كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

??????

عضو جدید
چون تو شهرهاي بزرگ مثل تهران كه ساختمان هاي بلند و خطوط عمودي تكراري وجود دارد فكر مي كنم خطوط افقي يه جور تنوعه و من خودم با ديدن خطوط افقي آرامش ميگيرم البته اين نظره منه اگه شما پيشنهاد ديگري داريد خوشحال ميشم بدونم . خودم هم به خاطر اينكه پلانش خوب در نمياد چون خطيه و مي خوام void بذارم مي خواستم تغييرش بدم ولي جراتش را ندارم چون تا آبان بايد دفاع كنم. لطفا كمك كنيد[/qu

میشه جور دیگه ای هم فکر کرد.چرا نظم این شهر خسته کننده رو نمیشکنی؟:w00:
یه کم جسارت داشته باش مهندس.:w17:
پیشنهاد میکنم کمی ازاد فکر کن و از خطوط منحنی و شادی بخش استفاده کنید.:w12:
اگه ایده پشت کارت نباشه کارت هویت نداره.وقتتون کمه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منحنی زدن که کاری نداره ، بچه 4 ساله هم میتونه منحنی طراحی کنه :) مهم اینه که منحنیش چطوری باشه .

• Like
واکنش ها: cute

parikoochooloo

کاربر فعال
کمک کمک کمک

کمک کمک کمک

می خوام بدونم یه ساختمون 4 طبقه که تو هر طبقه اش 4 تا واحد 65و 75و 85و 95 متری داره چه چیزهایی نیاز داره و چه شرایطی باید داشته باشه؟؟؟؟؟؟:cry:

panteaa

عضو جدید
اگه بخوام خلاقیت ذهنم بالا ببرم باید چی کار کنم؟

اگه بخوام خلاقیت ذهنم بالا ببرم باید چی کار کنم؟

من دانشجوی ترم 3 معماریم.:Dدرسمم خوبه ولی نمی دونم باید چی کار کنم که طراحی و خلاقیت ذهنم قوی کنم؟:cry:میترسم که شاید نتونم یه ساختمون یا جای دیگرو طراحی کنم.:w19:

manp_m

عضو جدید
در خواست پروژه تاسیسات الکتریکی

در خواست پروژه تاسیسات الکتریکی

سلام به دوستان عزیز
من دو تا پروژه برای تاسیسات الکتریکی نیاز دارم. اول یک امفی تاتر با 400 صندلی برای پروژه آگوستیک و دوم یک خوابگاه برای پروژه طراحی نور
اگر کسی داشت ممنون می شوم بذارین

سـعید

مدیر بازنشسته

sheinis

عضو جدید
من دانشجوی ترم 3 معماریم.:Dدرسمم خوبه ولی نمی دونم باید چی کار کنم که طراحی و خلاقیت ذهنم قوی کنم؟:cry:میترسم که شاید نتونم یه ساختمون یا جای دیگرو طراحی کنم.:w19:
فکر می کنم بهتر باشه سوالتونو تو تاپیک درخواست و سوالات بذارید ;)

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه سلام و خوش آمدی .

بعدشم دوست عزیز برای 1 طراحی خوب باید ترسا از خودت دور کنی و به این فکر نکنی که استاد چی میخواد بگه، همه ما میدونیم که کار استاد گیر دادن و بعضی وقتا حتی ... است.
1 چیز دیگه که به من تو طراحیهام خیلی کمک میکنه اینه که سعی کن تو جایی که راحتی و احساس آرامش میکنی شروع به طراحی کنی .
نکته دیگه هم که باید مد نظر قرار بدی این هست که موقع طراحی به چیز دیگه ای فکر نکنی و ذهنت معطوف به طرحت باشه .
مثلا این که چه انتظاری از چیزی که داری طراحی میکنی داری و چه فعالیتهایی اونجا اجرا میشه و خلاصه با قلبت طراحی کنی تا با فکرت.
اینا چیزایی بود که خودم تو تجربه های طراحیم کسب کرده بودم، امیدوارم که بدردت بخوره...

jooyandeh

عضو جدید
اگه ایده پشت کارت نباشه کارت هویت نداره.وقتتون کمه[/quote]
مرسي از نظرتون روش فكر ميكنم چون تا حالا اصلا منحني كار نكردم تجربه پلانش رو هم ندارم. وولي باز اتود مي زنم .ممنون

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ایده پشت کارت نباشه کارت هویت نداره.وقتتون کمه
مرسي از نظرتون روش فكر ميكنم چون تا حالا اصلا منحني كار نكردم تجربه پلانش رو هم ندارم. وولي باز اتود مي زنم .ممنون[/quote]
سلام جوینده عزیز
میخواستم یه چیزی بگم به عنوان پیشنهاد که یروزی استادم سید کاظم... بهم کرد...
همیشه وقتی یه خط به نظرت باید یه جوری کشیده بشه تئ بیا و یه پوستی خرج کن ولی اینبار دقیقا اونجوری که نمیخوای اون خط ر بکش!!!
همیشه بذار خطهات بتونن مخالف میل تو هم رفتار کنن...
اگه همش خط منحنی میکشی(مثل گائودی که میگفت در طبیعت یک خط راست هم وجود ندارد) بذار خطهات صاف حرکت کنند...
اگه همش خط صاف میکشی(مثل میس وندروهه که یک خط منحنی تو کاراش نبود) بذار خطوطت منحنی هم حرکت کنند...
موفق باشید عزیز

??????

عضو جدید
منحنی زدن که کاری نداره ، بچه 4 ساله هم میتونه منحنی طراحی کنه :) مهم اینه که منحنیش چطوری باشه .

خیلی عجیبه که یه عمرانی این حرفو میزنه:w15::w15:
اخه معمولا شما عمرانیها از منحنی وحشت دارین و خط راستو خشکو ترجیح میدین(البته بخاطر مشکلات اجرا):w19:
کار با منحنی فوق العاده تخصصی تر از اون چیزیه که فکر میکنی:w25:
هر کسی سراغ منحنی نمیره مهندس:w01:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی عجیبه که یه عمرانی این حرفو میزنه:w15::w15:
اخه معمولا شما عمرانیها از منحنی وحشت دارین و خط راستو خشکو ترجیح میدین(البته بخاطر مشکلات اجرا):w19:
کار با منحنی فوق العاده تخصصی تر از اون چیزیه که فکر میکنی:w25:
هر کسی سراغ منحنی نمیره مهندس:w01:

آره عجیبه :) ولی مهمه ، به هر حال ما کج و مولشم دیگه اجرا میکنیم :) نمونشم سینما آزادیه :) اصلاً هم تخصصی نبود ... به هر حال شما منحنی بزن ، بقیش با اونی که اجرا میکنه .. پولش و میگیره :)

seeemesooo

عضو جدید
اول گفتگوي ذهنيتون رو خاموش كنيد
يك طرح اوليه در نظر بگيريد
با مدل هاي ديگر مقايسه كنيد
طرح هاي نامربوط را حذف كنيد
درطرح مشابه رو كه انتخاب كرديد اعوجاج ايجاد كنيد
طرح هاي مشايه را به طرح اصلي تعميم دهيد مثل دماغ دلفين و زائده اي كه جلوي كشتي گذاشته اند
اما اگر تمركز كنيد بهترين گزينه ناخودآگاه به فكرتان خطور خواهد كرد

سعیده معمار

عضو جدید
می تونی ، تمام ارائه هات رو روی کاغذ های سیاه یا سفید 60*60 انجام بدی ، روز تحویل نهایی 16 تا مکعب 60*60 بسازی و هر کدوم از شیت هات رو روی یکی از این ها بچسبونی ، حالا تو یه دیوار 240*240*60 ساخته ای که چهار خونست ( بعضی مکعب ها سفید و بعضی سیاه باشند ) و توی روز ژوژمان کل سالن رو می ترکونه .

اگه خوشت نیومد بگو یه فکری بکنیم !!
مرسی از کمکت.واقعا لطف کردی .اما میشه یه کم بیشتر توضیح بدی در موردش. راستش این پروژه هایی که هر جلسه تحویل میدیم تقریبا 5صفحهa4میشه.که تا آخر ترم 16تا 5صفحهای باید تحویل بدم.ممنون میشم اگه در مورد طرحنت برام بیشتر توضیح بدی.البته اگه زحمتی نیست.:heart::gol::gol::gol::smile:

aair

عضو جدید
من دنبال يك مرجع خوب براي آشنايي با رسم نقشه و نقشه كشي مي گردم

من دنبال يك مرجع خوب براي آشنايي با رسم نقشه و نقشه كشي مي گردم

سلام دوستان و مهندسان عزيز
من دنبال يك مرجع خوب براي آشنايي با رسم نقشه و نقشه كشي مي گردم كه اصول نقشه كشي رو از اول تا يك سطح خوب معرفي و آموزش بده كتابي كه داراي نقشه هاي متعدد باشه و جزئيات اون را بطور كامل توضيح بده شايد چند تا مثال بزنم منظورم را بهتر متوجه بشيد:
مثلا كتابي كه نماهاي ساختمان را درست توضيح بده
يا مثلا كتابي كه به معرفي جزئيات مهم نقشه بپردازه و اونها را توضيح بده
مي خوام كتابي باشه كه بصورت كاربردي آموزش بده

من كتاب نويفرت و نقشه كشي جامع عمران آقاي زمرشيدي را ديدم ولي اوني كه من مي خواستم نبود كتاب نويفرتم خيلي به جزئيات رفته
كتاب يا مرجع بدرد بخور سراغ داريد
از لطفتون ممنونم
يا علي

archman

عضو جدید

سلام دوست عزیز
کسی میتونه خوب طراحی کنه که
اولا : طراحی های دیگران رو خوب ببینه ...چون خوب دیدن میتونه به شما کمک کنه اشتباهاتی که اونا انجام دادن شما انجام ندی ...
دوما: کسی طراح خوبی میشه که از انتقادهای سازنده دوستان استفاده کنه

یه نکته رو به یاد داشته باشید ... برای هر خطی که میکشی باید دلیل داشته باشی...

ramin n

عضو جدید
سلام. میشه کسی اگه میدونه کمک کنه؟؟؟؟. میشه لطفا چندتا تراز که بین 5800-6700 برامون در این تاپیک بگذارید؟؟؟؟!! من نمی دونم چه درصدایی می خواد!! ممنون مبیشم...
:smile:

آخرین ویرایش:

??????

عضو جدید
آره عجیبه :) ولی مهمه ، به هر حال ما کج و مولشم دیگه اجرا میکنیم :) نمونشم سینما آزادیه :) اصلاً هم تخصصی نبود ... به هر حال شما منحنی بزن ، بقیش با اونی که اجرا میکنه .. پولش و میگیره :)[/quo
چرا سینما ریولی رو مثال نزدی شیطون؟یا استادیوم آزادی؟یا برجITشیراز یا...........:w01:
ادی رفتی سراغ یه کار افتض:w19:
کم لطفی کردی مهندس:w18:
بابا کمی خوش بین باش به architect:w27:

panteaa

عضو جدید
من دنبال يك مرجع خوب براي آشنايي با رسم نقشه و نقشه كشي مي گردم كه اصول نقشه كشي رو از اول تا يك سطح خوب معرفي و آموزش بده كتابي كه داراي نقشه هاي متعدد باشه و جزئيات اون را بطور كامل توضيح بده شايد چند تا مثال بزنم منظورم را بهتر متوجه بشيد:

من كتاب نويفرت و نقشه كشي جامع عمران آقاي زمرشيدي را ديدم ولي اوني كه من مي خواستم نبود كتاب نويفرتم خيلي به جزئيات رفته
كتاب يا مرجع بدرد بخور سراغ داريد
از لطفتون ممنونم
يا علي

عزیزم من ترم اولم یه کتاب گرفتم خیلی به دردم خورد.همونی که تو میخوای. نقشه کشی ساختمان درجه 2 به روش مدولار .انتشارات دانش و فن.تالیف و تدوین:عبیدالله جرجانی.یه کتاب زرد.امیدوارم که به دردت بخوره;)

sheinis

عضو جدید
دوست عزیز بهتر بود که سوالتونو تو تاپیک( سوالات و درخواست درسی) می کردین;)

• Like
واکنش ها: aair

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا سینما ریولی رو مثال نزدی شیطون؟یا استادیوم آزادی؟یا برجITشیراز یا...........:w01:
ادی رفتی سراغ یه کار افتض:w19:
کم لطفی کردی مهندس:w18:
بابا کمی خوش بین باش به architect:w27:

چون من پدرم اونجا درومد :) در مورد کم لطفی هم که خوب ، خانواده شکوفی ارادت خاصی به معماری کشور دارند :) دیگه من بی تقصیرم ...

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
قوانین تالار در خواستها

قوانین تالار در خواستها

سلام به تمامی عزیزانم .
این تالار برای کمک به تسریع رسیدگی به درخواستهای دوستان ایجاد شده تا دوستان برای درخواستهای مهمشون با زدن تاپیک سریعتر به نتیجه دلخواهشون برسن .
لطفا برای فعالیت در این تالار به نکات زیر توجه فرمایید . :

قوانین تالار کمکهاو درخواستها

1- از سوالات تکراری جدا خود داری کنید و قبلا از زدن هر تاپیک لطفا نسبت به جستجو اقدام کنید .

2- تقاضا می کنم پس از دستیابی به جواب و عدم نیاز به باقی موندن تاپیک در انتهای تاپیکی که ساخته شده یک پست با عنوان اتمام فعالیت این تاپیک بگذارید تا در صورت عدم نیاز اون تاپیک حذف بشه و از شلوغ شدن تالار جلوگیری بشه .

3- کلیه درخواستهای شخصی و بدون استفاده برای سایرین و بدون فعالیت پس از گذشت یک هفته حذف خواهد شد .

4- عناوین غیر متعارف برای تاپیکها ،‌ باعث حذف اونها و دادن اخطار به نویسندگان تاپیکها خواهد شد .

موفق باشید .

آخرین ویرایش:

parikoochooloo

کاربر فعال
کمک کمک کمک

کمک کمک کمک

سلام ، راستش من این ترم پروژه ی یه مجتمع 4 طبقه ی 16 واحدی دارم که تو هر طبقه باید 1 واحد 65 و 75و 85و 95 متری باشه....
می خوام بدونم این مجتمع به غیر از آسانسورو پله اضطراری و پارکینگ و اینها به چه چیزهایی نیاز داره؟؟؟ یا چه چیزهایی کارم رو بهتر می کنه؟؟؟ :cry:

يلدا

عضو جدید
سلام ببخشيد من يه سوال دارم
اين ترم روستا برداشتم ولي نمي دونم چه جور درسيه اگه ميشه واسم توضيح بديد. مرسي

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam man ye farhangsara mikham az yek memare mashhor khahesh mikonam komakam konid mored orjansiye:w06:

سلام:w30:
اول لطفاً فارسی تایپ کن
اینجا هم سر بزن ببین کارت راه میوفته!

http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=2005

البته عکسها دیده نمیشه و میتونی از لینک زیر برداری

http://www.galinsky.com/buildings/tjibaou/index.htm

اگر با ایمیل نویسنده ی مطلب تماس بگیری میتونی فایلهای تصویری رو ازش بگیری

iman@khayatan.com

وضعیت
موضوع بسته شده است.