صداوسیما پخش دعای"ربنای" شجریان را ممنوع کرد!!!

حيف صداي استاد نيست كه از تي وي پخش بشه؟؟؟؟؟؟
ما كه از پارسال هميشه خودمون ميزاشتيم منتظر تي وي هم نبوديم:w16:

دانلود ربناي استاد شجريان

:gol::gol::gol:

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مطمئن نیستم که خود ایشون تقاضای عدم پخش اثر ربنا رو کردن یا صدا و سیما ممنوع کرده. ولی با این عقل ناقص خودم هر چی فکر می کنم میبینم اگه ایشون خودشون نخواستن که صداشون پخش بشه یه جور بی احترامی به همه ی مسلمونا و مخصوصا ایرانیا کردن. چون وقتی فردی به این درجه از محبوبیت میرسه نباید به خاطر تصمیمات و عقاید سیاسیش(درست یا نادرست) مردم رو از صدای خودش بی بهره کنه.مخصوصا اگه اثری باشه که مردم با اون زندگی کردند مثل ربنا.
در ضمن من با صحبت اون دوستمون هم موافقم که گفتند اهمیت خود دعای ربنا بالاتر از صداییه که اونو میخونه. ما همه دوست داشتیم که قبل از افطار صدای ربنای ایشونو بشنویم ولی حالا که ما رو از صداشون محروم کردن ما هم سعی میکنیم تحمل کنیم و فراموششون کنیم.
ببخشید پر چونه گی کردم:gol:

پس بفرمایید ایشون اختیار صدای خودشونم ندارن
توهین به ایرانی اونوقتی بود که هفتاد میلیون ایرانی رو خس و خاشاک خطاب کردند
خب صدای خس و خاشاک پخش کردن نداره که

alielec

عضو جدید
پس بفرمایید ایشون اختیار صدای خودشونم ندارن
توهین به ایرانی اونوقتی بود که هفتاد میلیون ایرانی رو خس و خاشاک خطاب کردند
خب صدای خس و خاشاک پخش کردن نداره که
من نمی دونم شما تا کی میخوایید روی این دروغتون پافشاری کنید؟آقای احمدی نژاد گفت 40 میلیون رای دادن 4 نفر امنیت رو به هم میزنن خس و خاشاکن.نکنه شما هم جزو اونهایی بودی که اتوبوس آتیش می زدن؟بله اونا خس و خاشاک بودن!ولی نه کسایی که اومدن آرام تظاهرات کردن که خیلی ها هم بعداً خودشان را جدا کردن و من خودم میشناسم چنین افرادی رو.به پیر به پیغمبر احمدی نژاد به کسایی که به غیر از اون رای دادن نگفت خس و خاشاک.حالا هی بر طبل این دروغ بکوبید.وقتی می گه 40 میلیون رای دادن اما 4 تا خس وخاشاک...خب معلومه منظورشون چیه!فیلمش هم موجوده ببینید.

در ضمن بنده هم به صدای شجریان علاقه مندم و از نظر موسیقی لقب استاد را برازنده ی ایشان می دانم.چون آثار به یاد ماندنیشون از یاد هیچکس نمی ره.فقط چرا ایشان فکر نکردند که افرادی در جامعه هستند که با مواضع سیاسی ایشان مخالفند.آن هم آن مواضع تند.چرا خودشان را درگیر این بازیها کردند تا بنده به عنوان کسی که نظرات ایشان را هیچ رقمه قبول ندارم قرار باشد نسبت به ایشان چنین تصویری پیدا کنم؟ایشان بیاد در بی بی سی و سی ان ان کل این نظام و انقلاب رو که خون شهیدان زیادی پاش رفته و عده ی زیادی از مردم به آن علاقه مند هستن رو به راحتی زیر سوال ببره بعد صدای ایشان هم پخش بشه؟

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم شما تا کی میخوایید روی این دروغتون پافشاری کنید؟آقای احمدی نژاد گفت 40 میلیون رای دادن 4 نفر امنیت رو به هم میزنن خس و خاشاکن.نکنه شما هم جزو اونهایی بودی که اتوبوس آتیش می زدن؟بله اونا خس و خاشاک بودن!ولی نه کسایی که اومدن آرام تظاهرات کردن که خیلی ها هم بعداً خودشان را جدا کردن و من خودم میشناسم چنین افرادی رو.به پیر به پیغمبر احمدی نژاد به کسایی که به غیر از اون رای دادن نگفت خس و خاشاک.حالا هی بر طبل این دروغ بکوبید.وقتی می گه 40 میلیون رای دادن اما 4 تا خس وخاشاک...خب معلومه منظورشون چیه!فیلمش هم موجوده ببینید.

در ضمن بنده هم به صدای شجریان علاقه مندم و از نظر موسیقی لقب استاد را برازنده ی ایشان می دانم.چون آثار به یاد ماندنیشون از یاد هیچکس نمی ره.فقط چرا ایشان فکر نکردند که افرادی در جامعه هستند که با مواضع سیاسی ایشان مخالفند.آن هم آن مواضع تند.چرا خودشان را درگیر این بازیها کردند تا بنده به عنوان کسی که نظرات ایشان را هیچ رقمه قبول ندارم قرار باشد نسبت به ایشان چنین تصویری پیدا کنم؟ایشان بیاد در بی بی سی و سی ان ان کل این نظام و انقلاب رو که خون شهیدان زیادی پاش رفته و عده ی زیادی از مردم به آن علاقه مند هستن رو به راحتی زیر سوال ببره بعد صدای ایشان هم پخش بشه؟

حالا نه اینکه جواب اون تظاهرات اروم رو با گلوله و......ندادن
هاله نورم دروغه؟؟؟ قضیه اورانیوم اون دختر 16 ساله چی؟ بند 209 اوین چی؟
امار تورم هم لابد راسته راست

ایشون عقاید خودشون رو گفتن
درسته آزادی بیان اینور کشکه ولی ظاهرا تو بی بی سی نه

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر تمامی هنرمندان مردمی این مرز و بوم

alielec

عضو جدید
حالا نه اینکه جواب اون تظاهرات اروم رو با گلوله و......ندادن
هاله نورم دروغه؟؟؟ قضیه اورانیوم اون دختر 16 ساله چی؟ بند 209 اوین چی؟
امار تورم هم لابد راسته راست

ایشون عقاید خودشون رو گفتن
درسته آزادی بیان اینور کشکه ولی ظاهرا تو بی بی سی نه
باشه!هر چی شما می گی.ولی دوستان شما هم سر میدون منیریه زن مردم رو لخت کردن.روز قبلش مادر و دختر چادری رو با گلوله کشتن. غلام کبیری رو کشتن.به پایگاه اسلحه حمله کردن تا جنگ خیابونی را بندازن.هر کی ریش داشت می زدن لت و پار می کردن.یعقوب بروایه و سجاد سبز علی پور رو هم کشتن.پلیس رو لخت کردند و فحاشی کردن.به همه دروغ بستن.بازم بگم؟!بگم؟!
در ضمن بزرگترین دروغ هم اینه که یه روز بگی بزرگترین دیکتاتوری زیر پا گذاشتن قانونه و بعداً خودت دیکتاتور بشی و زیر بار هیچ قانونی نری!این یعنی دروغ!
این مساله ها مدتهاست حل شده و عواملش هم معلومن.اینها را هم گفتم تا یاد آوری شود!خوش باشید...

Lu30Fer

عضو جدید

سازمان صداوسيما پخش دعاي ربنا با صداي محمدرضا شجريان را به طور کامل در تمام شبکه ها ممنوع کرد.
به گزارش البرز اين تصميم از چند روز قبل به اطلاع برنامه سازان ويژه برنامه هاي افطار کليه شبکه هاي راديو و تلويزيون رسيده و مورد تاکيد قرار گرفته است.
اين سازمان حتي از پخش آگهي هاي بازرگاني که معمولا در ماه رمضان با نواي اذان يا دعا همراه است در صورتي که صداي ربنا زير صداي آگهي قرار گرفته باشد ممانعت مي کند.

تو رو خدا حالا این دفعه.:biggrin:
بابا یکی به اینا بگه کمی خودشونو تحویل بگیرن.:huh:
اصلا استاد بهشون همچین اجازه نمیده
اینبار هم مثل دفعه قبل برای بازگشتشون به پاش میافتن. مطمئنم
:exclaim:

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه!هر چی شما می گی.ولی دوستان شما هم سر میدون منیریه زن مردم رو لخت کردن.روز قبلش مادر و دختر چادری رو با گلوله کشتن. غلام کبیری رو کشتن.به پایگاه اسلحه حمله کردن تا جنگ خیابونی را بندازن.هر کی ریش داشت می زدن لت و پار می کردن.یعقوب بروایه و سجاد سبز علی پور رو هم کشتن.پلیس رو لخت کردند و فحاشی کردن.به همه دروغ بستن.بازم بگم؟!بگم؟!
در ضمن بزرگترین دروغ هم اینه که یه روز بگی بزرگترین دیکتاتوری زیر پا گذاشتن قانونه و بعداً خودت دیکتاتور بشی و زیر بار هیچ قانونی نری!این یعنی دروغ!
این مساله ها مدتهاست حل شده و عواملش هم معلومن.اینها را هم گفتم تا یاد آوری شود!خوش باشید...

من اینجا از هیچ سیاستمداری طرفداری نکردم ولی از هنرمندی چون شجریان طرفداری کردم
در ضمن اگه شما صدتا ردیف میکنی من هزارتا دارم که بگم

هیچ دولتی معصوم نبوده
اینجا مقایسه ای شده بین بد و بدتر

کی بیشتر دروغ میگه؟؟؟
کی شعورش کم تره ؟؟؟
کی آبروی ایران و ایرانی رو تو دنیا برده ؟
وکی این آبرو رو دوباره خریده؟
جواب همه رو خودت میدونی ولی آخری رو من میگم
همون ملتی که خفه نشدن

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اینجا از هیچ سیاستمداری طرفداری نکردم ولی از هنرمندی چون شجریان طرفداری کردم
در ضمن اگه شما صدتا ردیف میکنی من هزارتا دارم که بگم

هیچ دولتی معصوم نبوده
اینجا مقایسه ای شده بین بد و بدتر

کی بیشتر دروغ میگه؟؟؟
کی شعورش کم تره ؟؟؟
کی آبروی ایران و ایرانی رو تو دنیا برده ؟
وکی این آبرو رو دوباره خریده؟
جواب همه رو خودت میدونی ولی آخری رو من میگم
همون ملتی که خفه نشدن

آبروی از دست رفته ای که توسط خودباخته های اصلاح طلب به باد رفت رو احمدی نژاد خرید.
خیلی دنبال پاسخ این سوالات می گردید یک سر تشریف می بردید همایش ایرانیان مقیم خارج تا بفهمید کی عزت ایرانی رو بهش برگردوند!
در مورد ملت هم کاملا" صحیح می فرمایید.
ملتی که خفه نشدند. ملتی که در 9دی و 22 بهمن 88 دشمنان این آب و خاک رو خفه کردند.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
آبروی از دست رفته ای که توسط خودباخته های اصلاح طلب به باد رفت رو احمدی نژاد خرید.
خیلی دنبال پاسخ این سوالات می گردید یک سر تشریف می بردید همایش ایرانیان مقیم خارج تا بفهمید کی عزت ایرانی رو بهش برگردوند!
ملتی که خفه نشدند. ملتی که در 9دی و 22 بهمن 88 دشمنان این آب و خاک رو خفه کردند.
بله عزتی که با خرج 80 میلیارد واسه 1500 نفر به دست بیاد معلومه چقد خوبه (البته این عزت با عزت ضرغامی فرق داره اشتباه نشه):biggrin:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان چرا دعوا؟
استاد شجریان بسیار صدای زیبایی داشتند و دارند،پسرشم مثل خودش و بنده نیز بسیار ایشون رو دوست داشتم
ولی کسی که وقتی تقی به توقی میخوره اجازه نمیده صداش واسه مردم پخش بشه و به فکر دوستدارانش نیست ارزش دوست داشتن را ندارد.
خودتونو ناراحت نکنین.

دوست گرامی
یه سر به روزنامه های خودتون، امثال کیهان و .. بزنید
تا ببینید اون عزتی که می فرمایین برای جناب آقای مشایی چقدر هزینه برداشته
خدا رو شکر پدر ایشون و پدر آقای احمدی نژاد و پدر آقای محصولی و ... همه و همه پولدار بودن
اینه که پول باباشونه دیگه
می ریزن، می پاشن،
یه روز کلی پول بی زبون میدن که اینا رو بیارن ایران
یه روز واسه یکی خونه می خرن،
یه روز تصمیم میگیرن به هرکی نامه داد 1 میلیون بدن و . . . .

پول باباشه، دلش میخواد
فضولی؟!

دوستان چرا دعوا؟
استاد شجریان بسیار صدای زیبایی داشتند و دارند،پسرشم مثل خودش و بنده نیز بسیار ایشون رو دوست داشتم
ولی کسی که وقتی تقی به توقی میخوره اجازه نمیده صداش واسه مردم پخش بشه و به فکر دوستدارانش نیست ارزش دوست داشتن را ندارد.
خودتونو ناراحت نکنین.
دوست گرامی
شما که تشکرتون پای توهین آمیزترین حرفهای این دعوا هست چرا ازش ناراحتین؟! :دی)))

یه خواهشی هم دارم
چرا به دروغگویی عادت کردین؟
چرا عادت کردین روی دروغ های خودتون نتیجه گیری کنید و چهره اعمال خودتون رو پنهان کنید؟

استاد شجریان تاکید داشتن که ادعیه و ربنا به دلیل دل بستگی مردم و مذهبی بودنشون از صدا و سیما پخش بشه
خب ما چیکار کنیم صدا و سیما بچه است
به قول شما
تا تقی به توقی میخوره گریه می کنه و پا می کوبه و لج می کنه؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نه نه نه نه نه نه :mad::mad::mad:

نمیخوام:cry::cry:

من دیشب دلم گرفت که پخش نکرد

آخه چراااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:wallbash::crying2::w06:؟
خب بورو دانلود کن، گوش بده ... حتما باید این دزدا برات پخشش کنن؟

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداروشکر اعتراضات دوستان باعث متحول شدن بقیه شد!!!:biggrin:

واسه دانلود گذتشتنش بچه ها;)

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
البته دوستان لینک ربنا رو گزاشته بودند ولی...

ربنای ماندگار با صدای استاد محمد رضا شجریان:
(حجم: 1.2 MB)
دانلود

دعای سحر با صدای ماندگار دکتر محمد اصفهانی:
(حجم: 7.71 MB)
دانلود

اذان ماندگار با صدای مرحوم رحیم موذن زاده اردبیلی:
(حجم: 823 KB)
دانلود

نیایش "این دهان بستیم، دهانی باز شد" با صدای استاد محمد رضا شجریان:

(حجم: 391 KB)
دانلود

ati.art

عضو جدید
سلام من يه خبر از يه نفر كه اسمش رو نميگم ولي از مجلسي ها بوده كه از موسيقي هم

سر در نمياره از يه روزنامه ديده بودم واقعا متاسف شدم

كه اشون گفتن صداي يه چوب خشك بهتراز صداي استاد شجريان واقعااااااااااااا متاسفم برا اين دولتي ها

راستي تو ماهواره شبكه اي به اسم 20 همون حوالي اذان ربنه و چند خوردي استاد رو ‍پخش ميكنن در كل شبكه خوبي كه اهنگ هاي سنتي از شادروان بسطامي محمد نوري و.................. پخش ميكنن هركس فركانس اين شبكه روميخواد به من بگه

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره راس میگه!!
ربنارو هم اتفاقا گذاشته بون تو یه شبکه یه بچه میگفت چقدم ضایع بود صداش!!!:w12:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اینجاست که معلوم میشود قدرت مردم و هنرمندانی که با مردم هستند و کسانی که برمردم:
علیرضا افتخاری:
به خاطر فشارها، ایران را به قصد فرانسه ترک می‌کنم

او با انتقاد و ابراز گلایه از رییس جمهور و گروه فرهنگی دولت، اظهار کرد: «پس از این پیش آمدها و تبعات بسیاری که برای من و خانواده‌ام به وجود آمد، حتی برای یک بار یکی از اطرافیان متعددی که رییس جمهور دارد، احوالی از ما نپرسید تا حداقل بدانم کارم درست بوده یا نه اما اکنون می‌گویم نه.»
افتخاری گفت: در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می‌دهم، و قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.
در تماسی که برای احوال‌پرسی از علیرضا افتخاری داشتیم، بسیار ناراحت بود و گفت: «می‌خواهم بروم. کارهای لازم را هم انجام داده‌ام. دیگر باید بروم...» حالا اما مشخص شده است که او «فرانسه» را برای زندگی انتخاب کرده است. خواننده‌ای که سال‌هاست با صدای دلنشینش آثار محبوبی برای ایرانیان به یادگار گذاشته است و حالا در پس اتفاقاتی شبه‌سیاسی قصد رفتن از وطن را دارد.
یک جشن و چند حاشیه
در روزی که به مناسبت گرامیداشت ارزش و منزلت خبرنگاران در تهران جشنی بر پا شده بود، علیرضا افتخاری هم یکی از مدعوین بود که به روی صحنه رفت. او روی سن بود که رییس جمهور به سمت او رفت و خواننده اشعار سنتی با او دیده‌بوسی کرد.
افتخاری در این باره گفت: رییس جمهور به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم.
ابراز علاقه و ادای رسم ادب، توسط افتخاری به همین‌جا ختم نشد. آن چنان که همین اتفاق در محافل خبری این چنین نقل شد: افتخاری انرژی بیشتری صرف این ادای احترام کرد. بر اساس گزارش ایرنا، این استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی پس از آن که رییس جمهور را در آغوش کشید، به او گفت: «آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.»
اما افتخاری در گفت و گو با «خبر» این ابراز دوستی را متعلق به همه مردم ایران می‌داند و اصرار دارد که همه مردم ایران را دوست دارد و رییس جمهور را به عنوان فردی از میان همین مردم مورد احترام و ادب قرار داده است.
وی در تایید این ابراز علاقه به هموطنانش، گفت: «همان روز هم، در ادامه این مراسم و در حالیکه که خبرنگارانی از اغلب رسانه‌ها و تنی چند از هنرمندان شاهد بودند، پس از به آغوش کشیدن رییس جمهور، گفتم این حرف را ازروی خودستایی و تکلف نمی‌گویم، بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.»
البته وی در اعتراض به بازتابی که این رفتارش داشته، به آن چه که در پی ابراز دوستی به رییس جمهور، به زبان آورد اشاره‌ای نمی‌کند، اما همه را نشات گرفته از ابراز علاقه رییس جمهور به موسیقی می‌داند. افتخاری در این مراسم چند قطعه موسیقی در وصف عروج مردان خدا و شهدا به ویژه خبرنگاران شهید خواند، که اساسا برای همین به آن مراسم آمده بود و اتفاقا فضای مراسم را به شدت تحت تاثیر قرار داد و حضار،به ویژه مسوولان و اهالی رسانه از اجرای او استقبال بسیاری هم کردند.
دردسرها آغاز می‌شود
پیرو این مراسم و انتشار اخبار حواشی این اجرای موسیقی، موجی از انتقادها و دلخوری‌ها افتخاری را در بر گرفت، تا جایی که او وادار به عکس‌العمل شد.
علیرضا افتخاری در این باره به «خبر» گفت: «در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می دهم.»
او در این باره توضیح داد: «پس از آن مراسم و مسایل بسیاری که در پی آن پیش آمد، برخوردهای بدی با من و خانواده‌ام صورت گرفت، پیگیری‌هایی که خبرنگاران هم داشتند به نوعی در حادشدن این ماجرا تاثیر داشت. »
وی اضافه کرد: «همین پیگیری‌ها و بی انصافی‌های برخی، ماجرا را برای ما بسیار ناگوار کرد. ناگوار، نه از آن روی که رسم ادب به جا آوردم، بلکه به خاطر برداشت‌های نادرستی که از رابطه من با رییس جمهور شد.»
خواننده «آلبوم قلندر وار» ادامه داد: «چون رسم ادب و حرمت مجلس را به جا آوردم، که جزو فرهنگ و بخشی از مرام ایرانی هاست به هیچ وجه ناراحت نیستم. همان روزها هم به برخی رسانه‌ها که با بی انصافی به ماجرا نگاه می‌کردند گفتم که اگر هر کس دیگری هم به جز شخص آقای احمدی نژاد برای تبادل ادب و ادای احترام به سمت من می‌آمد، همان گونه با او به گرمی مواجه می‌شدم که با رییس جمهور شدم و چه کنم که ایشان کارهای مرا دوست دارد و این تبادل اخلاقی فقط برای موسیقی است.»
رمضان و ربنای شجریان
خواننده موسیقی سنتی کشور در حال مواجهه با بازتاب‌های دیدار با رییس قوه مجریه بود که با پیش آمدن ماه مبارک رمضان و پخش نشدن «ربنا» با صدای شجریان، برخی رسانه‌های خارجی، با تهیه گزارش‌هایی که جهت گیری خاصی داشت، اعلام کردند که در پی حذف این قطعه از صدا و سیما، افتخاری می‌خواهد جایگزین «ربنا» رابخواند و در اختیار صدا و سیما بگذارد.
در این بین، افتخاری در یادداشتی که در «خبرآنلاین» منتشر شد با تکذیب این خبر، یافتن جایگزین برای آن قطعه را نشدنی دانست و با ابراز ارادت به دیگر استاد آواز ایرانی اعلام کرد که مردم می‌توانند از طرق دیگری، به جز شبکه‌های صدا وسیما، این قطعه را در خانه هایشان بشنوند و حتما هم خواهند شنید. البته او در همین یادداشت از رسانه ملی خواست که این قطعه را همچون گذشته با صدای شجریان پخش کند.
او در این یادداشت از برخوردهای سیاسی با هنرمندان نیز ابراز ناراحتی کرده و نوشته بود: چرا باید دنبال دیگرانی باشیم تا این قطعه دلنشین را بازخوانی کنند و چرا از داشته هایمان بهره نمی‌بریم؟ بهتر است که شائبه‌ها را برطرف کنیم و دامن هنر را به سیاست آغشته نکنیم.
این اظهار نظر افتخاری بازتاب‌های جالب توجهی داشت به طوری که خودش در این باره به خبرنگار ما گفت: «این یادداشت که حاوی بخشی از دیدگاه‌های من درباره پرهیز از هر گونه ورود هنرمندان به سیاست و پرهیز مسوولان از نگرش سیاسی به هنرمندان بود، فضای منفی پیش آمده را قدری تلطیف کرد.»
اگر چه خودش می‌افزاید بعد از انتشار این یادداشت برخی از مدیران رسانه ملی در تماس با وی، او را از این بابت و به خاطر اسم بردن از محمدرضا شجریان بسیار سرزنش کرده‌اند، اما به این ترتیب هم ماجرا پایان نیافت.
اجازه سوء استفاده نخواهم داد
او در ادامه گفتگو تصریح کرد: «شب گذشته خبرنگاری از یکی از رسانه‌های بیگانه (voa) با من تماس گرفت و نکاتی را مطرح کرد که به او گفتم من هرگز به ملت ایران، کشور عزیز و مسئولان کشورم پشت نخواهم کرد.»
افتخاری با تاکید بر اینکه هرگز اجازه سوء استفاده و موج‌سواری به رسانه‌های خارجی را نخواهد داد، افزود: «باید خطاب به تمام رسانه‌های داخلی و خارجی که متاسفانه دچار برخی سوء برداشت‌ها شدند بگویم که باز هم در هر کجای دنیا که احدی از آحاد مردم ایران را ببینم، مثل همه سال‌های زندگی‌ام، با اشتیاق تمام به او به عنوان یک هموطن اظهار ارادت می‌کنم؛ چه در ایران باشم و چه در کشوری دیگر.»
او با انتقاد و ابراز گلایه از رییس جمهور و گروه فرهنگی دولت، اظهار کرد: «پس از این پیش آمدها و تبعات بسیاری که برای من و خانواده‌ام به وجود آمد، حتی برای یک بار یکی از اطرافیان متعددی که رییس جمهور دارد، احوالی از ما نپرسید تا حداقل بدانم کارم درست بوده یا نه اما اکنون می‌گویم نه.»
نامه‌ای برای خداحافظی
افتخاری همچنین به «خبر» گفت که قبل از رفتن از کشور حتما نامه‌ای به رییس جمهور و تیم فرهنگی دولت می‌نویسد و گلایه‌هایش را با ایشان مطرح می‌کند.
او به برخی از مفاد این نامه اشاره کرد و گفت: «در این نامه خطاب به رییس جمهور خواهم نوشت که شما حتما در جریان آن چه برای من پیش آمد قرار گرفته‌اید، اما هیچ واکنشی نشان ندادید.»
افتخاری تاکید کرد: برای ایشان می‌نویسم که «شاید شما ما را یکی از حواشی دانستید که به موضوعاتی که پیش آمد توجه نکردید. بر این اساس با چند دهه فعالیت در زمینه حفظ و گسترش موسیقی اصیل و عرفانی ایرانی، به قدری این ماجراها آزارم داد که برای رهایی از آن، کشورم را ترک می‌کنم.»
اوگفت: «در این نامه از رییس جمهور می‌پرسم چطور حتی یکی از دوستان شما هم فرصت نکرد حالی از اینجانب، به عنوان کسی که سال‌ها برای موسیقی اصیل این کشور زحمت کشیده، بپرسد؟ حال آنکه من تنها به خاطر سوء تفاهم‌های ایجاد شده از دیدار با شما تحت فشار قرار گرفتم.» افتخاری تاکید کرد که در این نامه از رییس جمهور می‌خواهد که به جای او خودش جوابگوی مردم باشد.
این هنرمند مطرح موسیقی کشور البته برخی از این نوع رفتارها را تلاش برای حذف خود از عرصه موسیقی تعبیر کرد و خطاب به کسانی که چنین میلی دارند، گفت که به زودی با سفر به فرانسه، به خواسته‌هایشان می‌رسند.
«به خاطر این مسائل که افسردگی مفرطی برایم داشته قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.» او با اعلام این مطلب، تاکید کرد که کارهای سفرش را هم انجام داده و مراحل مربوط به خروج را سپری کرده است. این هنرمند اصفهانی در برابر اصرار خبرنگار ما مبنی بر صبر و تامل در انجام این تصمیم گفت: «اگر خودم هم بخواهم باید شرایط به نفع خانواده‌ام تغییر کند تا بتوانیم بمانیم و ادامه بدهیم.»
افتخاری در پاسخ به اینکه اگر فضا و شرایط به نوعی مناسب شود و مسئولان نیز در رفتار خود تجدید نظر کنند، قید رفتن به خارج از کشور را می‌زنید، قدری مکث کرد و با ناامیدی گفت: «بعید می‌دانم اما باید دید چه پیش می‌آید.»
کم‌لطفی این‌بار از سوی جام‌جم
این هنرمند عرصه موسیقی از رییس سازمان صدا و سیما هم گله کرد و گفت: «در طی سی سال گذشته به قدری آثار مرا بدون اجازه‌ام پخش کرده‌اند که بی حساب است، اما دریغ از اندکی مهر و محبت.»
او خطاب به ضرغامی گفت: «اگر قصدی به جز خدمت به مردم کشورم داشتم، اکنون به خاطر پخش صد‌ها اثرم باید میلیاردها تومان ازآن سازمان مطالبه می‌کردم، اما چون به قصد خدمت و تلطیف روح وروان هموطنانم آثارم را خوانده‌ام، نه تنها درخواستی از سازمان صداوسیما نکردم، بلکه همیشه هم با این عزیزان نهایت همکاری را داشته‌ام. اما گمان نمی‌کردم ایشان هم تا این حد بی‌مهر باشند و توجهی به هنرمندان نداشته باشند و دستمزد سال‌ها همکاری مرا به این نحو وبا کم لطفی فراوان ندهند.»

baran2

عضو جدید
دوستان چرا دعوا؟
خودتونو ناراحت نکنین.

ببین دوست عزیز استاد این کارو کرد چون دوست نداشت صداش از رسانه ی دروغ پخش بشه. رسانه ای که ... میاد توش و مردمو خس وخاشاک فرض میکنه.و اگه نمیدونید باید بگم که استاد به پخش دعای ربنا به خاطر همین مردمی که میگی کاری نداشت اینا خودشون نمی تونن صدای استادو به خاطر موضع گیریهاش تحمل کنن. شما هم اگه واقعا استاد رو دوست داشتی اینجوری در موردش حرف نمیزدی.

Homer.J

عضو جدید
شجریان:

من آنم که در پاي خوکان نريزم

مر اين قيمتي دّر لفظ دري را

افتخاری:

من آنم که در پاي خوکان بريزم

مر اين قيمتي دّر لفظ دري را :eek:

بالا