طعم مرغ.تخم مرغ.شیر.....................میوه........ ............ راضی هستید؟

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یک سوال دارم خواهشا اسپم نکنید .............................

آیا با این همه پولی که بابت تهیه ی مواد غذایی مثل مرغ.تخم مرغ.شیر. میوه و.... و..... میدهید از طعم شون راضی هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که تازگیها از بس مرغها بو و طعم دوا و آنتی بیوتیک میده اصلا نمیتونم بخورم.همینطور شیرها که قربونه طعمه آب و.... میوه ها و................

حالا سوالم اینه که آیا تو شهرهای دیگه هم وضع همینطوره یا فقط مختصه اصفهانه و اینکه راه پیگیریه این موضوع چیه ؟؟

اصلا راهی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم که مثل همه ی تاپیکهای دیگه وقت بگذارید.......................

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه جا همينجوريه

كلا طبيعت عوض شده

جدي ميگم

ما خودمون باغ داريم ، اما طعم ميوه ها عوض شده ، اصلا طعم قبل رو نداره

البته شركت هاي توزيع كننده هم زير آبي ميرن

يك شير خريديم داخلش آب بود

تخم مرغ ها كه ديگه زردي ندارند ،‌ اصلا زردي وسط تخم مرغ ديگه نيست ، قبول داريد ؟؟؟ خيلي كم رنگ شده ، ديگه رنگش مايل به سفيد شده

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همه جا همينجوريه

كلا طبيعت عوض شده

جدي ميگم

ما خودمون باغ داريم ، اما طعم ميوه ها عوض شده ، اصلا طعم قبل رو نداره

البته شركت هاي توزيع كننده هم زير آبي ميرن

يك شير خريديم داخلش آب بود

تخم مرغ ها كه ديگه زردي ندارند ،‌ اصلا زردي وسط تخم مرغ ديگه نيست ، قبول داريد ؟؟؟ خيلي كم رنگ شده ، ديگه رنگش مايل به سفيد شده

قبول دارم اما فکر نمیکنم همه جا اینطور باشه.......
حالا به نظرتون چاره چیه؟
فکر میکنم یکی از دلایله اینکه ایرانیها روز به روز آمار مریضیاشون میره بالا همینهاست..................................نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز

قبول دارم اما فکر نمیکنم همه جا اینطور باشه.......
حالا به نظرتون چاره چیه؟
فکر میکنم یکی از دلایله اینکه ایرانیها روز به روز آمار مریضیاشون میره بالا همینهاست..................................نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نميدونم والا ... شايد همه جا اينجوري نباشه

چاره اي نيست ، يعني من چاره اي نمي بينم ، مگر اينكه همه ملت باهم همه كارخونه ها رو تحريم كنند و چيزي نخرند

منم فكر ميكنم آمار مريضي ها واس همين باشه . . .

يك كليپ صوتي از يك استاد دانشگاه گوش دادم درباره همين چيزا ميگفت

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال دارم خواهشا اسپم نکنید .............................

آیا با این همه پولی که بابت تهیه ی مواد غذایی مثل مرغ.تخم مرغ.شیر. میوه و.... و..... میدهید از طعم شون راضی هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که تازگیها از بس مرغها بو و طعم دوا و آنتی بیوتیک میده اصلا نمیتونم بخورم.همینطور شیرها که قربونه طعمه آب و.... میوه ها و................

حالا سوالم اینه که آیا تو شهرهای دیگه هم وضع همینطوره یا فقط مختصه اصفهانه و اینکه راه پیگیریه این موضوع چیه ؟؟

اصلا راهی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم که مثل همه ی تاپیکهای دیگه وقت بگذارید.......................

همینقدر کلا خدمتتون بگم که اگر شما به کارخانجات صنایع غذائی تشریف ببرید و از نزدیک اونجاها رو ببینید دیگه هیچ غذائی رو نمیخورید !! :razz:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو یک برنامه اشپزی میگفند که الان 60 ساله تو استرالیا دادن داروهای هورمونی به مرغ ها غیر قانونی اعلام شده اما باز هم تو ایران این کار رو میکنن
وقتی میگن من 200 اسل عقب هستیم همینه دیگه!!!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینقدر کلا خدمتتون بگم که اگر شما به کارخانجات صنایع غذائی تشریف ببرید و از نزدیک اونجاها رو ببینید دیگه هیچ غذائی رو نمیخورید !! :razz:
ما تو یک انبار پخش مواد غذائی کار میکردیم باور کن موش ها به پلاستیک تخمه ها حمله کرده بودند همه جاش پر از فضله موش شده بود
تازه یک بار باورتون نمیشه تو یک کارخونه ویفر سازی متوجه میشوند که توری مربوط به ویفر گرفته بازش میکنند میبینند یک چیزهای ریز جلوشو گرفتند میبینن یک چیزهای شبیه به چنگاله و چند چیز ریز دراز پیدا میکنند متوجه میشوند موش تو ارد بچه بدنیا اورده وقتی ارد رو با سایر موارد دوباره اسیاب کردند بچه هاش اسیاب شدند و تنها چنگال ها و دمش مونده!!

فقط خط تولید اون روز رو امحا کردند بدون شستشو و ضد عفونی از فردا دوباره تولید کردن
من از اون روز دیگه ویفر نخوردم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تو یک انبار پخش مواد غذائی کار میکردیم باور کن موش ها به پلاستیک تخمه ها حمله کرده بودند همه جاش پر از فضله موش شده بود
تازه یک بار باورتون نمیشه تو یک کارخونه ویفر سازی متوجه میشوند که توری مربوط به ویفر گرفته بازش میکنند میبینند یک چیزهای ریز جلوشو گرفتند میبینن یک چیزهای شبیه به چنگاله و چند چیز ریز دراز پیدا میکنند متوجه میشوند موش تو ارد بچه بدنیا اورده وقتی ارد رو با سایر موارد دوباره اسیاب کردند بچه هاش اسیاب شدند و تنها چنگال ها و دمش مونده!!

فقط خط تولید اون روز رو امحا کردند بدون شستشو و ضد عفونی از فردا دوباره تولید کردن

آره

يكي از آشنا هاي ما رفته كارخانه سوسيس و كالباس (درست نوشتم :دي )

بعد تعريف ميكرد ميگفت اونجا موش و سوسك پر بود ، ميگفت وضع گندي بود كه اگه ببيني ديگه هيچي نميخوري

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو یک برنامه اشپزی میگفند که الان 60 ساله تو استرالیا دادن داروهای هورمونی به مرغ ها غیر قانونی اعلام شده اما باز هم تو ایران این کار رو میکنن

سال سوم دبيرستان كه بودم ، يك معلم شيمي داشتيم

خدايش خيلي معلم با سوادي بود

بعد اون تركيب هاي شيمياي اين هرمون ها و مواد نگه دارنده و ... مينوشت پاي تخته ، بعد دربارش توضيح ميداد

اصلا اگه بدونيد چه مواد شيمياي مضري توي اين خواركي ها به كار ميبرند

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

اخه عزیز مگه فقط ویفره که مشکل داره !

چند هفته قبل رفته بودم به یه کارخونه کنسانتره میوه ! چیزهائی اونجا دیدم که تصمیم گرفتم هیچوقت ابمیوه نخورم .

پس در این مملکت چی باید بخوریم ؟؟!! گشنه پلو با خورش دل ضعفه ؟!!! :surprised:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وای خدایا راست میگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعانکه......................................
بهتره بفرمایید تو این مملکت بمیریم دیگه..............................................

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

آخه چرا یعنی هیچ جایی هیچ مسیولی هیچ .... واسه نظارت وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا چرا؟ مگه دشمن مردم هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخه چرا یعنی هیچ جایی هیچ مسیولی هیچ .... واسه نظارت وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا چرا؟ مگه دشمن مردم هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معذرت میخواهم اینو میگم اونها خودشون یک مشت نفهمند و مردم نفهم تر از اونها

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
معذرت میخواهم اینو میگم اونها خودشون یک مشت نفهمند و مردم نفهم تر از اونها

نه عزیز حالا من و شما که میفهمیم چه کار تونستیم بکنیم؟
مردم می ترسند؟ مردم ما دیگه حوصله ی پرپر شدن عزیزانشون را ندارند......... به هر حال اینجا یک مملکته آزاده میدونی که............

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که از تخم مرغ ها راضی نیستم .......زرده تخم مرغ رنگش زرد نیست رنگشون پریده............

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

وای خدا رو شکر من از بچگی از ویفر و کیک و ازینجور چیزا بدم میومد.... خدایا شکرت :D

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
طعمشون که هیچ از اول خراب بود ............. نمیدونم چه بلایی سره این مرغ های بی چاره میارن........

هنوز هم در پرورش طيور از هورمون استفاده مي شود

مصرف گوشت مرغ به دليل استفاده از آنتي بيوتيکها و هورمونها بعنوان محرک رشد براي انسان زيان آور است کارشناسان مي گويند اين مواد که با هدف افزايش در آمد توسط صاحبان مرغداري ها براي رشد سريع به جوجه ها داده مي شود موجب مشکلاتي براي دستگاههاي ايمني بدن انسان مي شود دکتر شهاب قاضي دکتراي تغذيه طيور و عضو هيات علمي دانشکده کشاورزي کرمانشاه گفت : مصرف گوشت مرغ باعث مقاوم شدن بدن انسان در برابر آنتي بيوتيکها مي شودوي در گفت و گو با ايرنا افزود : آنتي بيوتيکها از جمله داروهايي هستند که در مرغداري ها به عنوان محرک رشد استفاده مي شود وي گفت : افرادي که گوشت مرغ زياد مصرف مي کنند اگر بيمار شوند و آنتي بيوتيک دريافت کنند به علت ميزان بالاي آنتي بيوتيک در بدن ، بدن آنان در برابر اين دارو مقاوم شده که اين امر ممکن است باعث طولاني شدن دوره درمان شود دکتر قاضي اضافه کرد صاحبان مرغداري ها در پرورش طيور داروهاي مکمل يا تقويتي استفاده مي کنند که بايد يک هفته تا ده روز قبل از کشتارمصرف آنها را قطع کنند که متاسفانه در اکثر موارد اين کار انجام نمي شود وي گفت : از سوي ديگر مديريت بد برخي واحدهاي پرورش طيور منجر به رعايت نشدن مسايل بهداشتي شده که نحوه کشتار و فرآوري بعد از کشتار تا زمان عرضه مرغ به بازار مصرف باعث بروز برخي از بيماريها مانند سالمونلا مي شود وي افزود بيماري سالمونلا اثرات ثانويه براي انسان دارد که با عوارضي مانند اسهال ، استفراغ ، تهوع و سرگيجه همراه است و درحالت هاي پيشرفته منجر به مرگ مي شود وي دليل بوي بد گوشت مرغ را استفاده از پودر ماهي بعنوان منبع پرو تئني ذکر کرد و افزود در صد مصرف پودر ماهي محدوديت دارد و بايد در رنجهاي خاصي مصرف شود که مصرف زياد پودر ماهي موجب بوي بد گوشت مرغ مي شود دکتر احمد باباخاني دامپزشک مي گويد مرغدار پس از تهيه جوجه يک روزه با ماشين حمل مخصوص جوجه را به مراکز پرورش منتقل کند و تمهيدات لازم از قبيل جيره غذايي ، بهداشت ، تهيوه مناسب واکسيناسيون و درمان به موقع بايد از اساسي ترين کارهاي اداره يک واحد مرغداري باشد وي گفت : دوره پرورش در مرغداري گوشتي چنانچه استانداردهاي لازم رعايت شود حداکثر 45 روز است ولي با توجه به شرايط بومي کرمانشاه اين دوره گاها تا 65 روز در نوسان است باباخاني افزود : اگر واکسيناسيون انجام نشود بيماريهاي مانند آنفلونزا برونشيت نيوکاسل ( بيماري ويروسي که سويه عصبي ، احشايي ، و تنفسي دارد ) باعث تلفات مرغها مي شود باباخاني گفت : مرغ بعد از اينکه مراحل کشتاري را طي کرد به داخل يک مخزن آب يخ وارد مي گردد تا دماي بدنش سرد گردد و از فساد موقتي جلوگيري شود در غير اينصورت ميکروبها فعال شده و فساد سريع مي شود وي افزود دروه نگهداري مرغ در آب کوتاه باشد چنانچه اين مدت زياد باشد تغييراتي در گوشت مرغ صورت مي گيرد که باعث ريش ريش و لزج شدن گوشت مرغ مي شود دکتر ولي الله واعظي مدير کل دامپزشکي استان گفت : مرغداري که شرايط نظام دامپروري را رعايت کرده باشد بايد سيستم ساخت سالن و تهويه فراهم باشد کل سيستم مثل آبخوري و دانخوري اتوماتيک باشد از مشاورين دامپروري و دامپزشکي استفاده شود نهاده ها را از منابع رسمي تهيه و واکسيناسيون را به موقع انجام دهد واعظي اضافه کرد ضايعات کشتار گاههاي مرغ به عنوان خوراک وارد چرخه غذايي مرغ مي شود و اين دوره همچنان ادامه داشته و حالت تصاعدي پيدا مي کند و به همين خاطر بايد از خوردن چربي طيور پرهيز کرد وي گفت : با توجه به نظارتي که از سوي دامپزشکي کشور نسبت به توليد و توزيع نهاده هاي طيور انجام مي شود تا تاريخ هيچگونه مواد افزودني غير مجاز از جمله هورمونها در مرغداريها ي کشور مصرف نشده است واعظي افزود : آنتي بيوتيکها مصرفي نيز مربوط به گله هايي است که دچار بيماري شده و يک هفته قبل از کشتار مصرف آن قطع مي شود مدير کل دامپزشکي استان افزود مرغهايي که بد بو و لزج هستند استاندارد نبوده و نبايد استفاده شود پزشکان معتقدند فرآورده هاي خام دامي از جمله مرغ بايد بانظارت بهداشتي توليد کشتار فرآوري و عرضه شود

http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=2550

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که اینجا لبنیات محلیشو می خریم... از شیر و پنیر و کره و غیره...(شماله دیگه :) ) من که لب به شیر و پنیر پاستوریزه نمی زنم... حیف آدم بخواد اینا رو بخوره... مرغ و گوشت هم مستقیما از دامداری تهیه می شه که تازه باشه... :D البته نه همیشه...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که اینجا لبنیات محلیشو می خریم... از شیر و پنیر و کره و غیره...(شماله دیگه :) ) من که لب به شیر و پنیر پاستوریزه نمی زنم... حیف آدم بخواد اینا رو بخوره... مرغ و گوشت هم مستقیما از دامداری تهیه می شه که تازه باشه... :D البته نه همیشه...

خوش به حالتون

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها غیرقانونی با غذای مرغها هورمون استفاده می کنن.... معمولا اگه مرغ بدون هورمون بخواد پرورش داده بشه 45 روزه دوره رشدش کامل نمی شه و بیشتر از 50 روز طول می کشه

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

خوش به حالتون خیلی دلم میخواد از اصفهان برم یک شهر دیگه یا طرفا شمال یا شیراز......................... اصفهان همه جوره بد شده............................ آب و هوا که نگو افتضاحه.............شلوغیش که هیچی نگم بهتره....................... سال تا سال که بارون نمیاد.....................مواد غذایی شم جای خود داره................................. من نمیدونم نصف جهان که میگن همینجاست هنوز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما هم از شیرو لبنیاتمون راضی هستیم ............. همه چیزمون عالیه ............ فقط یکمی تخم مرغ هامون اشکال دارن.....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوش به حالتون خیلی دلم میخواد از اصفهان برم یک شهر دیگه یا طرفا شمال یا شیراز......................... اصفهان همه جوره بد شده............................ آب و هوا که نگو افتضاحه.............شلوغیش که هیچی نگم بهتره....................... سال تا سال که بارون نمیاد.....................مواد غذایی شم جای خود داره................................. من نمیدونم نصف جهان که میگن همینجاست هنوز؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما مردم تا اسم یه شهر به زیبایی شهره می شه همچین هجوم میاریم بهش که دیگه جا سوزن انداختن نمونه و چهره ش زشت شه...