ضریح جدید امام حسین علیه السلام

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tehranUNIVERSITY

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
پس از پايان ساخت ضریح جدید امام حسین(ع) در هفته گذشته، از امروز سه‌شنبه 11 مهر ماه تا 25 مهر ماه عموم علاقمندان و ارادتمندان به سیدالشهداء می‌توانند با حضور در محل کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع)(مدرسه علمیه معصومیّه قم) از آن بازدید کنند.

ساعات بازدید از ضریح مطهر امام حسین(ع) نیز هر روز از ساعت 8 صبح تا 8شب اعلام شده است.

در روزهای گذشته مراجع عظام تقلید، حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی، موسوی اردبیلی و تعدادی دیگر از علمای قم با حضور در محل کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع) از نزدیک در جریان چگونگی ساخت آن قرار گرفتند.

به گفته مسئولان ساخت ضریح مطهر امام حسین(ع) بعد از بازدید عمومی از ضریح که به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت قرار است با راه اندازی کاروانی این ضریح مطهر در استان‌های مختلف کشور مورد بدرقه مردم قرار گیرد و در نهایت در مدت زمانی بین عاشورا و اربعین حسینی امسال این ضریح با انتقال به کربلای معلی در حرم امام حسین(ع) نصب و جایگزین ضریح فعلی شود.

http://mov.tebyan.net/1389/03/zarih emam68816.flv

====================================================================

اللهم ارزقنا زیارة الحسین فی الدنیا و شفاعة الحسین فی الاخرة

پیوست ها

• IMG_7196.jpg
    IMG_7196.jpg
    35.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_7199.jpg
    IMG_7199.jpg
    37.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من تو تلویزیون مراحل ساختش رو دیدم...استاد فرشچیان چنان با عشق در مورد این پروژه صحبت می کرد که آدم صفا می کرد!! بیشترین میزان طلای استفاده شده واسه ساخت ضریح با نذورات مردم تهیه شده...خیلی کیف داره آدم بگه منم تو ساخت ضریح سهمی داشتم، حتی به اندازه ی یه مثقال طلا!!

ایشالا ضریح رو تو کربلا لمس کنیم...:gol:

علی قوامی

عضو جدید
من تو تلویزیون مراحل ساختش رو دیدم...استاد فرشچیان چنان با عشق در مورد این پروژه صحبت می کرد که آدم صفا می کرد!! بیشترین میزان طلای استفاده شده واسه ساخت ضریح با نذورات مردم تهیه شده...خیلی کیف داره آدم بگه منم تو ساخت ضریح سهمی داشتم، حتی به اندازه ی یه مثقال طلا!!

ایشالا ضریح رو تو کربلا لمس کنیم...:gol:

قصد قیاس ندارم ولی بت های بزرگ هم توسط نذورات عوام جاهل در زمان بت پرستی بنا میشدن. :redface:
نمیدونم وقتی آهن و چوب رو لمس میکنین چه حسی بهتون دست میده.
حتما حس تلقینش اینقدر بالا هست که با لمس یک ضریح انرژی میگیرین.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
قصد قیاس ندارم ولی بت های بزرگ هم توسط نذورات عوام جاهل در زمان بت پرستی بنا میشدن. :redface:
بنده هم قصد قياس ندارم ولي لحن شما شبيه لحن يكي ديگر از دوستانتون هست البته همونطور كه معلومه اصلا قصدم قياس نبود!!
چطور شما به چيزهاي خوب كه فكر ميكنين انرژي ميگيرين؟؟ اينم فكر كنيد همون حسه خوبه.اصلا شمايي كه تا به حال چنين تجربه اي نداشتي چرا نظر ميدي؟ فكر كن تلقين هست نه جاي شما رو ميگيره نه به شما آسيب ميزنه اين از ديد انرژي گرفتني كه مطرح كردين
اگر هم ميخوايد اين كار رو بت پرستي بدونيد كه بارها متوجه شدين كه اينطور نيست ولي اگه اصرار دارين كه اينطوره تو تاپيك رفيقت در مورد اين موضوع بحث رو ادامه بده

علی قوامی

عضو جدید
بنده هم قصد قياس ندارم ولي لحن شما شبيه لحن يكي ديگر از دوستانتون هست البته همونطور كه معلومه اصلا قصدم قياس نبود!!
چطور شما به چيزهاي خوب كه فكر ميكنين انرژي ميگيرين؟؟ اينم فكر كنيد همون حسه خوبه.اصلا شمايي كه تا به حال چنين تجربه اي نداشتي چرا نظر ميدي؟ فكر كن تلقين هست نه جاي شما رو ميگيره نه به شما آسيب ميزنه اين از ديد انرژي گرفتني كه مطرح كردين
اگر هم ميخوايد اين كار رو بت پرستي بدونيد كه بارها متوجه شدين كه اينطور نيست ولي اگه اصرار دارين كه اينطوره تو تاپيك رفيقت در مورد اين موضوع بحث رو ادامه بده

من نظرات شما و یکی دیگه از دوستاتون رو میخونم میدونی یاد کی میوفتم؟ :D
یاد آیت الله علم الهدی، هرجا میره تاکید میکنه، کل مخالف های ما تو کشور،1000 نفرند و خیلی کم هستند و....
چند جا نوشته هاتون رو دیدم از هرکدوم از مخالف های فکریتون نقل قول میگیرین،اولش میگین شبیه این کاربری، شبیه اون کاربری، واقعا فکر کردین بیشمارین و بقیه در اقلیت. :surprised:

منم با حس خوب بودنش مشکلی ندارم، بت پرست هم نسبت به بتش حس خوبی داشت، از پرستش بت زجر که نمیکشید.
حتما انسان ها از بت ها چیزهایی میدیدن که بت پرستی هزاران هزار سال قدمت داشته، قدمت بت پرستی رو فقط به حساب جهل میذاری یا مطمئنی بت حس خوبی نمیداده؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من نظرات شما و یکی دیگه از دوستاتون رو میخونم میدونی یاد کی میوفتم؟ :D
یاد آیت الله علم الهدی، هرجا میره تاکید میکنه، کل مخالف های ما تو کشور،1000 نفرند و خیلی کم هستند و....
چند جا نوشته هاتون رو دیدم از هرکدوم از مخالف های فکریتون نقل قول میگیرین،اولش میگین شبیه این کاربری، شبیه اون کاربری، واقعا فکر کردین بیشمارین و بقیه در اقلیت. :surprised:

منم با حس خوب بودنش مشکلی ندارم، بت پرست هم نسبت به بتش حس خوبی داشت، از پرستش بت زجر که نمیکشید.
حتما انسان ها از بت ها چیزهایی میدیدن که بت پرستی هزاران هزار سال قدمت داشته، قدمت بت پرستی رو فقط به حساب جهل میذاری یا مطمئنی بت حس خوبی نمیداده؟
آره شما و رفيقاتون جدا از همين فقط نميدونم چطور با اومدن اون هزارتا يوزر جديد ساخته ميشه و شما ميشين بيشمار البته منظورم به قديميهايي مثل شما نيست!!
بحث زجر كشيدن يا نكشيدن نيست بحث منطقي هست كه پشت اون پرستش وجود داره كه پشت بت پرستي پوچه ولي پشت خدا پرستي عين منطق
پ.ن:هر پست نامرتبطي با اين تاپيك من بعد پاك ميشه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

اولاً ما با لمس ضریح فقط انرژی نمی گیریم...آرامش می گیریم...اصلاً ضربان قلبمون تنظیم میشه...و کلی چیزهای دیگه که فقط یک عاشق میفهمه!

ثانیاً این ضریح، آهن و چوبِ خالی نیست...به قول جنابعالی بت نیست!! بت موجودیتش از سنگ و چوبه ولی ما یه حقیقت همیشه زنده ای میشناسیم که نظیرش تو تاریخ نیست و این ضریح مارو به یاد اون حقیقت میندازه...واسه همین واسمون مقدسه...مقدس!!!

شما مثلاً(!!) قصدت قیاس نیست ولی داری بت رو که دست ساز بشره با حسین(ع) که یک امت و یک دین و منش و کلی مفاهیم انسانی رو از نو زنده کرد و موجودیت بخشید یکی می کنی!!

اگه لمس این ضریح به ما شیعیان انرژی میده و واسش خروار خروار طلا و نقره نذر می کنیم به خاطر تقدسشه و به خاطر اینکه تجسّم یک حقیقت همیشه زنده ست به نام حسین!!

یه مثال: یه عاشق با دیدن کوچکترین نشونه از معشوقش(حتی یک دستمال) یادش میفته و انرژی می گیره...حالا معشوقی به این عظمت و با این ضریح زیبا چطور میتونه عاشقان رو به وجد نیاره؟؟!!
-----------------------------------
متاسفانه از پست من فقط مفاهیم سطحی/مادی برداشت کردین که به خاطر بیگانه بودنتون با مفاهیم معنویه!! ایرادی بهتون وارد نیست...بعضی مرام های شیعیان در تخیّل سایر ادیان نمیگنجه!

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
Cheghadar pool in zarih shod?
Behtar naboud kharj zelzeleh zadeh gan Azerbaijan mikardam ta tir o takhteh ?
بهتر نبود بودجه آموزش و پرورش رو به زلزله زدگان اختصاص ميداديم؟
هرچيزي جاي خودش رو داره.ما نميتونيم بگيم مردم پولشون رو كجا صرف كنند گرچه كمك به ساخت اين ضريح هيچ منافاتي با كمك به زلزله زدگان نداره ضمن اينكه اصلا اين دو حادثه باهم قرابت زماني هم ندارند!!
مطمئن باشيد كسي كه دست خير داره خدا خودش اينقدر ميرسونه بهش كه دست خيرش قطع نشه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا امام حسین چقدر مظلومه ... :cry:

همه دار و ندارش همه عزیزانش جونش رو برای آدم کردن ما در راه خدا قربانی کرد

برای احیای امر به معروف و نهی از منکر ...

امتش دارن به خاطر شکم گرسنه کافر میشن

اون وقت یه عده از نون مردم طلا میسازن که به اسم امام به منافع خودشون برسن

من شک ندارم که ما با این کارا مورد لعنت اهل بیت قرار می گیریم

خودم شخصا به یکی از مسئولین ساخت این ضریح ها به شدت انتقاد کردم و اون خودشو با گفتن این جمله توجیه میکرد ! : ما این کارا رو برای ارج نهادن به شعائر اسلامی انجام میدیم !!!!!!!!

شعائر ؟؟؟؟؟؟

آقای به اصطلاح روحانی و نماینده ی دین ! شما هنوز در خم کوچه ی اول موندین ! شما هنوز معنی کلمه شعائر رو نمیفهمین !!!! چه برسه به این که بخواین معنی اسلام رو به مردم بفهمونین !

من فاتحه ی اون اسلامی که تو نمایندشی خوندم !!!!

خداوند 124 هزار پیامبر و 14 معصوم رو برای آدم کردن منو شما فرستاد !

فقط و فقط همین یک امام همین امام حسین علیه السلام که جان خودم و پدر و مادرم فداش بشه چقدر فداکاری کرد ؟ همه چیزش رو داد تا معنی اسلام رو به تو بفهمونه !

تو جامعه ای که فقر مالی و فرهنگی به قدر مردم رو تو منگنه قرار داده که منکر همه چیز شدن شما می خوای با این طلاها شعائر اسلامی رو حفظ کنی ؟ می گی تمام دنیا چشمشون به این تزئینات بیوفته به این نتیجه می رسن که ما به دینمون خیلی اهمیت می دیم ؟

خاک بر سر من که تو الگوی زندگیم باشی !

من از تو تقلید نمی کنم !

تو مسلمان نیستی

این جامعه هم رنگی از اسلام نداره !

من آرزو دارم پیرو اون امای باشم که گفت فقر همسایه ی دیوار به دیوار کفر است

اون امامی که همه ی بودجه ی دولت تو دستش بود ولی دمپایی پارش رو وصله می زد و فقط دو پیراهن داشت یکی برای تابستان و یکی برای زمستان !

اون امامی از غصه ی مشکلات مردم آرامش نداشت

اگر برای گرسنه غذا نمی برد اگر برای یتیمان پدری نمی کرد شب خوابش نمی برد

همون رهبری که وقتی وارد خونه ی اون خانواده ی فقیر شد تمام کارای خونشون رو انجام داد و بعد صورتش رو از خوف الهی نزدیک آتیش گرفت و خودش رو به خاطر وجود فقر تو جامعش بازخاست و سرزنش کرد و آتش جهنم رو به خودش یادآوری کرد ....

و هزار مثال دیگه ...

پیشوای من اینه نه تو !

تکنو کرات

اخراجی موقت

خودم شخصا به یکی از مسئولین ساخت این ضریح ها به شدت انتقاد کردم و اون خودشو با گفتن این جمله توجیه میکرد ! : ما این کارا رو برای ارج نهادن به شعائر اسلامی انجام میدیم !!!!!!!!

شعائر ؟؟؟؟؟؟

آقای به اصطلاح روحانی و نماینده ی دین ! شما هنوز در خم کوچه ی اول موندین ! شما هنوز معنی کلمه شعائر رو نمیفهمین !!!! چه برسه به این که بخواین معنی اسلام رو به مردم بفهمونین !

فقط و فقط همین یک امام همین امام حسین علیه السلام که جان خودم و پدر و مادرم فداش بشه چقدر فداکاری کرد ؟ همه چیزش رو داد تا معنی اسلام رو به تو بفهمونه !

تو جامعه ای که فقر مالی و فرهنگی به قدر مردم رو تو منگنه قرار داده که منکر همه چیز شدن شما می خوای با این طلاها شعائر اسلامی رو حفظ کنی ؟ می گی تمام دنیا چشمشون به این تزئینات بیوفته به این نتیجه می رسن که ما به دینمون خیلی اهمیت می دیم ؟

من از تو تقلید نمی کنم !

تو مسلمان نیستی

اون امامی که همه ی بودجه ی دولت تو دستش بود ولی دمپایی پارش رو وصله می زد و فقط دو پیراهن داشت یکی برای تابستان و یکی برای زمستان !

همون رهبری که وقتی وارد خونه ی اون خانواده ی فقیر شد تمام کارای خونشون رو انجام داد و بعد صورتش رو از خوف الهی نزدیک آتیش گرفت و خودش رو به خاطر وجود فقر تو جامعش بازخاست و سرزنش کرد و آتش جهنم رو به خودش یادآوری کرد ....

و هزار مثال دیگه ...

پیشوای من اینه نه تو !
دوست خوبم واضح توضیح می دین مرسی.مخالفین؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم واضح توضیح می دین مرسی.مخالفین؟

بله به شدت مخالم !

امام حسین این طلاها رو از ما نخواسته

خواسته آدم باشیم وجدان داشته باشیم

گفته اگر مسلمان نیستید لااقل آزاده باشید

از ما خواسته به فکر شکم گرسنه همسایمون باشیم نه پز دادن جلوی سنی ها و سایر مذاهب !

تکنو کرات

اخراجی موقت
بله به شدت مخالم !

امام حسین این طلاها رو از ما نخواسته

خواسته آدم باشیم وجدان داشته باشیم

گفته اگر مسلمان نیستید لااقل آزاده باشید

از ما خواسته به فکر شکم گرسنه همسایمون باشیم نه پز دادن جلوی سنی ها و سایر مذاهب !
​فایده نداره برا کی توضیح بدیم یا پستتو حذف می کنن یا کلا حذفت می کنن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شعائر ؟؟؟؟؟؟

من از تو تقلید نمی کنم !

تو مسلمان نیستی

و هزار مثال دیگه ...

پیشوای من اینه نه تو !
اگه فقر کفر میاره...نابودی حرم حسین(ع) و اینکه ما هیچ قطب مذهبی نداشته باشیم که دل بدیم به دلش، حبّ حسین رو از بین میبره!! کم کم همین شور هم پر میزنه و میره و شعور هم خداحافظ!!

باشه ما میذاریم حرم حسین هم مثل بقیع کم کم نابود بشه...اثری ازش نمونه...بعد هی تو کتابا از حسین میگیم و آرمانش ولی جایی نداریم نشون بچه هامون بدیم و بگیم بچه ها این آزاده اینجاست!!

داری از نهایت احساست حرف می زنی...چرا به کعبه رسیدگی کنن؟؟!! این همه مسلمون دارن گوشه گوشه ی دنیا از فقر جون میدن!! کعبه نماده...باید وقتی بهش نگاه میکنی جون بگیری، نه اینکه به یه ویرانه نگاه کنی و عظمتی نبینی! ظاهر و باطن باید شکوهمند باشه!!!

باید نمادهای مذهبی حفظ بشه واسه تمام دوران...باید شکوه و عظمت داشته باشه که درخور آزاده ای مثل حسین باشه!!

مثل اینه که بگی چرا جاده ی فلان جارو آسفالت کنیم وفتی مردم دارن از گرنسگی می میرن؟! میشه با جاده خاکی هم سر کرد!! در صورتی که همین حاده رو بهت تو فلان شبکه نشون بدن میگی اه اه اینه مملکتمون؟؟!! چه داغونه...

نمادهای اسلامی هم همینجور...نماینده ی اسلامن...باید ظاهرشون درخور باطنشون باشه!! موریانه زده داره ضریح رو میخوره بعد ما ولش کنیم...

در ضمن اکثر هزینه هارو مردم با جون و دل دادن!! خیرینی که مدرسه میسازن و به فقرا کمک میکنن اینجور وفتا هم از راه می رسن! فکر نکنید اون خیرین فکر و ذکرشون شده ضریح و حالا دیگه ملت مستضعف رو بیخیال!! مطمئن باش اونی که انقدر حب حسین داره صدفه دادنش هم به راهه!!!

از اسلام فقط خرابه های بقیع و شام رو انتظار دارین....

همه چی رو سطحی و احساسی دیدن خیلی بده!!!!!!!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
​فایده نداره برا کی توضیح بدیم یا پستتو حذف می کنن یا کلا حذفت می کنن

من بجث بر سر سیاست رو عاقلانه نمی دونم ارزش نداره آدم خودشو تو دردسر بندازه

ولی وقتی آرمان های اسلامی به بازی گرفته بشه نمی تونم سکوت کنم

من سر اون آقای روحانی مسئول بازسازی عتبات عالیات فریاد کشیدم و مغلوبش کردم

به این فریاد زدنم ادامه می دم

نمی دونین چقدر جگرم آتیش می گیره وقتی از مخابرات اس ام اس میاد که می خوایم تو حرم امام علی علیه السلام به نام حضرت زهرا سلام الله علیها صحن درست کنیم و به کمک مالی احتیاج داریم !

صحن درست کنید که چی بشه ؟

با این کار دلتون خوش میشه که به اهل بیت ارادت دارین

به خدا قلب حضرت زهرا و امام علی از امثال شما خونه ! شما هم مثل سایر دشمنانشون به سبک خودتون خنجر جفا می زنین به قلبشون ...

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من بجث بر سر سیاست رو عاقلانه نمی دونم ارزش نداره آدم خودشو تو دردسر بندازه

ولی وقتی آرمان های اسلامی به بازی گرفته بشه نمی تونم سکوت کنم

من سر اون آقای روحانی مسئول بازسازی عتبات عالیات فریاد کشیدم و مغلوبش کردم

به این فریاد زدنم ادامه می دم

نمی دونین چقدر جگرم آتیش می گیره وقتی از مخابرات اس ام اس میاد که می خوایم تو حرم امام علی علیه السلام به نام حضرت زهرا سلام الله علیها صحن درست کنیم و به کمک مالی احتیاج داریم !

صحن درست کنید که چی بشه ؟

با این کار دلتون خوش میشه که به اهل بیت ارادت دارین

به خدا قلب حضرت زهرا و امام علی از امثال شما خونه ! شما هم مثل سایر دشمنانشون به سبک خودتون خنجر جفا می زنین به قلبشون ...
همین که می گی : که چی بشه!!! یعنی واقعاً سطحی داری به موضوع نگاه می کنی...خیلی سطحی!! جوابم رو به پست قبلیت بخون!!

تکنو کرات

اخراجی موقت
اگه فقر کفر میاره...نابودی حرم حسین(ع) و اینکه ما هیچ قطب مذهبی نداشته باشیم که دل بدیم به دلش، حبّ حسین رو از بین میبره!! کم کم همین شور هم پر میزنه و میره و شعور هم خداحافظ!!

باشه ما میذاریم حرم حسین هم مثل بقیع کم کم نابود بشه...اثری ازش نمونه...بعد هی تو کتابا از حسین میگیم و آرمانش ولی جایی نداریم نشون بچه هامون بدیم و بگیم بچه ها این آزاده اینجاست!!

داری از نهایت احساست حرف می زنی...چرا به کعبه رسیدگی کنن؟؟!! این همه مسلمون دارن گوشه گوشه ی دنیا از فقر جون میدن!! کعبه نماده...باید وقتی بهش نگاه میکنی جون بگیری، نه اینکه به یه ویرانه نگاه کنی و عظمتی نبینی! ظاهر و باطن باید شکوهمند باشه!!!

باید نمادهای مذهبی حفظ بشه واسه تمام دوران...باید شکوه و عظمت داشته باشه که درخور آزاده ای مثل حسین باشه!!

مثل اینه که بگی چرا جاده ی فلان جارو آسفالت کنیم وفتی مردم دارن از گرنسگی می میرن؟! میشه با جاده خاکی هم سر کرد!! در صورتی که همین حاده رو بهت تو فلان شبکه نشون بدن میگی اه اه اینه مملکتمون؟؟!! چه داغونه...

نمادهای اسلامی هم همینجور...نماینده ی اسلامن...باید ظاهرشون درخور باطنشون باشه!! موریانه زده داره ضریح رو میخوره بعد ما ولش کنیم...

در ضمن اکثر هزینه هارو مردم با جون و دل دادن!! خیرینی که مدرسه میسازن و به فقرا کمک میکنن اینجور وفتا هم از راه می رسن! فکر نکنید اون خیرین فکر و ذکرشون شده ضریح و حالا دیگه ملت مستضعف رو بیخیال!! مطمئن باش اونی که انقدر حب حسین داره صدفه دادنش هم به راهه!!!

دقیقا همه چی رو احساسی توضیح دادی مردم هزینه هارو با جون دل دادن؟جونی برا مردم نمونده به این فکر کن ببین چه حسی بهت دست میده 2روز پیش تو فروشگاهی بودم مردک می گه زنمو میدم به 30هزاررررررررررررررررررررررررر خدا کجایی مردم دارن می میرن می فهمی سرتونو از زیر برف بیرون بیارین.....

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقا همه چی رو احساسی توضیح دادی مردم هزینه هارو با جون دل دادن؟جونی برا مردم نمونده به این فکر کن ببین چه حسی بهت دست میده 2روز پیش تو فروشگاهی بودم مردک می گه زنمو میدم به 30هزاررررررررررررررررررررررررر خدا کجایی مردم دارن می میرن می فهمی سرتونو از زیر برف بیرون بیارین.....

شما که دیگه منطق رو شستی گذاشتی کنار!!

اونی که داشته هزینه ی بازسازی بده، با جون و دل هزینه رو داده!! کسی نیومد دم خونه ی من چاقو بذاره بیخ گلوم بگه: هوی! هرچی داری در راه حسین رد کن بیاد وگرنه به آتیش میکشیمت!!!!!

نمیدونم شاید دم خونه ی شما اومدن!!!

اینارو از ما نپرس...از اونایی بپرس که وقتی گرونی میشه میریزن تو فلان فروشگاه و از ترس اینکه ژله ی خارجی ته بکشه، جعبه جعبه ژله میخرن که از گشنگی نمیرن!! بعد میشینن جلوی ماهواره و در حالی که ژله نوش جان میکنن به وضعیت اقتصادی مملکت فحش می دن!!

اوضاع داغونه...ولی ببین کی الان به فکر همسایه شه؟! اونی دستش به دهنش می رسه دستشو تا آرنج میکنه تو حلقومش که خدایی نکرده چیزی ازش به بقیه نرسه!!!

به جای اینکه به فکر پایین دستیا باشیم هی می گیم: ای بابا! آخه تو این وضعیت؟؟!!

ha_23

عضو جدید
مگه ضریح قبلی چی کم داشت؟ظاهرش بد بود.به خدا قسم امام حسین خودش راضی نیست.با خوشگل کردن و طلای زیاد محبت اهل بیت در دل ما زیاد نمیشه.
راه اون بزرگواران رو باید رفت .اندیشه و کردارشون. اینهمه هزینه.من خودم عاشق امام حسینم نه ضریح قشنگ و جدیدش.عاشق اون ساده زیستی امامان هستم.
خلق را تقلیدشان بر باد داد

تکنو کرات

اخراجی موقت
شما که دیگه منطق رو شستی گذاشتی کنار!!

اونی که داشته هزینه ی بازسازی بده، با جون و دل هزینه رو داده!! کسی نیومد دم خونه ی من چاقو بذاره بیخ گلوم بگه: هوی! هرچی داری در راه حسین رد کن بیاد وگرنه به آتیش میکشیمت!!!!!

نمیدونم شاید دم خونه ی شما اومدن!!!

اینارو از ما نپرس...از اونایی بپرس که وقتی گرونی میشه میریزن تو فلان فروشگاه و از ترس اینکه ژله ی خارجی ته بکشه، جعبه جعبه ژله میخرن که از گشنگی نمیرن!! بعد میشینن جلوی ماهواره و در حالی که ژله نوش جان میکنن به وضعیت اقتصادی مملکت فحش می دن!!

اوضاع داغونه...ولی ببین کی الان به فکر همسایه شه؟! اونی دستش به دهنش می رسه دستشو تا آرنج میکنه تو حلقومش که خدایی نکرده چیزی ازش به بقیه نرسه!!!

به جای اینکه به فکر پایین دستیا باشیم هی می گیم: ای بابا! آخه تو این وضعیت؟؟!!
حاجی منطقی می دونی اونی که هزینه میده روالش چطوریه می خواد سیلو بزنه می خواد امتیاز بزرگ بگیره .....من اینا رو به چشم خودم دیدم .چند وقت پیش جشن نیکوکاری بود چقدر هدایا جمع شده بود!!!!!مردم چیزی ندارن که کمک کنن حاجی کسی جرات نداره بیاد در خونه ما امنیت آنقدر بالاست که جرات نکنن!!!!!در مورد کمک کردن به شرفم قسم 10برابر خودم کمک کردم واین من ارضا می کنه که هیچ جای زیارتی نرفتم نه مکه .....بجاش به افرادی کمک می کنم که نره زنشو بفروشه .....فهمیدی حاج اقاااا

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حاجی منطقی می دونی اونی که هزینه میده روالش چطوریه می خواد سیلو بزنه می خواد امتیاز بزرگ بگیره .....من اینا رو به چشم خودم دیدم .چند وقت پیش جشن نیکوکاری بود چقدر هدایا جمع شده بود!!!!!مردم چیزی ندارن که کمک کنن حاجی کسی جرات نداره بیاد در خونه ما امنیت آنقدر بالاست که جرات نکنن!!!!!در مورد کمک کردن به شرفم قسم 10برابر خودم کمک کردم واین من ارضا می کنه که هیچ جای زیارتی نرفتم نه مکه .....بجاش به افرادی کمک می کنم که نره زنشو بفروشه .....فهمیدی حاج اقاااا
فهمیدم...فهمیدم...خداوند خیرتان دهاد!! بله هستن گرگ هایی در لباس میش!!
اون چیزایی که در جواب زیبا جان گفتم واسه یک مسلمان معتقد و غیرتمند نسبت به اسلام قابل لمسه! مطمئناً این مدت شما رو از پستهاتون شناختم دیگه!! صحبتم با شما نبود اخویییییییییییی!!
سعی کنید موفق باشید!!:gol:
------------------------------
در ضمن خدای نکرده نمیخواید بگید در این مدت مدیدی که با هم در این باشگاه سیر کردیم، هنوز واستون روشن نشده "ندا" مونثه!! اگه روشن نشده که هیچ...ولی عجب از اون ادبی که باعث میشه شما در این پست خودتون رو به خاموشی بزنید!!

فعلاً!!

tehranUNIVERSITY

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
خدایا امام حسین چقدر مظلومه ... file:///C:\Users\mahdi\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif

شعائر ؟؟؟؟؟؟

من از تو تقلید نمی کنم !

تو مسلمان نیستی

و هزار مثال دیگه ...

پیشوای من اینه نه تو !

یه عده کیه ؟ بودجه این ضریح کاملا مردمی بوده. حتی مردم فقیر هم که برا بازدید در طی مراحل ساخت میومدن، در حد وسعشون کمک میکردند.

با مقدمات کاملا غلطتون، نتیجه های غلطی میگیرین و فکر میکنید شما فقط معنی شعائر رو میدونید و اینهمه مردم که کمک کردند و بازدید میکنند هیچکدوم معنی شعائر رو نمیدونند و اطلاعات دینی تون از همه این ملت بیشتره.

من خواهش میکنم شما که اینقد دم از اسلام حقیقی میزنید یه تفسیر از آیات صریح قرآن که حفظ شعائر دینی رو واجب دونسته و از مردم خواسته، بکنید تا ببینیم مبنای صحبتاتون چیه؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا قطب اسلام یک حرمه ؟ یعنی تمام ارزش های مذهب ما در همین تزئیناته ؟ جور دیگه حب امام حسین وارد قلب امتش نمیشه !

میشه بگی این آقای رستم چه جوری این قدر مشهور و محبوب و محترم و سنبل شهامت ایران شده ؟ بچه های ایران رستم رو بهتر از امام حسین می شناسن

اون زمان که مردم عاشقانه به زیارت قبر امامشون می رفتن و هزینه ی این زیارت قطع دستشون بود این طلاها کجا بود ؟

تو وقتی به کعبه نگاه می کنی از چی جون میگیری ؟ واقعا موادی که در پارچه ی روکش کعبه استفاده شده بهت انرژی میده ؟ با معنویات هیچ کاری نداری ؟ با صاحب اون خونه کاری نداری ؟ فقط به چشم نماد به اون مکعب مربع مفروش با مخمل سیاه نگاه میکنی ؟

اگر عظمت رو با این چیزا بفهمی پس به جرأت میشه گفت کعبه عظمت و شکوهش رو از دست داده چرا که شیاطین آل سعود برج عظیم ساعت رو کنارش ساختن به حدی که تمام عظمت کعبه و حرم رو تحت الشعاع قرار داده

آیا خودمون رو با وهابی ها مقایسه می کنی ؟ الگو ما هستن یا قصد چشم و هم چشمی داریم ؟

مثال جاده اصلا مناسب نیست عزیزم

آباد شدن راه ارتباط مردم برای نجات جونشون و برای رفاهشون حیاتیه مطمئنن برای پز دادن جلوی خارجیا نیست

باید ظاهر در خور باطن باشه بله کاملا درسته

اما این ظاهری که شما می گی نماد شاهان ظالم هم بوده چه اختصاصی برای شیعه داره ؟

ظاهر دین ما این نیست

حفظ ظاهر اینه که در ملأ عام گناه نشه و منکر تکریم نشه

امام ما میگه :
كونوا لنا زيناً ولا تكونوا علينا شيناً

بله دارم میبینم مردم فقیر برای براورده شدن حاجاتشون نذر میکنن تو این راه پول بریزن و به جواب هم می رسن چون اونا از نظر اطلاعات دینی مستضعف هستن و خدا اینو خیلی خوب میدونه و از دل پاکشون خبر داره

و اونی که پولداره یا مثل فقرا برای رفع مشکلاتش نذر می کنه یا مثل شما فکر میکنه یا از روی ریا این کار رو می کنه

همون آقای مسئولی که من باهاش جر و بحث کردم گفت مردی به ظاهر خیر اومده گفته من تمام هزینه ی ساخت ضریح رو پرداخت می کنم به شرطی که اسم من ثبت بشه !

اگر همه اون خیرینی که شما میگین قصد داشتن پولشون رو درست خرج کنن الان این همه اختلاف طبقاتی نداشتیم

برای سلامت اقتصادی جامعه اسلامی همین بس بود که همه ی پولدارا واقعا خمس و زکات مالشون رو میدادن و کسی ربا خواری و دزدی نمی کرد واقعا جامعه آباد میشد نیازی نبود جلوی من و شما در حق کسی لطف بکنن

ولی کو اسلام ؟

خودم تو مجلس روضه ای شرکت کردم که به دو منظور از مردم کمک مالی خواستن

اول گفتن یه فقیر مریضی هست که چقدر مشکلات داره و وضعش بحرانیه

خیلی ها اصلا دست تو کیفشون نکردن و بقیه پول خوردای پاره پوره در آوردن

بعد گفتن برای ساخت صحن حضرت زهرا تو نجف پول بدین

اون موقع بود که پنج هزاری ها با پز و افتخار از کیفا در اومد

بعد هم برای دوستانشون تعریف میکنن که من تو ساخت فلان جا سهیم بودم ! همین !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه عده کیه ؟ بودجه این ضریح کاملا مردمی بوده. حتی مردم فقیر هم که برا بازدید در طی مراحل ساخت میومدن، در حد وسعشون کمک میکردند.

با مقدمات کاملا غلطتون، نتیجه های غلطی میگیرین و فکر میکنید شما فقط معنی شعائر رو میدونید و اینهمه مردم که کمک کردند و بازدید میکنند هیچکدوم معنی شعائر رو نمیدونند و اطلاعات دینی تون از همه این ملت بیشتره.

من خواهش میکنم شما که اینقد دم از اسلام حقیقی میزنید یه تفسیر از آیات صریح قرآن که حفظ شعائر دینی رو واجب دونسته و از مردم خواسته، بکنید تا ببینیم مبنای صحبتاتون چیه؟

تفسیرم رو از شعائر در عمل قرآن ناطق ؛ علی بن ابی طالب و فرزندان پاکش گفتم

من در مقام تفسیر آیات قرآن نیستم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا