شما مردها،زن ها را عوض کرده اید!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید آرایش یه بحثه - و کشور رو به یکی از بزرگترین مصرف کننده های مواد آرایشی تبدیل کردن یه بحث دیگه هست

آرایش در طول تاریخ بوده و کسی منکرش هم نیست ولی سعی در پوشاندن همه نواقص صورت (البته از نظر مصرف کننده ) در آرایش نشان از نبود اعتماد به نفس هست

پر واضح است که جامعه دچار از هم گسیختگی اخلاقی - اجتماعی هست و یه نمونه اش هم میتونه توی متلک پروندن توی خیابون باشه ولی دلیل نمیشه که به قیمت مصرف مواد آرایشی تقلبی و افزایش سرطان پوست و به خطر انداختن سلامتی جامعه تموم بشه

آره اینو که قبول دارم.;).. فکر کردم از اون جهت میگی‌
آره دیگه دختراا انقد لوازم آرایش نخرین دیگه... عجب بساطیا... هی‌ می‌رن لوازم آرایش می‌خرن ...گیاهی کار کنین... حنا و پوست گردو و سرمه ...ماسک خیار و عسل و آلورا... والا سرطانم نمی‌گیریم

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
بله انسان به ذات تمایل به دیده شدن داره... مرد و زن هم نداره هر کسی‌ هم با یه ابزار این کارو میکنه ... کسی‌ که مردای خانواده دار یا زن‌های خانواده دار رو درگیره خودش میکنه کار بسیار ناپسندیه ولی‌ شما خشک و تر رو باهم میسوزونی به نظر من... ارایش و چادر و مانتو و بیکینی نداره ... الان تو پاکستان بود کجا بود یادم نیست زنای خیابونیو گرفته بودن میگفتن چادر که سرمون می‌کنیم مردای بیشتری میخانمون خوب اینا هم نونشن تو اون چادره بوده.... ... ارایش یا لباس نشانهٔ چراغ سبز نیست رفتار و نگاه و حرف زدنه که نشون میده هر کس چی‌ کارس...قضاوت آدم‌ها از رو لباس و ظاهر با این معیارهایی هم که صدا و سیمای ما تبلیغ می‌کنه از ازاردهند‌ترین مواردیه که تو جامعه ما دیده می‌شه... و خیلیا ازش مینالن

دیده شدن چیز خوبیه.اما بحث سر چه جور دیده شدنه.این مدل دیده شدن،یعنی من تنها چیزی که دارم واسه نشون دادن،جنسیتمه.خودم از خودم به عنوان یه انسان،چیز دیگه ای ندارم.لطفا منو نگاه کن که اجساس قدرت کنم!
در مورد تیکه ای که گفتی،ببخشید ولی اگه ما دنبال اینیم که پسرای ... دنبالمون راه بیفتن،پس همینجوری با آرایشو مانتوی بازو ...ادامه بدیم.اگر نظر پسرای ... برامون مهمه، خودمونو تحقیر کنیمو زیر سوال ببریم که این آدمای مریضو ... بیان سراغمون.وگرنه دخترای ساده که دنبال دیده شدن در شخصیت و توانایی های فردی و علمیشونن،همیشه طرفدارشون بیشتر بوده و هست.پسرای از جنس خودشون هم دنبالشونن.

در مورد لباس.آره به نظرم با هم فرق میکنن.هر لباسی یک پیام منتقل میکنه.به نظرم چادر،مانتو و بیکینی،هر کدوم یه استفاده ای دارن و با هم متفاوتن.شما اگر جایی برای مصاحبه کاری یا تحصیلی دعوت بشید،پوشش وظاهرتون متفاوته با رفتن به مهمونی،سفر،ورزش و ... .اینکه بعضی از افراد میخوان با یک لباس خاص، دیگران رو فریب بدن و پیامی رو منتقل کنن متفاوت با واقعیتشون،چیز دیگه ایه.مثال میزنم:
اونی که چادر سرش میکنه و آرایش نمیکنه، 3 تاحالت داره.1)واقعا اعتقادشه و میخواد کمترین جلب توجه رو با عرضه نکردن زنانگیش داشته باشه.2)اجباره.اعتقادش نیست.میترسه که اگر برداره،مورد هجمه قرار بگیره.3)نه اعتقادشه نه اجباره.میخواد از پیام چادر سو استفاده کنه.یعنی وقتی یکی میبینتش،تصور کنه که اون نمیخواد عرضه همگانی زنانگی داشته باشه و بخاطر این موضوع بهش امتیاز بده،بعد که جذبش کرد،سو استفادشو کنه و پیشنهاده هرکاری که خواست بده.پس اونم میدونه هر لباسی با هر مدل و رنگ،یه تاثیر و پیام داره.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیده شدن چیز خوبیه.اما بحث سر چه جور دیده شدنه.این مدل دیده شدن،یعنی من تنها چیزی که دارم واسه نشون دادن،جنسیتمه.خودم از خودم به عنوان یه انسان،چیز دیگه ای ندارم.لطفا منو نگاه کن که اجساس قدرت کنم!
در مورد تیکه ای که گفتی،ببخشید ولی اگه ما دنبال اینیم که پسرای ... دنبالمون راه بیفتن،پس همینجوری با آرایشو مانتوی بازو ...ادامه بدیم.اگر نظر پسرای ... برامون مهمه، خودمونو تحقیر کنیمو زیر سوال ببریم که این آدمای مریضو ... بیان سراغمون.وگرنه دخترای ساده که دنبال دیده شدن در شخصیت و توانایی های فردی و علمیشونن،همیشه طرفدارشون بیشتر بوده و هست.پسرای از جنس خودشون هم دنبالشونن.

در مورد لباس.آره به نظرم با هم فرق میکنن.هر لباسی یک پیام منتقل میکنه.به نظرم چادر،مانتو و بیکینی،هر کدوم یه استفاده ای دارن و با هم متفاوتن.شما اگر جایی برای مصاحبه کاری یا تحصیلی دعوت بشید،پوشش وظاهرتون متفاوته با رفتن به مهمونی،سفر،ورزش و ... .اینکه بعضی از افراد میخوان با یک لباس خاص، دیگران رو فریب بدن و پیامی رو منتقل کنن متفاوت با واقعیتشون،چیز دیگه ایه.مثال میزنم:
اونی که چادر سرش میکنه و آرایش نمیکنه، 3 تاحالت داره.1)واقعا اعتقادشه و میخواد کمترین جلب توجه رو با عرضه نکردن زنانگیش داشته باشه.2)اجباره.اعتقادش نیست.میترسه که اگر برداره،مورد هجمه قرار بگیره.3)نه اعتقادشه نه اجباره.میخواد از پیام چادر سو استفاده کنه.یعنی وقتی یکی میبینتش،تصور کنه که اون نمیخواد عرضه همگانی زنانگی داشته باشه و بخاطر این موضوع بهش امتیاز بده،بعد که جذبش کرد،سو استفادشو کنه و پیشنهاده هرکاری که خواست بده.پس اونم میدونه هر لباسی با هر مدل و رنگ،یه تاثیر و پیام داره.

من که دو بار هم تاکید کردم تک بعدی فقط نشون دادن ظاهر خیلی‌ چیپه...حتا اونی که فقط می‌خواد با چادر جذب مخاطب کنه که ببینید من چه نجیبم)
شما مثلا تو خیابون که میرید میخواید دو دقیقه از یه خیابون رد شید دیگه... نه تو خیابون سخنرانی می‌کنید که از کمالات و تحصیلاتتون بگید ...میخواین برین جایی... با دوستتون قرار دارید .. اصلا هر جا... کسی‌ چه میدونه... شما لحظه‌ایی دیده میشید و فرصتی برای ابراز درونتون ندارید ....نمیتونین دونه دونه آدم‌ها رو نگه دارید و اونها رو متقاعد کنید که بابا جون من امروز با دوست پسرم قرار دارم میخوام مثلا خوشگل باشم یا مهمونی‌ دعوتم می‌خوام خوشگل برم اونجا... یا اصلا امروز افسردم می‌خوام خوشگل باشم روحیم بهتر شه...پس بهتره تو خیابون یا فضاهای جمعی و عمومی از قضاوت مردم از رو لباسشون صرف نظر کنیم.
همین‌طور از اون طرف یکی‌ اصلا یه روز اصلا حال حوصله‌ خودشم نداره می‌خواد فقط یه لحظه بره یه پارک تو فضای آزاد یه قدمی‌ بزنه یه ورزشی بکنه حالش جا بیاد... حالا باید دو ساعت ببینه چی‌ بپوشه که مردم بهش متلک نندازن یا قضاوت شلختگی اینا نشه اصلا منصرف می‌شه... اگه کلا قضاوت از رو لباس ادمها نکنیم بهتره

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من که دو بار هم تاکید کردم تک بعدی فقط نشون دادن ظاهر خیلی‌ چیپه...حتا اونی که فقط می‌خواد با چادر جذب مخاطب کنه که ببینید من چه نجیبم)
شما مثلا تو خیابون که میرید میخواید دو دقیقه از یه خیابون رد شید دیگه... نه تو خیابون سخنرانی می‌کنید که از کمالات و تحصیلاتتون بگید ...میخواین برین جایی... با دوستتون قرار دارید .. اصلا هر جا... کسی‌ چه میدونه... شما لحظه‌ایی دیده میشید و فرصتی برای ابراز درونتون ندارید ....نمیتونین دونه دونه آدم‌ها رو نگه دارید و اونها رو متقاعد کنید که بابا جون من امروز با دوست پسرم قرار دارم میخوام مثلا خوشگل باشم یا مهمونی‌ دعوتم می‌خوام خوشگل برم اونجا... یا اصلا امروز افسردم می‌خوام خوشگل باشم روحیم بهتر شه...پس بهتره تو خیابون یا فضاهای جمعی و عمومی از قضاوت مردم از رو لباسشون صرف نظر کنیم.

درسته.اما دیگرانو که نمیتونیم عوض کنیم ولی اختیار خودمون که دست خودمونه.

چه دلیلی داره آدم میخواد بره مهمونی،همه تو کوچه خیابون تیپو قیافشو ببینن که به خودشون اجازه اظهار نظر بدن یا نه.هر خونه یا سالنی،جا واسه پرو داره.راحت میشه اونجا رفت،یه آرایش حسابی کرد،لباسم عوض کرد.خیلی راحت.نه کسی بهت تیکه ای میندازه،نه اذیتت میکنه.نه قضاوتی میشه.

میگم یه سوال.مگه وقتی بیرون میری،خودت خودتو میبینی که آرایش کردی تا از افسردگی در بیای؟مگه اینکه آرایش کنی بشینی ساعت ها جلو آینه.:دی

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته.اما دیگرانو که نمیتونیم عوض کنیم ولی اختیار خودمون که دست خودمونه.

چه دلیلی داره آدم میخواد بره مهمونی،همه تو کوچه خیابون تیپو قیافشو ببینن که به خودشون اجازه اظهار نظر بدن یا نه.هر خونه یا سالنی،جا واسه پرو داره.راحت میشه اونجا رفت،یه آرایش حسابی کرد،لباسم عوض کرد.خیلی راحت.نه کسی بهت تیکه ای میندازه،نه اذیتت میکنه.نه قضاوتی میشه.

میگم یه سوال.مگه وقتی بیرون میری،خودت خودتو میبینی که آرایش کردی تا از افسردگی در بیای؟مگه اینکه آرایش کنی بشینی ساعت ها جلو آینه.:دی
اگه دیگران بخوان حق آدمو پایمال کنن چرا می‌شه جلوشون وایستاد چرا که خیلیا وایستادن و اگه نمیستادن الان تو پستو داشتم پوشک بچمو می‌شستم تا اینکه بشینیم اینجا با لپ‌تاپ بحث فرهنگی‌ کنم
مکان‌های عمومی خیابون میدون ها متعلق به همهٔ مردم و همه مردم از هر جنس ... سنّ ... رنگ پوست... نژاد و غیره است... شما اجازه نداری اونو مختص به یک اعتقاد و سلیقهی خاص کنی‌

چه دلیلی‌ داره نبینن؟مگه گناه کرده داره زندگی‌ خودشو می‌کنه...دیگه اون آدم مریضی‌ که کارشون فقط چشمچرونیه رو که نباید این فرد سالم پاسخگو باشه

نه عزیزم ... آدم وقتی‌ حس می‌کنه زیباتر شده اینو از برخورد اطرافیانش دریافت می‌کنه... این مساله هم هیچ ربطی‌ به جنسیت نداره و زنونه مردونه هم نداره با اجازت .. یه حس خوبه که از بودن در جامعه و بقیه دریافت می‌شه... اصلا یکی‌ از توصیه‌های که برای موارد روحیه گرفتن میدن اینکه به خودتون برسید... حالا اصلا هم توصیه نشده فقط واسه شوهرتون به خودتون برسید که اون شاد شه و از شادی شوهر گرام شما هم شاد شید... شما به عنوان یه انسان احساس دارید و میتونید مستقلا برای خودتون شاد باشید و از زیبایی‌ خودتون لذت ببرید.
مگه اینکه الان برگردی بهم بگی‌ مگه خیابون جای شاد بودن زناست بره پیش شوهرش شادی کنه ... که اگه اینو بگی‌ من صحنه‌رو ترک می‌کنم تو این بحث چون واقعا دیگه در این مقال و سطح نمیگنجه...

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اگه دیگران بخوان حق آدمو پایمال کنن چرا می‌شه جلوشون وایستاد چرا که خیلیا وایستادن و اگه نمیستادن الان تو پستو داشتم پوشک بچمو می‌شستم تا اینکه بشینیم اینجا با لپ‌تاپ بحث فرهنگی‌ کنم
مکان‌های عمومی خیابون میدون ها متعلق به همهٔ مردم و همه مردم از هر جنس ... سنّ ... رنگ پوست... نژاد و غیره است... شما اجازه نداری اونو مختص به یک اعتقاد و سلیقهی خاص کنی‌

چه دلیلی‌ داره نبینن؟مگه گناه کرده داره زندگی‌ خودشو می‌کنه...دیگه اون آدم مریضی‌ که کارشون فقط چشمچرونیه رو که نباید این فرد سالم پاسخگو باشه

نه عزیزم ... آدم وقتی‌ حس می‌کنه زیباتر شده اینو از برخورد اطرافیانش دریافت می‌کنه... این مساله هم هیچ ربطی‌ به جنسیت نداره و زنونه مردونه هم نداره با اجازت .. یه حس خوبه که از بودن در جامعه و بقیه دریافت می‌شه... اصلا یکی‌ از توصیه‌های که برای موارد روحیه گرفتن میدن اینکه به خودتون برسید... حالا اصلا هم توصیه نشده فقط واسه شوهرتون به خودتون برسید که اون شاد شه و از شادی شوهر گرام شما هم شاد شید... شما به عنوان یه انسان احساس دارید و میتونید مستقلا برای خودتون شاد باشید و از زیبایی‌ خودتون لذت ببرید.
مگه اینکه الان برگردی بهم بگی‌ مگه خیابون جای شاد بودن زناست بره پیش شوهرش شادی کنه ... که اگه اینو بگی‌ من صحنه‌رو ترک می‌کنم تو این بحث چون واقعا دیگه در این مقال و سطح نمیگنجه...

الان یاد گرفتن بچه رو نمیشورن.تا 3 4 سالگی بچه هرکار کنه با پنبه ریز 12 ساعت جذب،نگهش میدارن،اگر دیگه خیلی فجیع شد،با دستمال مرطوب سروتهشو هم میارن،اگرم دیگه واقعا بچه بعد چند بار سوخت یا جیغ زدو گریه کرد،نهایتا با پماد رفع و رجوعش میکنن.همون حموم بسشه دیگه.هفته ای یکی دو بار.مادری،مادرشوهری،پرستاری.گیر میاد بالاخره میبره.....دیرشون میشه خب.

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم زینب!!؟
کاری اصن به بحثتون ندارمااا ولی سوالتون واقعا تعجب برانگیز بود!!
که گفتید!"میگم یه سوال.مگه وقتی بیرون میری،خودت خودتو میبینی که آرایش کردی تا از افسردگی در بیای؟مگه اینکه آرایش کنی بشینی ساعت ها جلو آینه.:دی"

:surprised::eek:
واقعا چه استدلالی!!!! ینی فقط در صورتی که آینه دست خانم ها باشه میتونن از افسردگی در بیان؟؟!!!!!!!!!!!
اصن از بیخ و بن قضیه مشکل داره...خخخ

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان یاد گرفتن بچه رو نمیشورن.تا 3 4 سالگی بچه هرکار کنه با پنبه ریز 12 ساعت جذب،نگهش میدارن،اگر دیگه خیلی فجیع شد،با دستمال مرطوب سروتهشو هم میارن،اگرم دیگه واقعا بچه بعد چند بار سوخت یا جیغ زدو گریه کرد،نهایتا با پماد رفع و رجوعش میکنن.همون حموم بسشه دیگه.هفته ای یکی دو بار.مادری،مادرشوهری،پرستاری.گیر میاد بالاخره میبره.....دیرشون میشه خب.

حالا شنیدم قراره یه هوشمندشم بیاد... مثلا یه جایی مشغولی هشدار میده بچه داستان کرده و باید عوض شه...بوق و اینا می‌زنه میری عوضش میکنی‌...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگر مرد بودم،
دست زنی را می گرفتم؛
پا به پایش فصل ها را قدم می زدم؛
و برایش از عشق و دلدادگی می گفتم؛
تا لااقل یک دختر در دنیا از هیچ چیز نترسد!

شما زن ها را نمی شناسید!
زن ها ترسویند؛
زن ها از همه چیز می ترسند؛
از تنهایی،
از دلتنگی،
از دیروز،
از فردا.
از زشت شدن،
از دیده نشدن،
از جایگزین شدن،
از تکراری ش
دن،از پیر شدن،

از دوست داشته نشدن،
و شما برای رفع این ترس ها،
نه نیازی به پول دارید،
نه موقعیت،
و نه قدرت،
نه زیبایی،
و نه زبان بازی!

کافیست فقط حریم بازوانتان راست بگوید!
کافیست دوست داشتن و ماندن را بلد باشید!

تقصیر شما بود که زن ها آن قدر عوض شدند!
وقتی شما مردها شروع کردید به گرفتن احساس امنیت،زن ها عوض شدند!
آن قدر که ترس از دوست داشته نشدن را،با جراحی پلاستیک تاخت زدند!
و ترس از تنها نشدن را با بچه دار شدن!
و و و . . .
"عشق ورزیدن و عاشقی کردن،هنر مردانه است"
وقتی زن ها شروع می کنند به ناز خریدن و ناز کشیدن،
"تعادل دنیا به هم می خورد"
.

{زنده یاد بانو سیمین بهبهانی}

دروغه، دروغه... چرت محضه

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خانم زینب!!؟
کاری اصن به بحثتون ندارمااا ولی سوالتون واقعا تعجب برانگیز بود!!
که گفتید!"میگم یه سوال.مگه وقتی بیرون میری،خودت خودتو میبینی که آرایش کردی تا از افسردگی در بیای؟مگه اینکه آرایش کنی بشینی ساعت ها جلو آینه.:دی"

:surprised::eek:
واقعا چه استدلالی!!!! ینی فقط در صورتی که آینه دست خانم ها باشه میتونن از افسردگی در بیان؟؟!!!!!!!!!!!
اصن از بیخ و بن قضیه مشکل داره...خخخ

آخه الهه گفتش آدم آرایش کنه از افسردگی در بیاد.سوال بود دیگه.سوال پرسیدن که عیب نیست:دی

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه الهه گفتش آدم آرایش کنه از افسردگی در بیاد.سوال بود دیگه.سوال پرسیدن که عیب نیست:دی

خب حرفشون درست بود... سوالتون واقعاااااااااااا عجیب بود..کاری به اصل بحثتون ندارم!!
آرایش(حالا نه در حد عروسیو و...) و شیک پوشیدن و... اعتماد به نفس میاره(حالا کم و زیاد داره ).خودم در یکی از برنامه های سیمای خودمون دیدم و شنیدم که این مسئله بیان شد اگر حرف کسانی رو که دانش آموخته ترند قبول دارید
مطمئنا نیاز به آینه نیس :surprised:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
حالا شنیدم قراره یه هوشمندشم بیاد... مثلا یه جایی مشغولی هشدار میده بچه داستان کرده و باید عوض شه...بوق و اینا می‌زنه میری عوضش میکنی‌...

عجب!
من دلم واسه بچه های امروزی کباب میشه.طفلکیا.ما که مامان باباهامون فول تایم برامون محبتو انرژی و عشق گذاشتن،شدیم این.این طفلکیا که فقط دستشون کنترل و تبلتو موبایل میدن تا از سر خودشون وا کنن،آخر عاقبتشون چی میشه خدا میدونه.واقعا مظلومن.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خب حرفشون درست بود... سوالتون واقعاااااااااااا عجیب بود..کاری به اصل بحثتون ندارم!!
آرایش(حالا نه در حد عروسیو و...) و شیک پوشیدن و... اعتماد به نفس میاره(حالا کم و زیاد داره ).خودم در یکی از برنامه های سیمای خودمون دیدم و شنیدم که این مسئله بیان شد اگر حرف کسانی رو که دانش آموخته ترند قبول دارید
مطمئنا نیاز به آینه نیس :surprised:

منظورم این بود که دیگران میبینن نه خود آدم.هر حسی هم بهمون دست میده،بخاطر دیدن دیگرانه.من خودم از نگاه هیز دیگران چندشم میشه.احساس اعتماد به نفس نمیکنم.بعدشم اعصاب خودم خورد میشه و با خودم میگم نکنه من طوری پوشیدم یا رفتار کردم که فلان کس اونجوری وایستادو ... .یا ببینم نه!کلا طرف همینه.زودتر ردش کنم بره.
وگرنه آراستگی و مرتب بودن که حتما باید باشه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخی. ما که به نی نیمون (نی نی خواهرم) میرسیم. فداش بشم! ای خدا!!.
مامانا خوبن....از حق نگذریم. بجز بعضی مامانای وحشتناک تو بعضی کلیپا که میبینیم!!!!!!!!.

عجب!
من دلم واسه بچه های امروزی کباب میشه.طفلکیا.ما که مامان باباهامون فول تایم برامون محبتو انرژی و عشق گذاشتن،شدیم این.این طفلکیا که فقط دستشون کنترل و تبلتو موبایل میدن تا از سر خودشون وا کنن،آخر عاقبتشون چی میشه خدا میدونه.واقعا مظلومن.

اگه اینجوری باشن که خیلی بی احساسن. ولی فکرنکنم تعداد آدمای اینجوری زیاد باشه ...
بازم بحث رفت سر نینی خودمون!:heart::child::love::love:. ثانیه به ثانیه باهاش بازی میکنیم، یه روز نبینیمش انگار صدسال ندیدیمش همش میگیم بیاریدش... خخخ. الانم که من خونه نیستم لپاشو بکشم:cry:

منظورم این بود که دیگران میبینن نه خود آدم.هر حسی هم بهمون دست میده،بخاطر دیدن دیگرانه.من خودم از نگاه هیز دیگران چندشم میشه.احساس اعتماد به نفس نمیکنم.بعدشم اعصاب خودم خورد میشه و با خودم میگم نکنه من طوری پوشیدم یا رفتار کردم که فلان کس اونجوری وایستادو ... .یا ببینم نه!کلا طرف همینه.زودتر ردش کنم بره.

موافقم.

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز

اون نگاه هایی که شما ازش حرف میزنی مشکلش شما نیستی..مریضن
ما داریم راجع به یه آرایش و پیرایش ساده و شیک بودن میحرفیم پس مشکل ما نیستیم
زینب خانوم معلومه که دیگران میبینن!! انسان ها به دنبال تایید دیگرانن چه شخصیتی چه ظاهری.. این موضوع انکار ناپذیره! فقط حدو حدود و جا و مکان داره...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
آخی. ما که به نی نیمون (نی نی خواهرم) میرسیم. فداش بشم! ای خدا!!.
مامانا خوبن....از حق نگذریم. بجز بعضی مامانای وحشتناک تو بعضی کلیپا که میبینیم!!!!!!!!.

اگه اینجوری باشن که خیلی بی احساسن. ولی فکرنکنم تعداد آدمای اینجوری زیاد باشه ...
بازم بحث رفت سر نینی خودمون!:heart::child::love::love:. ثانیه به ثانیه باهاش بازی میکنیم، یه روز نبینیمش انگار صدسال ندیدیمش همش میگیم بیاریدش... خخخ. الانم که من خونه نیستم لپاشو بکشم:cry:

موافقم.
خوششش بحااالتتتتتت.من همیشه در حسرت خاله بودنم.اما خداروشکر عمه شدم.همش بهش میگم عمه جون بزرگ شدی بی معرفت نشی.:دی.
حالا خوشبختانه برادرزادم خاله نداره وگرنه زجر کش میشدم:دی :دی
البته تقریبا گردن همه بچه های فامیل حق دارم.از نوزاد تازه متولد شده بگیر تا 10 11 ساله.هرکدومشون یه جور.
شما که نی نی دارین حسابی کیف کن.نینیتونو از طرف من هم دل سییییر ماچ کن.
خوشمزه ترین حالت نی نیا وقتیه که صبح خواب سیر شدن،بیدار میشن میخندن.

در مورد اون آدمایی که گفتمو گفتی هم باید بگم فکر میکنن بچه بزرگ کردن وقت تلف کردنه.حتی بعضیا بچه دار میشن که فقط پزشو بدن!انقدر که بعضیامون متاسفانه دنبال شو هستیم،واقعا دنبال تاثیرگذاری نیستیم.چه تاثیرگذاری بیشتر از تربیت یک آدم و چه فرصتی بالاتر از دوباره زندگی کردن از صفر تولد یک انسان.اول خودمونو درست بسازیم در حد توانمون،بعدا که فرصت ساختن کس دیگه ای در اختیارمون قرار گرفت،حسابی در جامعه دیده میشیم.هم خودمون،هم اونی که ساختیمش.حضور و دیده شدن در جامعه رو فقط در بیرون بودن ظاهری از خونه و خونواده و عرضه همگانی ظاهری نبینیم.ا در صورتی که جامعه،از همین آدمی که تحت نظر مادر تربیت میشه ساخته میشه..واسه همین فرصت تربیت یک انسان که مهمترین رکن یه جامعه هست رو صرفا در کهنه شوری نبینیم.
حالا اگر واقعا درس خوندمون،کار کردنمون و ارتباطات اجتماعیمون در جهت این ساختنه،که هیچ.ولی اگر همچنان در شو و پز گیر کردیم،.... خیلی دنبال تاثیرگذاری نمیگردیم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوششش بحااالتتتتتت.من همیشه در حسرت خاله بودنم.اما خداروشکر عمه شدم.همش بهش میگم عمه جون بزرگ شدی بی معرفت نشی.:دی.
حالا خوشبختانه برادرزادم خاله نداره وگرنه زجر کش میشدم:دی :دی
البته تقریبا گردن همه بچه های فامیل حق دارم.از نوزاد تازه متولد شده بگیر تا 10 11 ساله.هرکدومشون یه جور.
شما که نی نی دارین حسابی کیف کن.نینیتونو از طرف من هم دل سییییر ماچ کن.
خوشمزه ترین حالت نی نیا وقتیه که صبح خواب سیر شدن،بیدار میشن میخندن.

در مورد اون آدمایی که گفتمو گفتی هم باید بگم فکر میکنن بچه بزرگ کردن وقت تلف کردنه.حتی بعضیا بچه دار میشن که فقط پزشو بدن!انقدر که بعضیامون متاسفانه دنبال شو هستیم،واقعا دنبال تاثیرگذاری نیستیم.چه تاثیرگذاری بیشتر از تربیت یک آدم و چه فرصتی بالاتر از دوباره زندگی کردن از صفر تولد یک انسان.اول خودمونو درست بسازیم در حد توانمون،بعدا که فرصت ساختن کس دیگه ای در اختیارمون قرار گرفت،حسابی در جامعه دیده میشیم.هم خودمون،هم اونی که ساختیمش.حضور و دیده شدن در جامعه رو فقط در بیرون بودن ظاهری از خونه و خونواده و عرضه همگانی ظاهری نبینیم.ا در صورتی که جامعه،از همین آدمی که تحت نظر مادر تربیت میشه ساخته میشه..واسه همین فرصت تربیت یک انسان که مهمترین رکن یه جامعه هست رو صرفا در کهنه شوری نبینیم.
حالا اگر واقعا درس خوندمون،کار کردنمون و ارتباطات اجتماعیمون در جهت این ساختنه،که هیچ.ولی اگر همچنان در شو و پز گیر کردیم،.... خیلی دنبال تاثیرگذاری نمیگردیم.

آخی .بهرحال خداروشکر. (منم درحسرت عمه شدنم!. :D !!).
آره :redface:خیلی نی نی داشتن کیف میده!! همیشه نی نی دوست داشتم شدید.. ولی تاوقتی خواهرزاده دار شدم اصلاً درک نمیکردم بچه اگه از خواهر برادر خودت باشه چقققد باحال تره!!!. خیلی گوگولی و شیرین و باهوش و بازیگوش و بانمک و نرمولی ان!!! خخخ.

\پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم:
مَنْ بَکى صَبىٌّ لَهُ فَاَرْضاهُ حَتّى یُسَکِّنَهُ ، اَعْطاهُ اللّه‏ُ عَزَّوَجَلَّ مِنَ الْجَنَّةِ حَتّى یَرْضى
هر کس کودک گریان خود را راضى کند تا آرام شود ، خداوند از بهشت آن‏قدر به او مى‏دهد تا راضى شود .\

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین بهبهانی از نویسنده های مورد علاقه ی منه ...
حس feminine اش خیلی بالاست ! لذت می برم
-----------------------------------------------------------------
سال ها با این حسا زندگی کردم ... از وقتی خیلی خیلی خیلی بچه بودم حتی !!! با حس خیلی خیلی خیلی قوی به زن بودن و زنانگی بابت روحیه ی خودم و محیطی که توش بودم
زن ها همیشه تو ذهن من فرشته بودن !!!!
عاطفی ... مهربون ... صبور ، دل نازک ، باهوش ، فهمیده و ... و ... و ... !!!
طبیعتا هر مردی کوچکترین رنجشی برای زن ها ایجاد می کرد از نظر من هیولا و منفور بود !
اما دنیای من محدود بود !
محدود به مادرم ...
محدود به خواهرام ...
محدود به خودم !
یه جایی این عوض شد !
وقتی که " اون روی سکه" رو دیدم ...
وقتی با دخترایی اشنا شدم که متفاوت بودن !
خودخواهی زنانه رو دیدم
رفتار های چیپ از سمت خانوما رو دیدم
بدبینی دیدم ، دید منفی دیدم ، حسادت دیدم
منفعت طلبی ، مادی گرایی ، طماع بودن ! رو دیدم
زن بی ادب هم دیدم - زن نامهربون ، زن بد دهن ! زن خاله زنک ، زن حراف ، زن سطحی ، زن دروغگو ، زن غیبت کن ، زن ناقص العقل !!! ( از این کلمه بیزار بودم و حس می کردم بزرگ ترین جنایت دنیا رو کرده کسی که گفته عقل زن نصفه است ! الان احساس می کنم برای توصیف بعضی ها این کلمه حق مطلبو ادا نمی کنه !) ، از صفت سلطیه و ببخشید ، فاحشه بیزار بودم ، دیدم که ... مصداق داره ! ... و ...
حالم خیلی بد شد وقتی پذیرفتم خود زن ها هم در حق هم خیانت می کنن ...
خیلی غمگین شدم وقتی دیدم خیلی از تابو ها و محدودیت هایی که وجود داره برای زن ها از سمت خود زن هاست !!! ( نمونه اش رو تو ازدواج ها ببینید ، وقتی پسری انتخاب نا متعارف یا خاصی داره خاله و عمه و مادر و خواهر مخالفن سرسخت اما پدر و برادر معمولن منعطف تر هستن در حدی که حمایت هم می کنن !! جالبه برام - بازم مثال های دیگه داره )

شاید با ارزش ترین دوران زندگیمو گذروندم ...
نقطه ی عطف زندگی من شاید همونجا بود !
جایی که ذهن من از "زن" --- " مرد " تبدیل شد به "انسان"
زن خوب - مرد خوب
زن بد - مرد بد

زن ها نیاز به تریبون برای حمایت و احقاق حقشون شاید دیگه ندارن !!!
بالای صد سال گذشته از انقلاب فمنیست و شرایط عوض شده ! تو بعضی موارد خیلی هم عوض شده. به طور کلی هم فقط شرایط رو بهم زد ! و توهمی از بهبود شرایط بود برای خانوما
گاهی احساس می کنم باید برم یه جنبش حمایت از مرد ها تشکیل بدم !!!
به نظر من "انسانیت " نیاز به دفاع داره ! الان این مورد از همه وضعیتش وخیم تره ...

الان واقعیتش رو بگم متن سیمین بهبهانی در عین اینکه بار عاطفی قوی ای داشت و احساسات زنانه ی عمیقی پشتش بود اما باهاش اون جور که باید ارتباط نگرفتم !!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دنیا تعادل داره
هر عملی بازخورد داره
هیچ چیز یکطرفه نیست
هیچ چیز یکسویه نیست

تا کی مرد ها خیانت می کنن !؟؟!
- تا وقتی زنی هست که در حق زنی که با اون مرد هست خیانت می کنه ! با پا دادن به یک مرد متاهل - یا کسی که دوست دختر یا پارتنر یا هر چیز دیگه ای داره

تا کی مرد ها برچسب رو خانوما می زنن و دید و قضاوت های جنسیتی شون رو تو محیط کار و تحصیل و اجتماع به خانوما نسبت می دن ؟!
- تا همون وقتی که یک زن حربه ی اصلیش برای مواجه با تمام مرد ها تو تمام محیط ها اون جنبه ی معشوقه اش هست نه "بانو" ش ! نه هوشش ، نه ذکاوتش ، نه شخصیتش

تا کی مرد ها از نظر احساسی بازی می دن خانوما رو ؟!
- تا وقتی که یک دختر ببعی اونور هست که پا می ده به این آقا گرگه !

تا کی مرد ها زن ها رو دست کم می گیرن ؟
- تا وقتی زن ها اون شان و تشخص زنانه شون رو رشد نمی دن ! سطح پایین رفتار می کنن
و ...

زن ها باید رشد کنن
خودشون رو ارتقا بدن
زیرک باشن
با چشم باز زندگی کنن
باورای قوی داشته باشن
قدر خودشونو بدونن
عزت نفس داشته باشن ، قدر خودشونو بدونن
حرمت احساس خودشونو ، حرمت وقت و انرژی روحی خودشونو بدونن و مراقبش باشن

یه پسر چقدر به خانوم ها احترام می ذاره !؟
به نظر من همونقدر که مادرش زن محترمی بوده !
چقدر زن ها رو قبول داره !؟ به توامندی هاشون هوششون احترام می ذاره و به رسمیت می شناسه !؟
همون اندازه که مادرش زن توانمندی بوده باشه
حرمت احساس و نعمت جذابیت یک زن رو چه موقع می فهمه ؟!
اگر مادرش رو زن جذاب و با احساس محترمی شناخته باشه
حداقل احساس من که اینه ، این مرد جوان که روبروی من هست رو یک زن 20-30 سال پیش تربیت کرده ! اولین و قوی ترین تصور درونی یک مرد از زن ها همونی هست که از مادرش گرفته ! تو آغوش اون زن دنیاش شکل گرفته ، وجودش شکل گرفته
زن ها بسیار قدرتمند هستن ... فقط همین نقش مادری رو ببینید تا آخرش برید . تازه این فقط یکیشه!

ابله بودن یا جهالت،از ظلم و بدی
میاد.هرکی بیشتر بدی میکنه،ابله تره! خیانت،انتقام،کینه،ریختن آبروی دیگران،ظلم،دروغ و ...همه و همه کارهای جاهلانه و ابلهانه شیطانیه که هیچ نتیجه ای جز شر برای خودمون و دیگران نداره.زمان تاریکی مطلق،باز هم نور یه شمع،فضارو در حد خودش روشن میکنه.در برابر خیانت همسر،بدترین راه، اقدام متقابل و خیانته زنه.چون ما هم میشیم یکی مثه همون.راحتترین راه اینه که آدم همسرشو ترک کنه.من با تحمل احمقانه مخالفم.با تحمل بی تفاوتانه مخالفم.منظور من آدمیه که وقتی دید مورد خیانت قرار گرفته،انقدر فهم داشته باشه که اول مطمئن شه،بعد که مطمئن شد دنبال دلیلش باشه.ببینه چی شده که زمینه خیانت فراهم شده.با همسرش کاملا جدی و البته زنانه صحبت کنه و ببینه که زمینه ش چه جوری ایجاد شده.راه برگشت بزاره واسه طرفش(البته بستگی به شدت خیانت و شرایطش داره).ببخشید وقتی زن خونه،حتی حضور فیزیکی نداره که در طول 24 ساعت،فقط یک ساعت واسه شوهرش زنانگی کنه،خیلی عجیب نیست که اون مرد،گدایی این زنانگی رو از زنان دیگه کنه!اونم در جامعه ای که دیگه لازم به گدایی نیست.زنانش تحت عنوان مدرنیته یا هر مرض دیگه ای،انقدر عوض شدن، که در عرض نیم ساعت،شایدم کمتر،در کوچه خیابون مترو دانشگاه محل کار و.....خودشون پیش قدم میشن واسه خیلی چیزا!البته بستگی به مرد هم داره که چه جوری زن خودشو انتخاب کرده.اگه زن خودشم همینجوری انتخاب کرده که دیگه ....میتونه برگرده بگه خودتم همینجوری هستی!(دیگه چه جوابی میشه داد نمیدونم)

اینایی که گفتم ممکنه در مورد مرد هم اتفاق بیفته.یعنی بالعکس.وقتی در جامعه نیاز و عرضه زن و مرد در جای درست و به جاش برآورده نشه، در هرجای دیگه ای میتونه این اتفاق بیفته!زنه صبح زود میخواد بره سره کار 100 قلم آرایش میکنه که از طرف رئیسش و دیگران مورد تحسین واقع شه!شبم که برمیگرده خونه و به شوهرش میرسه،آرایششو پاک میکنه تا پوستش هوا بخوره!خب معلومه.وقتی مرد میبینه زنش میخواد زیباییشو به دیگران هم عرضه کنه، ..... . همش میشه یه دور باطل.همش در جهت شدیدتر کردن و اشاعه دادن مشکل و نه حلش

اگر ما زن ها خودمون نسبت به خودمون وجدان و انسانیت داشته باشیم،خودمونو عرضه همگانی نمیکنیم.از اینکه یه مرد نسبت به زیبایی یا زنانگی همسرش حتی برای یک لحظه با دیدن ما و با بودن ما بخاطر شدت عرضه غیر عادیمون دلسرد بشه،نه تنها لذت نمیبریم بلکه متنفریم!از اینکه پسرای مجردمونو به این سمت ببریم که فقط بخاطر تحریک تنوع طلبیشون به ظاهر جدید زنانه ما با 100 قلم آرایش توجه کنن و اگر دوست داشتن انتخاب کنن،حالمون بهم میخوره.ما انسانیم قبل از اینکه زن باشیم!
آیا اگر واقعا در جامعه فعلی ما زنانمون اینجوری بودن،مردا فرصت خیانت پیدا کردن؟وقتی دختر دانشجویی افتخارش این باشه که من فقط با مردای متاهل دوست میشم و بزرگترین هنرش اینه که 5 صبح از خواب بیدار شه تا 7 آرایش کنه و طوری لباس بپوشه انگار نایت کلاب میخواد بره تا شده واسه یه لحظه،ولو یه نگاه هرزه مردانه متاهلانه رو به جون بخره،اونوقت چطور میتونیم توقع داشته باشیم که جامعه ای پاک،عاری از هرگونه زشتی داشته باشیم! وقتی ما زنا خودمون به خودمون رحم نکنیم، چه توقعی از دیگران میشه داشت!!!!!ما هم خیانت کنیم؟؟؟؟!

زن دوست داره زیبایی،احساس و وجودش،مورد تکریم و تحسین مرد قرار بگیره.اما یه وقتایی متوجه این موضوع نیست که نه هرکسی! کسی لیاقت اینارو داره که اون هم وجود و تعهدشو خرج کنه.در مورد حق طلاق،هر زنی میتونه در شرایط ضمن عقدش در کنار مهریه حق طلاق رو هم داشته باشه.

زینب جان با شناختی که ازت دارم یه تم اعتقادی قوی پشت همه ی حرفات هست ... برای من قابل تحسین و احترامه و هر وقت کامنت ها تو پی می گیرم تو پست های مختلف می خونم واقعیتش انرژی می گیرم :gol:
می دونستی خیلی حوصله و صبرت بالاست !؟
من یکی دیگه تو بحث هایی که یه سرش به اعتقادات ختم بشه تا بتونم سکوت می کنم !!!
هر کسی اعتقاد داره که با جون و دل پذیرفته و حس خوب داره به اعتقادش... هر کی م قبول نداره هزار تا صغری کبری می چینه که بگه اینا همه کشک ! من درست می گم! ... به تعداد آدم های دنیا توجیه و تفسیر وجود داره برای هر رفتاری !

به نظر منم زن و مرد نداره - کسی که تو یه رابطه مشکل داره باید مشکلش رو حل کنه - اگر نشد جدا شه بعد بره سی خودش - حالت دوم اینه که ذاتا آدم مشکل داریه ! که اونم ایشالا خدا به یکی مثل خودش حواله اش کنه
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
زنانگی فقط جذابیت جنسی نیست !
درسته این جنبه خیلی قویه اما فقط همین نیست !
در هر صورت یه قدرته برای زن !
دیگه ساده ترین حالتش اینه که من می تونم این جنبه رو سانسور کنم کلن ! یک ترم درس بخونم آخرش استادم 20 منو تو لیست وارد کنه 19.5 - یکی دیگه هم مخشو آکبند نگه داره از جای دیگه مایه بزاره ... آخر ترم 14 ش رو براش 19.5 وارد کنن !!! تازه فقط همین نیست ! من دختر اخه و بده بودم اون فرشته ی مهربون !
اینکه یک زن به این درک برسه که این زنانگی رو کجا خرج کنه از شخصیتش و سطح فکرش میاد .
یک خانوم باید خیلی حرفا داشته باشه برای گفتن تا قید این جذابیت رو که زد کله پا نشه ! اگر نه خلا شدیدی رو احساس می کنه ...

در مورد خانم ها ... گاهی خوبه خیلی از رفتار ها رو فقط با "خود" اون خانم بسنجیم و مطرح کنیم
مثلن
من به زیباییم توجه می کنم چون "خودمو" دوست دارم و برای جسمم ارزش قائلم چون می خوام از خودم لذت ببرم . پس مراقب خودمم . نه فقط با کرم پودر و رژ لب ! با ورزش با مراقبت از پوست و موهام ، با آراسته بودن با مدیتیشن و ...
من یه جایی این زیبایی رو کنترل می کنم چون می خوام فقط با طرز فکرم و شخصیتم و رفتارم دیدم بشم - برابر و مساوی با یک مرد . مثلن وقتی می رم مصاحبه ی کاری دوست دارم رزومه ی منو مثل رزومه ی مردی که همکارم هست بسنجن ، نه اینکه به خاطر چشم و ابرو و قد و بالام منو ترجیح بدن !
منم مثل تو هستم ، احساس فوق العاده بدی دارم وقتی مردی که من نمی خوامش به من دید اونطوری داشته باشه .
یک سری رفتار ها جزو رفتار های جنسی دسته بندی می شن - دوست دارم اون ها رو فقط و فقط و فقط در قبال کسی انجام بدم که خودمم متقابلا ازش همون انتظارو دارم
یک زن سالم (به لحاظ روح و روان) با جذابیت و دلبری خرج کردن برای همسرش خودشم اشباع میشه . بیشتر از همسرش این خودشه که لذت می بره و روحش سرشار می شه !
تو رابطه ابزار مرد نیست !
متقابلا منفعت می بره ... پس احساس نمی کنه مورد سوء استفاده است
چیزی از من کم نمی شه اگر این جنبه رو جاهایی کنترل شده پنهانش کنم ! احساس کمبود نمی کنم اگر مردی که نسبتی - صمیمیتی - نقشی تو زندگی من نداره منو غیر جذاب ببینه . جذابیت نیاز خود منه ، بنا نیست کلن حذفش کنم که ! جایی بروز می دم خودمو که بهترین بازخوردو می بینم . این یه جور ذکاوته
من دانشگاه می رم که از نظر علمی و شغلی پیشرفت کنم - نمی رم اونجا شوهر- دوست پسر جمع کنم ! ( این یکی بد جور رو اعصاب منه! )

امیدوارم هر چیزی تو زندگی به ایده آل ترین شکلش رقم بخوره در بهترین جایگاهش ... برای همه

آخرین ویرایش:
بالا