوارم رحمتش نصیب شما شود و لعنتش نصیب ما.

نه شما نمیدونین من چی میگم خودتون هم انقدر از این شاخه به آن شاخه رفتید سره کلاف را گم کرده اید! الیته کلافی هم نبود رشته نخی بیش نبود!
حرفهاینان هم اونقدر برام بی اهمیت و بی ارزش بود که وقت عزیزم را صرف دقیق خواندن و جواب دادن به آنها را نمیکنم...........

ولی در کل پستهاتون دیدم که حرف هاتون با هم ضد و نقیضه! هر وقت با خودتان کنار اومدین شاید بشه بعد ها باهاتون بحث کرد.
ولی تا آن روز............. اگر بیاید............ راهی دراز باقیست............

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا مشخص است چه کسی نحوه ی برخورد و بحث و گفتگو و رفتار را بلد نیست...........
شما کسی هستید که اگر بر خلاف فرضیه تان حرفی زده شد علم و کتل برمیدارید...........
در مورد ادمی قضاوت میکنید و براساس همان قضاوت غلط هم خود جوابه خود را میدهید! و از همان قضاوت غلط نتیجه گیری میکنید! اگر این طور بحث را دوست دارید فارومی برای خود ساخته و تاپیکی در ان ایجاد کنید و تنها با خود وارد بحث شوید!
فکر میکردم میشود دو کلام با شما هم صحبت شد ولی واقعا هم کلام شدن با شما چیزی جز خواندن حرف های بی سر و ته و فرضیه های بی اساس و مثال های تو خالی ندارد.......
این هم چون از جواب قبل مانده بود جوابش را دادم و حرف نهایی را زدم...........
کسی که مانند شما چشمم بسته است با بحث و گفتگو هم باز نمیشود...........

شما دارید بسی مغالطه می نمایید،پارادوکسی ساختید که خود در گرداب آن حیران شدید،
ظاهرا کسی که میل به بحث منطقی ندارد شما هستید،نه من ،فقط کافیست سخن اولتان را دوباره ببینید،

"اوا چه حرفا"،یا شبیه این،

شما کی سؤال منطقی پرسیدید که من جواب ندادم؟
مرجع برای کسی ست که بتواند دوچیز را مقایسه کند،باز هم می گویم شما حداقل یک چیز از آن دو چیز را نمی دانید،

اتفاقاً فروم های بسیاری موجود است که اگرچه ادمین آن من نباشم اما تماما در اختیار من است،

قصد ندارم بحث را ادامه بدهم همان بهتر که شما دیگر پست ندهید و من هم با فرضیه های خودم مشغول باشم،

اما ادامه ی بحث به ضرر من تمام نمی شد،

در مورد همین آذربایجان و یا آزربایجان و یا چرا آذربایجان و یا چرا آزربایجان و اصلاً چه فرقی می کند؟آیا این یک نوع نمادین است،آیا نوعی اعتراض اصلاً در فارسی فرق بین ز با ذ چیست؟فارسی ،عربی که نیست صدای ز با ذ با ظ با ض تمایز داشته باشد و اینکه فقط نمادین است و و و...

و اینکه شما ربط آزربایجان یا به قول شما آذربایجان با آتروپات و غیره چیست و یا ربط آزربایجان به آز ار بای جان چیست،واین که کدام واقع بینانه است ،مطمئناً قضاوت با خواننده گان خواهد بود.

در مورد مسأله ای گیر دادید که به انتفای مقدم مردود است،بر این اساس که نوشتار آزربایجان در حدود شاید 1400 سال است که به خطر عربی ست،قبل آن خط عربی در کار نبود که در باب ز و ذ دعوا می کنید اگرچه لاتین هم نبود اما در ترکی فقط یک Z داریم تمام،

AZƏRBAYCAN

پس ببینید،وارد بحث شدن به این راحتی ها نیست،حتی اگر برداشت من اشتباه باشد سالها زحمت کشیده و مطالعه کرده ام،

شما فکر می کنید راسل اصلا ریاضی بلد نبود!؟ ریاضی دان فوق العاده ای بود و کتب متقدمان رو هم کاملا مسلط بود،اینکه یک نظریه اشتباه داده دلیل نمیشه هر معلم ریاضی بره با راسل بحث و گفتگو کنه و یا حتی داروین.

برای شرکت در این گونه بحث ها نیاز به شناخت،تاریخ،جغرافیا،زبان،ادبیات،فلسفه، و غیره... چندین قومین است.

نمیدانم شاید همه را میدانید.

• Like
واکنش ها: Sarp

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
Tutulmaz
جان فكر نميكنيد در لغات زياد روي كرديد ؟
مثل :
منبع شما به درد جرز در هم نمی خورد،

ببین دوست عزیز،بهتره بی طرفانه قضاوت کنید،ایشان هم لغات سربه مهری استفاده می کنند،
ولی من که توهین نکردم،

من یک بحثی راه انداختم در مورد ریشه ولی ایشان لینکی به من به عنوان مرجع داده اند که صحبت از تفاوت تلفظ آنهاست.اتفاقا اگر این لینک قرار باشد مرجعی بشود برای اثبات ادعای من مناسبتر است،چون لااقل 50 درصد قضیه حل می شود، برای اینکه ایشان نشان دادند که آن واژه در اکثر اروپا از یک ریشه هستند پس لااقل تا اینجا فهمیدیم،که آن کلمه متعلق به یک زبان است حالا هر زبانی،

اما اینکه من می گویم ترکی ست،خوب برای اینکه ریشه و مصدر آن کلمه را در زبانم دارم،برای اینکه من یک ترک هستم، برای اینکه کلمه متعلق به زبانی ست که ریشه و مصدرش هم در آن موجود باشد،و به طور بی قاعده(انگلیسی)ساخته نشود، من برای این چه منبعی بیاورم!؟

خوب معلوم است که ایشان در مورد این مسأله کم اطلاع هستند دیگر،

وقتی یک قضیه را برایتان اثبات می کنند باید شما حواستان باشد که منطقا ایرادی نداشته باشد(حالا شرایط بسیاری می طلبد)،دیگر اقلیدس را که از قبر بیرون نمی کنند که بیا و دوباره اثبات کن،

نه شما نمیدونین من چی میگم خودتون هم انقدر از این شاخه به آن شاخه رفتید سره کلاف را گم کرده اید! الیته کلافی هم نبود رشته نخی بیش نبود!
حرفهاینان هم اونقدر برام بی اهمیت و بی ارزش بود که وقت عزیزم را صرف دقیق خواندن و جواب دادن به آنها را نمیکنم...........

ولی در کل پستهاتون دیدم که حرف هاتون با هم ضد و نقیضه! هر وقت با خودتان کنار اومدین شاید بشه بعد ها باهاتون بحث کرد.
ولی تا آن روز............. اگر بیاید............ راهی دراز باقیست............
کم آوردید،

آقای پیرمرد فروم! من که شما را نمیشناسم! می شناسم؟شما را قاضی این سطر می کنم،من می گویم شما ترکی بلد نیستید(یعنی آن دوست عزیزمان)،پس نمی تواند وارد بحث شود نه اینکه من نمی گذارم من که باشم،بلد نیست بر این اساس،ایشان می گویند بلد هستم،

من هم عرض کردم این واژه را برای من معادل سازی به فارسی کند و تجزیه،تا من حرف ایشان را قبول کنم،

حرف غیر منطقی می زنم؟؟

اینم کلمه،

Sancılandıranlardandır

اصلا میتونی تلفظش کنی،مابقیش پیش کش!

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اینگونه افراد قبلا برخورد داشته ام.
حرف کسی را جز خود قبول ندارند و اگر حرفی به میلشان زده نشود از زدن هیج حرفی روی گردان نیستند.
مرغشان یک پا دارد.
از این عضو ها قبلا هم در باشگاه فعالیت داشتند ولی دوام نیاوردند.

والله اگه دوستانتان هم مثل خودتان هستند که دیگر هیچ،
اگر حق را به کسی می دهند که قدیمی تر هست باز هم که هیچ،

آمما...

می توانند از اول نوشته های دو طرف را بخوانند،آنوقت معلوم می شود چه کسی جا زد و چه کسی فرافکنی می کند،

پيرمرد فروم

عضو جدید
Tutulmaz
جان من بي طرفانه صحبت ميكنم
اون لغاتي رو كه شما استفاده كردين كه توهين نبود اما كمتر از توهين نيست
من هم نگفتم توهين
گفتم فقط زياده روي در كلمات نكنيد
كه تند روي بشه يه وقت

منم ناسلامتي عمري ازم گذشته
فرق اين 2 رو ندونم ديگه چي بدونم
تركي هم بلد نيستم اما بدمم نمياد بلد شم
اما چجور ! نميدونم!
به هر حال اينجا محل بحث نه توپيدن به هم

عيد همگي هم مبارك

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
Tutulmaz
جان من بي طرفانه صحبت ميكنم
اون لغاتي رو كه شما استفاده كردين كه توهين نبود اما كمتر از توهين نيست
من هم نگفتم توهين
گفتم فقط زياده روي در كلمات نكنيد
كه تند روي بشه يه وقت

منم ناسلامتي عمري ازم گذشته
فرق اين 2 رو ندونم ديگه چي بدونم
تركي هم بلد نيستم اما بدمم نمياد بلد شم
اما چجور ! نميدونم!
به هر حال اينجا محل بحث نه توپيدن به هم

عيد همگي هم مبارك

نمی دونم، شاید
اهل تخریب نیستم،
بیکارم نیستم،اگه به کسی بتونم کمک کنم مطمئناً دریغ نمی کنم
اگرم کسی بتونه بهم کمک کنه ازش خواهش می کنم،

برای زده شدن هر تاپیک و ارسال پست ممکنه کسی فقط کپی پست کرده باشه، ویا ممکنه زحمات فراوانی کشیده شده باشه،آدم تا طرف مقابلش رو نشناخته و نمیدونه کی هست نباید در موردش اظهار نظر بکنه،البته منظور کس خاصی نیست در کل عرض می کنم،

بحث کردن خوبه،اما اگه منطقی نباشه و جنبه تخریبی داشته باشه،فقط یه دلیل می تونه داشته باشه که شما بهتر از من می دونید

ای کاش بتونیم به همدیگه احترام بزاریم،
به عقاید همدیگه،
به داشته های همدیگه،

مهمتر از همه،با واقعیت کنار بیایم،منظور خودم هم هستم در واقع اصل منظور خودم هستم،

اگه یک چیز رو برای اولین بار می شنویم به جای مسخره کردن،تأمل کنیم،ممکنه دنیای واقعی اون چیزی نباشه که یک عمر به ما نشون دادن،

به هر صورت اکثر تاپیکای من جنجالی هست،چون مغایر با عقاید خیلیاست،منابعشونم خیلی موثقه البته فقط برای اونا،بیشتر از این نمی تونم توضیح بدم،

ولی اینگونه رفتار ها نه تنها هیچ کمکی به بهبود اوضاع نمی کنه بلکه اوضاع رو روز به روز وخیم تر می کنه،
من یک نفر نیستم،من یک ملت هستم!
نمیدونم شما از این جمله چه برداشتی می کنید ولی امیدوارم برداشتی کرده باشید که مد نظر من هست.

در ضمن از آشنایی با شما و بقیه دوستان هم خوشحال شدم،
عید شما هم مبارک
ایام بکامتان

پيرمرد فروم

عضو جدید
اون طور كه پيداست اطلاعات شما در مورد زبان تركي خوبه
ميخواستم ببينم براي من دير نيست كه بخوام تركي ياد بگيرم!؟
اصلا چجوري ياد بگيرم !
كتاب خاصي هست ؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.