[ شرکتها ] ►راهنمایی ثبت شرکت عمرانی> رتبه بندی شرکتها> گرفتن گرید

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ولی من شنیدم که یک شاغل در ادارات دولتی فقط نمیتونه مدیر عامل باشه . اگه مدیر عامل باشه تو مناقصات و مزایدات شرکت های دولتی نمی تونه شرکت کنه .

سلام یادمه قبلا در این مورد تایپیک بودش و جزئیات هم توضیح داده شد ولی
کارمند رسمی دولت نمیتونه مدارکشو استفاده کنه قراردادی یا پیمانی باشه میتونه
دوستان من کاملا متوجه نشدم که کدوم صحیح تره
در صورت امکان با قاطعیت یه جواب صحیح رو ذکر کنید

همراه اول

عضو جدید
نحوه و شرایط اخذ گرید های 2 و3

نحوه و شرایط اخذ گرید های 2 و3

سلام،
میخواستم بدونم چجوری میشه گرید شرکت رو از 3 به بالاتر ارتقا داد و چه شرایطی میخواد

simiar

عضو جدید
سلام،
میخواستم بدونم چجوری میشه گرید شرکت رو از 3 به بالاتر ارتقا داد و چه شرایطی میخواد

توی سایت mporg سرچ کنین ، بخشنامه ی اونو کاملاً مطالعه بفرمایید. من اطلاعات زیادی دارم ولی چچون شرایط پیچیده ای داره مطمئناً کسی از حفظ نیست. شرایطی مثا کادر فنی که توسط شرکت بیمه شده ، تولی بیمه شدگان ، اتمام چند پروژه بارقم هایی بیش از نصف حدود صلاحیت قبلی .....
فقط باید خودتون مطالعه کنید. اگه پیدا نکردین اینجا پست بذارین که من شماره بخشنامه ی اونو از بایگانی شرکتمون پیدا کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

همراه اول

عضو جدید
توی سایت mporg سرچ کنین ، بخشنامه ی اونو کاملاً مطالعه بفرمایید. من اطلاعات زیادی دارم ولی چچون شرایط پیچیده ای داره مطمئناً کسی از حفظ نیست. شرایطی مثا کادر فنی که توسط شرکت بیمه شده ، تولی بیمه شدگان ، اتمام چند پروژه بارقم هایی بیش از نصف حدود صلاحیت قبلی .....
فقط باید خودتون مطالعه کنید. اگه پیدا نکردین اینجا پست بذارین که من شماره بخشنامه ی اونو از بایگانی شرکتمون پیدا کنم.

ممنون، رفتم دیدم ولی هرچی دان کردم 2 صفحه بود و همش کاغذ بازی و امضا بود از شرایط چیزی ننوشته، قبلا از این سایت دان کرده بودم ولی اصلا یادم نیست اسمش چی بود،

من شرایط گرید 2 و 1 رو میخوام بدونم چجوریه و باید چیکارا کرد.

reza2011

عضو جدید
ممنون، رفتم دیدم ولی هرچی دان کردم 2 صفحه بود و همش کاغذ بازی و امضا بود از شرایط چیزی ننوشته، قبلا از این سایت دان کرده بودم ولی اصلا یادم نیست اسمش چی بود،

من شرایط گرید 2 و 1 رو میخوام بدونم چجوریه و باید چیکارا کرد.

دوست عزيز اين فايل PDF رو مطالعه فرماييد .

daruoosh

عضو جدید
دوست عزيز با سلام
همانگونه كه مستحضريد براي اينكه پيمانكار بتواند در مناقصه هاي بزرگ شركت كند مي‌بايست كه حتما رتبه و يا به اصطلاح گريد داشته باشد
درجه پيمانكاران با توجه به رقم ريالي قراردادهاي گذشته ، نيروي انساني متخصص و ماشين آلات بستگي دارد.
عده‌ايي از شركت ها براي بالابردن رتبه شركت خود اقدام به خريد مدرك مي‌كنندالبته مدرك كساني برايشون ارزش بيستري داره كه سابقه بيشتري را هم داشته باشد . برخي از شركت ها مدرك شما را خريده و شما را مدير عامل معرفي مي‌كنند لاكن در دفتر خانه اسناد رسمي مدركي مبادله مي‌شود مبني بر اينكه شما هيچ كاره شركت هستيد و در سهام، سود و زيان شركت سهيم نيستيدو هيچ مسئوليتي هم ندارين
علت گرفتن مدرك نيز به اين دليل است كه شما پس از ثبت نامتان به عنوان نفر شركت ، شما به سازمان برنامه مراجعه و در خواست حذف نام خود را از ليست ندهيد.
اين كار كاملا غير قانوني مي‌باشد و به نظر من اگر هم اتفاقي بيافتد علي رغم تعهد محضري ، بازم پاي شما گير باشد.
پيشنهاد من اين است كه چون اين كار غير قانوني و يك نوع كلاهبرداري بوده و در شأن مهندسي نمي‌باشد ، در اين خصوص اقدام ننمائيد.
اميدوارم اطلاعات ارائه شده صحيح و پاسخگوي سئوال شما باشد.

با سلام

دوست عزیز صحبتهای دوستمون کاملا صحیح و درست از شما خواهش میکنم اولا اقدام به چنین کاری نکنید ثانیا اگر میخای اقدام به چنین کاری بکنید از طرف قرار دادتون کاملا مطمئن بشید وسپس قرارداد محکم ومطمئنی با طرف قرادادتون ببندید . امیداورم که اطلاعات داده شده کافی باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

eiman.1234

عضو جدید
سلام

سلام

کسی میدونه برای ثبت یه شرکت عمرانی به چه چیزهایی لازم است؟راهنماییم کنید میخوام یه شرکت بزنم

rezafreeheart

عضو جدید
کسی میدونه برای ثبت یه شرکت عمرانی به چه چیزهایی لازم است؟راهنماییم کنید میخوام یه شرکت بزنم

سلام. برای ثبت یک شرکت، به مدرک دانشگاهی کسی نیاز هست که در همون زمینه ی شرکت، دارای سابقه کاری باشه (حداقل سه سال)، برای ثبت شرکت های ساختمانی و یا راه سازی (مربوط به عمران) باید اون شخص عضو نظام مهندسی هم باشه. واسه همین به بچه های عمران توصیه میشه ، به محضه فارغ التحصیلی برن عضو نظام مهندسی بشن. اینا در اولویته.
ولی از یکی از دوستام که یک ساله پیش شرکت راهسازی ثبت کرد شنیدم،که خیلی اذیت شده تا شرکتشو ثبت کنه.
:mad:

ali_60

عضو جدید
سلام دوست عزیز
برای ثبت شرکت فقط پنج نفر که شامل سه عضو هیات مدیره و دو بازرس با هر مدرکی میتونن باشن ولی برای رتبه بندی برای هر زمینه ای که میخواهید کار کنید دو سوم اعضا مهندس با سابقه سه سال در ان زمینه البته هر روز یه قانون جدید میاد و رتبه بندی کاری تقریبا محال شده ما که تجربه کردیم بیخیال شدیم:confused:

f.omrani1991

عضو جدید
شرکت عمرانی

شرکت عمرانی

از بچه ها کسی هست که توی یکی از شرکت های بزرگ عمرانی مثل خاتم الانبیا، نصر، سازه خاور یا ...... کار کرده باشه ؟؟؟
اگه کسی هست لطفا به من میل بده، یه مقدار اطلاعات میخواستم.
f.omrani1991@yahoo.com

sarzaminejavid

عضو جدید
راهنمایی در نطام بندی و شاخص های رتبه بندی در شرکت ها

راهنمایی در نطام بندی و شاخص های رتبه بندی در شرکت ها

با درود فراوان خدمت مهندسین بزرگوار

مهندسین خواهش دارم اگه امکانش هست توی تهیه موارد زیر منو یاری کنید

"معرفی نظام رتبه بندی و شاخص های رتبه بندی مهندسین مشاور و پیمانکاران طبق نظارت راهبردی ریاست جمهوری به همراه معرفی گرایشها و رسته های کاری چگونگی تعیین رتبه ها با دستور العملهای مربوطه "

مرسی

:(

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
tec.mporg.ir
به ابن سایت مراجعه کنید ضوابط و آئین نامه ها تعیین صلاحیت و رتبه بندی مشاوران و پیمانکاران موجود .

amin_civil

عضو جدید
سلام دوست عزیز
سوال شما کلی است و مشخص نیست منظورتان چه نوع قراردادی است؟ منظورتان جذب پیمانکار است؟ قدم برداشتن برای پیمانکاری است؟ یا قراردادهای جزئی با پیمانکاران جزء است؟
نمونه ای قرارداد را اینجا میگذارم اگر منظورت چنین قراردادهایی است که انواع آن را می فرستم اما اگر این نیست منظور را واضخ تر برسانید تا بتوانیم با شما همکاری کنیم.

http://www.4shared.com/office/O8YQom2n/peymanmodiriyat.html

aair

عضو جدید
چگونگی پیدا کردن رتبه بندی یک شرکت خاص

چگونگی پیدا کردن رتبه بندی یک شرکت خاص

سلام دوستان
دوستان عزیز میخواستم بدونم که چطوری از طریق اینترنت میشه رتبه بندی یک شرکت را فهمید؟
میخواستم در چند مورد کاری در مورد رتبه بندی شرکتهای مربوط اطلاعاتی کسب کنم از جمله رتبه بندی حالا میخواستم بدونم چجوری میتونم این کار رابکنم
توی گوگل نتونستم یک سایت خاص رو پیدا کنم.
ممنونم و موفق باشید.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دوستان عزیز میخواستم بدونم که چطوری از طریق اینترنت میشه رتبه بندی یک شرکت را فهمید؟
میخواستم در چند مورد کاری در مورد رتبه بندی شرکتهای مربوط اطلاعاتی کسب کنم از جمله رتبه بندی حالا میخواستم بدونم چجوری میتونم این کار رابکنم
توی گوگل نتونستم یک سایت خاص رو پیدا کنم.
ممنونم و موفق باشید.

سلام. قبلا تو خود سایت معاونت برنامه ریزی رئیس جمهوری یه جا بود که میشد بین شرکت ها جستجو کرد و رتبه مقدار کار انجام شده و مقدار کار باقی مانده از رتبه شونو دید. البته اسم و تلفن و آدرس شرکت رو هم میداد. برو تو همون سایت جستجو کن پیدا میکنی

Hojjat.66

عضو جدید
سلام دوستان منم در فکر تاسیس یه شرکت پیمانکاری راه و ابنیه هستم ....

الان هم دارم تو یه شرکت پیمانکاری ابنیه کار میکنم تا راه و روشهاشو یاد بگیرم ......

ممنون میشم اگه دوستان تجربه دار بیشتر کمکم کنن.

م.زهتاب

عضو جدید

الان هم دارم تو یه شرکت پیمانکاری ابنیه کار میکنم تا راه و روشهاشو یاد بگیرم ......

مهندس . من پیشنهاد میکنم زیاد به فکر تاسیس شرکت نباشی. اگه خواستی برات توضیح بدم بهم بگو;)

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام.برای شرکت پیمانکاری باید سه تا شریک باشید که هر سه شریک برای رشته عمران باشند. حتما هم باید 5 سال سابقه داشته باشید.

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,

شرکت هایی که با شرکت های پیمانکاری قرارداد میبندد به خاطر وضعیت بد مالی خیلی بد بدهکاری هاشونو پرداخت میکنن که ریسکش خیلی بالا ست مثلا 500 میلیون پولتون دستشون میمونه بعد یه سال که این پولو بهتون پرداخت میکنن که این پول ارزش یک سال قبل رو نداره.اینو ادمایی که مدیرعامل بودند میگفتن.

saleh.h

عضو جدید
نحوه سرمایه گذاری در شرکت ها و فروش سهام

نحوه سرمایه گذاری در شرکت ها و فروش سهام

درود بر دوستان عزیز
خدمتون عارضم که دنبال سیستمی هستم که سرمایه گذار بتونه تو پروژه هام با خرید سهام سرمایه گذاری کنه
خواهشم اینه که دوستان اگر پیشنهاد یا نکته ای مدنظر دارن خیلی خوشحال میشم و اگه قرارداد فروش سهام دارین لطف بزرگی میکنین
سپاسگذارم
روز و روزگار نیکو

sakhtemansazan

عضو جدید
[در خواست در مورد موضوع فعالیت شرکت های سهامی خاص]

[در خواست در مورد موضوع فعالیت شرکت های سهامی خاص]

سلام دوستان
من به بخشنامه یا نشریه یا ... که درباره موضوع فعالیت شرکت های سهامی خاص و عنوان رشته های تحصیلی مرتبط با اون موضوعات احتیاج دارم .
کمک لطفا
ممنون

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
درخواست اطلاعات درباره ثبت شرکت پیمانکاری ( لطفا همه نظر بدن )

درخواست اطلاعات درباره ثبت شرکت پیمانکاری ( لطفا همه نظر بدن )

به نام خدا
با سلام خدمت تمام مهندسین عمران عزیز که تک تکشون توی قلب من جا دارن . عاشق همه شما هستم . خیلی معذرت میخوام که مدتی نتونستم بیام تو سایت تا

مطلبی بذارم و مطلبی یاد بگیرم ( به دلایلی که نمیتونم بگم ) . قبل از هرچیز خواستم نکته ای رو بگم و اون اینکه نمیدونم چرا تعداد کاربران حاضر در تالار مهندسی
عمران ( آنلاین ) خیلی خیلی کمتر از تالار های دیگه هست . شاید دلیلش این باشه که مهندسان عمران چندان بیکار نیستند و انقدر معرفت دارن که اگه یه وقت
آزاد پیدا کنن بیان و تو بحثا شرکت کنن . ( شاید این دلیل بهتریه ) . نکته بعدی که من تعجب کردم این بود که تو تالار مهندسی عمران اصلا درباره کنکور ارشد بحث

و تبادل نظر نشد . درحالی که تو تالار های دیگه بحث داغی درباره ارشد مدت هاست که به راهه . بازم شاید دلیلش این باشه که مهندسای عمران با مدرک حتی
کاردانی هم شغل مناسب خودشون رو پیدا میکنن و نیازی به ارشد نمیبینن .

ببخشید خیلی وقت بود نبودم و حرف زیاد بود :biggrin:

و اما درخواستم

میخواستم از تمام عمرانیای گلم درخواست کنم منو درباره ثبت شرکت پیمانکاری ( گرید 5 ) راهنمایی کنن . یک دنیا ممنون
:gol::gol:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
به نام خدا
با سلام خدمت تمام مهندسین عمران عزیز که تک تکشون توی قلب من جا دارن . عاشق همه شما هستم . خیلی معذرت میخوام که مدتی نتونستم بیام تو سایت تا

مطلبی بذارم و مطلبی یاد بگیرم ( به دلایلی که نمیتونم بگم ) . قبل از هرچیز خواستم نکته ای رو بگم و اون اینکه نمیدونم چرا تعداد کاربران حاضر در تالار مهندسی
عمران ( آنلاین ) خیلی خیلی کمتر از تالار های دیگه هست . شاید دلیلش این باشه که مهندسان عمران چندان بیکار نیستند و انقدر معرفت دارن که اگه یه وقت
آزاد پیدا کنن بیان و تو بحثا شرکت کنن . ( شاید این دلیل بهتریه ) . نکته بعدی که من تعجب کردم این بود که تو تالار مهندسی عمران اصلا درباره کنکور ارشد بحث

و تبادل نظر نشد . درحالی که تو تالار های دیگه بحث داغی درباره ارشد مدت هاست که به راهه . بازم شاید دلیلش این باشه که مهندسای عمران با مدرک حتی
کاردانی هم شغل مناسب خودشون رو پیدا میکنن و نیازی به ارشد نمیبینن .

ببخشید خیلی وقت بود نبودم و حرف زیاد بود :biggrin:

و اما درخواستم

میخواستم از تمام عمرانیای گلم درخواست کنم منو درباره ثبت شرکت پیمانکاری ( گرید 5 ) راهنمایی کنن . یک دنیا ممنون
:gol::gol:

درود بر مهندس غرار عزیز ........ :gol:

دیگه داشتیم نگران میشدیم ........... ان شاء الله همیشه ...... کار و بار .. به راه باشه و سکه ......

..... درود بر دلایلی که آوردین .........

و اما ثبت شرکت ها ........... به این تاپیک مراجعه فرمایید...... مباحثی در این خصوص انجام شده .........

گرفتن گرید برای شرکت........ با توجه به هزینه هایی که انجام میشه ...... می طلبه تلاش های بیشتری در امور عمرانی داشته باشه شرکت ..... ان شاء الله شما در این خصوص موفقیت های لازم را کسب نمایید ........

بدرود.

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/sticky.gif
مهم :
[ شرکتها ] ►راهنمایی ثبت شرکت عمرانی> رتبه بندی شرکتها> گرفتن گرید

behrooz civil

کاربر ممتاز
جناب راه پرداز از لطف شما ممنوم ولی چیزی دستگیرم نشد
به طور مثال اگر اعضای شرکت خدمت سربازی نرفته باشن مشکلی ایجاد میشه ؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
جناب راه پرداز از لطف شما ممنوم ولی چیزی دستگیرم نشد
به طور مثال اگر اعضای شرکت خدمت سربازی نرفته باشن مشکلی ایجاد میشه ؟

درود بر شما .......

بنده کارت پایان خدمتم و سوابق کتبی اجرایی ام ، و سوابق بیمه ر ارائه دادم ........ حتما کارت پایان خدمت ....مهمه...هستش ..... و گرنه دلیلی نداشت اخذ کنند.......

behrooz civil

کاربر ممتاز
جناب راه پرداز ممنون
میخواستم درباره خرید شرکت پیمانکاری رتبه 5 اطلاعتی بدهید . آیا اصلا امکان واگذاری یا فروش شرکت وجود داره ؟
اگه وبسایتی یا مقاله ای در این باره دارید ممنون میشم در اختیارم قرار دهید .

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
جهت ثبت شرکت ها دیگر نیازی به مراجعه به اداره سند اسناد و املاک نیست ....

می توانید از طریق سایت زیر شرکت مورد نظر را به ثبت برسانید و خیلی سریعتر از قبل به نتیجه برسید .

لینک ثبت نام شرکت

ریکا

عضو جدید
با سلام.
آیا برای گرفتن کار حتماً باید گرید داشته باشیم؟
آیا بدون گرید هم میشه کارهای کوچک انجام داد؟یا برای هر کار کوچک و بزرگ حتماً باید گرید داشت؟