شبكه هاي عصبي ( هوش مصنوعي نوين)

a_pour

عضو جدید
شبكه هاي عصبي بر پايه مطالعاتي كه روي مغز انسان انجام شده شكل گرفته اند و هدف از طراحي شبكه هاي عصبي بجاي هوش مصنوعي كلاسيك كاهش پايگاه دانش براي فضاي حالت يكسان هستش. به مثال زير توجه كنيد:
فرض كنيد شما عملگر جمع رو بلد هستيد و جدول ضرب 10* 10 رو هم حفض هستيد.
اگر شما بخواهيد نتيجه مثلا 20*10 رو حساب كنيد چون مي تونيد استدلال كنيد پس مي تونيد مسئله رو به مسئله اي تبديل كنيد كه توانايي انجام اون رو داردي يعني 10*10+10*10 و به اين ترتيب مسئله رو حل مي كنيد ولي يه همچين مسئله اي براي كامپيوتر قابل حل نيست چون توي فضاي حالت اون وجود نداره و در نتيجه توي فضاي دانش هم تعريف نشده است.
فضاي حالت: كل حالتهاي ممكن از مسئله رو مي گن.
فضاي دانش: كل جوابهاي ممن مسئله رو مي گن.
از جمله شبكه هاي مشهور عصبي شبكه هوپفيلد هستش كه اين شبكه قدرت يادگيري رو داره به اين ترتيب عمل مي كنه كه بر شما چند مسئله با جواب صحيح رو بهشت مي دين بعد يه مسئله بدون جواب رو بهش مي دين شبكه بر اساس مسئله هاي كامل قبلي شروع به آموزش مي كنه و از شما در مورد صحت جواب سوال مي كنه و انقدر المان هاش رو تغيير مي ده تا به جواب صحيح برسه اي مرحله رو بهش آموزش يا TRAINING مي گن كه توي مسائل پيچيده مثل كنترل سوخت اتومبيل اين آموزش شايد هفته ها طول بكشه.
هركي علاقمنده نظر بده تا اين تاپيك رو فعالش كنيم و ادامه بديم تا بعد.

Nima_r

عضو جدید
چندتا مطلب راجع بهش دارم براتون ميزارم انشاال.. استفاده كنين.
در ضمن هوش مصنوعي تو همه رشته ها به درد ميخوره و ميتونيد ازش استفاده كنين ولي قبلش بهتون پيشنهاد ميكنم منطق فازي رو بخونيد.

پیوست ها

• ANN Farsi 1.pdf
    495.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ANN Farsi 3.pdf
    366.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Nima_r

عضو جدید
اينم يه مطلب كه به صورت ساده هوش مصنوعي رو توضيح ميده:

[FONT=&quot].[/FONT]​

پیوست ها

• در مقدمه ای به هوش مصنوعی سه بخش اساسی در هوش مصنوعی ر.pdf
    97.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mgp

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
من هم به شبکه های عصبی علاقه دارم. اگه ممکنه ادامه ی این فایل ها (شبکه های بعد از پرسپترون) رو هم بزارید.

اگه بخش های الگوریتم ژنتیک و منطق فازی رو هم بزارید ممنون میشم.

(در واقع گفتم همشو بزارید!!!!!!)

با تشکر.

آخرین ویرایش:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.
من هم به شبکه های عصبی علاقه دارم. اگه ممکنه ادامه ی این فایل ها (شبکه های بعد از پرسپترون) رو هم بزارید.

اگه بخش های الگوریتم ژنتیک و منطق فازی رو هم بزارید ممنون میشم.

(در واقع گفتم همشو بزارید!!!!!!)

با تشکر.
منم با این حرفا موافقم
غیر از این هرکاری که میخواین انجام بدین لطفا به همین سادگی و روانی توضیح بدید

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
البته باید توجه داشت که شبکه هاپفيلد، براساس اطلاعات داده شده کار میکند و از شبکه هایی که واقعاً آموزش داده می شوند نيست.

jodiabut

عضو جدید
سلام به همه ای مهندسین
من در مورد کاربرد شبکه عصبی hebکمک می خوام اگه مهندسی در مورد کاربرد شبکه عصبی heb در حوزه ITچیزی می دونه منو

کمکم کنه.

naeim.p

عضو جدید
به طور خلاصه اگه بخوام بگم یک سری داده ورودی و خروجی مورد انتظار (حتی با نویز) به شکبه عصبی داده می شه و شبکه ارتباط بین ورودی و خروجی را پیدا می کنه.
در کلاس بندی، تخمین، تشخیص الگو و ... استفاده می شه.

jodiabut

عضو جدید
سلام به همه مهندسین
دوباره احتیاج به کمک دارم. این دفعه 10کد متلب برای شبکه عصبی می خوام کسی می تونه کمک کنه.
باشگاه مهندسین ایران به کمک من ناتوان برسید.

negin17h

مدیر تالار
سلام به همه مهندسین
دوباره احتیاج به کمک دارم. این دفعه 10کد متلب برای شبکه عصبی می خوام کسی می تونه کمک کنه.
باشگاه مهندسین ایران به کمک من ناتوان برسید.

:surprised::surprised: يعنی چی 10 تا کد متلب؟مهم نيست چی باشه؟!

jodiabut

عضو جدید
سلام نگین جان .نه مهم نیست فقط کد متلبی باشه که برای شبکه عصبی نوشته شده باشه کمکم کنید که تا یک روز دیگه زمان برام باقی نمونده.توی اینترنت چیزی پیدانکردم.
ناهید جان استاد شما هم گیر داده منم نمره ام به این کد بسته است و جونم هم به نمره ام.

آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالار
یه 2-3 تا فایل مربوط به شبکه پرسپترون هست که استاد جان ما جهت آشنایی برای ما گذاشتند که میذارم اینجا.
یه راه ساده تر هم اینه که در سایت شرکت متلب که mathworks هست بگردید. مثلاً برای شبکه Hebb مثال خوبی هست یا اینکه از بخش Demo خود شبکه عصبی پروژه ها را بررسی کنید.

پیوست ها

• Perceptron codes.rar
    3.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0