قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آزاده جان.وقتت بخیر.
این گزارش هفتگی من هست:
زبان عمومی 504 درس 26
مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری تموم کردم(همراه خلاصه برداری):)
اصول و روش های طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران 1و2 تموم کردم(بدون خلاصه برداری):):redface:
کتاب سبز جلد 5 تموم کردم(با خلاصه برداری):)
از شار تا شهر تا صفحه 50(با خلاصه برداری)
سیر اندیشه ها در شهرسازی(1)تا صفحه 126(با خلاصه برداری)
طراحی فضای شهری توسلی تا صفحه 77(با خلاصه برداری)
تاریخ شکل شهر تا صفحه 71(با خلاصه برداری)
حل تست کنکور سال 91.این درصد هایی که زدم:(:cry:
زبان 14/46
مباحث 25/00
مبانی 16/00
تاریخ 17/32
تحلیل 38/00
سپاس به خاطر لطف بی نهایتت:gol::gol::heart::gol::gol:
منتظر نظرات خوبت هستم مهربون:smile:
وااااااااااااااااای آفرینگ! چقدر جلویی شما :w17:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هااااا :heart:من فکر کنم خععععلی عقبم!!! :cry:
اینجوری که برنامه ریزی کردم تا آخر آبان 6 تا از منابع رو تموم میکنم:w10:
تاریخ شکل شهر-محیط های پاسخده-فرایند طراحی شهری-معماری معاصر غرب-زیبایی شناسی-از شار تا شهر...و 504 و تافل
به نظرتون خوبه یا باید بیشتر بخونم؟؟؟؟!!
:w05:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام آزاده جان.وقتت بخیر.
این گزارش هفتگی من هست:
زبان عمومی 504 درس 26
مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری تموم کردم(همراه خلاصه برداری)
اصول و روش های طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران 1و2 تموم کردم(بدون خلاصه برداری)
کتاب سبز جلد 5 تموم کردم(با خلاصه برداری)
از شار تا شهر تا صفحه 50(با خلاصه برداری)
سیر اندیشه ها در شهرسازی(1)تا صفحه 126(با خلاصه برداری)
طراحی فضای شهری توسلی تا صفحه 77(با خلاصه برداری)
تاریخ شکل شهر تا صفحه 71(با خلاصه برداری)
حل تست کنکور سال 91.این درصد هایی که زدم
زبان 14/46
مباحث 25/00
مبانی 16/00
تاریخ 17/32
تحلیل 38/00
سپاس به خاطر لطف بی نهایتت
منتظر نظرات خوبت هستم مهربون

سلام مهفا جان
بسیار بسیار عالی :w30:

کتابهای مهندس توسلی خیلی خلاصه نمیخواد. به نظر من البته. چون خیلی ساده و روان توضیح داده. :D
ایشالا دیگه برو سراغ سیر اندیشه های 2 و3 ... چون اونا جدیدتره یه مقدار مهم تره :confused:

در مورد درصد زبانت.. ببین زبانت را چه جوری میزنی؟ یعنی چه سوالاتی را نمیزنی یا غلط میزنی.. سوال لغته؟ گرامر؟ یا درک مطلب؟
اینجوری بهتر میتونی رو خوندن زبانت تمرکز کنی
تحلیل را عالی زدی:gol:.. ولی مباحث را باید بیشتر میزدی..فکر میکنم باید منابع مباحث رو بیشتر بخونی.چون الان منابعی که میخونی بیشتر برای تحلیل خوبه.یه مقدار منابع مباحث سخته ولی خب باید خوند :surprised:

خیلی عالی داری پیش میری موفق باشی عزیزم :gol:

بچه هااااا من فکر کنم خععععلی عقبم!!!
اینجوری که برنامه ریزی کردم تا آخر آبان 6 تا از منابع رو تموم میکنم
تاریخ شکل شهر-محیط های پاسخده-فرایند طراحی شهری-معماری معاصر غرب-زیبایی شناسی-از شار تا شهر...و 504 و تافل
به نظرتون خوبه یا باید بیشتر بخونم؟؟؟؟!!
:w05:

سلام
اینها جزو منابع مهم هستند. خوب که نیست :smile:
باید بیشتر بخونید. ولی اگه فکر میکنید نمیرسید، حداقل رو سوالات سالهای پیش رو خوب بخونید. جواب اون سوالات را یاد بگیرید تو امتحان هر درسی رو حدود 10-15 درصد بیشتر میزنید.

به نظر من مهم نیست چند تا کتاب بخونیم.مهم اینه که اون چند تایی رو که میخونیم خوب بخونیم....

موافقم. ولی مهم اینه که سوالات لزوما از اون چندتایی که میخونید نمیاد. ممکنه یک کتاب را خیلی خوب بخونید ولی اصلا ازش سوال نیاد.. اون وقت چی میشه؟:surprised:

mahfa90

عضو جدید
سلام مهفا جان
بسیار بسیار عالی :w30:

کتابهای مهندس توسلی خیلی خلاصه نمیخواد. به نظر من البته. چون خیلی ساده و روان توضیح داده. :D
ایشالا دیگه برو سراغ سیر اندیشه های 2 و3 ... چون اونا جدیدتره یه مقدار مهم تره :confused:

در مورد درصد زبانت.. ببین زبانت را چه جوری میزنی؟ یعنی چه سوالاتی را نمیزنی یا غلط میزنی.. سوال لغته؟ گرامر؟ یا درک مطلب؟
اینجوری بهتر میتونی رو خوندن زبانت تمرکز کنی
تحلیل را عالی زدی:gol:.. ولی مباحث را باید بیشتر میزدی..فکر میکنم باید منابع مباحث رو بیشتر بخونی.چون الان منابعی که میخونی بیشتر برای تحلیل خوبه.یه مقدار منابع مباحث سخته ولی خب باید خوند :surprised:

خیلی عالی داری پیش میری موفق باشی عزیزم :gol:

سلام
اینها جزو منابع مهم هستند. خوب که نیست :smile:
باید بیشتر بخونید. ولی اگه فکر میکنید نمیرسید، حداقل رو سوالات سالهای پیش رو خوب بخونید. جواب اون سوالات را یاد بگیرید تو امتحان هر درسی رو حدود 10-15 درصد بیشتر میزنید.

موافقم. ولی مهم اینه که سوالات لزوما از اون چندتایی که میخونید نمیاد. ممکنه یک کتاب را خیلی خوب بخونید ولی اصلا ازش سوال نیاد.. اون وقت چی میشه؟:surprised:
مرسی از راهنماییت.در مورد درصد زبانم:((که پایینه) عموما 10 تا سوال اول که عمومی هست و گرامر رو غلط میزنم.سوال های عمومی رو میتونم ترجمه کنم مشکلم رو ترجمه گزینه هاست.:( لغت هایی که بلد نیستم رو یادداشت میکنم و هر روز میخونمشون + 504 که هفته ای 2 تا 3 درس میخونم.درک مطلبش چون کپی سوال 92 بود(البته سوال سال 92 کپی 91 هست)خوب زدم.برا لغت عمومی کاری که میکنم کافیه؟؟:que:برای گرامر چیکار کنم؟:que:
مباحث یه سری سوال ها که مربوط به طرح های شهری هست را غلط میزنم که جلد 5 کتاب سبز رو خوندم انگار افاقه نکرد.چی باید براش بخونم؟:que:یه سری هام هنوز منابعش رو نخوندم که ایدوارم برم جلوتر حل بشه.
مبانی:سوال های مبانی 91 بر عکس مبانی 92 برام خیلی نا آشنا بود.تا اینجا که خوندم 70 درصدمطالب سوالاش رو هیچ جا ندیدم!!!
تاریخ:اون مطالبی که خوندم رو سوالاش رو درست زدم.ولی اکثر سوال ها رو با شک زدم که طبق معمول غلط از آّب در اومد.به نظرت شروع کنم کتاب های پیرنیا و معماری معاصر غرب یا از زمان و معماری رو بخونم؟:que:
چهارتا کتاب قطور دارم سه روز که با خودم کلنجار میرم میترسم برم طرفشون:wallbash: و نمیشه از بس که زیادن: سیر اندیشه ها 2و3،مکان های عمومی کارمونا،زیبایی شناسی در معماری پاکزاد.چکارش کنم؟؟!!!:question:
راستی آزاده جون من بسته های کیمیا فکر رو دارم کی شروع کنم از اونا بخونم؟اول باید کتاب های اصلی رو بخونم یا همزمان میشه؟:que:
یه دنیا ممنون:w30:

636

عضو جدید
سلام شهرسازان اینده ساز
خسته نباشید.کسی اطلاع داره ثبت نام کنکور از کی شروع میشه؟؟؟؟؟؟

dorsa82

عضو جدید

eli.archi

عضو جدید
سلام بچه ها جون خیلی خیلی تاپیک عالی دارین سپاسگذار;)
یه سوالی داشتم وقتی از سوالهای سالهای گذشته شروع کنیم به خوندن که جوابها رو حفظ می شیم و مثلا برای بار سوم می خوایم تستها رو بزنیم که درصدمون میره بالا( توهم آور نیست؟)

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
سلام بچه ها جون خیلی خیلی تاپیک عالی دارین سپاسگذار;)
یه سوالی داشتم وقتی از سوالهای سالهای گذشته شروع کنیم به خوندن که جوابها رو حفظ می شیم و مثلا برای بار سوم می خوایم تستها رو بزنیم که درصدمون میره بالا( توهم آور نیست؟)

سلام دوست عزیز
خوب این طبیعیه که درصداتون بالا میره اما توهم آور نیست. شما برای این دارین آزمون های سالهای قبل رو مطالعه میکنید که یک راه میانبر رو رفته باشین. باید به خودتون یاداوری کنید که شما دارین سوالات سالهای قبل رو مطالعه میکنین و باید این سوالات رو صد در صد بزنین.. هدف رسیدن به اینجاست. در اصل شما دارین با گذاشتن وقت خیلی کمتری نسبت به مطالعه چندین کتاب، جواب خیلی از سوالاتی که احتمال بیشتری دارند که به عنوان سوال مطرح بشه رو به دست میارین.
پس وقتی دارین سوالات سالهای قبل رو مطالعه میکنید باید هدفتون این باشه که در یک دوره زمانی کوتاه بتونین صد در صد سوالات رو پاسخ صحیح بدین. اگر غیر از این باشه و به این صد در صد نرسید اون وقته که باید نگران شین . البته به صد در صد که میرسه اما مهم اینه که تو فرصت کمی به این نتیجه برسین. اگر قرار باشه وقتی رو که واسه این ازمون ها میذارین با وقتی که برای مطالعه یک کتاب میذارین یکی باشه که میانبری صورت نگرفته.
شما برای خودتون تعیین کنین که مثلا هر هفته یا هر 10 روز برای یک آزمون وقت بذارین و در روز آخر باید 100% سوالات رو درست جواب بدین. این درصدایی که اضافه میشه یه جورایی هم بهتون انرژی مثبت میده ولی به قول شما نباید فکر کنین که بعلهههه من نفر اول کنکور میشم دیگه بیخیال بقیه منابع :)

موفق باشین همگی

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام، من چون وقتم محدوده حداکثر رو 5-6 سری سوال می تونم وقت بذارم، به نظر شما سوالای 6 سال طراحی شهری بهتره یا 3 سال طراحی شهری + 3 سال برنامه ریزی شهری؟

راستی این درصدای کنکور 92 که همین طوری زدم ببینم وضعیتم چه طوره، می شه شما هم نظرتونو بگین بی زحمت ؟؟
زبان : 45
مباحث : 0
مبانی : 20
تاریخ : 40
تحلیل : 28

راستش من به خاطر دانشگاه، زیاد آزادی عمل در مورد انتخاب منابع و مطالعه ی گسترده ندارم (فقط کتابای امتحان دانشگاهو همراه با مرور کتابایی که قبلا خوندم می تونم بخونم که البته بیشترشون منابع اصلی کنکورن ولی خیلی کمن)... بیشتر هدفم سال بعده ولی می خوام رو همینا هم خوب تمرکز کنم که بعدا غصه نخورم اگه یه ذره جدی تر بودم ممکن بود همون اولش نتیجه بگیرم (اتفاقی که قبلا برام زیاد افتاده)... مثلا الان نمی دونم رسوندن 0 به 20-30 مباحث موثرتر و شدنی تره یا رسوندن 40 تاریخ به 60-70 ؟ ممنون می شم اگه در این موارد منو راهنمایی کنید بی زحمت :w27:
و اینکه هیچ ذهنیتی در مورد درصدای شهرسازی ندارم (مثلا در مورد معماری می دونم که میانگین 50 یعنی عالی ولی تو یه رشته ی دیگه میانگین 70 زیادم خوب محسوب نمی شه) می شه بگین سطح درصدای شهرسازی چه شکلیه؟

ممنون به خاطر تاپیک و راهنمایی هاتون :gol::gol:

*marigold

عضو جدید
بچه ها کسی خبر داره که هیچ موسسه ای هست که برا سیر اندیشه ها جزوه بده؟
اصلا جز کلاس رفتن راهی هست که آدم مجبور نباشه خود این کتابا(شیر اندیشه ها) رو بخونه؟

*marigold

عضو جدید
برنامه

برنامه

بچه ها من یه سری رفتم از بچه های شهید بهشتی مشاوره گرفتم (منظور دانشگاس:smile:)
یه نکته ای که همه تاکید میکردن این بود که حتی اگه جایی آزمون شرکت نمیکنین حتما با برنامه یه موسسه جلو برین
چون بعد از یه مدتی که از استارت زدن میگذره آدم استرس میگیره که چه کتابایی رو هنوز نخونده یا اینایی رو که خونده کی مرور کنه یا بهتره با چه کتابایی شروع کرد
که درک مطالب راحت تر شه...
خلاصه اینکه شاید الان زیاد تاثیرش مشخص نباشه اما تو چن ماه آینده میتونه یه برگ برنده باشه;)
برنامه موسساتو میتونین خیلی راحت از سایت همون موسسه بگیرین

dorsa82

عضو جدید
آغاز ثبت نام کنکور ارشد دولتی 93 از یکشنبه 12 آبان

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1393 و المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از ساعت 16روز يكشنبه مورخ 12/8/92 آغاز و در ساعت 24 روز يكشنبه مورخ 19/8/92 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط عمومي واختصاصي به شرح ذيل مي‌باشند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.
شرايط ثبت‌نام‌:
ثبت‌نام براي آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1393 از روز يك‌شنبه مورخ 12/8/1392 آغاز و در ساعت 24:00 روز يك ‌شنبه مورخ 19/8/1392 پايان مي‌پذيرد.
علاقمندان به تحصيل در آزمون مذكور مي بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان كه در دفترچه راهنماي ثبت‌نام اين آزمون درج شده (اين دفترچه از سايت اين سازمان قابل دريافت مي‌باشد) در صورتي كه داراي شرايط مندرج در دفترچه مي‌باشند، مي‌توانند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ارشد حداكثر در دو رشته امتحاني (رشته امتحاني اصلي و رشته امتحاني شناور طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي آزمون) متقاضي ادامه تحصيل شوند.
ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1393، منحصراً به روش ذيل امكان پذير مي‌باشد:
1- مراجعه به سايت سازمان به نشانيwww.sanjesh.org)-دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از سايت سازمان. 3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام. 4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً بصورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 178.000 (يكصد و هفتاد و هشت هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون يك كدرشته امتحاني، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. 5- داوطلباني كه علاوه بر رشته‌ انتخابي‌ يا امتحاني‌ اصلي (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحاني‌ دوم ‌مي‌باشند، ضرورت‌ دارد كه‌ كدرشته‌ امتحاني دوم را نيز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمايند. اين دسته از داوطلبان مي‌بايست براي رشته امتحاني‌ دوم يك‌ كارت اعتباري ديگر ، به مبلغ 178.000 (يكصد و هفتاد و هشت هزار) ريال علاوه بر كارت اعتباري اول خريداري نمايند.

تذكر: داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون چنانچه علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي هستند، لازم است ضمن اطلاع از رشته‌هاي امتحاني كه دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي در آنها پذيرش مي‌كنند (مطابق مندرجات دفترچه ثبت‌نام) علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 58.000 (پنجاه و هشت هزار) ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي مذكور، براي اعلام علاقمندي اقدام نمايند.

لینک خبر و توضیحات بیشتر:
http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=1202

mahfa90

عضو جدید
اینجا خیلی سوت و کوره این چه وضعشه آخه ه ه ه .....:w39:......دوستان عزیز و درس خون شما هم گزارش مطالعات و پیشرفتتون رو بزارین تا برای دیگران حس درس خوندن و رقابت بیشتری به وجود بیاد.مثلا داریم با هم دیگه درس میخونیم:exclaim:

dorsa82

عضو جدید
من الان سرگرم خوندن فرایند طراحی شهری بحرینی هستم.صفحه ی 105.
طبق اون مدلی که آزاده جان گفت(توی یک ساعت 50صفخه مطالعه ی مفید) باید امروز این کتاب تموم شه.به نظرم خیلی از توضیخاتش پیش و پا افتاده ست و احتیاج به های لایت نداره.نمی دونم درست فکر می کنم یا نه.:que:

mahfa90

عضو جدید
من الان سرگرم خوندن فرایند طراحی شهری بحرینی هستم.صفحه ی 105.
طبق اون مدلی که آزاده جان گفت(توی یک ساعت 50صفخه مطالعه ی مفید) باید امروز این کتاب تموم شه.به نظرم خیلی از توضیخاتش پیش و پا افتاده ست و احتیاج به های لایت نداره.نمی دونم درست فکر می کنم یا نه.:que:
یه نکته ای که من تو این مدت بهش پی بردم این که تعدادی از سوال های کنکور از همین مطالب پیش پا افتاده هست که اتفاقا منم زیاد جدی نگرفتمشون و سرسری خوندمشون.!!!

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
اینجا خیلی سوت و کوره این چه وضعشه آخه ه ه ه .....:w39:......دوستان عزیز و درس خون شما هم گزارش مطالعات و پیشرفتتون رو بزارین تا برای دیگران حس درس خوندن و رقابت بیشتری به وجود بیاد.مثلا داریم با هم دیگه درس میخونیم:exclaim:
- خب من دارم زیبایی شناسی رو می خونم، تازه شروع کردم روزی 1 ساعت که تقریبا می شه 30 صفحه - 15 صفحه جدید و 15 صفحه از روز قبل می خونم - فصل 0 و 1 رو تموم کردم که 1 شنبه خلاصه نویسی می کنم- فردا هم فصل 2 رو شروع می کنم
- لغات تافلم دارم می خونم (روزی 1 درس الان درس 11 هستم) 504 هم قبلا خوندم همراه با 125 لغت آخرش، تستای درک مطلب معماری رو هم زدم و به زودی می خوام شهرسازیا رو شروع کنم، متنای طراحی شهری واقعا غریبن برا من :confused:
- معاصر غرب قبادیانم از فردا شروع می کنم اونم مث زیبایی شناسی کم کم می خونم، فک کنم روزی نیم ساعت، قرن 20 لادن اعتضادی رو قبلا خوندم، جهان زارعی هم 3 فصل آخرشو خوندم شاید هند و ژاپنم بخونم
- 2 فصل اول روح مکانم خوندم (که البته زیاد بین منابع معرفی شده ندیدم اسمشو، من برا امتحان دانشگاه خوندمش و بین سوالای 92 دیدم ازش سوال اومده سریع مرورش کردم)
- خلاصه ی برنامه ریزی شهری در ایران (مشهدی زاده) رو خوندم و این هفته هم خلاصه های از شار تا شهر، تحلیل فضاهای شهری و فرآیند طراحی شهری رو می خوام بخونم
- تستای 92 رو که زده بودم می خوام یه دو هفته اینا منابع مرتبط با کنکور طراحی شهری بخونم دوباره امتحان کنم ببینم چی می شه
...
کلا زیاد نمی تونم بخونم بیشتر خلاصه ها رو می خونم و فقط مطالبی رو که قبلا خوندم دوباره مرور می کنم... در حد رقابت که خوب نیست به بقیه روحیه می دم فقط ;)

mahfa90

عضو جدید
- خب من دارم زیبایی شناسی رو می خونم، تازه شروع کردم روزی 1 ساعت که تقریبا می شه 30 صفحه - 15 صفحه جدید و 15 صفحه از روز قبل می خونم - فصل 0 و 1 رو تموم کردم که 1 شنبه خلاصه نویسی می کنم- فردا هم فصل 2 رو شروع می کنم
- لغات تافلم دارم می خونم (روزی 1 درس الان درس 11 هستم) 504 هم قبلا خوندم همراه با 125 لغت آخرش، تستای درک مطلب معماری رو هم زدم و به زودی می خوام شهرسازیا رو شروع کنم، متنای طراحی شهری واقعا غریبن برا من :confused:
- معاصر غرب قبادیانم از فردا شروع می کنم اونم مث زیبایی شناسی کم کم می خونم، فک کنم روزی نیم ساعت، قرن 20 لادن اعتضادی رو قبلا خوندم، جهان زارعی هم 3 فصل آخرشو خوندم شاید هند و ژاپنم بخونم
- 2 فصل اول روح مکانم خوندم (که البته زیاد بین منابع معرفی شده ندیدم اسمشو، من برا امتحان دانشگاه خوندمش و بین سوالای 92 دیدم ازش سوال اومده سریع مرورش کردم)
- خلاصه ی برنامه ریزی شهری در ایران (مشهدی زاده) رو خوندم و این هفته هم خلاصه های از شار تا شهر، تحلیل فضاهای شهری و فرآیند طراحی شهری رو می خوام بخونم
- تستای 92 رو که زده بودم می خوام یه دو هفته اینا منابع مرتبط با کنکور طراحی شهری بخونم دوباره امتحان کنم ببینم چی می شه
...
کلا زیاد نمی تونم بخونم بیشتر خلاصه ها رو می خونم و فقط مطالبی رو که قبلا خوندم دوباره مرور می کنم... در حد رقابت که خوب نیست به بقیه روحیه می دم فقط ;)
شماها چقدسریع میخونید!!!من ساعتی 6-8 صفحه میخونم البته همزمان خلاصه برداری هم میکنم.چجوری ساعتی 30 صفحه میخونی؟؟؟

halehh

عضو جدید
بچه ها من واقعا نمتونم حدس بزنم چطور ممکنه 50صفحه تو 1 ساعت مفید درس خوند.اونم کتاب طراحی شهری بحرینی!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised: تقریبا بنظر من غیر ممکنه این کتابو با این سرعت بشه خوند. حتی تو مرور ها هم نمیشه تو 1 ساعت 50صفحه خوب خوند..... نمیدونم والاااااااااا:que: الله و اعلم

mahfa90

عضو جدید
بچه ها من واقعا نمتونم حدس بزنم چطور ممکنه 50صفحه تو 1 ساعت مفید درس خوند.اونم کتاب طراحی شهری بحرینی!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised: تقریبا بنظر من غیر ممکنه این کتابو با این سرعت بشه خوند. حتی تو مرور ها هم نمیشه تو 1 ساعت 50صفحه خوب خوند..... نمیدونم والاااااااااا:que: الله و اعلم
راست میگی هاله جان.واسه منم شده یه معضلی:smile::warn:

halehh

عضو جدید
منم برنامه خودم بگم: من این کتارو خوندم تا حالا
محیط پاسخده-مبانی پاکزاد- کل کتاب های توسلی جز هنر نو کردن ساختار شهر-قبادیان-منشور آتن-با شهر و منطقه- مقدمه ای بر برنامه ریزی شیعه-شهر های جدید زیاری- آیین شهرسازی پایدار-504-دهاقانی-تاریخ جهان پاکزاد- تاریخ ایران پاکزاد-تاریخ شکل شهر- از شار تا شهر-سیر 1 و 2-کنوکاوی طراجی شهری- هویت شهر-آفرینش مرکز شهر سرزنده
الانم دارم زیبایی شناسی -سیر 3- طراحی شهری بحرینی شبکه ارتباطی قریب و مرور تاریخ ایران و میخونم
خیلی استرس دارم خیلی:cry: احساس میکنم نمیرسونم اونطور که باید بخونم و سر موقع تموم کنم.........

mahfa90

عضو جدید
منم برنامه خودم بگم: من این کتارو خوندم تا حالا
محیط پاسخده-مبانی پاکزاد- کل کتاب های توسلی جز هنر نو کردن ساختار شهر-قبادیان-منشور آتن-با شهر و منطقه- مقدمه ای بر برنامه ریزی شیعه-شهر های جدید زیاری- آیین شهرسازی پایدار-504-دهاقانی-تاریخ جهان پاکزاد- تاریخ ایران پاکزاد-تاریخ شکل شهر- از شار تا شهر-سیر 1 و 2-کنوکاوی طراجی شهری- هویت شهر-آفرینش مرکز شهر سرزنده
الانم دارم زیبایی شناسی -سیر 3- طراحی شهری بحرینی شبکه ارتباطی قریب و مرور تاریخ ایران و میخونم
خیلی استرس دارم خیلی:cry: احساس میکنم نمیرسونم اونطور که باید بخونم و سر موقع تموم کنم.........
وای آفریییییییین:w17:تو که همه رو خوندی..سوال های کنکور رو هم زدی؟

dorsa82

عضو جدید

راستش منم اوایل همین مشکلو داشتم.اما با توضیخات مهندس آزاده سعی کردم یه سری توضیحات که به نظر خودم خیلی دونستنشون رو لازم نیست رو حذف کنم از خلاصه نویسی هام.نمی دونم دارم درست پیش میرم یا نه؟من برای این 100 صفحه تقریبا 15 صفحه خلاصه برداشتم.

halehh

عضو جدید
واییی بنظر من ریسک بزرگیه که بعضی قسمت هارو کاملا حذف کنیم من حداقل یه روخونی میکنم حتی اگه کامل بلد باشم..چون اگه تو کنکور سوالی از کتابی که خونده باشم بیاد و من نتونم اونو بزنم خیلی خودم سرزنش میکنم:wallbash:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
شماها چقدسریع میخونید!!!من ساعتی 6-8 صفحه میخونم البته همزمان خلاصه برداری هم میکنم.چجوری ساعتی 30 صفحه میخونی؟؟؟
آخه کتابایی که شما می خونید کتابای سنگینی به نظر می رسن (من نخوندم شون ولی اسماشون این طور نشون می ده :D) زیبایی شناسی که من این طوری می خونمش هر صفحه ش قد یه آ5 هست و مطالبشم نسبتا آسونه... ضمنا همون طور که گفتم اول 15 صفحه ای رو می خونم که دیروز خوندم، پس مطالب کاملا برام آشنان سریع می خونم و نکات مهم شو هایلایت می کنم... 15 صفحه ی بعدی رو هم (که جدیده) روخوانی می کنم فقط برای آشنایی (حتی هایلایتم نمی کنم) که فردا خوندنی مطالب برام آسون باشن... یعنی اگه تکرار روزانه شو بذاریم کنار، ساعتی 15 صفحه! خلاصه نویسی شم که 1 هفته بعد از مطالعه ست، اگه شما هم زمان با مطالعه خلاصه نویسی می کنین طبیعیه که بیشتر طول بکشه.... من این طوری برنامه ریختم که زمان های مرورم تقریبا شبیه لایتنر شه (اول :روخوانی - 1 روز بعد : مرور و مشخص کردن نکات مهم - 1 هفته بعد: خلاصه نویسی - 1 ماه بعد : مرور خلاصه ها)
در کل به نظر من مهم کیفیته مخصوصا برای شماها که فارغ التحصیل هستین و زیاد مشکل محدودیت زمان ندارین ;)

mahfa90

عضو جدید
آخه کتابایی که شما می خونید کتابای سنگینی به نظر می رسن (من نخوندم شون ولی اسماشون این طور نشون می ده :D) زیبایی شناسی که من این طوری می خونمش هر صفحه ش قد یه آ5 هست و مطالبشم نسبتا آسونه... ضمنا همون طور که گفتم اول 15 صفحه ای رو می خونم که دیروز خوندم، پس مطالب کاملا برام آشنان سریع می خونم و نکات مهم شو هایلایت می کنم... 15 صفحه ی بعدی رو هم (که جدیده) روخوانی می کنم فقط برای آشنایی (حتی هایلایتم نمی کنم) که فردا خوندنی مطالب برام آسون باشن... یعنی اگه تکرار روزانه شو بذاریم کنار، ساعتی 15 صفحه! خلاصه نویسی شم که 1 هفته بعد از مطالعه ست، اگه شما هم زمان با مطالعه خلاصه نویسی می کنین طبیعیه که بیشتر طول بکشه.... من این طوری برنامه ریختم که زمان های مرورم تقریبا شبیه لایتنر شه (اول :روخوانی - 1 روز بعد : مرور و مشخص کردن نکات مهم - 1 هفته بعد: خلاصه نویسی - 1 ماه بعد : مرور خلاصه ها)
در کل به نظر من مهم کیفیته مخصوصا برای شماها که فارغ التحصیل هستین و زیاد مشکل محدودیت زمان ندارین ;)
منم اول اینطوری میخوندم یعنی چند روز بعد خلاصه میکردم آزاده جون گفتن که این کار خیلی وقت گیر به خاط همین هم زمان یعنی پاراگراف به پاراگراف داخل خود کتاب خلاصه نویسی میکنم.

arc eng

عضو جدید
من به همه خسته نباشید میگم ....

بچه ها منم دارم میخونم ولی هنوز خیلی عقبممممممممممممممممممم :cry:

شاید هم دیر شروع کردم ولی از اول مهر واقعا دارم میخونم:confused:

بعید هم میدونم چیزایی که خوندم یادم باشه.

البته تستهای 3 سال آخر رو هم زدم که خیییییلی راضی کننده نبوده.

این هفته هم میخوام تاریخ شکل شهر و مقدمه ای بر مبانی شیعه شهرسازی معاصر استروفسکی و مبانی هدمن رو بخونم.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا