شفلرا

cyber

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
من یک درخت شفلرا(البته درختچه تزیینی که در خانه نگهداری می کنم) رو به روش ریشه زایی هوایی(منظورم این هست که روی تنه درخت خراش دادم و به مدت چند هفته بوسیله خزه مرطوب اون ناحیه رو پوشوندم و به این طریق درخت در اون ناحیه ریشه زد ) به 4 تا درختچه تکثیرش کردم..ولی حالا برگهای انتهایی2 تا از اون درختچه ها که در گلدانهای مجزا هستند ابتدا زرد و سپس سیاه میشند و میریزند..
از دوستانی که در این مورد اطلاعی دارن ممنون میشم در این زمینه منو راهنمایی کنند و علت و درمانشو بگن...
سپاس:gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان...
من یک درخت شفلرا(البته درختچه تزیینی که در خانه نگهداری می کنم) رو به روش ریشه زایی هوایی(منظورم این هست که روی تنه درخت خراش دادم و به مدت چند هفته بوسیله خزه مرطوب اون ناحیه رو پوشوندم و به این طریق درخت در اون ناحیه ریشه زد ) به 4 تا درختچه تکثیرش کردم..ولی حالا برگهای انتهایی2 تا از اون درختچه ها که در گلدانهای مجزا هستند ابتدا زرد و سپس سیاه میشند و میریزند..
از دوستانی که در این مورد اطلاعی دارن ممنون میشم در این زمینه منو راهنمایی کنند و علت و درمانشو بگن...
سپاس:gol:
دوست گلم این مورد که شما میگید چند عامل دارد.
لطفا شرایط نگهداری و مکان که گذاشتید رو بگید.
در ضمن از مواد براق کننده و شوینده هم برای تمیز کردن گیاه استفاده کردید.؟

cyber

عضو جدید
تشکر فراوان از راهنماییتون ...
همه گلدانهای شفلرای من پشت پنجره هستند..درون منزل...درخت اصلی کاملا"سالم هست..ولی دو تا از درختچهای تکثیری در حال زرد شدن هستند...(البته من از یک نوع سم ضد کنه درختی استفاده کرده بودم برای همه درختچه های شفلرا... ولی غیر از اون از هیچ ماده شیمیای استفاده نکردم)
ممنون

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینم عزیزم مقاومت همه گیاهان نسیت به شرایط نگهداری و یا استفاده از مواد شیمیایی یکسان نیست به احتمال زیاد اون دو گیاه که زرد شدن نسبت به ابن کنه کش مقاومت نداشتن .
البته زرد شدن و ریزش برگ ها نشان از این است که گیاه یا توانایی جذب مواد غذایی ندارد و یا تو خاکش مواد غذایی کمی وجود دارد.
چون قلمه بودن احتمالا سیستم ریشه ضعیفی داشتن و استفاده از کنه کش مزید بر ان شده.
الان شما فقط باسد صبر کنید ببینید گیاه میتونه این مرحله سخت رو طی کنه یا نه

ایشالله که خوب میشه:gol:

بالا