شما با این جمله فرخزاد موافقید؟؟؟؟

*amin-amin*

عضو جدید
راستی روسپی! از خودت پرسیدی چرا اگر در سرزمین من و تو، زنی زنانگی اش را بفروشد که نان در بیارد رگ غیرت اربابان بیرون می زند اما اگر همان زن کلیه اش را بفروشد تا نانی بخرد و یا شوهر زندانی اش آزاد شود این «ایثار» است !
مگر هردو از یک تن نیست؟
بفروش ! تنت را حراج کن… من در دیارم کسانی را دیدم که دین خدا را چوب میزنند به قیمت دنیایشان، شرفت را شکر که اگر میفروشی از تن می فروشی نه از دین.
(( فریدون فرخزاد ))

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب متن قشنگیه و به عنوان یک تلنگر به همه ی ما و مخصوصا مسئولین عالیه.
ولی نباید مجوزی برای روسپی گری باشه. چون روسپسگری هم فروش دین هست.
اما بازم میگم که در کل به عنوان یک کنایه برای اهل تزویر و ریا بسیار جالب هست.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی روزگار......
بازم مراجعه میکنم به امضام...

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تکمیل جواب دوستان که گفتن جفتش دین فروشی هست بگم که

اونجایی که گفته جفتش از یک تن هست درسته اما فروختن کلیه و فروختن عصمت و عفت و ابرو ایا با اون یکیه؟؟؟با فروش زنانگی اینایی که گفتم هم به فروش میرسه به علاوه دین و ایمان.

اگه همه جمله های این فرخزاد اینطوره که معلوم میشه چرا یه زمانی روشنفکرای ما!!!!! هی فرخزاد فرخزاد میکردن.

سیاستی بس جالب در کار بود!!!!

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با این جمله موافقم :

فاحشه را خدا فاحشه نکرد ؛ آنان که در شهر نان قسمت می کنند ، او را لنگ نان گذاشته اند تا هر زمان که لنگ هم آغوشی ماندند ، او را به نانی بخرند.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بخشی از این حرف درسته یعنی اگر وضعیت مملکت طوری بشه که یارو مجبور بشه تن فروشی کنه باید مقصر اصلی رو پیدا کرد نه اون کسی که تن فروشی می کنه رو!
ولی مشکل اونجاست که تن فروشی از نوع هرزگی طمع و ولع سیر نشدنی داره یعنی اولش بخاطر نون شب هست بعدش بخاطر طمع بدست آوردن چیز های غیر ضروریه چون براحتی میشه از این راه ها پول درآورد ولی هر دقیقه که نمیشه رفت کلیه فروخت. نکته اش اینجاست.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی روسپی! از خودت پرسیدی چرا اگر در سرزمین من و تو، زنی زنانگی اش را بفروشد که نان در بیارد رگ غیرت اربابان بیرون می زند اما اگر همان زن کلیه اش را بفروشد تا نانی بخرد و یا شوهر زندانی اش آزاد شود این «ایثار» است !
مگر هردو از یک تن نیست؟
بفروش ! تنت را حراج کن… من در دیارم کسانی را دیدم که دین خدا را چوب میزنند به قیمت دنیایشان، شرفت را شکر که اگر میفروشی از تن می فروشی نه از دین.
(( فریدون فرخزاد ))

بستگی به برداشت کسی که این متن رو میخونه داره. پشت این متن یه تفکر عمیق بوده به نظر من جالبه و موافقم.
تو زمونه ما برای یه سری از افراد کنایه خوبی میتونه باشه.

-->ali<--

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چی بگم ادم را به فکر فرو میبره اما خیلی هم بیراه نیست

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای خدا ....
تو جامعه امروزی ما از این موارد زیاد میبینیم حداقل میشنویم
ولی هستن کسایی که در خفا کارهای بزرگی انجام میدهند
راستی خودمون که اینقدر شعار میدیم چیکار کردیم ؟من خودم سر تا پا گناهم....

esmikhani.m

عضو جدید
در تکمیل جواب دوستان که گفتن جفتش دین فروشی هست بگم که

اونجایی که گفته جفتش از یک تن هست درسته اما فروختن کلیه و فروختن عصمت و عفت و ابرو ایا با اون یکیه؟؟؟با فروش زنانگی اینایی که گفتم هم به فروش میرسه به علاوه دین و ایمان.

اگه همه جمله های این فرخزاد اینطوره که معلوم میشه چرا یه زمانی روشنفکرای ما!!!!! هی فرخزاد فرخزاد میکردن.

سیاستی بس جالب در کار بود!!!!
پسر جان اتفاقا کسایی که با فرخزاد مشگل داشتن همون روشنفکرا بودن چرا دوباره ندونسته اشعاعه فضل میکنی(مراجعه کن به برگزاری مراسم جایزه شعر فروغ) یاگر منظور متن رو که کاملا روشنه نفهمیدی دیگه از دید وسیعت حکایت داره وگرنه اون خدا بیامرز که نمیدونم..................................چه کسایی تو خونش به عنوان مهمان وارد شدن بعد شدن قاتلش خیلی از روزگار خودش جلوتر بود.

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگر هردو از یک تن نیست؟
(( فریدون فرخزاد ))

از همین جملات گفت که برای خاموش کردنش او را به طور وحشیانه ای کشتند.

یاد شعر خیام افتادم:

شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی
هر لحظه به دام دگری پــا بستی
گفت شیخا هر آن چه گویی هستم
آیا تو چنان که می نمایی هستی؟

درود بر خیام و فریدون فرخزاد.

آخرین ویرایش:

آیدا*

عضو جدید
دوستان چراعادت کردیم تقصیرارو به گردن دیگران بندازیم وخودمونو بکشیم کنار آیامن وشما هیچ تقصیری نداریم؟؟؟؟؟؟؟کی دست فقیری روگرفتیم؟زکات میدیم؟؟؟؟خمس چطور؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه مامسلمون باشیم فقری هم مگه ممکنه باقی بمونه؟؟؟؟ودرضمن خیلی ازانسان های فقیروبی چیزبه معنای واقعی رومیشناسم که باشرافت زندگی میکنن پس فقرنمیتونه دلیل توجیه کننده ای باشه این ضعف ایمانه که باعثشه.پس لطفاتوجیه نکنین.

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مگر هردو از یک تن نیست؟
(( فریدون فرخزاد ))

موافقم.ما فقط عادت کردیم ظاهر رو ببینم...کی میدونه تو دل ادما چی میگذره...