شهید (ادای دینی به شهدا و جانبازان)

شهید (ادای دینی به شهدا و جانبازان)

• موافقم

رای: 29 87.9%
  • مخالفم

رای: 4 12.1%

• مجموع رای دهندگان
    33

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوران دبیرستان یکی از رفقای ما بود که تقریبا هر دو یا سه هفته یه بار، مجبور بود پدر محترمش رو که جانباز بود رو ببره بیمارستان و یکی دو روز اونجا بستری کنه و بعضی اوقات مجبور بود ببره تهران...
در کنار درس خوندن، هندونه می‌فروخت و مسافر کشی هم میکرد و اضافه کردن اینکار کردن به وضع پدر محترمش برای رسیدگی به ایشون و بردنش به بیمارستان و انجام کارهای پیچ در پیچ اداری مربوطه، کلا وقتی برای درس خوندن براش نمی‌ذاشت....

از من می‌پرسی، به نظرم هر کاری براشون بکنن هیچی نیست....

نکته‌ی جالب اینه که حقوق یه سرباز امریکایی خداتومن در ماهه و خونوادش سریعا به محض استخدام فرزند، بهترین امکانات رو میگیرن و خدمات خیلی زیادی بهشون داده میشه(کنسرت و حمل و نقل و بیمه‌ی رایگان و بورس های جور واجور دانشگاهی و تحصیلی و استخدامات و ...!)...بعد از کشته شدن هم که سریعا تبدیل به قهرمان ملی میشن و رسیدگی به خونواده صد برابر بیشتر میشه :) ( فالن هیروز رو گوگل کنین تا لیست کامل رو ببینین..)
اونوقت ما هنوز اسامی کل شهدای جنگی رو هم نداریم! :)

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوران دبیرستان یکی از رفقای ما بود که تقریبا هر دو یا سه هفته یه بار، مجبور بود پدر محترمش رو که جانباز بود رو ببره بیمارستان و یکی دو روز اونجا بستری کنه و بعضی اوقات مجبور بود ببره تهران...
در کنار درس خوندن، هندونه می‌فروخت و مسافر کشی هم میکرد و اضافه کردن اینکار کردن به وضع پدر محترمش برای رسیدگی به ایشون و بردنش به بیمارستان و انجام کارهای پیچ در پیچ اداری مربوطه، کلا وقتی برای درس خوندن براش نمی‌ذاشت....

از من می‌پرسی، به نظرم هر کاری براشون بکنن هیچی نیست....

نکته‌ی جالب اینه که حقوق یه سرباز امریکایی خداتومن در ماهه و خونوادش سریعا به محض استخدام فرزند، بهترین امکانات رو میگیرن و خدمات خیلی زیادی بهشون داده میشه(کنسرت و حمل و نقل و بیمه‌ی رایگان و بورس های جور واجور دانشگاهی و تحصیلی و استخدامات و ...!)...بعد از کشته شدن هم که سریعا تبدیل به قهرمان ملی میشن و رسیدگی به خونواده صد برابر بیشتر میشه :) ( فالن هیروز رو گوگل کنین تا لیست کامل رو ببینین..)
اونوقت ما هنوز اسامی کل شهدای جنگی رو هم نداریم! :)

بله باید همه چی رو با شرایطش سنجید

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
درموردشهداوجانبازان بایدعرض کنم ایشان ازجان ومالشون گذشتندتاامروزمادررفاه وامنیت باشیم.حالااگه
رفاه برقرارنشده این رودیگه بایدتومسائل دیگه ای جستجوکنیم.
درموردسهمیه هم بایدبگم به نظرمن سهمیه ی جدابراشون درنظربگیرن حقشونه .نوش جونشون

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
درموردشهداوجانبازان بایدعرض کنم ایشان ازجان ومالشون گذشتندتاامروزمادررفاه وامنیت باشیم.حالااگه
رفاه برقرارنشده این رودیگه بایدتومسائل دیگه ای جستجوکنیم.
درموردسهمیه هم بایدبگم به نظرمن سهمیه ی جدابراشون درنظربگیرن حقشونه .نوش جونشون
ممنون از نظرتون

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درموردشهداوجانبازان بایدعرض کنم ایشان ازجان ومالشون گذشتندتاامروزمادررفاه وامنیت باشیم.حالااگه رفاه برقرارنشده این رودیگه بایدتومسائل دیگه ای جستجوکنیم.درموردسهمیه هم بایدبگم به نظرمن سهمیه ی جدابراشون درنظربگیرن حقشونه .نوش جونشون
من رای موافق دادم ،در مورد سهمیه دانشگاه هم باید بگم سهمیشون جدا هستش،مثلا اگه رشته صنایع دانشگاه تهران 20نفر میگیره،5درصد یعنی 1نفر مازاد بر20نفر پذیرش میکنند و بچه هایی ک سهمیه دارند و رتبشون ک با سهمیه کمترمیشه رقابتشون بین هم هستش و هرکس رتبش با سهمیه کمتر بشه اون یه ظرفیت اضافی رو میگیره،کلا حق هیچکس خورده نمیشه

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رای موافق دادم ،در مورد سهمیه دانشگاه هم باید بگم سهمیشون جدا هستش،مثلا اگه رشته صنایع دانشگاه تهران 20نفر میگیره،5درصد یعنی 1نفر مازاد بر20نفر پذیرش میکنند و بچه هایی ک سهمیه دارند و رتبشون ک با سهمیه کمترمیشه رقابتشون بین هم هستش و هرکس رتبش با سهمیه کمتر بشه اون یه ظرفیت اضافی رو میگیره،کلا حق هیچکس خورده نمیشه

مرسی از نظری که دادید

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی از دوستام هستن که مخالفن و میگن از نظر مالی باید تامین بشن ولی هیچ حقی تو سهمیه ها ندارن...ولی به نظر من یه سهمیه میتونه جای پدر بیمارو شیمیایی یا از دست رفترو بگیره؟ هرکاریم واسشون بکنن کمه..:gol:

-anjel-

عضو جدید
منم صد در صد موافقم. نوش جون و گوارای وجودشون باد!
برای خاطر امنیت نسل های بعد که ما باشیم، از جونشون مایه گذاشتن... از باارزش ترین دارایی شون...
وقتی اونا برای ما از جون گذشتن، اونوقت ما برای خانواده شون از سهمیه و اینجور چیزای کم ارزش هم نگذریم؟؟؟؟
منی که هیچ نسبتی با هیچ شهیدی ندارم، حتی چند لحظه هم تحمل دیدن عکس های به جا مونده ازشون ، و دردها و رنج های به تصویر کشیده شده شون، رو هم ندارم... اونوقت تصور کنین خوانواده هاشون چی کشیدن و چه رنج عاطفی رو متحمل میشن! :cry: :crying: :crying2:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من برای کسانی که با همه ی وجودشون از جونشون برای حفظ ایران گذشتن احترام زیادی قائلم

شهید واقعی و خانواده شهید واقعی حق زیادی به گردن این کشور دارن

حالا اینکه طرف تصادف کنه یا پیر بشه و بمیره یا سکته کنه دیگه شهیدی نیست که من قبول دارم!!!

امتیازات هم باید شرایط خانواده ی شهید رو درک کرد(شهید واقعی که توی جبهه های جنگ شهید شده)

اما خوب چون الان همه کسی شهید حساب میشه و همه کسی امتیاز میگیره خیلیامون مثه من بدبین شدیم!!!

ali.fatemi4

عضو جدید
من به اینکه مزایایی به خانواده شهدا یا جانبازان بدن، مشکل و اعتراضی که ندارم هیچ؛ موافقم هستم!
اما فقط خانواده شهدا و جانبازان!!!!!
جنگ سال 68 تموم شد! یعنی فرزند شهید کمتر از 23سال نداریم! اما این مدرسه شاهد دیگه چیه؟؟؟؟
سهمیه فرزند شهید برا کنکور دیگه چیه!!!!!

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان بدبين نباشيد ... من خودم فرزند جانبازم
حاضر بودم پدر سالم باشه ولي هيچ کمکي به ما نميکردن ماهم زندگي خودمون رو ميکرديم
شهدا که رفتن
ولي اونايي که موندن ... . مخصوصا شيميايي ها و قطع عضو ها بدتر از همه اعصاب و روان ها
حالا اگه بهشون کمک نرسه چطوري از پس زندگي شون بربيان ... لازم بوده يک ارگان حداقل مسئوليت اونهارو قبول کنه

ali.fatemi4

عضو جدید
دوستان بدبين نباشيد ... من خودم فرزند جانبازم
حاضر بودم پدر سالم باشه ولي هيچ کمکي به ما نميکردن ماهم زندگي خودمون رو ميکرديم
شهدا که رفتن
ولي اونايي که موندن ... . مخصوصا شيميايي ها و قطع عضو ها بدتر از همه اعصاب و روان ها
حالا اگه بهشون کمک نرسه چطوري از پس زندگي شون بربيان ... لازم بوده يک ارگان حداقل مسئوليت اونهارو قبول کنه

کسی با کمک به این خانواده مشکلی نداره؟؟!!!
من مشکلم رو تو پست قبلیم گفتم!!!

sajjad_mke

عضو جدید
طرف تو عمرش فیلم جنگی هم ندیده تو جنگ زیر کولر خوابیده حلا ژس میگیره برا بچه شهید می گه با سهمیه رفتی دانشگاه نا مرد خدمت نرفتی زجر بکشی حالا چرت پرت می گی. زیر گوله ی مستقیم....................
حالاهم شهید داریم مناطق عملیاتی نیروی انتظامی .مرزها. خنثی سازی مین . دریا .اتش نشانی . درگیری های شهری نیروی انتظامی
خودم پسر شهیدم

ali.fatemi4

عضو جدید
طرف تو عمرش فیلم جنگی هم ندیده تو جنگ زیر کولر خوابیده حلا ژس میگیره برا بچه شهید می گه با سهمیه رفتی دانشگاه نا مرد خدمت نرفتی زجر بکشی حالا چرت پرت می گی. زیر گوله ی مستقیم....................
حالاهم شهید داریم مناطق عملیاتی نیروی انتظامی .مرزها. خنثی سازی مین . دریا .اتش نشانی . درگیری های شهری نیروی انتظامی
خودم پسر شهیدم
منظورتون از طرف کیه؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی با کمک به این خانواده مشکلی نداره؟؟!!!
من مشکلم رو تو پست قبلیم گفتم!!!

ببين دوست عزيز سهميه کنکور تا جايي که من از مسئول آموزش بنياد پرسيدم جدا از سهميه ازاد بقيه بچه ها هست
اما در مورد مدرسه شاهد بايد بگم برا فرهنگيان هم امتياز ويژه اي قائل هستن پس چرا اونا رو نميگي؟
من خودم مدرسه عادي درس خوندم

• Like
واکنش ها: K.T

ali.fatemi4

عضو جدید
ببين دوست عزيز سهميه کنکور تا جايي که من از مسئول آموزش بنياد پرسيدم جدا از سهميه ازاد بقيه بچه ها هست
اما در مورد مدرسه شاهد بايد بگم برا فرهنگيان هم امتياز ويژه اي قائل هستن پس چرا اونا رو نميگي؟
من خودم مدرسه عادي درس خوندم

من مشکلم با اصل موضوع نیست!!!
من مشکلم اینه که اگه جنگ 68 تموم شده و پسر ها و دختر های فرزند شهید 23 ساله هستن... دیگه فرزند شهیدی نمیمونه که بخواد کنکور بده یا دبیرستان درس بخونه!!!!

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من مشکلم با اصل موضوع نیست!!!
من مشکلم اینه که اگه جنگ 68 تموم شده و پسر ها و دختر های فرزند شهید 23 ساله هستن... دیگه فرزند شهیدی نمیمونه که بخواد کنکور بده یا دبیرستان درس بخونه!!!!

خلاصه بايد بهت بگم اين امتيازات شرايط ويژه اي رو ميخواد که اگه نداشته باشي نميتوني ازش استفاده کني.بنابراين اگر فرزند شهيد نباشي نميشه ازش استفاده بشه...هنوزم مناطق حساس و مرزها و جاهاي ديگه شهيد ميده

ali.fatemi4

عضو جدید
خلاصه بايد بهت بگم اين امتيازات شرايط ويژه اي رو ميخواد که اگه نداشته باشي نميتوني ازش استفاده کني.بنابراين اگر فرزند شهيد نباشي نميشه ازش استفاده بشه...هنوزم مناطق حساس و مرزها و جاهاي ديگه شهيد ميده
این حرف شما درست
اما خب مگه چقدر شهید میدیم در سال؟
از سالی 1000نفر بیشتر؟
خب اینا تو هر شهری یه مدرسه میخوان؟؟؟؟

K.T

عضو جدید

تا حال مرز با چشماتون دیدین یه شب تنهای یه ساعت لب مرز بودین از سر خوشی حرف میزنین

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حرف شما درست
اما خب مگه چقدر شهید میدیم در سال؟
از سالی 1000نفر بیشتر؟
خب اینا تو هر شهری یه مدرسه میخوان؟؟؟؟

اينجوري نيست که مدرسه اختصاصي داشته باشه ... گفتم که فرهنگيان هم استفاده ميکنن... حالا اين يه فيلتر هست برا جذب اين بچه ها .

تا حال مرز با چشماتون دیدین یه شب تنهای یه ساعت لب مرز بودین از سر خوشی حرف میزنین

ما خودمون لب مرزيم ... اونم مرز افغانستان
خانواده هايي رو ميدونم که پوست طرف رو کندن :cry:

K.T

عضو جدید
من هم مرز بودم
هم کار کردم
هم شب خوابیدم اونجا
اما مشکل شما الان چیه؟؟؟
منظورم اینکه اگه سربازی رفته باشی پسر خوب میفهمی یه شب پست دادن چه حالی میده لب مرز چه برسه اونای که اونجا جون میدن حقه که امتیازی به خونوادهاشون بدن

ali.fatemi4

عضو جدید
منظورم اینکه اگه سربازی رفته باشی پسر خوب میفهمی یه شب پست دادن چه حالی میده لب مرز چه برسه اونای که اونجا جون میدن حقه که امتیازی به خونوادهاشون بدن

من مشکلی با این قضیه ندارم؟؟؟ چرا میزنی خب؟؟!!
درست پست هامو بخونین متوجه میشین!

بالا