قیمت ماکسیما و پراید در افغانستان

arman127_18

عضو جدید
پیش از برگزاری کنفرانس کابل ، منوچهر متکی به ترتیب با زلمای رسول وزیر امور خارجه ، حامد کرزی رئیس جمهور ، و یونس قانونی رئیس مجلس افغانستان دیدار و گفتگو کرد ولی در جریان دو دیدار اول هیات رسانه ای به دلیل تدابیر امنیتی خاص در کابل به دیدارها نرسید و از همین بابت برای دیدار با رئیس مجلس، خبرنگاران همراه با هیات دیپلماتیک با خودروی وزارت امور خارجه افغانستان که یک بنز 350 کلاس C مدل 2010 بود فرستادند تا پلیس مانعی برای ورود آنها ایجاد نکند ولی نکته جالب این بود که درخیابان های ناهموار کابل با این خودرو چنان رانندگی می کردند که چندین بار کف خودرو با زمین برخورد کرد.البته به گفته خود افغانها و علیرغم ارزانی بسیار زیاد خودرو در این کشور کسی حاضر به خرید چنین خودرویی نیست و اغلب مردم خودروهای شاسی بلند و ژاپنی را ترجیح می دهند.گفتنی است در افغانستان خودریی مثل پراید کره ای یک میلیون و هفتصد هزار تومان بوده و ماکسیما که خودرو لوکس ایرانی محسوب می شود درافغانستان حدود 6 میلیون تومان قیمت دارد.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیش از برگزاری کنفرانس کابل ، منوچهر متکی به ترتیب با زلمای رسول وزیر امور خارجه ، حامد کرزی رئیس جمهور ، و یونس قانونی رئیس مجلس افغانستان دیدار و گفتگو کرد ولی در جریان دو دیدار اول هیات رسانه ای به دلیل تدابیر امنیتی خاص در کابل به دیدارها نرسید و از همین بابت برای دیدار با رئیس مجلس، خبرنگاران همراه با هیات دیپلماتیک با خودروی وزارت امور خارجه افغانستان که یک بنز 350 کلاس C مدل 2010 بود فرستادند تا پلیس مانعی برای ورود آنها ایجاد نکند ولی نکته جالب این بود که درخیابان های ناهموار کابل با این خودرو چنان رانندگی می کردند که چندین بار کف خودرو با زمین برخورد کرد.البته به گفته خود افغانها و علیرغم ارزانی بسیار زیاد خودرو در این کشور کسی حاضر به خرید چنین خودرویی نیست و اغلب مردم خودروهای شاسی بلند و ژاپنی را ترجیح می دهند.گفتنی است در افغانستان خودریی مثل پراید کره ای یک میلیون و هفتصد هزار تومان بوده و ماکسیما که خودرو لوکس ایرانی محسوب می شود درافغانستان حدود 6 میلیون تومان قیمت دارد.

اونوقت اونا درآمدشون به پول ایران چنده؟

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دمت گرم..واسه مسابقات پراید میخواستیم...ممنون کمک بزرگی بود:دی

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه ربطی داره؟ این نشون دهنده قیمت تمام شده است.
ارزش پول الانه افغانستان از ایران بالاتره:biggrin:
چی چی رو ربطی نداره؟
1میلیون واسه اون کشور ممکنه عینه گنج باشه
اما کاری ندارم پرایدش خیلی ارزونه دیگه:دی
اینقدرم خیلی ارزونه:دی

hamidreza.m

عضو جدید
چی چی رو ربطی نداره؟
شما خوبی؟:question:
واحد پولیش که تومنه، افغانی(واحد پول افغانستان) که نیست.
در مورد قدرت خرید مردم افغانستان که حرف نمیزنم.میگم وقتی قیمت ماکسیما 6 میلیون تومنه یعنی قیمت تمام شده بیشتر از 6 میلیون نیست.بیست و خورده ای پول بقیه کجا میره؟:mad:
احتمالا شما که داری توجیه باید بدونی.

ahmadlinux

عضو جدید
سمند ال ایکس ایرانی توی کردستان عراق قیمتش 890 دلاره این که دیگه البته کسی حاضر نیست اونو بخره چون نه کیسه هوا داره و نه مصرف سوختش از بقیه خودروهای خارجی کمتره پراید را که اصلا" به دلیل مغایر نبودن با استانداردهای اروپا وارداتش را ممنوع کردند

arman127_18

عضو جدید
اونوقت اونا درآمدشون به پول ایران چنده؟
درآمدشون مهم نیست. باید دید میشه از اونجا ماشین وارد کنیم یا نه. اگه بشه وارد کنیم با پول ۲۰۶ میتونیم ماکسیما سوار بشیم. ما تو ایرانیم. وضعیت زندگی اونها رو که بررس نمیکنیم که بفهمیم درآمدشون خوبه یا بده.

arman127_18

عضو جدید
چی چی رو ربطی نداره؟
شایدم باشه اما تو از دید خودت نگاه کن. بریم وارد کنیم خودش یه تجارت به تمام معنا هستش ;)

arman127_18

عضو جدید
در مورد قدرت خرید مردم افغانستان که حرف نمیزنم.میگم وقتی قیمت ماکسیما 6 میلیون تومنه یعنی قیمت تمام شده بیشتر از 6 میلیون نیست.بیست و خورده ای پول بقیه کجا میره؟:mad:
دقیقا ;)

arman127_18

عضو جدید
سمند ال ایکس ایرانی توی کردستان عراق قیمتش 890 دلاره این که دیگه البته کسی حاضر نیست اونو بخره چون نه کیسه هوا داره و نه مصرف سوختش از بقیه خودروهای خارجی کمتره پراید را که اصلا" به دلیل مغایر نبودن با استانداردهای اروپا وارداتش را ممنوع کردند
واقعا؟ فکر نکنم دیگه اینقدرم باشه. یعنی 890 هزار تومنه؟؟؟؟ :surprised::surprised::surprised::surprised:

ahmadlinux

عضو جدید
درآمدشون مهم نیست. باید دید میشه از اونجا ماشین وارد کنیم یا نه. اگه بشه وارد کنیم با پول ۲۰۶ میتونیم ماکسیما سوار بشیم. ما تو ایرانیم. وضعیت زندگی اونها رو که بررس نمیکنیم که بفهمیم درآمدشون خوبه یا بده.
نمیتونی از اونجا ماشین بیاری اینجا فقط افرادی که طبعه اونجا باشند میتونند با خودشون ماشین بیارند ایذان اونم حداکثر 6 ماه بعدا" باید اونو از کشور خارج کنند در ضمن باید هنگام ورود ماشین به کشور یک نفر ایرانی ضمانت این را بکند که اون فرد خارجی این ماشین را قبل از سر رسید وقت از کشور خارج کند اگه بخوای وارد کنی با هزینه گمرک و مالیات و هزار ویک چیز دیگه کاری میکنن که از داخل هم گرون تر بیفته پس در کل این فکر را از سرت بیرون کن چون من همش 3 ساعت با مرز فاصله دارم و دنبال این کار رفتم پس بیخودی به خودت زحمت نده

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من
من تو خودروسازی میدونم چی میگذره
ارزش ماشینی که شما میخری همینه
چون صنایع ما بازدهی بالایی ندارن موجب افزایش قیمت میشه
نه اینکه اینجا گرون میدون اونجا ارزون میره
این ذهنیت یه فردیه که از بیرون کارخونه نگاه میکنه
همه چی موجب کاهش بازده میشه...تحریم...عدم حمایت دولت از سرمایه گذاری و خیلی چیزای دی

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیتونی از اونجا ماشین بیاری اینجا فقط افرادی که طبعه اونجا باشند میتونند با خودشون ماشین بیارند ایذان اونم حداکثر 6 ماه بعدا" باید اونو از کشور خارج کنند در ضمن باید هنگام ورود ماشین به کشور یک نفر ایرانی ضمانت این را بکند که اون فرد خارجی این ماشین را قبل از سر رسید وقت از کشور خارج کند اگه بخوای وارد کنی با هزینه گمرک و مالیات و هزار ویک چیز دیگه کاری میکنن که از داخل هم گرون تر بیفته پس در کل این فکر را از سرت بیرون کن چون من همش 3 ساعت با مرز فاصله دارم و دنبال این کار رفتم پس بیخودی به خودت زحمت نده
بچه ها
فکر کنین
احمد حوصلش سر میره یه دور با دوستاش میره خارج و برمیگرده:دی
:biggrin:
باز من امشب زدم کانال 3:biggrin:

hamidreza.m

عضو جدید
دوست من
من تو خودروسازی میدونم چی میگذره
ارزش ماشینی که شما میخری همینه
چون صنایع ما بازدهی بالایی ندارن موجب افزایش قیمت میشه
نه اینکه اینجا گرون میدون اونجا ارزون میره
این ذهنیت یه فردیه که از بیرون کارخونه نگاه میکنه
همه چی موجب کاهش بازده میشه...تحریم...عدم حمایت دولت از سرمایه گذاری و خیلی چیزای دی
اتفاقا من از کسایی که تو صنایع خودروسازی (مخصوصا ایران خودرو) بودن هم شنیدم که قیمت تمام شده به مراتب کمتره.خیلی از اساتیدم هم با این شرکتها همکاری میکنند.بالاتفاق نظرشون همینه.
تحریمها هم شاید تو این 2-3 ساله با تدبیر مسوولین عزیز یه تاثیرهایی(اونم تو واردات قطعه) گذاشته ولی قبلش مطلقا تاثیری نداشته
در هرصورت این که حتی آدم کارخونه ای رو بگردونه که هزینه تولید محصولش رو 5 برابر بکنه، بی آبروییش کمتر از دزدی نیست.

arman127_18

عضو جدید
اون برای اینه که گمرک نخوای بدی.
منظور من دادن پول گمرک و پلاک کردن ماشینه. به خاطر همین هم 206 رو مثال زدم. 14 میلیون کجا و 6 میلیون کجا. 100٪ گمرک میخوره. میشه 12 میلیون. 2 میلیون هم برای انتقال و رشوه ی گمرکیها و ... حواسم جمع هستش پسر ;)

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا من از کسایی که تو صنایع خودروسازی (مخصوصا ایران خودرو) بودن هم شنیدم که قیمت تمام شده به مراتب کمتره.خیلی از اساتیدم هم با این شرکتها همکاری میکنند.بالاتفاق نظرشون همینه.
تحریمها هم شاید تو این 2-3 ساله با تدبیر مسوولین عزیز یه تاثیرهایی(اونم تو واردات قطعه) گذاشته ولی قبلش مطلقا تاثیری نداشته
در هرصورت این که حتی آدم کارخونه ای رو بگردونه که هزینه تولید محصولش رو 5 برابر بکنه، بی آبروییش کمتر از دزدی نیست.
بله
چون اساتید شما تا مرحله ساختش رو دیدن...و بقیه مراحل اداری رو ندیدن
برای مثال میگم..ایا اساتید شما میدونن 13% قیمت ماشین هزینه حمل و نقل ماشین پرداخت میشه؟
آیا اساتید شما میدونن سود خالص خودرو سازی بین 3 تا 7% هستش؟
ایا اساتید شما میدونن هزینه کارگری تو ایران حدودا 20 30 % بوده فکر کنم
بله..هزینه ساخت درسته..اما متاسفانه شرکت ها اینقدر پول باید بدن که قیمت اینطور میشه....روی یه ماشین به دولت حدودا 10 تا 20% پول میدن....که همه این هارو جمع کنی میشه چقدر؟
و قطعاتی که میگم...شما میدونی قطعات لوگان که میاد اون قطعاتی که از فرانسه میاد ارزون تر ازقطعات داخلی هستن؟
نمی گم قیمت 8میلیونی پراید منصفانه هستش....اما باید چندین چیز رو ملاک قرار داد...مثله ارزش پول..پشتوانه مالی و خیلی چیزا...
این بحث ها بحث هایی نیست که شما بگی فلان کشور اینقدر میدن..ما اینقدر
توی فرانسه خیلی خیلی کمتر هستش چون کارخونه ها با بازده بالا و رقابتی عمل میکنن

مطمئن باش تولید ماشین سال 1988 در مقابل ماشین های جدید هزینش بالاتره;)

راستی واردات خودرو با مصرف زیر 6لیتر به ازای هر 0.25 لیتر 10% تخفیف تعرفه دارین
برای مثال خوروی پریوس که حدودا 3 4 تا میسوزونه _هیبریدیه) با قیمت تقریبا 30میلیون وارد ایران میشه;)

arman127_18

عضو جدید
بله
چون اساتید شما تا مرحله ساختش رو دیدن...و بقیه مراحل اداری رو ندیدن
برای مثال میگم..ایا اساتید شما میدونن 13% قیمت ماشین هزینه حمل و نقل ماشین پرداخت میشه؟
آیا اساتید شما میدونن سود خالص خودرو سازی بین 3 تا 7% هستش؟
ایا اساتید شما میدونن هزینه کارگری تو ایران حدودا 20 30 % بوده فکر کنم
بله..هزینه ساخت درسته..اما متاسفانه شرکت ها اینقدر پول باید بدن که قیمت اینطور میشه....روی یه ماشین به دولت حدودا 10 تا 20% پول میدن....که همه این هارو جمع کنی میشه چقدر؟
و قطعاتی که میگم...شما میدونی قطعات لوگان که میاد اون قطعاتی که از فرانسه میاد ارزون تر ازقطعات داخلی هستن؟
نمی گم قیمت 8میلیونی پراید منصفانه هستش....اما باید چندین چیز رو ملاک قرار داد...مثله ارزش پول..پشتوانه مالی و خیلی چیزا...
این بحث ها بحث هایی نیست که شما بگی فلان کشور اینقدر میدن..ما اینقدر
توی فرانسه خیلی خیلی کمتر هستش چون کارخونه ها با بازده بالا و رقابتی عمل میکنن

مطمئن باش تولید ماشین سال 1988 در مقابل ماشین های جدید هزینش بالاتره;)

راستی واردات خودرو با مصرف زیر 6لیتر به ازای هر 0.25 لیتر 10% تخفیف تعرفه دارین
برای مثال خوروی پریوس که حدودا 3 4 تا میسوزونه _هیبریدیه) با قیمت تقریبا 30میلیون وارد ایران میشه;)
ممنون به خاطر توضیحاتت. مد نظر من فقط 3 خط آخر متنت بود :D;)