فراموشکار!

rf_niloofar

عضو جدید
میگن کلمه انسان به معنی فراموشکاره.به نظر شما فراموشکاری بده یا خوبه؟ به نظر من بد هم نیست.پارسال یادمه با دو نفر که خیلی حافظه خوبی تو دنیا داشتند مصاحبه می کردند.یکیشون یه گوینده رادیو بود.فقط کافی بود بگی روز فلان و سال فلان.تمام اخبار و وقایع اون روز رو بازگو می کرد.یکی هم یه پیرزنی بود که از داشتن این حافظه قوی ناراحت بود.میگفت جزء به جزء زندگیم از کودکی یادمه.مخصوصا خاطرات بد جلوی چشمامه.

خب یکی از محاسن فراموشکار بودن انسان همینه دیگه.
هر چقدر هم که سختی کشیده باشی و بد ترین رنج هل رو هم که تحمل کرده باشی ، وقتی به راحتی و خوشی میرسی همش یادت میره.
اما فراموش کردن خیلی چیز ها هم خیلی بده.

فراموش کردن روزهای خوب
.فراموش کردن محبتی که دیگران بهت کردن.
فراموش کردن حق پدری ،مادری،
خواهر برادری و دوستی.
خب اینا رو که همه فراموش نمی کنند
.فقط بعضی ها یادشون رفته.
اما چیزایی هم هست که انگار همه یادشون رفته.
یادمون رفته درسی که خدا اول خلقتش به ما یاد داده.
داستان مشهور آدم و حوا ! و اخراجشون از بهشت رو میگم.
به نظر شما پیام این داستان چیه؟
پیام این داستان به نظر من اینه که نمی شود انسان رو محدود کرد که دست به چیزی نزنه.چون اون ذاتا آزاد آفریده شده.مهمترین پیام این داستان چیزی نیست جز:

آزادی

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن کلمه انسان به معنی فراموشکاره.به نظر شما فراموشکاری بده یا خوبه؟ به نظر من بد هم نیست.پارسال یادمه با دو نفر که خیلی حافظه خوبی تو دنیا داشتند مصاحبه می کردند.یکیشون یه گوینده رادیو بود.فقط کافی بود بگی روز فلان و سال فلان.تمام اخبار و وقایع اون روز رو بازگو می کرد.یکی هم یه پیرزنی بود که از داشتن این حافظه قوی ناراحت بود.میگفت جزء به جزء زندگیم از کودکی یادمه.مخصوصا خاطرات بد جلوی چشمامه.

خب یکی از محاسن فراموشکار بودن انسان همینه دیگه.
هر چقدر هم که سختی کشیده باشی و بد ترین رنج هل رو هم که تحمل کرده باشی ، وقتی به راحتی و خوشی میرسی همش یادت میره.
اما فراموش کردن خیلی چیز ها هم خیلی بده.

فراموش کردن روزهای خوب
.فراموش کردن محبتی که دیگران بهت کردن.
فراموش کردن حق پدری ،مادری،
خواهر برادری و دوستی.
خب اینا رو که همه فراموش نمی کنند
.فقط بعضی ها یادشون رفته.
اما چیزایی هم هست که انگار همه یادشون رفته.
یادمون رفته درسی که خدا اول خلقتش به ما یاد داده.
داستان مشهور آدم و حوا ! و اخراجشون از بهشت رو میگم.
به نظر شما پیام این داستان چیه؟
پیام این داستان به نظر من اینه که نمی شود انسان رو محدود کرد که دست به چیزی نزنه.چون اون ذاتا آزاد آفریده شده.مهمترین پیام این داستان چیزی نیست جز:

آزادی
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/post_thanks.gif