كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال در مورد کد سه بعدی داشتم که چطور از نمای جحمی که تو کد سه بعدی ساختیم میشه فایله دو بعدی ساخت
ممنون
در ضمن از مدیر تالار هم درخواست میکنم حداقل بذارن یه روز این تاپیک اینجا باشه بعد انتقالش بدن آخه خیلی واجبه...
ممنون..

سلام،
حجمتو اون جوری که میخوای ازش نما بگیری قرار بده( ایزو متریک یا پرسپکتیو سه نقطه ای یا هر حالت دیگه)
دستور ّFLATSHOT رو اجرا کن.
تنظیماتشم آسونه...با این دستور یه بلاک اتوکدی از نمایی که میخوای بدست میاری.

نگران انتقال هم نباش، دیگه جوابتو گرفتی...;)
موفق باشی.

بارسلون

اخراجی موقت
سلام،
حجمتو اون جوری که میخوای ازش نما بگیری قرار بده( ایزو متریک یا پرسپکتیو سه نقطه ای یا هر حالت دیگه)
دستور ّFLATSHOT رو اجرا کن.
تنظیماتشم آسونه...با این دستور یه بلاک اتوکدی از نمایی که میخوای بدست میاری.

نگران انتقال هم نباش، دیگه جوابتو گرفتی...;)
موفق باشی.
خیلی ممنون
برم یه امتحان بکنم ببینم چی میشه ...
بازم ممنون

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب تبدیل کد رو به pdfبلدم واسه چی تو فتوشاپ ببرم دیگه ممنون که زود جواب دادی:gol:

پس مشکلت چیه؟ :surprised::surprised:
منظورم این بود که ببری فتوشاپ که رو شیت بندیش کار کنی و عکسا رو بذاری و اینا ....:surprised:

ایشالا کنکور خوبی داشته باشی که تابستون کلی چیز بهمون یاد بدی نه؟؟:gol:
:gol:
نه.......:D والا شما باید یاد بدی . ما که چیزی بلد نیستیم باید از شماها یاد بگیریم...;)
ممنونم... :gol::gol:

p.a.r.i

عضو جدید
سلام به همه مهندسین عزیز.

من پروژه طراحی روشنایی دارم. باید یه جا رو انتخاب کنم، ترجیحا بیمارستان یا مدرسه یا دانشگاه.

می خواستم ببینم شما قبلا در این زمینه کار کردید؟

با استفاده از ضریب ناحیه ای باید طراحی کنیم.

پلانی هم از این موضوعات ندارم..:-s

ممن.ن میشم راهنمایی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین عزیز.

من پروژه طراحی روشنایی دارم. باید یه جا رو انتخاب کنم، ترجیحا بیمارستان یا مدرسه یا دانشگاه.

می خواستم ببینم شما قبلا در این زمینه کار کردید؟

با استفاده از ضریب ناحیه ای باید طراحی کنیم.

پلانی هم از این موضوعات ندارم..:-s

ممن.ن میشم راهنمایی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

درود بر شما و شب خوش،
راستش من خودم تا حالا این درسو نداشتم:redface: ولی تنها کتابی رو که الان دارم که درباره طراحی روشنایی به صورت طبیعی و مصنوعی توضیحات نسبتاً کاملی میده به شما معرفی میکنم شاید بتونه بهتون کمک کنه.

" گرمایش، سرمایش، روشنایی"
اثر: پروفسور نربرت لکنر
مترجمان: دکتر محمد علی کی نژاد و مهندس رحمان آذری
چاپ اول 1385
ناشر: انتشارات دانشگاه هنر اسلامی تبریز
شابک: 2-0225-04-964-978

p.a.r.i

عضو جدید
درود بر شما و شب خوش،
راستش من خودم تا حالا این درسو نداشتم:redface: ولی تنها کتابی رو که الان دارم که درباره طراحی روشنایی به صورت طبیعی و مصنوعی توضیحات نسبتاً کاملی میده به شما معرفی میکنم شاید بتونه بهتون کمک کنه.

" گرمایش، سرمایش، روشنایی"
اثر: پروفسور نربرت لکنر
مترجمان: دکتر محمد علی کی نژاد و مهندس رحمان آذری
چاپ اول 1385
ناشر: انتشارات دانشگاه هنر اسلامی تبریز
شابک: 2-0225-04-964-978

سلام

ممنونم.

مشکل کتاب نیس.

نه پلان به درد بخوری دارم و نه تا حالا نحوه ارائه این درس رو دیدم.

بازم ممنون.

ارشیتکت86

عضو جدید
دانشجویان معمارو شب زنده دار سلام

بچه ها اگر بخوام نقشه هامو 1/100و1/200 پلات بگیرم کفسازی وفونت و... چه scباشه که

واضح بیوفته والبته فونت ودایمنشن خیلیم تو چشم نیاید ریزم نباشه :cry::gol::gol::gol::gol:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام،
میتونی، از منوی Insert / Insert Image reference میتونی عکس رو وارد فایل اتوکد کنی، که یکی از کاربردهاش برای اینه که مثلاً طرحی رو که با دست کشیدی به عنوان زمینه قرار بدی و روش رو با خط یا هر چیز دیگه بکشی، یه چیزی شبیه میز نور برا کپی کردن. فقط باید یادت باشه در موقع پرینت حالت سیاه و سفید رو انتخاب نکنی.
برای شیت بندی همونطور که داینامیک گفتن فتوشاپ بهترینه، و اما برای بردن فایل از کد به فتوشاپ باید Ctrl+P ( دستور پرینت) رو بزنی از منوی انتخاب پرینتر DWG to PDF رو انتخاب کن، بعدشم ابعاد کاغذ و ضخامت قلم و... و در آخر هم OK.
اتوکد ازت یه مسیر برای فایل PDF میخواد دیگه بقیشم که راحته...فتوشاپو باز میکنی و فایل PDF رو open میکنی(نکته: رزولوشن رو حتماً روی 300 قرار بده)
موفق باشی.

منون دوست عزیز مشکلم حل شد سپاس فراوان:gol:

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشجویان معمارو شب زنده دار سلام

بچه ها اگر بخوام نقشه هامو 1/100و1/200 پلات بگیرم کفسازی وفونت و... چه scباشه که

واضح بیوفته والبته فونت ودایمنشن خیلیم تو چشم نیاید ریزم نباشه :cry::gol::gol::gol::gol:

سلام،
معمولاً اگر کف سازی رو 0.1 قرار بدی خوب میشه، هم کارو پر میکنه هم به اندازه ی کافی کمرنگ هست که نقشه خراب نشه،
برای اندازه فونتها بستگی به جایی داره که میخوای استفاده کنی، به نظر من برای اندازه گذاری ارتفاع فونت اگر 20 باشه خوبه( 1 واحد اتوکد = 1 سانتی متر)

اما بهترین کار اینه که قبل از پلات نهایی یه بار تست پلات بگیری، اینجوری شاید ایراد های احتمالی دیگه هم مشخص بشن.

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام،
معمولاً اگر کف سازی رو 0.1 قرار بدی خوب میشه، هم کارو پر میکنه هم به اندازه ی کافی کمرنگ هست که نقشه خراب نشه،
برای اندازه فونتها بستگی به جایی داره که میخوای استفاده کنی، به نظر من برای اندازه گذاری ارتفاع فونت اگر 20 باشه خوبه( 1 واحد اتوکد = 1 سانتی متر)

اما بهترین کار اینه که قبل از پلات نهایی یه بار تست پلات بگیری، اینجوری شاید ایراد های احتمالی دیگه هم مشخص بشن.

وافعا ممنون لااقل تو باشگاه یکی فعال پیدا شد که سریعا جواب بده ببخشید ولی یه

سوال دیگه تو کد میشه نوشته رو مثل فتوشاپ گرد نوشت ایا کجاشه ممنون:gol:

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
وافعا ممنون لااقل تو باشگاه یکی فعال پیدا شد که سریعا جواب بده ببخشید ولی یه

سوال دیگه تو کد میشه نوشته رو مثل فتوشاپ گرد نوشت ایا کجاشه ممنون:gol:

متاسفانه مثل اینکه این امکان وجود نداره:(، من حتی توی اینترنت هم گشتم ولی چیزی پیدا نکردم، ولی اگر واقعاً اصرار دارید که به این صورت بنویسید میتونید این راه من در آوردی:redface: من رو امتحان کنید.:smile:

توضیحاتی پیرامون این روش من در آوردی:
1- متن مورد نظر رو به صورت حرف به حرف بنویسید
2- برای هر حرف یک basepoint قرار بدید( من خط کشیدم)
3- هر خط و حرف رو به یک Block تبدیل کنید.
4- هر Block رو جداگانه بچرخونید: 10 درجه، 20 درجه و الی آخر
5- خطوط اضافه رو پاک کنید.

امیدوارم کارتون رو راه بندازه;)

ارشیتکت86

عضو جدید
متاسفانه مثل اینکه این امکان وجود نداره:(، من حتی توی اینترنت هم گشتم ولی چیزی پیدا نکردم، ولی اگر واقعاً اصرار دارید که به این صورت بنویسید میتونید این راه من در آوردی:redface: من رو امتحان کنید.:smile:

توضیحاتی پیرامون این روش من در آوردی:
1- متن مورد نظر رو به صورت حرف به حرف بنویسید
2- برای هر حرف یک basepoint قرار بدید( من خط کشیدم)
3- هر خط و حرف رو به یک Block تبدیل کنید.
4- هر Block رو جداگانه بچرخونید: 10 درجه، 20 درجه و الی آخر
5- خطوط اضافه رو پاک کنید.

امیدوارم کارتون رو راه بندازه;)
این واسه فونت انگلیسی خوبه اما اگه فارسی باشه نمیشه جدا نوشت

آخرین ویرایش:

friend

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان معمار :gol:
من يه سوال داشتم:question: اما دقيقا نمي دونم بايد كجا مطرح مي كردم و جايي مناسب تر از اينجا پيدا نكردم اگر بي ربط است به بزرگي خود ببخشيد
آيا فرقي بين كاردان معماري با كارداني معماري وجود داره؟اگه متفاوته لطفا كمي در موردش توضيح بدين ممنون ميشم

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسان معمار :gol:
من يه سوال داشتم:question: اما دقيقا نمي دونم بايد كجا مطرح مي كردم و جايي مناسب تر از اينجا پيدا نكردم اگر بي ربط است به بزرگي خود ببخشيد
آيا فرقي بين كاردان معماري با كارداني معماري وجود داره؟اگه متفاوته لطفا كمي در موردش توضيح بدين ممنون ميشم

سلام،
والا اگه اشتباه نکنم کاردان معماری، شخص باشه و کاردانی معماری، رشته.
راستش تا به حال درموردش فکر نکرده بودم:redface: شایدم کاردان معماری به کسی میگن که کارش خیلی درسته!:D
باید دید نظر بقیه چیه.;)

بارسلون

اخراجی موقت
سلام
یه سوال حجم فایل 3d max منMB 316 شده توشم پر آبجکته چطور حجم فایلمو کم کنم با گروپ کردن که نشد؟؟؟ ککککککککککککککککککککککمک

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال حجم فایل 3d max منMB 316 شده توشم پر آبجکته چطور حجم فایلمو کم کنم با گروپ کردن که نشد؟؟؟ ککککککککککککککککککککککمک

سوال جالبیه.
از منوی Customize آخرین گزینه( preferences) رو انتخاب کن.
از پنجره ی باز شده Files انتخاب کن
از قسمت File Handling گزینه ی Compress on save رو تیک بزن.

اینجوری زمانی که میخوای فایلتو save کنی، بصورت اتوماتیک فشرده میشه و بطور قابل توجهی حجمش کم میشه.
بدرود.:smile:

بارسلون

اخراجی موقت
سوال جالبیه.
از منوی Customize آخرین گزینه( preferences) رو انتخاب کن.
از پنجره ی باز شده Files انتخاب کن
از قسمت File Handling گزینه ی Compress on save رو تیک بزن.

اینجوری زمانی که میخوای فایلتو save کنی، بصورت اتوماتیک فشرده میشه و بطور قابل توجهی حجمش کم میشه.
بدرود.:smile:
خیلی آقایی یعنی خیلیاااااااااااااااااا...
خانوم مدیر تورو خدا این پستو به عنوان اسپم پاکش نکنین ...
این نماد تشکر از داشمون رو بذارید بمونه ...

Ahmadreza_b

عضو جدید
ساختمان کناری یک آمفی تئاتر

ساختمان کناری یک آمفی تئاتر

با سلام.

بنده برای انجام پروژه کارشناسیم باید سیستم تهویه یک ساختمان که یک آمفی تئاتر کنارش قرار داره را طراحی کنم.

نقشه آمفی تئاتر را پیدا کردم. حالا سوال من از شما دوستان اینه که به نظر شما کنار یک آمفی تئاتر چه ساختمانی میتونه باشه. (منظورم اینه که منطقی به نظر برسه) نمونه هایی مثل هتل یا مرکز آموزشی و ...

و در صورت امکان نقشه ای متناسب با این شرایط را هم اگر در استرس دارید ممنون میشوم در اختیار بنده قرار دهید

با سپاس فراوان :gol:

ارشیتکت86

عضو جدید
دوستان شب زنده دار سلام

بچه ها من چیکار کنم که فونت های فارسیم موقع پرینت درست درباد راهی فونتی

فقط خواهشا قابل اجرا سریع باشه تا6صبحم وقت دارم حالا راه حل لطفا:cry:

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان شب زنده دار سلام

بچه ها من چیکار کنم که فونت های فارسیم موقع پرینت درست درباد راهی فونتی

فقط خواهشا قابل اجرا سریع باشه تا6صبحم وقت دارم حالا راه حل لطفا:cry:

درود بر تو،
راستش الان من فونت فارسی ندارم ولی یادمه قبلاً که همچین مشکلی داشتم با این روش درستش میکردم.
حالا توام امتحان کن امیدوارم جواب بده.

1- دستور پرینت رو اجرا کن و بعد از انتخاب کردن پرینتر مورد نظرت روی دکمه ی Properties ( همون که آبی شده) کلیک کن.

2- بعد از صفحه ی باز شده Graphics و بعدشم True Type Text رو انتخاب کن.
3- از قسمت باز شده گزینه ی اول True type as text رو انتخاب کن.

4- تمام پنجره هارو OK کن و نقشتو پرینت کن، درصورتیکه گزینه ی اول جواب نداد گزینه ی دوم( True type as Graphic) رو انتخاب کن.

ارشیتکت86

عضو جدید
درود بر تو،
راستش الان من فونت فارسی ندارم ولی یادمه قبلاً که همچین مشکلی داشتم با این روش درستش میکردم.
حالا توام امتحان کن امیدوارم جواب بده.

1- دستور پرینت رو اجرا کن و بعد از انتخاب کردن پرینتر مورد نظرت روی دکمه ی Properties ( همون که آبی شده) کلیک کن.

2- بعد از صفحه ی باز شده Graphics و بعدشم True Type Text رو انتخاب کن.
3- از قسمت باز شده گزینه ی اول True type as text رو انتخاب کن.

4- تمام پنجره هارو OK کن و نقشتو پرینت کن، درصورتیکه گزینه ی اول جواب نداد گزینه ی دوم( True type as Graphic) رو انتخاب کن.

ممنونshahkoorosh عزیز واقعا چه میکنی تو گل پسر:D جوابت very gooodبود حل شد:gol::gol:

تبسم

عضو جدید
سلام لطفا چند تا کلاس راندو به من معرفی کنین و چند کتاب خوب به شدت لازم دارم

Ali Render

کاربر بیش فعال
در خواست پروژه

در خواست پروژه

1-یه پروژه کامل شامل فاز 1 و 2 ویلائی با تمام جزئیات برای در س طراحی فنی می خواستم .
2-برای طراحی آمفی تئاتر باید از کجا پیش برم اصول طراحیش چیه.در مورد درس طراحی معماری

underwood

عضو جدید
سلام.تو می تونی از سایته www.max4object.com استفاده کنی.فقط کافی وقتی وارد سایت شدی روی عکس ماشین که هست کلیک کنی یا از بخشه 3d استفاده کنی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.