شروع رشتهIT در پیام نور

Reza.D

عضو جدید
سلام به همه

من دانشجوی رشته برق مخابرات دوره کارشناسی در یک دانشگاه غیر انتفاعی بودم که بعد از کلی دردسر به خاطر اینکه به رشته IT علاقه داشتم با گرفتن کاردانی از اون انصراف دادم.

حالا قصد دارم که IT رو در پیام نور به صورت فراگیر بخونم تا همزمان با خدمت سربازی کار مثبتی هم انجام بدم.

خواهشی که از دوستان دارم اینه که نظر خودشون رو در این مورد بگن.به علاوه میخوام بدونم آیا دوره های فراگیر به صورت مرتب برگزار میشه؟میشه کسی هم کارکنه و هم دانشجوی این دوره ها باش؟

اگر به خاطر اطلاعات ناقصم احتمالا جسارتی در حرفهام هست ببخشید

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه
من دانشجوی رشته برق مخابرات دوره کارشناسی در یک دانشگاه غیر انتفاعی بودم که بعد از کلی دردسر به خاطر اینکه به رشته IT علاقه داشتم با گرفتن کاردانی از اون انصراف دادم.

حالا قصد دارم که IT رو در پیام نور به صورت فراگیر بخونم تا همزمان با خدمت سربازی کار مثبتی هم انجام بدم.

خواهشی که از دوستان دارم اینه که نظر خودشون رو در این مورد بگن.به علاوه میخوام بدونم آیا دوره های فراگیر به صورت مرتب برگزار میشه؟میشه کسی هم کارکنه و هم دانشجوی این دوره ها باش؟

اگر به خاطر اطلاعات ناقصم احتمالا جسارتی در حرفهام هست ببخشید

بله .چرا نشه.
خوب نمی خوام نا امیدتون کنم اما امیدوارم با اطلاعات کافی این را انجام داده باشید.منظورم این تغییر وتحوله. که امیدوارم اینطور باشه.
خوب باید در دوره های فراگیر ثبت نام کنید.کتاب هایی را که مشخص می کنن بخونید و امتحان بدید .در صورت قبولی دانشجوی اون رشته هستید.
و این مژده را هم بدم که اوضاع پیام نور بهتر از قبل شده (سیستم نمره) الان میان ترم داریم.و نمره منفی از تست ها حذف شده. شاید چون از غیر انتفاعی می اید کمی طول بکشه تا به جوش عادت کنید.

Reza.D

عضو جدید
اگر منظورتون از این تغییر و تحول انصراف باشه،مطمئنا همینطوره.من ورودی 83 بودم و تا الان هم عملا باید فارغ التحصیل میشدم.بنا به دلایلی که شاید اینجا جای مطرح کردنش نباشه بعد از مدتی دیدم اون چیزی که من از مخابران برای خودم متصور بودم خیلی با جو این رشته تفاوت داره.

در این مدت بیشتر زوم من روی کامپیوتر و شبکه بود و علاقه خاصی به IT دارم.

انصراف هزینه های زیادی (منظورم از هر لحاظ هست که مالی کم ترین اونه.)برای من داشت و میدونم که هنوز ترکش های این کار ادامه خواهد داشت.رو همین اصل میخوام شروع جدیدم یه شروع قوی و بی عیب و نقص باشه.

منظورتون رو از قسمت "شاید چون از غیر انتفاعی می اید کمی طول بکشه تا به جوش عادت کنید. " متوجه نمیشم.

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگر منظورتون از این تغییر و تحول انصراف باشه،مطمئنا همینطوره.من ورودی 83 بودم و تا الان هم عملا باید فارغ التحصیل میشدم.بنا به دلایلی که شاید اینجا جای مطرح کردنش نباشه بعد از مدتی دیدم اون چیزی که من از مخابران برای خودم متصور بودم خیلی با جو این رشته تفاوت داره.

در این مدت بیشتر زوم من روی کامپیوتر و شبکه بود و علاقه خاصی به IT دارم.

انصراف هزینه های زیادی (منظورم از هر لحاظ هست که مالی کم ترین اونه.)برای من داشت و میدونم که هنوز ترکش های این کار ادامه خواهد داشت.رو همین اصل میخوام شروع جدیدم یه شروع قوی و بی عیب و نقص باشه.

منظورتون رو از قسمت "شاید چون از غیر انتفاعی می اید کمی طول بکشه تا به جوش عادت کنید. " متوجه نمیشم.

خوب خدا را شکر که با اگاهی انصراف دادید.همه ی رشته ها همین طورن واقعیتشون با اسمشون متفاوته.و این یک بدبختی بزرگه.چون قبل از انتخاب ما طبیعتا اطلاعات کافی نداریم مگر در موردهای استثنا.
خوبه که قبل از شروع سرچ می کنید.نه مسلما اگر دیدید واقعا علاقه ندارید تصمیم درستی گرفتید.میتونید در رشته ای که دوست دارید درس بخونید.خوب میتونید در ای تی موفق باشید.اخه پیام نور با همه جا فرق داره قانون ها و... . من شخصا به خاطر صنایع اومدم پیام نور .چون نشد برم روزانه و به خاطر رشته ام با پیام نور کنار اومدم .
سیستم نمره و امتحان پیام نور نفس گیر بود.البته بهتر شده خیلی بهتر.امتحان های تستی و...
خوب شما مسلما سر کلاس می رفتین.امتحان دست استاد بوده .جزوه می خوندین اگه کتاب داشتین هم دست استاد بوده و میتونسته قسمت هایی را حذف کنه ولی پیام نور این خبرها نیست .تازگی ها یعنی این ترم میان ترم را دادن دست استاد.خوب اینا همه میشه شرایط جویی پیام نور.
.

Reza.D

عضو جدید
تمام امتحانات به شیوه تستی برگزار میشن؟

کلاس درس هم داره دوره های فراگیر؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تمام امتحانات به شیوه تستی برگزار میشن؟

کلاس درس هم داره دوره های فراگیر؟

نه تمام دروس.بعضی از درس ها تستس اند .بعضی ها تستی و تشریحی . و بعضی ها کامل تشریحی.بستگی به نوع درس داره . مثلا دروس عمومی همیشه تستی ان.که واسه ی درس های عمومی یه مزیته . یا ریاضی 1 و 2 و معادلات و محاسبات تستی و تشریحی بودن. استاتیک و مقاومت واسه ما کامل تشریحی بود. قسمت های تشریحی را استاد تصحیح می کنه. توس سیستم قبل تستی 7 نمره بود و تشریحی 7 نمره. که این قضیه خیلی سنگین تموم میشد چون مسلما اینطوری تست خیلی از نمره کم می کرد. که دو ترم پیش این قضیه خدا را شکر منتفی شد و حدود 4 نمره تست شد و بقیه اش هم تشریحی.(تا اونجایی که من خبر دارم)

درسته که ساعت کلاس های پیام نور کمتر از دانشگاه های دیگه اس.و این کلاس ها هم تحت عنوان کلاس های رفع اشکال برگزار میشه .یعنی شما قبلا درس را خوندید وحالا اومدید سوال بپرسید!!!! که واقعا محاله! فرض دانشگاه بر اینه اما خوب همه ی استا ها هم میدونن .یعنی درس میدن نه رفع اشکال . واسه ما که اینطور بوده. و انصافا دانشگاه ما کلاس ها را خیلی منظم بر گزار میکنه.بله فراگیری ها هم فرقی ندارن، کلاس دارن. مثلا من با کنکور سراسری رفتم اما دوستم از فراگیر اومده الان همکلاسیم.
خوب قصدم از این حرف ها پشیمون کردن تون نبود اما خواستم قبل از اینکه وارد انشگاه بشید سیستمش را بدونید .باز هم سوالی بود در خدمتم.

*mobina*

عضو جدید
سلام.بااین علاقه ای که شما به IT دارین پس حتما موفق میشین.
برای رشته ی ماامتحان دروس عمومی تمام تستی و تخصصی ها تستی تشریحیه.
خیلی تلاش میخواد گرچه الآن سیستم امتحانی یه کم بهتر شده(امیدوارم ثابت بمونه).
چند تا از دوستای خود منم فراگیر میخونن.برنامه ا شون با ما فرقی نداره.
به جز دروس عمومی که خودخوانه بقیه ی درسا کلاس داره.
فقط 1 موضوعی رو میخواستم بگم:چند وقت پیش از رادیو شنیدم که میگفتن جدیدا مدرک فراگیرو قبول ندارن.
حالا که دارین براش زحمت میکشین قبل از وارد شدن در مورد مدرکش تحقیق کنین.

Reza.D

عضو جدید
سلام.بااین علاقه ای که شما به IT دارین پس حتما موفق میشین.
برای رشته ی ماامتحان دروس عمومی تمام تستی و تخصصی ها تستی تشریحیه.
خیلی تلاش میخواد گرچه الآن سیستم امتحانی یه کم بهتر شده(امیدوارم ثابت بمونه).
چند تا از دوستای خود منم فراگیر میخونن.برنامه ا شون با ما فرقی نداره.
به جز دروس عمومی که خودخوانه بقیه ی درسا کلاس داره.
فقط 1 موضوعی رو میخواستم بگم:چند وقت پیش از رادیو شنیدم که میگفتن جدیدا مدرک فراگیرو قبول ندارن.
حالا که دارین براش زحمت میکشین قبل از وارد شدن در مورد مدرکش تحقیق کنین.

ممنون از توجهتون.

چرا قبول ندارن؟من شنیدم که در بعضی جاها از مدرک دانشگاه آزاد معتبر تر بوده!

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توجهتون.

چرا قبول ندارن؟من شنیدم که در بعضی جاها از مدرک دانشگاه آزاد معتبر تر بوده!

سلام رضا جان
من چون تو اين دانشگاه ضررهاي زيادي رو متحمل شدم وظيفه دونستم به شما هم اطلاع بدم .
اول اينکه يکي از نمونه هاي غير معتبر بودنش اين که واحدهاي گذرانده در دوره هاي فراگير رو هيچ دانشگاهي تطبيق نمي زنه ولي دوره هاي رسمي پيام نور رو مي زنن.

علاوه بر سيستم امتحانات و نمره دهي که دوست عزيزم اشاره کرد مشکلات فرارووني تو اين دانشگاه خواهيد داشت .

من يک دانشجوي سال سوم دانشگاه پيام نور هستم در رشته مهندسي مديريت اجرايي و الان قصد انصراف دارم و به شما هم توصيه مي کنم وارد اين دانشگاه نشيد . ببخشيد که خيلي نا اميد کننده حرف مي زنم . من قسمتي از مشکلاتم در دانشگاه پيام نور رو واسه شما بيان مي کنم تا ببينيد چرا اين حرفا رو مي زنم .

ترم اولي که وارد دانشگاه شدم درسي به نام مديريت مهندسي رو با نمره 12 از 14 پاس کردم (امتحان تمام تستي بود ، در اين جور موارد براي 6 نمره ميان ترم يا استاد نمره شما رو ميده و اگه استاد شناختي از شما نداشته باشه معمولاً سيستم در کسر 10/7 نمره شما رو ضرب مي کنه ) استاد من 6 ميان ترمو بهم داده بود چون کلي فعاليت فوق العاده انجام داده بودم . دانشگاه نمره کامل منو تا پايان ترم 4 ثبت قطعي نکرده بود و بعد از 4 ترم نمره کامل من در سايت 13.75 ثبت شده بود !!!!!! (تصور کنيد يک درس 3 واحدي )

يا قانون اساسي امتحان دادم و از سوالايي که يادم بود 24 تا درست داشتم تو 30 تا . ولي بعد از اومدن نمره م ديدم 20 گزينه درست واسم ثبت شده .

يا امتحان برنامه سازي رايانه که مطمئن بودم نمره اي بين 18 تا 20 ميگيرم ،نمره اعلام شده م با کمال ناباوري 12.5 بود ( اين درس هم 3 واحدي بود ، من يکي از بهترين دانشجوي کلاس در درس فوق بودم و در ميان ترمم بالاترين نمره شدم )

در تکميل مطالب قبلي بايد عرض کنم که در چنين شرايطي به فکر اعتراض ميفيتيد ولي کاملاً در اشتباهيد چون در دانشگاه پيام نور اعتراض هيچ معنايي نداره .

تازه من از طريق کنکور سراسري رياضي وارد شده بودم . تعريف از خودم نباشه استعداد و هوشمم زياد نباشه کم نيست .

چون مشکلات پيام نور خوندنش در حوصله شما نمي گنجه به همين اکتفا مي کنم . اين گوشه کوچيکي ار مشکلات من در دانشگاه پيام نور بود . اگر خواستين مشکلات متعدد ديگري که در دانشگاه پيام نور وجود دارد از جمله انتخاب واحد ، شهريه ، وضعيت کلاسا ، فارغ التحصيل شدن ،‌ تسهيلات دانشجويي و ... رو بعداً واستون توضيح ميدم .

دانشجو هاي پيام نور مصداق ضرب المثل صورتشونو با سيلي سرخ نگه مي دارن هستن . به عنوان خواهر کوچيک و کسي که سه سال از عمرش در دانشگاه پيام نور به فنا رفته به شما توصيه مي کنم وارد پيام نور نشيد ( مخصوصاً بعد از چشيدن طعم غير انتفاعي ) نتيجه ش چيزي جز پشيموني نيست .
شرمنده که اينقد آيه ياس خوندم ولي حقيقت اينه که واستون گفتم :gol::gol:

Reza.D

عضو جدید
اگر میشد از دوستان بیش از یک بار تشکر کرد حتما بارها این کار رو میکردم.

با توجه به اینکه من با انصرافی که دادم مدرک کاردانی گرفتم امیدوارم که بتونم در دوره کارشناسی ناپیوسته IT شرکت کنم.مشکل اینجاست که هنوز نمیدونم آیا این دوره وجود خارجی داره یا نه و اگرداره کدوم شهرها دارنش.

از صمیم قلب از دوستان سپاسگزارم.

بالا