صندلی داغ فرزاد (F.A.R.Z.A.D)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
به سبک خودتون؛ سلاممممم....:)
بااجازه یه چندتاسوال بپرسم که البته سخته طرح سوال..فعلا حضورذهن ندارم. بعضیاشم پرسیده شده

1- رشته منابع طبیعی رو با رشته معماری مقایسه کنید. (بحث سنگینیه کمرراست نمیشه....این سوال جای بیشتر سوالا رو میگیره زیاد دربارش توضیح بدید من بتونم بیشتر فکرکنم سوال بپرسم!
)
2- دغدغه های اصلی شما توی این دنیا چیه؟
3- چطوری و تا چه حد میتونید آرزوهاتون رو جامه عمل بپوشونید و در این زمینه چه توصیه ای برای ما دارید ؟ خخخخ! هویجوری یه چی پروندم

4- چگونه میتوان عبرت پذیر بود؟!. مثلا میگن انسان ها حتی برن اون دنیا، میگن خدایا ماروبرگردون تا..... ولی خدا میفرماید دروغ میگید!.... حالا چه برسه به این دنیا.

سبک بودا ! :razz: تا سوالات بعدی خدا یارو نگهدارتان!

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا من بازم اومدم :دی

1- نظرت راجب مسکن مهر چیه ؟؟ ایده بهتری برا کمبود مسکن و رفع مشکلات مسکن داری ؟؟
2 -این جمله رو چقد قبول داری ؟؟ " ﻣﻮﻧﺪﻧﻲ ﺑﺎ ﻟﮕﺪﻡﻧﻤﻴﺮﻩ ..ﺭﻓﺘﻨﯽ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺧﻮﺍﻫش ﻧﻤﯽ ﻣﻮﻧﻪ "
3- فانتزیت چیه ؟؟
4 - خدا رو بخوای توصیف کنی در ی جمله چی میگی ؟؟
5- دیگاه و توصیفت از این سه کلمه ؟؟؟ " سکوت " ، " تنهایی " و " عشق " ..
6 - علاقه ات فارغ از مباحث فلسفی بیشتر در چه زمینه ایه ؟؟ شعر و ...
7- چقد اهل مطالعه هستی ؟؟ بیشتر چ موضوعاتی و کتاب مورد علاقه ات ؟؟
8- بدترین و بهترین خاطره زندگیت رو کوتاه و مختصر بگو
9- اینم دوستان نپرسیده بودن .. ینی ندیدم : دی .. گروه خونیت چیه ؟؟؟:D
10 - و سرانجام مسافرت چقد توو برنامه زندگیت جاداره ؟؟ بهترین و بدترین سفری ک تا حالا رفتی ؟؟

پ ن : برا تشکر از دوستان این گلا رو پیشنهاد میکنم قشنگتره : دی

اونم با ساختار حرف اول اسمت :smile:

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سری اول سوالات....

سری اول سوالات....

سلام به استاد فرزاد، دوست و هم استانی عزیز:d
تسلیت می گم واقعه جانگداز صندلی داغ رو که تجربه ی بسی سوزناکی در این زمینه داشتم و تمام زندگیمونو ریختن وسط ابرو نذاشتن، باشد که شما رستگار شوید :d

و اما سوالات من:

1.تا حالا دیدگاه کسی یا کسانی نسبت به مسائل اونقدر برات متفاوت بوده که بخوای الگو قرارش بدی؟

2.فکر می کنی فرق تعصب با جهل چیه؟

3.عامل شکستن غرورت و تعریفت از غرور چیه؟فکر میکنی غرورت توام با عزت نفسه؟

4.فرض کن می تونی برگردی به گذشته ،4 تا اتفاق تو گذشته رو بگو که دوست داری دوباره تجربش کنی؟!کدوم قسمت زندگیتو دوست داری پاک کنی؟

5.دنیای مجازی چقدر از زندگیتو درگیر کرده؟فکر میکنی تو هم جزو دوستان معتاد نتی هستی یا تونستی تعادل رو رعایت کنی؟کدوم یکی از بچه های این سایت از دوستان خارج از این قاب مجازی هم هستن و دیدیشون.

6.آدم صبوری هستی در مسائل زندگی و بحث و گفت گوهای روزمره؟تو عصبانیت و بحث ها به متن زیر معتقدی یا ترجیح میدی آنی جواب بدی و خودتو خلاص کنی؟
اگه تو یه بحثی کم بیاری و بفهمی حق با تو نیست چقدر شجاعت داری اشتباهت رو بپذیری؟

«سکوت کن ...هنگامی که نمیدانی چه بگویی...چه پاسخ دهی و یا چطور بگویی...فقط سکوت کن......گاهی نگفتن شیرین تر از گفتن سخنان آشفته است ک در لحظه تو را سبک می کند...در آن لحظه سکوت کن...یک وقتهایی سعی کن چشمانت را ببندی بر حرفای نیش دار..سکوت کنی و به زبانت اجازه دهی سکوت تمرین کند.‌...آن روزها ک نفهمیدی چه شد و از کجا بر سرت آوار مصیبت آمد..کسی را مقصر نکن..سکوت کن تا دلیل اصلی را در آرامش بیابی....دقیقه هایی ک حس انفجار در سلولهایت تو را از درون میخورد..سکوت را تجربه کن..ک ذهنت با آرامش با قلبت مشورت کند و تصمیم درست بگیرد...آری ....همیشه فریاد کلید کار نیست....یک وقت هایی سکوت پاسخ تمام دردها است...هرچند گاهی سکوتمان از رضایت نیست..»

7.تعریفت از اعتماد به نفس چیه و خودت رو از این جنس می دونی؟

8.یکی از تجربه هایی که داشتی در زندگی رو بگو تا بچه ها ازش استفاده کنند؟!

9.اهل هیجان هستی؟ دوست داری ریسک کنی و کارای خاص رو تجربه کنی هر چند بشدت دلهره اور باشه؟ادم ترسویی هستی یا نه؟

10.بهترین هدیه ای که گرفتی یادته از چه کسی بوده و چی و چه زمانی؟و همینطور بهترین هدیه ای که دادی....

آخرین ویرایش:

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سری دوم سوالات...

سری دوم سوالات...

1.چرا رشته معماری؟ با علاقه وارد رشته شدی یا همینجوری یهویی؟اگه برگردی عقب انتخابت چیه؟

2.فکر میکنی و دوست داری که یه روزی از تهران دل بکنی و برگردی به دیارکودکیت و زندگی و حرفه خودت رو اونجا ادامه بدی؟

3.تا حالا شده کسی بهت تهمت زده باشه و با تلاش زیاد نتونی صداقتت رو ثابت کنی ؟

4.زمان چقدر برات مهمه؟ به موقع سرقرارا می رسی یا معمولا دیر؟ اهل برنامه ریزی هستی و چقدر نقشش تو زندگیت پررنگه؟

5.تا حالا به ته خط رسیدی؟چندبار تا حالا از یه مخمصه ی بزرگ بیرون اومدی؟ فکر می کنی ادم محکمی هستی؟

6.توي زندگي بيشتر به كي وابسته هستي؟و فکر میکنی بهت وابسته هست؟فکر میکنی چه خصلتی ازت باعث میشه که دوستت داشته باشند یا چه چیزهای منفی ای درت وجود داره که ممکنه ازت به نحوی خوششون نیاد؟

7.بهترین جایی که بهت آرامش میده کجاست؟

8.علایق زندگیت چیا هستن؟ اوقات فراغتت را بیشتر دوست داری چه کارهایی رو انجام بدی؟

9. یه آهنگ گیلکی دلنشین تقدیم بچه های سایت کن.

10.فکر میکنی تا چند سال دیگه باشگاه فعالیت کنی؟ چرا؟ و در نهایت چی میخوای از باشگاه؟ چی دادی بهش؟ چی بهت داده؟ و در نهایت نظرت رو صادقانه در مورد عملکرد و شخصیت هر یک از شش مدیر تالار معماری بگو.

تشکر از پاسخگویی فرزاد عزیز...:gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام اقا فرزاد ، باید بگم سورپرایز شدم صندلی داغ شما رو دیدم .
سوال جوابهای قبلی رو خوندم ، کاش اینجا هم تشکر داشت ، از دوستان به خاطر این حضور سبز تشکر می کردیم . خوب نمی دونم دقیقا چی بپرسم ، کلا یه بار صندلی شرکت کردم اونم سوالام اونقدر سخت بود جواب نگرفتم !
برای سوال اول
1. به خانوم گفتین صندلی داغ دارید تو باشگاه ؟ بگم بیاد ؟ شاید خواست سوالی بپرسه:D
2. آخرین باری که واویشکا خوردین کی بود ؟:biggrin:(دوست داشتید الان لشت نشا یکی از این واویشکا کثیف فروشی ها می بودید ؟)
3. با کار کردن خانومها بیرون از خونه مخالفید ؟ اگر آره ، چرا ؟
4. تاحالابه این فکر کردین ممکنه در رشته ی دیگری موفق می شدید اگر معماری رو انتخاب نمی کردین ؟(مثلا دوست داشتید دکتر می شدین؟)
5. چی شد روش اوایل حضورتون در باشگاه و حضور در مباحث رو گذاشتید کنار و الان کمتر تو مباحث مشابه شرکت می کنید ؟
6. اساسا فکر نمی کنید مباحث مشابه که تو تاپیکها شکل می گیره یه عده باهم بحث می کنند و از هم ناراحت می شند اشتباه هست ؟ این اشتباه نیست که با شخصی که هیچی از سطح معلوماتش نمی دونید و صرفا مجازی هست وارد بحث عقیده ای و دینی بشیم؟
7. یادمه یکبار از باشگاه اخراج شدین ، شخصا اون موقع فکر می کردم اگر جای اقا فرزاد بودم دیگه برنمی گشتم باشگاه! نظرتون چیه من اشتباه فکر می کردم؟
8. موافق این موضوع هستید دوستی های مجازی که مثلا در باشگاه دارید به دوستی های واقعی در اجتماع کشیده بشه ؟ اگر آره ، کدوم یکی از دوستان مجازی رو از نزدیک دیدین و دوست دارید چه کسانی رو از نزدیک ببینید ؟
9 . کجای این شکلک
تداعی کننده بود ؟ خصوصا اون تکه چوب برگی لای دندوناش!
10. سوال آخر ، پادشاهِ بعد از لوی 16 فرانسه ، لوئی 17 بود یا لوی 18 ؟:redface:
.
.
.
وای خیلی سخت بود ده تا سوال ردیف کرد ، سوال زیاد بودا ، نمی شد ایجا پرسید ! مدام می نوشتم پاک می کردم !

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام امیدوارم خوب خوب باشین
اهل بازی هستین؟
چه بازی دوست دارید؟
clash of clans هستین؟لول چندین؟ اسم کلانتون چیه؟
اهل کجای گیلانین؟
من چون خیلی گلم زیاد سوال نمیپرسم:)
خداقوت

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام مهندس، من اول دستاوردهای صندلی تا اینجا رو می گم، مطالبی که خوندمو هنگ کردم :w25:

صفحه ی اول: متولد 67 > من فک می کردم حداقل یه 30 سالی داشته باشین، کلا هر کی تجربه کار زیاد داره من فک می کنم حتما 30 رو رد کرده، حالا برا آقایون فک نکنم مشکلی داشته باشه ولی بعید می دونم خانوما منو بابت این قضاوت ببخشن (همینجا از سحر آرشیتکت و سمانه حلالیت می طلبم) :tooth:
صفحه ی دوم: فحش سر کلاس :w07: اینی که می گن مهندسا خیلی بددهنن حرف درستیه؟!
صفحه ی سوم: اینکه گفتین مکه نباید رفت که اولش فک می کردم شما جواب دیگه ای می دین، البته بعدش یاد پستاتون تو تاپیک مربوط به بازسازی مسجدالحرام افتادم و فهمیدم تعجبم بی مورد بوده :redface:

1- یادتون هست اولین بار برا چه کاری اینجا عضو شدین؟
2- شما از اول تفکراتت "این شکلی" بود یا اتفاق خاصی باعث شد که مثلا این همه رو مبانی نظری تاکید کنید تو کار معماری؟! به نظرتون ممکنه یه روز خسته بشین و احساس کنین تلاش بی حاصل بوده (یعنی بگین کاش مث بقیه ساده برخورد می کردم)؟
3- نظرتون در مورد دانشمندایی که سواد زیادی دارن و خدا رو انکار می کنن چیه؟ این حرف شون علم شونو زیر سوال می بره (در نظر شما) یا علم شون باعث می شه حرفاشون ارزش شنیدن (حداقل در حد فکر کردن و جواب دادن) داشته باشه؟
4- اون همکارتون که خیلی سعی می کنه شما رو تغییر بده نمی ره رو اعصاب تون؟ یا آدمایی مث من که در مورد عقایدتون زیاد سوال می کنن؟ :w25: چه طور این مسئله رو مدیریت می کنین که خسته کننده نباشه؟
5- نظرتون در مورد تعارفات (در حد معمول) چیه؟ به نظرتون بیش از حد رک بودن بی ادبیه یا صداقت؟
6- به نظرتون باید با هر کس مثل خودش برخورد کرد (مثلا با آدم حیله گر، با سیاست برخورد کنی!) یا فک می کنین در هر حال باید به اصول خودمون پایبند باشیم؟ چرا؟
7- نظرتون در مورد سوالام؟!​
:D

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
اومدم
تشکر از اینکه ادم های با شخصیت منو دوست دارین
سلاممم.خواهش ميكنم.
خب برم سراغ سوالام
1_ دلت میخواد چندتابچه داشته باشی؟ چندتا دختر چندتا پسر؟
فكر كنم دو تا خوب باشه.
2_ خانمتونم شاغلن؟غیرتی نشید. رشتشون چیه؟
نه شاغل نيستن.واسه چي غيرتي؟هم رشته ايم.
3_ چرا پیام های خصوصیتونو جواب نمیدید؟
امروز وقت نشد ديگه.جواب ميدم همه رو:)
4_ دلت میخواد بری مکه؟
فعلا نه.فعلا اين پولا داره سلاح ميشه بر عليه مسلمونا.
5_ چندساعت تو شبانه روز میخوابی؟
5 تا 6 ساعت روزهاي عادي....11 ساعت روزهاي تعطيل:)
6_ من واسه فاز دو چیکارکنم بهتره؟:D
فاز دو رو شما يهويي نميتونيد يا بگيريد.اين رو در طول زمان كاريتون و به مرور ميتونيد ياد بگيريد.مثلا من تا چند هفته ژيش نميدونستم اتصال خشك سنگ يا سراميك پرسلاني به چه صورته.
7_ شهرداری هدفش از نورگیری 12 مترمربع اتاق خواب چیه؟:Dچون به طبع مکان خالی ستون میخواد کنارش! هزینه ها میره بالا:Dاینطور نیست،؟
يكي از اعضاي تدوين مباحث مقررات ملي دكتر گلابچيه.بايد بريم ازش سوال كنيم.:)نه در مورد نورگير نياز نيست كه حتما دورش ستون باشه.
8_ درز انقطاع و درز انبساط جاشون کجاست؟
درز انقطاع دو ساختماني رو كه ميخوايم از هم جدا باشه رو از هم جدا ميكنه.ولي درز انبساط مربوط به يم ساختمانه با طول بيش از 50 متره.مثلا بين دو ساختمون همسايه از درز انقطاع استفاده ميكنن.
9_ الان در قسمت اجرا مصالح ساخت دیوار واسه مسکونی چیه؟ منظورم هبلکس و.و اجرو... است:D
مصالح متنوعي وجود داره.تيغه سفالي.بلوك سيماني سبك.همون بلوك هاي هبلكس(مشكلش اينه كه ترك ميخوره).اينا معمولاش هستن.بلوك سيماني سبك جنس هاي متفرقه زياد داره.بايد همون برند ليكا باشه.
10_ برق میره کجا میره؟
بايد بجاي رفتن و آمدن برق از واژه قطع و وصل شدن استفاده يشه:)
11_ با خانمتون نسبتی داشتین؟ نه الان که خانمتونننقبل از ازدواج
نه نسبتي نداشتيم.آشنا بوديم.
مجدد میام.درجه ی صندلی رو هم اعلام کنیداگه کمه هیزم بیارم خخخ
نه حرارت خاصي نداره:)
:gol::gol::gol::gol:
:gol::gol::gol:
:gol::gol:
:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
پدرتون جنت مکان باشند. یادمه اون روزی که دوستاتون تو باشگاه خبر دادن به هم :(
ممنوننم.نه اون پدر بزرگم بوده.پدرم قبل اينكه من برم دانشگاه فوت كردن.

میرسیم به سوالات اعتقادی:

1- نماز صبحتون رو میخونین یا جزو وعده قضاست؟ :biggrin:
چون با زمان سركار رفتن معمولا يكيه ميخونمش.البته روزاي تعطيل قضا ميشه:)
2- تو این هوا واقعا چه حسی دارین وقت روزه گرفتن؟:w22:
اون روزاي اول اذيت ميشدم ولي الان.بندگان خدا كارگرا .واسه اونا سخته.ما كه زير كولر نشستيم
3- چرا خدا نگفته به جای روزه گرفتن به 30 نفر گرسنه غذا بدین؟
ببينيد خدا ارزش خيلي زيادي براي انفاق قائل شده.ولي روزه حكمت مخصوص به خودش رو داره.ماه رمضون و روزه گرفتن تمرين تقواست.خب راز فهم اين قضيه در ارتباط بين واژه هاي فطرت و افطاري و عيد فطر و فاطر و ... داره كه همه از يك ريشه هستن.بله حكمت هاي ديگه اي هم بيان شده ولي اونا حكمت هاي دسته چندم هستن.
4- بنظرتون دین امروز ما همون اسلامی هست که باید باشه؟ مهمترین بخش اسلام روحانیون که ایراد داره مربوط به کدوم حکم دینی هست ؟
2500 سال پيش بذري در زمين وجود ذهني كاشته شد به نام آرخه.اون ميان ميدونستن كه اين اگه بذر بشه و از اين زمين بياد بيرون و نهال بشه و بعد درخت بشه و شاخ و برگ بگيره و ميوه بده،اسم اون ميوه ميشه تخنه.ولي صرفا يه مفهومي براش داشتن.نميدونستن چيه.تازه اين سيستم باطل بوده(بعدا تو وب نوشتام ميگم چرا باطله)...حالا شما حساب كن بعد 1200 سال فعاليت زيرزميني اسلام سي و خورده اي سال پيش سر بيرون آورده.فرض كنيد شما جنگ و تحريم و اين داستان ها هم نبود و همه چي گل و بلبل بود.آيا انتظار ميره تو 30 سال حق واقع بشه؟مثلا نظام 700 ساله بانك رو چطور ميشه يهويي نابود كرد؟(چون بانك ذاتا فاسده و اگر فسادي در نظام بانكداري صورت نگيره بايد تعجب كرد)مثلا نظام بورس رو كه ذاتا فاسده و داراي قدمت زياديه رو چطري ميشه يهويي از بين برد؟قرن ها اقتصاد دان هاي برجسته نشستن همين ربا و همين قمار رو تئوريزه كردن و نظان سازي مبتني بر همين موارد رو انجام دادن و همه كشورهاي دنيا افتادن تو اين نظم.از بين بردنش نياز به تعريف سيستم جايگزين داره كه اونم زمان بره.
مسئله بعدي ماهيت علوميه كه تو دانشگاه هاي ما تدريس ميشه.اسم خيلي از اين رشته هايي كه تو دانشگاه هاي ما تدريس ميشه رو هواست.اون از معماري.اون از روانشناسي(كه در واقع علم زليخا شناسيه)اون از حقوق.اقتصاد.باستان شناسي(آرخيولوژي رو ترجمه كردن به باستان شناسي!!!)الهيات و .....
بعد ماهيت اين علوم چيه؟وقتي تو رشته روانشناسي ،فرويد و يونگ و آلفرد كينزي(تئوريزه كننده هر توع كثافت كاري كه ميشه فكر كرد) و كاهر و ... رو درس ميدن ،چطور ميشه بعدا حرف از مثلا حجاب زد؟
تو آمريكا مسيحياني هستند كه بچه هاشون رو خودشون درس ميدن و به مدرسه ود انشگاه نميفرستند.چرا؟به اين دليل كه ميگن به بچه هامون تو اون محيط ها داروينيسم درس ميدن.امروز ماهيت كدوم علومي كه ما ميخونيم دارويني نيست؟
اينا اون ريشه ها و اون پاي بسته.حالا وقتي ميخواي اصلاح هم بكني چنان مقاومتي ميكنن و فريادشون ميره بالا كه اي كودتا شد عليه علوم.
هر كدوم از اين گذاره ها يه تجمع چند ميليون نفري و در واقع نياز به يه انقلاب داره.
تو رشته خودمون همين چند وقت پيش تو شهرداري تو كميته نماي منطقه 1 كه مسئولش يه دكتريه گفتم چرا معيار شما براي تصويب يك نما چيه؟گفت بومي باشه.به فرهنگمون بخوره و خيلي چيزاي ديگه.
گفتم معماري فقط نماست؟گفت نه.گفتم آيا بيس ضوابط شهرداري همون نظريات لوكوربوزيه و معماري مدرن هست يا نيست؟گفته چرا هست.گفتم پس چرا اون اصلاح نميشه؟اين اصلا از لحاظ سازه اي هم ايراد داره.پيلوتي طبقه نرمه.تو زلزله از بين ميره.اون لوكوربوزيه كفنش هم پوسيد و تو خود اروپا گذاشتنش كنار ولي اينجا هنوز تفكراتش قانونه....خب اين مسائل هست ديگه....البته رفع اينا نياز به زمان داره....چون هنوز همون دانشگاه متوجه اين مسائل نشده.يعني تو خود دانشگاه اين مسائل حل نشده.اونجا حل نشه ،شهرداري كه جاي خود داره.

حالا بحث در اين مورد زياده.قوانين اين تاپيك اجازه نميده.
5- چرا این همه حدیث داریم که فلان سوره رو بخونین فلان ذکر رو بگین میرین بهشت؟
فلان سوره رو بخونيد و درك كنيد و بكار بگيريد نتيجش بهشته.صرف خوندن كه اثر نداره.معمولا اين سوره يا آيه هايي كه روش تاكيد ميشه كه خوانده بشه فداراي يك يا چند دكترينه.
6- بهشت کجاست؟
وجود بهشته و عدم جهنم....وقتي وجود در دنيا و در عالم واقع كه در واقع جنين روحه شكل نميگيره ....بعد از مرگ اين وجود يا وجود نيست و يا به كلي عدمه.وجود ناقص يه سازوكاري داره.عدم هم كه تكليفش مشخصه.
همونطور كه وقتي جسم ناقص بوجود بياد اون انسان نميتونه همه چيز رو ادراك كنه و زندگي توام با رنج رو خواهش داشت،روح و وجود هم به همين صورته.وجود در ما در طول دوره رحم مادر كائنات شكل ميگيره.

7- به کدوم یک از دستورات دینی سخت و مقید پایبند هستین؟
به اين كه يك كار حرام نبايد ابعاد اجتماعي بخودش بگيره.يعني اون حرمت در جامعه و در بعد اجتماعي نبايد شكسته بشه.و اين با ريا خيلي متفاوته.
8- موقع سختی ها به کدوم امام متوسل میشین؟
امام رضا(ع) معمولا
9- اختلاف عقیده مذهبی دارین با خانوم؟ اگه آره سر چی؟
نه اصلا.من تئوريست خانواده محسوب ميشم.معمولا تو تصميم گيري هاي انتخاباتي هم خانواده به شخص مورد نظر من راي ميدن:)
10- چرا در سیاست دین اسلام نداریم؟
زياد اين سوالتون رو متوجه نشدم.منظورتون اينه كه تو سياست ،دين پياده نميشه؟خب شايد الان يه نسيم و يه اسلام نيم بندي بخصوص تو بحث قاعده نفي سبيل و ... باشه.مشكل اصلي كه من امروز ميبينم نداشتن تقوا تو مسئولينه.از طرفي تكنوكرات ها مثل زالو چسبيدن به كشور.كم كم جدا ميشن و حذف ميشن.....مفهوم صبر اين ظرفيت رو داره كه سالها روش فكر كنه آدم.صبر كنيد.

پ.ن: عرض کردم همچین چیزی دیدین جایی که بگن سهراب کپی کرده نه اینکه شما گفته باشین (شما گفته بودین که همون لحظه مباحثه میکردیم :دی )
آهان ببخشيد بد متوجه شده بودمممم.نه اينو نشنيدم ولي شنديم كه سهراب علاقه به عرفان هاي شرقي داشته.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام

سلامممم.:gol:
1.بزرگترین سوتی زندگیتون چی بوده؟
فكر ميكنم هموني بود كه تو اون كلاس راندو اتفاق افتاد.خلي ضايع بود.شانس آوردم اين استادمون تو باغ نبود.:)
2.نظرتون درمورد رشته ی کامپیوتر چیه؟
من كلا از رشته هاي فني خوشم نمياد:)ولي خب نياز اساسي روزگار ماست.
3.رتبه کنکورتون چند شد؟
19 هزار و خورده اي تو منطقه 2
4.چند واحد تا حالا افتادین؟
تا حالا؟من 4 ساله درسم تموم شده.فقط كارآموزي رو افتادم.:)
5.مشروطم شدین؟
نه هيچوقت.همچين آدمي نبودم.

6.سربازیتون کجا بوده؟
معافيت كفالت گرفتم:)
7.ماه رمضان امسال را چگونه توصیف میکنید؟
هيچوقت ماه رمضون خوبي نداشتم.قبلش يه برنامه اي واسه خودم ميريزم ولي عمليش نميكنم.
8.درسته که ژیان ماشین نمیشه باجناق فامیل
نههه.باباي من و شوهر خالم مثل دو تا داداش بودن.
9.دوست داشتین دختر بودین؟با ذکر دلیل برای قبولی و رد!!

نه دوست نداشتم.خانوما به تبع جزئي نگريشون ،از ديد كلي نگر و همه جانبه نگر و استراتژيكي برخورداز نيستن(البته معمولا اينطوره)بخاطر همين فيلسوف خانوم نداشتيم.يا استراتژيست خانم نداريم.(حداقل اونجايي كه من ميدونم).البته اين ضعف نيست به هيچ عنوان.خانوم ها سطح تفكرشون تكنيكي و نهايتا تاكتيكيه.(ولي من تو ايران خانوم هايي ديدم با سن كم و داراي تفكر استراتژيكي)
10.استار که بودو چه کرد؟
نميدونم والا اين يكي رو:)
این تاپیکو سر بزنید خخخدست و پای نی نی
باشه حتمااا.

با تچکر

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
به سبک خودتون؛ سلاممممم....:)
سلاممممم.
بااجازه یه چندتاسوال بپرسم که البته سخته طرح سوال..فعلا حضورذهن ندارم. بعضیاشم پرسیده شده

1- رشته منابع طبیعی رو با رشته معماری مقایسه کنید. (بحث سنگینیه کمرراست نمیشه....این سوال جای بیشتر سوالا رو میگیره زیاد دربارش توضیح بدید من بتونم بیشتر فکرکنم سوال بپرسم!
)
شايد اسم رشته شما رو مديريت منابع طبيعي ميزاشتن بهتر بود.تو رشته شما يه چيزي واقع شده و شما بايد اونو مديريت كنيد.(اينطوره؟)حالا حتما فرمولهاي مهندسي هم داره.
ولي تو معماري (اگه حرف سر معماري باشه و نه آركيتكچر) بحث سر غايت شكل گيري يك پديده و ظرفيت شكل حياته.ولي فعلا چيزي واقع نشده.بناي يك كالبد معماري در قلب يك معمار شكل ميگيره.البته معمولا معمار و حكيم يكي هستند بر خلاف آركيتچر كه در اون آرشيتكت و فيلسوف جداي از يكديگرند.
پس چه معمار و چه آرشيتكت بايد چيزي رو خلق كنند.(هنر و مهندسي و علم شناخت مواد و مفايهم و كانسپت ها و ... حزئي از اين خلاقيتن)

2- دغدغه های اصلی شما توی این دنیا چیه؟
خودسازي.
مسئله بودن يا نبودن هميشه دغدغه انسان ها بوده.

3- چطوری و تا چه حد میتونید آرزوهاتون رو جامه عمل بپوشونید و در این زمینه چه توصیه ای برای ما دارید ؟ خخخخ! هویجوری یه چی پروندم

معمولا به آرزوهام نميرسم.لذا توصيه اي هم نميكنم:)
4- چگونه میتوان عبرت پذیر بود؟!. مثلا میگن انسان ها حتی برن اون دنیا، میگن خدایا ماروبرگردون تا..... ولی خدا میفرماید دروغ میگید!.... حالا چه برسه به این دنیا.
سوال سختيه.شايد با قوي بودن حافظه تاريخي در انسان ميشه عبرت پذير بود.عبرت هميشه در بستر تاريخه ديگه

سبک بودا ! :razz: تا سوالات بعدی خدا یارو نگهدارتان!

خيلي هم خوب بود.ممنونننن.:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام اقا فرزاد ، باید بگم سورپرایز شدم صندلی داغ شما رو دیدم .
سلامممممم سمانه خانمم.منم سورپرايز شدم(از دروغ):)
سوال جوابهای قبلی رو خوندم ، کاش اینجا هم تشکر داشت ، از دوستان به خاطر این حضور سبز تشکر می کردیم . (ريپوت ميتونيد بديد)خوب نمی دونم دقیقا چی بپرسم ، کلا یه بار صندلی شرکت کردم اونم سوالام اونقدر سخت بود جواب نگرفتم !
برای سوال اول
1. به خانوم گفتین صندلی داغ دارید تو باشگاه ؟ بگم بیاد ؟ شاید خواست سوالی بپرسه:D
آره اتفاقا همين جمله شما رو براش خوندم:)
2. آخرین باری که واویشکا خوردین کی بود ؟:biggrin:(دوست داشتید الان لشت نشا یکی از این واویشکا کثیف فروشی ها می بودید ؟)
باورتون ميشه واويشكاهاي ما از اصالت افتاده؟اصلا به اون واويشكا اصيل لشت نشا شباهتي نداره.من اون واويشكا لشت نشا رو فقط تو بچگي خورد....اين نكته رو فراموش نكنيد كه واويشكا هر جي كثيف تر خوشمزه تر.:)
3. با کار کردن خانومها بیرون از خونه مخالفید ؟ اگر آره ، چرا ؟
نه مخالف نيستم.نبايد كاري كنيم كه خانوم ها بين اون وظايف اجتماعي شون و مسائل خانوادگي يكي رو انتخاب كنن.
4. تاحالابه این فکر کردین ممکنه در رشته ی دیگری موفق می شدید اگر معماری رو انتخاب نمی کردین ؟(مثلا دوست داشتید دکتر می شدین؟)
آره شايد اگه زبان شناسي ميخوندم يا ديرين شناسي ،رضايت بيشتري داشتم.البته موفقيت بيشتر رو نميدونم.اين دو رشته كه مهمترين رشته هاي دانشگاهيه تو كشور ما و شايد بيشتر كشورهاي دنيا تعطيله.
5. چی شد روش اوایل حضورتون در باشگاه و حضور در مباحث رو گذاشتید کنار و الان کمتر تو مباحث مشابه شرکت می کنید ؟
منظورتون مباحث اعتقاديه؟....خب كار اشتباهي بود.البته من زياد بحث نميكردم همون موقع هم.بعضي دوستان اصرار ميكردن كه تو بحث ها شركت كن.ما هم اون مزان تو تالار معماري فعاليت نداشتيم و ميرفتيم تو اين تاپيك هاي بي خاصيت.
6. اساسا فکر نمی کنید مباحث مشابه که تو تاپیکها شکل می گیره یه عده باهم بحث می کنند و از هم ناراحت می شند اشتباه هست ؟ این اشتباه نیست که با شخصی که هیچی از سطح معلوماتش نمی دونید و صرفا مجازی هست وارد بحث عقیده ای و دینی بشیم؟
بله دقيقا همينطوره.فضاي تاپيك ها اينطوره.چون شما نميتونيد در قالب يك پست همه حرفاتون رو بزنيد.ولي من يه روندي رو تو وب نوشتام دنبال كردم كه خيلي از دوستان كه دوست نداشتن تو خود وبلاگ ها مباحثي رو مطرح كنن اومدن و تو فضاي پيام هاي خصوصي كلي بحث كرديم و انتفاقا خيلي تبادل نظرات عالي اي شكل گرفت.
7. یادمه یکبار از باشگاه اخراج شدین ، شخصا اون موقع فکر می کردم اگر جای اقا فرزاد بودم دیگه برنمی گشتم باشگاه! نظرتون چیه من اشتباه فکر می کردم؟
خب بنظرم اخراجم درست بود.به همين دليل برگشتم.بعدا دادم اون پست هايي كه بخاطرش اخراج شدم رو پاك كردن.اصولا وقتي پاي حب و بغض در ميانه،بخث شك و يقيني حواب نميده.
8. موافق این موضوع هستید دوستی های مجازی که مثلا در باشگاه دارید به دوستی های واقعی در اجتماع کشیده بشه ؟ اگر آره ، کدوم یکی از دوستان مجازی رو از نزدیک دیدین و دوست دارید چه کسانی رو از نزدیک ببینید ؟
نه زياد.دوستي هاي اينجا خيلي عمق نداره.بخصوص بين آقايون.البته ملاقات كردن اشكال نداره.ولي چون شايد قصد و غرض اين باشه كه مثلا چهره طرف رو ببينيم و چون اين قصد و غرض بعد اون ملاقات اول از بين ميره لذا اين ملاقات ها و به تبع اون اين دوستي ها نميتونه پايدار باشه.
به جز دوستاي واقعيم كه اينجا هم عضو هستن شخصي رو ملاقات نكردم تا حالا.
خيلي از دوستان رو دوست دارم ببينم.اگه بخوام اسم ببرم خب خيلي زياد ميشه.ولي خيلي دوست داشتم شما و دوستتون سارا خانم(كه اولين دوست مجازيم بود) رو ملاقات كنم.

9 . کجای این شکلک
تداعی کننده بود ؟ خصوصا اون تکه چوب برگی لای دندوناش!
نه ااين تصوير به من اينطور القا ميكنه كه انگار يه هدفي داره و داره به به اينده نگاه ميكنه.شما هم اينطوري هستيد.
10. سوال آخر ، پادشاهِ بعد از لوی 16 فرانسه ، لوئی 17 بود یا لوی 18 ؟:redface:
فكر كنم لويي 16 آخريش بود.:)
.
.
.
وای خیلی سخت بود ده تا سوال ردیف کرد ، سوال زیاد بودا ، نمی شد ایجا پرسید ! مدام می نوشتم پاک می کردم !

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس جان امیدوارم همیشه برقرار باشی تا بی قرار نباشی
راستش همیشه فکر میکردم خیلی سئوال دارم ازتون بپرسم ولی حالا همه چی یادم رفته.
1-خوب بعنوان اولین سئوال دوست دارم صادقانه جواب بدید تا چه حد در برابر عقاید فلسفی دیگران انعطاف پذیرید؟یا بهتره بپرسم اصلا انعطاف پذیرید؟
2-شغلتون ؟البته احتمالا تکراری باشه ولی نرسیدم همه سئوالای دوستان رو بخونم
3-تو یک جمله تفاوت معماری و ارکیتکچر رو بیان کنید؟(بصورت عامیانه و بدون مقدمه خخخخ)
4-شده تا حالا از کیفیت اجرا بزنید برای اینکه ضرر نکنید؟(مخصوصا تو این اواخر کسادی بازار)البته تا حدی که به اصل پروژه صدمه نخوره هم اگر این کار رو کردید بگید(راستشو بگو کمکت میکنم مهندس)
5-تا حالا به کارمندای شهرداری شیرینی دادید؟خخخخ
6-روزی چند ساعت مطالعه دارید؟و چقدرش مطالعه غیر از رشتتونه؟
7-تا چه حد اعتماد تو کارهای اجرائی خوبه؟و شما چقدر به اطرافیانتون اعتماد دارید؟
8-اگه ارماتور بندتون هر چی بگید کار خودشو بکنه و وقتشم نداشته باشید جایگزین براش بیارید چیکار میکنید؟(نگید خودتون کارشو انجام میدید خخخ)

با تشکر
مارا به دعا کاش نسازند فراموش
رندان سحرخیز که صاحب نفسانند

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا سلام
هیییییییییییییی. یادش بخیر.اولش این یادش بخیرو بگم. یه موقع زیاد از این صندلی داغ باشگاه خوشم میومد. بعدا بروبچ رفتن و دیگه چن بار اومدم نشناختم اینجا بچه ها رو نیومدم.
و اما آقا فرزاد.
اوالا که باید بگم خیلی ایشون (شما) رو دوس دارم. دیییی. از منطق و ایمان شما خوشم میاد و اینکه در رشته خودتون تخصص خوبی مخصوصا در مباحث اونجوری که نمیگم اینجا جبهه گیری بشه و من مطالعه کردم و خیلی خوشم اومد و دیدم شما مطالب خوبی جمع کرده بودین و خوب بلدین این حرفا رو و منم خوندم و یاد گرفتم و خودتونم میدونید کدوما رو میگم حتما خیلی خوشم اومد.:biggrin:
این داغترین قسمت حرفام بود. دیگه
من سوالای بقیه رو خوندم کلااااااااااا ناامید شدم از خودم، من اصلا بلد نیستم از این چیزا بپرسم. همش احوالپرسی و اینا بلدم. دی. والا. جدیا
الان مهندس من سوال نپرسم سنگینتره. آبروم میره. دی
ولی خوب:
1-الان کدوم شهر ساکنید؟
2- شغلتون دقیقا چیه؟
3-نظرتون در مورد عملکرد تیم مذاکرات هسته ای دکتر ظریف
4-شیعه و سنی آیا باید به وحدت برسن؟
5-نمازاتون رو اول وقت میخونید همیشه؟ نماز جماعت میرین همیشه؟ معمولا نماز قضا پیش میاد؟
6-بهترین راه حل بحرانهای خاورمیانه و مسائل مسلمانان چیه؟ (خودشون چکار کنن)
7-از لحاظ سیاسی طرفدار کدوم جناح بندی هستین معمولا؟؟؟؟؟ سال 88 به کی رای دادین؟ سال 92 چی؟
8-خونتون چه شکلیه؟ منظور اینکه معماری سنتی و اسلامی که بهش علاقمندین رو چقدر در دکوراسیون و تزیین خونه و احتمالا نمابندی و غیره و تا جایی که از دستتونت برمیومده و میتونستید اعمال کردین؟ آیا تو این مورد با همسرتون اختلاف نتظر نداشتین؟
9-بهترین شهر ایران کجاست؟ بهترین نقطه اون شهر کجاست؟
10-برای من چه دعایی میتونید بکنید؟ دی (تو شب احیا هم منو دعا کنید)
ممنون
خدا حفظتون کنه.
فعلا برم بعدا بیام جواباتون رو بخونم.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت آقا فرزاد.
کلا با اینکه رشته هامون به هم نمیخوره ولی من از همون اول با بچه های معماری و فیزیک خیلی دوست بودم. اصلا ربطی نداشت!:king:
خیله خب، دیر رسیدم .سوالا تموم شد باید با ته دیگ بسازیم
4-شما توی طراحی خونهاتون تراس میزارین؟؟؟ اگه میزارین چقدی؟؟؟؟ رو به کوچه ست یا خونه های دیگه؟؟؟ میدونید مردیم از بس شعرهای لیلی و مجنون یا سعدی خوندیمم بدون هیچ تصور ذهنی :w38:
7-چرا با کباب پزی توی کوه و جنگل مشکل دارید؟؟؟ و دوست دارید یه کوله بردارید و تا جاهای بکر کشف کنید و یه غذای دست ساز عاشقانه بخورید؟؟
8-چطور به باشگاه دچار شدید؟؟خب هر کس یه جوری وارد اینجا شده که خلاصی هم نداره؟؟ نگید نه که ...
10-شنا دوست دارید یا اسب سواری؟؟(باید یکی رو انتخاب کنید)
11- شما که اهل گیلانید به کویر علاقه دارید؟؟؟
12- کتاب فاطمه فاطمه است از دکتر شریعتی رو خوندید؟
15-تا حالا از کسی از ته دل بدتون اومده؟؟
16-سیبزمنی سرخ کرده دوس دارید؟؟
17-چرا اینقد از مشهدی ها خوشتون میاد؟؟خخخخخخخخخخخ
18-روستای مزینان رفتید؟؟ البته خیلی از سبزوار فاصله داره
20-تا حالا جند بار در طرح پاکسازی جنگل و سواحل دریا شرکت کردید؟؟
23-باید برم. میام باز

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا فرزاد
حالا وقتشه توآتیش سوالات من بسوزی:biggrin:

1- از چه کلمه ای متنفری؟
2- تا حالا دل کسی رو شکستی؟
3- در انتخاب یکدوست ملاکتون چیه؟
4- نظرتون راجع به برنامه ماه عسل ؟
5- بازیگر مورد علاقه؟
6- تیم فوتبال ایرانیو خارجی مورد علاقتون چیه؟
7- از کدام بازیگرمتنفری؟
8- برترین نویسنده؟

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
حالتون خوبه انشاءالله؟
جواباتونو خوندم... باید تشکر کنم از پشت صحنه این برنامه جذاب :دی
1_ اگه قرار بود شما جای یکی از بزرگان و مشاهیر بودید، دوست داشتید جای کی میبودید و چرا؟
2_ به نظر شما بیست سال آینده که اداره کشور دست نسل ما میفته اوضاع چجوری میشه؟ دیدتون به آینده مثبت هست یا نه؟
3 _ قبل از اینکه ادیسون برق رو اختراع کنه این پشه هایی که دور لامپ جمع میشن کجا جمع میشدن؟ اصن چرا جمع میشن؟ :دی
4_ اهل موسیقی هستید؟ چه نوعی بیشتر گوش میدید؟
5_ چی شد که به فکر مطالعه و تفکر در مورد وجود افتادین؟ ؟
6_ تا حالا شده مسائل مالی یا مشکلات زندگی شما رو از رسیدگی به علایقتون یا مطالعه دور کرده باشه؟
7 _ چقدر به تقدیر اعتقاد دارید؟ شده تا حالا اتفاقی چه خوب چه بد براتون بیفته و دلیلی براش پیدا نکنید؟
8 _ دلتون برای دوران دانشجوییتون تنگ نشده؟ اون موقع که مشهد درس میخوندید چند وقت یکبار زیارت میرفتین؟
9 _ چرا همیشه برای سلاماتون چند تا م میذارین؟ :)
10 _ دوست داشتین چه سوالی ازتون پرسیده میشد که تا حالا کسی نپرسیده؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون :)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا فرزاد ما هم اومدیم

قبل از هر چیز تشکر میکنم از دعوتتون :gol:

اجازه میخام قبل از سوالات به چند نکته اشاره کنم:

توی پست استارتی که نوشتین فک کنم از " بعضیا " منظورتون من بودم!

متاسفانه باید بگم شما اشتباه برداشت کردید ی عده از کاربران خواستن عمداً یاسهواً این ذهنیت رو ایجاد کنن

من نسبت به شما شناخت زیادی ندارم فک کنم شما همینطور باشید... من نه اینجا نه هرجای دیگه از باشگاه هیچ مشکلی با شخص

شما ندارم ... فقط یکسری اتفاقات افتاد که اصن با شما ارتباطی نداشت

هر چند من هیچ ارزشی برای بعضی رفتارها قائل نیستم متاسفانه برخی ها ترسو تر از اونی هستن اعلام وجودی بتونن بکنن

بهرحال همه چی واضح و روشنه! اگر غیر ازین بود دعوتتون رو رد میکردم :smile:

____________________ سوالات :gol:

1. چرا فرزاد؟ منظورم اینه که شما فرزاد شدی چی بود؟ دوست داشتی یک اسم دیگه داشتی؟

2. بهترین سرگرمی دوران کودکیت چی بود؟

3. دوران مدرسه چه درسی رو از همه بیشتر دوست داشتی؟ از چه درسی بدت میومد؟

4.چطوری با همسرت اشنا شدی؟

5. بنظرت تفاهم چقد میتونه در زندگی مشترک تاثیر بذاره

6. مهم ترین معیارهای که برای زندگیت قرار دادی چیه؟

7. این عنوان های سبز رنگی که بعضی کاربرا دارن مثه عنوان شما چه دسترسی هایی بهتون میده تو باشگاه؟ فرقش با کاربر فعال

و دستیار مدیر چیه؟

8 . تا حالا به این فک کرده بودی اگه دختر بودی چی میشد؟ چه تغییراتی تو زندگیت میتونست رخ بده؟ اصن دوست داشتی؟

9. بهترین تاپیکی که تا حالا نوشتم بنظرت کدوم بوده ؟ از نظر خودت؟ صادقانه بگو، میتونی فهرست تاپیک ها رو هم نگاه کنی! : )

- صندلی داغ منو خونده بودی؟ هرچند شرکت نکردی! :دی

10. بنظرت فرزاد و یوسف چقد میتونن رابطشونو توسعه بدن توی باشگاه؟ از دیدگاه خودت چقد پنانسیل وجود داره در این مورد؟

در پایان یک دنیا موفقیت برات آرزو دارم

پ.ن: تمام سوالات رو نتونستم بخونم اگه بعضی سوالات تکراری بود عذر میخام

خسته نباشی :heart:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا فرزاد گل ...
از اینکه وقت گرانبهاتونو در اختیار ماها گذاشتین بسیاز بسیار ازتون ممنونم ....
و از اینکه در سوال پرسی من وقفه ای افتاده معذرت میخوام :) و اینکه من بخاطر وقت کمی که الان دارم نتونستم سوالا و پاسخای شما و وستان رو بخونم به هر حال تکراری بود معذرت میخوام ...

* سن؟ محل سکونت؟ محل تولد؟ شغل؟ متآهل یا مجرد؟
* از رشته خودتون یعنی معماری راضی هستین؟ از درآمدش چطور؟؟
* از چه اسمایی خووشتون میاد؟
* بچه دوست دارین یا نه ؟ اگه آره چی؟ دختر یا پسر؟
* بیشتر دوستدارین با خانواده برین تفریح یا با دوستان ؟
* بیشتر دوست دارین کجا ها سفر کنین ؟؟/ هم داخلی هم خارجی؟
* چه دیدی نسبت بهم دارین؟
* از بچه های باشگاه و بالاخص معماری چه کسایی رو خیلی دوستدارین ؟؟؟ نهایتآ 3 نفر!!!؟
* از فعالیتتون توو باشگاه راضی هستین؟
* از کدوم خواننده خوشتون میاد؟؟
* برای آروم شدن چیکاری میکنید؟؟؟

فعلآ همینا باشه باز مزاحم میشم :)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقا من بازم اومدم :دی
سلامممم.خوش اومدی:)

1- نظرت راجب مسکن مهر چیه ؟؟ ایده بهتری برا کمبود مسکن و رفع مشکلات مسکن داری ؟؟
اون قبلنا سطح دولت های ما تکنیکی بود.مثلا دولت فکر میکرد باید یکی یه گوشی با سیم کارت باید بده دست مردم.الان سطح تاکتیکی شده.یعنی یه لول رفته بالاتر.اینی میبینید بخاطر نبود نگاه استراتژیکی در دولته.اون طرف میگه من باید فلان تعداد خونه بسازم .ولی اگه نگاه استراتژیکی باشه میگه من باید خونه بسازم درست.ولی معماریش باید به چه شکل باشه؟آیا فرصت مناسبی نبود تو این شهرک های جدید و تو این طرح معماری کشور یه تکونی بخوره؟نه مهم نیست فقط مهم اینه که یه سری قوطی کبریت بره بالا که تو هر بلوکش بیشتر از 20 واحد خانواده زندگی کنن.اینکه بعدا چه مشکلات اجتماعی و خانوادگیو تربیتی به طبع همین معماری پدید میاد مهم نیست.اینکه آدمای با فرهنگ های متفاوت رو جمع کنیم ببریم تو یه بلوک مسکونی ،چند سال طول میکشه اینا بتونن با هم کنار بیان.
مسئله بعدی عمل زدگی تو دولت هاست.
ما نمونه های خوبی داریم تو بحث محتمع های مسکونی.مثلا مجتمع مسکونی زیتون اصفهان.

2 -این جمله رو چقد قبول داری ؟؟ " ﻣﻮﻧﺪﻧﻲ ﺑﺎ ﻟﮕﺪﻡﻧﻤﻴﺮﻩ ..ﺭﻓﺘﻨﯽ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺧﻮﺍﻫش ﻧﻤﯽ ﻣﻮﻧﻪ "
نه در مورد همه صدق نمیکنه.

3- فانتزیت چیه ؟؟
نمیدونم این یعنی چی:)
4 - خدا رو بخوای توصیف کنی در ی جمله چی میگی ؟؟
خدا ،کسی که به وصف نمیاد.
ولی یه خواستی داره که دوست داره انسان رو در بیشتر صفات(همه صفات نه.مثلا کبر نه) به مانند خودش ببینه.

5- دیگاه و توصیفت از این سه کلمه ؟؟؟ " سکوت " ، " تنهایی " و " عشق " ..
سکوت:فریاد حکیم
تنهایی:نتیجه تفکرات پست مدرنیسم
عشق:اگه منظور همون LOVE باشه بنظرم چیز پستیه.

6 - علاقه ات فارغ از مباحث فلسفی بیشتر در چه زمینه ایه ؟؟ شعر و ...
به سیاست و اقتصاد هم علاقه دارم.وولی اینا هم ریشه در همون فلسفه دارن.تاریخ رو هم دوست دارم.به خود فرم شعر علاقه ندارم.بیشتر به مضمونش.
7- چقد اهل مطالعه هستی ؟؟ بیشتر چ موضوعاتی و کتاب مورد علاقه ات ؟؟
مطالعم بیشتر در مسیر محل کار به خونه و داخل متروئه.چون بحث های تطبیقی بین فلسفه و حکمت برام جذابیت داره(بخصوص حکمت) این موارد رو دنبال میکنم.ولی مطالعه کردنم خیلی کنده.یه جمله ای رو وقتی میخونم که یه فکری برام بوجود میاره چند روز کتاب خوندن رو میزارم کنار .مثلا سر مسئله میل ذاتی انسان و عالم به منکشف کردن خود، خیلی درگیر بودم.آخرش تو آیه شناسی و بحث حکمت بهش رسیدم که این مسئله در انسان به چه شکله.حالا دوستان میگن مثلا بحث انعطاف رو ...اینجا اگه تو همون فلسفه میموندیم منم باید قبول میکردم مثلا حجاب یک زن ،زنده به گور کردن اونه.(چرا چون قبلا شعرای ما گفته بود که "پری روی تاب مستوری ندارد")ولی من به این نرسیدم .
8- بدترین و بهترین خاطره زندگیت رو کوتاه و مختصر بگو
اینو بزار برای اولین بار بپیچونم:)
9- اینم دوستان نپرسیده بودن .. ینی ندیدم : دی .. گروه خونیت چیه ؟؟؟:D
B+
10 - و سرانجام مسافرت چقد توو برنامه زندگیت جاداره ؟؟ بهترین و بدترین سفری ک تا حالا رفتی ؟؟
خیلی کم مسافرت میرم.در طول سال که وقت نمیشه.تو عید هم که چند ساله قسمت نشده.
بهترین سفرم ،سفری بود که اولین بار با خانومم به مشهد داشتیم.
بدترین نداشتم.همه سفرها خوب بوده:)

پ ن : برا تشکر از دوستان این گلا رو پیشنهاد میکنم قشنگتره : دی

اونم با ساختار حرف اول اسمت :smile:

ممنون بابت گلها.از اینا استفاه میکنم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام به استاد فرزاد، دوست و هم استانی عزیز
سلامممممم.
تسلیت می گم واقعه جانگداز صندلی داغ رو که تجربه ی بسی سوزناکی در این زمینه داشتم و تمام زندگیمونو ریختن وسط ابرو نذاشتن، باشد که شما رستگار شوید :d
شما هم تجربش رو داشتید؟پس من چرا تاپیکتون رو ندیدم؟:surprised:نه بابا چیز آسونیه:D
و اما سوالات من:

1.تا حالا دیدگاه کسی یا کسانی نسبت به مسائل اونقدر برات متفاوت بوده که بخوای الگو قرارش بدی؟
آره.اتفاقا همیشه به این شکل بوده.حرفای کلیشه ای و تکراری به دل آدم نمیشینه.

2.فکر می کنی فرق تعصب با جهل چیه؟
جهل رو میدونم که نادانی نیست.ولی اینطور پنداشته میشه.جهل عمل نکردن به علمه.
تعصب ؛اصرار داشتن به یک باور غلطه.(اصرار داشتن به باور درست چی میشه؟)

3.عامل شکستن غرورت و تعریفت از غرور چیه؟فکر میکنی غرورت توام با عزت نفسه؟
دانسته های آدم برای شخص غرور ممکنه بیاره.وقتی ببینی این دونسته ها غلط بوده خب غرورت هم میشکنه.(نمیدونم درست گفت یا چرت و پرت بود:))
فرق دارن با هم.عزت نفس یه حالت متعادله که معمولا تو اون حالت کارها درست انجام میشه.ولی غرور اعتماد به نفس کاذبه.

4.فرض کن می تونی برگردی به گذشته ،4 تا اتفاق تو گذشته رو بگو که دوست داری دوباره تجربش کنی؟!کدوم قسمت زندگیتو دوست داری پاک کنی؟
1-دوران خوابگاه نو سبزوار2-زمان هم خونه بودن با دوست خوبم3-نوزادی تا 1 سالگی4-تمام اون لحظاتی که داشتم از دانشگاه بر میگشتم خونه:)
نحوه بیرون اومدنم از شرکت اولی که توش بودم رو دوست دارم پاک کنم.

5.دنیای مجازی چقدر از زندگیتو درگیر کرده؟فکر میکنی تو هم جزو دوستان معتاد نتی هستی یا تونستی تعادل رو رعایت کنی؟کدوم یکی از بچه های این سایت از دوستان خارج از این قاب مجازی هم هستن و دیدیشون.
این چند روزه که خیلی درگیر کرده:)من فقط باشگاه مهندسان میام و چند سایت علمی و استراتژیکی.

6.آدم صبوری هستی در مسائل زندگی و بحث و گفت گوهای روزمره؟تو عصبانیت و بحث ها به متن زیر معتقدی یا ترجیح میدی آنی جواب بدی و خودتو خلاص کنی؟
اگه تو یه بحثی کم بیاری و بفهمی حق با تو نیست چقدر شجاعت داری اشتباهت رو بپذیری؟

«سکوت کن ...هنگامی که نمیدانی چه بگویی...چه پاسخ دهی و یا چطور بگویی...فقط سکوت کن......گاهی نگفتن شیرین تر از گفتن سخنان آشفته است ک در لحظه تو را سبک می کند...در آن لحظه سکوت کن...یک وقتهایی سعی کن چشمانت را ببندی بر حرفای نیش دار..سکوت کنی و به زبانت اجازه دهی سکوت تمرین کند.‌...آن روزها ک نفهمیدی چه شد و از کجا بر سرت آوار مصیبت آمد..کسی را مقصر نکن..سکوت کن تا دلیل اصلی را در آرامش بیابی....دقیقه هایی ک حس انفجار در سلولهایت تو را از درون میخورد..سکوت را تجربه کن..ک ذهنت با آرامش با قلبت مشورت کند و تصمیم درست بگیرد...آری ....همیشه فریاد کلید کار نیست....یک وقت هایی سکوت پاسخ تمام دردها است...هرچند گاهی سکوتمان از رضایت نیست..»
مسائل زندگی فرق داره با بحث و گفتگوها.من بحث و گفتگوهارو میگم.صبورم ولی اگه ببینم طرف به لودگی افتاده عصبانی میشم.بحث منطقی رو دوست دارم.
آره به جمله معتقدم.ولی بعضی وقتا که میبینم یه متنی به دور از انصاف نوشته شده حرفم رو میزنم.البته سعی میکنم منطقی باشم.هر وقت اینطوری نبوده پشیمون شدم.

7.تعریفت از اعتماد به نفس چیه و خودت رو از این جنس می دونی؟
من وقتی یه کاری رو یک بار انجام میدم دفعه بعد به خودم اعتماد دارم که میتونم.در غیر اینصورت استرس میگیرم:)

8.یکی از تجربه هایی که داشتی در زندگی رو بگو تا بچه ها ازش استفاده کنند؟!
تجربه ادا در آوردن پشت سر استاد رو داشتم که حتما توصیه میکنم به همه.پشت سر اون استاد راندو که گفتم از آمریکا اومده بود ادا در آوردم و یکی از بچه ها رفت به استاد گفت(رفت تو دفترش بهش گفت)بعد استادمون اومد گفت من بعضیارو میندازم.بنده خدا آدم ساده ای هم بود.دقیقا به من و چند تا از دوستان اشاره کرد گفت بعضیارو میندازم.ما هم چون تفکر استراتژیکی داشتیم از همون موقع رفتیم کار با آبرنگ که هنوز نگفته بود رو جلو جلو انجام دادیم که خیلی خوشش اومد و چند جلسه آخرو گفت نیاید.البته قبلش رفتیم تو دفترش گفتیم میخوایم باهات عکس بندازیم(خیلی دوست داشت باهاش عکس بندازی)
9.اهل هیجان هستی؟ دوست داری ریسک کنی و کارای خاص رو تجربه کنی هر چند بشدت دلهره اور باشه؟ادم ترسویی هستی یا نه؟
ب
یشتر تو خودم به غلیان میام .ولی نمود ظاهری نداره.نه زیاد اهل ریسک نیستم.نه اصلا به اون شکل نیستم.دوست دارم همین مسیر بی خطر رو پیش برم:)
نه ترسو نیستم.البته ترس ابعاد گسترده ای داره.

10.بهترین هدیه ای که گرفتی یادته از چه کسی بوده و چی و چه زمانی؟و همینطور بهترین هدیه ای که دادی....
هدیه رو فقط از خانومم گرفتم.فکر کنم اولیش هم از همه بهتر بود.دیگه هدیه ای نگرفتم.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

1.چرا رشته معماری؟ با علاقه وارد رشته شدی یا همینجوری یهویی؟اگه برگردی عقب انتخابت چیه؟

نه نمیدونستم اصلا معماری چیه.فکر میکردم همون نقشه کشیه.من بخاطر اینکه تو تهران باشم دبیری فنی رو انتخاب کرده بودم که تو مصاحبه رد شدم.
اونجا صداقتم کار دست داد.فکر کردم هر چی میپرسن باید راست بگم.اونا هم همینطوری خندون خندون وارد مسائلی شدن که نباید میشدن
.
2.فکر میکنی و دوست داری که یه روزی از تهران دل بکنی و برگردی به دیارکودکیت و زندگی و حرفه خودت رو اونجا ادامه بدی؟
من دیار کودکیم هم که همین خراب شده بوده
:)آره خیلی دوست دارم برم روستا و کشاورزی کنم.اینترنت هم خیلی تاثیر منفی داره در آدم.
3.تا حالا شده کسی بهت تهمت زده باشه و با تلاش زیاد نتونی صداقتت رو ثابت کنی ؟
تو سال سوم دبیرستان یه روز خیلی برف اومده بود و بچه ها تو حیاط تصمیم گرفتم بپیچونن.من اونروز میخواستم کارنامه بگیرم و بخاطر همین من پیچیوندمشون و رفتم سر کلاس.نظام اومد دید من فقط تو کلاسم.احساس کردم از من بدش اومد.ولی اونارو اولیاشون رو خواست.بعد بچه ها منو تحریم کردن.ولی این تهمت بود که من میخواستم زیرآب بزنم.ولی نه تلاشی هم نکردم .چون برام مهم نبود.
4.زمان چقدر برات مهمه؟ به موقع سرقرارا می رسی یا معمولا دیر؟ اهل برنامه ریزی هستی و چقدر نقشش تو زندگیت پررنگه؟
اصلا اهمیت نداره برام
:)خیلی وقت هدر میدم.
5.تا حالا به ته خط رسیدی؟چندبار تا حالا از یه مخمصه ی بزرگ بیرون اومدی؟ فکر می کنی ادم محکمی هستی؟
آره یبار خیلی تحت فشار قرار گرفتم.من پدرم رو دکترش میخواست جواب کنه ولی دلش نیومد و گفت خوب شده.ما هم خیلی خوشحال بودیم که از این بیماری 10 ساله خلاص شده.ولی دیدیم روز به روز بدتر میشه.اون زمان فهمیدم که تمومه دیگه.واسه همه پدر مثل قهرمان (یکیم فیلمی شد ولی نمیدونم چخه واژه ای بکار ببرم) بوده.وقتی اوج ناتوانیش رو میبینی ،مثل یه آب یخی میمونه که رو تصور 18 ساله تو میریزن.من طی 13 روز (از اول عید تا شب سیزده بدر) دقیقا روزی یک کیلو وزن کم کردم.
نه تو مشکلات بخصوص به این شکل یکی باید منو جمع کنه.

6.توي زندگي بيشتر به كي وابسته هستي؟و فکر میکنی بهت وابسته هست؟فکر میکنی چه خصلتی ازت باعث میشه که دوستت داشته باشند یا چه چیزهای منفی ای درت وجود داره که ممکنه ازت به نحوی خوششون نیاد؟
من به خانومم.مادرم به من.
از بیخیالی من خوششون نمیاد معمولا(ولی نیستم.فقط بروز نمیدم.شلوغ بازی در نمیارم)
کلا خیلی خصلت ها برای دوست داشتن دارم
:Dبیشتر شوخ بودنم.
7.بهترین جایی که بهت آرامش میده کجاست؟
خونه
8.علایق زندگیت چیا هستن؟ اوقات فراغتت را بیشتر دوست داری چه کارهایی رو انجام بدی؟
علایق زندگیم هم با دوستان بودن و هم با خانواده بودنه.اوقات فراغت رو بیشتر مستند و فیلم میبینم.و میخوابم.خواب خیلی چیز خوبیه.
9. یه آهنگ گیلکی دلنشین تقدیم بچه های سایت کن.
بوشو بوشو ترا نخوام....سیاهی ترا نخوام.
سیاه وخته ترا نخوام....بلا بوسوخته ترا نخوام
لامصب تا اسم آهنگ گیلکی میاد این آهنگ به ذهن آدم خطور میکنه.
10.فکر میکنی تا چند سال دیگه باشگاه فعالیت کنی؟ چرا؟ و در نهایت چی میخوای از باشگاه؟ چی دادی بهش؟ چی بهت داده؟ و در نهایت نظرت رو صادقانه در مورد عملکرد و شخصیت هر یک از شش مدیر تالار معماری بگو.
هستم حالا حالا ها.ولی کمتر میشه فعالیتم دیگه.طبیعیه دیگه.دیگه کاربرا و دوستانی که همزمان با شما بودن کم کم میرن و افراد کم سن و سال تر میان که به شما نمیخورن.
چیزی نمیخوام.همین تریبون وبلاگ ها کافیه
:)
بهش خیلی پول دادم:)خیلی چیزایی که بلد بودم رو فکر میکنم تو تالار معماری عرضه کردم.اونچیزی که میخواستم رو نتونستم ادامه بدم.اون تاپیک مدیریت در طراحی رو خیلی دوست داشتم ولی نتونستم ادامش بدم.
دوستای خوب رو داده:cool:
شما:خیلی فعال با اندکی غرور
مدیر صدیق:نگرانیش از راکد نشدن تالار رو میشه حس کرد.فراجناحی و عادل.
مدیر احسان:ویژگی مشترک با مهندس صدیقداره.ولی الان بیشتر تو تالار هنره.فراجناحی
مدیر نسترن خانم:فکر کنم الان وقت کمتری میتونه بزاره.خب طبیعی هم هست.ایشون هم فراجناحی.
مدیر هلن خانم:خیلی امتیاز بهم داد
:)دستش درد نکنه.الان کمتر حضور داره ولی.
مدیر مینا خانوم:خیلی مهربان.تو زیرتالار های حوزه مدیریتشون زیاد فعالیت نداشتم.

(یه شوخی هم با مدیرا بکنم:
:d
میدونید به کی میگن فراجناحی(البته معنی منفیشه ولی دوستامون مثبتش هستن)
فرض کنید 3 نر پیش هم خوابیدن با یک پتو....اونی که اون وسط خوابیده همون فراجناحیه ست.چون هر کدوم از دو طرف کنار اگه پتو رو بکشن این وسطیه مطمئنه که زیر پتوئه....این در مورد یه شخصیت سیاسی کشور ما هم مطرحه....ه.ر
:))

تشکر از پاسخگویی فرزاد عزیز...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام امیدوارم خوب خوب باشین
سلاممم.ممنوننن.خدا خیرت بده با سوالات کم:)
اهل بازی هستین؟
نه اصلا.بعد از قارچ خور من هیچ بازی نکردم.البته پلنت و اون بازی زامبی هم بود.
چه بازی دوست دارید؟
مار بازی:)
clash of clans هستین؟لول چندین؟ اسم کلانتون چیه؟
بازی نکردمش.از این بازیا که اصلا خوشم نمیاد:)
اهل کجای گیلانین؟
ما واسه بین لشت نشا و کوچصفهان:smile:
من چون خیلی گلم زیاد سوال نمیپرسم:)
خداقوت

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مهندس، من اول دستاوردهای صندلی تا اینجا رو می گم، مطالبی که خوندمو هنگ کردم :w25:
سلاممممم.
صفحه ی اول: متولد 67 > من فک می کردم حداقل یه 30 سالی داشته باشین، کلا هر کی تجربه کار زیاد داره من فک می کنم حتما 30 رو رد کرده، حالا برا آقایون فک نکنم مشکلی داشته باشه ولی بعید می دونم خانوما منو بابت این قضاوت ببخشن (همینجا از سحر آرشیتکت و سمانه حلالیت می طلبم) :tooth:
بعضیا فکر میردن من همسن مهندس ترکاشون هستم:)
صفحه ی دوم: فحش سر کلاس :w07: اینی که می گن مهندسا خیلی بددهنن حرف درستیه؟!
مهندسای عمران بیشتر این شکلین.ولی کلا پسرا اینطورین.البته همشون نه.ولی فراگیره.البته من در عصبانیت اون اتفاق برام افتاد.
صفحه ی سوم: اینکه گفتین مکه نباید رفت که اولش فک می کردم شما جواب دیگه ای می دین، البته بعدش یاد پستاتون تو تاپیک مربوط به بازسازی مسجدالحرام افتادم و فهمیدم تعجبم بی مورد بوده :redface:
نه اتفاقا منظورم این قضیه بازسازی هم نبود.مسئله اینجاست که عربستان وحشی شده.پول نفت و پول حجاج اینارو دچار سرمستی کرده.کشوری با چند ده میلیون جمعیت اندازه چین و هند صلاح داره فقط.خب داشته بشه.ولی امروز دستشون به خون خیلیا آغشته ست.

1- یادتون هست اولین بار برا چه کاری اینجا عضو شدین؟
من رفته بودم مشهد خونه بچه ها.دیدم همشون سرشون تو مانیتوره.کنجکاو شدم ببینم چیه داستان.دیدم تو این سایت هستن.لذا منم عضو شدم.:)
2- شما از اول تفکراتت "این شکلی" بود یا اتفاق خاصی باعث شد که مثلا این همه رو مبانی نظری تاکید کنید تو کار معماری؟! به نظرتون ممکنه یه روز خسته بشین و احساس کنین تلاش بی حاصل بوده (یعنی بگین کاش مث بقیه ساده برخورد می کردم)؟
الانم تفکرات خاصی نداریم.نه تو دانشگاه خیلی پیگیر نبودم.ولی بدم میومد از این شیوه آموزشی.میدونستم که آخرش هیچی نصیبم نمیشه.
حرف دو تا از استادامون خیلی به دلم نشست و خیلی پیگیرش شدم.
یکی استاد طرح 4 مون بود که یه پیرمردی بود(رییس دانشگامون هم بود) که یه کم تفکرات لوکوربوزیه رو داشت.عملکرد گرا بود....این جملش خیلی برام عجیب بود و خودم خیلی بهش فکر کردم...حرف از زاحا حدید شده بود که یهویی گفت "زاحا حدید اینجوری طراحی کرد که کشورش جنگ شد"...آدم کم حرفی بود و خیلی پر جذبه.ظاهرا حرف بی ربطی زده ولی خیلی عمیق بود این حرفش.
استاد طرح پنجمون هم بود که میگفت چرا ساختمون رو ما واسه ماشین طراحی میکنیم.برای راحتی ماشین هامون.ما اون زمان خیلی تلاش کردیم که اینطوری نباشه ولی تصوری از این حرفش نداشتیم.تا اینکه من چند وقت پیش تو محله گلستان شمالی تهران همچین خونه هایی رو دیدم.انگار اهالی اون خونه ها ماشین نداشتن(ولی در واقع داشت.ولی نمود نداشت تو معماریشون)
نه معماری حتما باز تعریف میشه.الان هم خیلیا دارن تلاش میکنن.آرکیتکچر نباید امنیت معماری رو بخطر بیندازه.

3- نظرتون در مورد دانشمندایی که سواد زیادی دارن و خدا رو انکار می کنن چیه؟ این حرف شون علم شونو زیر سوال می بره (در نظر شما) یا علم شون باعث می شه حرفاشون ارزش شنیدن (حداقل در حد فکر کردن و جواب دادن) داشته باشه؟
جواب این سوالاتون خیلی گستردست ولی این بخاطر اشتباه اول فلاسفه بوده که علم به جایی میتونه انسان رو برسونه که بقول شما منکر خدا بشه.و این در صورتیه که خدا فرق گذاشته بین کسانی که میدونن و کسانی که نمیدونن.
اشتباه فلاسفه که منجر به منفی شدن علم شده این بوده که مفهوم آیه که اساس معرفت و دانشه رو خوب فهم نکردن.(این خوشبینانست.میشه گفت نخواستن فهم کنن)آیه در تلقی سوریانی و عبری و بابلی اومد به یونان و شد آرخه.
تو تلقی آیه شناسی اگه بخوایم بگیم که چطور علم خودش حجاب میشه رو در سازوکار خوشید گرفتگی باید جستجو کرد.وقتی که ماه بین خورشید و کره زمین قرار میگیره.

4- اون همکارتون که خیلی سعی می کنه شما رو تغییر بده نمی ره رو اعصاب تون؟ یا آدمایی مث من که در مورد عقایدتون زیاد سوال می کنن؟ :w25: چه طور این مسئله رو مدیریت می کنین که خسته کننده نباشه؟
نه اتفاقا خیلی میخندیم با هم.میگه من تغییرت میدم.:)نه خیلی دوست دارم اتفاقا.من تفتیش عقاید رو در مورد خودم دوست دارم.وقتی مطمئنی از چیزی مدیریتش هم راحته.
5- نظرتون در مورد تعارفات (در حد معمول) چیه؟ به نظرتون بیش از حد رک بودن بی ادبیه یا صداقت؟
تعارف در حد معمولش خوبه.زیاد که بشه خوب نیست.نه مثل غربیا که اصلا تعارف نمیکنن که این خیلی بده و روابط رو خشک میکنه(دوستم تا 14 سالگی سوئد بود بعد اودمه بود اینجا دیپلم گرفت و دانشگاه رفت و دوباره برگشت اونجا.میگفت بعد 14 سال برگشتم به دوستم زنگ زدم طرف انگار نه انگار.گفته چطوری بیا باهم یه قهوه بخوریم:))
6- به نظرتون باید با هر کس مثل خودش برخورد کرد (مثلا با آدم حیله گر، با سیاست برخورد کنی!) یا فک می کنین در هر حال باید به اصول خودمون پایبند باشیم؟ چرا؟
نه مثل خودش برخورد کنی که شما هم همونی.بستگی داره به اینکه اون طرف شریکمونه یا رقیبمونه یا حریفمونه و یا دشمنمون.هر کدوم اینا رفتار مناسب خودشون رو دارن.
7- نظرتون در مورد سوالام؟!عالی بودننن.ممنوننن.بخصوص سوال 3.ولی جوابش میشه همه وب نوشتایی که نوشتم و خواهم نوشت.

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام
خوبید؟
من چندتا سوال دارم فقط:
1- به رشتتون چقدر علاقه مند هستین؟
2- به هنر چقدر علاقه مندین؟
3- چرا عمرانیا با معماریا نمیسازن ؟ :دی
4- چرا دوستان اینقدر اصرار داشتن شما بشینی رو صندلی؟ :دی
5- ایا باشگاه مهندسان مفید بوده براتون؟چقدر؟
5- و در آخر اینکه یه نصیحت یا یه جمله یا یه تجربه از طرف خودتون به بچه های باشگاه هدیه کنین.

با تشکر:gol:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقا فرزاد سریعتر :D

1-یعنی چی که:حدید اونجوری طراحی کرد که کشورش جنگ شد؟
2-قبول ندارین منحتی طرحهای حدید چشم نوازه؟
3- عکس یکی از پروژه هایی که اجرا کردین و خیلی دوسش دارین رو بذارین
4- آدم ها باید چه چیزی به دنیا هدیه بدن قبل از غزل خداحافظیشون؟ اصلا "باید"ی در این قضیه وجود داره؟ اگه نداره چرا اینجاییم؟
5- چرا دیگه تاپیک آموزشی خوب نمیزنین؟:razz:
6- یه فیلم خوب مثل لوسی معرفی کنید برم ببینم:)
7- یه سوال از خودتون بپرسین
8-یه سوال از من بپرسین
9- یه سوال بگین خانوم ازتون بپرسن اینجا بنویسین با جوابتون

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مهندس جان امیدوارم همیشه برقرار باشی تا بی قرار نباشی
راستش همیشه فکر میکردم خیلی سئوال دارم ازتون بپرسم ولی حالا همه چی یادم رفته.
سلامممم مهندس اشکان.
:gol::gol:1-خوب بعنوان اولین سئوال دوست دارم صادقانه جواب بدید تا چه حد در برابر عقاید فلسفی دیگران انعطاف پذیرید؟یا بهتره بپرسم اصلا انعطاف پذیرید؟
خب اگه واقعا فلسفی باشه میشینیم صحبت میکنیم دیگه.مثلا من با یکی از دوستان سر اینکه آیا پرسش از وجود ابتدای مسیر باشه یا انتهای مسیر خیلی بحث کردم.نمیدونم اون قانع شد یا نه ولی من که قانع نشدم که پرسش از وجود ،پرسش اولیه باشه.
میدونید آزاد اندیشی لوازمی داره و اصلی ترین لازمه اون تاویله.تاویل کردن مسئله اساسی فیلسوف های مدرن هم بوده.اینکه این وسط فلانی پس چرا نفهمید و فلان فیلسوف اسلامی چرا اینو گفته این دیگه آزاد اندیشی نیست.
اینکه میگم واقعا فلسفی باشه به این علته.وگرنه مثلا طرف میگه بنظرم خدا ماهیت نداره(بعد از پا شدن از خواب و قبل از شستن دست و صورت) خب اینو دیگه جواب دادن نداره.هیچ فیلسوفی به همین راحتیا کافر نشده.حتی همون دیوید هیوم.بالاخره خدا یک واژه ست که باید معلوم بشه این کلمه از کجا اومده.

2-شغلتون ؟البته احتمالا تکراری باشه ولی نرسیدم همه سئوالای دوستان رو بخونم
هم طراح هستیم و هم مجری.یه کار مدیریت پیمان داریم و کارای طراحی هم میگیریم در کنارش.
3-تو یک جمله تفاوت معماری و ارکیتکچر رو بیان کنید؟(بصورت عامیانه و بدون مقدمه خخخخ)
معماری ،بر بستر غایت خلقت یک پدیده،ظرفیت شکل حیات رو رقم میزنه....البته ریشه در حکمت و حیا داره.
آرخه ،بر بستر میل به نامستوری،آرکیتکچر رو بوجود میاره(پس آرکیتکچر ، یک دکترینه)....ریشه در فلسفه داره.
خیلی ساده ،ذهن یک حکیم یا فیلسوف رو باز کنید شروع کنید خیابون کشی کردن.شهرسازی کنید تو ذهن طرف.بعد ساختمون سازی کنید تو ذهنش........شهرسازی و معماریتون در همه ذهن ها به یک شکله؟مثلا شهر ذهن آقای کارل مارکس شبیه شهر ذهن ژاک دریداست؟..شهر ذهن مارکس به شکلیه که باید نشون بده همه تو یه طبقه هستن(از لحاظ وضعیت مادی).مثل شهرسازی و معماری شهرها و کشورهای کمونیستی و سوسیالیستی.ولی شهر ذهن دریدا یه چیز دیگست.شهر ذهن مثلا ملاصدرا یا ابن سینا چطور میتونه باشه؟

4-شده تا حالا از کیفیت اجرا بزنید برای اینکه ضرر نکنید؟(مخصوصا تو این اواخر کسادی بازار)البته تا حدی که به اصل پروژه صدمه نخوره هم اگر این کار رو کردید بگید(راستشو بگو کمکت میکنم مهندس)
نه این کارفرمایی که ما داریم خیلی حساسه.بعد تو کار مدیریت پیمان ،ساختمون هر چقدر گرون تر تموم شه به نفع سازندست.ما درصد رو میگیریم دیگه.(البته کار در اصل واسه همکارمه.من کمکش میکنم)
5-تا حالا به کارمندای شهرداری شیرینی دادید؟خخخخ
من خودم اصلا بلد نیستم شیرینی بدم.البته ما بیشتر با نایب های شهرداری طرفیم.ولی همکارم میده.
6-روزی چند ساعت مطالعه دارید؟و چقدرش مطالعه غیر از رشتتونه؟
میانگین 2 ساعت...بیشترش غیر از رشته ست.
7-تا چه حد اعتماد تو کارهای اجرائی خوبه؟و شما چقدر به اطرافیانتون اعتماد دارید؟
من خیلی اعتماد میکنم.ولی گویا خوب نیست.من میگم اعتماد کنم اگه طرف نتونست باید کارش رو خراب کنه و دوباره انجام بده.مثلا الان به کناف کارا دو روزه سر نزدم رفتم دیدم یه جارو خراب زدن.گفتم بکنن و درست کنن.اعتماد کنی بهتره
8-اگه ارماتور بندتون هر چی بگید کار خودشو بکنه و وقتشم نداشته باشید جایگزین براش بیارید چیکار میکنید؟(نگید خودتون کارشو انجام میدید خخخ)
نمیتونه همچین کاری کنه.تهدید به عدم پرداخت حق الزحمه ش میکنم.
با تشکر
مارا به دعا کاش نسازند فراموش
رندان سحرخیز که صاحب نفسانند
ممنون مهندسسسسس:gol::gol:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجدد مزاحم شدم:D
1_ من هنوز تفاوت معماری و ارکیتکچر که گفتین رو نفهمیدم؟!! میشه ساده تر بگین؟:Dبا مثالهای در پیت تر که منم بفهمم؟:D
2_ از اینکه روی صندلی داغ هستین حس خوبی دارین؟:Dحستونو تعریف کنید:D
3_ من جدول شماره دو مقررات ملی رو که توی تاپیکم گذاشتین نفهمیدم! چیکار کنم؟:D
4_ از چه غذایی بدتون میاد؟
5_ میرزا قاسمی رو فقط دوست دارید؟:Dخیلی خوشمزه است:D
6_ واسه طراحی نما باید چه جوری عمل کنیم؟:Dالبته میخوام بدونم شما چگونه طرح میزنید؟:D
7_ نزدیکترین خودکار به شما همین الان چه رنگه؟:D
8_قدتون چقدره؟:D
9_ اهنگ گوش میدین؟ چ تیپ اهنگی؟ یا گ خواننده هایی؟:D
10_ به نظرتون من مردم ازارم؟:D
11_ یک خصلت بد از من بگید که بارزه:D
تشکر میکنم:D

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقا سلام
هیییییییییییییی. یادش بخیر.اولش این یادش بخیرو بگم. یه موقع زیاد از این صندلی داغ باشگاه خوشم میومد. بعدا بروبچ رفتن و دیگه چن بار اومدم نشناختم اینجا بچه ها رو نیومدم.
و اما آقا فرزاد.
اوالا که باید بگم خیلی ایشون (شما) رو دوس دارم. دیییی. از منطق و ایمان شما خوشم میاد و اینکه در رشته خودتون تخصص خوبی مخصوصا در مباحث اونجوری که نمیگم اینجا جبهه گیری بشه و من مطالعه کردم و خیلی خوشم اومد و دیدم شما مطالب خوبی جمع کرده بودین و خوب بلدین این حرفا رو و منم خوندم و یاد گرفتم و خودتونم میدونید کدوما رو میگم حتما خیلی خوشم اومد.:biggrin:
سلاممممم آقا علی گل.ما مخلصیم:):gol::gol:
این داغترین قسمت حرفام بود. دیگه
من سوالای بقیه رو خوندم کلااااااااااا ناامید شدم از خودم، من اصلا بلد نیستم از این چیزا بپرسم. همش احوالپرسی و اینا بلدم. دی. والا. جدیا
الان مهندس من سوال نپرسم سنگینتره. آبروم میره. دی
ولی خوب:
1-الان کدوم شهر ساکنید؟
تهران
2- شغلتون دقیقا چیه؟
طراح و مجری:)
3-نظرتون در مورد عملکرد تیم مذاکرات هسته ای دکتر ظریف
این بندگان خدا هم واسه مردم کار میکنن دیگه.ولی سطح وزارت امور خارجه تاکتیکیه.نکات استراتژیکی این جور میادین رو از مقامات بالاتر میگیرن.البته ممکنه اشتباه هم کنن.همونطور که تو مذاکرات سعد آباد اشتباه کردن.(من خودم از دبیر شورای اون زمان شنیدم که میگفت البرادعی مارو گول زد)پس تیم مذاکره کننده تاثیرش شاید 30 درصد باش.70 درصد بقیه اون سطح استراتژیکی و مردم هستن.وگرنه صدام هم مذاکره کرد و همه چی داد که تحریمش رو لغو کنن ولی این لخت شدن و همه چی رو دادن باعث شد کشورش 20 روزه اشغال شه.
به این میگن دکترین هویج و چماق.البته خیلی از این دکترین ها علیه ایران بکار گرفتن ولی علیه ایران جواب نمیده.دکترین های سیاسی که فقط یکیش میتونه یه کشور رو از هم بپاشونه.
هر کی صادقانه برای کشور کار میکنه خدا حفظش کنه.

4-شیعه و سنی آیا باید به وحدت برسن؟
صد در صد.
این هم دستور خداست و هم خود ائمه اینو خواستن.حالا ما که همه مسلمون هستیم .خدا در مورد ادیان دیگه هم به پیامبر میگه که بهشون بگو که بیاید مشترکاتمون رو در نظر بگیریم.

5-نمازاتون رو اول وقت میخونید همیشه؟ نماز جماعت میرین همیشه؟ معمولا نماز قضا پیش میاد؟
نه ظهر رو فقط اول وقت میخونم.همون ظهر رو جماعت هم میرم بعضی وقتا.چون مسجد کنار کارگاهمونه.آره بعضی وقتا صبح قضا میشه.
6-بهترین راه حل بحرانهای خاورمیانه و مسائل مسلمانان چیه؟ (خودشون چکار کنن)
خب مشخصه کاملا.همون وحدت.نفت ابزار فشار خیلی خوبیه.
7-از لحاظ سیاسی طرفدار کدوم جناح بندی هستین معمولا؟؟؟؟؟ سال 88 به کی رای دادین؟ سال 92 چی؟
جناح های ما فقط از لحاظ سیاسی و یکم فرهنگی با هم فرق دارن.وگرنه از نظر اقتصادی که جفتشون لیبرالن.تمام دولت های بعد انقلاب تو اقتصاد لیبرال بود البته به جز دولت آقای موسوی که سوسیال بود.
آقای غرضی یه حرفی خوبی زد...میگفت رفرمیست ها کشور رو نمیتونن نگه دارن و اصولگراها مردم رو.
نخبه پروری سیاسی یکم ضعیفه تو کشور ما.
من منتظر احیاگران هستم در آینده.
84.......قالیباف
88......شناسنامه نداشتم رای بدم(سبزوار بودم) ولی اگه داشتم ممتنع میدادم.
92......قالیباف

8-خونتون چه شکلیه؟ منظور اینکه معماری سنتی و اسلامی که بهش علاقمندین رو چقدر در دکوراسیون و تزیین خونه و احتمالا نمابندی و غیره و تا جایی که از دستتونت برمیومده و میتونستید اعمال کردین؟ آیا تو این مورد با همسرتون اختلاف نتظر نداشتین؟
خونه ما کوچیکه و معماری تو مساحت کم محقق نمیشه.چون فقط میتونید یه خوابگاه طراحی کنید.
بحث معماری اون تزئینات و نمابندی و غیره فقط نیست.منظور این نیست که همون طرح های گذشته بیاد اجرا بشه.معماری یعنی سازماندهی فضایی.تزئینات در درجه چندم اهمیته.

9-بهترین شهر ایران کجاست؟ بهترین نقطه اون شهر کجاست؟
براساس معیار های مختلفی میشه نظر داد.
یه معیار میگه.......مشهد و حرم امام رضا
یه معیار دیگه میگه......تهران-شمرون
یکی دیگه........اصفهان-مسجد جامع
یکی دیگه.........رشت-بازار ماهی فروش
.
.
.

10-برای من چه دعایی میتونید بکنید؟ دی (تو شب احیا هم منو دعا کنید)
دعا میکنم که به احسان برسی:gol::gol:
ممنون
خدا حفظتون کنه.
فعلا برم بعدا بیام جواباتون رو بخونم.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام خدمت آقا فرزاد.
سلامممممم:gol::gol:
کلا با اینکه رشته هامون به هم نمیخوره ولی من از همون اول با بچه های معماری و فیزیک خیلی دوست بودم. اصلا ربطی نداشت!:king:
چرا خیلی ربط داشت:)
خیله خب، دیر رسیدم .سوالا تموم شد باید با ته دیگ بسازیم
4-شما توی طراحی خونهاتون تراس میزارین؟؟؟ اگه میزارین چقدی؟؟؟؟ رو به کوچه ست یا خونه های دیگه؟؟؟ میدونید مردیم از بس شعرهای لیلی و مجنون یا سعدی خوندیمم بدون هیچ تصور ذهنی :w38:
اگه کارفرما بخواد میزاریم.باز به نظر کافرما بستگی داره.اون بستگی به شمالی یا جنوبی بودن خونه داره.
خب شعرهای سهراب رو بخونید
7-چرا با کباب پزی توی کوه و جنگل مشکل دارید؟؟؟ و دوست دارید یه کوله بردارید و تا جاهای بکر کشف کنید و یه غذای دست ساز عاشقانه بخورید؟؟
نه مشکلی ندارم اتفاقا.خیلی هم دوست دارم.
آره خیلی خوبه
8-چطور به باشگاه دچار شدید؟؟خب هر کس یه جوری وارد اینجا شده که خلاصی هم نداره؟؟ نگید نه که ...
چطور وارد شدنش رو دوستانم معرفی کردن....دچار شدنش هم بخاط دوستان مجازی بوده.
10-شنا دوست دارید یا اسب سواری؟؟(باید یکی رو انتخاب کنید)
شنا.......اسب سواری برای از ما بهترونه.:)
11- شما که اهل گیلانید به کویر علاقه دارید؟؟؟
نه.....دلم میگیره.....کویر حس عارفانه داره.ولی شمال آدم رو برون گرا میکنه.......جغرافیا خیلی تاثیر داره تو معرفت انسان ها.همچنین خیلی تاثیر داره در مطالعه تاریخ.!!!
12- کتاب فاطمه فاطمه است از دکتر شریعتی رو خوندید؟
آره .عالی بودد
15-تا حالا از کسی از ته دل بدتون اومده؟؟
آره.....بدم نمیاد.بغض دارم نسبت بهش یا بهشون.
16-سیبزمنی سرخ کرده دوس دارید؟؟
آره .خیلی.ولی ضرر داره.
17-چرا اینقد از مشهدی ها خوشتون میاد؟؟خخخخخخخخخخخ
:)چون دوستان همکلاسیم تو مشهد خیلی خوب بودن.
18-روستای مزینان رفتید؟؟ البته خیلی از سبزوار فاصله داره
نه نرفتم.بین سسبزوار و شاهروده.ولی وردیش رو دیدم.
20-تا حالا جند بار در طرح پاکسازی جنگل و سواحل دریا شرکت کردید؟؟
هیچ بار:)
23-باید برم. میام باز

وضعیت
موضوع بسته شده است.