فمینیسم نامه!

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگر وظایف رو میدونستی این بحث رو پیش نمیکشیدی!

اون حرفی که من به شما زدم کجاش غیر مودبانه بود؟ مگر شما نپرسیدی حاضرید از وسط خیابون اشغال جمع کنید؟

منم گفتم شخص من به اندازه شخص شما! مگر خودم و شما رو همسنگ نکردم؟ کجاش توهین بود؟ دلیل اینکه این رو مطرح کردم هم این بود که معلوم نبود سوال شما شخصی هست یا عمومی! که جواب هر دو تاش رو دادم.

هنوز موندم کجای این حرف توهین بود!:eek:

خوب انجام میده مگه دروغه؟

ببینید قبول کنیم توی فمینیسم هنوز از دنیا عقبیم!

هنوز این شغل رفتگری که سهله جوشکار صنعتی زن میبینیم دهنمون باز میمونه! این مسایل اونور دنیا حل شده اینورم حل میشه!

منتظر باشید! حتماً به اون قسمت هم میرسیم!

ولی بدون شناخت از فمینیسم نیایید از این جنبش اظهار تنفر کنید!

مگه نظر دا دن هم احتیاج به اجازه داره؟:surprised:
پس حرف منم بی ادبانه نبود ,چون اصلا منظورم به شما نبود;)

نه , ولی می گم چه ربطی به ما داره؟
آره خیلی عقبیم , ولی من فکر می کنم , اول باید ظرفیتشو ایجاد کرد بعد در موردش اقدام کرد

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا خوبه شروع کردید به ماستمالی جمله مریدتون.اشکال نداره.هر کی بخونه میفهمه منظور چی بوده
البته شایدم هم بنده اشتباه کنم.
بگذریم

اما تاریخ 7000 هزار ساله رو بنده از فقط دین اسلام در نیوردم.بلکه در یهود هم همینطوره.
وقتی دو تا تفکر بزرگ که الان مقابل هم قرار گرفتن روی یه چیزی اتفاق نظر داشته باشن خب معلوم میشه چیزی کاملا درست هست
بنده خیلی وقت پیش درباره خلقت ادم مطالعه داشتم و اون مستندات شما فقط حاکی از این هست که موجوداتی شبیه انسان بودن(بگذریم که خیلی ها اونا رو به خانواده گوریلها نسبت میدن)(گوریلها هم تا حدی باهوش هستند)
اینکه بعضی قبایل بدوی زن سالاری داشتند خب الان هم هست .این که سند نمیشه که خب یعنی قبلا دوره ،دوره ی زن سالاری بوده.الان هم قبایل بدوی فکر کنم تو افریقا زن سالاری هست(البته این تفکر متناسب با همون قبایل بدوی هست)
شما یه حرفی زدید باید ثابت کنید که از کجا فهمیدید که زندگی چند ده هزار ساله (بر فرض محال اگه وجود داشته باشه)انسان قبل از شش هزار سال مرد سالاری نبوده؟؟؟

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه نظر دا دن هم احتیاج به اجازه داره؟:surprised:
پس حرف منم بی ادبانه نبود ,چون اصلا منظورم به شما نبود;)

نه , ولی می گم چه ربطی به ما داره؟
آره خیلی عقبیم , ولی من فکر می کنم , اول باید ظرفیتشو ایجاد کرد بعد در موردش اقدام کرد

ببینید کاری ندارم منظورتون با من بود یا نه!

بگذارید منطقی و اروم بحث کنیم و نه با طعنه!

اتفاقاً به ما خیلی ربط داره! مگر میشه تجارب دیگر انسانها به ما ربط نداشته باشه؟ مگر با اونها متفاوتیم؟

ظرفیتش وجود داره! مشکل تا حدود زیادی قانون گذاریه! بگذارید به این مطالب میرسیم و تجاربیات خودم هم بهتون میگم تا بعداً جمع بندی کنیم!

• Like
واکنش ها: sh85

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید کاری ندارم منظورتون با من بود یا نه!

بگذارید منطقی و اروم بحث کنیم و نه با طعنه!

اتفاقاً به ما خیلی ربط داره! مگر میشه تجارب دیگر انسانها به ما ربط نداشته باشه؟ مگر با اونها متفاوتیم؟

ظرفیتش وجود داره! مشکل تا حدود زیادی قانون گذاریه! بگذارید به این مطالب میرسیم و تجاربیات خودم هم بهتون میگم تا بعداً جمع بندی کنیم!

نه ما داریم تو یه جامعه ای زندگی می کنیم ,که قوانین و عرف هیه خودشو داره:cool:
پس دلیلی نداره مثالی از زنهایه دیگر کشورها بیاریم;)

اتفاقا من فکر نمی کنم , ظرفیتش وجود داشته باشه , فقط کافیه تو خونواده هایه ایرانی یه کنکاشی کنیم

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
امام خمینی جوری با همسرش رفتار میکرد که بعضی ها وقتی رفتار ایشون رو با خانمش مطالعه میکنن فکر میکنن امام چه ادم زن ذلیلی بوده.
در حالی که اسلام و دانشمندای اسلام مثل امام خمینی اصل سفارش اسلام به زن و همسر رو درک کردن

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا خوبه شروع کردید به ماستمالی جمله مریدتون.اشکال نداره.هر کی بخونه میفهمه منظور چی بوده
البته شایدم هم بنده اشتباه کنم.
بگذریم

اما تاریخ 7000 هزار ساله رو بنده از فقط دین اسلام در نیوردم.بلکه در یهود هم همینطوره.
وقتی دو تا تفکر بزرگ که الان مقابل هم قرار گرفتن روی یه چیزی اتفاق نظر داشته باشن خب معلوم میشه چیزی کاملا درست هست
بنده خیلی وقت پیش درباره خلقت ادم مطالعه داشتم و اون مستندات شما فقط حاکی از این هست که موجوداتی شبیه انسان بودن(بگذریم که خیلی ها اونا رو به خانواده گوریلها نسبت میدن)(گوریلها هم تا حدی باهوش هستند)
اینکه بعضی قبایل بدوی زن سالاری داشتند خب الان هم هست .این که سند نمیشه که خب یعنی قبلا دوره ،دوره ی زن سالاری بوده.الان هم قبایل بدوی فکر کنم تو افریقا زن سالاری هست(البته این تفکر متناسب با همون قبایل بدوی هست)
شما یه حرفی زدید باید ثابت کنید که از کجا فهمیدید که زندگی چند ده هزار ساله (بر فرض محال اگه وجود داشته باشه)انسان قبل از شش هزار سال مرد سالاری نبوده؟؟؟

درست صحبت کنید!

اولاً مرید من نیستند بهشون احترام میگذارم!

دوماً ماست مالی نبوده مطابق معمول شما از ارزش کلمات اگاه نیستید این دو تا جمله با هم فرق دارند:

مردان به پای شما بیافتند
مردان نه به پای شما بیافتند!

صد البته شما اشتباه میکنید! من میدونم چی نوشتم و سایرین هم فهمیدند وگرنه تا الان اعتراض کرده بودند!

در مورد تاریخ 6000 ساله منبع دادم خدمتتون! ولی ظاهراً شما اصولاً هر منبعی با نظرتون مخالف باشه رو قبول ندارید!

مساله اینه که اسلام هم تاریخ 7000 ساله رو از یهود گرفته ! اسم اسرائیلیات به گوشتون خورده؟ کجای قران به این 7000 سال اشاره شده؟ منبع غیر قران هم که احتمال انحراف داره!

در مورد گوریل سانها! فکر میکنید واقعاً دانشمندان دیرین شناس به این نکات توجه ندارند و فقط شما متوجه شدید؟

وقتی ادعا میکنم در مازندران اثار زندگی 29 هزار ساله وجود داره فکر میکنید استخوان میمون انسان نما پیدا کردند؟

شما اصلاً اون منابع رو با دقت خوندید؟ وقتی ابزار دست ساز برای شکار و ابزار زندگی در مازندران پیدا شده ساخته دست گوریلهای هوشمند بوده؟

نقاشیهای غارها در فرانسه که مربوط به بیش از 12 هزار سال پیش هست مربوط به گوریل ها بوده؟

بگذارید مثال دیگه ای بزنم براتون: در باره تئوری های مهاجرت انسان به امریکا از طریق الاسکا چیزی میدونید؟ میدونید بر اثر تحقیقات زبان شناسی و دیرین شناسی و پیدا کردن ابزار باقی مانده از این دوران دانشمندان (و نه کتاب عهد عتیق) معتقدند حداقل انسان 25000 سال پیش به قاره جدید مهاجرت کرده؟

در مودر اون رد پای 14 میلیون ساله! منبع رو نخوندید مطمئنم!

چون در این منبع تاکید شده دانشمندان ثابت کردند این رد پا متعلق به انسان های راست قامت بوده! انسانهایی که قادر به راه رفتن به طورت قائم روی دو پای خودشون بودند!

برای تپه سیلک چه توجیهی دارید؟ باز هم کار میمون ها بوده؟

تمدن 7000 ساله شهر سوخته کار انسانهای بدوی بوده؟

تور فرهنگی ایران که نام 10000 سال تمدن شامل تمدن گوریل ها میشده؟

شما واقعاً فکر میکنید دانشمندان نمیتونند فرق بین اثار باقی مونده از گوریل و انسان واره ها و انسانهای نوین رو تشخیص بدهند؟

جداً شما منابع من رو خوندید؟

اون به کنار شما اطلاعاتی رو که بهتون میدند تحلیل هم میکنید و یا خام قبول میکنید؟

اصلاً تمدن کوتاه 7000 ساله به عقل جور در میاد؟ شما میتونید همه عصرهای پارینه سنگی فرا پارینه سنگی نو سنگی برنز اهن و .... رو توی 7000 سال جا بدید؟

میگم شما منبعتون کتاب عهد عتیقه یا دانشمندانی که عمرشون رو توسعه علومی مثل باستان شناسی و دیرین شناسی صرف میکنند؟

راستی میدونستید انسان در عصر یخبندان هم روی زمین زندگی میکرده؟

در مورد قدمت زن سالاری (و در واقع به عقیده اکثر دانشکندان زن سالاری کلمه غلطیه و از عبارت مادر تباری استفاده میکنند) ابزار مذهبی و اسطوره هایی که در فرهنگ ملل باقی مونده گویای این مطلب هست!

فکر میکنید دیرین شناسان هم با خواب نما شدن این دوره مادر تباری رو از خودشون دراوردند؟

باور کنید وجود این دوره مادر تباری اونقدر مساله ثابت شده و بدیهی است که من تعجب میکنم شما اینقدر در موردش شک دارید!

در مورد قبایل بدوی ادعای خیلی خیلی جالبی دارید؟ چون بدوی بودند مادر تباری داشتند؟ جالبه که این فقط نتیجه گیری شما میتونه باشه و نه دیرین شناسان !

بگذریم! شما همونطور که گفتم اینقدر احساساتی تشریف دارید که میخواهید به هر قیمتی شده تمامی مباحث ثابت شده علمی رو زیر سوال ببرید چون قبولش براتون سخته!

ضمناً اگر دوست دارید در مورد این مادر تباری بحث بشه تاپیک جداگانه بزنید چون ترجیح میدم بحث فمینیسم در اینجا منحرف نشه و با علوم دیرین شناسی قاطی نشه!

باز هم میگم به متخصصین هر رشته اعتماد کنید!

• Like

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ما داریم تو یه جامعه ای زندگی می کنیم ,که قوانین و عرف هیه خودشو داره:cool:
پس دلیلی نداره مثالی از زنهایه دیگر کشورها بیاریم;)

اتفاقا من فکر نمی کنم , ظرفیتش وجود داشته باشه , فقط کافیه تو خونواده هایه ایرانی یه کنکاشی کنیم

صبر کنید به اونها هم میرسیم!

شما به تغییرات فرهنگی 100 ساله اخیر همین مملکت نگاه کنی میبینی پتانسیل تغییر چقدر بالا بوده!

و مطمئن باشید همینجا هم متوقف نمیشه!

کنکاش در خانواده های ایرانی؟ به جای خودش بهتون میگم چقدر و چرا خانواده های ایرانی دگرگون و متفاوتند!

• Like

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
صبر کنید به اونها هم میرسیم!

شما به تغییرات فرهنگی 100 ساله اخیر همین مملکت نگاه کنی میبینی پتانسیل تغییر چقدر بالا بوده!

و مطمئن باشید همینجا هم متوقف نمیشه!

کنکاش در خانواده های ایرانی؟ به جای خودش بهتون میگم چقدر و چرا خانواده های ایرانی دگرگون و متفاوتند!

خوب تو این مدت خیلی از حوادث اتفاق افتاد , مثلا کشف حجاب , آزادی پوشش زن , بعد از انقلاب همه چیز به حالت قبل خودش برگشت , اخیرا هم (چند ساله پیش) کمپین 1 میلیون امضاء... خوب می دونم , ولی قبول کنید که این اهداف فقط می تونه تویه یک جامعه ی سکولار اتفاق بیافته نه جامعه ی اسلامی;)

می شنوم ;)

آخرین ویرایش:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ولمون کن ... حقوق خانم ها با فمنیسم داده نمی شه . بلکه با اخلاق و محبت بین انسان ها بدست میاد .
بهتر مطلب در مورد انسانیت بگذارید ....... مرد و زن بنده یک خالق هستند

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب میرسیم به امریکا و قرن 19!:)

در اروپا جنبش های برابری خواهانه زنان با انقلاب ها و حرکتهای ازادی خواهانه در راستای رهایی از یوغ کلیسا و پادشاهان به وجود اومد!:king:

در امریکا شرایط متفاوت بود! نه پادشاهی حضور داشت و نه کلیسا قدرت بالایی داشت. در این شور تاریخ جنبش های آزادی خواهانه زنان با جنبش ضد برده داری گره خوده است. در واقع زنان امریکایی همراه با حرکت عدالت طلبانه بردگان اقدام به مطالبه حقوق خودشون کردند!:w10:

امروز میپردازیم به سه نفر دیگر از زنان افریقایی امریکایی (برده) که نقش مهمی رو در این حرکت ها به عهده داشتند!;)

نکاتی که از پیش باید توضیح داده بشه به این شرحند:​

با منع شدن تجارت بین المللی برده در 1807 برده داران امریکایی اقدام به استفاده از توان بالقوه بردگان برای تولید مثل کردند! تجاوز به زنان برده و افزایش میزان تولید مثل اونها روشی بود که برده داران برای بقای سیستم برده داری ازش استفاده می کردند!:cry:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره تاریخ بشر این مطلب رو بخونید
http://www.iranbiology.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=1
البته بازم برگشتیم به همون بحث مستندات شما و مستندات ما.
اما مهم اینه که این انسان با این شعور و با این خلقت نهایتا بین شش تا هشت هزار سال بیشتر نیست(حتما بحث خلقت ادم و حوا و مطالب مربوط به اونها رو هم قبول ندارید؟؟) و از اون انسانهای اولیه که هیچ ربطی به انسانهای این زمون ندارند.هیچ جور استنباط نمیشه که ایا مرد سالاری بوده یا زن سالاری.

شما میخواهید اون رو جز زن سالاری(مادر تباری) حساب کنید مختارید
در ضمن خیلی از مطالب به نظر شما ثابت شده علمی اتفاقا فقط در حد فرضیه هستند نه یک مستند.و نظریه های جدید هم هر روز به بازار میان
البته بگذریم که اگر بنده منکر مستندات شما میشم برا اثبات حرف خودم شما برای اثبات حرف خودتون منکر واقعیاتی میشید که واقعا جای شاخ دراوردن داره.اینکه احساسات یک زن رو نادیده میگیرید و میگید این احساسات و عواطف در نهاد زنانه نیست(و اکتسابیه) همین اوج تفکر شما و البته تمام فمینیستها رو میرسونه
چیزی که همون مستندات علمی به این حقیقت اذعان دارند و هزاران کتاب درمورد این رفتار ذاتی زنها چاپ شده
راستی کتاب مشهور مردان مریخی زنان ونوسی رو هم احتمالا منکر خواهید شد؟؟؟
خانم عزیز.مرد و زن با هم فرق میکنن.
از نظر روحیه
از نظر جسمانی
از نظر فکر
از نظر ذات
شما فمینیستها برای گرفتن پاره ای از حقوق که به چه در ها نمیزنید و چه واقعیتهایی رو کتمان نمیکنید!!!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
هریت تابمن;)http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C85.gif

هریت یک برده متولد مریلند بود که در 29 سالگی همراه با برادرهایش به سمت شمال فرار کرد! :D

هریت مشهورترین و شاید برجسته ترین عضو "راه آهن زیرزمینی" فرار بردگان بود. در واقع از هریت به عنوان ملکه راخ های زیر زمینی یاد میشد.:king:
http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C6.gif

راه آهن زیر زمینی، كه نه راه آهن بود و نه زیر زمینی، در واقع از یك زنجیره بزرگ به هم پیوسته از خانه ها ، تونل ها و جاده هائی تشكیل می شد كه طرفداران الغاء بردگی و بردگان سابق برای فراردادن و نجات بردگان از جنوب استثمارگر از آنها استفاده می كردند. تابمن این راهها را مثل كف دست خود می شناخت و به این دلیل هرگز دستگیر نشد و هرگز در رسانیدن و تحویل دادن "مسافران خود" با شكست مواجه نشد. :eek:http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C74.gif

وی پس از فرار به سرزمینهای شمالی برای ازاد ساختن خانواده خود اقدام کرد و موفق شده انها را فراری بدهد.

:w16:
http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C38.gif
وی در سفرهای مکرر خود به بیش از ۳۰۰ برده کمک کرد تا به ایالت‌های شمالی فرار کنند. بطوریکه برای دستگیری او جایزه تعیین شد. :rambo:

http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C48.gif
وی در سال 1860 یك سفر طولانی سخنرانی در سراسر کشور را آغاز كرد و نه تنها از الغاء بردگی بلكه از تعریف جدیدی در باره حقوق زنان دفاع می كرد.:D

http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C60.gif
پس از شروع جنگ داخلی آمریکادر سال ۱۸۶۱، هریت ابتدا به عنوان پرستار و آشپز و سپس به عنوان دیدبان و پیش‌آهنگ مسلح در ارتش متحد شمال خدمت کرد. پس از مدتی به عنوان اولین زن، فرماندهی یک عملیات نظامی را برعهده گرفت که منجر به آزادی ۷۰۰ برده گردید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/c:%5CProgram%20Files%5CAsefSoft%5CQuick%20Smile%203%5Cimg%5C73.gif

:thumbsup2:

اينم حالشو ببريد که بعد از فرار با يک دامپزشک (طبيعتاً سفيد پوست) که 24 سال از خودش جوونتر بود ازدواج کرد.:biggrin::lol:

وی در سال 1913 در گذشت.

:cry:
اخرين وصيت هريت: " اي زنان در کنار هم بايستيد" :w36:

• Like

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
الن کرافت
الن حاصل تجاوز اربابش به مادر 17 ساله خود بود!:eek:

گرچه بنا بر قوانین برده داران به دلیل اینکه الن از یک برده متولد شده بود برده محسوب میشد، لیکن شباهت ظاهری زیادی به سفید پوستان داشت.:whistle:

الن در 20 سالگی از این امتیاز استفاده کرد و با جا زدن خود به عنوان یک مرد سفید پوس به همراه همسرش که ان رو به عنوان برده خود جا زده بود موفق به فرار شد.:biggrin:
الن و همسرش ویلیام تا سال 1850 در بوستون اقامت کردند . در این سال با تصویب قانون بردگان فراری که بازگشت بردگان فراری رو از ایالات ازاد تضمین میکرد به انگستان گریختند.
:w21:

پس از جنگ داخلی الن و ویلیام به امریکا برگشتند و در ایالت جورجیا با خرید یک کشتزار بایر و اقدام به اموزش کودکان سیاهپوست کردند.:)

• Like

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سو جورنر تروث

وی از نسل دوم بردگان یک مالک المانی در نیویورک بود.:cool:

وی موفق شد در 1827 به همرا دختر کوچکش فرار کند و پس از مدتی پسر خود را هم ازاد کرد. در 1843 به عنوان یک عضو کلیسا اقدام به سفر و موعظه در کشور نمود.:cowboy:
در ماساچوست با طرفداران الغا برده داری آشنا شد و از طریق انها با جنبش حقوق زنان اشنا گردید. :w11:
سو جورنر هر مردی را که جرات داشت توانایی های زنان را زیر سوال ببرد وادار به سکوت میکرد.:w39:

"مردی انجاست که میگوید زنان نمیتوانند بدون درشکه از جوی رد شوند مگر من یک زن نیستم؟ من میتوانم پا به پای یک مرد کار کنم و تحمل شلاق را هم داشته باشم. مگر من یک زن نیستم؟ من پنج فرزند به دنیا اوردم و تقریباً همه انها را در بردگی دیدم و هر وقت با اندوه یک زن فریاد میزدم هیچ کس جز مسیح انرا نمیشنید. مگر من یک زن نیستم ؟"

• Like

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره تاریخ بشر این مطلب رو بخونید
http://www.iranbiology.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=1
البته بازم برگشتیم به همون بحث مستندات شما و مستندات ما.
اما مهم اینه که این انسان با این شعور و با این خلقت نهایتا بین شش تا هشت هزار سال بیشتر نیست(حتما بحث خلقت ادم و حوا و مطالب مربوط به اونها رو هم قبول ندارید؟؟) و از اون انسانهای اولیه که هیچ ربطی به انسانهای این زمون ندارند.هیچ جور استنباط نمیشه که ایا مرد سالاری بوده یا زن سالاری.

شما میخواهید اون رو جز زن سالاری(مادر تباری) حساب کنید مختارید
در ضمن خیلی از مطالب به نظر شما ثابت شده علمی اتفاقا فقط در حد فرضیه هستند نه یک مستند.و نظریه های جدید هم هر روز به بازار میان
البته بگذریم که اگر بنده منکر مستندات شما میشم برا اثبات حرف خودم شما برای اثبات حرف خودتون منکر واقعیاتی میشید که واقعا جای شاخ دراوردن داره.اینکه احساسات یک زن رو نادیده میگیرید و میگید این احساسات و عواطف در نهاد زنانه نیست(و اکتسابیه) همین اوج تفکر شما و البته تمام فمینیستها رو میرسونه
چیزی که همون مستندات علمی به این حقیقت اذعان دارند و هزاران کتاب درمورد این رفتار ذاتی زنها چاپ شده
راستی کتاب مشهور مردان مریخی زنان ونوسی رو هم احتمالا منکر خواهید شد؟؟؟
خانم عزیز.مرد و زن با هم فرق میکنن.
از نظر روحیه
از نظر جسمانی
از نظر فکر
از نظر ذات
شما فمینیستها برای گرفتن پاره ای از حقوق که به چه در ها نمیزنید و چه واقعیتهایی رو کتمان نمیکنید!!!

هر چه قدر گشتم پیدا نکردم که گفته باشم انسانواره ها و انسانها یکسان هستند! ولی مطمئناً مدارک حضور انسانهای مدرن به قدمت چند ده هزار سال رو ارائه کردم باز هم برید مطالعه کنید!

ضمناً در خواست کرده بودم این بحث رو توی یک تاپیک جداگانه دنبال کنیم!

بحث مادر تباری یک فرضیه نیست یک واقعیت ثابت شده است! واقعاً اینقدر با دیرین شناسی نا اشنا هستید؟

د رمورد مدارک علمی شواهد ثابت شده برای تفاوت ذات و فکر و روحیه حرفتون مطلقاً بار علمی نداره!

تفاوت جسمانی؟ نیاز به مدرک نداریم! داریم میبینیم! ولی ایا این تفاوت جسمانی منجر به اختلاف در حقوق میشه؟

بله احساسات زنان اکتسابیه! مدرکش هم رشد و پرورش زنانیه که بر اساس احساسات زندگی نمیکنند و بلکه خرد گرا و اندیشه مدار هستند!

کتابی که ذکر کردید یک کتاب جامعه شناسانه است و نه رفتار شناسانه! خواهش میکنم نگید تفاوتشون رو نمیدونید!

این کتاب به بیان تفاوتهای رفتاری زنان و مردان میپردازه ولی اونها رو ریشه یابی نمیکنه!

بگذارید مثال بزنم ایا وجود بردگانی که با برده داری موافق باشند (که همچین افرادی وجود داشتند) به این معنی است که برده داری یک اخلاق ذاتی و صفت اساسی در انسانهاست؟

به طریق مشابه ایا اختلاف های رفتاری بین زنان و مردان لزوماً به معنی ذاتی بودن اونهاست؟ پس این وسط نقش تربیت چی میشه؟

چرا زنانی هستند که با این برداشتها و باورها مبارزه میکنند و موفق میشوند افسانه های ذاتی بودن احساس گرایی رو در هم بشکنند؟

به بهانه احساس گرایی زنان در ایران از حق قضاوت محرومند پس چرا هزاران زن قاضی برجسته در اکثر ملل دنیا مشغول به کارند؟

شما بدون اینکه کوچکترین شناخت و مطالعه ای در مورد فمینسم داشته باشید چطور به خودتون اجازه میدید در باره این جنبش قضاوت کنید؟

گرچه مثل مرتبه قبل بحث من و شما به هیچ جا نمیرسه! شما متخصص سفسطه هستید!

بهتون کتاب یک متخصص رو ارجاع میدم برای بحث مادر تباری ولی کوچکترین اهمیتی برای نظرات یک متخصص قایل نیستید!​
مگر نظریه ها شلغمند که هر روز یک مدل جدیدش به بازار بیاد؟ دانشمندها با هزار دلیل و مدرک و تحلیل و مستندات علمی نظریه میدهند و اونوقت شما میگید هر روز یک مدل جدیدش به بازار میاد؟​
محض اطلاعتون هیچ دانشمندی رو پیدا نمیکنید که با بحث دوره مادر تباری مخالف باشه! هیچ دانشمندی!

من باید حرف شما رو قبول کنم یا یافته های یک دانشمند به مراتب مطلع تر از شما رو؟

نه وجداناً تمدن 7000 ساله سیلک کار انسان واره ها بوده؟

راستی منبعتون چقدر قشنگ نظریه داروین رو تایید میکنه!:)

• Like

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ولمون کن ... حقوق خانم ها با فمنیسم داده نمی شه . بلکه با اخلاق و محبت بین انسان ها بدست میاد .
بهتر مطلب در مورد انسانیت بگذارید ....... مرد و زن بنده یک خالق هستند

مگر فمینیسم دنبال چیزی به غیر از اخلاق و محبت هست؟

حقوق خانمها تا حالا با فمینیسم به دست اومده چرا بعد از این نیاد؟

مگر فمینیسم مخالفتی با انسانیت داره؟

شما اول بگو فمینیسم رو چی تعریف میکنی؟

ببینید این تاپیک رو راه انداختم تا افسانه مرد ستیز بودن فمینیسم رو زیر سوال ببرم و ردش کنم!

شما با فمینیسمی که به دنبال انسانیت باشه مخالفی؟

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب میرسم به بخش دوم جنبش در امریکا::)

امروز با دو نفر از زنان سفید پوستی که پس از پیوستن به جنبش الغا برده داری با جنبش زنان اشنا شدند می پردازیم:

اول از همه باید بدونیم در سال 1328 سارا مپ داگلاس، هریت پرویس، سارا و مارگارتا فورتن و چند تن دیگر جامعه ضد برده داری زنان رو پایه گذاری کردند. این جامعه از زنان سفید پوست و سیاهپوست تشکیل میشد. گرچه امروز در مورد این افراد صحبت نمیکنیم.;)

در واقع این بی پروایی و برنامه سیاسی ضد برده داری این زنان بود که الهام بخش زنان سفید پوست پیشرو و جنبش حقوق زنان در امریکا شد و به انها امکان کسب اموزش سیاسی را داد.
:D

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
لوکرسیا موت

وی دختر یک ناخدا بود و در جزیره نانتاکت در میان زنان محکم و مستقلی که اغلب شوهرانشان در دریا به سر میبردند متولد و بزرگ شد.

لوکرسیا همواره یک نسخه " استیفای حقوق بشر مری ولفستون کرافت";) را روی میز اتاق نشیمن خود داشت.

وی تدریس در مدرسه و موعظه در انجمن مذهبی دوستان را با تربیت و نگه دار از 5 کودک درهم امیخته بود ( 5 تا بچه قرن 19 شوخی نیستا):surprised:

لوکرسیا با جامعه ضد برده داری زنان اشنا شد و در انجا به فعالیت پرداخت.:)

وی به شدت درگیر اختلافاتی بود که مساله برده داری در میان انجمن ضد برده داری به وجود اورده بود و به شدت در برابر این مشکلات مقاومت میکرد.:mad:

در نخستین گردهمایی جامعه ضد برده داری زنان چماقداران نژاد پرست (همون لش های خودمون) به محل گردهم ایی هجوم بردند.:w43:

اینجا بهتره به دو خواهر با نامهای سارا و انجلا گریمکه هم اشاره کنیم که دختران یک مزرعه دار سفید پوست بودند که با بریدن از خانواده و طبقه اجتماعی خود به این جنبش پیوسته بودند! این افراد بیشترین خشم مهاجمان رو بر می انگیختند. :w10:

این زنان در امریکا به راحتی توانستند جای خود را در میان جنبش ضد برده داری پیدا کنند.

ولی در انگلستان اینگونه نبود.:w00:

در سال 1840 در کنوانسیون ضد برده داری در انگلستان لوکرسیا و الیزابت (نفر دومی که ازش صحبت خواهیم کرد) به دلیل زن بودنشان اجازه سخنرانی نیافتند.:eek:

این واقعه منجر به این شد که این دو زن به فکر تشکیل یک گروه ازادی بخش برای زنان بیافتند.:w16:

" یک چیز مسلم است الیزابت. ما به یک گروه ازادی بخش برای زنان نیاز داریم همانقدر قاطعانه که به گروهی برای ازادی بردگان نیاز داریم":w16:

" شان ما در عدم شرکت در این گروه بیشتر حفظ میشود. گروهی از ازادی خواهانی که در تلاش خفت بار برای تحقیر زنان بودند.":w16:

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
الیزابت کدی استانتون

وی دختر یک قاضی ثروتمند در ایالت نیویورک بود.:king:

قاضی پسر خود را در کودکی از دست داده بود و تلاش های الیزابت برای پر کردن جای برادر در نظر پدر بی ارزش بود.:crying:

وی چنین ذکر میکند که در یک مباحثه با دانشجویان پدرش در مورد حقوق مالکیت وی چنین اظهار داشته است::confused:

"اگر همسرم بودی جواهرات تو به من تعلق داشت و تو فقط با اجازه من از انها استفاده میکردی! من حتی میتوانستم انها را با یک سیگار عوض کنم و تو شاهد دو شدن انها باشی.":eek:

الیزابت با ازدواج با یک مرد طرفدار جنبش الغا برده داری در برابر محافظه کاری پدرش طغیان کرد.
:w10:

ولی نقطه عطف زندگی او اشنایی با لوکرسیا بود.:w11:

پس از واقعه کنوانسیون در انگلستان لوکرسیا و الیزابت به تنظیم پیشنویس برای "قطع نامه حقوق زنان" ظرف 4 روز پرداختند.:w42:

به این ترتیب "اعلامیه عقاید سنکافلز" در پشت میز اتاق نشیمن تنظیم شد.:w10:

"ما از این حقایق اشکار دفاع میکنیم : که تمامی زنان و مردان برابر خلق شده اند. تاریخ بشر تاریخ تکرار بیحرمتی و تجاوز نسبت به زنان و از سوی مردان است با هدف برقراری ظلم مطلق نسبت به زن. مرد هیچ کاه اجازه نداده است تا زن حق مسلم خود را در ازادی کامل به کار بندد. او زن را اگر مزدوج باش از حیث قانون تبدیل به یک مرده کرده است.":book:

این تا اینجا فردا میریم سراغ اولین قطع نامه حقوق زنان!!:thumbsup2:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
فمینیست بودن بد نیست
سیمون دوبوار در تمام کتاب جنس دومش که مبنی فکری فمینیست هاست بر احقاق حقوق زنان اشاره میکنه و از برابری کیفی حقوق زن و مرد سخن میگه،این تفکر بد نیست اما متاسفانه مثل خیلی چیزهای دیگه در ایران تفکر فمینیستی رو در ضدیت با مردان به عنوان پایمال کنندگان حقوق زنان تعریف کردند که در نهایت به بحث برتر بودن زن یا مرد نسبت به اون یکی و عدم نیاز این دو به هم منجر شده.چیزی که شما در غرب کمتر شاهدش هستید.
اساسا ما ایرانیا یه خرده چیز راجع یک موضوع می خوانیم سپس باقیشو از خودمون درست میکنیم و اینجاست که مشکلات جدی در مفاهیم پیش میاد.شما در حوزه دین هم همین مسائل رو میبنید.

زن در گذاری از تاریخ حقوقش پایمال شده ، نمی توان امروز در جامعه به کسی گفت تو درس خواندی حالا برو بشین توی خونه کارهای روزمره رو انجام بده، پرورش کمالات تنها در محیط خانه میسر نیست!خیلی از استعدادها در میان جامعه قرار گرفتن و رد و بدل اطلاعات شکوفا میشوند.البته نباید برای برقراری این ارتباط زن از هر ابزاری استفاده کند و نکته دیگر این است که زن وظایفه مهمی نظیر مادر بودن را دارد، کودک و نوجوان به مادر نیاز شدید برای تکیه و پشتوانه دارد که زن باید قسمتی از زندگی خود را به آن مشغول کند. اما این وظیفه مانع از اموری مانند کار کردن یا حضور در صحنه های اجتماعی نیست. وظیفه همسری نیز میان مرد و زن متقابل است و نباید یک نفر از طرف دیگر انتظار بیشتری داشته باشد!
من با برقراری تساوی در حقوق مرد و زن موافقم اما به صورت کیفی . این بدان معنا است گاهی کارها مشترک است و جنسیت در آن اولویت ندارد پس هر دو جنس میتوانند در آن حضور پیدا کنند و باهم به رقابت سالم بپردازند. گاهی مشاغل نیازی جنسی می طلبد. مثلا یک زن میتواند به عنوان یک کارمند برق بالای دکل های فشار قوی رفته و مشکلات را رفع کند اما این گونه کارهای سخت زن را به سرعت شکسته می کنند ، در عوض مردان نمی توانند در برخی از امور که جنیست زنانه آن را می طلبد حضور داشته باشند گر چه مرز بندی دقیقی میان این دو نیست و هیچ منع جدی نیز برای آن نیست!
باید به هر کس اجازه داد خودش برای سرونوشت خودش تصمیم بگیرد ، این وظیفه انسانی ما به عنوان مرد ، زن ، پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ، همسر ، فرزند ، شهروند ، هم وطن و .... است.
موفق و پایدار باشید

• Like

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا زنانی هستند که با این برداشتها و باورها مبارزه میکنند و موفق میشوند افسانه های ذاتی بودن احساس گرایی رو در هم بشکنند؟
چرا شما فکر میکنی این معدود افرادی که دونه دونه زندگی نامشونو میارید اینا درست فکر میکردن؟؟
چرا فکر نمیکنی شاید اینها استثنا بودن و به خاطر شرایط موجود تو زندگیشون و خانوادشون اینطور بر خلاف روحیه خودشون موضع گرفتن.
یا شیاد عقده های عواطفی خانوادگی و اجتماعیشون رو دارن تحمیل میکنن به بقیه.
یه فیلم امریکایی دیده بودم .اسمشو یادم نیست.دختره به خاطر تحقیرهایی که شده بود جنبش فمینیست راه انداخته بود و هی دختر های دیگه رو داشت تحریک میکرد.تا در برابر موضع مردها نسبت به زنها ایستادگی کنه.اما اخرش خودش عاشق شد و تمام مریدای خودشو تنها گذاشت.
چرا فکر نمیشه که شاید این رهبران فمینیست هم اینجور بودن؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
«چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم!این روزها یک دختر می تواند پزشک یا قاضی شود،در ارتش ثبت نام کند،به تیم بسکتبال بپیوندد ،می تواند مدارج شغلی را طی کند بچه های خودش را در مهد کودک هارها کند وهرقدر دلش می خواهد سقط جنین داشته باشد .گزینه های جنسی او نیز دیگر محدود نیستند،روابط جنسی نا مشروع پیش از ازدواج وپس از از دواج برای وی امکان پذیر است.به طور خلاصه یک دختر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد ،هر چه می خواهد بشنود.تنها یک استثنا وجود دارد:
او نمیتواند یک زن باشد.
برگرفته از کتاب نابودی عفاف ارمغان فمینیسم /نوشته خانم وندی شلیت»

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا شما فکر میکنی این معدود افرادی که دونه دونه زندگی نامشونو میارید اینا درست فکر میکردن؟؟
چرا فکر نمیکنی شاید اینها استثنا بودن و به خاطر شرایط موجود تو زندگیشون و خانوادشون اینطور بر خلاف روحیه خودشون موضع گرفتن.
یا شیاد عقده های عواطفی خانوادگی و اجتماعیشون رو دارن تحمیل میکنن به بقیه.
یه فیلم امریکایی دیده بودم .اسمشو یادم نیست.دختره به خاطر تحقیرهایی که شده بود جنبش فمینیست راه انداخته بود و هی دختر های دیگه رو داشت تحریک میکرد.تا در برابر موضع مردها نسبت به زنها ایستادگی کنه.اما اخرش خودش عاشق شد و تمام مریدای خودشو تنها گذاشت.
چرا فکر نمیشه که شاید این رهبران فمینیست هم اینجور بودن؟؟؟

سوال اولتون رو یک بار دیگه هم جواب دادم نگرفتید! شاید شما اصلاً جوابهای من نمیخونید!

بازم جواب میدم! چرا من حرف این ادمها رو قبول دارم؟ چون من قریب به 6 ساله دارم مداوم در این مورد مطالعه میکنم! تحقیق میکنم! نگذاشتم حتی یک مقاله که بهش برخوردم از دستم در بره! چون من بر خلاف شما عادت ندارم بدون مطالعه در مورد مسایل نظر بدم!

شما بنا داری فرض کنی تعریف شما از زن ذاتیه و هر کس بر خلاف این تعریف رفتار کنه یا عقده ایه یا مشکل عاطفی و خانوادگی داره! اگر واقعاً تصمیم داری اینجوری برخورد کنی و هیچ منطقی رو قبول نمیکنی جای بحثی باقی نمیمونه!

شما چرا فکر میکنی این افراد عقده ای یا خیلی خاص بودند؟ اگر افراد خیلی خاص بودند چرا این جنبش همه گیر شده تا حدی که ما راهبه های فمینیست داریم! فمینیستهای مسلمان داریم (نه مسلمانان فمینیست) این دو تا با هم فرق میکنند! چرا این جنبش طی بیش از 300 سال سابقه هنوز پایداره و در زمینه علوم اجتماعی یک وزنه خیلی مهم محسوب میشه! کمی دور تر از اطراف خودت رو نگاه کنی خیلی از زنان فمینیست رو میبینی که به هیچ صورت نمیتونی بهشون برچسب عقده ای بودن بزنی!

جداً من رو شوکه کردید! همه منبع و مدرک شما یه فیلم درجه سه هالیوودیه؟ شما فکر میکنید هالیوود نظریه پرداز یا مفسر مشکلات اجتماعیه؟ هالیوود برای شما حجته؟ اگر اره من بهت فیلم فمینیستی معرفی میکنم خیلی قوی تر و تاثیر گذار تر از اونچه شما دیدید!

شما نمیتونید تصورش رو بکنید که همین هالیوودی که برای شما منبع و مدرک شده یکی از مهمترین پایگاه های مخالف خوانی علیه فمینیسمه! راستی اگر فیلم هالیوودی در دفاع از صهیونیسم ببینی بازم همینقدر قبولش داری؟

میدونی چرا فکر نمیشه که شابد رهبران فمینیسم عقده ای بودند؟ برای اینکه کسانی که اصولاً در این مورد حرف میزنند و فکر میکنند حتماً قبلش مطالعه هم میکنند! شما چقدر در این مورد مطالعه داشتی؟ صبر کن به موقعش بهت ثابت میکنم همین شما از اونچه که فکر میکنی فمینیست تری! فقط مساله ات اینه که هنوز هیچ تعریفی از فمینیسم نداری!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
«چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم!این روزها یک دختر می تواند پزشک یا قاضی شود،در ارتش ثبت نام کند،به تیم بسکتبال بپیوندد ،می تواند مدارج شغلی را طی کند بچه های خودش را در مهد کودک هارها کند وهرقدر دلش می خواهد سقط جنین داشته باشد .گزینه های جنسی او نیز دیگر محدود نیستند،روابط جنسی نا مشروع پیش از ازدواج وپس از از دواج برای وی امکان پذیر است.به طور خلاصه یک دختر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد ،هر چه می خواهد بشنود.تنها یک استثنا وجود دارد:
او نمیتواند یک زن باشد.

[FONT=&quot]خوب بگذارید من متن شما رو اینجوری بازنویسی کنم:

[/FONT]​
[FONT=&quot]چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم!این روزها یک پسرمی تواند پزشک یا قاضی شود،در ارتش ثبت نام کند،به تیم بسکتبال بپیوندد ،می تواند مدارج شغلی را طی کند بچه های خودش را در مهد کودک ها رها کند. گزینه های جنسی او نیز دیگر محدود نیستند،روابط جنسی نا مشروع پیش از ازدواج وپس از از دواج برای وی امکان پذیر است.به طور خلاصه یک پسر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد ،هر چه می خواهد بشنود.تنها یک استثنا وجود دارد:[/FONT]​
[FONT=&quot]او دیگر مرد نیست![/FONT]​
[FONT=&quot]
خوب شما فکر میکنید همه این مشکلاتی که نام بردید فقط مخصوص زنهاست؟ شرکای جنسی متعدد فقط برای زنها تابو محسوب میشود؟ همینه که میگم شما هیچ درکی از فمینیسم ندارید! تصورش هم نمیکنید که برخی شاخه های این جنبش بر علیه همین بی یند و باری جنسی مبارزه میکنند! شما یک پدیده اجتماعی رو دارید به به یک جنبش منتصب میکنید بدون اینکه مدرکی براش داشته باشید!
[/FONT]​
[FONT=&quot]
یک کتاب ارائه کردید! فمینیسم مثل هر جنبش اجتماعی دیگه ای مخالفان خودش رو داره حتی میان زنان! و در مقابل مدافعان مرد فمینیسم هم وجود دارند!
[/FONT]​
[FONT=&quot]
و اما در مودر این جمله طلایی " او دیگر زن نیست" شما میتونید این جمله رو تعریف کنید؟ یعنی چی او دیگر زن نیست؟ تعریف شما از زن بودن و در برابر مرد بودن چیه؟
[/FONT]​
[FONT=&quot]بگذارید من بهتون بگم این نفی زنانگی یک بحث بسیار داغ در دیالوگهای فمینیستیه! اتهامیه که مخالفان فمینیسم بهش وارد میکنند و البته فمینیستها هم پاسخ های خودشون رو دارند! من به موقعش به این مطلب هم میرسم! [/FONT]​
[FONT=&quot]
و اما در مورد این کتاب! رضا جان وقتی میگم دامنه مطالعاتت رو گسترده تر کن برای همینه که میگم:
[/FONT]​
[FONT=&quot]میری منابعت رو از چها ر تا سایت حوزوی که همه یک متن رو از منبع کپی میکنند پیدا میکنی خوب معلومه سرت کلاه میره![/FONT]​
[FONT=&quot]
اسم اصلی این کتاب اینه:
A Return to Modesty: Discovering the Lost Virtue[/FONT]​
[FONT=&quot]شما چه جوری اینو ترجمه میکنی : [FONT=&quot]نابودی عفاف ارمغان فمینیسم[/FONT][FONT=&quot]"[/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]
این ترجمه ها و تقلب ها فقط از برخی مراکز خاص در ایران بر میاد که بعداً باز هم نمونه هاش رو ذکر میکنم!
[/FONT]​
[FONT=&quot]در ثانی این رو ببینید! در مورد همین خانم شلیته! این زن از صدقه سر همین پیشگامان فمینیست بوده که تونسته به کالج بره لیسانس فلسفه بگیره به عنوان نویسنده کار کنه حق رای داشته باشه مالک اموال خودش باشه مورد خشونت همسرش قرار نگیره و ....![/FONT]​
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]هیچ زنی نمیتونه دستاوردهای همین ادمهایی که شما زیر سوال میبری رو نفی کنه! حتی خود شما![/FONT]​

[FONT=&quot]این کتاب هیچ ربطی به جنبش فمینیست نداره و این زن فقط یکی از فعالان حوزه اجتماعی با گرایش های اخلاقیه که پاکدامنی رو تبلیغ میکنند! یک فعال اخلاقی و نه حتی مخالف فمینیسم![/FONT]​
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]بهتون هم گفتم ما در جنبش فمینیسم هم همین گرایشها رو داریم! افرادی هم که من تا به حال ذکر کردم هرگز ازادی روابط جنسی رو تبلیغ نکردند! [/FONT]​
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]من ادعا نمیکنم همه شاخه های جنبش بسیار گسترده فمینیسم هوادار پاکدامنی هستند ولی یک طرفه به قاضی رفتن مخالفان هم کمال بی انصافیه![/FONT]​
[FONT=&quot]من بسیار خوش وقت میشم اگر شما صبر کنید تا این سلسله مباحث تمام بشه و شما هم یک چیزی یاد بگیری و بعد در مورد فمینیسم بحث کنیم و نه پیش داوری![/FONT]

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولاً ببخشید دیروز زورم نرسید بیام!:surprised:
نت خونه کلاً اشغال شده بود!

و اما امروز میریم سراغ یک واقعه بسیار مهم و سرنوشت ساز دیگر در جنبش فمینیسم!:D

اولین قطع نامه حقوق زنان!;)

در ساعت 10 صبح 19 جولای 1848 یکصد تن از زنان و مدران در کلیسای وسلین در سنکافالز نخستین قطعنامه حقوق زنان قرائت شد!:)

این بیانیه افراطی ترین قطع نامه تا ان زمان محسوب میشد به طوریکه حتی فعالان جنبش به سختی میتوانستند از آن دفاع کنند!:cool:

پس از بحث زیاد بیانیه الیزابت کدی استانتون با اقلیت قلیلی تصویب شد! ( در همان جمع)

تمامی روزنامه های شرق امریکا به این بیانیه و شخص الیزابت پرداختند و وی یکشبه شهرت فراگیری پیدا کرد!:w16:

مبارزین حقوق زنان (که طبیعتاً در آن زمان بسیار پراکنده و دور افتاده از هم بودند) دسته دسته به دیدن وی رفتند و در این میان الیزابت یکی دیگر از مهمترین همرزمان خود را یافت!

سوزان بی آنتونی :w11:

• Like

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
از این مرحله تاریخ جنبش امریکا فقط دو نفر باقی موندند همین سوزان و لوسی!:)

فکر کنم بگذاریم این دو تا رو چون خیلی هم مفصلند بگذاریم برای فردا و شاید بعد از یک دوره!:surprised:

بعدش دوباره به بریتانیا برمیگردیم و بعدش میرسیم به مبحث مورد علاقه اقا رضا!:D

فمینیسم و پاکدامنی اجتماعی!;) (اگر کمی صبر کند:warn:)

• Like

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
او نمیتواند یک زن باشد.

از دیدگاه شما زن کسیه که بشینه توی خونه ، بشوره ، بپزه ، بیاره ، ببره ، محجب باشه . به ندرت از خونه بیرون بره ، اون هم وقتی میره با شوهرش با مادر شوهر یا خواهر شوهرش بره ، از مسائل جنسی هیچی سر در نیاره ، وقتی ازدواج کرد دیگه دنیال درس و کار نره ، دوستاشو به طور کل بذاره کنار ، از بارداری جلوگیری نکنه و ....... ؟؟؟؟؟

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بگذارید من متن شما رو اینجوری بازنویسی کنم:

چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم!این روزها یک پسرمی تواند پزشک یا قاضی شود،در ارتش ثبت نام کند،به تیم بسکتبال بپیوندد ،می تواند مدارج شغلی را طی کند بچه های خودش را در مهد کودک ها رها کند. گزینه های جنسی او نیز دیگر محدود نیستند،روابط جنسی نا مشروع پیش از ازدواج وپس از از دواج برای وی امکان پذیر است.به طور خلاصه یک پسر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد ،هر چه می خواهد بشنود.تنها یک استثنا وجود دارد:
او دیگر مرد نیست!

خوب شما فکر میکنید همه این مشکلاتی که نام بردید فقط مخصوص زنهاست؟ شرکای جنسی متعدد فقط برای زنها تابو محسوب میشود؟ همینه که میگم شما هیچ درکی از فمینیسم ندارید! تصورش هم نمیکنید که برخی شاخه های این جنبش بر علیه همین بی یند و باری جنسی مبارزه میکنند! شما یک پدیده اجتماعی رو دارید به به یک جنبش منتصب میکنید بدون اینکه مدرکی براش داشته باشید!

یک کتاب ارائه کردید! فمینیسم مثل هر جنبش اجتماعی دیگه ای مخالفان خودش رو داره حتی میان زنان! و در مقابل مدافعان مرد فمینیسم هم وجود دارند!

و اما در مودر این جمله طلایی " او دیگر زن نیست" شما میتونید این جمله رو تعریف کنید؟ یعنی چی او دیگر زن نیست؟ تعریف شما از زن بودن و در برابر مرد بودن چیه؟
بگذارید من بهتون بگم این نفی زنانگی یک بحث بسیار داغ در دیالوگهای فمینیستیه! اتهامیه که مخالفان فمینیسم بهش وارد میکنند و البته فمینیستها هم پاسخ های خودشون رو دارند! من به موقعش به این مطلب هم میرسم!

و اما در مورد این کتاب! رضا جان وقتی میگم دامنه مطالعاتت رو گسترده تر کن برای همینه که میگم:
میری منابعت رو از چها ر تا سایت حوزوی که همه یک متن رو از منبع کپی میکنند پیدا میکنی خوب معلومه سرت کلاه میره!

اسم اصلی این کتاب اینه:
A Return to Modesty: Discovering the Lost Virtue
شما چه جوری اینو ترجمه میکنی : نابودی عفاف ارمغان فمینیسم"

این ترجمه ها و تقلب ها فقط از برخی مراکز خاص در ایران بر میاد که بعداً باز هم نمونه هاش رو ذکر میکنم!
در ثانی این رو ببینید! در مورد همین خانم شلیته! این زن از صدقه سر همین پیشگامان فمینیست بوده که تونسته به کالج بره لیسانس فلسفه بگیره به عنوان نویسنده کار کنه حق رای داشته باشه مالک اموال خودش باشه مورد خشونت همسرش قرار نگیره و ....!

هیچ زنی نمیتونه دستاوردهای همین ادمهایی که شما زیر سوال میبری رو نفی کنه! حتی خود شما!

این کتاب هیچ ربطی به جنبش فمینیست نداره و این زن فقط یکی از فعالان حوزه اجتماعی با گرایش های اخلاقیه که پاکدامنی رو تبلیغ میکنند! یک فعال اخلاقی و نه حتی مخالف فمینیسم!

بهتون هم گفتم ما در جنبش فمینیسم هم همین گرایشها رو داریم! افرادی هم که من تا به حال ذکر کردم هرگز ازادی روابط جنسی رو تبلیغ نکردند!

من ادعا نمیکنم همه شاخه های جنبش بسیار گسترده فمینیسم هوادار پاکدامنی هستند ولی یک طرفه به قاضی رفتن مخالفان هم کمال بی انصافیه!
من بسیار خوش وقت میشم اگر شما صبر کنید تا این سلسله مباحث تمام بشه و شما هم یک چیزی یاد بگیری و بعد در مورد فمینیسم بحث کنیم و نه پیش داوری!

عجیبه من متنو کامل میبینم!

احتمالاً مشکل از فونت سیستمه که شما روی کامپیوترتون ندارید! فونت رو عوض کردم حالا خوانا هست؟

امکان ادیت نبود!

• Like

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
او نمیتواند یک زن باشد.
واقعا واست متاسفم

بالا