شب اول قبر به روایت یک دختر

JavadMessi

مدیر بازنشسته
رفتن پیامبر به معراج جسمی نبوده که همه هم می دونن روحشون رفته و برگشته اونم اگه به یوگا اعتقاد داشته باشید یه خوابی هست به نام خواب عارفانه یا از اون طریق رفتن یا از طریق مراقبه ( مدی تیشن ) .یه انسان معمولی بدون گذراندن مراحل نمی تونه به این درجه برسه چه برسه یه دختر کوچیک. یه خورده واقع بین باشیم الان قدیم نیست.
فکر کنم شما اولین نفری باشین که میگین معراج پیامبر جسمانی نبوده!!!!!!!!
شاید موت اختیاری منظورتون هست که میگین طی مراحل میخواد و گرنه رویای صادقه در مورد هر کسی ممکنه اتفاق بیفته ضمن اینکه دیدن رویا اختیاری نیست

آخرین ویرایش:

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کنم شما اولین نفری باشین که معراج پیامبر جسمانی نبوده!!!!!!!!
شاید موت اختیاری منظورتون هست که میگین طی مراحل میخواد و گرنه رویای صادقه در مورد هر کسی ممکنه اتفاق بیفته ضمن اینکه دیدن رویا اختیاری نیست
معراج مادی نیست پس جسم نمی تونه دخیل باشه
چون پیامبر وقتی به درجه پیامبری رسیدن که در غار حرا خلوت می کردن پس از این طریق می تونستن به یه درجاتی برسن که ما نمی تونیم.زمان می خواد.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
معراج مادی نیست پس جسم نمی تونه دخیل باشه
چون پیامبر وقتی به درجه پیامبری رسیدن که در غار حرا خلوت می کردن پس از این طریق می تونستن به یه درجاتی برسن که ما نمی تونیم.زمان می خواد.
معراج در بیداری بوده و تو اینکه در بخشی از مسیر جسمانی بوده شکی نیست
ما هم نگفتیم کسی میتونه به ایشون برسه.بلکه گفتم دیدن یک رویای صادقه در عمر احتیاج به طی مدارج سلوک نداره!

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معراج در بیداری بوده و تو اینکه در بخشی از مسیر جسمانی بوده شکی نیست
ما هم نگفتیم کسی میتونه به ایشون برسه.بلکه گفتم دیدن یک رویای صادقه در عمر احتیاج به طی مدارج سلوک نداره!
چطوری می تونه جسمانی باشه؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چطوری می تونه جسمانی باشه؟
اول یه سرچ بزن ببین در مورد معراج چه نظراتی هست
ضمن اینکه در مورد درک عوالم ملکوت و جبروت و لاهوت خود ما هم میدونیم با جسم ناسوتی نمیشه پس این تفسیر اشتباهو از حرفم نکن!

• Like
واکنش ها: t#h

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمن اینکه در مورد درک عوالم ملکوت و جبروت و لاهوت خود ما هم میدونیم با جسم ناسوتی نمیشه پس این تفسیر اشتباهو از حرفم نکن!
حاج اقا مسالتم
من شنیدم گرگ نجس نیست درسته؟

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون.
یه فیلسوفی بود اگه اگه اشتباه نکنم به اسم دخان رفت قدیم دیگه برنگشت.
یا شیخ بهایی جز این دسته آدما بوده.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.
یه فیلسوفی بود اگه اگه اشتباه نکنم به اسم دخان رفت قدیم دیگه برنگشت.
یا شیخ بهایی جز این دسته آدما بوده.
این دخان کجا هست حالا؟ پیش قدیمیاست؟ آدرس بده این سیلور بره بیارتش، بنده خدا الان گم شده

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این دخان کجا هست حالا؟ پیش قدیمیاست؟ آدرس بده این سیلور بره بیارتش، بنده خدا الان گم شده
من تا اون حد می دونم.
معراج از طریق علم هم ثابت شده است
نظریه انیشتن که می گه هر جسمی با سرعت نور حرکت کنه تبدیل به انرژی می شه.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اگه خدا با علم قابل اثبات نیست پس فرق دین من با دین موش پرستای هندی چیه؟؟؟
چون علم با عالم ماده سرو کار داره و طبیعیه نتونه اونو اثبات کنه البته علمی که صرفا به تجربه و آزمایش بستگی داشته باشه مثلا نظری که هاوکینگ در مورد خدا داره
فرق دین ما هم اینه که خدای من در ماده محصور نیست و با عقلم به وجود او پی میبرم:gol:

zakari

عضو جدید
چون علم با عالم ماده سرو کار داره و طبیعیه نتونه اونو اثبات کنه البته علمی که صرفا به تجربه و آزمایش بستگی داشته باشه مثلا نظری که هاوکینگ در مورد خدا دارهفرق دین ما هم اینه که خدای من در ماده محصور نیست و با عقلم به وجود او پی میبرم:gol:
دقیقاًممنونمنظور من هم علم تجربی نبود

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستانو بزرگ کردند این شبیه یک داستانه تا واقعیت اگر میخواهی میتونم با دلیل بهت بگم

هر چیزی یک حدی داره وقتی غلو میشه راحت میشه فهمید

تا حالا هیچ کس حتی پیامبر هم برزخ رو ندیده

والا ادم چی بگه!!!

اینکه میگید پیامبر برزخ رو ندیده عزیزم شما تابحال چیزی درباره معراج نشنیدید احیانا؟!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذر میخوام 1 سؤال داشتم
آیا شما هم فکر میکنید این داستان حقیقت نداره؟؟؟

اگر علامه واقعا این را نقل کرده باشند من به ایشون و اسید علی قاضی کاملا اعتماد دارم.
بشرط اینکه واقعا حرف حرف ایشون باشه و شایعه نباشه تحریف هم نشده باشه.
خیلی اتفاقها در عالم هست که علم بشر بهش قد نمیده.

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذر میخوام 1 سؤال داشتم
آیا شما هم فکر میکنید این داستان حقیقت نداره؟؟؟

میشه من ج بدم؟!

اون پیامبر (ص) بوده که رفته معراج! میدونین یعنی چی که؟!فقط هم حضرت محمد(ص) این قضیه براش اتفاق افتاده نه هیچ کس دیگه ای

این داستان ها رو شما باور نکن بخدا نشر این اکاذیب هم اون دنیا جواب پس دادن داره

اگه اینطور بود که هزاران محقق میرفتن تو قبر کنار مرده میخوابیدن ببینن چه خبره!! به این راحتی که اسمش نشده عالم غیب!(در قرآن)

(✿◠‿◠) Darya

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه من ج بدم؟!

اون پیامبر (ص) بوده که رفته معراج! میدونین یعنی چی که؟!فقط هم حضرت محمد(ص) این قضیه براش اتفاق افتاده نه هیچ کس دیگه ای

اگه اینطور بود که هزاران محقق میرفتن تو قبر کنار مرده میخوابیدن ببینن چه خبره!! به این راحتی که اسمش نشده عالم غیب!(در قرآن)
من خودم ب شخصه نظری ندارم ...در کل دوست داشتم نظر کاربر فعال این تالار رو بدونم.

آخرین ویرایش:

(✿◠‿◠) Darya

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر علامه واقعا این را نقل کرده باشند من به ایشون و اسید علی قاضی کاملا اعتماد دارم.
بشرط اینکه واقعا حرف حرف ایشون باشه و شایعه نباشه تحریف هم نشده باشه.
خیلی اتفاقها در عالم هست که علم بشر بهش قد نمیده.
مرسی ک پاسخ دادید........

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه من ج بدم؟!

نه عزیزم این قدر نباید راحت همه چیز رو تکذیب کرد.
البته راحت قبول کردنش هم سادگیه.
معراج رفتن البته کار پیامبر هست اما چه در روایات و چه در نقلهایی که از علما شده فراوان اتفاقاتی نقل شده که به عالم غیب مربوطه.
بخصوص برای عرفا خیلی از این اتفاقات می افته.
از جمله مراجعه کنید به زندگینامه شیخ جعفر مجتهدی و شیخ رجبعلی خیاط.
حتی لابلای خاطرات خود علامه هم خیلی به مسائل غیبی اشاره شده.

البته من نمیخوام این داستان رو تایید یا رد کنم فقط میگم امکانش هست.

شما جریان فاطیما رو که در اروپا اتفاق افتاده بود یادت هست؟
یا ماجرای برنادوت را؟