لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای انتخاب کردن چجوری خودمونو تقویت کنیم؟کتابی مطلبی تجربه ای سراغ دارین؟
حقیقتش برای تحصیل در خارج از کشور هر چقدر این کفه های ترازو رو اونور میکناونورهم، نمیتونم درست انتخاب کنم.هر کفه ای یه سری مزایا داره، یه سری مزایا، واقعا موندم چجوری انتخاب کنم که بعدا از تصمیمم پشیمون نشم

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
حقیقتش برای تحصیل در خارج از کشور هر چقدر این کفه های ترازو رو اونور میکناونورهم، نمیتونم درست انتخاب کنم.هر کفه ای یه سری مزایا داره، یه سری مزایا، واقعا موندم چجوری انتخاب کنم که بعدا از تصمیمم پشیمون نشم

سلام
یه کتاب هست به اسم نظریه ی انتخاب از ویلیام گلاسر میتونید تو نت سرچ بزنید اگر خوشتون اومد بخرید
هرکجا مزایاش بیشتره اونو انتخاب کنید مزایایی که ارزش داشته باشه ممکنه یه جایی رو انتخاب کنید که 3تا مزایا داشته باشه اما از اون طرف که 6تا داره سنگین تر باشه
موندن نمیدونم چی داره که همه دو دل میشن... برید فوقش یه مدت بعد برمیگردید... اگر میخواید بمونید یا برید اونقدر دلایل خوبی داشته باشید که بعدا حسرت انتخاب نادرستو نخورید و در اخر بدونید انتخابی که میکنید کاملا درسته;)

ali.metal.eng

عضو جدید
سلام بچه ها من ترم اولی هستم و از هفته ی دیگه کلاسام شروع میشه.
چن تا سوال داشتم ازتون ممنون میشم اگه لطف کنین جواب بدین:

1. به نظرتون از همین اول (لپ تاپ/ نوت بوک) لازمم میشه؟!

2. توی کلاسای برنامه نویسی و اینا بچه ها با چی کار میکنن؟ ینی خود بچه ها کامپیوتراشونو میارن یا خود دانشگاه داره یا اصن لازم نمیشه؟؟
:confused:
3. اگه لازمه که بخرم، ممنون میشم راهنماییم کنید که چی برام مناسب تره؟

من رشته ام نرم افزاره و ترجیح میدم یه چیز خوب بگیرم که تا زمان طولانی تری به کارم بیاد ; )

و اینکه خوشحال میشم اگه توصیه ای در زمینه ی درس و اینا دارین بگین
:w27:

مرسی
این سوالتو بهتر بود تو تالار کامپیوتر مینوشتی نه اینجا

ali.metal.eng

عضو جدید
سلام دوستان
یه سایت خیلی خوب هستش به اسم اپلای ابرود برو اونجا هرچی مطلب بخای هست اونجا در مورد اپلای کردن یا نکردن
من خودم که میخاستم یه زمانی اپلای کنم یه شرایطی باعث شد منصرف بشم
باید خیلی دقت کنی به خانواده و دوری و مشکلات فرهنگی و اجتماعی و.....
خلاصه با دقت برو جلو اگه نمیتونی از همین اول واردش نشو چون زمان بر و هزینه بره

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه کتاب هست به اسم نظریه ی انتخاب از ویلیام گلاسر میتونید تو نت سرچ بزنید اگر خوشتون اومد بخرید
هرکجا مزایاش بیشتره اونو انتخاب کنید مزایایی که ارزش داشته باشه ممکنه یه جایی رو انتخاب کنید که 3تا مزایا داشته باشه اما از اون طرف که 6تا داره سنگین تر باشه
موندن نمیدونم چی داره که همه دو دل میشن... برید فوقش یه مدت بعد برمیگردید... اگر میخواید بمونید یا برید اونقدر دلایل خوبی داشته باشید که بعدا حسرت انتخاب نادرستو نخورید و در اخر بدونید انتخابی که میکنید کاملا درسته;)
خب بخاطر اینه که تصمیم مهم در برهه زمانی مهمی است، کل زندگی ادمو عوض میکنه، بخاطر این سخته

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بخاطر اینه که تصمیم مهم در برهه زمانی مهمی است، کل زندگی ادمو عوض میکنه، بخاطر این سخته

خوب حسابی تحقیق کنید از اونایی که رفتن سوال بپرسید با زندگی خودتون بسنجید حتی از اونایی که نرفتن و سنشون بالاتره بپرسید آیا پشیمون شدن؟یا در ازای نرفتن چی به دست آوردن
بهترین تصمیما تو برهه های زمانی خاصی اتفاق میفته مطمئنن بهترین تصمیمو میگیرید مهم موفقیته;)

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب حسابی تحقیق کنید از اونایی که رفتن سوال بپرسید با زندگی خودتون بسنجید حتی از اونایی که نرفتن و سنشون بالاتره بپرسید آیا پشیمون شدن؟یا در ازای نرفتن چی به دست آوردن
بهترین تصمیما تو برهه های زمانی خاصی اتفاق میفته مطمئنن بهترین تصمیمو میگیرید مهم موفقیته;)

مرسی همین دیگه مشکلم اینه که خیلی سخت پیدا میشن افراد یرای مشورت، چه تو دنیای واقعی، چه دنیای مجازی

ali.metal.eng

عضو جدید
این تاپیکارو با دقت بخون واست خوبه ولی باید با حوصلhttp://www.applyabroad.org/forum/sh...در-ایران-یا-خارج-از-ایران-کدام-رو-ترجیح-میدینه بخونیشون

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1047-براي-تحصيلات-مي-روي-يا-به-بهانه-تحصيلات-؟

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1047-براي-تحصيلات-مي-روي-يا-به-بهانه-تحصيلات-؟

اینا رو بخون جوابتو پیدا میکنی
خوبیتش اینجاست که اکثرا کسانی اون پستها رو نوشتند که خودشون اپلای کردند رفتند و تجربه دارند

موفق باشی

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی همین دیگه مشکلم اینه که خیلی سخت پیدا میشن افراد یرای مشورت، چه تو دنیای واقعی، چه دنیای مجازی

تو دنیای واقعی که زیاد هستن حتی میتونید متناسب با رشته ی خودتون افرادی رو پیدا کنید الان اکثرا جوونا میرن برای همین چند سال پیش نیست که نشه کسی رو پیدا کرد

یه سایتی هست قبلا یکی از دوستان بهم معرفی کردن الان آقای علی متال اسمشو گفتنhttp://www.applyabroad.org/forum/
تو اون سایت میتونید پاسخ چندتا از سوالتونو پیدا کنید......تو همین باشگاه هم چند نفر هستن که رفتن اون ور میتونید باهاشون صحبت کنید

در کل اهداف افراد و همچنین دیدگاهشون و طرز زندگیشون زمین تا آسمون باهم فرق داره اونام تا حدی میتونن کمکتون کنن چون شما متفاوت از اونا هستید و همچنین بالعکس پس تصمیم نهایی و اصلی با خود شماست

امیدوارم بهترین تصمیمو بگیرید اما از رفتن نترسید:gol:

• Like
واکنش ها: EECi

ali.metal.eng

عضو جدید
من خودم دو سال رو رفتن کار کردم و همه چیزش دستم اومد...

حتی چند نفر مشاوره میدادم که چطوری بره ولی بعدش سر مسائلی رها کردم

و الانم خوشحالم که نرفتم میخام بمونم تو همین خاک... من متعلق به این خاکم به شهرم..... کنار ادمهایی که خانوادم هستند و هیچ جای دنیا با همه رفاه نمیتونم عین اونها رو

کنارم داشته باشم.....

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

کتاب "تئوری انتخاب" کتاب بسیار مفیدیه و پیشنهاد می کنم این کتاب رو با ترجمه ی "دکتر علی صاحبی" که بهترین ترجمه ی این کتاب هستش خریداری کنید

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم دو سال رو رفتن کار کردم و همه چیزش دستم اومد...

حتی چند نفر مشاوره میدادم که چطوری بره ولی بعدش سر مسائلی رها کردم

و الانم خوشحالم که نرفتم میخام بمونم تو همین خاک... من متعلق به این خاکم به شهرم..... کنار ادمهایی که خانوادم هستند و هیچ جای دنیا با همه رفاه نمیتونم عین اونها رو

کنارم داشته باشم.....

هیچ آدم خوشبختی وطنش و ترک نمیکنه!

lord70

عضو جدید
من 8 سال با داداشم که دو سال ازم کوچیکتره صحبت نکردم
ولی الان مث دوتا غریبه هستیم و اصلا بهم کار نداریم
الان میخوام باهش حرف بزنم ولی خجالت میکشم کمک کنید

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

میخای بری منت کشی؟:D

ali.metal.eng

عضو جدید
اگه دلیل اینکه این همه مدت باهاش حرف نزدی خودت هستی....پس باید خجالت رو بزاری کنار و بری پیشش

یه مهمونی ترتیب بده بعدش اونم دعوت کن و از یکی از فامیلای نزدیکتون بخاه که شما رو اشتی بده به همین سادگی

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

خیلی سخته ..
بنظرم بهتره آشتی کنین تا دیر نشده .. ممکنه خدایی نکرده زمانی پشیمون بشین که خیلی دیره و حسرتش تو دلتون بمونه ..
درسته که نمیدونم سر چی قهرین، اما شما بزرگتر هستین شما بهتره پا پیش بذارین تا داداشتونم از شما یاد بگیره و ی جورایی شرمنده بزرگی و محبتتون بشه ;)

موفق باشین :)

omid_008

عضو جدید

هشت سال خیلی زمان طولانیه به خاطر همین با یه بزرگتر یا ریش سفید مطرح کنید و اون وساطت کنه و مقدمه چینی کنه به نظرم بهتر بشه.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
هشت سال خیلی زمان طولانیه به خاطر همین با یه بزرگتر یا ریش سفید مطرح کنید و اون وساطت کنه و مقدمه چینی کنه به نظرم بهتر بشه.

اره اینطوری غرور هر دونفر هم بهتر حفظ میشه. گرچه باید غروری که حجاب هست برای ادم رو شکست گاهی.
میخای شمارتو بده تا با یه بزرگتر که شما معرفی میکنی بهم، صحبت کنم و بگم وساطت کنه.

انیشتن

عضو جدید
من چیکارکنم به آرامش روحی برسم؟نمیدونم هرشب همش حس مردن دارم از مردن میترسم نمیدونم روحم آزردس برام مسایلی پیش اومده که کابوس شده برام احساس میکنم خیلی اشتباهات بزرگی کردم تو زندگیم که بازگشت ناپذیره نمیدونم خودمو چه جور خالی کنم از همه چی

انیشتن

عضو جدید
خیلی عذاب میکشم از همه چی. باخودم فکرکردم برم یه کشور دیگه زندگی کنم تنهاهمونجاهم بمیرم نمیدونم ازخودم ازهمه چی ناراحتم.نمیدونم افسردگی گرفتم نمیدونم چه کارکنم

omid_008

عضو جدید
من خودم هم درگیرم .و روحم خسته شده و افسردگی گرفتم . شما هم افسردگی گرفتی .

هر چقدر هم بخوام عاقلانه فکر کنم جواب نمی ده

مثل کسی که می دونه باید غذا بخوره تا ضعیف نشه ولی اشتها ی خوردن نداره و زوری می خوره

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

ali.metal.eng

عضو جدید
من چیکارکنم به آرامش روحی برسم؟نمیدونم هرشب همش حس مردن دارم از مردن میترسم نمیدونم روحم آزردس برام مسایلی پیش اومده که کابوس شده برام احساس میکنم خیلی اشتباهات بزرگی کردم تو زندگیم که بازگشت ناپذیره نمیدونم خودمو چه جور خالی کنم از همه چی

گاهی اوقات انسان ها اشتباهاتی تو زندگیشون میکنند که به خاطر یه سری مسائل دیگه هست و در واقع به عنوان مسکنی برای درد خود به دردی بزرگتر دچار میشند........
حقیقت اینه که این دنیا سخته و سختی داره و گاهی وقتها سختی های زندگی باعث میشه که اونقدر شکست بخوری که سرخورده بشی و احساس کنی که دیگه زنده نیستی
و دیگه چیزی واست مهم نیست...کسی مهم نیست و یا ب همه چیز بی اهمیت میشی...
علتش اینه که به زور میخاییم به ارزوهای خودمون برسیم و در حالی که این رو شاید سرنوشتمون الان نمیخاد
مساله اینه که انسان نمیتونه هرکاری رو هرزمانی که دلش بخاد انجام بده و گاهی وقتها هرچقدرم که تلاش کنی نمیشه که نمیشه
راهی که پیشنهاد میشه اینه که کلا اهداف دیگه ای دنبال کنی نه اینکه پشت اون مانع بایستی
اگه یه چیزی رو میخای که بهش دسترسی نداری هدفتو عوض کن این هدف قبلیت عین دیوار سنگیه که باعث مرگ روحی تو شده
پس سعی کن اهداف دیگه ای پیدا کنی و دنبال اونها برو
یادت باشه اگه تعداد شکست هایی که میخوری پشت این مانع خیلی زیاد بشه باعث مرگت میشه

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عذاب میکشم از همه چی. باخودم فکرکردم برم یه کشور دیگه زندگی کنم تنهاهمونجاهم بمیرم نمیدونم ازخودم ازهمه چی ناراحتم.نمیدونم افسردگی گرفتم نمیدونم چه کارکنم
من خودم هم درگیرم .و روحم خسته شده و افسردگی گرفتم . شما هم افسردگی گرفتی .
هر چقدر هم بخوام عاقلانه فکر کنم جواب نمی ده
مثل کسی که می دونه باید غذا بخوره تا ضعیف نشه ولی اشتها ی خوردن نداره و زوری می خوره

ببینید احساس ارضای روحی و حس Accomplish (به موفقیت رسیدن) حسی ـه که تو همه ی ما ها هست و اگر این حس رو در روزمره ندارید به 2تا دلیله »
1)یا به هدف های بزرگی که برای خودتون ساختید نرسیدید
2)یا به اون هدف رسیدیدی ولی متوجه شدید هدف اصلیتون نبوده و اون احساس رضایت از خودتون رو ارضا نکرده

اول از همه رفتن پیش یک روان شناس رو پیشنهاد می دم (مشاور، Therapist، حالا هر چی) اصلا تصور نکنید که بهتر از یک روانشناس می فهمید این اشتباه محضه از من بشنوید.جدی دارم می گم.اونها خیلی خیلی مطالعه بیشتری از من و شما نسبت به این مسائل داشتند.
دوم اینکه برای شروع حل مشکلتون لطف کنید رو یه برگه کوچیک کاغذ، اهدافی که داشتید رو (از چند سال قبل تا به الآن) بنویسید.

سوم اینکه این شکلی نیست شما بگی من این شدم این شد اینجوری بود، بعد ما بگیم آره تو اینکارو کن از اون دوری کن این میشه، این صحبت ها نیست!! این حرفهایی که شما الآن زدید از یکی دوتا دونه مشکل نشآت نگرفته بلکه یک گلوله ای از تمام مشکلات زندگیتون هست.اول باید آروم آروم گلوله رو باز کنید (خودتون رو بهتر بشناسید) سپس خط به خط بررسی کنید و حلش کنید.وگرنه متاسفانه تا آخر عمر همراهتون باقی میمونه.سعی کنید تو جوونی که انرژی دارید این مسئله رو حل کنید.قول می دم پشیمون نمیشید.

همونطور که شما مریض میشی آنفلوآنزا میگیری میری پیش پزشک قرص و دوا مینویسه بعد یه هفته خوب میشی
مشکلات روحی هم دقیقا به همین منوال هست پیش کسی برید که تو این کار تخصص داره چون اون کتابهایی رو خونده که هزار تا دانشمند نوشتن و اون دانشمندان هزارات ساعت از عمرشون رو وقف مشکلات حال حاظر شما کردند.پس اعتماد کنید بهشون.

موفق باشید :)

lord70

عضو جدید
با عرض احترام میگم خواستگاری و ازدواج سنتی یبنظر من خیلی مشکل داره و در دنیای مدرن جایی نداره. همیشه برای من سوال بوده چطور دو نفر که هم رو ندیدن و هیچ شناخت قبلی بهم ندارن میخوان در یه محیطی کاملا کنترل شده توسط والدین بهم عشق و علاقه پیدا کنن. بهتره هردو بهم علاقه داشته باشن و بعدا پسره بره خواستگاری دختره.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض احترام میگم خواستگاری و ازدواج سنتی یبنظر من خیلی مشکل داره و در دنیای مدرن جایی نداره. همیشه برای من سوال بوده چطور دو نفر که هم رو ندیدن و هیچ شناخت قبلی بهم ندارن میخوان در یه محیطی کاملا کنترل شده توسط والدین بهم عشق و علاقه پیدا کنن. بهتره هردو بهم علاقه داشته باشن و بعدا پسره بره خواستگاری دختره.
خب به نظر منم آنچنان ازدواجاشون (ازدواج سنتی های قدیم) موفق و چشمگیر هم نبوده،طلاق نیست درسته (چون کلا طلاق برابر بوده با طرد شدن از خانواده!) ولی آنچنان زندگیشون هم پر از لذت و آرامش و بی ایرادی هم نبوده.
هرکسی یه مُدله یک نفر میتونه آروم آروم تغییر کنه پس ازدواج سنتی برای دو فردی که این شکلی ان یعنی نپخته ان و آروم آروم میخوان اُخت بگیرن، خوبه مثل دو تا جوون خیلی کم سن.
ولی هرچقدر سن میره بالا این قضیه سخت تر میشه مثلا کسیکه 25سالشه یا بیشتر، دیگه عمرن نباید سنتی ازدواج کنه، منظورم از سنتی یعنی اصلا از قبل نشناسه و بوسیله خانواده رفته باشه جلو،اشتباهه محضه.

اگر کم سن ازدواج کنی یه سری خوبی هایی داره خداوکیلی،اینجوری دید بد، نباید داشته باشید که مثلا نزارید بچتون تو سن کم ازدواج کنه.
از یه طرف اگر سن بالا ازدواج کنی به قول خارجکی Accurate تره! ولی انتخابات سخت تره باید بیشتر بشناسی بیشتر ببینی و بری بیای!

ما که از سنمون داره میگذره ولی بمیرم دوست ندارم بدون آشنایی ازدواج کنم، یکی دو سال قبل ازدواج خوب حرفامون رو میزنیم میریم میایم کارامونو میکنیم سپس ازدواج ! (منظور بد نگیرید :D )

ali.metal.eng

عضو جدید
خب به نظر منم آنچنان ازدواجاشون (ازدواج سنتی های قدیم) موفق و چشمگیر هم نبوده،طلاق نیست درسته (چون کلا طلاق برابر بوده با طرد شدن از خانواده!) ولی آنچنان زندگیشون هم پر از لذت و آرامش و بی ایرادی هم نبوده.
هرکسی یه مُدله یک نفر میتونه آروم آروم تغییر کنه پس ازدواج سنتی برای دو فردی که این شکلی ان یعنی نپخته ان و آروم آروم میخوان اُخت بگیرن، خوبه مثل دو تا جوون خیلی کم سن.
ولی هرچقدر سن میره بالا این قضیه سخت تر میشه مثلا کسیکه 25سالشه یا بیشتر، دیگه عمرن نباید سنتی ازدواج کنه، منظورم از سنتی یعنی اصلا از قبل نشناسه و بوسیله خانواده رفته باشه جلو،اشتباهه محضه.

اگر کم سن ازدواج کنی یه سری خوبی هایی داره خداوکیلی،اینجوری دید بد، نباید داشته باشید که مثلا نزارید بچتون تو سن کم ازدواج کنه.
از یه طرف اگر سن بالا ازدواج کنی به قول خارجکی Accurate تره! ولی انتخابات سخت تره باید بیشتر بشناسی بیشتر ببینی و بری بیای!

ما که از سنمون داره میگذره ولی بمیرم دوست ندارم بدون آشنایی ازدواج کنم، یکی دو سال قبل ازدواج خوب حرفامون رو میزنیم میریم میایم کارامونو میکنیم سپس ازدواج ! (منظور بد نگیرید :D )
حالا سوال اینه که اگه کاراتونو کردین چقدر احتمال داره برین زیر بار مسئولیت ازدواج !؟؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا سوال اینه که اگه کاراتونو کردین چقدر احتمال داره برین زیر بار مسئولیت ازدواج !؟؟
بنظرم الکی اسمشو گذاشتن "بار"
بار مسئولیت تشکیل شده از 70% چشم رو هم چشمی ها (مثل جشن عروسی بزرگ و دعوت همه و خرج سنگین و به قول شما "بار سنگین") و میشه گفت 20% خانواده ها و خواسته هاشون و فقط بنظرم 10% خود زن و شوهر بار بر روی همدیگه ایجاد می کنن.
شما بتونی مدیریت کنی و بلد باشی و زندگیت دستت باشه،همو بخواین و واقعا یه جاهایی از خودتون بگذرید، خیلی راحت میشه 80-90% بار ها رو گذاشت کنار یا حلّشون کرد.

اون موقع ازدواج یه درب بزرگ و سنگین که بزور واز میشه، نیست، تبدیل به یک امر کاملا معمولی که در "روال" زندگی رُخ میده، میشه.

مثلا خب خیلی ها می گن ازدواج سخته ، ازدواج نکن، پسر باش حال کن از زندگیت، مسئولیت خرج و خیلی از این صحبت ها هست، ولی من نمیدونم چرا ولی اصلا سخت نمیبینمش.خیلی هم عادیه واسم.

زندگی کن بره! والا قرار باشه به حرف دیگران هی وسواس به خرج بدیم که هیچ، ازدواج می کنی فوووقش طلاق می گیری اگر طرف یا خودت خیلی آدم های متفاوتی بودین! الکی جو میدن، والا :D

ali.metal.eng

عضو جدید
بنظرم الکی اسمشو گذاشتن "بار"
بار مسئولیت تشکیل شده از 70% چشم رو هم چشمی ها (مثل جشن عروسی بزرگ و دعوت همه و خرج سنگین و به قول شما "بار سنگین") و میشه گفت 20% خانواده ها و خواسته هاشون و فقط بنظرم 10% خود زن و شوهر بار بر روی همدیگه ایجاد می کنن.
شما بتونی مدیریت کنی و بلد باشی و زندگیت دستت باشه،همو بخواین و واقعا یه جاهایی از خودتون بگذرید، خیلی راحت میشه 80-90% بار ها رو گذاشت کنار یا حلّشون کرد.

اون موقع ازدواج یه درب بزرگ و سنگین که بزور واز میشه، نیست، تبدیل به یک امر کاملا معمولی که در "روال" زندگی رُخ میده، میشه.

مثلا خب خیلی ها می گن ازدواج سخته ، ازدواج نکن، پسر باش حال کن از زندگیت، مسئولیت خرج و خیلی از این صحبت ها هست، ولی من نمیدونم چرا ولی اصلا سخت نمیبینمش.خیلی هم عادیه واسم.

زندگی کن بره! والا قرار باشه به حرف دیگران هی وسواس به خرج بدیم که هیچ، ازدواج می کنی فوووقش طلاق می گیری اگر طرف یا خودت خیلی آدم های متفاوتی بودین! الکی جو میدن، والا :D
خب اینا درست ولی حرف من این بود که اگه کاراتونو با هم بکنید دیگه نیازی نمیبینی که ازدواجم بکنی
بعدش هم اینکه این بار هست چه بخواهیم چه نخواهیم....خلاصه اینکه یکی تو زندگیت باشه که تو رو محدود کنه و تا حدودی از ازادی های فعلی تو بکاهه و یا هزینه های مختلف که متحمل میشی و ....

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اینا درست ولی حرف من این بود که اگه کاراتونو با هم بکنید دیگه نیازی نمیبینی که ازدواجم بکنی
بعدش هم اینکه این بار هست چه بخواهیم چه نخواهیم....خلاصه اینکه یکی تو زندگیت باشه که تو رو محدود کنه و تا حدودی از ازادی های فعلی تو بکاهه و یا هزینه های مختلف که متحمل میشی و ....
می دونم منظورت یه چی شبیه کاپل هست تو خارج، بحث ازدواج تو ایران مطرحه اگر خارج بودیم و مثلا روحیاتمون فرق می کرد و نوع اعتقادات متفاوت تر بود مثلا جوابم این بود که تا قبل از بدنیا اومدن بچه زندگی می کردم فقط بخاطر بچه ازدواج می کردیم.چرا چون بچه نیاز هست که قانونن پدر داشته باشه و قانونن کسی ازش حمایت کنه،یعنی خودم رو به عنوان پدر با قانون مجاب می کردم که از بچه ام حمایت کنم.
فکر می کنم جوابم این می شد.

ولی مثلا اینکه میگی آزادیت کاهش پیدا می کنه، بازم بستگی به این داره که آزادی رو تو چه چیزایی تصور کنی، مثلا بحث مالی؟ الآن واقعا اکثر دختر ها سر کار می رن و براحتی میتونی قرار بزاری با دختری که خرج های دخترونه اش رو مثل لباس و طلا و غیره رو خودش تهیه کنه،براحتی میشه خیلی از دختر ها پولشون از همسرشون هم بیشتر هست.
بحث جنسی هم هست ما مرد ها تنوع طلب هستیم یه واقعیته، اینم بستگی به کنترل و شناخت خودت از خودت داره اگر مدل شخصیتیت بیش از حد تنوع طلبیه، یه مدت Open Relationship زندگی کن ببین داری لذت می بری؟ خدا بهت اراده داده که خودت انتخاب کنی می دونی چرا؟ چون با دستای خودت سود و ضرر رو بچینی.من اصلا منظورم گناه و این تخیلات نیستش، منظورم اینه مثلا اگر تنوع طلبی رو انتخاب کنی یه سری صفات و یه سری عادات درت رشد می کنن مثلا حس تنهایی بیشتری پیدا می کنی یا مثلا توانایی اعتماد محض به یک انسان در زندگیت رو نخواهی داشت و غیره.
اینها همگی بستگی به خودت داره، خودت انتخاب کن ولی حتما قبلاش خوب فکر کن چون به قولی اگر خمیر شخصیتت خشک شد، تمامه، دیگه یه سری عادات و رفتار و صفات رو به خودت قبولوندی و شدی "این" و تغییر نمیپذیری.
ولی اگر در حین تفکر باشی میتونی به هر راهی که هنوز پا نزاشتی ، بری.

واسه همین پیشنهاد می کنم اول از همه با Date شروع کنی اگر خواستی به Couple ختمش کنی و نتیجه اش رو ببینی. نه اینکه مستقیم بری Open Relationship رو انتخاب کنی،اینو بزار جزء گزینه های آخر :D