شما مردها،زن ها را عوض کرده اید!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
نه عزیزم درسته که مردها توانایشو ندارن اما اولا که زن هم اگه بیرون کار کنه که الان اکثرا می‌کنن دیگه جونی واسه نظافت و اینا نمیمونه...در ثاانی‌ مرد زن میگیره کلفت که نمیگیره... باید خودشو جم و جور کنه
عزیزم کی گفته زنا باید مثه مردا کار کنن که هیچ انرژی واسشون نمونه؟بابا پول در آوردن وظیفه مرداست.وظیفه.واسه چی ما زنا خودمونو واسه پول در آوردن بکشیم؟

البته با همه ی اینا بالاخره آخرش زن، زنه و بدبخت، اگرم خیانت کنه به خودش بد کرده چون از دو سمت احساس بدبختی می کنه این طوری، والا ... بهترین کارو اونایی می کنن که کلا در زمینه مسائل عاطفی هیش کیو تحویل نمی گیرن نه برا ازدواج نه دوست شدن نه دل بستن و گرنه اون بیچارگی و وابستگی کلا هست در هر حالتی، دلیلشم نمی دونم ولی کلا از نظر من ابهتی که یه کسی مث نیکی کریمی داره هیچ خانم متاهلی نداره هر قدرم ادعای حقوق برابر و... داشته باشه :cool:

ما زنا خودمون مردا رو بد عادت کردیم.روشون زیاد شده!هی گفتن برابریم برابریم که زحمتی که خودشون باید بکشننو بندازن گردن ما!

وابستگی یه چیز دوطرفه ست فرزانه جان.تازه مردا وابسته تر میشن.آسیب پذیرترن.گول ظاهرشونو نخور.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هیچکسی از بدی کردن خوبی نمیبینه.بدی بدیه!هیچوقت ماهیتش عوض نمیشه.
حالا مگه کسی از خوبی کردن خوبی می بینه؟! :) شما که در هر حال قراره بدی ببینی حالا چه فرقی داره خوب باشی یا بد؟! دی:

البته خداوکیلی این کارا (خیانت، صد نفر و این حرفا) هیچ جوره تو کت من نمی ره چه برای زن، چه برای مرد (برداشت من از پست الهه هم این بود که به صورت کلی و به صورت کنایی گفته حرفشو نه اینکه بخواد واقعا تایید کنه این کارا رو) فقط آدم وقتی می بینه همیشه زنا بیچاره و فلک زدن -اکثرا هم متاهل ها به خاطر بچه هاشون- تا یه نفر پیدا می شه که مردا رو بیچاره کنه یه جورایی دلش خنک می شه :w25: نه اینکه بخواد بگه به به چه کار خوبی... در واقع جواب بعضی آقایون فقط همین جور آدماست نه اینکه این کارا خوب باشه...

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
واقعا به نظر من زنها دارن عین خود مردا رفتار می‌کنن... حین ازدواج معشوقه میگیرن... با صد نفر دوست میشن ... دلم نمیبندن چون فک می‌کنن همه مردا عین هم خیانت کارو دختر بازن

البته به نظر من خوب می‌کنن ... نسبت به قبل که فقط احساس بدبختی میکردن و سوختن و ساختن...

نه عزیزم درسته که مردها توانایشو ندارن اما اولا که زن هم اگه بیرون کار کنه که الان اکثرا می‌کنن دیگه جونی واسه نظافت و اینا نمیمونه...در ثاانی‌ مرد زن میگیره کلفت که نمیگیره... باید خودشو جم و جور کنه

البته با همه ی اینا بالاخره آخرش زن، زنه و بدبخت، اگرم خیانت کنه به خودش بد کرده چون از دو سمت احساس بدبختی می کنه این طوری، والا ... بهترین کارو اونایی می کنن که کلا در زمینه مسائل عاطفی هیش کیو تحویل نمی گیرن نه برا ازدواج نه دوست شدن نه دل بستن و گرنه اون بیچارگی و وابستگی کلا هست در هر حالتی، دلیلشم نمی دونم ولی کلا از نظر من ابهتی که یه کسی مث نیکی کریمی داره هیچ خانم متاهلی نداره هر قدرم ادعای حقوق برابر و... داشته باشه :cool:

قبول دارم ...اینم راهیه... ولی‌ تنهایی هم بد دردیه...وقتی‌ هیشکیو نداری پشتت باشه.. وقتی‌ ناراحتی‌ نمیدونی‌ به کی‌ بگی‌ .. یکیو داشته باشی‌ روح آدم آروم می‌شه

پست قبلی رو برای توضیحات بهتر ویرایش کردم :D من که هر وقت از تنهایی خسته شم یه نگاه به اطرافم می ندازم همه ی آدمایی رو یکی سوهان روح شونه می بینم و خوشحال می شم که تنها دردم همینه که تنهام ... والا:w42:
خودتون تضاد رو ببینید...
خودتون هم نمیدونید چی میخواید!!
بعدش ادعا دارید که جامعه رو میگردونید و ...
مشکل از جای دیگست!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا مگه کسی از خوبی کردن خوبی می بینه؟! :) شما که در هر حال قراره بدی ببینی حالا چه فرقی داره خوب باشی یا بد؟! دی:

البته خداوکیلی این کارا (خیانت، صد نفر و این حرفا) هیچ جوره تو کت من نمی ره چه برای زن، چه برای مرد (برداشت من از پست الهه هم این بود که به صورت کلی و به صورت کنایی گفته حرفشو نه اینکه بخواد واقعا تایید کنه این کارا رو) فقط آدم وقتی می بینه همیشه زنا بیچاره و فلک زدن -اکثرا هم متاهل ها به خاطر بچه هاشون- تا یه نفر پیدا می شه که مردا رو بیچاره کنه یه جورایی دلش خنک می شه :w25: نه اینکه بخواد بگه به به چه کار خوبی... در واقع جواب بعضی آقایون فقط همین جور آدماست نه اینکه این کارا خوب باشه...

من خودمم تو کتم نمیره با چند نفر بودنو ....اصلا شاید تو ذات زن نباشه... ولی‌ از دور که میشینم تحلیل می‌کنم میبینم اینجوری بهتره تا اینکه زنها منفعل باشن و مرده هر کاری خواست بکنه... و نباید با دید گناه دید... شاید اصلا فلسفهٔ زندگی‌ همینه..

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
راه حل بهتری داری؟

من به شدت معتقدم هرکار در حق دیگران کنیم،به خودمون کردیم.شاید یه روز بعد،یه سال بعد،حتی 20 30 سال بعد .... اما بالاخره برمیگرده.واسه همین سبقت گرفتن در حالگیری،انتقام و آزار دیگران به هر نحوی دیر یا زود نه فقط در همون حد،حتی ممکنه چندین برابرش به خودمون برگرده.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون تضاد رو ببینید...
مشکل از جای دیگست!

آدما متفاوتن و تفکرهای مختلف نشونهٔ جامعه زنده و پویاست... اگه همه مثل هم فک کنن خوبه؟اگه همه مثل هم فکر کنن جامعه اداره می‌شه؟ به نظر من که حرف نامربوطی بود حرفت

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
عزیزم کی گفته زنا باید مثه مردا کار کنن که هیچ انرژی واسشون نمونه؟بابا پول در آوردن وظیفه مرداست.وظیفه.واسه چی ما زنا خودمونو واسه پول در آوردن بکشیم؟

ما زنا خودمون مردا رو بد عادت کردیم.روشون زیاد شده!هی گفتن برابریم برابریم که زحمتی که خودشون باید بکشننو بندازن گردن ما!

وابستگی یه چیز دوطرفه ست فرزانه جان.تازه مردا وابسته تر میشن.آسیب پذیرترن.گول ظاهرشونو نخور.
این قسمتو موافقم که این فمنیسم و برابری و این صحبتا همه ش مزخرفه، وقتی عمیق تر نگاه می کنی الان بعضی زنا دارن چند جانبه بهره کشی می شن (در بهترین حالت کار خونه و بیرون رو همزمان انجام می دن) حالا در مورد حالت های بدترش حرفی نمی زنم ...
ولی فک نمی کنم پول درآوردن وظیفه مرداست، من که ترجیح می دم خودم پول دربیارم (ولو کم) آقا و سرور خودم باشم به خاطر سنار دوزار نرم زیر پرچم هر آدمی، حالا هر قدرم سخت باشه و حتی شاید اون آدم موردنظر بهترین آدم روی زمینم باشه. ولی خب وقتی این زحمتو خودم گردن گرفتم دیگه مجبورم نیستم زحمات یکی دیگه رو هم بکشم برا کارای خونه و ... مثلا! در واقع نه خیرشو می خوام نه شرشو، به قول معروف دختر ایده آلی من نه منتظره یکی با اسب سفید بیاد خوشبختش کنه نه اجازه می ده کسی بدبختش کنه :whistle:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
آدما متفاوتن و تفکرهای مختلف نشونهٔ جامعه زنده و پویاست... اگه همه مثل هم فک کنن خوبه؟اگه همه مثل هم فکر کنن جامعه اداره می‌شه؟ به نظر من که حرف نامربوطی بود حرفت
منظور بنده هر شخص به خودیه خوده... هنوز نمیدونید تنهایی بهتره یا نه!!
تکلیفتون با خودتون روشن نیست...
تا کسی بخواد حرف بزنه از بدبختی زنان حرف میزنید! از ظلم مردان علیه زنان! از خیانت مردان!...
جامعه از افراد تشکیل شده... تا زمانی که دید آدما به انسان یک دید جنسیتی باشه وضع همین خواهد بود...
دید خود شما به افراد جنسیتی هست... دارید بر اساس جنسیت حتی قضاوت میکنید... پس چطور انتظار دارید از دیگران...؟
بله حرف بنده نامربوط و چرته!!

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
خودتون تضاد رو ببینید...
مشکل از جای دیگست!
همه ی مردا مث هم فک می کنن؟!! :surprised: شما با کارا و افکار اون آقایون فعال حقوق زنان (حالا هر چند به نظر من مزخرفه) موافقین الان؟ با پسرایی که ابرو برمی دارن در مورد ظاهر موافقین؟ با مردایی که تو خونه بچه داری می کنن زناشون برن بیرون کار کنن موافقین؟! اصلا به قول الهه کدوم جامعه ای همه ی آدماش مث هم فک می کنن که اینجا دومیش باشه؟! ... آبرومندانه تره این پستو پاک کنی کلا... والا :w16:

من به شدت معتقدم هرکار در حق دیگران کنیم،به خودمون کردیم.شاید یه روز بعد،یه سال بعد،حتی 20 30 سال بعد .... اما بالاخره برمیگرده.واسه همین سبقت گرفتن در حالگیری،انتقام و آزار دیگران به هر نحوی دیر یا زود نه فقط در همون حد،حتی ممکنه چندین برابرش به خودمون برگرده.
من با حرف اون بنده خدایی به شدت موافقم که می گفت نمی شه توقع داشت گرگ ما رو نخوره چون ما اونو نمی خوریم... در واقع من گفتم (و الهه هم تقریبا تایید کرد) که ما بدی کردن رو خوب نمی دونیم، ما فقط می گیم حق بعضیا همینه و این طوری روال زندگی منطقی تره، چرا تو جامعه های سنتی (مث همین شهر خودم) کلی زن وفادار و بی گناه گرفتار مردای خائن و بی اخلاقن؟! بعضی خانومای امروزی تر که کمتر خودشونو محدود می کنن جفت های لایق تری برای این نوع مردا هستن، حداقل این طوری آدم از دیدن بعضی مظلومیت های وحشتناک خونش به جوش نمیاد :w16:
به هر حال اگه موافق بدی نکردن باشیم اقلا می تونیم اجازه/فرصت ندیم کسی در حق مون بدی کنه :w11:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من خودمم تو کتم نمیره با چند نفر بودنو ....اصلا شاید تو ذات زن نباشه... ولی‌ از دور که میشینم تحلیل می‌کنم میبینم اینجوری بهتره تا اینکه زنها منفعل باشن و مرده هر کاری خواست بکنه... و نباید با دید گناه دید... شاید اصلا فلسفهٔ زندگی‌ همینه..

مردا قیافه گرفتنشون قویتره.وانمود میکنن که پوستشون کلفتتره.وگرنه هم زن هم مرد جفتشون از با چند نفر بودن لطمه میبینن.از دردو مرض جسمی و بیماری های عجیب غریب بگیر تا روانی.
این قسمتو موافقم که این فمنیسم و برابری و این صحبتا همه ش مزخرفه، وقتی عمیق تر نگاه می کنی الان بعضی زنا دارن چند جانبه بهره کشی می شن (در بهترین حالت کار خونه و بیرون رو همزمان انجام می دن) حالا در مورد حالت های بدترش حرفی نمی زنم ...
ولی فک نمی کنم پول درآوردن وظیفه مرداست، من که ترجیح می دم خودم پول دربیارم (ولو کم) آقا و سرور خودم باشم به خاطر سنار دوزار نرم زیر پرچم هر آدمی، حالا هر قدرم سخت باشه و حتی شاید اون آدم موردنظر بهترین آدم روی زمینم باشه. ولی خب وقتی این زحمتو خودم گردن گرفتم دیگه مجبورم نیستم زحمات یکی دیگه رو هم بکشم برا کارای خونه و ... مثلا! در واقع نه خیرشو می خوام نه شرشو، به قول معروف دختر ایده آلی من نه منتظره یکی با اسب سفید بیاد خوشبختش کنه نه اجازه می ده کسی بدبختش کنه :whistle:

کار کردن و درآمد داشتن حس خوبی به آدم میده.اما اینکه اون کار متناسب با روحیات و توانایی های آدم باشه،خیلی مهمه.مردا از پس کارای زنونه بر نمیان.همونطور که خیلی از زن ها صرفا تظاهر میکنن که از انجام کارهای سخت مردونه احساس قدرت میکنن درصورتیکه همیشه نوعی حس فرسودگی و خستگی مفرط رو تجربه میکنن.
وابسته شدن ترسناک نیست.بستگی به موردش داره.هرآدمی کسیو انتخاب میکنه که اشتراک بیشتری باهاش داره.نگران نباش.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
همه ی مردا مث هم فک می کنن؟!! :surprised: شما با کارا و افکار اون آقایون فعال حقوق زنان (حالا هر چند به نظر من مزخرفه) موافقین الان؟ با پسرایی که ابرو برمی دارن در مورد ظاهر موافقین؟ با مردایی که تو خونه بچه داری می کنن زناشون برن بیرون کار کنن موافقین؟! اصلا به قول الهه کدوم جامعه ای همه ی آدماش مث هم فک می کنن که اینجا دومیش باشه؟! ... آبرومندانه تره این پستو پاک کنی کلا... والا :w16:
جالبیش اینه که شما اصلا منظور کسی رو متوجه نشده نسخه میپیچید...!!
اینجا برای بحث نیست مگه؟! مگه برای بررسی عقاید و یاد گرفتن از هم نیست؟!
چطور به خودتون اجازه میدید که درباره پاک کردن پست من نظر بدید بدون اینکه حتی ذره ای منظور منو متوجه شده باشید...!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
تا کسی بخواد حرف بزنه از بدبختی زنان حرف میزنید! از ظلم مردان علیه زنان! از خیانت مردان!...
جامعه از افراد تشکیل شده... تا زمانی که دید آدما به انسان یک دید جنسیتی باشه وضع همین خواهد بود...
دید خود شما به افراد جنسیتی هست... دارید بر اساس جنسیت حتی قضاوت میکنید... پس چطور انتظار دارید از دیگران...؟
کی گفته هنوز نمی دونیم؟!!! ما اینجا سه نفریم، یکی کاملا معتقد به استقلال، یکی فک می کنه رویکرد جدید بهتره هر چند خودش نتونه عملیش کنه، یکی هم تقریبا معتقد به بازگشت به اصول (گذشته) هست، الان تناقضی که می گین دقیقا کجاست؟! :question:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
کی گفته هنوز نمی دونیم؟!!! ما اینجا سه نفریم، یکی کاملا معتقد به استقلال، یکی فک می کنه رویکرد جدید بهتره هر چند خودش نتونه عملیش کنه، یکی هم تقریبا معتقد به بازگشت به اصول (گذشته) هست، الان تناقضی که می گین دقیقا کجاست؟! :question:

گذشته هه منم؟: دی
نابودم کردی فرزانه جون

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصلا ماهیت بحث اینجا جنسیتی هست... ...دیگه واقعیت جامعه رو که نمی‌شه انکار کرد که زنها مورد تبعیضن همین الانشم با همین حجاب و استادیوم و حق طلاقو .... سرمو بکنم تو برف که نه نیست... که دید جنسیتی نداشته باشم؟ در این زمینه ( که ماهیت بحث جنسی‌ هم هست) نظرم اینکه رویکرد قبلی‌ که زن‌ها به خاطره بچشون میموندن و میسوختن و میساختن مطرود و برخورد الانشون بهتره که اگه مرد خیانت کرد راحت باشن اسم کارشون خیانت نیست ساختن دوباره زندگی‌ه ....(اینم واسه زینب گفتم که نگه کار بدیه ... به نظر من تحمل شوهر‌های خیانت کار کار ابلهانه و گناهه)

اینکه خودمون نمیدونیم میخوایم چی‌ کار کنیم ..... چه فرقی‌ می‌کنه... ما که قرار نیست برای بقیه حکم صادر کنیم که چی‌ کار کنن چی‌ کار نکنن ... فقط داریم راجع به رویکردها و طرز برخوردهای که می‌شه کرد بحث می‌کنیم...تو این بحثا ممکن خودمون هم انتخاب کنیم که چه کنیم و اون دیگه به خود هر شخص برمیگرد و خیلی‌ ربطی‌ به بقیه نداره که بیایم اینجا بگیم.
و در ضمن من شخصاً نسبت به نظر هایی که میدم خیلی‌ تعصب ندارم که الا و للا همین که من میگم و دیگر هیچ ...رویکردهای دیگه هم در شرایط خاص خودش ممکنه صحیح باشه واسه همین ممکنه شما ببینید که میگم موافقم با فرزانه جون با اینکه حرفش کاملا عین حرف من نیس.. ولی‌ به نظرم اینم راهیه که باز از نظرم بهتر از رویکردهای گذشتش

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

بحث سر انتقام گیری نیست بحث اینه که تو یه رابطه که اسمش ازدواج و هر دو متعهد میشن به هم که فقط باهم باشن یه مرد میاد با زنهای دیگه رابطه میگیره... رابطهٔ که زنش رو آزار میده( که البته مردا اسم این آزار رو میزارن حسادت زن و اسم این آزار را در مورد خودشون میزارن غیرت) حالا ما به عنوان زن اینجا چی‌ کار کنیم؟ اینو شما به من جواب بده.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
گذشته هه منم؟: دی
نابودم کردی فرزانه جون

تو این چند ساله خانم ها انواع روشهای دیگه رو امتحان کردن نتایجشم دیدن
به طور کلی من با دیدگاه شما موافقم البته هرکسی نظر خودشو داره.
اکثر مردا اگه دلشون گرم باشه یه چیزی درونشون نمیذاره هرکاری رو
انجام بدن

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردا قیافه گرفتنشون قویتره.وانمود میکنن که پوستشون کلفتتره.وگرنه هم زن هم مرد جفتشون از با چند نفر بودن لطمه میبینن.از دردو مرض جسمی و بیماری های عجیب غریب بگیر تا روانی.

کار کردن و درآمد داشتن حس خوبی به آدم میده.اما اینکه اون کار متناسب با روحیات و توانایی های آدم باشه،خیلی مهمه.مردا از پس کارای زنونه بر نمیان.همونطور که خیلی از زن ها صرفا تظاهر میکنن که از انجام کارهای سخت مردونه احساس قدرت میکنن درصورتیکه همیشه نوعی حس فرسودگی و خستگی مفرط رو تجربه میکنن.
وابسته شدن ترسناک نیست.بستگی به موردش داره.هرآدمی کسیو انتخاب میکنه که اشتراک بیشتری باهاش داره.نگران نباش.

مردها به هیچ دختری نه نمیگن... مشکل اینجاس... اینم از احساسات قویشونه ...خوب نمی‌تونن دل یه دختر نازو بشکنن که:w01:... .. در حالی‌ که زنها این نه رو میگن... اگه زنها هم اینقدر پوست کلفت نبودن باور کن منم هیچ مشکلی‌ نداشتم...
لطفا شما که دیگه خودت خانومی کارها رو هیچ جوره زنونه مردونه نکن... (کارهایی مردونه نیاز به قدرت داره کارهای زنونه نیاز به ظرافت و حوصله و سلیقه)... این یکی‌ از بدترین دیدهاست که خشک و تر رو با هم میسوزونه... باور کن بعضی‌ زنها از لحاظ قدرت بدنی بهتر از مردای ریقون ... پس هیچ لزومی نداره اجبارش کنیم که نکنه... همین راننده تاکسی بودن زنها خیلی‌ قبل پیش کلی‌ زیر سوال بود که به حول و قوهٔ الهی کم کم جا افتاد و زنها تونستن یه راهی‌ برای امرار معاششون پیدا کنن... البته هستند کسایی که همین هم هنوز تو کتشون نرفته ولی‌ دیگه خیلی‌ ضعیف شدن،،،
جامعه باید آزاد باشه حالا خود خانوم نرفت به سمت اون کار که هیچ اگه رفت باید عین یه مرد راحت بره و نگران دید جامعه بهش نباشه...صلوات:whistle:

آخرین ویرایش:

*عماد*

اخراجی موقت
با سلام
بحث سر چی هست؟؟
1- سر اینه که چی بود؟؟
2-یا چه هست؟
3-یا چه خواهد بود؟؟
4- یا چه باید باشد؟
با تشکر

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اصلا ماهیت بحث اینجا جنسیتی هست... من نمیتونم راجب یه بحثی‌ که دید آدما رو نسبت به رفتار‌های جنسیت می‌خواد بیام از سالاد و طرز تهیه حلیم بادمجون حرف بزنم که ...هر حرفی‌ بزنم با دیدم راجب جنسیت میزنم...دیگه واقعیت جامعه رو که نمی‌شه انکار کرد که زنها مورد تبعیضن همین الانشم با همین حجاب و استادیوم و حق طلاقو .... سرمو بکنم تو برف که نه نیست... که دید جنسیتی نداشته باشم؟ در این زمینه ( که ماهیت بحث جنسی‌ هم هست) نظرم اینکه رویکرد قبلی‌ که زن‌ها به خاطره بچشون میموندن و میسوختن و میساختن مطرود و برخورد الانشون بهتره که اگه مرد خیانت کرد راحت باشن اسم کارشون خیانت نیست ساختن دوباره زندگی‌ه ....(اینم واسه زینب گفتم که نگه کار بدیه ... به نظر من تحمل شوهر‌های خیانت کار کار ابلهانه و گناهه)

اینکه خودمون نمیدونیم میخوایم چی‌ کار کنیم ..... چه فرقی‌ می‌کنه... ما که قرار نیست برای بقیه حکم صادر کنیم که چی‌ کار کنن چی‌ کار نکنن ... فقط داریم راجع به رویکردها و طرز برخوردهای که می‌شه کرد بحث می‌کنیم...تو این بحثا ممکن خودمون هم انتخاب کنیم که چه کنیم و اون دیگه به خود هر شخص برمیگرد و خیلی‌ ربطی‌ به بقیه نداره که بیایم اینجا بگیم.

ابله بودن یا جهالت،از ظلم و بدی میاد.هرکی بیشتر بدی میکنه،ابله تره! خیانت،انتقام،کینه،ریختن آبروی دیگران،ظلم،دروغ و ...همه و همه کارهای جاهلانه و ابلهانه شیطانیه که هیچ نتیجه ای جز شر برای خودمون و دیگران نداره.زمان تاریکی مطلق،باز هم نور یه شمع،فضارو در حد خودش روشن میکنه.در برابر خیانت همسر،بدترین راه، اقدام متقابل و خیانته زنه.چون ما هم میشیم یکی مثه همون.راحتترین راه اینه که آدم همسرشو ترک کنه.من با تحمل احمقانه مخالفم.با تحمل بی تفاوتانه مخالفم.منظور من آدمیه که وقتی دید مورد خیانت قرار گرفته،انقدر فهم داشته باشه که اول مطمئن شه،بعد که مطمئن شد دنبال دلیلش باشه.ببینه چی شده که زمینه خیانت فراهم شده.با همسرش کاملا جدی و البته زنانه صحبت کنه و ببینه که زمینه ش چه جوری ایجاد شده.راه برگشت بزاره واسه طرفش(البته بستگی به شدت خیانت و شرایطش داره).ببخشید وقتی زن خونه،حتی حضور فیزیکی نداره که در طول 24 ساعت،فقط یک ساعت واسه شوهرش زنانگی کنه،خیلی عجیب نیست که اون مرد،گدایی این زنانگی رو از زنان دیگه کنه!اونم در جامعه ای که دیگه لازم به گدایی نیست.زنانش تحت عنوان مدرنیته یا هر مرض دیگه ای،انقدر عوض شدن، که در عرض نیم ساعت،شایدم کمتر،در کوچه خیابون مترو دانشگاه محل کار و.....خودشون پیش قدم میشن واسه خیلی چیزا!البته بستگی به مرد هم داره که چه جوری زن خودشو انتخاب کرده.اگه زن خودشم همینجوری انتخاب کرده که دیگه ....میتونه برگرده بگه خودتم همینجوری هستی!(دیگه چه جوابی میشه داد نمیدونم)

اینایی که گفتم ممکنه در مورد مرد هم اتفاق بیفته.یعنی بالعکس.وقتی در جامعه نیاز و عرضه زن و مرد در جای درست و به جاش برآورده نشه، در هرجای دیگه ای میتونه این اتفاق بیفته!زنه صبح زود میخواد بره سره کار 100 قلم آرایش میکنه که از طرف رئیسش و دیگران مورد تحسین واقع شه!شبم که برمیگرده خونه و به شوهرش میرسه،آرایششو پاک میکنه تا پوستش هوا بخوره!خب معلومه.وقتی مرد میبینه زنش میخواد زیباییشو به دیگران هم عرضه کنه، ..... . همش میشه یه دور باطل.همش در جهت شدیدتر کردن و اشاعه دادن مشکل و نه حلش

اگر ما زن ها خودمون نسبت به خودمون وجدان و انسانیت داشته باشیم،خودمونو عرضه همگانی نمیکنیم.از اینکه یه مرد نسبت به زیبایی یا زنانگی همسرش حتی برای یک لحظه با دیدن ما و با بودن ما بخاطر شدت عرضه غیر عادیمون دلسرد بشه،نه تنها لذت نمیبریم بلکه متنفریم!از اینکه پسرای مجردمونو به این سمت ببریم که فقط بخاطر تحریک تنوع طلبیشون به ظاهر جدید زنانه ما با 100 قلم آرایش توجه کنن و اگر دوست داشتن انتخاب کنن،حالمون بهم میخوره.ما انسانیم قبل از اینکه زن باشیم!
آیا اگر واقعا در جامعه فعلی ما زنانمون اینجوری بودن،مردا فرصت خیانت پیدا کردن؟وقتی دختر دانشجویی افتخارش این باشه که من فقط با مردای متاهل دوست میشم و بزرگترین هنرش اینه که 5 صبح از خواب بیدار شه تا 7 آرایش کنه و طوری لباس بپوشه انگار نایت کلاب میخواد بره تا شده واسه یه لحظه،ولو یه نگاه هرزه مردانه متاهلانه رو به جون بخره،اونوقت چطور میتونیم توقع داشته باشیم که جامعه ای پاک،عاری از هرگونه زشتی داشته باشیم! وقتی ما زنا خودمون به خودمون رحم نکنیم، چه توقعی از دیگران میشه داشت!!!!!ما هم خیانت کنیم؟؟؟؟!

زن دوست داره زیبایی،احساس و وجودش،مورد تکریم و تحسین مرد قرار بگیره.اما یه وقتایی متوجه این موضوع نیست که نه هرکسی! کسی لیاقت اینارو داره که اون هم وجود و تعهدشو خرج کنه.در مورد حق طلاق،هر زنی میتونه در شرایط ضمن عقدش در کنار مهریه حق طلاق رو هم داشته باشه.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابله بودن یا جهالت،از ظلم و بدی میاد.هرکی بیشتر بدی میکنه،ابله تره! خیانت،انتقام،کینه،ریختن آبروی دیگران،ظلم،دروغ و ...همه و همه کارهای جاهلانه و ابلهانه شیطانیه که هیچ نتیجه ای جز شر برای خودمون و دیگران نداره.زمان تاریکی مطلق،باز هم نور یه شمع،فضارو در حد خودش روشن میکنه.در برابر خیانت همسر،بدترین راه، اقدام متقابل و خیانته زنه.چون ما هم میشیم یکی مثه همون.راحتترین راه اینه که آدم همسرشو ترک کنه.من با تحمل احمقانه مخالفم.با تحمل بی تفاوتانه مخالفم.منظور من آدمیه که وقتی دید مورد خیانت قرار گرفته،انقدر فهم داشته باشه که اول مطمئن شه،بعد که مطمئن شد دنبال دلیلش باشه.ببینه چی شده که زمینه خیانت فراهم شده.با همسرش کاملا جدی و البته زنانه صحبت کنه و ببینه که زمینه ش چه جوری ایجاد شده.راه برگشت بزاره واسه طرفش(البته بستگی به شدت خیانت و شرایطش داره).ببخشید وقتی زن خونه،حتی حضور فیزیکی نداره که در طول 24 ساعت،فقط یک ساعت واسه شوهرش زنانگی کنه،خیلی عجیب نیست که اون مرد،گدایی این زنانگی رو از زنان دیگه کنه!اونم در جامعه ای که دیگه لازم به گدایی نیست.زنانش تحت عنوان مدرنیته یا هر مرض دیگه ای،انقدر عوض شدن، که در عرض نیم ساعت،شایدم کمتر،در کوچه خیابون مترو دانشگاه محل کار و.....خودشون پیش قدم میشن واسه خیلی چیزا!البته بستگی به مرد هم داره که چه جوری زن خودشو انتخاب کرده.اگه زن خودشم همینجوری انتخاب کرده که دیگه ....میتونه برگرده بگه خودتم همینجوری هستی!(دیگه چه جوابی میشه داد نمیدونم)

اینایی که گفتم ممکنه در مورد مرد هم اتفاق بیفته.یعنی بالعکس.وقتی در جامعه نیاز و عرضه زن و مرد در جای درست و به جاش برآورده نشه، در هرجای دیگه ای میتونه این اتفاق بیفته!زنه صبح زود میخواد بره سره کار 100 قلم آرایش میکنه که از طرف رئیسش و دیگران مورد تحسین واقع شه!شبم که برمیگرده خونه و به شوهرش میرسه،آرایششو پاک میکنه تا پوستش هوا بخوره!خب معلومه.وقتی مرد میبینه زنش میخواد زیباییشو به دیگران هم عرضه کنه، ..... . همش میشه یه دور باطل.همش در جهت شدیدتر کردن و اشاعه دادن مشکل و نه حلش

اگر ما زن ها خودمون نسبت به خودمون وجدان و انسانیت داشته باشیم،خودمونو عرضه همگانی نمیکنیم.از اینکه یه مرد نسبت به زیبایی یا زنانگی همسرش حتی برای یک لحظه با دیدن ما و با بودن ما بخاطر شدت عرضه غیر عادیمون دلسرد بشه،نه تنها لذت نمیبریم بلکه متنفریم!از اینکه پسرای مجردمونو به این سمت ببریم که فقط بخاطر تحریک تنوع طلبیشون به ظاهر جدید زنانه ما با 100 قلم آرایش توجه کنن و اگر دوست داشتن انتخاب کنن،حالمون بهم میخوره.ما انسانیم قبل از اینکه زن باشیم!
آیا اگر واقعا در جامعه فعلی ما زنانمون اینجوری بودن،مردا فرصت خیانت پیدا کردن؟وقتی دختر دانشجویی افتخارش این باشه که من فقط با مردای متاهل دوست میشم و بزرگترین هنرش اینه که 5 صبح از خواب بیدار شه تا 7 آرایش کنه و طوری لباس بپوشه انگار نایت کلاب میخواد بره تا شده واسه یه لحظه،ولو یه نگاه هرزه مردانه متاهلانه رو به جون بخره،اونوقت چطور میتونیم توقع داشته باشیم که جامعه ای پاک،عاری از هرگونه زشتی داشته باشیم! وقتی ما زنا خودمون به خودمون رحم نکنیم، چه توقعی از دیگران میشه داشت!!!!!ما هم خیانت کنیم؟؟؟؟!

زن دوست داره زیبایی،احساس و وجودش،مورد تکریم و تحسین مرد قرار بگیره.اما یه وقتایی متوجه این موضوع نیست که نه هرکسی! کسی لیاقت اینارو داره که اون هم وجود و تعهدشو خرج کنه.در مورد حق طلاق،هر زنی میتونه در شرایط ضمن عقدش در کنار مهریه حق طلاق رو هم داشته باشه.

بعضی‌ از حرفات منطقیه ولی‌ خیانت زنها که الان ترویج شده یه کار خیلی‌ خوبی‌ میکنه اینکه مردا هم متوجه میشن که این کار چقدر زشته... ... قبلا فکر میشد که همه مردا همینن دیگه مرد همینه نمیتونه بیشتر از چند سال با یه زن لذت ببره... الان دارن میفهمن نه بابا اگه اون بده اینم می‌تونه باش فقط زنها خیلی‌ متین مونده بودن ... وگرنه آب برای شنا فراوان است. ترک یک زن به واسطهٔ خیانت یک مرد راه خوبیه ولی‌ کافی‌ نیست... مگه نممیگی هر عملی‌ تو این دنیا عکس عملی‌ داره پس باید زنانی باشند که این کارو با مردا کنن... چه بهتر که خود اون زن یاد همسرش بیاره که این کار چقدر آزار دهندهست... ببین من دنبال ترویج فساد نیستم ولی‌ ظلم به زنها رو هم نمیتونم تحمل کنم و مرده قانونأ مجوز چهار تا زنو داشت باشه... که چی‌؟ چون مرد هوس باز بوده؟ خوب بیا زن هم هوس باز .. بیاین مجوز چهار تا شوهرو به زن بدید دیگه... این خوبه؟ این مرد بود که باید بهش یاد میدادن که خیانت کار زشتیه این مرد بود که باید قانون میذاشتن که خودشو جم کنه... که کار به اینجا نرسه...

در مورد آرایش و زیبایی‌ زنان هم باز اعتقاد دارم که این مساله شخصیه... اینکه جامعه ما خیلی‌ توش آرایش کردن فراوون شده دلایل زیادی داره... که شاید دیگه خیلی‌ شنیده باشین بیشتر مساله حجابه... وگرنه یک زن با موهاش به اون اندازه که می‌خواد جلوه می‌کنه و نیازی به انقد آرایش نیست...

در مورد اینکه زن فقط باید برای شوهرش زنانگی کنه... خیر...زن برای مرد ساخته نشده که مثلا براش زنانگی کنه یا نکنه... زن تمایلاتی داره و باید در یک جامعه آزاد این کارو انجام بده...و نکته قابل تامل اینکه یک زن در جامعه نیاز به قدرت داره تا فعال بمونه... در خیلی‌ از جوامع زیبایی یک زن قدرتشه برای پیشبرد اهدافش... اما اینکه تنها قدرتش بشه زیبائیش ,خیلی‌ چیپه.. واسه خودش بده اصلا واسه یه انسان خیلی‌ بده که همه قدرتش بشه فقط فیزیک ظاهریش البته به جز مدلها ....

انسانهایی که واسه خودشون ارزش قائلند هیچ وقت با کسی‌ که صرفاً ظاهر خوبی‌ داره تن به دوستی‌ نمیدن ...
من خودم دانشگاه تهران درس می‌خونم و دخترهایی در دانشگاه میبینم که ظاهر بسیار پرفکتی دارن و آرایش زیادی هم می‌کنن ولی‌ درسشون رو هم میخونن ...واقعا به نظر من هیچ اشکالی که نداره هیچ ...خیلیم به نظرم عالیه.

گفتم اینکه کسی‌ فقط زیبایی داشته باشه این بده... وگرنه نداشتن زیبایو به این خاطر که مبادا مردهای دیگه فلان شن اصلا و ابداً موجه نمیدونم ...معتقدم ارایدن آدمها چه در زمینهٔ لباس چه آرایش مساله کاملا شخصی‌ه و کسی‌ نباید به خاطر اینکه کسی‌ ممکنه تحریک بشه خواستش رو سر کوب کنه ...

آخرین ویرایش:

اوژنی دزیره

عضو جدید
خب پس زن یک موجود ضعیف ترسوی وابسته به مرده که رفتارهاش تابعی از رفتارهای مرده. من مشکلی با پذیرش این تاپیک ندارم به شرطی که همه مزخرفات فمینیستی و حقوق برابر با مردان هم باهاش از بین بره. یعنی طبق سنت زن بشه کشتزار مرد و بشه یک زن سنتی خانه دار حرف گوش کن اونوقت من همه این کارها رو براش میکنم تا دیگه کمبود نداشته باشه بره دماغشو عمل کنه.

آقای خرد بین تاپیک در راستای اهداف فمنیستی زده نشده چون من اعتقادی به اینکه باید از حق زن دفاع کرد ندارم چون اولا در اینصورت یعنی موافق اجحاف در حق زن هستیم و دوما باید برابری باشه نیازی به جار زدن نداره باید به عنوان یک انسان حقوق هر دو جنس رعایت بشه.
دوست عزیز با این اوضاع بیکاری اگر دختری سرکار میره چه با حقوق بالا چه با حقوق متوسط و کم صرفا به خاطر سرگرمی و بیکار نبودنه چون وظیفه ای در قبال هزینه های زندگی نداره البته استثنا رو در نظر نمی گیریم بحث کلی است پدرش عهده دار هزینه های زندگی هست.و اما بعد از ازدواج اگر خانمی سرکار میره صرفا به خاطر تامین معاش خانواده و بهبود زندگی خانوادگیه چون حاضر شده با مردی ازدواج کنه که به تنهایی از پس هزینه های زندگی برنمیاد.و منکر این نشیم که خیلی از پسرا یکی از ملاک هاشون برای ازدواج شاغل بودن خانم چون میگن با دوتا درآمد شاید زندگیمون بچرخه.(البته عده ای از خانوم ها هستن که به خاطر توانایی و استعداد و علاقه و تحصیلات و در اجتماع بودن سرکار میرن و کوتاه هم نمیان که حق هم دارن برای به اون جایگاه رسیدن تلاش کردن و هرچند پدر یا همسرشون وضعیت مالی خوبی داشته باشن).
و اما درمورد زن سنتی که گفتید یک زن ایرانی همیشه ایرانیه مگه آقایون مثل قدیم موندن که خانوم ها بمونن؟باید طبق همون زمان و همون جامعه زندگی کرد طبق شرایط.اگه منظورتون از زن سنتی زن بشور و بساب و بپز که باید بگم حتی خانوم های شاغل یا به قول خودتون دماغ عملی!کارهای خونه رو انجام میدن و این به دور از انصاف که آقای خونه کمکی نکنه چون اگر خانوم خونه در جهت تامین معاش و خرج و هزینه های زندگی و خونه و خانواده صبح تا ظهر یا عصر یا شب سرکار رفته و خسته شده پس آقای خونه هم موظفه در کارهای خونه کمک کنه کار خونه زمانی تنها به دوش زن خونه یا مادر خونست که کار بیرون هم تنها به دوش مرد یا پدر خونه باشه.و در رابطه با حرف گوش کردن من متوجه منظورتون نشدم منظورتون غلام و برده و کنیز حلقه به گوش؟که اگه منظورتون اینه...و نکته آخر اینکه حتی اگر خانوم ها سرکار هم نرن دلیلی بر احجاف در حقشون نیست.بعد کجای اون حرفها به معنی ترسو بودن و ضعیف بودن و وابسته بودن زن ها به آقایون بود که شما اینطور برداشت کردی؟زن و مرد هردو به هم نیاز دارن ولی نوع نیازشون باهم فرق داره.

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
بعضی‌ از حرفات منطقیه ولی‌ خیانت زنها که الان ترویج شده یه کار خیلی‌ خوبی‌ میکنه اینکه مردا هم متوجه میشن که این کار چقدر زشته... ... قبلا فکر میشد که همه مردا همینن دیگه مرد همینه نمیتونه بیشتر از چند سال با یه زن لذت ببره... الان دارن میفهمن نه بابا اگه اون بده اینم می‌تونه باش فقط زنها خیلی‌ متین مونده بودن ... وگرنه آب برای شنا فراوان است. ترک یک زن به واسطهٔ خیانت یک مرد راه خوبیه ولی‌ کافی‌ نیست... مگه نممیگی هر عملی‌ تو این دنیا عکس عملی‌ داره پس باید زنانی باشند که این کارو با مردا کنن... چه بهتر که خود اون زن یاد همسرش بیاره که این کار چقدر آزار دهندهست... ببین من دنبال ترویج فساد نیستم ولی‌ ظلم به زنها رو هم نمیتونم تحمل کنم و مرده قانونأ مجوز چهار تا زنو داشت باشه... که چی‌؟ چون مرد هوس باز بوده؟ خوب بیا زن هم هوس باز .. بیاین مجوز چهار تا شوهرو به زن بدید دیگه... این خوبه؟ این مرد بود که باید بهش یاد میدادن که خیانت کار زشتیه این مرد بود که باید قانون میذاشتن که خودشو جم کنه... که کار به اینجا نرسه...

در مورد آرایش و زیبایی‌ زنان هم باز اعتقاد دارم که این مساله شخصیه... اینکه جامعه ما خیلی‌ توش آرایش کردن فراوون شده دلایل زیادی داره... که شاید دیگه خیلی‌ شنیده باشین بیشتر مساله حجابه... وگرنه یک زن با موهاش به اون اندازه که می‌خواد جلوه می‌کنه و نیازی به انقد آرایش نیست...

در مورد اینکه زن فقط باید برای شوهرش زنانگی کنه... خیر...زن برای مرد ساخته نشده که مثلا براش زنانگی کنه یا نکنه... زن تمایلاتی داره و باید در یک جامعه آزاد این کارو انجام بده...و نکته قابل تامل اینکه یک زن در جامعه نیاز به قدرت داره تا فعال بمونه... در خیلی‌ از جوامع زیبایی یک زن قدرتشه برای پیشبرد اهدافش... اما اینکه تنها قدرتش بشه زیبائیش ,خیلی‌ چیپه.. واسه خودش بده اصلا واسه یه انسان خیلی‌ بده که همه قدرتش بشه فقط فیزیک ظاهریش البته به جز مدلها ....

انسانهایی که واسه خودشون ارزش قائلند هیچ وقت با کسی‌ که صرفاً ظاهر خوبی‌ داره تن به دوستی‌ نمیدن ...
من خودم دانشگاه تهران درس می‌خونم و دخترهایی در دانشگاه میبینم که ظاهر بسیار پرفکتی دارن و آرایش زیادی هم می‌کنن ولی‌ درسشون رو هم میخونن ...واقعا به نظر من هیچ اشکالی که نداره هیچ ...خیلیم به نظرم عالیه.

گفتم اینکه کسی‌ فقط زیبایی داشته باشه این بده... وگرنه نداشتن زیبایو به این خاطر که مبادا مردهای دیگه فلان شن اصلا و ابداً موجه نمیدونم ...معتقدم ارایدن آدمها چه در زمینهٔ لباس چه آرایش مساله کاملا شخصی‌ه و کسی‌ نباید به خاطر اینکه کسی‌ ممکنه تحریک بشه خواستش رو سر کوب کنه ...
عالیه؟پس بی زحمت اعتراض نکنیم.
چون اجتماع نقیضین،محاله.
من به عنوان یه زن معتقدم هیچ زنی آرایش نمیکنه،جز برای دیده شدن.اگر شما میگی زنانگی یه زن فقط برای شوهر وانرژی مثبت برای حفظ خونوادش نیست و زن حق داره برای رسیدن به هر نوع قدرتی،هر نوع استفاده ای از زنانگیش بکنه و برای همه این عرضه همگانی رو داشته باشه،پس هر مردی هم حق داره،در هر لحظه هرکدوم از این زن هایی که بخاطر دیده شدن همه جوره عرضه زنانگی میکنن،انتخاب کنه،هرزگی کنه و خیانت.
هیچ خیانتی جز در صورت چراغ سبز نشون دادن یک زن،اتفاق نمیفته.
در چنین جامعه ای خانواده و حفظش هیچ جایگاهی نخواهد داشت.اخلاق و تعهد هم همینطور.جامعه ای که هرکس بخاطر خواست خودش،هرکار دلش میخواد میکنه.براش مهم نیست که اون مرد متاهل خودش خونواده داره،مهم نیست که اون زن متاهل خودش همسر داره،مهم نیست که اون پسر یا دختر مجرد آسیب روحی و جسمی میبینه از این لذتجویی موقت،مهم اینه که خودش دیده میشه و خودش رابطه برقرار میکنه.چه اهمیتی داره متلاشی شدن یک خانواده،یک همسر،یک شوهر،یک فرزند و ...یک جامعه!

جامعه ای که بر اساس منافع فردی و قدرت شخصی تعریف بشه،اخلاق رو به راحتی زیر پا میزاره.خوبیو بدی توش تا جایی تعریف میشه که به خواسته ها و خودخواهیای خودش آسیبی وارد نکنه.کارهای زشتی چون تجاوز،خشونت،تعرض،ظلم،حتی قتل،جنگ و کشتار .... اگر در راستای رسیدن به قدرت بیشتر باشه،هیچ ایرادی نداره.آزادی اگر در راستای منافع فردیه اون شخص باشه،چیز خوبیه.اگر اون آزادی منجر به تضاد با رسیدن به اهداف شخصیش بشه،باید از بین بره.

EECi

مدیر بازنشسته
چند موضوعی که از بحث دوستان فهمیدم رو اینجا می نویسم تا شاید پلی بشی بین افکار مختلف ،

به نظر من مشکل اینجاست که اغلب زن ها و مردها بین مدرنیته و سنت گیر افتادن و نمی تونن انتخاب کنن
مدرنیته یه سری تعریف ها داره ، مثلا خانواده کاملا تعاملی اداره میشه و شکل خانواده مرد محور یا زن محور یا بچه محور نیست

مدرنیته یه قضیه و روش کاملا وارداتی هست و اغلب دوستان بدون اینکه آموزش و تعریف و مطالعه ای در این مورد داشته باشن ، دارن تحلیل می کنن

مدرنیته هیچ تناسبی با بی بند و باری نداره و در واقع شکل تکامل یافته و اصلاح شده سنت هست

مورد دوم این هست که یه انسان سالم ، چه مرد و چه زن ، همیشه به دنبال ثبات هست و به قوانین انسانی احترام میزاره
پس اینکه مرد ها رو سست عنصر (!!) بدونیم که با هر عشوه ای از راه بدر میشن ، کمی بی انصافی هست و نشون میده انسان ها رو بخوبی نشناختیم و دایره مطالعاتمون فقط تجارب میدانی و اطراف و شهر خودمون هست ...

نکته سوم ، تفکر صفر و یکی و مطلق هست . زن آرایش می کنه که عشوه گری کنه ؟ به نظر من اینطور نیست . آرایش و زیبایی و تمایل به زیبایی در ذات انسانه . اینکه دختری افراط می کنه در آرایش بر میگرده به باور های غلطش در مورد زیبایی و در درجات بعدی به موضوعاتی مثل اعتماد بنفس کم و...

امیدوارم حرفهام به کسی برنخوره
نظر خودم رو گفتم

موفق باشید

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل نمیشه چون این متنو خانم بهبهانی نوشتن،درست باشه.ایشون با احساسات خودش نوشتن
ولی گیریم همگی قبول کنیم که همینطوره!!جالب اینجاست که یک زن با تمام ترس هاش و روحیه و احساسات لطیفش خیلی خیلی در برابر مشکلات قوی تره.
این رو هم دیدم و هم خوندم!
این حرفایی که نوشته شده برای مرد ها هم صادقه!! مرد ترسو وجود نداره!!؟ مردی وجود نداره که از تنهایی از دوست داشته نشدن و ... بترسه!!!؟
اگر غیر از اینه چرا بعضی مردان انقدر برای جلب توجه عموم و مخصوصا افرادی خاص تو زندگیشون تلاش میکنن!!
خب تغییر برای یک مرد یا یک زن متفاوته که ظارهرا این تفاوت داره از بین میره انگار... جراحی های مختلف و آرایش های جور واجور دیگه مذکر مونث نمیشناسه!!
هر کسی خودش مسئول تغییر خودشه!!
چطور خیلی ها حاضر نیستن تغییر در رفتار و منش خودشون داشته باشن برای جذاب تر شدن اما تا پای ظاهر درمیونه هر دو طرف(مرد و زن) سریعا موافقت میکنن!!
این متن کاملا داره دنبال مقصر میگرده از نظر من! خب ذاتا تفاوت هایی بین مرد و زن هست اما دلیل نمیشه برای تفاوت های زنونه گدایی محبت کنیم یا اعتماد به نفس رو از خودمون بگیریم!

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تکبییییییییییییرررررررررر

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند موضوعی که از بحث دوستان فهمیدم رو اینجا می نویسم تا شاید پلی بشی بین افکار مختلف ،

به نظر من مشکل اینجاست که اغلب زن ها و مردها بین مدرنیته و سنت گیر افتادن و نمی تونن انتخاب کنن
مدرنیته یه سری تعریف ها داره ، مثلا خانواده کاملا تعاملی اداره میشه و شکل خانواده مرد محور یا زن محور یا بچه محور نیست

مدرنیته یه قضیه و روش کاملا وارداتی هست و اغلب دوستان بدون اینکه آموزش و تعریف و مطالعه ای در این مورد داشته باشن ، دارن تحلیل می کنن

مدرنیته هیچ تناسبی با بی بند و باری نداره و در واقع شکل تکامل یافته و اصلاح شده سنت هست

مورد دوم این هست که یه انسان سالم ، چه مرد و چه زن ، همیشه به دنبال ثبات هست و به قوانین انسانی احترام میزاره
پس اینکه مرد ها رو سست عنصر (!!) بدونیم که با هر عشوه ای از راه بدر میشن ، کمی بی انصافی هست و نشون میده انسان ها رو بخوبی نشناختیم و دایره مطالعاتمون فقط تجارب میدانی و اطراف و شهر خودمون هست ...

نکته سوم ، تفکر صفر و یکی و مطلق هست . زن آرایش می کنه که عشوه گری کنه ؟ به نظر من اینطور نیست . آرایش و زیبایی و تمایل به زیبایی در ذات انسانه . اینکه دختری افراط می کنه در آرایش بر میگرده به باور های غلطش در مورد زیبایی و در درجات بعدی به موضوعاتی مثل اعتماد بنفس کم و...

امیدوارم حرفهام به کسی برنخوره
نظر خودم رو گفتم

موفق باشید

آخرین تحقیقاتی هم که کردن به این نتیجه رسیدن که آرایش های غلیظ دلیل اصلیش عدم اعتماد به نفس هست

این موضوع هم از مشکلات شدید اقتصادی ، آسیب های شدید روحی و اجتماعی ، عدم حضور و تصمیم گیری در جابجایی قدرت در ارکان بالایی نشات میگیره

چون فرد کاری نمیتونه بکنه اعتماد به نفسشو از دست میده و به آرایش کردن روی میاره - البته یه عده هم به خوردن رو میارن یه عده هم به خالی کردن مشکلاتشون تو فعالیت جنسی زیاد

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
عالیه؟پس بی زحمت اعتراض نکنیم.
چون اجتماع نقیضین،محاله.
من به عنوان یه زن معتقدم هیچ زنی آرایش نمیکنه،جز برای دیده شدن.اگر شما میگی زنانگی یه زن فقط برای شوهر وانرژی مثبت برای حفظ خونوادش نیست و زن حق داره برای رسیدن به هر نوع قدرتی،هر نوع استفاده ای از زنانگیش بکنه و برای همه این عرضه همگانی رو داشته باشه،پس هر مردی هم حق داره،در هر لحظه هرکدوم از این زن هایی که بخاطر دیده شدن همه جوره عرضه زنانگی میکنن،انتخاب کنه،هرزگی کنه و خیانت.
هیچ خیانتی جز در صورت چراغ سبز نشون دادن یک زن،اتفاق نمیفته.
در چنین جامعه ای خانواده و حفظش هیچ جایگاهی نخواهد داشت.اخلاق و تعهد هم همینطور.جامعه ای که هرکس بخاطر خواست خودش،هرکار دلش میخواد میکنه.براش مهم نیست که اون مرد متاهل خودش خونواده داره،مهم نیست که اون زن متاهل خودش همسر داره،مهم نیست که اون پسر یا دختر مجرد آسیب روحی و جسمی میبینه از این لذتجویی موقت،مهم اینه که خودش دیده میشه و خودش رابطه برقرار میکنه.چه اهمیتی داره متلاشی شدن یک خانواده،یک همسر،یک شوهر،یک فرزند و ...یک جامعه!

جامعه ای که بر اساس منافع فردی و قدرت شخصی تعریف بشه،اخلاق رو به راحتی زیر پا میزاره.خوبیو بدی توش تا جایی تعریف میشه که به خواسته ها و خودخواهیای خودش آسیبی وارد نکنه.کارهای زشتی چون تجاوز،خشونت،تعرض،ظلم،حتی قتل،جنگ و کشتار .... اگر در راستای رسیدن به قدرت بیشتر باشه،هیچ ایرادی نداره.آزادی اگر در راستای منافع فردیه اون شخص باشه،چیز خوبیه.اگر اون آزادی منجر به تضاد با رسیدن به اهداف شخصیش بشه،باید از بین بره.

بله انسان به ذات تمایل به دیده شدن داره... مرد و زن هم نداره هر کسی‌ هم با یه ابزار این کارو میکنه ... کسی‌ که مردای خانواده دار یا زن‌های خانواده دار رو درگیره خودش میکنه کار بسیار ناپسندیه ولی‌ شما خشک و تر رو باهم میسوزونی به نظر من... ارایش و چادر و مانتو و بیکینی نداره ... الان تو پاکستان بود کجا بود یادم نیست زنای خیابونیو گرفته بودن میگفتن چادر که سرمون می‌کنیم مردای بیشتری میخانمون خوب اینا هم نونشن تو اون چادره بوده.... ... ارایش یا لباس نشانهٔ چراغ سبز نیست رفتار و نگاه و حرف زدنه که نشون میده هر کس چی‌ کارس...قضاوت آدم‌ها از رو لباس و ظاهر با این معیارهایی هم که صدا و سیمای ما تبلیغ می‌کنه از ازاردهند‌ترین مواردیه که تو جامعه ما دیده می‌شه... و خیلیا ازش مینالن

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین تحقیقاتی هم که کردن به این نتیجه رسیدن که آرایش های غلیظ دلیل اصلیش عدم اعتماد به نفس هست

این موضوع هم از مشکلات شدید اقتصادی ، آسیب های شدید روحی و اجتماعی ، عدم حضور و تصمیم گیری در جابجایی قدرت در ارکان بالایی نشات میگیره

چون فرد کاری نمیتونه بکنه اعتماد به نفسشو از دست میده و به آرایش کردن روی میاره - البته یه عده هم به خوردن رو میارن یه عده هم به خالی کردن مشکلاتشون تو فعالیت جنسی زیاد

بله اعتماد به نفس هست ولی‌ شما نگاه کنید چه بلایی سر دخترایی که ارایش نمی‌کنن میاد... خوب اون دختر ناراحت می‌شه ... هر چند که آدم پر و مقبولی هم باشه.. بالاخره خجالت میکشه تو خیابون بلند بلند بهش متلک‌های منفی‌ میدن... توهین‌ها و متلک‌ها رو در سطح خیابون جمع کنن من خودم قول میدم دوز آرایش‌ها و افرادی که آرایش می‌کنن کم خواهد شد.
مگه من نوعی بدم میاد همینجوری که هستم با همین لباس و فرمتی که تو خونه دارم بپرم با دمپایی برم نون بگیرم دو دقیقه هم طول نمی‌کشه... سرعتی خیلیم خوب ..نمی‌شه دیگه... کی‌ می‌شه بشه!
در ضمن هر کس آرایش میکنه معنیش این نیست که کاری از دستش بر نمیاد شاید کمالگرست در زمینهٔ ظاهری و دوست داره زیبا هم به نظر برسه همیشه...نه معمولی‌

آخرین ویرایش:

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران دومین کشور مصرف‌کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتمین کشور در جهان است. این رتبه خیره‌کننده در مصرف مواد شیمیایی آرایشی در حالی است که سهم بالایی از این کالاها قاچاق هستند و بدون هیچ‌گونه نظارت کیفی در بازارها به فروش می‌رسند! سهم ایران از بازار لوازم آرایشی در خاورمیانه 2 میلیارد و یک صد میلیون دلار است که این یعنی 30 درصد بازار فروش این لوازم به ایران تعلق دارد! البته موسسه تحقیقات بین‌الملل در لندن این رقم را در ایران 5 میلیارد دلار اعلام کرده است!
طبق آمارها 17 میلیون زن ایرانی هر ساله 10 تریلیون و 200 میلیارد تومان برای خرید لوازم آرایشی هزینه می‌کنند! این در حالی است که بین 80 تا 90 درصد بازارهای لوازم آرایشی ایران در اختیار چین، ترکیه و تایلند قرار گرفته؛ کشورهایی که هر ساله میلیون‌ها دلار از صادرات لوازم آرایشی بهداشتی به ایران سود می‌برند!
نکته جالب این است که در این سه کشور علاوه بر تولیدات خود، برندهای معروف خارجی در این زمینه به صورت تقلبی ساخته شده و به بازارهای ایران فرستاده می‌شوند! بر اساس آخرین ارقام، هر ساله 850 میلیون دلار لوازم آرایشی قاچاق وارد کشور شده، در حالی که سهم واردات قانونی لوازم آرایشی تنها 150 میلیون دلار است! در این بین برخی از بانوان ایرانی به دلیل علاقه زیاد به لوازم آرایشی و ارزان از نسخه تقلبی برندها استقبال می‌کنند و همین مساله باعث بروز انواع و اقسام بیماری‌های پوستی شده است؛ طوری که هر ساله هزاران حیوان آزمایشگاهی در اثر آزمایش مواد بهداشتی آرایشی دچار بیماری‌های پوستی مزمن شده و حتی در درازمدت از بین رفته‌اند! واکنش‌های تند در جهان به کیفیت لوازم آرایشی سبب شده تا شرکت‌های مشهوری همچون لورل و یونیلور که از شرکت‌های مهم لوازم آرایشی هستند، اخیرا خواستار آزادی بیشتر آزمایش روی حیوانات شدند. بسیاری این درخواست‌ها را به دلیل ترس آن‌ها از واکنش مواد شیمیایی موجود بر پوست انسان می‌دانند. بر اساس پژوهش‌های موسسه تحقیقاتی ام‌تی‌بی‌ 296 عارضه در کمین کسانی است که مواد آرایشی بهداشتی تقلبی را استفاده می‌کنند.
کلروفوم‌ها، پارابن‌ها و فرمالدئید از مهم‌ترین مواد شیمیایی است که در لوازم آرایشی استفاده می‌شود و این مواد پتانسیل بالایی برای ایجاد بیماری‌های پوستی ایجاد می‌کنند؛ به طور کلی این مواد شیمیایی در اثر استفاده زیاد سبب تضعیف شدید پوست در مقابل بیماری‌ها شده و فرد را در معرض پیری زودرس قرار می‌دهند!
نکته جالبی که در کنار دیگر مسائل در مورد مصرف لوازم آرایشی بهداشتی در ایران وجود دارد، سرانه مصرف بالای آن در بین دانشجوهاست. در حال حاضر سن استفاده از لوازم آرایشی در ایران به 14 سالگی رسیده است. از طرفی دیگه ابعاد روانی این ماجرا نقش مهمی در تعیین چرایی مصرف این حجم از مواد آرایشی بهداشتی در ایران دارد! دکتر سید احمد جلیلی، روان پزشک و رئیس انجمن روان پزشکان ایران تاکید دارد که از علت‌های مهم این حجم مصرف از ایران کمبود شدید اعتماد به نفس در بین برخی دختران ایرانی است. به باور این روانشناس در کشورهای اروپایی برخی ضعف‌ها در چهره پوشانده نمی‌شود اما در ایران دختران تلاش جدی برای رفع هر نقص ظاهری دارند! همچنین برخی صاحب‌نظرها اتفاق نظر دارند که تغییر ملاک‌های ازدواج از سوی پسران و افزایش سن ازدواج دختران تاثیر جدی بر حجم مصرف لوازم آرایشی دارد! به ویژه که این موضوع به نوعی نمود بارزتری در دانشگاه‌ها پیدا کرده است! مهم‌تر اینکه این حجم استفاده از لوازم آرایشی در بین دختران دانشجوی ایرانی در مقایسه با کشورهای اروپایی که از لحاظ فرهنگی متفاوت هستند بسیار زیاد است. حالا باید دید که آیا این همه هشدار درباره بیماری‌های پوستی باعث می‌شود که مصرف این مواد اندکی کاهش پیدا کند یا همچنان ایرانی‌ها به مصرف این مواد شیمیایی ادامه می‌دهند تا رتبه اول را در جهان در مصرف لوازم آرایشی به دست بیاورند!

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله اعتماد به نفس هست ولی‌ شما نگاه کنید چه بلایی سر دخترانی که ارایش نمی‌کنن میاد... خوب اون دختر ناراحت می‌شه ... هر چند که آدم پر و مقبولی هم باشه.. بالاخره خجالت میکشه تو خیابون بلند بلند بهش متلک‌های منفی‌ میدان... توهین‌ها و متلک‌ها رو در سطح خیابون کم کنن من خودم قول میدم دوز آرایش‌ها و افرادی که آرایش می‌کنن کم خواهد شد.
در ضمن هر کس آرایش میکنه معنیش این نیست که کاری از دستش بر نمیاد شاید کمالگرست در زمینهٔ ظاهری و دوست داره زیبا به نظر برسه همیشه...نه معمولی‌

ببینید آرایش یه بحثه - و کشور رو به یکی از بزرگترین مصرف کننده های مواد آرایشی تبدیل کردن یه بحث دیگه هست

آرایش در طول تاریخ بوده و کسی منکرش هم نیست ولی سعی در پوشاندن همه نواقص صورت (البته از نظر مصرف کننده ) در آرایش نشان از نبود اعتماد به نفس هست

پر واضح است که جامعه دچار از هم گسیختگی اخلاقی - اجتماعی هست و یه نمونه اش هم میتونه توی متلک پروندن توی خیابون باشه ولی دلیل نمیشه که به قیمت مصرف مواد آرایشی تقلبی و افزایش سرطان پوست و به خطر انداختن سلامتی جامعه تموم بشه

بالا