لطفا 1 مهندس الکترونیک با اطلاعات عالی جواب بده

tito

عضو جدید
من روشهای حل مدار تقریبا بلدم می خوام ولی نمی دونم کی باید از کدومشون استفاده کنم راهنمایی کنید

mamad2222

عضو جدید
ببين اينكه كاري نداره اگه درس رو خوب متوجه نميشي چند تا مسئله حل شده رو خوب بخون تا ياد بگيري

كه مثلا چه موقع از kvl يا kcl ياهر فرمول ديگه استفاده كني.

رنگين كمان پاداش كساني است كه تا آخرين لحضه زير باران ميمانند.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز در حالت کلی باید بهت بگم که اگر می خوا مدار رو خوب یاد بگیری باید روش تمرین حل کنی مثلا اگر نمیدونی سوال های مدار الکتریکی رو چطور حل کنی کتاب حلل مسایلش رو بخر یه سوال حل شده اش رو نگاه کن و سوال بعدی رو خودت روش فکر کن حتی اگر یه ساعت هم طول بکشه مهم نیست هیچ کس یه شبه نمی تونه تمام مسایل رو حل کنه بهت قول می دم با این کار نمره مدارت 20 بشه
البته نه این که هر مسیله ای رو تا صورتش رو خوندی بری سریع سراغ حلل حداقل اگر بعد از یک ساعت به جواب نرسیدی اونوقت اول روش حل را نگاه کن ببین بقیه اش رو می تونی خودت حلل کنی و...
ایشالله که موفق باشی و 20 بگیری;)

ali ahmadzadeh

عضو جدید
salam doste aziz.manam moshkele to ro dashtam ama age kami hosele be kharj bedi hame kar mitoni bokoni.man nemidonam shoma to che sathi hasti . age be karaiee ke migam done done amal koni mitoni be rahati ono madar tahlil koni:
1- majhoolato ye goshe benevis
2- ravabete kvl ya kcl marboot be madaro hatman benevis
3- age madaret martabe avale rabeteye voltage khazan va jaryane selfo benevis
4- baste be khasteie masale ravabeteto to kvl ya kcl ja gozari kon
5-moadeleie difransielisho sade kon ta betoni rahat be javab beresi
6- vorodie madaret kheili moheme ke chi bashe.
man fekr konam age behem begi ke to che hadi hasti bishtar behet komak konam.;)

tito

عضو جدید
ممنون از راهنمایی تون میشه idتونو بدین من به صورت انلاین سوالامو بپرسمidlمنtito_bala2000هستاگه براتون زحمتی نیست من 23/10امتحان مدارو دارم اگه زود باشه ممنون میشم

vesal_masoomi

عضو جدید
سلام اگه میشه یه جزوه مدار دراختیارم بذارین ممنون میشم

آخرین ویرایش:

behbod

عضو جدید
سلام
به همه بچه های الکترونیک.
شما می توانید از کتاب های مدار مدرسان شریف استفاده کنید چون تمرینهای زیادی داردو با موقیعت های مختلف اشنا می شوید ولی اول کامل بخوانید در مدار اصل فصل یک است که به خاطر زیاد بودن و مطالب خسته کننده همه از مدار فراری می شوند ولی مدار درس خیلی سختی نیست اگر از راهش وارد شوید.
من می توانم در هر موردی که از دستمم براید کمک کنم

kazemgholamali

عضو جدید
من روشهای حل مدار تقریبا بلدم می خوام ولی نمی دونم کی باید از کدومشون استفاده کنم راهنمایی کنید

سلام باتوجه به عناصر ونوع مدار ازلحاظ گره و حلقه ها تحليل فرق مي كند لذا روشهاي مختلف كارايي هاي مختلف دارند.

danial-majidi

عضو جدید
سلام دوست عزیز من بهت پیشنهاد میکنم که وقتی استاد درس میده همون روز کاملا جزوه رو بخونی.بعد یک کتاب نیلسون یا هیت بگیر تموم مسائل مربوط به درس اون هفته رو حل کن.هر اشکالی هم داشتی از استادت بپرس.من این کارو کردن مدارمو 19.5 شدم.:D

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با یه بار درس دادن استاد نمیشه ویلیام نیلسون یا هیت رو حل کرد
حتما حتما باید از کتاب ها وجزوات کمکی استفاده کنید

abdolrahim

عضو جدید
همونطوری که دوستان گفت فصل 1 سخته تو دوران هنرستان استاد خوبی گیریمون اومد انقدر مثال می گفت که دیگه راحت حل می کردیم
استاد قبل حل مدار : kvl میگه که.... :biggrin:
اما الان کاردانیم استاد خوبی گیرمون نیفتاد از شانسم :razz:

mosayeb1359

عضو جدید
تحلیل مدار

تحلیل مدار

ببین عزیزم برای تحلیل مدار 2 روش کلی هست
1- قانون ولتاژ
2- قانون جریان
اول شما باید خوب روش های ولتاژ و جریان را یاد بگیرید. تمام روشهایی که شما به آن اشاره می کنید زیر مجموعه این دو روش هستند.
هر روش که می خوانید بعدش چند تمرین از آن حل کنید. این بهترین روش است.

alirezasmm

عضو جدید
درخواست لینک کتاب مدار هیت

درخواست لینک کتاب مدار هیت

سلام میشه لینک دانلود مدار هیت بذارین یا برام میل کنین؟
alirezasmm@gmail.com

alirezasmm

عضو جدید
درخواست لینک دانلود کتاب هیت

درخواست لینک دانلود کتاب هیت

میشه لینک دانلود کتاب هیت برام بفرستین؟؟؟؟؟
alirezasmm@gmail.com

farsoode

عضو جدید
همش دروغ و همشکلک و حقه بازی
نه اون استاد ها تو دانشگاه استادن وکامل الکترونیک و مدار رو درس میدن و نه دانشجو دانشجوست
اگر بخوان روی درس مدار سخت گیری کنند از یک کلاس 50 نفری فقط 3 نفر شاید بتونن نمره 10 بیارن