كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من براي طراحي كتابخونه يه سري نمونه كاره دانشجويي مي خوام.يا نمونه كاراي داخلي و خارجي.و همچنين در پيدا كردن استانداردهابه مشكل بر خوردم.اگه بتونين كمكم كنين ممنون مي شم.در ضمن كسي مي دونه timesavero از كجا مي تونم پيدا كنم.

time saver رو از اين سايت بگير ...
http://www.4shared.com

استاندارد ها رو هر كدوم رو ميخواي خصوصي بده برات بگم....
يه نمونه من خودم كتابخانه اسكندريه گذاشتم تو همين سايت با پلانها ش مي توني استفاده كني;)

Asayesefid

عضو جدید
سلام دوستان

من ترم 5 معماري هستم و موضوع طرح اين ترممون فرهنگسراست.سيستم طراحي كلاسمون هم در اين

ترم كلاژ است .لطفاً اگه كسي عكسي داره كه فضاي داخلي اون به فرهنگسرا شبيه است كمكم كنه يا اگه

مجله اي رو معرفي كنه كه عكس تيريپ فرهنگسرا توش پيدا مي شه معرفي كنه ممنون مي شم.

و اين كه زماني كه جوون بودمو و توي اين تالارها با دوستان صحبت مي كردم لازم نبود براي صحبت به متن

كسي پاسخ ارسال كنم .اگه مي شه راهنماييم كنيد .

خيلي خيلي ممنون .:smile:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا ما یه سوال داریم . هیچ جا جواب نگرفتیم . تو رو خدا درست جواب بدین :

الان من معماری یکی از دانشگاه های تهران قبول شدم و شدم مهندس !
بعد مهندسی من دقیقا چکار می کنم ؟ واسه کی کار می کنم ؟ چقدر کار وجود داره ؟
البته دور پارتی و به کلی خط بکشید

سلام.

منظورت اینه که " معمار" چه کاری انجام می ده دیگه؟ مگه نه؟

اینکه دقیقاً چه کار می کنی به خودت بر می گرده، اینکه برای کی کار می کنی بستگی به خیلی چیزا داره و اینکه چقدر کار وجود داره با توجه به اینکه چقدر بتونی خودت رو تو این رشته نشون بدی مشخص می شه.

سوالاتت بسیار کلی هستن و تا وقتی که تو این رشته درست و حسابی درس رو شروع نکنی و غرقش نشی معلوم نمیشه.

معماری یه در یای وسیعه که بستگی داره با کجاش کار داری.
آیا خیال داری معمار بشی؟
آیا می خوای ساختمان ساز بشی؟
آیا می خوای رو بخش تئوری و مباحث نظری معماری پژوهش کنی؟
آیا ترجیح می دی کار نظارت بر ساخته شدن ساختمان رو دنبال کنی؟
آیا به مباحث فنی و سازه ای ساختمان علاقه دازی؟
آیا . . . . . . . . . . . . . .

این موارد همه یه سری کارفرمای جدا و متفاوت رو برات ایجاد می کنه و همینطورم مشخص می کنه که چقدر کار برات وجود داره.

کار پیدا می شه در صورتی که تو حوزه ی کاری که انتخاب کردی قوی باشی.

اگر سوالی بود در خدمتم!

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من نیاز شدید به نمایشگاه یا یه مکان فرهنگی که کانسپت خوبی هم داشته باشه دارم.خارجی وایرانی فرقی نمی کنه.

سلام.

کار های جیمز استرلینگ ( مخصوصاً موزه اشتوتگارت) ، موزه یهود اثر دانیل لیبسکیند، موزه یهود در اورشلیم که اگر اشتباه نکنم کار حسن فتحی هستش ( یا شایدم کار موشه سفدی باشه، مطمئن نیستم) و آثار میس وندروهه رو ببین. اینها کانسپت های مشخصی دارن.

موفق باشی.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
از دوستان تقاضا دارم اگر اطلاعاتی در مورد کارشناسی ارشد گرایش انرژی معماری دارن در اختیار من بگذارند.
مثلا موضوعش چیه و چیه و چه مباحثی درس داده میشه
ممنونمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gif:)

سلام.

به طور کلی می تونم بگم که گرایش انرژی در معماری به مباحث روز، مثل معماری پایدار یا sustainable development می پردازه و آموزش می ده که چه طور می شه از خود انرژی های موجود در طبیعت ( باد، آب، امواج، خورشید و ...) برای تولید انرژی گرمایی و سرمایی و روشنایی ساختمان استفاده کرد ( به جای استفاده از وسایل مکانیکی و روش مصنوعی).

مثل بادگیرهای خانه های سنتی در یزد که به عنوان کولر و تهویه هوا عمل می کرده و ما الان تو معماری معاصر چه طور می تونیم با روش و اصول مدرن این کار ها رو انجام بدیم.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه ي دوستان
موضوع طرحم فرهنگسرا است. اگه ميتونييد در اين زمينه كمكم كنيد.:(

سلام.

در رابطه با طراحی فرهنگسرا می تونی از گالری های موقت و دائم در طراحی کارت استفاده کنی به عنوان محلی برای نمایش آثار.
یکسری فضای اجتماعی و سالن های اجتماعات هم در نظر می گیری برای بحث و گفتگو.
آمفی تئاتر طراحی می کنی و احتمالاً کلاس های آموزشی هم براش در نظر می گیری. این یه سری از فضاهای مورد نیاز تو فرهنگسراست. خودت خیلی بیشتر از این ها می تونی بهش اضافه کنی. مثلاً یه کتابخانه هم براش در نظر بگیری و . . . .

این که چطوری با این فضاها معماری می کنی از همه مهمتره.
تلفیق فضای باز و نیمه باز و بسته با فضاهای عمومی برای مردم تو طراحی مجموعه فرهنگی مهمه.

باید کار زیاد ببینی.

کار های: جیمز استرلینگ، ریچارد مه یر ( طراح مرکز گتی)، کامران دیبا ( طراح فرهنگسرای نیاوران)، تویو ایتو ( طراح مدیاتک سندای) را ببین و ببین که چه طور فضا رو طراحی کردن.

موفق باشی

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من یه سری مطلب در مورد هارمونی و انواع اون مثل هارمونی نور . رنگ و.......... میخواستم
اگه هم پلان یا طراحی داخلی نمایشگاه فرش و تابلو فرش هم برام بفرستین ممنون میشم

سلام.

پیشنهاد می دم که کتاب "بوتیغای معماری" جلد 1 و 2 رو ببینی.
کتاب " زبان تصویر" و "مبانی سواد بصری" و "هنرهای تجسمی" نوشته ی حلیمی هم می تونه کمکت کنه.
کتاب "رنگ" نوشته "ایتن" رو ببین.
باغ فین کاشان هارمونی آب و رقص آبه و باغ شازده ماهان هارمونی نور و رقص نور.
اگر بتونی راجع بهشون مطلب پیدا کنی کمکت می کنه.
تو کتاب های معماری اسلامی در رابطه با باغ ها اصولاً مطلب هست.

Asayesefid

عضو جدید
بابا يكي منو دريابه !!

يعني هيچ كس اين جا نمي دونه كلاژ چيه ؟؟؟؟؟؟:que::(

ما هم فرهنگسرا داريم ا.پزشكي !! اما بايد فضاها رو تو كلاژ دربياريم ، پس هر چي عكس كلاژ قوي تر كار

قوي تر !!

كسي مجله اي كه توش عكس خوب داشته باشه سراغ نداره ؟:(:cry:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بابا يكي منو دريابه !!

يعني هيچ كس اين جا نمي دونه كلاژ چيه ؟؟؟؟؟؟:que::(

ما هم فرهنگسرا داريم ا.پزشكي !! اما بايد فضاها رو تو كلاژ دربياريم ، پس هر چي عكس كلاژ قوي تر كار

قوي تر !!

كسي مجله اي كه توش عكس خوب داشته باشه سراغ نداره ؟:(:cry:

سلام.

شاکی نشو !
من اگر جواب سوالی رو بدونم حتماً میگم.

در رابطه با " کلاژ فضایی" می تونم این رو بهت بگم که باید یه سری فضاها یا مناظر یا پرسوناژهایی که به نظرت جالب میان رو کنار هم چیدمان کنی. ممکنه شامل تصویر اشیا یا مجسمه ها یا تابلوهای نقاشی هم که عکسش تو کتاب ها هست بشه.

بعدش باید خودت با خطوط دلخواه روی این تصاویر ترسیم کنی.

اگر عکس های خوب و زنده احتیاج داری مجلات domus و A+U و architecture record و el_croquis را بهت معرفی می کنم و همینطور سری کتاب های !Architectur now که از شماره 1 تا 5 داره.

تکنیک کلاژ تکنیک خاصیه و الان به یاد ندارم که کاری با این شیوه جایی تو مجله ای دیده باشم که انجام شده باشه.

ولی پایه ی انجام کار کلاژ رو می تونی رو یه نقاشی انتزاعی بگذاری.
شاید خوب باشه که تکنیک های به کار رفته تو نقاشی های انتزاعی رو مطالعه کنی.

امیدوارم توضیحاتم به کارت بیان.

اگر سوالی بود در خدمتم.
موفق باشی

Asayesefid

عضو جدید
داشتم نا اميد مي شدم . مرسي ممنون به خاطر راهنمايي ! حتماً تهيه مي كنم چون واقعاً

گرفتارم و استادمون هم از پرينت و كپي رنگي خوشش نمي ياد!

بابت راهنمايي كلاژ هم ممنون ، ترم پيش هم يه ويلا توي طالقان رو با كلاژ طراحي كرديم اما

مجله واسه ويلا و مسكوني فراوون بود ، سوژه ي اين ترم يه خورده دردسره !

حالا اگه زحمتي نيست يه سوال ديگه ! نرم افزار راندوي خوب چي مي شناسين ؟

MOHAMMAD HADI KH

عضو جدید
المانی از پله

المانی از پله

سلام . اگه کسی در مورد ساختن المان پله چیزی میدونه لطفا ما رو هم کمک کنه .:cool:

zhsaffar

عضو جدید
داشتم نا اميد مي شدم . مرسي ممنون به خاطر راهنمايي ! حتماً تهيه مي كنم چون واقعاً

بابت راهنمايي كلاژ هم ممنون ، ترم پيش هم يه ويلا توي طالقان رو با كلاژ طراحي كرديم اما

سلام.
براي راندو كار از نرم افزارهاي متخلفي ميتونيد استفاده كنيد فتو شاپ خيلي كار آمده ولي بايد مهارت داشته باشيد.اسكچ آپ هم خيلي بدرد بخوره...نرم افزارهاي ديگري هم هستند مثل Adobe Illustrator و Free hand كه البته بين اينها به نظر من فتو شاپ و اسكچ آپ و ايلاستريتر مناسب ترند. براي راندوي حرفه اي تر توي محيط نرم افزارها قلم نوري خيلي كمكتون ميكنه.

موفق باشين.

zhsaffar

عضو جدید
سلام . اگه کسی در مورد ساختن المان پله چیزی میدونه لطفا ما رو هم کمک کنه .:cool:

منظورتون المان پله مانند يا الگو گرفته از پله هست يا كلا طراحي پله؟ يه تاپيك هست درباره پله در قسمت طراحي داخلي همين سايت احتمالا كمكتون كنه.

MOHAMMAD HADI KH

عضو جدید
اونجا رفتم ولی همش پله های قابل ساخت بودن.من یه نمادی از پله می خوام.ببین موضوع طرحی که به ما دادن جدال پله و دیوار هستش و حتما هم باید به صورت المان باشه.:que:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام.

zhsaffar عزیز جواب سوال شما رو داده و برای من هم شنیدن اسم این نرم افزارها جالب بود چون من فقط فوتوشاپ و اسکچ-آپ رو می شناسم!
من تمام طول دوران تحصیلم تو معماری فقط و فقط کار دستی و ترسیم و راندوی دستی انجام دادم و تا حالا با نرم افزارها کار نکردم. البته باید کار با اینها رو هم یاد بگیرم، ولی من هیچ وقت نتونستم راندو، کار دستی، شیت بندی دستی، کالک و راپید ( !! ) رو کنار بگذارم....

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اونجا رفتم ولی همش پله های قابل ساخت بودن.من یه نمادی از پله می خوام.ببین موضوع طرحی که به ما دادن جدال پله و دیوار هستش و حتما هم باید به صورت المان باشه.:que:

سلام.

فکر کنم جالب باشه که کارهای نقاشی "موریس اشر" (Escher) رو ببینی.
یکسری از ترسیماتش به پله، دیوار و فضا مربوط می شه که ممکنه برای طراحی المان بهت ایده بده چون به نظرم نقاشی هاش فوق العاده هستن.
"اشر" ، هلندیه و ریاضی و معماری خونده.

anilajoon

اخراجی موقت
کمک

کمک

من نیازی فوری به پلان و عکس یه دبیرستان خارج از کشور دارم کمک کنید سریع:cry:

mehrnaz68

عضو جدید
دیوار مهد کودک

دیوار مهد کودک

سلام.کسی راجع به طراحی دیوار مهد کودک چیزی میدونه؟
لطفا سریع جواب بدید.مرسی:gol:

Asayesefid

عضو جدید
سلام.

zhsaffar عزیز جواب سوال شما رو داده و برای من هم شنیدن اسم این نرم افزارها جالب بود چون من فقط فوتوشاپ و اسکچ-آپ رو می شناسم!
من تمام طول دوران تحصیلم تو معماری فقط و فقط کار دستی و ترسیم و راندوی دستی انجام دادم و تا حالا با نرم افزارها کار نکردم. البته باید کار با اینها رو هم یاد بگیرم، ولی من هیچ وقت نتونستم راندو، کار دستی، شیت بندی دستی، کالک و راپید ( !! ) رو کنار بگذارم....

زياد ناراحت نباشين ! من با اين كه دراين روزگار نرم افزار بازي ترم پنجم اما تحويل پروه ي

ساختمان دومم كار با مداد رو پوستي آلماني و راپيد روي كالكه !!

راستي اين نقل قول چند گانه يعني چي ؟ چراغش روشن بشه يعني چي مي شه ؟

mehrdaaaad

عضو جدید
دوستاي عزيز كسي ميتونه اطلاعاتي از اقليم معتدل و مرطوب به من بده ممنون ميشم :victory:

Asayesefid

عضو جدید
دوستاي عزيز كسي ميتونه اطلاعاتي از اقليم معتدل و مرطوب به من بده ممنون ميشم :victory:

مي شه گفت كتاب " اقليم و معماري " آقاي مرتضي كسمايي كامل ترين و بهترين كتاب تو

اين زمينه است ، البته انتهاي كتاب "راهنماي طراحي مسجد" مال وزارت مسكن هم به طور

خلاصه از انواع اقليم ايران صحبت كرده !

اگه ديگه خيلي خلاصه بخواين مي شه گفت اين اقليم بين دامنه هاي شمالي البرز و سواحل

مازندران از آستارا تا گنبد قابوسه ! تغييرات درجه ها در روز و شب كمه و رطوبت بالا به علاوه

ي بارندگي در همه ي سال ويژگي خاص اين منطقه است !

من چون براي انسان طبيعت ، موضوع پروژم اقليم بود يه فايل power point دارم كه اگه وقت

داشته باشين بايد بگردم پيداش كنم ! چون تقريباً كامله براي تقلب خيلي خوبه !:lol:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زياد ناراحت نباشين ! من با اين كه دراين روزگار نرم افزار بازي ترم پنجم اما تحويل پروه ي

ساختمان دومم كار با مداد رو پوستي آلماني و راپيد روي كالكه !!

راستي اين نقل قول چند گانه يعني چي ؟ چراغش روشن بشه يعني چي مي شه ؟

سلام. :smile:
خوشحالم که کار دستی هنوز از بین نرفته.
من ناراحت نیستم!
عاشق کار دستی ام، ولی انقدر به کار دستی علاقه دارم که دنبال یادگیری هیچ نرم افزاری نرفتم. فقط CAD بلدم که خودم یاد گرفتم چه طور باهاش کار می کنن.

من خودم هیچ وقت از آپشن نقل قول چندگانه استفاده نکردم برای همین نمیدونم چیه!

ضحی

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ا
گه میشه عکسایی از اتاق نشیمن، اتاق پذیراییو آشپزخانه بزاری ممنون میشم.

با تشکر

Tranquility

عضو جدید
امتحان نظام مهندسي

امتحان نظام مهندسي

با سلام...از دوستاني كه امتحان نظام دادن چند سوال داشتم....

1- فرق منابع براي آزمون تستي تخصصي و عمومي چيه؟؟؟؟/يعني كدوم يك از اون كتابا مربوط به عمومي هستن كدوم مربوط به تخصصي؟

2-قبلا روي سايت ، آزمونهاي دوره هاي قبلي بود ، الان من پيداش نمي كنم؟؟اينم اگه مي دونيد كجاست ممنون ميشم.

fahime_k

عضو جدید
كمك فوري

كمك فوري

سلام بچه ها
خوبين؟خواهش مي كنم هر كس
مطلبي درمورد خط-نقطه-صفحه-فضا در
معماري داره
واسم بذاره....plz
:redface:

said92

عضو جدید
چراغهاي هالوژن ؟

چراغهاي هالوژن ؟

با درود

دوستان معماري
براي نصب چراغهاي هالوژن توكار آيا لزوما سقف كاذب بايد نصب كنيم و يا مي شود در داخل گچ و طاق آجري هم كار كرد و اگر مي شود بايد قبل از گچ و خاك باشد و اينكه ذخامت گچ را چقدر بايد بيشتر كرد

بسيار ممنون از محبتتون

donya19

عضو جدید
help

help

سلام به دوستان خوبم:smile:
من برای طرح معماری 1 باید پلان یه خونه قدیمی رو به یه خونه مسکونی با قابلیت امروزی
تبدیل کنم از دوستان می خوام اگر اطلاعاتی در این مورد دارن کمک کنن:gol:

سـعید

مدیر بازنشسته
چراغ های هالوژن بیشتر در مکان هایی قابل استفاده ست که بحث نورپردازی موضعی و تزیینی مطرح باشه و برای اجرای این لامپ ها چون دارای ترانس هستن بهتره در یک سقف کاذب اجرا بشن..
البته این گونه لامپ ها حرارت زیادی رو تولید میکنن که محفوظ کردن این گونه از لامپ ها در درون سقف کار درستی به نظر نمیاد..
باید فضای بالایی این لامپ ها خالی بوده تا فضایی برای عبور هوا داشته باشه..
به همین دلیل اجرای این گونه از لامپ ها رو در درون سقف کاذب یا کابینت ها انجام میدن

وضعیت
موضوع بسته شده است.