لطفا کمک

$$$$$

عضو جدید
سلام دوستان
نمایش حروف فارسی روی lcd با میکرو avr به چه صورت می باشد؟
لطفا توضیح دهید:)

mohammad1988

عضو جدید
سلام دوستان
نمایش حروف فارسی روی lcd با میکرو avr به چه صورت می باشد؟
لطفا توضیح دهید:)
http://rapidshare.com/files/315325826/E_Micro_Avr_4_BasLCD.pdf.html

این یک مقاله کامل هست در مورد lcd ها و فارسی نویسی در آن .
روی سیستمم داشتمش اما منبعش سایت eca هست که برای راحتی شما اپلودش کردم .
موفق باشید .

omidvarshoei

عضو جدید
برنامه زير با كامپايلر بسكام نوشته شده و بسيار جالب است اين برنامه روي ال سي دي 2*16 است كه نوشته ها روي آن حركت كرده و اگر تعداد حروف (اندازه نوشته) تغيير كند نحوه نمايش نوشته روي ال سي دي نيز تغيير ميكند آي سي به كار رفته در اين برنامه atmega16 با كريستال 10000 ميباشد
اگر مشكلي در خصوص برنامه داشتين
Omid_khan77@yahoo.com
در خدمتم

$regfile = "m16def.dat" : $crystal = 1000000

Config Lcdpin = Pin , Rs = Pinc.0 , Db4 = Pinc.4 , Db5 = Pinc.5 , Db6 = Pinc.6 , Db7 = Pinc.7 , E = Pinc.2
Config Lcd = 16 * 2 : Cursor Off : Cls

Dim Ss As String * 255 , S As String * 16
Dim B As Byte , C As Byte , A As Byte

Ss = "happy birthday to you i wish you will be happy -www.www.www.iran-eng.ir - omid varshoei"

Do

B = Len(ss)

If B < 17 Then :

For A = 16 To 1 Step -1
S = Mid(ss , A , 1 ) : Locate 1 , A : Lcd S
Waitms 200
Next

Wait 1

For A = 1 To 16
Locate 1 , A : Lcd " "
Waitms 200
Next

Wait 1

Else :

S = Left(ss , 16)

For A = 15 To 1 Step -1
Locate 1 , A : Lcd S
Waitms 200
Next

C = B - 16

For A = 2 To C
S = Mid(ss , A , 16 ) : Locate 1 , 1 : Lcd S
Waitms 200
Next

For A = 16 To 1 Step -1
S = Right(ss , A) : Locate 1 , 1 : Lcd S ; " "
Waitms 200
Next

Locate 1 , 1 : Lcd " " : Wait 1

End If

Loop

End

آخرین ویرایش:

ALUK

عضو جدید
از مهندسان برق شاغل در نیروگاه کمک می خواستم

از مهندسان برق شاغل در نیروگاه کمک می خواستم

با سلام به شما عزیزان من جمعه مورخ 3/10/89 در ازمون نیروگاه اتمی بوشهر شرکت کردم ازمونو خیلی خوب دادم به طوری که دلم روشنه اگه ازمون سالم برگزار شده باشه حتما قبول میشم در این شکی ندارم چون بومی استان بوشهر هم هستم از مصاحبش خیلی میترسم از شما می خوام کمکم کنید که روز مصاحبه چه سوالهایی ممکنه ازم بپرسن ؟ در چه زمینه هایی خودمو اماده کنم ؟ با توجه به اینکه گرایش من الکترونیکه.با ارزوی موفقیت تمام شما عزیزان . :gol:

omidvarshoei

عضو جدید
soalaei ke azat porside mishe darmorede dinet mizan hoghoghe darkhasti ya dar mored namazha ke masalan namaz ayat chetor khonde mishe bishtare soalashon azin modele soale darsi fek nemionam beporsan . migam ke bishtar darmorede hoghoghe darkhasti va sabeghe kareto che jahaei ta alan kar kardio to che ghesmat mikhay kar koni

ALUK

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون شما شاغل در نیروگاه هستید؟ مگه میشه سوال درسی نپرسن؟

omidvarshoei

عضو جدید
بله - نگاه كنيد اولا شما امتحان دادين پس اگر قبول بشين نشان از اونه كه درستون خوب بلدين اما تو مسئله اصلي نوع جامعه هست كه زير نظر چه ارگاني باشه نميدونم متوحه حرفام ميشين يا نه ولي نمونه سادشو ميتوان به ازمون استخدامي اموزش وپرورش اشاره كرد . البته من كه گفتم در مورد سابقه كاري و قسمتي كه ميخواي توش كار كني سوالاتي ازتون پرسيده ميشه

• Like
واکنش ها: sh85

ALUK

عضو جدید
میتونم بپرسم شما تو کدوم نیروگاه کار میکنید؟از طریق ازمون سراسری پذیرفته شدید یا از .......... ؟ چه سوالهایی از شما پرسیدند؟ به نظر شما کار کردن تو چه قسمت هایی برای خانومها بهتره؟ از راهنمایی های شما ممنونم

omidvarshoei

عضو جدید
اينكه تو چه قسمتي كار كنيد بستگي داره به شما و توانايي هاي شما كه چه برنامه هايي بلدين و با چه نرم افزارهايي كار كردين من تو آگهي استخدامي كه پتروشيمي زده بود روزومم فرستادم و بعد از مصاحبه كه در مورد تجربياتم پرسيدن و با چه نرم افزارهايي كار كردم تونستم قبول بشم
شما در چه زمينه‌هايي كار كردين و گرايشتون چيه؟

ALUK

عضو جدید
من 2 ماهه که درسم تموم شده الکترونیک خوندم نرم افزار هم PLC_S7 رو فقط متاسفانه مدرک گرفتم اما به صورت عملی زیاد کار نکردم اما تئوریشو عالی بلدم من شنیدم افراد بومی رو موقع مصاحبه زیاد سوال پیچ نمیکنند نظر شما چیه؟ الانم دارم برای ارشد میخونم به امید خدا سال دیگه علوم تحقیقات قدرت میخونم اما اول باید مسئله کارم حل بشه یاد گیریه نرم افزارهای رشته برقم گذاشتم بعد از پیدا کردن کار و فوق لیسانس با ارزوی موفقیت برای شما و تمام جوانان ایرانی

omidvarshoei

عضو جدید
sadarsad bachehaye boomi az mogheyate behtari barkhordaran age betoni dar zamine plc be donbale pcs7 beri to kar kheyli behet komak mikone ke to pcs7 bayad bahse monitoring va shabakeo be khobi balad bashi man pishnahad mikonam ketabe pcs7 mohandes mohamad reza mahero begir bekhon

Amarok

عضو جدید
لینک کار نمی کند

لینک کار نمی کند

http://rapidshare.com/files/315325826/E_Micro_Avr_4_BasLCD.pdf.html

این یک مقاله کامل هست در مورد lcd ها و فارسی نویسی در آن .
روی سیستمم داشتمش اما منبعش سایت eca هست که برای راحتی شما اپلودش کردم .
موفق باشید .

این لینک جابجا شده

میشه عوضش کنید؟

متشکرم

بالا