كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
روستا

روستا

سلام بچه ها.
فرق روستا 2 با روستا 1 چیه؟
فكر مي كنم تو روستا 1 بيشتر بررسي مد نظره و نوع ارائه ي كارها ولي در روستا 2 علاوه بر بررسي كامل، طرح توسعه هم بايد داده بشه...يه تاپيك بايد باشه در مورد روستا...اينو يه نگاه بنداز
اينجا

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دومان جان..قدیما یه حرفایی بود در مورد نشریه الکترونیکی معماری..آخرش چی شد؟به کجا رسید؟!
(ببخشید اگه سوالم عقب موندس! یه سالی میشه به باشگاه سر نزدم:redface:)

آخرین ویرایش:

maj5

عضو جدید
یه سوال دارم.یک کتاب خیلی خیلی خوب برای زبان تخصصی معماری می خوام؟نمیدونم چه کتابی مفیده؟یکی هم برای ارشد لازم دارم؟شما چه پیشنهادی میکنین؟
واقعا ممنونم!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دارم.یک کتاب خیلی خیلی خوب برای زبان تخصصی معماری می خوام؟نمیدونم چه کتابی مفیده؟یکی هم برای ارشد لازم دارم؟شما چه پیشنهادی میکنین؟
واقعا ممنونم!
کتابایی که من در این زمینه میشناسم 504 لغت هست و همینطور فرهنگ تصویری دیکیچینگ. هر دو هم از منابع ارشد هستند

تبسم

عضو جدید
من به چندتا پرسپکتیو خارجی و داخلی از کارای طرح معماری(طرح 3 به بالا باشه بهتره) احتیاج دارم و چندتا نما کسی میتونه بزاره اگه کدیباشه خیلی بهتره مرسی.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
"زبان تخصصی برای دانشجویان معماری" انتشارات سمت،
"زبان تخصصی معماری" تالیف آقای مهدوی نژاد
ازانتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران
"زبان تخصصی معماری" تالیف آقای کریمی
این کتابا به عنوان منابع ارشد معرفی شدن.امیدوارم مفید باشن:)

تبسم

عضو جدید
من به چندتا پرسپکتیو خارجی و داخلی از کارای طرح معماری(طرح 3 به بالا باشه بهتره) احتیاج دارم و چندتا نما کسی میتونه بزاره اگه کدیباشه خیلی بهتره مرسی.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد اقلیم دزفول اگه میتونید کمکم کنید.مرسی

سلام،
جغرافیای شهرستان دزفول
نوع اقليم و پراكنش بارندگي بر رستني هاي محيط بسيار تاثير گذار بوده ، نوع و تراكم پوشش گياهي هر منطقه را تحت الشعاع خود قرار مي دهد.همان گونه كه مي دانيد شهرستان دزفول با سطح و وسعت زياد آن كه خود سه شهر جديدالاحداث سردشت،دزآب و ميانرود را جزء توابع خود دارد، داراي اقليمهاي متفاوتي است و ميزان بارندگي در سردشت و ليوس هميشه بالاتر از مناطق ديگر دزفول مي باشد و در نتيجه پوشش گياهي در مناطق شمالي دزفول بيشتر و داراي تنوع زيادي مي باشد.
شهرستان دزفول در طول جغرافيايي 25/48 و عرض جغرافيايي 16/32 مي باشد.ارتفاع آن از سطح دريا 82 متر است.اقليم دزفول جزء مناطق گرم و نيمه خشك محسوب مي شود. اين اقليم داراي آب و هواي گرمسيري با زمستان معتدل و بهار كوتاه و تابستان گرم و طولاني مي باشد.
حداكثر ميانگين دماي ساليانه در اين شهرستان 32 درجه سانتيگراد و حداقل ميانگين دماي ساليانه در اين شهرستان 15 درجه سانتيگراد است. متوسط دماي روزانه 23 درجه سانتيگراد و ميانگين بارندگي در طول سال حدود 300 ميليمتر است. مجموع تبخير سالانه 2470 ميليمتر است.
اقليم و مجموعه عوامل محيطي در تعيين نوع گونه زراعي و ارقام مناسب كشت هر منطقه و نيز در تعيين عملكرد حاصل از گياهان نقش مهمي را به عهده دارد، زيرا توليد موفقيت آميز گياهان زراعي مستلزم استفاده مفيد از منابع محيطي نظير انرژي خورشيدي ، گاز كربنيك و آب است.

برای اطلاعات بیشتر میتونید به کتاب " اقلیم و معماری" مراجعه نمایید
موفق باشید.

masoud 1368

عضو جدید
salam bacheha man daneshjoe memari az babol hastam,va kare 3d max ro be sorate herfee anjam midam age bacheha khastan kareshono 3d konan ba in shomare tamas begiran 09357411679

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال فنی دارم که اگر کمکم کنید ممنون میشم.
برای ساختن تعمیرگاهی که مختص ماشین های سنگینه چه ضوابط و معیارهایی لازمه؟ آیا چون بار زنده خیلی زیادی به کف وارد میشه فونداسیونش طراحی خاصی داره؟برای متریال نهایی کف به نظرتون چی باشه بهتره؟ با توجه به این که امکان آلودگی زیاده . و دیگه اینکه اقلیم این تعمیرگاه توی یه بندر هست.یعنی یه جای مرطوب نزدیک به دریا.
میدونم سوالاتم خیلی کلی بود ولی هر کس اطلاعاتی راجع به هر کدوم داره خوشحال میشم استفاده کنم.

مهندسای گرامی کسی نیست جواب سوالمو بده.من واقعا هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستممممممممم!

rozhann

مدیر بازنشسته
من پیشنهاد میکنم اینو توی تالار عمران طرح کنی.شاید اونجا بتونن بهت جواب بدن

komail_1988

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتی در مورد اسلکت فلزی که به وسیله ای پیچ و مهره باتصال پیدا می کنند دارم ممنون می شم اگه اعلاعتی دارین بهم بدین
و یه سوال اینکه در اسکلت فلزی ستون ها با چه نوع اتصالی به پی متصل می شوند

ممنون

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اطلاعاتی در مورد اسلکت فلزی که به وسیله ای پیچ و مهره باتصال پیدا می کنند دارم ممنون می شم اگه اعلاعتی دارین بهم بدین
و یه سوال اینکه در اسکلت فلزی ستون ها با چه نوع اتصالی به پی متصل می شوند

ممنون

در مورد قسمت اول بیشتر چه نوع اطلاعاتی مد نظرتونه.
و اما در مورد قسمت دوم باید بگم در ساختمانهای اسکلت فلزی ستون بوسیله ی پیچ و مهره که در اصطلاح بولت گفته میشود به صفحه ی بیس پلیت که روی فونداسیون نصب شده پیچ میشود.

helena_99

عضو جدید
جزوات کنکور کارشناس ارشد پارسه

جزوات کنکور کارشناس ارشد پارسه

سلام...من دنبال جزوات معماری ارشد پارسه هستم...اگه از دوستان کسی جزوات رو داره ممنون میشم برام ایمیل کنه...اگه کسی این لطف رو میکنه پیام بده آدرس ایمیلم رو بهش بدم...ممنون

komail_1988

عضو جدید
در مورد قسمت اول بیشتر چه نوع اطلاعاتی مد نظرتونه.
و اما در مورد قسمت دوم باید بگم در ساختمانهای اسکلت فلزی ستون بوسیله ی پیچ و مهره که در اصطلاح بولت گفته میشود به صفحه ی بیس پلیت که روی فونداسیون نصب شده پیچ میشود.
سلام به دوستم shahkoorosh

منظور نحوی اتصال تیر و ستون با پیچ و مهره چه از نظر مقاومت و مثلا تعداد پیچ هایی که برای هر تیر و ستون نیازه و از این قیبل اطلاعات

ممنون دوستان عزیز

genius_boy

عضو جدید
درخواست گزارش امکان سنجی احداث مجتع اداری-تجاری

درخواست گزارش امکان سنجی احداث مجتع اداری-تجاری

سلام به همگی
کسی "گزارش امکان سنجی احداث مجتع اداری-تجاری" چیزی دستش داره؟
حیلی حیاتیه اگه کسی سراغ داره لطفاً به اشتراک بزاره

ممنون

gohary

عضو جدید
من يك سري اطلاعات در باره هتل ميخواستم در باره تاريخچه هتل سازي در ايران ويكسري اصول طراحي هتل؟
خواهش ميكنم اين اطلاعات رو در اختيارم بگذاريد واقعا بهشون نياز دارم
خيلي ممنونم

آخرین ویرایش:

BeyondY

عضو جدید
دوستان بنظرتون بهترین معادل فارسی برای masterplan و computer rendering چیه؟؟

refree

عضو جدید
مطالعات اوليه طراحي بيمارستان

مطالعات اوليه طراحي بيمارستان

ممنون ميشم کسي در مورد طراحي بيمارستان اطلاعاتي در مورد فضاهاي مورد نياز ، شيوه قرارگيري و ارتباط آنها و همچنين چند نمونه موردي از بيمارستانهاي داخل و خارج کشور در اختيار من قرار بده
با تشکر
:gol:

raha

مدیر بازنشسته
  • Like
واکنش ها: spid

a.sh.b

عضو جدید
سلام
کارامو می خوام آلبوم کنم ولی نمی دونم طرح روی جلد اونو چه کار کنم
ممنون می شم اگه عکسی یا طرحی دارید پیشنهاد بدید.
ممنون

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کارامو می خوام آلبوم کنم ولی نمی دونم طرح روی جلد اونو چه کار کنم
ممنون می شم اگه عکسی یا طرحی دارید پیشنهاد بدید.
ممنون

درود بر شما،
اگر در مورد موضوعتون گفته بودین بهتر میتونستیم کمکتون کنیم.;)

masraz

عضو جدید
سازه چادری

سازه چادری

سلام .لطفا درمورد سازه چادری و طراحی landscape اطلاعاتی بهم بدین . مرسی

raha

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها. من مدتیه سیستمم رو عوض کردم... کیبوردم دکمه ی prt sc اش کار نمیکنه... نمیدونید چطور میتونم فعالش کنم...؟! ممنون

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه اومدید مهندسی کامپیوتر دو تا کوچه پایین تره .

اگه میخوای عکس بگیری از صفحه الان مال منم نمیشه .

• Like
واکنش ها: raha
وضعیت
موضوع بسته شده است.