كاراموزي........كاراموزي.......... ...........كاراموزي

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
شما اگه تجربه زندگی تو خوابگاه و زندگی در شرایط سخت و کویر و ..... و ...... رو هم داشتید
بنده به شما توصیه میکردم خیر
این کار رو انجام ندید
این درس مثل یه سری درس های دیگه به هبچ وجه ارزش نداره
همون طور که یه سری درس ها فقط برای پاس کردن هستن
این درس هم برای نمره گرفتنه
همین و بس بری نری 19 یا 20
شاید بچه ها بگن نه و غیره و ذلک
اما بنده به طور قاطع به شما میگم
حتی اگه می تونی تو شهر خودتونم کارآموزی نمی خواد بری

دیگه واضح تر از این نمیشه :confused:

در هر حال موفق باشید ;)

کاملا موافقم!

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یه سوال تخصصی تر: من تو شهر خودمون درس میخونم و تجربه ی زندگی خوابگاهی رو ندارم،با این شرایط این که کاراموزی رو یه شهر دیگه بردارم منطقی به نظر می رسه یا نه؟ یعنی ارزششو داره ؟
ضمن تایید همه صحبتای دوستان به نظر من حتی برای اشنایی با محیط کار هم اینکارو نکن...!!
اگه ترم اخر هستی و امکان استخدام کردنت هست یعنی صاحب شرکت اشناست و... برو یه جا تو شهر خودت وگر نه نرفتی هم نرفتی....!!;)

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نمونه های آلومینیوم بوده .... بهت تبریک میگم..... :smile::gol:چون واقعا کار طاقت فرساییه....
من فکر میکنم هر وقت به متالوگرافی نونه هام می رسدم و میرسم بغضم میگیره:redface:
نمونه آلومینیوم واقعا کار سختیه و میتونم بگم 100 تا تو 3 روز نشدنی

اي كاش زندگي هم مثل متالوگرافي نمونه هاي الومينيومي بود.....!!!
من 21 ساله تو متالوگرافي فازهاي زندگيم عاجز موندم....!!!!!:w19::w19:

setayesh 88

عضو جدید
به نظر من نه!! فکر نمیکنم بتونید جایی رو پیدا کنید که ارزش صرف هزینه و وقتتون رو داشته باشه... هیجا دلشون واسه شما نمیسوزه که بخوان خیلی چیزی بهتون یاد بدن... پس به نظر من خودتون رو اذیت نکنید... من خودم کارآموزیمو صنایع جنبی مس که یک کارخونه خیلی بزرگ و معروف تو کرمانه گذروندم... همون روز اول سرپرست کارآموزیم بهم گفت " اگه دوست داری نیای بهم بگو ، ایرادی نداره... یه نمره خوب بهت میدم... " مشخص بود که این اقا چیزی به من یاد نخواهد داد... من بعد از 3..4 روز که کارخونه رو یه دور زدم دیگه نرفتم ... آخرش واحد کارآموزیمو 19.5 گرفتم!!

مرسي از راهنماييتون . انگار من خيلي قضيه رو جدي گرفته بودم. الان خيالم راحت شد.:redface:

نظر من هست همون شهر خودتون بهتر هست .
تو این دور زمونه دیگه به هیچ کسی نمی تونی اعتماد کنی.

منم از صحبتهاي بچه ها همينو استنباط كردم. ولي به نظرم نبايد خيلي هم بدبين باشيم.:)

سلام دوست عزیز
شما اگه تجربه زندگی تو خوابگاه و زندگی در شرایط سخت و کویر و ..... و ...... رو هم داشتید
بنده به شما توصیه میکردم خیر
این کار رو انجام ندید
این درس مثل یه سری درس های دیگه به هبچ وجه ارزش نداره
همون طور که یه سری درس ها فقط برای پاس کردن هستن
این درس هم برای نمره گرفتنه
همین و بس بری نری 19 یا 20
شاید بچه ها بگن نه و غیره و ذلک
اما بنده به طور قاطع به شما میگم
حتی اگه می تونی تو شهر خودتونم کارآموزی نمی خواد بری

دیگه واضح تر از این نمیشه :confused:

در هر حال موفق باشید ;)

بله خيلي واضح بود.... مقسي.:biggrin:

ضمن تایید همه صحبتای دوستان به نظر من حتی برای اشنایی با محیط کار هم اینکارو نکن...!!
اگه ترم اخر هستی و امکان استخدام کردنت هست یعنی صاحب شرکت اشناست و... برو یه جا تو شهر خودت وگر نه نرفتی هم نرفتی....!!;)

مرسي casper0021 . كاملا متوجه شدم. به خصوص كه شما تجربه ي حضور تو محيط كاري رو هم داريد.

مرسي بچه ها كه نظرات و تجربه هاتونو در اختيارم گذاشتيد. از همتون ممنونم.:smile:

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
اي كاش زندگي هم مثل متالوگرافي نمونه هاي الومينيومي بود.....!!!
من 21 ساله تو متالوگرافي فازهاي زندگيم عاجز موندم....!!!!!:w19::w19:

طبق استاندارد عمل کن !

البته جنس زندگی با آلومینیوم فرق میکنه :cry:

METALHEAD

عضو جدید
كارآموزي يا سركاري؟

كارآموزي يا سركاري؟

سلام.
ممكنه تموم كساني كه كاراموزي رفتن و يا اطلاعاتي در اين زمينه دارن بيان اينجا براي اونايي كه هنوز نرفتن:confused: يا اونايي كه سال بالايي ندارن :(كه ازشون بپرسن توضيح بدن؟!!!!
اينكه چقدر اهميت داره؟
يعني چقدر براش وقت بزارن؟
اعتبار كارخانه يا موسسه چقدر مهمه؟
توچه زمينه اي كار كنند بهتره و بيشتر به دردشون ميخوره ؟
وخيلي چيزاي ديگه كه لازمه بدونيمو رعايت كنيم؟

از همين حالا تشكر ميكنم.:smile:
سلام دوستان
كارآموزي در صورتي ميتونه مفيد باشه كه بدونيد حتما تو همون زمينه يا نزيديك به اون مشغول خواهيد شد
رك و پوست كنده اين جوري ميشه كه كارآموزي في سبيل الله فايده اي نداره
تو اون كارخونه يا كارگاه به شكل يه تازه وارد و ناشي بهتون نگاه مي كنن (احتمالا)
كارآموزي من كه به لطف يكي از دوستان و مهر شركتشون رفع و رجوع شد و يك بار هم قيافه ي شركتشون رو نديدم!
استاد كارآموزيم هم دكتر ناطق بود كه نمي دونم چه نمره اي داد چون براي ما كافي بود كه فقط پاس بشيم و طبيعتا تو كارنامه فقط p درج شد
دوستم هم كه رفت ايران خودرو مي گفت سخت مي گيرن و بايد 240 ساعت رو پر مي كرد و بنده خدا تو تابستون 30 روز 8 ساعت در روز اونجا بايد كار مي كرد.
در كل به نظرم براي كسي كه مطمئنه به كار در زمينه ي خاصي تجربه يخوبي ميتونه باشه
مشكل اكثر مهندسين همينه كه مهندس نيستن!

setayesh 88

عضو جدید
سلام دوستان
كارآموزي در صورتي ميتونه مفيد باشه كه بدونيد حتما تو همون زمينه يا نزيديك به اون مشغول خواهيد شد
كارآموزي من كه به لطف يكي از دوستان و مهر شركتشون رفع و رجوع شد و يك بار هم قيافه ي شركتشون رو نديدم!
استاد كارآموزيم هم دكتر ناطق بود كه نمي دونم چه نمره اي داد چون براي ما كافي بود كه فقط پاس بشيم و طبيعتا تو كارنامه فقط p درج شد
دوستم هم كه رفت ايران خودرو مي گفت سخت مي گيرن و بايد 240 ساعت رو پر مي كرد و بنده خدا تو تابستون 30 روز 8 ساعت در روز اونجا بايد كار مي كرد.
مشكل اكثر مهندسين همينه كه مهندس نيستن![/QUOTE

ممنونم. توضیح کاملی بود.

adel_salehi2000

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم کاراموزیم رو تابستان سال 87 تو کارخانه ذوب و تغلیظ ایران گذروندم که تو جاده
رفسنجان-کرمان جنب سیمان ممتازان.میشه گفت شرکت مسبارست
سرباره رو از شرکت مس سرچشمه خریداری میکردند و عمل ذوب رو مجدداً انجام میدادن تا اندک درصد مس موجود در سرباره ها رو بازیابی کنند و سرباره های حاصله رو در سنگ شکن فکی خرد میکردن و به شرکتهای کشتی سازی میفرستادن.در ساخت بدنه کشتی این سرباره خیلی کاربرد دارند.

منم چیزی حدود 240ساعت رو گذروندم و واسم جالب بود البته میتونستم اصلاً هم نرم چون رئیس کارخونه اشنا بود ولی خیلی علاقه داشتم....................
ولی با جود گرمای کورهای ذوب در فصل تابستان بازم میرفتم دوران خوبی بود..................................................

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم کاراموزیم رو تابستان سال 87 تو کارخانه ذوب و تغلیظ ایران گذروندم که تو جاده
رفسنجان-کرمان جنب سیمان ممتازان.میشه گفت شرکت مسبارست
سرباره رو از شرکت مس سرچشمه خریداری میکردند و عمل ذوب رو مجدداً انجام میدادن تا اندک درصد مس موجود در سرباره ها رو بازیابی کنند و سرباره های حاصله رو در سنگ شکن فکی خرد میکردن و به شرکتهای کشتی سازی میفرستادن.در ساخت بدنه کشتی این سرباره خیلی کاربرد دارند.

منم چیزی حدود 240ساعت رو گذروندم و واسم جالب بود البته میتونستم اصلاً هم نرم چون رئیس کارخونه اشنا بود ولی خیلی علاقه داشتم....................
ولی با جود گرمای کورهای ذوب در فصل تابستان بازم میرفتم دوران خوبی بود..................................................
شما چرا اینقدر کم پیدایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

setayesh 88

عضو جدید
مرسي از تموم دوستاي خوبم كه تجربه هاشونو در اختيار من و سايرين قرار دادند.
الان ميخوام درباره ي اين كه اول مرغ باشه يا تخم مرغ صحبت كنم!!!
يعني اينكه بهتره اين تابستون كه ترم 6 رو تموم ميكنم كاراموزي بردارم و پروژه رو هم مهر يا اسفند بردارم كه در اين صورت كنكورم ازمايشي ميشه يا نه كاراموزي بمونه واسه تابستون ترم 8 و ازاين تابستون شروع كنم براي كنكور و پروژه هم بمونه براي بعد از كنكور يعني اسفند؟!!

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني اينكه بهتره اين تابستون كه ترم 6 رو تموم ميكنم كاراموزي بردارم و پروژه رو هم مهر يا اسفند بردارم كه در اين صورت كنكورم ازمايشي ميشه يا نه كاراموزي بمونه واسه تابستون ترم 8 و ازاين تابستون شروع كنم براي كنكور و پروژه هم بمونه براي بعد از كنكور يعني اسفند؟!!

به نظر من كاراموزيت بمونه واسه تابستون ترم 8 و ازاين تابستون شروع كن براي كنكور و پروژت هم بمونه براي بعد از كنكور يعني اسفند.... هر چه زودتر .. بهتر... چرا 1 سال خودتو عقب بندازی؟!

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
نظر من برعکس این دوستمونه
در مورد کنکور شما بهتره امسال رو آزمایشی بدی ، عجله نکن
و خودت رو برای سال بعد آماده کنی

اسم این کار عقب افتادن نیست

البته تمام اینا به خودت بستگی داره

METALHEAD

عضو جدید

سلام دوست عزيز
كلاً مسئله ي كارآموزي تو آخرين تابستون قابل حله هرجا هم كه انشاء الله قبول بشي اگر فارغ التحصيل 31 شهريور همون سال باشي مشكل ثبت نام نداري
اما بابت پروژه هم فكر مي كنم كم كم اگر به موضوع خاصي علاقمند شدي استاد مورد نظر رو پيدا و كمي باهاش درگير بشي بد نيس چند تا مقاله خوندن خيلي وقت نمي گيره
يادتون باشه كه پروژه رو ميتوني به عنوان درس سه واحدي مهر برداري ولي با توافق با استاد روش زياد كار نكني تا ترم بهار و از اين طريق هم واحد برداشتي و هم بار سنگيني براي خوندن كنكور نداري (كاري كه من كردم)
به نظرم كنكور رو به طور جدي بديد مطمئنا يه سال ميتونه بعدها معلوم شه كه چقدر باارزش ميتونسته باشه
موفق باشيد 

mahsa.77

عضو جدید
من ترم ششم.هرکدوم از خانواده ویا فامیل میخواست برا کارآموزی منویه جابفرسته .آخه من دومین مهندس موادشونم .من هم زدم توذوق همه گفتم سال آینده کارآموزی برمیدارم ......

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز

من تشکر می کنم از شما بخاطر طرح سوالی اینچنین اساسی!
به نظر من هم یک سال جوانی هیچ وقت برنمی گرده. و چقدر آینده نگر هستند کسانی که می شینند و به این چیز ها فکر می کنند. من خیلی ها رو دیدم که بدون فکر توی بد مخمصه ای گیر افتادن. البته بیشتر پسر ها برای مساله سربازیشون، چون برای دخترها زیاد فرقی نداره ولی باز یک سال هم یک ساله.

setayesh 88

عضو جدید
سلام دوست عزيز
كلاً مسئله ي كارآموزي تو آخرين تابستون قابل حله هرجا هم كه انشاء الله قبول بشي اگر فارغ التحصيل 31 شهريور همون سال باشي مشكل ثبت نام نداري
اما بابت پروژه هم فكر مي كنم كم كم اگر به موضوع خاصي علاقمند شدي استاد مورد نظر رو پيدا و كمي باهاش درگير بشي بد نيس چند تا مقاله خوندن خيلي وقت نمي گيره
يادتون باشه كه پروژه رو ميتوني به عنوان درس سه واحدي مهر برداري ولي با توافق با استاد روش زياد كار نكني تا ترم بهار و از اين طريق هم واحد برداشتي و هم بار سنگيني براي خوندن كنكور نداري (كاري كه من كردم)
به نظرم كنكور رو به طور جدي بديد مطمئنا يه سال ميتونه بعدها معلوم شه كه چقدر باارزش ميتونسته باشه
موفق باشيد

ممنون از توصيه هاتون. بله، مطمعنا يك سال زمان زياديه، ولي چون اين تابستون كاراموزي دارم و ترم 7 هم احتمالا 19 واحد داشته باشم و ...، نميدونم كنكور چه طور ميشه؟!!!
در مورد پروژه تصميم خاصي ندارم ولي احتمالا كاراموزيم در زمينه ي نورد باشه ، در اين صورت احتمالا موضوع مشابهي رو هم براي پروژه كار ميكنم.

من تشکر می کنم از شما بخاطر طرح سوالی اینچنین اساسی!
به نظر من هم یک سال جوانی هیچ وقت برنمی گرده. و چقدر آینده نگر هستند کسانی که می شینند و به این چیز ها فکر می کنند. من خیلی ها رو دیدم که بدون فکر توی بد مخمصه ای گیر افتادن. البته بیشتر پسر ها برای مساله سربازیشون، چون برای دخترها زیاد فرقی نداره ولی باز یک سال هم یک ساله.

ممنون. اما من هميشه فكر ميكنم كه كلي هم عقب ام....كلي از وقتامو از دست دادم ...
باور كنيد كه براي دخترا هم خيلي فرق ميكنه.

فرهنگ

مدیر بازنشسته

از نظر من اگه تصمیم جدی بگیری(این موضوع خیلی مهمه. اینو تجربه شخصیم میگه) واسه گنکور (واقعا جدی) بهتره این تابستون شروع کنی به خوندن و تابستون آخر کارآموزیو بعد از کنکور پروژه ....

setayesh 88

عضو جدید
از نظر من اگه تصمیم جدی بگیری(این موضوع خیلی مهمه. اینو تجربه شخصیم میگه) واسه گنکور (واقعا جدی) بهتره این تابستون شروع کنی به خوندن و تابستون آخر کارآموزیو بعد از کنکور پروژه ....

منم با شما موافقم، پشتكار حرف اولو ميزنه و اينكه هدف داشته باشي، تنها تصميم به خواندن كافي نيست. من هنوز تكليفم مشخص نشده ولي مرسي از راهنماييتون.:smile:

نظر

نظر

سلام
من فكر مي كنم بايد به دوره كارآموزي همانند يك فرصت مناسب براي تبديل آموخته هاي تئوري به آنچه كه در عمل نياز است نگاه كرد .:)

Neverhood

عضو جدید
سلام دوستان
مشكل اكثر مهندسين همينه كه مهندس نيستن!

دکتر ناطق ؟؟؟ ;)
100 % نمره خوبی نگرفتی !
100%
شریفی هستین ؟

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من الان 60 ساعته دارم میرم کاراموزی شرکت عقاب!
اونجا فقط سه تا کاراموز متالورژ هست!
از رشته هایی مثل مکانیک و شیمی و فیزیک و ... هم کاراموز هست!
ولی فقط ما سه تا بدبخت تو خط تولیدیم!!
شدیم بازرس جوشایی که اونجا می دن!!
اونجا روزانه 5 تا اتوبوس شهری و بین شهری و ... می سازن!
از اونجا که همچی اونجا دستس انجام میشه بیشتر جوشاشون اشتباهه!!
خلاصه اشکمون در میاد دیگه.......!
من ساعت 7 اونجام تا 6 بعد از ظهر!
کلا بجز ساعت ناهار و نماز 10 ساعت کار می کنیم و بین هر 3 ساعت یه رب استراحت می کنیم!!
البته علاوه بر کارای عملی یه سرس کارای تحقیقاتی مثل طراحی دستگاه شکل دهی غلتکی و طراحی کوره های پخت و ... هم داریم تو خونه انجام می دیم!
یعنی 8 که می رسم خونه تا 10.30 شب داریم رو پروزه ها کار می کنیم!!

در انتخاب جایی که میرین کارآموزی خیلی دقت کنید!!!!!

salamichobaran

عضو جدید
سلام به همه
کلا بجز ساعت ناهار و نماز 10 ساعت کار می کنیم و بین هر 3 ساعت یه رب استراحت می کنیم!!
البته علاوه بر کارای عملی یه سرس کارای تحقیقاتی مثل طراحی دستگاه شکل دهی غلتکی و طراحی کوره های پخت و ... هم داریم تو خونه انجام می دیم!

خوشا به حالت ای مرد فعال

ما ها که هستیم بی کار بی کار:D

Neverhood

عضو جدید
سلام به همه

خدا قوت خسته نباشی !
از کدوم دانشگاهی مهندس ؟

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا قوت خسته نباشی !
از کدوم دانشگاهی مهندس ؟

سلامت باشی...!:gol:
دانشجوی دانشگاه سمنانم!

راستی بچه ها شنبه می خوایم کوره مارتمپرینگ رو بسازیم اگه گزاشتن براتون فیلم می گیرم!

با ارزوی موفقیت و شاد کامی برای همه...!!:gol::gol:

Neverhood

عضو جدید
سلامت باشی...!:gol:
دانشجوی دانشگاه سمنانم!

راستی بچه ها شنبه می خوایم کوره مارتمپرینگ رو بسازیم اگه گزاشتن براتون فیلم می گیرم!

با ارزوی موفقیت و شاد کامی برای همه...!!:gol::gol:

ایول !
دانشگاه می سازین ؟
حتما فیلم بگیر !;)

بالا