^^ شما چرا دینتون اسلامه ؟؟ ^^

^^ شما چرا دینتون اسلامه ؟؟ ^^

• به خاطر اینکه پدر و مادرم این دین رو داشتند(از روی عادت)

رای: 18 28.6%
  • تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم

رای: 26 41.3%
  • تا حالا بهش فکر نکردم

رای: 0 0.0%
  • تا حالا بهش فکر کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم

رای: 5 7.9%
  • اصلا دین ندارم

رای: 3 4.8%
  • خانواده و تحقیق (تحقیق در موارد ابهام)

رای: 11 17.5%

• مجموع رای دهندگان
    63

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد صحبت آقا شادمهر
اگر دین اسلام کامل ترین دینه باید محدودیت بیشتری داشته باشه
مثلا شما یه بانک معمولی رو در نظر بگیر که تو یه شهر کوچیک باشه شاید یه دونه پلیس اونجا نگهبان باشه
ولی یه بانکی که مثلا تو تهران هست دوربین مدار بسته داره . دزدگیر داره . چندین پلیس مشغول نگهبانی هستند و .....
چون تو شهر بزرگی هست و باید محدودیت هایی بیشتری داشته باشه
و اینکه مطمئن باش اگه دینی جدیدی وجود داشت
زمانی که رهبر اون دین مینشست و میگفت هر سوالی دارید بپرسید ما میپرسیدیم چند تا مو تو سرمون وجود داره.( شایدم میپرسیدم چه ژلی خوبه یا چه شامپویی خوبه چون ماها خیلی چیزی میدونیم مثلا میدونیم چندتا مو تو سرمونه )
حضرت علی گفت زمانی میرسه که از آب روشنی میگیرند
همه اونو مسخره کردند
ولی حالا هزاران توربین داره از آب برق درست میکنند و ما روشنی داریم.
اسلام دینی هستش که محدودیت زمانی نداره
و اینکه بگی فقط واسه اون زمان بوده
دستورات اسلام واسه زمان خاصی نیست.
فقط ای کاش بتونیم
تو زندگیمون دوتا چیز رو بهش عمل کنیم
اون وقت به اسلام واقعی میرسیم
یک
اخلاق محمدی
دو
عدالت علی
یا علی

درود:gol:

در مورد محدوديت به نظرم اسلام اگه كاملترينه بايد جذابترينم باشه وقتي كه آدم احساس كنه گناه كردن لذتبخش تر از رعايت دستورات اسلامه ازش زده ميشه ، اگه دقت كني تو دنياي ما اكثرا به خدا و يگانگيش ايمان دارن ولي چيزي كه باعث ميشه هر روز به بار گناه ها مون اضافه بشه همين قوانين سخت و محدوديت هاي بيش از حد اسلامه كه رعايت كردنش دشواره ... :redface:

در مورد محدوديت زماني هم درسته كه دستورات 1400 سال پيش اسلام ، امروزم قابل استفاده ست ولي بيشتر مورد نياز همون 1400سال پيش بوده ، فكر كن مثلا الان كسي راضي ميشه با وجود اين تلويزيونايي كه تو بازاره از تلويزيون 14 اينچ سياه سفيده 50 سال پيش استفاده كنه؟؟؟ هرچند كه با همون تلويزيونم ميشه همه فيلمارو ديد ;)

elma

عضو جدید
سلام بر دوست آتشین خوبی شما؟؟؟؟؟؟؟
حرف شما درسته که اگه کسی دینشو از اسلام عوض کنه باید مخفی باشه ولی برعکس این همه متوجه میشم.... دلیل داره که منطقیه شما خودت وقتی توی یه مملکتی باشی که دینشون اسلام باشه.
بذار یه مثال بزنم شما فرض کن توی یه خانواده ای هستین که بسیار خانواده دوستن یا بگیم فزرند پسر دوستن وقتی یه فامیل جدید بهتون اضافه میشه که بر خلاف تمام عقاید شما هست شما میری داد بزنی بگی این فرد جدید با ما تفاوت زیادی داره سعی میکنی بپوشونیش بعد کم کم متواضعش کنی.
دینم همین جوره الان کشورمون ایران حدود 93.2 درصد دینشون اسلام و شیعه هستن شما خودت باشی بین این همه آدم که بر خلاف شما دین دارن میری داد بزنی بگی من مثلا زرتشتیم یا ایرانی هایی که توی کشور های دیگه زندگی میکنن فکر میکنی جرات دارن بگن ما مسلمونیم نه جرات نمیکنن پس سعی کن منطقی باهاش کنار بیایی.
شما میگی تمام دینهارو فرسته خدا آورده پس کسایی که سنگ و میپرستم یا آتش پرست یا شتر پرستن اینها از طرف خدا اومده یعنی خدا دینی رو میاره که خدا پرستی توش نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر جوابم که قانعم کنه
سلام به نظر من دلیل اینکه می گن کسی که از اسلام برمی گرده و دین دیگه ای رو انتخاب می کنه باید مخفی باشه این نیست که ادیان دیگه در اقلییت اند بلکه به خاطر اینه که ما معتقدیم اسلام کامل ترین دینه و ما حق نداریم در مقابل کامل ترین دین تبلیغ ادیان ضعیف تر رو بکنیم هر چند که همه ادیان آسمانی باشند .

elma

عضو جدید
درسته كه اسلام كاملترين دينه ولي به نظر من دين اسلام نسبت به بقيه اديان محدوديتهاش بيشتره و شايد دليلش بي جنبه بودن اعراب بوده كه خدا همچين ديني رو واسشون فرستاده ولي كاش يه دين كاملتر از اسلام واسه عصر ماها هم فرستاده ميشد ... :redface:

البته اسلام واقعي هم فكر ميكنم خيلي وقته كه ديگه وجود نداره !
سلام
به نظر من اسلام واقعا کامل ترین دینه و دینی که کامل ترین باشه و ازطرف کسی هم فرستاده بشه که قدرتش فراتر از درک ماست و برای سعادت ما فرستاده شده نمی تونه دین محدودی باشه و البته اگر الان محدودیت ها و ضعف هایی ما می بینیم به خاطر اصل دین نیست به خاطر درک ضعیف ما از دین و به دلیل اینه که اصل اسلام در جامعه ی ما واقعا به نظر من تحریف شده ما چیزی که ما الان می بینیم اسلام واقعی نیست بلکه کاریکاتوری از اسلامه که هر کس به نفع خودش یه جوری دستوراتش تغییر می ده.

آخرین ویرایش:

mona_serendipity

عضو جدید
خوب منم همینو میگم , میگم کسی جرأت نداره بگه میخواد دینش را از اسلام به دین دیگری تغییر بره , ولی یک مسیحی وقتی به اسلام رو میاره همه میفهمن !!!

من فکر میکنم شما با این حرفتون دارین منکر دینهای دیگه میشین
ببخشید اسلام چیش از دینهای دیگه بیشتره ( لطفا اگر خواستین جواب بدین دقیق نام برده و مقایسه کنید )
تمامی دینهای دیگه توسط فرستاده گان خداوند آورده شده اند پس آنها نیز کامل میباشند
دوست عزیز کتاب مرجع هر دینی مشخص هستش،پس شما اگر واقعا دنبال تحقیق هستی باید کتاب مقدس( تورات و انجیل) رو حداقل کامل برای یکبار هم که شده خونده باشی و قرآن هم به همچنین. در این صورت اگر فقط همون صفحه اول کتاب مقدس رو با قرآن مقایسه کنی تفاوت های زیادی پیدا می کنی و برتری قرآن کاملا مشهوده، حتی اگر از نظر عرفان و یا علم بخوای مقایسه کنی در کتاب مقدس هیچ مبحث علمی بیان نشده در صورتیکه هنوز که هنوزه کشف رمز هایی از قرآن داره انجام میشه که هیچ کس تا امروز از اونا چیزی نمی دونسته. چرا منتظری من برای شما مثال بزنم؟
شما اگر عینک سیاست رو از چشمت برداری ( چون داری مثل خیلی های دیگه دین رو با سیاست قاطی می کنی) و فقط به عنوان یک شاهد و محقق بری دنبال تحقیق، نتایج خوبی به دست میاری. دین یک راه و روش هست راهنمایی من و شما برای رسیدن به کماله، پس اگر کسی راهش رو در دین دیگه ای بهتر پیدا می کنه خب بسم الله...
ولی من هم از نقطه نظر دینی هم عرفان و هم علم تحقیق کردم. به شما هم پیشنهاد می کنم خودتون تحقیق کنید ( احیانا به کتاب های تاریخی که با قصد و غرض نوشته شده و دین رو سیاسی کرده بسنده نفرمایید) :gol:( خود من از بس از این سیاست و تاریخ دروغ در گوشم بود که دین زده شده بودم)
بله تمام دین ها فرستاده های خدا هستند و عرض کردم در پست قبلی که هدف همه دینها یکی هست، ولی اگر دین های قبل از اسلام کامل بودند دلیلی نداشت بعد از هر دینی دین دیگه ای آورده بشه. در صورتی که بعد از اسلام هیچ دینی نیومده. هر دینی نسبت به درک و فهم مردم اون دوره آگاهی به اون افراد می داده، و در دین بعدی که در دوره بعدی از زمان ارائه می شده، دین قبلی تکمیل تر می شده. :gol:

mona_serendipity

عضو جدید

در مورد محدوديت به نظرم اسلام اگه كاملترينه بايد جذابترينم باشه وقتي كه آدم احساس كنه گناه كردن لذتبخش تر از رعايت دستورات اسلامه ازش زده ميشه ، اگه دقت كني تو دنياي ما اكثرا به خدا و يگانگيش ايمان دارن ولي چيزي كه باعث ميشه هر روز به بار گناه ها مون اضافه بشه همين قوانين سخت و محدوديت هاي بيش از حد اسلامه كه رعايت كردنش دشواره ... :redface:

در مورد محدوديت زماني هم درسته كه دستورات 1400 سال پيش اسلام ، امروزم قابل استفاده ست ولي بيشتر مورد نياز همون 1400سال پيش بوده ، فكر كن مثلا الان كسي راضي ميشه با وجود اين تلويزيونايي كه تو بازاره از تلويزيون 14 اينچ سياه سفيده 50 سال پيش استفاده كنه؟؟؟ هرچند كه با همون تلويزيونم ميشه همه فيلمارو ديد ;)
اگر بعد از اسلام دین جدیدی اومده بود حرف شما درست بود، ولی در حال حاضر دین اسلام همین جدید تلویزیون های جدید هستش که شما می فرمایید. مگر اینکه شما دین جدیدی پیدا کرده باشید و ما بی خبر باشیم ;)
مثالتون رو برعکس زدید :D

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته كه اسلام كاملترين دينه ولي به نظر من دين اسلام نسبت به بقيه اديان محدوديتهاش بيشتره و شايد دليلش بي جنبه بودن اعراب بوده كه خدا همچين ديني رو واسشون فرستاده ولي كاش يه دين كاملتر از اسلام واسه عصر ماها هم فرستاده ميشد ... :redface:

البته اسلام واقعي هم فكر ميكنم خيلي وقته كه ديگه وجود نداره !

اتفاقا توی اسلام آزادی عمل زیادی وجود داره که بنا به صلاحدید قوانین ایجاد بشه
توی قران موارد اساسی نوشته شده
مابقی و جزئیات بنا به شرایط عصر می تونه تغییر کنه

خب...
واسه همین اسلام به نظر ما ناکامل میاد
چون ازش تنها یه لفظ مونده

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز در مورد اینکه چرا اگه از دین اسلام خارج بشی حکم اعدام را داری
چون در قرآن اومده

دوم اینکه دین ما کامل
چون تو ادیان دیگه ام بهش اشاره شده
که دینی میاد که کاملترین دین هستش و باید همه به این دین روی بیاورند.

و اما در مورد آزادی اینو بگم که به نظر من این دینی که الان به اسم اسلام هست دین اصلی نیست

در مورد صحبت آقا شادمهر
اگر دین اسلام کامل ترین دینه باید محدودیت بیشتری داشته باشه
مثلا شما یه بانک معمولی رو در نظر بگیر که تو یه شهر کوچیک باشه شاید یه دونه پلیس اونجا نگهبان باشه
ولی یه بانکی که مثلا تو تهران هست دوربین مدار بسته داره . دزدگیر داره . چندین پلیس مشغول نگهبانی هستند و .....
چون تو شهر بزرگی هست و باید محدودیت هایی بیشتری داشته باشه

فقط ای کاش بتونیم
تو زندگیمون دوتا چیز رو بهش عمل کنیم
اون وقت به اسلام واقعی میرسیم
یک
اخلاق محمدی
دو
عدالت علی
یا علی

کجای قرآن تنهایی جان؟؟!

خب گفتن دینی که میاد کامل ترینه اما ما از کجا بدونیم این همونه که ادیان گفتن
ور همچنین اگه کسی فقط وجود خدا رو قبول داشته باشه و ادیان رو نه، اونوقت از کجا باید بفهمه که این همونه؟
به نظر من دین کامل با دستورات و قوانین کامل و بی عیب ونقص باید خودش خودشو ساپورت کنه
خودش خودشو ثابت کنه

فقط من باب تاکید

اون محدودیتی که بانک درش قرار می گیره برای اینه که به افراد و وابسته هاش ضرر نرسه و اونا اذیت نشن و در رفاه باشن
چون اگه دزد به بانک بزنه اونا تو سختی می افتن
پس این حرفتونو اصلا قبول ندارم که دین کامل تر باید محدودتر باشه چون وابسته های به اون دین نباید در سختی و .. باشن

دوستانی دارم که اخلاق محمد و عدالت علیو هم زیر سوال می برن
مشکل اینجاست که اونها سالها پیش از ما بودن و هر چقدر منبع داشته باشیم و اونها هرچقدر معتبر باشن باز هم ناقصن چون چیزی ممکنه تحریف شه

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه دقت كني تو دنياي ما اكثرا به خدا و يگانگيش ايمان دارن ولي چيزي كه باعث ميشه هر روز به بار گناه ها مون اضافه بشه همين قوانين سخت و محدوديت هاي بيش از حد اسلامه كه رعايت كردنش دشواره ... :redface:

ببین
از نظر من دین یعنی راهی که ما رو به خدا نزدیک میکنه .. که انسان رو انسان کنه
تو ذات هدف دین ها هم که بریم به همین نتیجه می رسیم
حالا فرقی نمی کنه اسم اون اسلام باشه یا هر چیز دیگه ای
حتس اگه کسی رو ما بی دین بدونیم اما اون چیزهایی که عقل و اخلاقش تبعیت کنه خیلی بهتر و زودتر از ماها به خدا و ذاتش نزدیک می شه
حتی شاید ماها اصلا حتی با قوانین و دستورات سختی که خودمونو توش پیچیدیم به اون قسمت از جاده که اون رسیده نرسیم
خیلی از گناها لذت بخشه اما اخلاق و فطرت و ذات ما اونو بد می دونه یا اون گناه باعث اذیت دیگران می شه
پس اینکه اسلام هم انجام اونو نفی کرده باشه دلیل بر ناکامل بودن اسلام نیست که کمالشو تایید می کنه

قبلا هم گفتم
اسلام آزادی عمل برامون گذاشته که قوانین رو بر اساس شرایط جامعه تعیین کنیم
خدا به ما هوش داده که بر حسب نیازمون و تکنولوژی جامعه تلویزیونها رو ارتقا بدیم و همینطور احکام ثانویه رو گذاشته تا بر حسب شرایط جامعه قوانین تغییر کنه یا قانون اضافه ای وضع شه
حالا مهم اینه که حاکم صلاحیت تعییین قانون رو داره؟ که بتونه قانونی وضع کنه که صلاح باشه و توش ابهامی وجود نداشته باشه
چون الان دیگه معصومی وجود نداره که ادعا کنیم از هر اشتباهی مبراست و 100% حرفش حقه

سلام به نظر من دلیل اینکه می گن کسی که از اسلام برمی گرده و دین دیگه ای رو انتخاب می کنه باید مخفی باشه این نیست که ادیان دیگه در اقلییت اند بلکه به خاطر اینه که ما معتقدیم اسلام کامل ترین دینه و ما حق نداریم در مقابل کامل ترین دین تبلیغ ادیان ضعیف تر رو بکنیم هر چند که همه ادیان آسمانی باشند .

ما معتقدیم
اون آدم لابد معتقد نبوده که برگشته
لا اکراه فی الدین
پس اگر ما به اسلام و قرآن معتقدیم نباید درستی آیه اشو ببریم زیر سوال
حتی اگه این قانون واقعا در قران هست و درسته (که من قبول ندارم) خدا با این کار در حقیقت مبحث اختیاردادنش به انسانو می بره زیر سوال!
سلام
به نظر من اسلام واقعا کامل ترین دینه و دینی که کامل ترین باشه و ازطرف کسی هم فرستاده بشه که قدرتش فراتر از درک ماست و برای سعادت ما فرستاده شده نمی تونه دین محدودی باشه و البته اگر الان محدودیت ها و ضعف هایی ما می بینیم به خاطر اصل دین نیست به خاطر درک ضعیف ما از دین و به دلیل اینه که اصل اسلام در جامعه ی ما واقعا به نظر من تحریف شده ما چیزی که ما الان می بینیم اسلام واقعی نیست بلکه کاریکاتوری از اسلامه که هر کس به نفع خودش یه جوری دستوراتش تغییر می ده.

الما جان دین های دیگه هم آسمانی و از طرف خدان

phalagh

مدیر بازنشسته
خوب گزینه من گزینه ی اخره چون از ابتدا به خاظر اینکه توی یه خانواده مسلمان بودم بالطبع منم مسلمان شدم. اما بعد که کم کم به بلوغ فکری رسیدم. سوالاتی در ذهنم بوجود اومد. که دنبال هرکدومش رفتم به جواب رسیدم. و دیدم که در دین خودم بهترین جواب براش هست. برای بعضی موارد هم قانع نشدم. که خوب چون تعداد موارد قانع کننده نسبت به بقیه بیشتر بود نادیدشون گرفتم. یعنی مشکل رو در خودم گذاشتم که نتونستم خوب به نتیجه برسم.
اینه که گزینه اول نمیتونست جواب من باشه چون همش از روی عادت نبود. گزینه تحقیق هم نمیتونست باشه چون صرف تحقیق نبود. و فقط جاههایی که برام ابهام داشته دنبالش رفتم.
اما در مورد ارتداد و بازگشت از دین که برخی دوستان بیان کردن به چند تا لینک زیر سر بزنید جوابتون هست.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=130714&postcount=99
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=520943&postcount=76
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=520969&postcount=77
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=521000&postcount=79

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

خب حالا فرضو بنا به حرف خودت بگيريم كه اسلام دين محدودي نيست و اين تحريفهاست كه باعث شده محدوديتها بوجود بياد... پس در اين صورت هم خدا بايد يه پيامبر جديد بفرسته تا دوباره اسلامو از تحريف نجات بده ...چون ميدوني كه علت فرستادن پيامبراي متعدد اين بوده كه اديان قبلش تحريف ميشدن و نياز به پيامبري بود كه بياد دوباره دين صحيح رو به مردم ارائه بده ...خب پس اگه اسلام هم تحريف شده پس چرا حضرت محمد آخرين پيامبره ؟؟؟:w19:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز در مورد اینکه چرا اگه از دین اسلام خارج بشی حکم اعدام را داری
به نظر من حکم ارتداد در اسلام برای هر شخصی صادر نشده
این حکم فقط اشخاصی و شامل میشه که به شناخت دینی رسیدن
و پس از این شناخت به هر دلیلی از اسلام برگشتن
مدتی پیش بود
با شخص مسنی آشنا شدم که از اسلام برگشته بود و مسیحی شده بود
علت و که جویا شدیم گفته بود به خاطر اینکه فلان دولت مرد(دولت مردان) که مسلمون هست" یه تخلافاتی و داره و ........
و به این دلیل از اسلام برگشته بود و حتی اومده بود توی یکی از مساجد و انجیل و می خوند
خب مسلما حکم ارتداد در اسلام در مورد همچین شخصی صادق نیست
خیلی راحت میشه متوجه شد که این اشخاص شناختی نسبت به دین ندارن
و تنها نتیجه ای که من گرفتم اینه که این حکم شامل افرادی میشه که اسلام و شناختن و به یه معرفت دینی رسیدن

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بعد از اسلام دین جدیدی اومده بود حرف شما درست بود، ولی در حال حاضر دین اسلام همین جدید تلویزیون های جدید هستش که شما می فرمایید. مگر اینکه شما دین جدیدی پیدا کرده باشید و ما بی خبر باشیم ;)
مثالتون رو برعکس زدید :D

دوست عزيز شما اصلا منظور من رو از اون پست و اون مثال نفهميدين كه اومدين جوابشو دادين !!!

من اون مثالو زدم كه بگم الان به يه دين جديد نيازه (كه حكم همون تلويزيون جديداي تو مثالم رو داشته باشه) نه اينكه دين جديد وجود داره ;)

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب حالا فرضو بنا به حرف خودت بگيريم كه اسلام دين محدودي نيست و اين تحريفهاست كه باعث شده محدوديتها بوجود بياد... پس در اين صورت هم خدا بايد يه پيامبر جديد بفرسته تا دوباره اسلامو از تحريف نجات بده ...چون ميدوني كه علت فرستادن پيامبراي متعدد اين بوده كه اديان قبلش تحريف ميشدن و نياز به پيامبري بود كه بياد دوباره دين صحيح رو به مردم ارائه بده ...خب پس اگه اسلام هم تحريف شده پس چرا حضرت محمد آخرين پيامبره ؟؟؟:w19:
حضرت محمد خاتم پیامبرانه و خدا با فرستادنش دین و کامل کرد و طبق گفته ی خداوند در قرآن :و نزلنا علیک الکتاب تبیانا لکل شی ء
یعنی این کتاب و نازل کرد که بیانگر و آشکار کننده ی همه چیزه
و خداوند در قرآن خودش تضمین داده که از این کتاب محافظت کنه
و این طوری حجت و بر انسان تمام کرد و هر مسئله ای و که لازم بود توضیح داد.
تحریفات در کتاب های آسمانی قبل انجام گرفته بود و خداوند با نزول قران همه ی مسائل لازم و بیان کرد و باید خودش از این کتاب محافظت می کرد و اگر این کار و نمی کرد و قرآن مورد تحریف قرار می گرفت "این نشون دهنده ی ضعف خداوندی بود
یعنی خدا حتی قادر نیست بنده هاش و درست هدایت کنه؟
که مطمئنا درست نیست
و از نشونه های خداوندی خدا همین بدون تحریف بودن قرآنه
و همچنین اشاره ی خداوند در قرآن به این موضوع که خداوند دین و برای سختی نفرستاده

آخرین ویرایش:

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش دارم میگم خدا رو شکر میکنم که دینم از همون اول اسلام شد

من یک خورده تحقیق کردم خداییش ما بهترین دینو داریم ;)
خوش به حالت که این فکر رو میکنی حالا ما که این عقیده رو نداریم و میخوایم دینمون رو عوض کنیم چی؟میدونین که کسی که از دینه اسلام بخواد بره به هر دینه دیگه ای و دینشو عوض کنه خونش حلاله.پس از هر طرف دسته مارو بستن.:mad:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادش بخیر
بحثهای خوبی بودن!
حیف که دیگه حال بحث کردن ندارم وگرنه بحث میکردم.
اگه هم دوست دارید دنبال دین باشید لاقل دین طریقتی رو دنبال کنید نه دین شریعت!
---
شیخ ابوسعید ابوالخیر:
"ما کسی را زنار نبستیم که بخواهیم آن را باز کنیم!!!"
---
نگاهی به امضاءم هم بکنید بد نیست!

mona_serendipity

عضو جدید
دوست عزيز شما اصلا منظور من رو از اون پست و اون مثال نفهميدين كه اومدين جوابشو دادين !!!

من اون مثالو زدم كه بگم الان به يه دين جديد نيازه (كه حكم همون تلويزيون جديداي تو مثالم رو داشته باشه) نه اينكه دين جديد وجود داره ;)
در حال حاضر نسبت به دوره ای که در اون زندگی می کنیم اسلام بیش از حد برامون سنگینه چه برسه به دین جدید! مگه ما چقدر دین اسلام رو می شناسیم؟؟؟ توی همینش هم موندیم و عوض اینکه بریم دنبال درکش داریم ازش فرار می کنیم و می خوایم به عقب برگردیم، در صورتیکه هنوز هیچ درکی از قرآن و اسلام نداریم. کسی میره دنبال دین جدید تر که دین فعلی خودش پاسخ سوالاتش رو نده، ولی من می شناسم کسانی رو که با همین اسلام به کمال رسیدن.
در هر صورت بحث سر این نیست که چه دینی بهتره! چون هر کس عقیده ای داره و اگر نسبت به اون موضوع قفل ذهنی داشته باشه، بحث با اون شخص بی فایده هستش. چیزی که مهمه اینه که ما با هر دین و ائینی که هستیم به کمال برسیم، دین راه رو نشون میده وگرنه هدف همه اون ها یکی بوده، حالا یکی کمتر یکی بیشتر.

phalagh

مدیر بازنشسته
خوش به حالت که این فکر رو میکنی حالا ما که این عقیده رو نداریم و میخوایم دینمون رو عوض کنیم چی؟میدونین که کسی که از دینه اسلام بخواد بره به هر دینه دیگه ای و دینشو عوض کنه خونش حلاله.پس از هر طرف دسته مارو بستن.:mad:
اگه یه نگاهی به لینکایی که تو همین تاپیک گذاشتم بندازی جواب خیلی از سوالاتتو میگیری

مربوب

عضو جدید
س ل ا م......
3سال تحقیق و بیماری اتفاقات جور واجور شُک شَک شرک تردید یه pause طولانی یک سال و چند ماهه, 7 ماه تعلیق و این اواخر 1 ماه افول و سیر نزولی و دسته اخر 20 روز اردوی فشرده مرور این مدت حدودا 5 ساله!!!!
ممنون از single (تنهایی)عزیز
اجالتا جهت ادامه بحث سیال شما یکم دیگه خدمت میرسم قصد فقط عرض ادب بود و بس
قصد قصور من رو ببخشین
نظام:w41:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
عجب تاپیکی زده این سید آل پیغمبر! دستش درد نکنه!
طبعاً ابتدا به ساکن دین هر فرد وقتی به دنیا میاد تا وقتی که دنیا رو بفهمه همان دین پدر و مادر هست.اما زمانی میرسه که هر انسانی بر سر 2 راهی قرار میگیره. آیا این دین، دین درستی است یا خیر؟ اینجاست که مجبور به تحقیق می شود و باید ابهامات ذهن خودش رو برطرف کنه (البته کسانی هم هستند که بی خیال میشن و با اولین نسیم شبهه جهتشون رو عوض می کنن) . اگر بتواند با خودش کنار بیاید و جواب سوال های خودش را بیابد، اعتقادی عمیقتر و محکم تر پیدا خواهد کرد. گاهی هم فرد در تحقیق به این نتیجه می رسد که دین دیگری را باید برگزیند که مباحث مربوط به آن در جاهای دیگر به کثرت بیان شده.

بالا