عشق یا غیر عشق

toghrol1

کاربر بیش فعال
احساس اگر زیبا و پاک باشه هیچ وقت پوچ نمیشه...و انسان هیچوقت و تا پایان عمرش از اینکه چنین احساسی داشته پشیمون نمیشه...برای کسی که احساسش پاک و بی آلایشه نباید تاسف خورد...باید به حالش و احساسش غبطه خورد...حتی زمانیکه حسش به مقصد نرسه...باز هم از بقیه جلوتره...
در میان همه حس ها و دلدادگی ها و دوست داشتن ها دلدادگی به خدا یه چیز دیگه اس درسته تجربه نکردم اما میدونم از همه حس ها بالاتره و برتره حسی که هیچوقت تموم نمیشه خوش به حال کسی که دلدارش خدا باشه...البته نه اینکه فکر کنین احساس های دیگه بدن وپوچی میارن...نه...منظور اینه که همه احساس ها و علایق و دلدادگی ها رنگ خدایی داشته باشه وقتی کسی رو دوست دارین که خدائی نیست مطمئن باشن پوچ میشه اون احساس...هر چی با خدا باشه میمونه و عشق به دیگری هم از این قائده مستثنی نیست...اصلا به خاطر همین دین ما گفته که با کسی ازدواج کنین که اسلامی باشه چون وقتی دو زوج اسلامی هستن اولا اعتقاد و رفتارشون یکیه چون اسلام یکیه و دو تا نیست...ثانیا اگر هم اختلافی پش اومد به اسلام مراجعه میکنن هر چی اسلام گفته همون رو هر دو طرف قبول میکنن...
ولی وقتی یکی یا هر دو تای زن و شوهر پایبند به اصول اسلامی نیستن وقتی مشکلی پیش میاد چون به یک چیز مشترک ایمان و اعتقاد ندارن اختلافشون رو نمیتونن حل کنن مگر اینکه یکی از طرفین عقب نشینی کنه در غیر اینصورت دعوا و مرافعه پیش میاد...
انسان ها مثل گنبد میمونن و اون نقطه انتهایی میله به منزله خدا است هر چی انسان ها به اون نقطه بیشتر نزدک میشن فاصله بین انسان ها کمتر و کمتر میشه و در نهایت یک نقطه واحد میشن...

آن وقت که بحر کل شود ذات مرا/ روشن گردد جمال ذرات مرا
زان می‌سوزم چو شمع تا در ره عشق/ یک وقت شود جمله اوقات مرا

آخرین ویرایش:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
براستی عشق چیست نسیمی که در میان گل ها میوزد...آه نه تابندگی طلایی رنگی است خون را در مینوردد...عشق شبی تابستانی است که آسمانی پر ستاره و زمینیی عطر آگین دارد...
عشق دو جوره عشق دو طرفه و عشق یک طرفه...
عشق یک طرفه عذابتون میده باعث میشه خیلی از فرصت ها رو از دست بدین باعث میشه خلقتون بد بشه...چون به چیزی دل بستین که درش گشایشی نیست چون اونی که میخواینش نمیخوادتون...اما عشق دو طرفه نه تهنا مشکل آفرین نیست بلکه باعث میشه خیلی از گره ها باز بشه باعث میشه احساس بهتری نسبت به گذشته داشته باشین...باعث میشه نشاط پیدا کنین...
اینکه از کجا بفهمیم عشقه یا نه...تو عشق تردید راه نداره...از خودتون بپرسید حاضرید جونتون رو هم بدین تا طوریش نشه...بعدبا صداقت کامل به این سوال جواب بدین...

عشق ما فوق هوسه...
ز بعد ظاهری خسرو زند جوش/که خواهد دست با شیرین در آغوش
چو پاک است از غرض ها طبع فرهاد/ز قرب و بعد کی می آیدش یاد

البته نه اینکه فکر کنین فرهاد بیچاره براش فرقی نمیکرد کنار شیرین باشه یا نه...منظور اون عشقه که در قرب و بعد کم نمیشه...ثابته...

البته نه اینکه فکر کنین آرزو کردن به اینکه کسی رو که عاشقش هستین در آغوش بکشین بده ولی ببینین از چه لحاظ اینو میخواین هوس یا عشق...؟؟؟مطمئن باشین بین عشقبازی کردن و هوسرانی کردن فاصله زیادی هست...هر چند به نظر بعضی ها اینطور نباشه...
ببخشید، فقط میشد یه like زد وگر نه هزار تا like داشت.

shoeibbbb

عضو جدید
عشق تو این دوره و زمونه اصلا وجود نداره و شده ی افسانه.... پسره دختره بهش خیانت کرده میخواد تلافی کنه دختره پسره بهش خیانت کرده میخواد تلافی کنه .... حالا شما قضاوت کنین کجاش عشقه؟؟؟؟؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق تو این دوره و زمونه اصلا وجود نداره و شده ی افسانه.... پسره دختره بهش خیانت کرده میخواد تلافی کنه دختره پسره بهش خیانت کرده میخواد تلافی کنه .... حالا شما قضاوت کنین کجاش عشقه؟؟؟؟؟

آقا یا خانم، شما بدجوری ناامیدی در حد بحرانی.

toghrol1

کاربر بیش فعال
وقتی کسی میخواد تلافی کنی بله اون دیگه عشق نیست...خودخواهیه...
اما اینکه گفتین تو این زمانه وجود نداره...وجود داره ولی خیلی کمه همیشه محبت به خدا بوده و هست و جائی که محبت خدا باشه مطمئنا عشق به هم نوع هم وجود داره هر چند خیلی کم...یک دلیلش هم همون خودخواهی ها است...
نمیشه از انسان هایی طلب عشق کنی که خدا دوست نیستن چون خدا منشا عشق و محبته...

toghrol1

کاربر بیش فعال
عشق ب همسر بهتره یا عشق ب برادر؟
ذات عشق یه چیزه محبت بیش از اندازه...هر دوش خوبه...البته باید در نظر داشت که عشق همیشه نقطه شروعش خدا است نه انسان...پس یا کسی خیلی خوبه و خدائیه که عاشقش میشن و یا یکیه که میخواین خدائیش کنین...

shoeibbbb

عضو جدید
عشق تو دنیا وجود نداره مگه دو جا... عشق مادر ب فرزند... عشق انسان ب خدا.... والسلام:gol:

toghrol1

کاربر بیش فعال
عشق تو دنیا وجود نداره مگه دو جا... عشق مادر ب فرزند... عشق انسان ب خدا.... والسلام:gol:
ببین دوست عزیز درسته که تو زمانه بدی گیر کردیم...ولی این دلیل نمیشه چیزهایی رو که هستن انکار کنیم...کلمه ای به نام عشق تعریف شده و وجود داره که بهترین نوعش عشق به خدا است...ولی اینکه به یکی از بنده های خدا محبت داشته باشیم و محبت کنیم اون هم زیاد این کجاش بده؟؟؟شاید شما یا هر کس دیگه ای نتونن همچین کاری بکنن ولی چنین حسی هست...من از رابطه های کوچه بازاری و خیابونیو احساسی نمیگم که ازشون بیزارم...نمیدونم چرا خیلی ها فکر میکنن عشق چیزی غیر از محبته...محبت خالصانه...بدون خودخواهی...بدون ریا...بدون هوسرانی...نقطه شروعش هم باید خدا باشه که در غیر اینصورت هوسه نه عشق...

YaZahra313

عضو جدید
ببین دوست عزیز درسته که تو زمانه بدی گیر کردیم...ولی این دلیل نمیشه چیزهایی رو که هستن انکار کنیم...کلمه ای به نام عشق تعریف شده و وجود داره که بهترین نوعش عشق به خدا است...ولی اینکه به یکی از بنده های خدا محبت داشته باشیم و محبت کنیم اون هم زیاد این کجاش بده؟؟؟شاید شما یا هر کس دیگه ای نتونن همچین کاری بکنن ولی چنین حسی هست...من از رابطه های کوچه بازاری و خیابونیو احساسی نمیگم که ازشون بیزارم...نمیدونم چرا خیلی ها فکر میکنن عشق چیزی غیر از محبته...محبت خالصانه...بدون خودخواهی...بدون ریا...بدون هوسرانی...نقطه شروعش هم باید خدا باشه که در غیر اینصورت هوسه نه عشق...
دقیقا چه خوب تحلیل میکنید عالیه

toghrol1

کاربر بیش فعال
با اینکه 6 سال زندگیم را در حیات دانشجویی سپری کردم هنوز پی نبرده ام افراد عشق را بیشتر دوست دارند یا هوس را...هنوز هم درک نمیکنم چرا باید دختر یا پسر با کسی حرف بزنند که عاشقش نیستند...وقتی اینها را میبینم فکر میکنم همه این افراد که تعدادشان تقریبا به اندازه تعداد دانشجویان است هوس را بیشتر دوست دارند...ولی فکری دیگر در من رخنه میکند...شایدخیلی ها در جستوی عشق راه را گم کرده اند....شاید عشق آنقدر هزینه بر است که هیچ کس سرمایه اش را صرف عاشقی نمیکند...و واقعا هم هزینه بر است...شاید به اندازه زندگی...

راستش را بخواهید در اطرافیانم و دوستانم کسی را نمیشناسم که عشق را برایم معنی کند...
اما این را میدانم...در روزگاری زندگی میکنم که فقط حال مهم است نه گذشته و نه آینده...روزگاری که مهم نیست کسی را دوست داشته باشی یا نه،مهم این است که دوستت داشته باشند...ای دریغ از این کوشش های بی سرانجام...ای دریغ از احساسی که صرف هوس میشود...ای دریغ از اندوهی که صرف خیال میشود...ای دریغ از حسرتی که حسرت می افزاید...ای دریغ از گذشته ای که آینده ای در پی ندارد...ای دریغ از پسری که غرورش را در پای ره گذری تباه گرداند...ای دریغ از دختری که احساسش را در مهمانخانه به حراج بگذارد...
و ای دریغ از لبخندهایی که برای هوس خرج میشود...

هنوز هم نمیدانم زندگی قویتر است یا مرگ ولی این را میدانم که در زندگی لحظه ای هست که میشود زنده بودن را حس کرد و آن لحظه ای است کهمیتوان پرواز کرد...اما نمیدانم آن لحظه به زندگی نزدیکتر است یا مرگ...اما هر چه هست باید چیز خوبی باشد که از لیلی و مجنون اینهمه تقدیر میشود...
زندگی لحظه تلخی است که در اوج خیال...خویش گم کرده ای و جای دگر میجویی...

خداوند میفرماید دل کسانی را که از عشق من خالی هستند به مهر کسانی گرفتار میکنم که بیهوده است و رنجشان میدهد...پس باید اول عاشق خدا بود قبل از اینکه عاشق مخلوق خدا بود...چون اگر با خدا نباشیم کسانی را دوست خواهیم داشت که استحقاق عشق رو ندارن...

I.R.IRAN

عضو جدید
سلام
قبلا اينجا يه چيزايي گفته بودم ، راستش الان به يه چيزاي تازه اي دارم ميرسم .

به نظر تكامل يافته ي من ، عشق چند قدم رفتن واسه يه قدم اومدن معشوقه . . .
حتما اين موضوع رو در مورد عشق خدا به ما آدما شنيديد .

عاشق هيچ وقت از دست عشقش ناراحت نميشه و هميشه به عشقش اميدواره و سريع اونو مي بخشه . . .

ميدونيد ، عشق يه چيزه . . . يگانه و واحد . . . ما آدما ميتونيم يه جورايي عشق خدا به بنده هاش رو بروز بديم . . .

toghrol1

کاربر بیش فعال
اینکه دنیامون پر شده از دروغ ها و دغل ها و فریب ها و نیرنگ ها...بماند
اینکه قلب آدما پر شده از خودخواهی و هوس و ریا و دورویی...بماند
اینکه مسیرمون رو از مسیر خدا کج کردیم دلمونروسپردیم دست غیر خدا...دست هوا و هوس ها ..بماند
اینکه روشن فکری رو به معنی نفی اسلام و قران تفسیر کردند...بماند
اینکه عشق های پاک جاشون رو داد به ناپاکی و خوخواهی...بماند
اینکه گذشت و ایثار و صداقت و روراست بودن به معنی کم ارزش بودن تعبیر میشن ...بماند
ما من هنوز هم فریاد خواهم زد
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر...یادگاری که در این گنبد دوارر بماند
هر چند عشقی نباشد(که هست) ولی زیبایی گل رز را نمی توان انکار کرد حتی در زمستان

toghrol1

کاربر بیش فعال
گفته میشود که عشق یافت نمیشود...گفته میشود همه اش دروغی بیش نیست...گفته میشود فقط در کتاب ها میتوان عشق را لمس کرد... چه بگویم در مورد افرادی که دلشان خانه عنکبوت ها شده است...
بگذریم...
اما عشق چیست؟؟؟ جواب همانی است که تو در پی آن هستی... ر کسی در دنیا پی کاریست یکی پی سیر کردن شکم...دیگری در پی ثروت اندوزی...یکی در پی هوا و هوس...و عشق یعنی آرامش و عاشق کسی است که در پی آرامش بی انتها ست

آخرین ویرایش:

toghrol1

کاربر بیش فعال
تار و پود وجود مرا از عشق به هم بافته اند...برای من عشق زنجیرزرینی است که آسمان را به زمین پیوند می دهد و هر زمان که این آتش مقدس فرو نشیند دیگر از وجود من اثری نخواهد بود...

delbaar

کاربر فعال
اومدم اینجا دیدم قبلا یه چیزایی هم گفتم..چقد تغییر کرده دیدم!..چقد امید داشتم قبلا...دلم گرفت:(

toghrol1

کاربر بیش فعال
آهای اوناییکه میگین عاشقین ولی به خاطر اونی که به قول خودتون دوستش دارین حاضر نیستین هیچ کاری بکنین... هر چیزی که پشت سر عشقتون گفته میشه زود باور میکنین و وقتی باو کردین نمیبخشین و مدام به روش میارین
آهای اونایی که ادعای عاشقی میکنین ولی تو عاشقی صداقت به خرج نمیدین
آهای اونایی که میگین عاشقین ولی عشقتون به جای شما یکی دیگه رو انتخاب میکنه
آهای اوناییکه ادای عاشقا رو درمیارین
بدونین یه جای کارتون میلگنه یا خواهد لنگید...
چون کسی که عاشقه گذشت و فداکاریش خیلی بالا میره
اونی که عاشقه آبروی عشقش رو حالا به هر بهانه ای نمیبره...
اونی که عاشقه وقتی دید عشقش با یکی دیگه اس میره و پشت سرش رو هم نگاه نمیکنه...
چون عشق یعنی گذشتن از خود به نفع دیگری... بقیه همه حسادت و هوسی بیش نیست
یا حق

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتی دل و جان بر سرِ کارت کردم
هر چیز که داشتم نثارت کردم

گفتم تو که باشی که کنی یا نکنی؟
این من بودم که بی قرارت کردم

#عطار