شخصیت شناسی از روی انتخاب اعداد

kingworld

عضو جدید
کاربر ممتاز

باور مي‌كنيد كه اعداد مي‌توانند راز شخصيت شما را كشف كنند؟ آ‌ن‌ها مي گويند كه چقدر آرام و صلح‌طلب و يا چقدر كج‌خلق و جنگجو هستيد. اجازه بدهيد قبل از هر توضيحي سراغ انجام تست برويم. براي اين‌كه بتوانيد عدد سن خود را به‌دست بياوريد، با يك مثال طرز محاسبه آن را به شما ياد مي‌دهيم. فرض كنيد كه شما متولد 29 ارديبهشت 1364 هستيد، ارديبهشت ماه (2) سال است، بنابراين براي انجام عمليات بايد به اين شيوه عمل كنيد:

(9=8+1=18=5+9+3+1=1395=1364+2+29) شماره تولد بدست آمده 9 است. شما هم مي‌توانيد با توجه به روز، ماه و سال تولد خود و انجام عمليات بالا عدد تولد خود را به‌دست آوريد و از شخصيت خود با خبر شويد.

اين تست چه مشكلي دارد؟

بياييد كمي مسالمت آميز با اين تست برخورد كنيم و از ايراداتي از قبيل اين‌كه (‌چطور و از چه طريقي نويسنده آن به اين نتيجه رسيده كه اعداد تولد را با هم جمع كند؟ چرا ضرب، تقسيم و تفريق، نه؟ يا چرا خصوصيات گفته شده در تست، اينقدر به هم نزديك و مثبت است؟ يا اين‌كه آيا يك عدد، به تنهايي مي‌تواند، دربردارنده و پيش‌بيني‌كننده اين همه خصوصيات باشد؟‌) بگذريم! تنها يك سوال اساسي باقي مي‌ماند كه؛ اين تست اگر درست و علمي است بايد با بقيه تاريخ‌هاي جهاني هم مطابقت داشته باشد!

مثلا با سال‌هاي ميلادي يا قمري و...بگذاريد يك مثال بزنيم: اگر تاريخ تولد شما يكم فروردين (ماه يك) سال 1390 باشد، عدد تولد شما 6 خواهد بود، اين تاريخ دقيقا برابر با 21‌مارس (ماه3 ميلادي)2011 است كه عدد تولد شما به ميلادي يك مي‌شود و البته اين تاريخ برابر با 16 ربيع‌الثاني (ماه 4 قمري) 1432 است كه بنابراين تاريخ عدد تولد شما، 3 مي‌شود. بنابراين شخصيت شما طبق سال شمسي برابر با خصوصيات عدد 6، ميلادي يك و قمري 3 است! جالب اينجاست كه اگر شما امروز بچه‌دار شده‌ايد مي‌توانيد خصوصيات او را از همين دوران نوزادي با توجه به تاريخ تولدش بدانيد! پس نيازي به تربيت او نيست! نوزاد شما با همين خصوصيات به دنيا آمده است.

چه نتيجـه‌اي مي‌گيـريم؟

همه نيازمندند كه به حسب شرايط متفاوت از شيوه‌هاي متفاوت استفاده كنند. انجام موفقيت آميز نفوذ در ديگران نيازمند 2 مهارت اساسي است: اول، انتخاب يك سبك مناسب،دوم، چگونگي استفاده از سبك انتخاب شده.

بايد بدانيد هر 2 سبك دستوري و مشاركتي در وقت خود موثر و مناسب هستند. هدف ما در اين تست بيان اين‌كه كدام روش مناسب‌تر است، نيست؛ بلكه هدف، كمك به‌خود، براي شناخت بيشتر است. قضاوت در مورد اين‌كه چه موقع از كدام يك از اين سبك‌ها استفاده كنيم، خود يك مهارت با اهميت است. سبك دستوري مي‌گويد: «من به شما مي‌گويم چه كاري انجام دهيد.» سبك مشاركتي مي‌گويد: «با هم توافق مي‌كنيم كه چه كاري انجام دهيم.» بنابراين سبك دستوري يك سبك«من» است و سبك مشاركتي يك سبك «ما» به‌خاطر داشته باشيد كه سبك مشورتي مابين اين 2 سبك است.

چه نمره‌اي مي‌گيريد؟

هر پاسخ هميشه 3 امتياز، هر پاسخ گاهي اوقات 2 امتياز و هر پاسخ هرگز يك امتياز دارد.در مورد 15 ‌سوال سبك دستوري بالاترين نمره 45 است.

نمره 45 - 30 می گیرید ؟

بنابراين اگر نمره شما بين 30-45 باشد، بيانگر اين است كه شما مكررا يا تقريبا به‌صورت هميشگي از اين سبك استفاده مي‌كنيد.

نمره 29 - 15 می گیرید ؟

اگر نمره شما بين 15-29 باشد، يعني اين سبك گاهي مورد استفاده شماست

نمره 14 - 1 می گیرید؟

اگر نمره شما زير 14 باشد يعني اين سبك را تقريبا هيچ وقت استفاده نمي‌كنيد يا بسيار به‌ندرت مورد استفاده قرار مي‌دهيد.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون. خیلی باحال بود... راستی سلام

علی قوامی

عضو جدید
ممنون.
میشه هدفتون رو از آغاز چنین تاپیکی توی گفتگوی آزاد برای ما شرح بدین؟
گفتگویی که مد نظرتون بوده چیه؟

kingworld

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.
میشه هدفتون رو از آغاز چنین تاپیکی توی گفتگوی آزاد برای ما شرح بدین؟
گفتگویی که مد نظرتون بوده چیه؟
اولا من دنبال گفت و گو نیستم اگه بخوام چنین تاپیکی میزارم.ثانیا هدف خاصی از قرار دادن این تاپیک نداشتم من سعی میکنم تو این تالار مطالب به روز و جالب رو قرار بدم.اگه شما ازین تاپیک خوشتون نیومده معذرت میخوام:smile:

رهاپرتو

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
خیلی باحال بود