علت حرمت گوشت خوک در اسلام!.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
🍃🍂گــــــــــــوشـــت
خــــ🐷ـــوک🍃🍂
photo_2016-01-22_18-00-34.jpg

🔰چرا مسلمانان گوشت خوک نمی خورند❓❓❓

🌸✨یکی از دوستانم کە بیشتر از 25سال است در آلمان است برایم تعریف میکرد؛
گفت: همکاری آلمانی دارم یه بار از من سوال کرد چرا شما مسلمانان گوشت خوک نمیخورید؟! میخواهم دلیل علمی اش را برایم بگویی که قانع شوم نه دلیلی شرعی.منم در جواب گفتم فقط یک ساعت وقت میخواهم تا با توکل به خدا با زبان آلمانی جوابی مناسب و قاطع خواهم داد.از سایتهای اینترنت شروع کردم به جست و جو بخصوص در سایتهای علمی به زبان انگلیسی ، آلمانی و دیگر زبانها..آنچه را که پیدا کردم مرا شوکه کرد در یکی از سایتهای آلمانی جواب سوالم را پیدا کردم ( شبکه المانی در امور مراقبتهای ارزشهای غذایی)مختصری درمورد گوشت خوک نوشته بود

1⃣👈خوک جسد و مردار گندیده میخورد حتی اگر مردار پدرش باشد

2⃣👈خوک همه چیز میخورد حتی ادرار و مدفوع خود و دیگر حیوانات

3⃣👈مقدار سم کشنده در گوشت خوک 30 برابر گوشت گوسفند است

4⃣👈خوک عرق نمی کند ،پوست خوک اسفنجی است بە همین دلیل تمام کثیفی ها را جذب خود میکند این خود فاجعە است

5⃣👈برای هضم کردن گوشت گوسفند به6-9ساعت زمان نیاز است و جگر انسان برای جذب کردن مقدار کمی از سم زمان زیادی نیاز دارد؛ اما برای هضم گوشت خوک به1-2 ساعت زمان نیاز است به همین دلیل جگر پوشیده و مملو از آن سم کشنده خواهد شد

6⃣👈جنس نر خوک با هر حیوان دیگری جفت می شود حتی اگر جفتش هم نر باشد به همین دلیل خوک منبع بسیاری از بیماری هاست

7⃣👈3ساعت بعد از کشتن خوک کِرم از بدنش خارج میشود ..

8⃣👈نوعی کِرم در گوشت خوک موجود است کەنە با پختن نە سرخ کردن(برشتە) از بین نمی رود

9⃣👈 پختن گوشت خوک نیاز بە 6ساعت زمان دارد گوشت خوک قابل سرخ کردن نیست زیرا کم کم آب میشود تا چیزی از آن باقی نمی ماند (مانند گوشت انسان)

🔟👈در سر خوک خون لختە زیادی جمع شدە است چون خوک تنها حیوانی است کە نمی تواند سرش رابە طرف بالا بلند کند.

1⃣1⃣👈 کرک و موی خوک جز با سوزاندن از بین نمی رود

2⃣1⃣👈خوک هرگز چیزی را که می خورد بو نمی کند بلکە اگر خوراکش پاک هم باشد قبل از خوردن آب دهان و بینی اش را به آن می مالد

3⃣1⃣👈کسانی که سازننده تاتو هستن اول روی پوست خوک آن را تست میکنند

دوستم گفت: منم این گزارش را برای دوست آلمانی ام ارسال کردم همراه با ذکر منبعش ،او هم بعد از مطالعه آن تصمیم به ترک خوردن گوشت خوک گرفت و این متن را در بسیاری از سایتهای آلمانی بخش کرد باموضوع؛ چرا مسلمانان گوشت نمیخورند✨

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
������������گــــــــــــوشـــت
خــــ������ـــوک������������
مشاهده پیوست 255540

������چرا مسلمانان گوشت خوک نمی خورند❓❓❓

������✨یکی از دوستانم کە بیشتر از 25سال است در آلمان است برایم تعریف میکرد؛
گفت: همکاری آلمانی دارم یه بار از من سوال کرد چرا شما مسلمانان گوشت خوک نمیخورید؟! میخواهم دلیل علمی اش را برایم بگویی که قانع شوم نه دلیلی شرعی.منم در جواب گفتم فقط یک ساعت وقت میخواهم تا با توکل به خدا با زبان آلمانی جوابی مناسب و قاطع خواهم داد.از سایتهای اینترنت شروع کردم به جست و جو بخصوص در سایتهای علمی به زبان انگلیسی ، آلمانی و دیگر زبانها..آنچه را که پیدا کردم مرا شوکه کرد در یکی از سایتهای آلمانی جواب سوالم را پیدا کردم ( شبکه المانی در امور مراقبتهای ارزشهای غذایی)مختصری درمورد گوشت خوک نوشته بود

1⃣������خوک جسد و مردار گندیده میخورد حتی اگر مردار پدرش باشد

2⃣������خوک همه چیز میخورد حتی ادرار و مدفوع خود و دیگر حیوانات

3⃣������مقدار سم کشنده در گوشت خوک 30 برابر گوشت گوسفند است

4⃣������خوک عرق نمی کند ،پوست خوک اسفنجی است بە همین دلیل تمام کثیفی ها را جذب خود میکند این خود فاجعە است

5⃣������برای هضم کردن گوشت گوسفند به6-9ساعت زمان نیاز است و جگر انسان برای جذب کردن مقدار کمی از سم زمان زیادی نیاز دارد؛ اما برای هضم گوشت خوک به1-2 ساعت زمان نیاز است به همین دلیل جگر پوشیده و مملو از آن سم کشنده خواهد شد

6⃣������جنس نر خوک با هر حیوان دیگری جفت می شود حتی اگر جفتش هم نر باشد به همین دلیل خوک منبع بسیاری از بیماری هاست

7⃣������3ساعت بعد از کشتن خوک کِرم از بدنش خارج میشود ..

8⃣������نوعی کِرم در گوشت خوک موجود است کەنە با پختن نە سرخ کردن(برشتە) از بین نمی رود

9⃣������ پختن گوشت خوک نیاز بە 6ساعت زمان دارد گوشت خوک قابل سرخ کردن نیست زیرا کم کم آب میشود تا چیزی از آن باقی نمی ماند (مانند گوشت انسان)

������������در سر خوک خون لختە زیادی جمع شدە است چون خوک تنها حیوانی است کە نمی تواند سرش رابە طرف بالا بلند کند.

1⃣1⃣������ کرک و موی خوک جز با سوزاندن از بین نمی رود

2⃣1⃣������خوک هرگز چیزی را که می خورد بو نمی کند بلکە اگر خوراکش پاک هم باشد قبل از خوردن آب دهان و بینی اش را به آن می مالد

3⃣1⃣������کسانی که سازننده تاتو هستن اول روی پوست خوک آن را تست میکنند

دوستم گفت: منم این گزارش را برای دوست آلمانی ام ارسال کردم همراه با ذکر منبعش ،او هم بعد از مطالعه آن تصمیم به ترک خوردن گوشت خوک گرفت و این متن را در بسیاری از سایتهای آلمانی بخش کرد باموضوع؛ چرا مسلمانان گوشت نمیخورند✨

لابد ما نامحرم بودیم که برای ما "همراه با ذکر منبع" نفرستادی؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به چهره های آشنا.
بهرحال مقاله آلمانی هم نبوده باشه، این دلایل، دلایل درست و واقعی هستش!. خب؟؟.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
هشدار متخصصین تغذیه غربی نسبت به مصرف گوشت خوک 1400 سال قبل دین اسلام گوشت خوک را حرام اعلام نموده و در دین یهود نیز حرام بوده است.

اما اروپاییان مسیحی آن را مجاز دانسته اند و محصولات آن به انگیلیسی اسامی مختلفی مانند Pork, Ham, bacon دارد.

پس از همه گیری آنفولانزای خوکی H1N1 در سال 2009، مطالعات بیشتری در خصوص گوشت خوک در دنیا انجام شده است.

در حال حاضر بسیاری متخصصان تغذیه اعلام می دارند اگر حتی از دید مذهبی اعتقادی به ممنوع بودن گوشت خوک ندارید، به دلایل علمی و سلامتی خود از مصرف آن خودداری کنید.

خلاصه ای از دلایل علمی و سایتهای متخصصان مشهور تغذیه غربی که تالیفاتی در علوم تغذیه دارند ارائه شده است.

منابع علمی مربوطه در لینکهای زیر موجود می باشد:

diet-sage.com/health-news/why-you-should-avoid-eating-pork naturalnews.com/046065_pork_foodborne_illness_kosher_food.html draxe.com/why-you-should-avoid-pork peta.org/living/food/top-10-reasons-eat-pigs/ collective-evolution.com/2014/11/23/why-you-should-never-eat-pork/

به دلیل چند قلوزایی و دوره بارداری و رشد کوتاه، زاد و ولد خوک زیاد بوده و در برخی کشورها نصف قیمت گوشت گاو است. از سوی دیگر صنعت تولید و فرآوری و مصرف گوشت خوک در دنیا بسیار بزرگ و پر سود است و صاحبان صنعت مقاومت می کنند (مانند سیگار که از 40 سال قبل مضر بودن آن اثبات شده بود ولی تولید کنندگان سیگار مقاومت می کردند). بنابراین علیرغم این مضرات، مصرف آن زیاد است.

خلاصه دلایل ضرر گوشت خوک برای سلامتی:

1- لاشخور بودن خوک : خوکها لاشخور هستند (مانند کرکس) و هرچه در دسترسشان باشد می خورند، (حتی اگر غذای خوب داشته باشند)، از جمله پسمانده غذای حیوانات دیگر، حشرات، مدفوع خودشان و سایر حیوانات و حتی لاشه مردار حیوانات، حتی حیواناتی که از مریضی مرده باشند.

2- ورود سموم غذا به گوشت خوک : سیستم هاضمه خوکها ساده است و هضم غذا تنها 4 ساعت طول می کشد، (برخلاف گاو که یک روز به طول می انجامد)، در نتیجه حتی اگر در مزرعه پرورش داده شده و مواد غذایی خوب بخورند و در شرایط کاملا بهداشتی و کنترل شده پرورش یابد، ، باز هم سموم و باکتریها و مواد مضر غذاها در بدنشان باقی می ماند.

3- علاقه خوکها به محیط کثیف :‌ خوکها به دلیل نداشتن غدد عرق در پوست، تعریق ندارند (لذا سموم نیز خارج نمی شود) و برای خنک شدن در گل و آب کثیف غلت می زنند واگر نباشد، درمدفوع خود می غلتند.

4- بیماری انگلی تریشینوسیس : گوشت خوک اگر خوب پخته نباشد، خطر بیماری تریشینوسیس دارد که موجب سردرد، اسهال، تب، استفراغ، درد مفاصل و عضلات و مشکلات تنفسی می شود. و اگر خوب پخته شود، نمی توان مطمئن بود باکتریها و عوامل بیماری زا کاملاً حذف شده باشند. زیاد پختن آن نیز موجب اسید آمینه های سرطان زا می گردد.

5- امکان زیاد ابتلا به بیماری :‌ خوکها در معرض دریافت بیماری و عوامل بیماری از سایر حیوانات هستند که می تواند موجب اپیدمی شود، مانند اپیدمی آنفولانزای خوکی سال 2009 (H1N1)یا ویروس هپاتیت E، ویروسهای Menangle و Nipah (که انسان، خوک و خفاش را مبتلا می سازند).

6- چربی زیاد :‌ گوشت خوک چربی امگا 6 زیادی دارد دارد که زیاد آن مضر است وموجب چاقی و بیماری قلبی می شود، (برخلاف امگا 3 که بدن انسان قادر به کنار آمدن با آن است)، لذا کلسترول را بسیار بالا می برد

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لینک‌های بالا فعلاً
http://www.peta.org/living/food/top-10-reasons-eat-pigs/
رو خوندم. هیچ دلیلی بر کرم داشتن یا کثیف بودن خوک نگفته بود و اتفاقاً گفته که خوک‌های خیلی تمیز هستند و توو جایی که زندگی می‌کنند، خراب‌کاری نمیکنند! البته گفته به دلیل آنتی‌بیوتیکی که بهشون میدند (مثل مرغ‌ها) ممکن هست توو بدنشون مونده باشه.

بقیه رو هم نگاه میکنم ولی بهتر هست خودتون هم قبل از کپی پیست یک نگاهی بکنید. طوری که توو پست اول گفته بودید آدم فکر میکنه گوشت خوک خودِ میکروب مالاریا هست در حالی که کافی هست به این فکر کنید که خارجی‌ها و سازمان بهداشتشون بیشتر از ما به فکر سلامتشون هستند و مواد غذایی‌شون قبول کنید که استانداردهای بالاتری داره. پس حتی اگه گوشت خوک پتانسیل آلودگی بیشتری داشته باشه، چیزی که به دست مصرف کننده میدن سالم هست و مزایای خودش از جمله زود هضم بودن و ارزان بودن رو داره. اگه اینقدر کشنده و مضر بود، کشورهایی مثل بلژیک و آلمان که مصرف بالایی هم دارند متوسط عمرشون بیش از 80 سال نمیشد. اینکه گفته میشه "ممکن هست" فلان میکروب رو داشته باشه برای هر نوع گوشت و خوراکی دیگه‌ای هم صدق میکنه. البته من که از قیافه‌ش چندشم میشه و هیچ وقت هم نخواهم خورد ولی دلیل چرت هم نباید آورد.
این وسط یک فاکتوری هم هست و اون "گذر زمان" هست. فرض کنیم در گذشته، یعنی زمان دین یهود یا اسلام، گوشت خوک صرفاً به دلایل بهداشتی حرام بوده تا جلوی ریسک رو بگیره، الان دو هزار سال گذشته و خیلی از بیماری‌ها ریشه‌کن شدند، سطح بهداشت و درمان هم قابل مقایسه با اون زمان نیست، پس بعضی چیزها نیاز به تجدید نظر داره. حتی بسمل کردن حیوانات اگه فرض کنیم که به دلیل جمع شدن خون و احتمال فلان بیماری بوده (که من یه چیزهایی شنیدم ولی نتونستم منبع معتبر پیدا کنم)، الان خون رو با دستگاه‌های مخصوص طوری از بدن حیوان بیرون می‌کشند که از بریدن سر هم بهتر میشه و قطره‌ای خون نمیمونه و نیازی به زجرکش کردن حیوانات نیست. اگه صرفاً دلایل علمی این وسط بوده باشه، به نظر میاد نیاز به آپدیت وجود داره، همانطوری که اهدای عضو و ... اون اول‌ها حرام بوده.

Uchiha Itachi

عضو جدید
احتمالاً با تکنولوژی غربی ها، اونا می تونن گوشت خوک رو طوری پروسس کنن و مصرف کنن که مشکلی براشون پیش نیاد چون سلامتشون و طول عمرشون از ما که بهتره.

یه چیز دیگم در مورد این متنتون نمی دونم منبعش چیه ولی بعضی از مواردش چیزایی نیستن که افراد تحصیل کرده قبول کنن و بیشتر به درد 50 سال پیش می خوره که سطح اطلاعات پایین بود چون من هم می دونم از این دلایل صد تا براتون بیارم که مثلاً گوشت مرغ و ماهی هم حرام است گاو که دیگر جای خود دارد! :biggrin:

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاو و بقیه که حرام نیستن!. ولی زیاد خوردنش خوب نیس. درضمن فقط بخاطر مسائل بهداشتی نیست ... و هرچند خوک رو هرکاری کنی بازم بهداشتی نمیشه!.
خب شماها میخواید بخورید....راحت باشید!....
بعدش شما چرا اون سایت why-you-should-avoid-eating-pork naturalnews.com رو مثال نزدی؟!.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوریاس وقتی بحث آب و هوا پیش میاد مردم میگن خب ما بخاطر موقعیت جغرافیاییمونه این خصلتا رو داریم!...ولی بخاطر غذا خصلت نمیگیره آدم!... بهیچ وجه!.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالاً با تکنولوژی غربی ها، اونا می تونن گوشت خوک رو طوری پروسس کنن و مصرف کنن که مشکلی براشون پیش نیاد چون سلامتشون و طول عمرشون از ما که بهتره.

یه چیز دیگم در مورد این متنتون نمی دونم منبعش چیه ولی بعضی از مواردش چیزایی نیستن که افراد تحصیل کرده قبول کنن و بیشتر به درد 50 سال پیش می خوره که سطح اطلاعات پایین بود چون من هم می دونم از این دلایل صد تا براتون بیارم که مثلاً گوشت مرغ و ماهی هم حرام است گاو که دیگر جای خود دارد! :biggrin:

نه که دلایل شما ته منطق. خب گوشت مرغ و ماهی و...رو همین الان با دلیل حرام اعلام کن. فتوا بده.
در ضمن خارجیا کجا سلامتیشون بهتره؟؟!

هرچی بیماری عجیب غریبه از اونا پا میشه !

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینم که با خوردن خوک...سگ..مغز میمون زنده..انواع آبزی های عجیب غریب (حتی زنده)...گوشت آدم!...مار....سوسک.... خلاصه اینجور چیزا...واقعن هم که چقدربهداشتی و سلامتن!. ایرانی باشه یا خارجی.بهرحال هرکی این کارارو کنه.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
به نظر منم توی پست اول اون همه مشکل که برای گوشت خوک گفته شده اغراقه! چون اگر اینجوری بود مردم جهان دیوانه نیستن که گوشت خوک بخورن! پس اینطور نیست!
ولی میتونیم اینطور فرض کنیم که شاید گوشت خوک مضراتی داره که بشر هنوز نمیدونه! که این خیلی چیز معقول تریه! الان تمام مواد غذایی رو شما ببینی یه روز دانشمندا میگن خیلی خوبه.. فرداش میگن نه بده نخورید!
خلاصه بگم دنبال این نباشیم ثابت کنیم گوشت خوک 100در100 مفیده یا مضر! یه چیزی مثل بقیه گوشتاست! هم خوبه هم بد!

بحث دینی قضیه هم فرق میکنه!
اگر هم اسلام چیزی رو حرام میکنه دلیل نمیشه که 100در100 مضر باشه برا بدن که! مثلا همین شراب هزارتا خاصیت هم داره ولی حرامه به دلایل خاص خودش!

مضرات گوشت قرمز (گوشت گوسفند حلال) برای سلامتی انسان:

1- آهن موجود گوشت قرمز دو برابر مرغ و ماهی است، به سلول‌های پوششی روده ی بزرگ آسیب می‌ رساند و باعث رشد غیر طبیعی و سرطانی شدن آنها می ‌شود.

2- مصرف گوشت قرمز خطر ابتلا به سرطان پانکراس (لوزالمعده) را هم افزایش می‌ دهد. سرطان پانکراس یکی از بدخیم ‌ترین سرطان‌هاست و نتایج یک تحقیق که در مجله انستیتو ملی سرطان آمریکا (National Institue of cancer) به چاپ رسیده است نشان می ‌دهد که مصرف گوشت قرمز، خطر ابتلا به سرطان پانکراس را ۵۰ درصد و مصرف فراوان گوشت فرآوری شده (مانند سوسیس) این خطر را تا ۶۸ درصد افزایش می ‌دهد.

3- گوشت قرمز حاوی اسیدهای چرب اشباع فراوانی است که وجود آنها یک عامل شناخته شده ی بیماری‌های قلبی به شمار می رود.

4- پژوهشگران دانشگاه منچستر انگلستان در مطالعه ‌ای که روی ۲۵ هزار نفر انجام دادند به این نتیجه رسیدند که مصرف گوشت قرمز باعث افزایش خطر ابتلا به روماتیسم مفصلی می ‌شود. سرطان غدد لنفاوی، سرطان کیسه ی صفرا ، سرطان پروستات و… هم از جمله بیماری‌هایی هستند که ارتباطی بین آنها و مصرف گوشت قرمز دیده شده است.

و ...

در مورد گوشت خوک و اکثر مواد غذایی میشه ایرادات فراوان پزشکی مشابه این مورد پیدا کرد.
اما چیزی که آغاز کننده این تاپیک و بقیه سینه چاکان بهش توجهی ندارند این هست که شرایط
پرورش خوک در غرب امروزی اینطوری نیست که خوک رو تو لجن پرورش بدن تا مدفوع خودش رو بخوره.
این موجودات اصلاح ژنتیکی شده اند و در محیط هایی تحت نظارت رشد پیدا میکنند؛ آسیب هایی هم که ذکر شد در صورت مصرف خارج از عرف گوشت خوک هست.
همین مشکلات در مورد گوشت گوسفند و اکثریت مطلق مواد غذایی وجود داره.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cool:. اونوقت شماکه همیشه دم از منبع میزنید، اون منابع رو دقیقاً واسه ما تعریف کن...
مصرف گوشت قرمز باعث اینا میشه؟؟!!!!.. لابد اون درصورتیه (اونم بعضیش) که خیلی خیلی زیاده روی بشه، ورزش اینا هم نشه...مصلحات یا سبزیجات و میوه جات هم باندازه کافی مصرف نشه!.
من نمیدونم شماها چه اصراری داردی بگید غربیا هر غلطی بکنن خوبه!....خوک هم مشکلی نداره اونم با روش های جدید !!!!.... واقعن خنده داره. اصلا گوشتشو هم تمیز کنن!!!،که نمیشه و خیلی تابلوئه، ذاتش رو چی؟... بعدشم مث اینه که بگی آدم رو در شرایطی (زنده یا مرده ش) نگه داریم که خوردن گوشتش ایرادی نداشته باشه!...بتونیم دستی و آزمایشگاهی کاری کنیم که خوردن گوشت آدم برای جسم و روح مضر نباشه حتی مفیدم باشه!!!...

الان یه آدم بزرگسال در هفته بیش از 3 4 تا تخم مرغ بخوره میگن براش بده....ولی دلیل نمیشه بیای بگی پس گوشت خوک و ... هم اینجور شرایطی رو میتونه داشته باشه!. یا گوشت گوسفند هم بده یا.....!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم اضافه کنم که گوشت خوک یا غیره، وقتی خدا (که خودش افریدتش) میگه حرامه، یعنی حتی یه ذره هم ازش بخوری حرامه... ولی بقیه اینطور نیستن که.
(هرچند میدونم این حرفا فایده ای نداره واسه بعضی ها)

الان کی بیاد اینجا توضیح بده (از لحاظ علمی) که چرا گوشت پرنده ای مثل عقاب حرامه.... لطفاً بگید...منتظریم. ممنون. از لحاظ علمی و پزشکی، نه چیز دیگه ای.

اینم اضافه کنم که گوشت خوک یا غیره، وقتی خدا (که خودش افریدتش) میگه حرامه، یعنی حتی یه ذره هم ازش بخوری حرامه... ولی بقیه اینطور نیستن که.
(هرچند میدونم این حرفا فایده ای نداره واسه بعضی ها)

الان کی بیاد اینجا توضیح بده (از لحاظ علمی) که چرا گوشت پرنده ای مثل عقاب حرامه.... لطفاً بگید...منتظریم. ممنون. از لحاظ علمی و پزشکی، نه چیز دیگه ای.

خوک هم مشکلی نداره اونم با روش های جدید !!!!.... واقعن خنده داره. اصلا گوشتشو هم تمیز کنن!!!،که نمیشه و خیلی تابلوئه، ذاتش رو چی؟... بعدشم مث اینه که بگی آدم رو در شرایطی (زنده یا مرده ش) نگه داریم که خوردن گوشتش ایرادی نداشته باشه!...بتونیم دستی و آزمایشگاهی کاری کنیم که خوردن گوشت آدم برای جسم و روح مضر نباشه حتی مفیدم باشه!!!...

خودت مطالبی که نوشتی رو چندبار بخون ببین متوجه میشی چی گفتی !!

1- نوشتی چون خدا گفته حرام است، پس یک قطره هم از چیز حرام بخوری یعنی کلی برات مضر هست.
در مصرف کم شراب قرمز برای سلامتی قلب و عروق به قدری مطلب علمی معتبر وجود داره که حد و حساب نداره
و مصرف اون در فرانسه و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی آمار سکته قلبی رو به شدت کاهش داده.
شما هنوز تو کف اجرای فرامین بیابانی قبل قرون وسطی در عربستان هستین و میگین هرچیز حرام است یک قطره اش هم ضرر دارد؟
شما شراب قرمز نخور و از سکته قلبی لذت ببر

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-disease/in-depth/red-wine/art-20048281

2- ذات خوک کثیفه و در روح آدم تاثیر میذاره، دیگه از اون حرفای پرت و پلای درجه یک بود
اکثر آدم کشی هایی که توسط مسلمانان رخ داد، نه گوشت خوکی مصرف میکردن، نه شرابی میخوردن و حتی نمازشون هم برپا بوده
از شمر بگیر تا ... روان انسان ارتباطی با مصرف این چیزها ندارد

3- عقاب و سایر جانوران به قدری نبودن که انسان اونارو شکار کنه و بخوره و حالا بررسی کنیم گوشتش از نظر پزشکی چه ایراداتی دارد
اما چیزی که مسلم هست، معده انسان در طول میلیون ها سال با چیزایی بیشتر اخت گرفته که توانایی مصرفشون رو داشته.
اینکه بدن ما با خوردن گوشت عقاب و کفتار و کرکس و پلنگ و ببر و ... ناسازگاری اولیه نشون بده کاملا طبیعیه

برای مثال در کشورهای شرق آسیا مردم چندین هزار سال هست که حشرات رو مصرف میکنن
میانگین عمر مردم چین و ژاپن از ده تا پدر جد میانگین عمر مسلمون ها هم بیشتره.
حالا شما بشین دلیل بیار که خوردن کرم و مارمولک و ... حرام است یا حلال.

علم خوراکی ها رو با مهملات و چرندیات نمیسنجن، با تاثیرش بر سلامت جسمی و طول عمر افراد یک جامعه میسنجن.
هر وقت تونستی مطلب علمی بیاری که بیماری در نزد کسانی که خوک میخوردن از کسانی که گوسفند میخورن بیشتره و طول عمرشون کمتر، ما این ادعاهای شگفت آور شمارو قبول میکنیم.
عاشق چشم و ابروی غرب هم نیستیم، ولی حداقل یکسری چیزارو به عینه میبینیم که کجاها عمر بیشتر و سالم تری دارند.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
خیلی خیلی میشه راجب این قضیه بحث کرد. چه حالا گوشت خوک تا هر حیوان دیگه ای! ولی بدونید هرگز و هرگز نمیشه به یه نتیجه علمی درست رسید!
ببینید! نمی شه به این سوالات پاسخ علمی داد! چرا؟ چون در اسلام گوسفندی که توسط قصاب مسلمان ذبح نشده باشد و قبل از سر بریدن بسم الله جاری نشده باشد هم حرام است! خب شما به این هم می خواهید پاسخ علمی بدهید؟ پاسخ این سوال از نظر دینی باید داده شود.

بسیاری از واجبات و محرمات در اسلام نیز اینگونه هستن، اونهایی که به دنبال فوائد دلیل علمی بر وضو گرفتن و مقایسه حرکات نماز با یوگا یا بررسی فواید جسمی روزه هستند هم در اشتباهند و بیشتر موجب بی اعتمادی به دین می شوند. من موضوع کاملا مخالف این افراد نمیگیرم! ولی اینطور فکر میکنم که نمیشود همه چیز را بر منبای علمی پاسخ داد!

من موضوع کاملا مخالف این افراد نمیگیرم! ولی اینطور فکر میکنم که نمیشود همه چیز را بر منبای علمی پاسخ داد!
حرف شما صحیح هست. ایمان و باور رو نمیشه با علم سنجید. چون باور همیشه خودش رو سرتر از علم دیده. علم رو هم وسیله ای میدونه برای اثبات خودش و نه زیر سئوال بردنش. هرجا علم، باور مذهبی را تایید کرد قابل اتکا است. هرجا علم باور مذهبی را رد کرد، علم ناقص بشری هست !!!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://quran-journal.com/science/index.php?option=com_content&view=article&id=165&lang=fa

باز مسائل رو لطفاً به بحث فرگشت(!)ارتباط ندید.

درضمن علم (به اون منظور یکه شما به کار میبرید) برتر از فرامادیات و... متافیزیک نیست. جزئی از اونه. باهم ارتباط دارن.

درمورد شراب هم، تا وقتی چیزای دیگه (دارو و دواهای دیگه) هست چرا باید رفت سمت چیزی که به قول شما مجبور باشن خیییلیی اندک ازش بخورن تا هم مضر نباشه، هم درمان بشن !( که شاید بشن!!) ...که همون خیلی اندکش هم شاااااااید مضر نباشه، ولی چون از حکم خدا سرپیچی شده گناهه. خداوند فقط درصورتی گفته میتونید خیلی کم از چیزی بخورید که در شرایطی باشید که چاره دیگه ای ندارید و هیچ چیز دیگه ای هم بجز اون مورد، دوروبرتون وجود نداره.
امام علی (ع) (اگر اشتباه نکنم) فرمودن: داروی تلخ رو تا حد امکان نخورید.... نگفته شراب..کلا گفته داروی تلخ ...حتی الامکان با داروی شیرین خودتون رو درمان کنید....
حالا یه عده فقط چیزی که حرام باشه رو در صدد هستن اثبات کنن خوبه. حتی اگر در این راه جان دادن.

آخرین ویرایش:
http://quran-journal.com/science/index.php?option=com_content&view=article&id=165&lang=fa

باز مسائل رو لطفاً به بحث فرگشت(!)ارتباط ندید.

درضمن علم (به اون منظور یکه شما به کار میبرید) برتر از فرامادیات و... متافیزیک نیست. جزئی از اونه. باهم ارتباط دارن.

درمورد شراب هم، تا وقتی چیزای دیگه (دارو و دواهای دیگه) هست چرا باید رفت سمت چیزی که به قول شما مجبور باشن خیییلیی اندک ازش بخورن تا هم مضر نباشه، هم درمان بشن !( که شاید بشن!!) ...که همون خیلی اندکش هم شاااااااید مضر نباشه، ولی چون از حکم خدا سرپیچی شده گناهه. خداوند فقط درصورتی گفته میتونید خیلی کم از چیزی بخورید که در شرایطی باشید که چاره دیگه ای ندارید و هیچ چیز دیگه ای هم بجز اون مورد، دوروبرتون وجود نداره.
امام علی (ع) (اگر اشتباه نکنم) فرمودن: داروی تلخ رو تا حد امکان نخورید.... نگفته شراب..کلا گفته داروی تلخ ...حتی الامکان با داروی شیرین خودتون رو درمان کنید....
حالا یه عده فقط چیزی که حرام باشه رو در صدد هستن اثبات کنن خوبه. حتی اگر در این راه جان دادن.

همه مسائل مربوط به انسان و خوراکی ها به فرگشت ارتباط داره
چون تمامی این غذاها در طول میلیون ها سال با بدن ما سازگار شدن و سیستم غذایی مارو تشکیل دادن.

شراب خودش یک دارو هست، تلخ بودنش هم جز یکی از خواصش هست.
همانطور که زیتون رو وقتی از درخت میکنی و میخوری بسیار تلخ هست، پس زیتون هم که یک داروی خاورمیانه ای و باستانی هست رو نخوریم چون تلخه و شما حدیث آوردی !!!

یک عده فقط تلاش نمیکنن بگن چیزی که حرامه خوبه.
دانشمندان بزرگ علم دنیا مثل شما ترسو نیستن، انسان های تقلید گری هم نیستن و با کسی رودربایستی ندارن.
ماده غذایی خوب باشه اعلام میکنن، بد باشه اعلام میکنن.

اگر میخواستن تو کف دستورات دینی باشن که ما هنوز داشتیم سوار گاو و اسب اینور اونور میرفتیم و یک طاعون میومد کل نسل بشر رو منقرض میکرد و خدای شما هم نشسته بود تماشا میکرد.

Uchiha Itachi

عضو جدید
یه دوست بود که آلمان رفته بود و به قولش خودش پورک خورده بود می گفت و تعریف هم زیاد می کرد. دوست دیگه ای گفت ضرر نداره که آلمانیها میخورن و ...، اون دوست گفت که یه نگاه به ملت آلمان بنداز هم باهوش ترن، هم سالم تر و هم ثروت مند تر حالا بگو گوشت خوک مضر تره یا گوشت چرخ کرده ارزونی که دور میدون می دن و مردم به خاطر ضعف مالی میخرن! من که جوابی نتونستم بدم، شما رو نمی دونم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دوست بود که آلمان رفته بود و به قولش خودش پورک خورده بود می گفت و تعریف هم زیاد می کرد. دوست دیگه ای گفت ضرر نداره که آلمانیها میخورن و ...، اون دوست گفت که یه نگاه به ملت آلمان بنداز هم باهوش ترن، هم سالم تر و هم ثروت مند تر حالا بگو گوشت خوک مضر تره یا گوشت چرخ کرده ارزونی که دور میدون می دن و مردم به خاطر ضعف مالی میخرن! من که جوابی نتونستم بدم، شما رو نمی دونم.

چه ربطی به گوشت کثیف خوک حال به همزن داشت؟!.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام.............چه کسی گفته آلمان ها باهوش تر و سالم تر و ثروتمند تر هستند؟......بر چه مبنایی میفرمائید؟

وادار کردن مسلمانان به خوردن گوشت خوک در هانوفر آلمان

این اسمش باهوش بودن هست؟.........آلمان چه تعداد مسلمان دارد؟.......میدونید چه تعدادشون ترک هستند؟چرا این استعداد مربوط به مسلمونا و ترک ها نباشه؟......اونا هم خوک میخورن؟

در سال 1835 میلادی، فردی انگلیسی، به نام «سرجاس یاز» میکروب «تریکیین» را در گوشت خوک کشف کرد. و 25 سال بعد، دانشمندی آلمانی، زیان تریکیین و در نتیجه، خوردن گوشت خوک را اعلام کرد. این میکروب، کرم کوچکی است که بر اساس بررسی های علمی، در مدت یک ماه می تواند تا 15 هزار تخم تولید کند. و ممکن است در یک کیلو گوشت خوک، تا 400 میلیون نوزاد میکروب تریکیین وجود داشته باشد. کرم کدوی خوک، تصلب شرایین، دردهای مفصلی، مسمومیت غذایی و کم خونی از بیماری هایی است که بر اثر خوردن گوشت خوک، در بدن انسان ایجاد می شود. کرم معده، در صورت وارد شدن در خون، عوارض بسیاری، از جمله سرگیجه، اسهال و نیز، یک نوع بیماری، به نام تریکینوز را ایجاد می کند که درمان آن بسیار مشکل است.بیماری دیگری که عامل ایجاد کننده تنیا یا کرم کدو بوده و سم آن، «بوتولیسم» نام دارد، در گوشت خوک وجود دارد. درست است که میکروب ها با حرارت و برودت زیاد از بین می روند، اما اثر یا خاصیت طبیعی غذاها ـ که به سردی یا گرمی معروف شده است ـ از بین نمی رود. پس نمی توان آثار زیان آور گوشت خوک را با حرارت زیاد و دراز مدت از بین برد..........در علوم طبیعی ثابت شده که انسان، از گوشت هر حیوانی زیاد استفاده کند، صفات مشهور همان حیوان در وجود او تقویت می شود..........گوشت خوک نیز طینت خوک، که از جمله «بی‌غیرتی» است را به خورنده منتقل می‌نماید. اما این تنها دلیل حرمت خوردن گوشت خوک نیست........
۲) »تری شینوز» این نیز کرم دیگری است که باعث خراشیدن و التهاب جداره امعاء و پیدایش جوش‌ها و دمل‌های پراکنده در تمام بدن و درد شدید عضلانی و سختی تنفس و ناتوانی در سخن گفتن و جویدن غذا و … می‌شود که تا به حال درمانی برایش پیدا نشده است
۳) استفاده از گوشت خوک، به علت ثقیل الهضم بودن معده را به زحمت می‌اندازد.
ناگفته نماند که در کشورهای اسلامی در اثر مبارزه‌ی جدی اسلام، گوشت این حیوان مصرف نمی‌شود و لذا پیامدهای آن نیز کمتر به چشم می‌آید.....
برخی بیماری‌ها هستند که از جمله عوامل ابتلای به آنها گوشت خوک است و استفاده از گوشت خوک در ایجاد آنها موثر است:
اسهال خونی: در امعای خوک انگلهایی به نام بالانتی دیوم Coli Balantidum زندگی می کنند که از أهم منابع انتشار این بیماری در سرتاسر جهان است.
یرقان عفونی (بیماری وا یل): این بیماری از طریق آب های آلوده به ادرار خوک، سگ یا موش به انسان منتقل می شود. منبع ابتلاء به یرقان عفونی ازنوع Romana فقط خوک است.
انتامیب هیستولتیک Entameba Hiszdgtica : که انسان را به اسهال آمیبی مبتلا می نماید و خوک نقش ناقل این میکروب را به انسان ایفا می کند.
بیماری شبه باد سرخ Ergpeloid : حیوانات زیادی و از جمله خوک به آن مبتلاء می گردند و از طریق این حیوانات به گروه خاصی از انسانها از قبیل قصاب ها، دبا غ ها و ماهی فروشان منتقل می گردد. که در انسان به صورت لکه های سرخ و دردناک توأم با سوزش شدید روی دست ها ظاهر می شود.
میزان چربی و اسید اوریک موجود در گوشت خوک خیلی زیاد است و به همین دلیل در ابتلاء به بیماریهای بسیاری نقش دارد که از جمله آنها می توان از بیماری تصلب شرایین- دردهای مفصلی و مسمویتها، نام برد.

{إِنَّمَا حَرَّمَ عَلَیْکُمُ الْمَیْتَةَ وَالدَّمَ وَلَحْمَ الْخِنْزِیرِ وَ…} ؛
خدا، تنها (خوردن) مردار و خون و گوشت خوک و آنچه را که به هنگام سربریدن نام غیرخدا بران بانگ زده شده حرام کرده است.
....حکمت تحریم گوشت خوک را می‌توان پیشگیری از زیان مترتب بر گوشت خوک شمرد ولی این ضررهای بهداشتی و اخلاقی فقط می‌تواند به عنوان فلسفه و حکمت این حکم مطرح شود ـ نه علت انحصاری آن ـ و هنوز باید منتظر کشفیات جدید علمی در این باره باشیم.....به ویژه در بعد معنوی و روانی

کتاب مقدس، سفر لاویان، باب یازدهم، آیه 7 (و خوک زیرا شکافته سم است و شکاف تمام دارد لیکن نشخوار نمی کند این برای شما نجس است.)
عهد جدید، رساله دوم پطرس رسول، باب 2، آیه 22.

دکتر عبدالمجید دیاب و دکتر قرقوز، طب در قرآن، ص 146-147.
اسرار خوراکیها، ص 74 به نقل از اسلام پزشک بی دارو، ص 52-53 .
- اسلام پزشک بی دارو، ص 53-54 .
اسلام پزشک بی دارو، ص 53-54 .
دکتر السید الجمیلی، الاعجاز الطبی الحدیث، دارو مکتبة الهلال بیروت، ص 115
العمید الصیدلی عمر محمود عبدالله، الطب الوقائی فی الاسلام، ص 166 .

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیا گراز هم مثل خوک میمونه دوستان اخه الان یه جا دیدم تو ایران خیلی گراز شکار میکنن اینم یه عکسش خوب اگر نمیخورن چه مرضیه حیوون خدارو شکار کنن؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا گراز هم مثل خوک میمونه دوستان اخه الان یه جا دیدم تو ایران خیلی گراز شکار میکنن اینم یه عکسش خوب اگر نمیخورن چه مرضیه حیوون خدارو شکار کنن؟

از یه خانواده هستن. فرقی ندارن. برای هر دلیلی استفاده میکنن، مطمئناً استفاده درستی نیست.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چه ربطی به گوشت کثیف خوک حال به همزن داشت؟!.

ربطش به اینه که اون گوشت میدونی مخلوطی از تفاله های حیوان های خوراکیه که گاهی هم طبق گزارشات سیما با استفاده از رنگ فرش رنگرزی میشه و در سایه ی امن حکومتی ناقص و جاهل ، به انسان یعنی اشرف مخلوقات عرضه میشه(هیچ کدام از حجج اسلام هم ایرادی بر این تغذیه های متفاوت در این مرز و بوم نمی گیرن که ... فقط طوطی وار یه سری جمله یاد گرفتن :گوشت خوک ... و می خوان چندهزار سال تکرارش کنن )