علوم مورد نياز دانشجوي الكترونيك

henn

عضو جدید
عرض سلام خدمت همه ي دوستان عزيز
همانطور كه ميدونيد يك دانشجوي الكترونيك بعد از فارغ التحصيلي بايد يه سري دانستنيهاي عملي رو بلد باشه
قصد من از ايجاد اين تاپيك اين بود كه دوستان بيان و به معرفي نرم افزارها و كارهايي بپردازند كه يك دانشجوي الكترونيك بعد از فارغ التحصيلي به اونها نياز داره و خيلي ميتونه بهش كمك كنه.(مثل avr , plc ,....)
من كه خودم تازه واردم ، خيلي بلد نيستم ، از دوستان تجربه دار خواهش ميكنم كه اين تاپيك رو پيش ببرند و اميدوارم كه تاپيك پربار و كاملي از اب در بياد
پيشاپيش ممنون از كمك دوستان

henn

عضو جدید
دوستان من فكر ميكنم اين تاپيك ، خيلي ميتونه براي دانشجويان الكترونيكي مفيد واقع بشه
پس از دوستان خواهش ميكنم براي كامل كردن اين تاپيك ، آستين بالا بزنند:D
با تشكر

p_a

عضو جدید
بهترین آموزشگاه ها برای آموزش این نرم افزارها رو هم لطفا اگه میدونید بگید(در تهران)مخصوصا آموزش تاسیسات الکتریکی

• Like
واکنش ها: henn

ehsanstr

عضو جدید
سلام

سلام

خیلی خوبه.

اگر نرم افزار های الکترونیک رو یاد بگیری نونت تو روغنه.

:heart::gol:

• Like

ارشیا2168

عضو جدید
[[B]FONT="Arial Black"]سلام.
من 3 سالی هست درسمو تموم کردم و تو یه شرکت خیلی بزرگ مشغولم.اونم تو واحد الکترونیکش.
اول و مهم تر از همه plc و بعد یا avr و یا pic
protel و proteus هم عالیه!!!

simicolon_ict

عضو جدید
لطفا من رو هم راهنمایی کنید

لطفا من رو هم راهنمایی کنید

;)
من 3 سالی هست درسمو تموم کردم و تو یه شرکت خیلی بزرگ مشغولم.اونم تو واحد الکترونیکش.

دوست عزیز با سلام ، من چند ماهی میشه درسم تموم شده اما کار پیدا نکردم تو زمینه الکترونیک تجربه عملی ندارم خواستم کلاس شرکت کنم اما نمی دونم از کجا شروع کنم ؟ واسه یادگیری plc کدوم موسسه و کدوم دوره ها رو پیشنهاد میدین که با کمترین هزینه بشه باهاش کار پیدا کرد؟ و اینکه ایا جایی رو می شناسین که در ازای کار بی پول همینا رو اموزش بده ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنید.

• Like

l0ve.s0ng

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عرض سلام خدمت همه ي دوستان عزيز
همانطور كه ميدونيد يك دانشجوي الكترونيك بعد از فارغ التحصيلي بايد يه سري دانستنيهاي عملي رو بلد باشه
قصد من از ايجاد اين تاپيك اين بود كه دوستان بيان و به معرفي نرم افزارها و كارهايي بپردازند كه يك دانشجوي الكترونيك بعد از فارغ التحصيلي به اونها نياز داره و خيلي ميتونه بهش كمك كنه.(مثل avr , plc ,....)
من كه خودم تازه واردم ، خيلي بلد نيستم ، از دوستان تجربه دار خواهش ميكنم كه اين تاپيك رو پيش ببرند و اميدوارم كه تاپيك پربار و كاملي از اب در بياد
پيشاپيش ممنون از كمك دوستان
منم خيلي دوست دارم كلاسهاشونو شركت كنم تا اطلاعات بيشتري در مورد رشته ام داشته باشم
ممنون ميشم اگه در مورد محل اموزش اين علوم چندجارو توي تهران يا كرج معرفي كنيد... مرسي:gol:

• Like

mehri_mohamadii

عضو جدید
منم خيلي دوست دارم كلاسهاشونو شركت كنم تا اطلاعات بيشتري در مورد رشته ام داشته باشم
ممنون ميشم اگه در مورد محل اموزش اين علوم چندجارو توي تهران يا كرج معرفي كنيد... مرسي:gol:
به نظرم بهترین جاها اموزشگاه های فنی حرفه ای هست.(البته استادش خوب باشه ها) چون هم مجانیه هم مدرک فنی میگیری

• Like

simicolon_ict

عضو جدید
به نظرم بهترین جاها اموزشگاه های فنی حرفه ای هست.(البته استادش خوب باشه ها) چون هم مجانیه هم مدرک فنی میگیری
:gol:سلام دوست عزیز
تا اونجایی که من می دونم توی تهران فنی حرفه ای که مجانی باشه و موارد مورد نیاز رشته الکترونیک رو برای خانم ها هم یاد بده نیست.
آیا شما سراغ دارین؟کدوم مرکز؟ مرسی:gol:

henn

عضو جدید
دوست عزيز
راستش منم نميدونم چرا اينقدر بچه هاي الكترونيكي فعاليتشون كم شده .
اگه دوستان فعاليت كنند اين تاپيك خيلي ميتونه كامل و مفيد بشه .

کاترین

عضو جدید
دوست عزيز
راستش منم نميدونم چرا اينقدر بچه هاي الكترونيكي فعاليتشون كم شده .
اگه دوستان فعاليت كنند اين تاپيك خيلي ميتونه كامل و مفيد بشه .
من یه مهندس بیکار الکترونیکم که گاهی از اینکه الکترونیک خوندم پشیمون میشم لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم از کجا شروع کنم الان یه ساله در سم تموم شده دیگه کاملا نامید و افسرده شدم:(:(:(:(:(

• Like

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

برای پیشرفت تو رشته مهندسی برق مهترین فاکتورها انگیزه، تلاش و پشتکار هست. پس از کسب این فاکتورها می تونید مسیر پیشرفت رو به سرعت طی کنید.

دوستانی که نیاز به گذراندن دوره های رشته برق تو شهر شیراز دارند می تونند لینک موجود در امضای من رو چک نمایند.

در ضمن دوستانی که نیاز به مشاوره دارند نیز می تونند به من پیغام بدهند.

با آرزوی موفقیت همه عزیزان

navidkhob

عضو جدید
فارغ التحصیلان الکترونیک

فارغ التحصیلان الکترونیک

سلام به تمام دوستان.از نظر من اینکه امثال ما ها اگر از دانشگاه بیان بیرون و کار مناسب گیرشون نیاد یک امر عادی هستش.اما باید انتظارات و خواسته های خودمون رو بشناسیم بعد به مرحله تحقیق برسیم بعد هم با اعتماد به نفس و امید به خدا اهداف رو عملی کنیم.
اما در کل ما پس از اتمام دوره دانشگاه موظفیم به زبون خودمونی تکلیفمون رو روشن کنیم.که دوست داریم کلی مطلب خوب که تو دوره دانشجویی گیرمون اومده رو بخونیم یا با نرم افزار هایی که کاربرد علمی یا عملی داره کار کنیم یا از علممون واسه پول در اوردن استفاده کنیم یا پول خرچ افزایش علممون کنیم.اما من تو یکی از پستهای همین بخش باشگاه خوندم که می گفتن یک مهندس الکترونیک یک مهندس قدرت و کامپیوتر (نرم افزار-سخت افزار) هستش و باید در تمام این زمینه ها امادگی و اشنایی داشته باشه.
پس نتیجه اینه که فقط به رفتن به اموزشگاه های سطح متوسط که شاید علم خیلی از شما از اونها بیشتره اکتفا نکنید و به قوله یکی از اساتید فوق العادمون تولید علم داشته باشید و نعمت کار با اینترنت رو از دست ندید.چون در حال حاضر بهترین پل ارتباطی کشور ما با کشورهای توسعه یافته همین اینترنته.
مرسی از اهمیتتون
نیاز به فایل های اموزشی خوب داشتید تو پاسخ واسم اسم یا موضوع اون رو بگذارید.

کجا

عضو جدید
plc

plc

سلام برای اموزش plcمیتونید از کتابای مثلث نارنجی استفاده کنید من خودم بدون کلاس و با این کتاب plc رو یاد گرفتم

10023

عضو جدید
m.kh

m.kh

سلام.protel و proteus خوبه ولی یاد گرفتن matlab هم خالی از لطف نیست.

simicolon_ict

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به تمام دوستان.از نظر من اینکه امثال ما ها اگر از دانشگاه بیان بیرون و کار مناسب گیرشون نیاد یک امر عادی هستش.اما باید انتظارات و خواسته های خودمون رو بشناسیم بعد به مرحله تحقیق برسیم بعد هم با اعتماد به نفس و امید به خدا اهداف رو عملی کنیم.
اما در کل ما پس از اتمام دوره دانشگاه موظفیم به زبون خودمونی تکلیفمون رو روشن کنیم.که دوست داریم کلی مطلب خوب که تو دوره دانشجویی گیرمون اومده رو بخونیم یا با نرم افزار هایی که کاربرد علمی یا عملی داره کار کنیم یا از علممون واسه پول در اوردن استفاده کنیم یا پول خرچ افزایش علممون کنیم.اما من تو یکی از پستهای همین بخش باشگاه خوندم که می گفتن یک مهندس الکترونیک یک مهندس قدرت و کامپیوتر (نرم افزار-سخت افزار) هستش و باید در تمام این زمینه ها امادگی و اشنایی داشته باشه.
پس نتیجه اینه که فقط به رفتن به اموزشگاه های سطح متوسط که شاید علم خیلی از شما از اونها بیشتره اکتفا نکنید و به قوله یکی از اساتید فوق العادمون تولید علم داشته باشید و نعمت کار با اینترنت رو از دست ندید.چون در حال حاضر بهترین پل ارتباطی کشور ما با کشورهای توسعه یافته همین اینترنته.
مرسی از اهمیتتون
نیاز به فایل های اموزشی خوب داشتید تو پاسخ واسم اسم یا موضوع اون رو بگذارید.
سلام دوست عزیز
آیا شما جزوه یا فایل آموزشی فارسی برای lab view, dsp, نرم افزارهای مهندسی برق الکترونیک دارید که بذارید؟
ممنون میشم

محمد پروانه

عضو جدید
سلام با تشکر از دوست خوبم نوید که صحبت های منو که میخواستم بگم گفتن
چرا همش بچه ها نوشتن کار نداریم بلد نیستیم نمیتونم نگید از این صحبت ها تا فرصت داریم مطالعه کنیم بخونیم مخصوصا زمان دانشگاه که می تونیم تا بعد از فارغ تحصیلی پشیمون نباشیم سعی کنید ناامید نباشید اگه جزوه ای یا مطلبی خواستید در خدمت شما هستم
کار هست اگه چیزی بلد باشیم

simicolon_ict

عضو جدید
درخواست جزوه اموزشی

درخواست جزوه اموزشی

سلام با تشکر از دوست خوبم نوید که صحبت های منو که میخواستم بگم گفتن
چرا همش بچه ها نوشتن کار نداریم بلد نیستیم نمیتونم نگید از این صحبت ها تا فرصت داریم مطالعه کنیم بخونیم مخصوصا زمان دانشگاه که می تونیم تا بعد از فارغ تحصیلی پشیمون نباشیم سعی کنید ناامید نباشید اگه جزوه ای یا مطلبی خواستید در خدمت شما هستم
کار هست اگه چیزی بلد باشیم
سلام دوست عزیز
آیا شما جزوه یا فایل آموزشی فارسی برای lab view, dsp, نرم افزارهای مهندسی برق الکترونیک دارید که بذارید؟
ممنون میشم ;)

setare soheyl

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام برم ترم 4 چه درسایی بهتره بردارم؟مدار منطقی و تجزیه تحلیل بردارم خوبه؟زبان تخصصی چی؟واسه زبان هنوز زود نیست؟البته ماشین1 والکترونیک1 و اندازه وفیزیک مدرن واونهایی که گفتم میتونم بردارم ولی میخوام ببینم کدومشون بهتره؟

efa_67

عضو جدید
سلام دوست عزیز
واسه ترم 4بهتره که شما مدارمنطقی تجزیه الکترونیک و ماشین را برداری چون این درسا پیشنیاز درسهای بعدیت میشن اندازه گیری را هم بردار خیلی آسونه
الکترونیک 1 مدار منطقی و ماشین1 که خیلی راحتن میمونه تجزیه که اونم خوبه به شرطه اینکه وقت براش بزاری.اونایی را هم که میگم آسونه نه اینکه نخونی ها
یه مطلبه دیگه ای که بهتر بدونی این هست که نرو افزار مطلب را حتماٌ یاد بگیر چون هرچی بالاتر بری به دردت میخوره
موفق باشی

setare soheyl

عضو جدید
سلام دوست عزیز
واسه ترم 4بهتره که شما مدارمنطقی تجزیه الکترونیک و ماشین را برداری چون این درسا پیشنیاز درسهای بعدیت میشن اندازه گیری را هم بردار خیلی آسونه
الکترونیک 1 مدار منطقی و ماشین1 که خیلی راحتن میمونه تجزیه که اونم خوبه به شرطه اینکه وقت براش بزاری.اونایی را هم که میگم آسونه نه اینکه نخونی ها
یه مطلبه دیگه ای که بهتر بدونی این هست که نرو افزار مطلب را حتماٌ یاد بگیر چون هرچی بالاتر بری به دردت میخوره
موفق باشی
سلام ممنون دوست عزیز. اما به نظر شما زبان تخصصی رو بردارم یا نه زود نیست؟تو زبان تخصصی گرامر هم میخواد؟

efa_67

عضو جدید
تو چند روز برنامه ات را جمع کردی؟ا
زبان را هم بگیر هرچه زودتر با کلمات تخصصی آشنا بشی بهتره چون هری بالاتر میره کمتر به مشکل میخوری

setare soheyl

عضو جدید
تو چند روز برنامه ات را جمع کردی؟ا
زبان را هم بگیر هرچه زودتر با کلمات تخصصی آشنا بشی بهتره چون هری بالاتر میره کمتر به مشکل میخوری
سلام . دوست عزیز واقعا لطف کردید!هنوز خودمم نمیدونم تو چند روز.فعلا ارایه واحد نشده!

kahrobaa

عضو جدید

میشه بگید خود شما این برنامه ها رو کجا یاد گرفتید؟
قبل از فارغ التحصیلی یا بعدش این برنامه ها رو یاد گرفتید ؟

:)

soheil va hedie

عضو جدید
با عرض سلام خدمت مهندسین.من الان ترم 5 برق الکترونیک هستم و تقریبا avr و proteus رو یاد دارم و می خوام plc رو هم یاد بگیرم،اگر کسی کمکی میخواد میتونین باهام تماس بگیرید.موفق باشید
09379739236 سهیل
راستی مجتمع فنی تهران خوبه"نگفتم که عالیه"،ولی کمی هزینه داره.

s.j1985

عضو جدید
با سلام شما مي تونيد از كتابهاي آموزش PLCمهندس اويسي فر استفاده كنيد ايشان بدون اقراق از بهترين ها درPLC هستند و كتابهاي ايشون مثل يك كلاس آموزشي كامل است ايشون در زمينه PLCهاي(s7200-s7300-400,s5) كتاب دارند ودر استان قزوين در آموزشگاه مجتمع فني تهران تدريس دارند و نميدو نم در تهران هم تدريس دارن يا نه ايشان از دوستان بنده هستند براي تماس با ايشان با ايميل بنده تماس بگيريد

sorani88

عضو جدید
سلام به نظر من اين تاپيك اگه مورد توجه قرار بگيره ميتونه خيلي مفيد باشه;)البته من يه دانشجوي ترم3الكترونيكم واميدوارم دوستان با سابقه با پاسخ دادن به اين تاپيك بتونن به ما تازه واردا كمك كنن:)