كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

algh

عضو جدید
یه پیشنهادی کمی توی Google جستجو کن به نام های زیر:
plaza design
یا فارسی بزن میدان - طراحی میدان و...
البته تو قسمت Image بزنی احتمالا سریع تر به نتیجه برسی:cool:

امیدوار

عضو جدید
خواهش مینکم...قابل نداشت.... خوب سایت تهران :confused:

نظرت با یه میدون چیه؟؟؟؟ اسم خودت :::: میدان امید ؟؟!!!--- البته من اگه بودم میدان عروج رو انتخاب می کردم.... می دونی بسته به موضوعت خطوطی که توی طرحت استفاده می کنی باید اون حس رو القا کنه... این یکی از اصولشه...:)

به نظر من هم عروج خوبه. می تونم یه ساختار پله ای به المان بدم که نشان دهندهی عروج باشه.بعدش هم روی پله اخر یک منبع نور بذارم

خودم فکر کردم اتحاد هم می تونه خوب باشه ، چند تا میله (هر چیز که شکل میله داشته باشه) که به صورت مایل از یه سمتشون به هم بسته شدن و یک میله دیگه رو بلند کردن.نمایش دهنده این باشه که به وسیله اتحاد میشه کار هایی رو انجام داد که به صورت فردی نمیشه انجام داد

خوشحال می شم نظرت و بدونم. خیلی ممنون:gol:

• Like
واکنش ها: algh

algh

عضو جدید
به نظر من هم عروج خوبه. می تونم یه ساختار پله ای به المان بدم که نشان دهندهی عروج باشه.بعدش هم روی پله اخر یک منبع نور بذارم

خودم فکر کردم اتحاد هم می تونه خوب باشه ، چند تا میله (هر چیز که شکل میله داشته باشه) که به صورت مایل از یه سمتشون به هم بسته شدن و یک میله دیگه رو بلند کردن.نمایش دهنده این باشه که به وسیله اتحاد میشه کار هایی رو انجام داد که به صورت فردی نمیشه انجام داد

خوشحال می شم نظرت و بدونم. خیلی ممنون:gol:

ایدت ایده خوبیه.... به نظر من میتونه خیلی خوب در بیاد.;)..فقط یک کمی سعی کن فکرتو پخته تر کنی//// ولی مسیر رسیدنت و کانسپتت خوبه.... یه کمی با این موضوع(کانسپتت) توی اینترنت و گوگل هم Search کن..شاید ایدتو تکمیل کنه..... راستی اگه الملنت توی خرمشهر باشه و اینکه مردمش با اتحاد به نتیجه رسیدن نظرت چیه؟؟ روش فکر کن...
یه پیشنهاد رنگ یا جنس میله هاتم میتونه متفاوت باشه.. که نشون بده قرار نیست همه از یه جنس و فکر باشن تا بشه اتحاد داشت....میشه زیر یه پرچم با عقاید و دیدگاههای مختلف بود ولی در عین حال اتحاد و همبستگی برای آرمان ها داشت.... عجب جمله ای گفتم:confused:

امیدوار

عضو جدید
:heart:
ایدت ایده خوبیه.... به نظر من میتونه خیلی خوب در بیاد.;)..فقط یک کمی سعی کن فکرتو پخته تر کنی//// ولی مسیر رسیدنت و کانسپتت خوبه.... یه کمی با این موضوع(کانسپتت) توی اینترنت و گوگل هم Search کن..شاید ایدتو تکمیل کنه..... راستی اگه الملنت توی خرمشهر باشه و اینکه مردمش با اتحاد به نتیجه رسیدن نظرت چیه؟؟ روش فکر کن...
یه پیشنهاد رنگ یا جنس میله هاتم میتونه متفاوت باشه.. که نشون بده قرار نیست همه از یه جنس و فکر باشن تا بشه اتحاد داشت....میشه زیر یه پرچم با عقاید و دیدگاههای مختلف بود ولی در عین حال اتحاد و همبستگی برای آرمان ها داشت.... عجب جمله ای گفتم:confused:

توی google سرچ کردم میدان، یه میدان به نام میدان اتحاد اورد عین همین که من گفتم!!!!!!!!:crying:

http://www.myimg.de/?img=Etehad0b3a4.jpg
دیگه دوست ندارم روی اتحاد کار کنم چون ممکنه کارم تقلید به حساب بیاد .

روی عروج کار می کنم . فکر می کنم خوب بشه.
در ضمن می خوام میدونم پر از درخت باشه. مثل 1 پارک باشه.به قول نیوشا فرق میدون با فلکه در اینه که میدون محل جمع شدن ادمها و تعامله ولی فلکه صرفا یه دایره است برای دور زدن ماشین ها.

ممنون میشم اگر روی ایدهی عروج بهم کمک کنین.:heart:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: algh

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای گلم:gol:
من دانشجوی ترم 1 هستم و تا حالا هیچ تجربه ای در زمین ساخت ماکت نداشتم.

من باید برای پروژه پایانی کارگاه مصالح و ساختم 1 میدان با المان وسطش طراحی کنم بعد ماکتش بسازم.

هنوز هیچ کار انجام ندادم:cry:

فقطط چند تا موضوع به ذهنم رسیده:
- میدان معراج - میدان اتحاد - میدان زمان - میدان صلح - میدان عشق - میدان شادی - میدان دریا - میدان استقلال - ....

خوشحال میشم اگر نظراتون بشنوم
از لحاظ انتخاب موضوع-متریال-و.......

یک دنیا ممنونم از لطفتون.:heart:
بی صبرانه منتظر شنیدن نظرات خوبتون هستم.

سلام به شما دوست خوبم
معمولا ساخت ماکت المان ، خیلی حساسیت ویژه ایی می طلبه به خاطرنیاز به تمیز بودن کار . کار زیاد بزرگ نیست وباید به نسبت خیلی با جزییات دقیق تری ساخته بشه . بنابر این شخصا استفاده از چوب بالسا رو پیشنهاد می کنم . قبل از ساختن ماکت اگه تری دی مکس بلدی و اتوکد اونو سه بعدی بساز و دقیقا قطعاتی رو که می خوای در بیاری رو توی محیط سه بعدی بساز و مونتاژ کن و در این بین راه حلهای موجود برای تمیزتر ساختن ماکتت رو بررسی کن تا هم کارت تمیز در بیاد و هم اینکه متریالت رو حروم نکنی .
یکی دیگه از مشکلات المانها تقارن ها و تناسبات و قطعات کلیدیشون هست که تصیه من یه نجار ماهره که بتونه قطعات کروی و استوانه ایی و صافت رو با دقت و ظرافت کافی در بیاره .
متریال دیگه ای که به نظرم میرسه پلکسی هست که باید قطعاتش رو باز شده برای برش بدی و فقط کار مونتاژش با خودته .
چسبی که استفاده می کنی نباید خیلی رقیق باشه . اگه از متریالهای حساس به مواد شیمیایی استفاده می کنی باید حواست باشه هر چسبی به دردت نمی خوره وباید مواظبش باشی تا زحمتات نقش بر آب نشه .
توصیه اخرم اینه که حتما تاپیک مربوط به ماکتها رو در تالار دانشگاه مجازی ببینی و قبل از هر انتخابی نمونه های مختلف رو بررسی کن .
امیدوارم موفق باشی

algh

عضو جدید

توی google سرچ کردم میدان، یه میدان به نام میدان اتحاد اورد عین همین که من گفتم!!!!!!!!:crying:

در ضمن می خوام میدونم پر از درخت باشه. مثل 1 پارک باشه.به قول نیوشا فرق میدون با فلکه در اینه که میدون محل جمع شدن ادمها و تعامله ولی فلکه صرفا یه دایره است برای دور زدن ماشین ها.

امیدوار عزیز من اون عکس رو دیدم ولی به نظر من ایده اولیه تو پخته تر از اون چیزیه که تو این عکسه دیدم;).... ببین ایده تو یه سری میله یکسان که یه میله رو از وسط گرفته نیستش.... لزومی هم نداره توی وسط اون میله ها همدیگرو بگیرن....به طور مثال کارای باک مینیسترفولر که سازه های تنسگریتی (Tansegrities) کار می کنه رو یه نگاه بنداز... میتونه بهت ایده های هوبی بده:heart:
میدونم کار خیلی خوبی می تونی انجام بدی.... فقط عکسشو هم برای من بفرستی هاااااا:redface:

zhsaffar

عضو جدید

سلام.
جالبه.عكس ميداني رو كه گذاشتيد خيلي خيلي شبيه اين اثر اسكار نيماير هست:

http://www.arcspace.com/books/Below_Ground/images/Below-Ground-9.jpg

راستي اگه ميخوايد از تكرار(و چرخش و..) و تغيير شكل تدريجي يه جز و رسيدن به شكل كلي المان استفاده كنيد يه كار هاي پير لوييجي نروي،اسكار نيماير و كالاتراوا هم نگاهي بندازيد ميتونن تو ايده دادن خيلي موثر باشند.

امیدوار

عضو جدید
سلام دوباره به همه دوستای گلم:gol:
می خواهم نظراتتون را راجع به طرح میدانم بدونم. اسم میدان من "میدان عروج"

تصمیم دارم مفهوم عروج رو با استفاده از 7 تا سطح (مربع شکل) روی هم نشون بدم که به صورت پلکانی کوچک می شن مثل زیگورات.
از هفت برای این استفاده کردم که هفت عددی مقدس و مفهوم عروج را بهتر نشون میده.نظرتون چیه؟

این هفت سطح را می خوام داخل 1 حوض قرار بدم و مربع اول را کاملا درون آب حوض قرار بدم. می خواه به صورت غیر مستقیم القا کنم که برای عروج کردن انسان اول باید از آب رد بشه (یعنی کاملا پاک باشه).
نظرتون چیه؟

من میخوام به جای مربع هفم از یه هرم کوچک استفاده کنم که نور را از خودش عبور بده و بتونم توش یه منبع نور بزارم مثلا از جنس کاغذ کالک، فکر می کنم استفاده از نور در اخرِین پله نماد رسیدن به حقیقت و معشوق واقعی یعنی خداست.نظرتون چیه؟

به نظر شما اگر این مربع ها رو مثل زیگورات موازی هم روی هم قرار بدم بهتره یا هر مربع را با یه چرخش زاویه ای روی بعدی بزارم؟به نظر شما کدوم حالت مفهوم عروج رو بهتر نشون میده؟

خیلی ممنون از نظرات سازندتون.
دوستتون دارم 1 دنیا:heart:

امیدوار

عضو جدید
کمک در رابطه با ماکت

کمک در رابطه با ماکت

"من این سوال در قسمت کارگاه ماکت سازی هم مطرح کردم.ولی احساس کردم اینجا تاپیک فعال تریه و احتمال گرفتن جوابم بیشتره."

سلام به همه دوستای عزیزم

موضوع میدانی که انتخاب کردم "میدان عروج" .

همون طوری که گفتم تا حالا هیچ تجربه ای در زمینه ساخت ماکت نداشتم.یک دنیا ممنون میشم اگر بهم کمک کنید و سوالات من و جواب بدید.

یه طرح کلی از میدانم زدم . مقیاس میدانم 1:100

1.توی میدانم میخوام کلی درخت به کار ببرم حدود 60-50 تا:d میخواهم میدونم مثل پارک بشه. می خواستم چند نمونه درخت که تا حالا خودتون برای ماکت کار کردید به من یاد بدید.ممنون میشم

2.من یه حوض برای وسط میدانم طراحی کردم ،یه دایره است به قطر 16 س م ور ارتفاعش هم 1 س م باشه،از چی می تونم برای این کار استفاده کنم؟ نمیدونم به جای آب توی حوض از چی استفاده کنم.خودم فکر کردم میشه از ژل مو آبی رنگ استفاده کرد ولی فکر کردم شاید کارم خراب کنه.

3.قطع کارم یه مربع 50*50 به نظر شما جنس این مربع از چی باشه که مقاوم باشه و زیاد هم سنگین نباشه اگر رنگش هم سیاه باشه خیلی بهتره

خود میدانم از دو تا دایره تشکیل شده.
4.یه دایره به قطر 44 س م ، می خواهم از یه متریالی استفاده کنم که ضخامتش 2 الی 3 م م باشه ولی مثل فوم سست نباشه و خراش بر نداره.

5. برای جدول کشی کنار این میدون از چه متریالی استفاده کنم؟

6.دایره دوم یه دایره به قطر 40 س م ،که می خواهم 1 س م بالا تر از دایره اصلی قرار بگیره.چی کار می تونم بکنم؟

7.برای اتصال این 2 تا دایره می خواهم از 5 پله استفاده کنم که ضخامت هر کدوم 2 م م باشه ، از چه متریالی می تونم استفاده کنم و چه جوری این ورقه ها رو به صورت پله در بیارم؟

8. 16 تا نیمکت 2 س م *6 م م ، هم توی میدانم دارم . خیلی ممنون میشم اگر نظری در مورد ساخت این نيمکت ها دارید به من بگید.

9.خود المان میدانم از 6 تا مربع با ابعاد مختلف به ضخامت 1 س م ساخته شده. از چه متریالی استفاده کنم که مثل سنگ مرمر به نظر بیاد و ضخامت 1 س م هم داشته باشه.

10. روی مربع آخر یک منشور قرار داره که می خوام توش 1 منبع نور بذارم.خودم فکر کردم می تونم از کاغذ کالک استفاده کنم که روشن بودنش مشخص باشه .شما اگر ایده بهتری دارید ممنون می شم که به من بگید.

11.کلا تمام فضای سبز می خوام از درخت پر کنم،اما زیر درخت ها رو از چه متریالی استفاده کنم که چمن به نظر بیاد؟

12. 4 تا چراغ هم برای میدان در نظر گرفتم . اگر تا حالا چراغ برای پارک یا خیابون ساختید ممنون میشم به من هم یاد بدید.

13. سطل زباله!؟

14.سنگ فرش کف میدون با چی می تونم نشون بدم؟

دوستان عزیز میدونم سوال هام خیلی زیادن ، روم سیاه!:redface:
هر تعداد از این سوال ها رو که بتونید به من جواب بدید یک دنیا ازتون ممنون می شم.

بازم از کمکتون به من ترم اولی ممنونم.
منتظر پاسخ هاتون هستم
دوستتون دارم یه دنیا:heart:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگی :gol:
این اتود طرح اولیمه،خوشحال می شم نظراتتون رو بشنوم.

http://www.myimg.de/?img=Photo003ttt42ebc.jpg

سلام.
طراحی میدان خوب انجام شده.
مفهوم رو هم خوب تلاش کردی که نشون بدی.

در رابطه با ماکت باید بگم که:
اولاً ماکت لازم نیست واقعیت رو همونطوری که واقعاً هست نشون بده، مثلاً اگه چمن داری نباید حتماً بافت سبز بگذاری تا بگه که من چمنم!
ماکت هرچی ساده تر و تک رنگ تر باشه حرفه ای تر و شیک تره.
سعی کن از 3تا رنگ بیشتر تو ماکتت استفاده نکنی.
برای نشون دادن آب اگر می خوای از ژل استفاده کنی ژل سفید به کار ببر، نه آبی.
تلق هم خوب آب رو نشون می ده، چون سطح براق و شفاف داره.
سطح 50 * 50 سیاه رنگ رو هم با مقوای سیاه می تونی استفاده کنی و هم "فوم بورد" سیاه.
برای سطح هایی که لایه لایه رو همن و پله مانند می رن بالا یا اختلاف سطح دارن از فوم یا ورقه هایی که ضخامت 2 یا 3 میلیمتر دارن استفاده کن. "پلکسی" هم برای این کار مناسبه، فقط اینکه پلکسی مثل شیشه است ولی مواد لاستیکی هم قاطیش داره و تقریباً نشکنه و هم شفاف داره هم مات و در رنگ های مختلف.

موفق باشی.

farnoosh-62

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
میخوام یه سیتی سنتر طراحی کنم واسه سال 2025
کسی میدونه چه فضاهایی لازمه؟
خیلی سریع نیاز دارم
آخه وقتم کمه
خواهشا به دادم برسید

maryam_030

عضو جدید
آخه مقدمات 2 رو چه به طراحی :eek:
اونم بدون کرکسیون با استاد:surprised:
شما میتونید کمکم کنید؟
طراحی استخر با مخلفاتش....:confused:

skyplex

کاربر فعال
کمک در طراحی مجتمع 2/6 هکتاری

کمک در طراحی مجتمع 2/6 هکتاری

قرار است در زمینی به وسعت 2/6 هکتار مجموعه ای تفریحی ورزشی تجاری به سرمایه گذاری یک نفر انجام بشه.. من میخام بدونم چه جوری و چگونه و چه مسایلی را باید در طراحی اون در نظر گزفت.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sidarta

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
من برای درس انسان طبیعت ..به یه بنای معماری که توی اوون عنصر نور به طور ویژه کار شده باشه نیاز دارم.نمونه های خارجی رو پیدا کردم دنبال نمونه ی ایرانی می گردم.البته غیر از مسجد شیخ لطف الله .حتی اگه اسمشم بگین خودم مطالبشو پیدا می کنم. اگه مطالبشم داشته باشین که دیگه عالیه.
:gol:پیشاپیش ممنونم:heart:

optimistic

عضو جدید
توی گوگل اگه سرچ کنی فکر کنم پلان خانه آبشارو بتونی پیدا کنی. چون انگار یادمه چند روز پیش که دنبال یه پلان توی گوگل می گشتم دیدم که اونم بود.

zimens

عضو جدید

سلام دوستان/خواهش میکنم کمکم کنید/من عکس چند تا از کارامو گذاشتم که از راهنمایی شما دوستانم استفاده کنم در زمینهی پرزانتشون/نمیدونم چی کار کنم:cry:اولی طرح پایلوت یه سلول هست که باید اونو گسترش بدم که به حالت مثلا یه درخت یه قسمت اصلی ودر واقع تنه ی کار و یه فرعی مثل شاخه و یهبرگ داشته باشه باید یه طرحی بزنم چی کار کنم؟دومی و سومی سلول چوبیه باید برای ارائه اش از شیشه استفاده کنم مثلا یه جعبهی اکواریم مانند براش درست کنم /شما چی پیشنهاد میکنید/اخه سلولم شش ضلعی هست نمیدونم شیششو چند وجهی بزنم که کارو خراب نکنه:cry:اخریشم ترکیب 8 عنصر بوده که با فوم کار کردم باید با سه تا متریال دیگه همینو کار کنم خود استاد پیشنهاد گل و چوب و گواش دادند ولی کار با گلش خیلی سخته میشه در نحو هی استفاده از گل تو همچین کاری چند تا راهنماییم کنید نکات فنی که خراب نشه اخه یه بار اومدم با گل بسازمش خراب شد:(من 4 شنبه تحویل دارم/خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید/ممنونم از لطفتون:gol:
http://www.gigaimage.com/viewer.php?file=qd6fivun5jvdqgsb8tat.jpg

ارسن

عضو جدید
نقشه هایی که مقطع خوردن نداری؟؟؟؟
اگه نداری تو سایت زیاد هسته (بگیر) (نگاه کن) (تجسم کن)
فقط تجسم

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوسصتان میکشم بعد اشکالامو میپرسم
فقط من یه چیزیو نمیفهمم! چطور میشه از پلان مقطع رو کشید! توی پلان دیوار عمودی رو نمیبینیم که! :confused: شرمنده ها من ترم اولی هستم :redface:

يادم مياد دفعه ي اولي كه مي خواستم بكشم همين مشكلو داشتم:lol:
خط زمين و بكش و بر ميناي اون ادامه بده ...درسته تو پلان ديوار عمودي و نمي بيني اما همون خطي كه ديده ميشه به بالا ادامش بده ميشه ديوار
چقدرتو ضيح اينطوري سخته....:w05:

nariman

عضو جدید
واسه استفاده از گل باید خیلی ورزش بدی تا ترک نخوره اون قدر که حسابی نرم شه
باید یه جایی هم بزاری که آروم خشک شه مثل زیر بخاری یا رادیاتور.اگه هم ترک خورد آروم یه کم گل و نرم کن با آب و رو ی ترکش آروم بزن.

javidboss

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش نامی کمممممک می خواد؟؟!!!!!!!؟؟

داداش نامی کمممممک می خواد؟؟!!!!!!!؟؟

سلام
بهم یه طرح بلوار دادن که منم تا حالا روی این موضوع کار نکردم. اگه کسی طرح یا وب یا سایتی میشناسه که می تونه بهم کمک یا ایده بده لطفا برام بزاره.:(:gol:

با تشکر داداش کوچیکتون نامی :gol:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا کسی به سوال من جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
در رابطه با نور و نمونه کار داخلی 2 تا کار دیگه هم هست.
یکی باغ ماهان که اصلاً معروفه که باغ ماهان رقص نوره و باغ فین کاشان رقص آب.
کاخ 40 ستون اصفهان هم نمونه جالبیه که از تاریکی به نور می رسه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.