طراحي بدنه موشك

reza_13542003

عضو جدید
من در مورد بدنه (فقط بدنه ) موشك دارم ، تحقيق مي كنم و( طراحي و ساخت)
اگه كسي مي دونه كه چطور و از كجا بايد شروع كنم و منو راهنمايي كنه ممنون ميشم.

ali.fatemi4

عضو جدید
من در مورد بدنه (فقط بدنه ) موشك دارم ، تحقيق مي كنم و( طراحي و ساخت)
اگه كسي مي دونه كه چطور و از كجا بايد شروع كنم و منو راهنمايي كنه ممنون ميشم.
سلام بر شما!
طراحی بدنه ی موشک به این راحتیا هم نیست!
به نظر من بایستی اول بحث های مربوط به شوک های عمودی و مایل رو بدونین که در این مورد میتونین از کتاب دینامیک گاز جان یا کتاب آئرودینامیک اندرسون کمک بگیرین!
لینک های دانلود این دوتا کتاب هم فکر کنم توی بخش دانلود کتاب همین تالار باشن!
اگه بخواین بدنه ی موشک به شکل کامپوزیتی باشه (که بهتره و کلی فواید داره) بایستی بحث های مربوط به سازه های هوایی رو هم بدونین! که میتونین از کتاب مگسون کمک بگیرین!
و کلی چیزای دیگه که مراحلش بعد از این دوتاس!

reza_13542003

عضو جدید
ممنون از ابت راهنماي
اين كتابي رو كه در مورد موشك هاي كامپوزيتي رو كه گفتين ، لطفا اسمشو كامل بگيد و يا اگه لينكشو معرفي كنيد خيلي ممنون مي شم .

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از موارد مهم در طراحی بدنه موشک ارتعاشات بدنه هستش که ناشی از اثرات ایرو الاستیسیته هستش

محمد137375

عضو جدید
پاسخ به درخواست

پاسخ به درخواست

سلام دوست عزیز درخواستتو خوندم معلومه خیلی به این کار علاقه داری
خب دوست من قبل از هرکاری باید بدونی اگه قصدت ادامه این کاره بدون که خیلی خطرناکه هم از نظر جانی و هم سیاسی خود دانی
دوست من اول از هرکاری تاجایی که میتونی از اینترنت استفاده کن بخصوص سایت های خارجی که اطلاعات خیلی خوبی بهت میدن البته باید به زبان تسلط داشته باشی و همچنین فیلتر شکن برای دیدن فیلم ومستندهای مربوطه.
دوست عزیز منم خیلی به ساخت موشک علاقه دارم والان دارم روی پروژه موشک سوخت مایع کار میکنم که حدود یک سال ونیم دیگه تموم میشه درسته زمانش زیاده اما درعوض یه تحول جدید در خودم وساخت موشک های دست ساز داره انشاالله
1-حتما بااینترنت کارکن
2-خریدن کتاب یادت نره(البته اگه واقعا میخوای یک موشک درست کنی)اسم بعضی از کتاب ها رو بهت میگم
3-تذکر(اینو بدون که خیلی هزینه بدنبال داره)
4-درساتو بخون وفقط فکروذهنت موشک نباشه من الان رشته ام زمین شناسی ترم اوله وبااین حال که درسام خیلی سخته میخونمشون ودرکنارش باموشک کارمیکنم
5- درساخت موشک لجباز نباش چون کارراحتی نیست
6-مواضب خودت باش که ساخت موشک موجب غرور میشه که در اخر نابودت میکنه
این آدرس ایمیلم samra@iran.ir واسه تبادل نظر حتما ایمیل بفرس
من خودم از این کتابا استفاده میکنم که به سختی ازتواینترنت گیرشون آوردم
1- طراحی موشک تاکتیکی 2-آیرو دینامیک موشک های تاکتیکی 3- روش های تقریبی برای آیرودینامیک غیرخطی
4- روش های تقریبی برای آیرودینامیک خطی
البته اگه بخوای میتونم شماره ی مترجم یکی از کتابا رو بهت میدم تا از خودش هر کتاب رو که نیاز داری بخری برات بفرسته
دوست من این کتابا که گفتم هنوز نخر بذار که بیشتر با موشک سازی آشنا بشی بعد چون خیلی گیج کننده هستن وچون تو رشته تخصصیت نیست هنوز به این کتابا نیاز نداری
برای شروع کار از موشک کاغذی استفاده کن که خیلی راحته ومیتونی نحوه ساختشو از اینترنت در بیاری
هرقسمت رو گیر کردی ازتواینترنت درش بیار
بعدا واسه کار از سوخت نیترات پتاسیم استفاده کن فعلا زوده و با پیشرفت خودت که حدود 6 ماه کار دیگه است سوختتو عوض میکنی و از سوخت قویتری استفاده کن که هزینش خیلی زیاده برای مثال کلرات پتاسیم 250 گرمش 12000 تومن است
خب دوست من بهت پیشنهاد میدم دنبال این کار نری خیلی خوب نیست دوست من خدا خودش روزی مون میده ونیاز نیست با یه کار عجیب وخطرناک دنبال پول آن چنانیش بشیم
چون تو بار اولته به احتمال زیاد شوق زیادی داری و دوس داری که حتما این کار رو کنی اما بدون کار نفس اماره ست گول نخور خودت بعدا در آینده حسرت میخوری موفق باشی