فكر مي‌كنيد ضريب هوشي ايرانيان در ميان ملتهاي جهان چقدر است؟ (+جدول)

afshin-18

عضو جدید
والا اسم تست رو که نمیدونم اما تست از سه قسمت تشکیل میشد. اول به مدت 60 دقیقه یه دفترچه 60 صفحه ای به ما دادند که تو هر صفحه 6 تا شکل بالای صفحه و 5 تا شکل پایین صفحه بود و باید از بین 6 تا شکل بالا اون شکلی که با 5 شکل پایین رابطه داره انتخاب میکردیم. هر جواب غلط منفی هم داشت.

تست دوم تست سوالات هوش چهار گزینه ای بود, خیلی جالب بود.
در آخر هم تست هوش مسایل ریاضی بود که خیلی چرت بود و سخت.

تو اول دبیرستان از من تست رو گرفتند.

این که آب خوردن بود
تست اولی چند شدی؟
من با اینکه سنم یه سال کمتر از بقیه بود فقط یکی غلط داشتم

paeeizan

اخراجی موقت
همش الکیه
فکر کنم ایران جز 10 کشور اول دنیا باشه از لحاظ هوش.
تو آسیا که بعد از ژاپن ..ایرانه ....
.
.
. نمونه ش رو تو المپیاد های جهانی ریاضی - نجوم - کامپیوتر... رباتیک .... همیشه جز 10 کشوریم .... حتی در بشتر موارد رتبه 1 یا 2 میشیم
.
.
.
خودمون خودمونم دست کم گرفتیم ..... درسته که کشورای دیگه از دروغ و دزدی ایرانیا میگن اما به هوش بالای ایرانی ها اعتراف میکنن.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش الکیه
فکر کنم ایران جز 10 کشور اول دنیا باشه از لحاظ هوش.
تو آسیا که بعد از ژاپن ..ایرانه ....
.
.
. نمونه ش رو تو المپیاد های جهانی ریاضی - نجوم - کامپیوتر... رباتیک .... همیشه جز 10 کشوریم .... حتی در بشتر موارد رتبه 1 یا 2 میشیم
.
.
.
خودمون خودمونم دست کم گرفتیم ..... درسته که کشورای دیگه از دروغ و دزدی ایرانیا میگن اما به هوش بالای ایرانی ها اعتراف میکنن.
میشه برای 3 سطر اولتون 1 دلیل بیارین؟
در مورد المپیادها هم همیشه جزو 10 تا نیستیم، باشیم هم جزو 2 تا نیستیم
البته المپیاد هیچ ربطی یه هوش میانگین نداره، سیستم آموزش ایران طوریه که چند نفر با هوش بالا رو گزینش می کنه و رو اونها سرمایه گذاری می کنه، خوب معلومه که نتیجه می ده
بر خلاف سایر کشورها که به صورت فراخوان گزینش می شن

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني عراقيا از ما با هوش ترن؟
من يه تاپيك تست هوش گذاشته بودم
همه كسايي كه تست زدن حدودن 120 شده بودن

afshin-18

عضو جدید
دلیلش اینه ایران سال 1999 دو جهان شد سال 2000 اول(المپیاد ریاضی )
درد ایرانی ها کم هوشی نیست کم کاری و بی صحابی است

lazlo

عضو جدید
او در يك سالگي نوشتن را ياد گرفت و در ۵ سالگي به ۵زبان رايج دنيا تكلم ميكرد و در ۱۱ سالگي استاد دانشگاه...
باهوش ترين انسان تاريخ ويليام جيمز سايديس امريكايي در سال ۱۸۹۸ ميلادي (۱۲۷۷شمسي) به دنيا آمد .او در يك سالگي نوشتن را ياد گرفت و در ۵ سالگي به ۵زبان رايج دنيا تكلم ميكرد و در ۱۱ سالگي استاد دانشگاه هاروارد بود او سر انجام در ۴۶ سالگي در سال ۱۹۴۴ ميلادي درگذشت.

جالب توجه اينكه ضريب هوشي او ۲۵۰ بوده است با اين توصيف كه ضريب هوشي انسان معمولي بين ۸۵ تا ۱۱۵ است و اين رقم در انسانهاي نابغه بين ۱۵۵ تا ۲۰۰ قرار دارد براي مثال ضريب هوشي گاليله را ۱۸۰ تخمين ميزنند و ضريب هوشي بيل گيتس بنيان گذار شركت نرم افزاري مايكروسافت ۱۶۰ است.

من این رو واقعا واقعا قبول دارم
و شدیدا دنبال اون آدمی هستم که یه روز بهم گفت که ایرانی ها بالاترین ضریب هوشی دنیا رو دارند.
ولی وقتی میزان پیشرفت و علم رو مقایسه میکنیم میبینیم که همین کشورهایی که در صدر جدول این جدول هستند پیشرفته هم تشریف دارند.
مرسی رویا جون

icao

عضو جدید
دوستان با عرض شرمندگی باید بگم این رنده بندی همچینم آبدوخیاری نیست
حداقلش اینه که تو یه سایت معتبر مثل ویکیپدیا ثبت شده
و گویا واقعیه
:cry::cry::cry::(:(:(
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_Wealth_of_Nations

خب یه مقدار منطقی که نگاه کنیم میبینم ما ایرانیا کلا از خودمون زیاد تعریف میکنیم
مثلا میگیم " اینجارو میبینی ! هیچ جایی تو دنیا هوای اینجارو نداره" حالا طرف تا استان بقلیشم نرفته ها!
یا خیلی چیزای دیگه که خودتون میدونید

در ضمن نباید از حقیقت فرار کرد تا وقتی ما روی تغذیه صحیح تربیت صحیح آموزش صحیح نسلمون بی توجه و کم توجه باشیم این نتایج بدتر و بدتر میشن

چند نکته در مورد این جدول
1- اطلاعاتی در مورد 104 کشور از 184 کشور موجود در دست نبود
ضریب هوشی این کشور ها بر اساس تخمین های مختلف ( تخمین با کشور های همسایه ،تخمین با نژاد های مشابه و...) به دست آمده مثلا قرقیزستان بر اساس میانگین iq ایران و ترکیه تخمین زده شده ( چون گویا در قرقیزستان زبان فارسی و ترکی رواج دارد)
2- از نظر پدیدآوردگان این نظر سنجی در آمد سرانه مردم ارتباط مستقیمی با سطح iq آن مردم دارد ولی در این بین استثناهایی وجود دارد (مثلا قطر با سرانه درآمد 17000 دلار iq 78 دارد و چین با سرانه درآمد 4500 دلار ضریب هوشی 100 دارند "از بس کنجد میخورن")
3- " در کل اونچیزی که دستگیرم شد این بود که این آمار آنچنان منسجم هم گردهم نیومدن و اشکالاتی درش بوده ( مثلا برخی نتایج مربوط به 15 سال پیش و جامعه ای کوچک بوده و برخی به روز ، بعضی از نتایج هم تبدیل واحد شده D: )
ببخشید من داشتم متن انگلیسیشو میخوندم هر چند خط یه چیزی اینجا مینوشتم
با این حسابی که گفتم و با توجه به این که خیلی از مقالات موجود در ویکی پدیا با جهتگیری همون گروهی که اونو به ویکی پدیا دادن هست پیشنهاد میکنم اینو زیاد جدی نگیرید

آخرین ویرایش:

icao

عضو جدید
خب دوستان
بعد از پست قبلیم لازم دیدم این پست رو هم بدم تا کمی امیدوار بشیم
رده بندی دیگه ای وجود داره
این رده بندی
http://www.iq-tests-for-the-high-range.com/statistics/iq_by_country.html
که در اون ایران در رده نهم قرار داره
ولی خب به اعتبار رده بندی قبلی نیست گویا
نکته بدشم اینه که امتیاز ایران از 2 منبع به دست اومده و مثلا آمریکا از 328 منبع

آخرین ویرایش:

tur

عضو جدید
به نظر من که مزخرفه
چون توی دنیا معروفه که ایرانیا بالاترین ضریب هوشی رو دارن و ژاپنی ها خنگ ترین
هر جای دنیام که برین این بچه های ایرانین که حالا وارد دانشگاه یا مدرسه ای که زبان بیگانه دارن میشن اولین کسانی که زبان اون کشورو به خوبی حرف میزنن توی دانشگاه ایرانین
این ساده ترین مثاله
تازه حضرت محمد هم گفتن دانش اگر در ثریا هم باشد مردمانی از فارس بر آن دست پیدا میکنن
ما که خودمون و جوونای وطنمونو با هوش میدو نیم حالا هرکی خودشو خنگ میدونه مبارکش باشه!!

sgm

عضو جدید
سلام دوستان:w01:
آره واقعا همینطوره!! ایرانیها لحظه به لحظه دارن برای خودشون نوشابه باز میکنن. . . هیج حای دنیا طبیعت ایرانو نداره!!! . . زیباترین انسانها در ایران هستند!!! . . . ایران مهد تمدن و آزادیه!!!
بابا باید قبول کنیم هیچ . . ..نیستیم دیگه!:w24:

tur

عضو جدید
دوستان با عرض شرمندگی باید بگم این رنده بندی همچینم آبدوخیاری نیست
حداقلش اینه که تو یه سایت معتبر مثل ویکیپدیا ثبت شده
و گویا واقعیه
:cry::cry::cry::(:(:(

خب یه مقدار منطقی که نگاه کنیم میبینم ما ایرانیا کلا از خودمون زیاد تعریف میکنیم
مثلا میگیم " اینجارو میبینی ! هیچ جایی تو دنیا هوای اینجارو نداره" حالا طرف تا استان بقلیشم نرفته ها!
یا خیلی چیزای دیگه که خودتون میدونید

در ضمن نباید از حقیقت فرار کرد تا وقتی ما روی تغذیه صحیح تربیت صحیح آموزش صحیح نسلمون بی توجه و کم توجه باشیم این نتایج بدتر و بدتر میشن

چند نکته در مورد این جدول
1- اطلاعاتی در مورد 104 کشور از 184 کشور موجود در دست نبود
ضریب هوشی این کشور ها بر اساس تخمین های مختلف ( تخمین با کشور های همسایه ،تخمین با نژاد های مشابه و...) به دست آمده مثلا قرقیزستان بر اساس میانگین iq ایران و ترکیه تخمین زده شده ( چون گویا در قرقیزستان زبان فارسی و ترکی رواج دارد)
2- از نظر پدیدآوردگان این نظر سنجی در آمد سرانه مردم ارتباط مستقیمی با سطح iq آن مردم دارد ولی در این بین استثناهایی وجود دارد (مثلا قطر با سرانه درآمد 17000 دلار iq 78 دارد و چین با سرانه درآمد 4500 دلار ضریب هوشی 100 دارند "از بس کنجد میخورن")
3- " در کل اونچیزی که دستگیرم شد این بود که این آمار آنچنان منسجم هم گردهم نیومدن و اشکالاتی درش بوده ( مثلا برخی نتایج مربوط به 15 سال پیش و جامعه ای کوچک بوده و برخی به روز ، بعضی از نتایج هم تبدیل واحد شده D: )
ببخشید من داشتم متن انگلیسیشو میخوندم هر چند خط یه چیزی اینجا مینوشتم
با این حسابی که گفتم و با توجه به این که خیلی از مقالات موجود در ویکی پدیا با جهتگیری همون گروهی که اونو به ویکی پدیا دادن هست پیشنهاد میکنم اینو زیاد جدی نگیرید

دوست عزیز ویکیپدیایی که خود سایت و با دست خودت میتونی تغییر بدی چه اعتباری به مطالبش هست یه لحظه فکر کن یکی با ایرانیا لج باشه سایت و تغییر بده که بله ایرانیا خیلی خنگن!!
اصلا نمیشه به ویکیپدیا اعتماد کرد اصلا!!!

icao

عضو جدید
دوست عزیز ویکیپدیایی که خود سایت و با دست خودت میتونی تغییر بدی چه اعتباری به مطالبش هست یه لحظه فکر کن یکی با ایرانیا لج باشه سایت و تغییر بده که بله ایرانیا خیلی خنگن!!
اصلا نمیشه به ویکیپدیا اعتماد کرد اصلا!!!

خب عزیزم منم که همینو گفتم پست منو کامل نخوندی

forsha

عضو جدید
این آمارش خیلی داغونه یعنی حتی مردم عراق و لبنان هم از ما باهوش ترن چه حرفااااااااااااااااااااااااا