شباهت مردم تهران با....

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عمر کشور امریکا 300 سال است ، تهران هم تقریبا همین جور

2- امریکایی ها دنیا را دو تکه می دانند ، امریکا + باقی دنیا ، تهرانی ها هم ایران را دو تکه می دانند ، تهران و باقی ایران

3- امریکا و مردمش کاملا با چیزی که در تلویزیون می بینید تفاوت دارند ، تهرانی ها هم همین جور

4- امریکایی ها حاضرند بمیرند ولی موجودی حساب (های) بانکی شان لو نرود ، تهرانی ها هم همین جور

5- امریکایی ها در حقیقت همه از بیرون امریکا آمده اند ولی با این وجود خودشان را از مردم بیرون امریکا بهتر و بالاتر می دانند ، تهرانی ها هم همین جور

6- هم امریکایی ها و هم تهرانی ها هر جا که پول باشد آنجا هستند ...

7- نه امریکایی ها نه تهرانی ها دوست ندارند برای لباس پول خرج کنند ولی بیشتر آنها این کار را می کنند ...

8- هم امریکایی ها و هم تهرانی ها لهجه خودشان رو زیبا تر از دیگران می دانند ...

9- هم امریکایی ها هم تهرانی ها اصولا آدم های آرام و ساکتی هستند ولی گاهی به خاطر حرف این و اون در رو در وایستی می افتند و ممکن است یکی دو تا آدم بکشند ...

10- نه امریکایی ها نه تهرانی ها هیچ کدام به سلامتی شان اهمیت نمی دهند ...

11- هم امریکایی ها و هم تهرانی ها روزی 18 ساعت کار می کنند ولی در همین حال بیشتر از دیگران تفریح می کنند و همین موجب شگفتی (و حسودی) دیگران می شه ...

12- اصولا معامله با امریکایی ها و تهرانی ها کار خوشایندی نیست ولی گریزی هم برای این کار نیست ...

13- امریکایی ها اگر در کاری موفق نشوند ، اهمیت آن کار را پایین می آورند تا زیاد 3 نشود ، تهرانی ها هم همین جور (نمونه برای روشن شدن : قبولی در کنکور ، ترافیک ، آلودگی هوا ، اول شدن در لیگ برتر ووو )

14- هم امریکایی ها هم تهرانی ها آهنگ گوش نمی کنند مگر با آحرین صدای ممکن ...

15- امریکایی ها آدم های مودب رو مسخره می کنند و بزن بهادر ها را حسابی دوست دارند ولی در همین حال بیشتر دانشمند های دنیا در امریکا زندگی می کنند ، تهرانی هم کم و بیش همین جور ...

16- تهران بین شهرهای ایران و امریکا بین کشورهای دنیا هر دو بالاترین میزان تولید آلودگی هوا را دارند ولی به روی خودشان نمی آورند ...

17- امریکایی ها و تهرانی ها هیچگاه چیزی نمی گویند مگر اینکه پول و پله ای در کار باشد ...

18- هم امریکایی ها هم تهرانی ها آرزو دارند دست کم برای یک بار در پمپ بنزین سیگار بکشند .

19- هم امریکایی ها هم تهرانی ها تنها به دو دلیل ممکن است کتاب بخوانند ، اجبار یا سنت شکنی ...

20- تهران و امریکا هر دو زیبا هستند ولی این زیبایی به چشم مردمشان نمی آید.

ahmadi-2010

عضو جدید
اولا این حرفایی که گفتی فقط و فقط خصوصیات تازه به دوران رسیده هایی که از پشت کوه اومدن تهران رو خراب کردن و بعدشم خودشونو تهرانی میدونن!!!
ثانیا من نمی دونم تو مال کدوم شهری ولی با این کارات داری خودتو خراب میکنی ....چون ما همه مال یه کشوریم و تهرونی و غیره نداریم...این تویی که داری تو ذهنت خط جدایی میکشی و خودتو عذاب میدی!!!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر شهری یک مشکلاتی برای خودش داره اما این حرفهای شما اصلا جالب نبود مثل کسانی حرف میزنید که کلی ... تو دلشون دارند. مسائلی که براتون بیش امده را به همه تعمیم ندهید . تهران اگر این قدر بد بود مردم دوست نداشتند ساکنش شوند.
همه جا بد وخوب داره

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفهای دوستان درست است اگرایشان درتهران زندگی می کردنداین تاپیک رااینجاقرارنمی دادند
من فقط برایم جالب است که ایشان چطوریک شهرروبایک کشورمقایسه می کنه! اصلا بدون توجه به حرفهای ایشان حتی مقایسه این دوتاهم بی معنی است آن هم کشوربسیاربزرگی مثل آمریکاکه دارای 50 ایالت است وهرایالتش بسیاربزرگترازتهران است مسلمادرکشوری مثل امریکامردمانی بافرهنگ های کاملا متفاوت ازیکدیگرزندگی می کنندحالاایشان براساس چه منطقی چنین مقایسه ای انجام می دهندخدا می داند

royan aria

عضو جدید
اولا این حرفایی که گفتی فقط و فقط خصوصیات تازه به دوران رسیده هایی که از پشت کوه اومدن تهران رو خراب کردن و بعدشم خودشونو تهرانی میدونن!!!
ثانیا من نمی دونم تو مال کدوم شهری ولی با این کارات داری خودتو خراب میکنی ....چون ما همه مال یه کشوریم و تهرونی و غیره نداریم...این تویی که داری تو ذهنت خط جدایی میکشی و خودتو عذاب میدی!!!

هر شهری یک مشکلاتی برای خودش داره اما این حرفهای شما اصلا جالب نبود مثل کسانی حرف میزنید که کلی ... تو دلشون دارند. مسائلی که براتون بیش امده را به همه تعمیم ندهید . تهران اگر این قدر بد بود مردم دوست نداشتند ساکنش شوند.
همه جا بد وخوب داره
اولا من توهینی ندیدم فقط یه شوخی بود
در ثانی شما تهرانیها بچه های شهرستان را هرچقدر خواستید تو این باشگاه مسخره کردید بخصوص برخی گروههای خاصو
حالا با یه انتقاد اونم از نوع شوخی اینقدر جوگیر میشید
بعدشم خوبه بدونید تهران صدو خورده ای سال پیش یه روستای خیلی دور افتاده بیشتر نبود که یکی از پادشاها به خاطر علاقه ای که به اونجا داشت پایتختشو اونجا برد و گسترشش داد
تاریخ میگه 95% مردم تهران اصالتا تهرانی نیستند
لطفا جو گیر نشید:gol:

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی! اگه کسی شمارومسخرهکرده دلیل نمیشه که شماهم دیگران رومسخره کنید بحث برسراینه که نبایدچنین تاپیکی مطرح بشه درموردشهریاقومی خاص نبایدشوخی کردچراکه باعث بدبینی اون شهریاقوم نسبت به مامیشه
اگه این تاپیک جدیه که چنین مقایسه ای ازپایه اشتباهه واگه شوخیه که فکرنمی کنم چیزخنده داری دراون وجودداشته باشه

known

عضو جدید
عادت ایرانی اینه که تفرقه ایجاد کنند .البته من فکر می کنم که این مقایسه مردم ایران با مردم امریکا شاید کمی منطقی تر می شد.:redface:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دمت گرم داداش. هرچی فکر کردم دیدم خدایی داری راست میگی. این حرفا که میزنن همه بهونس. بابا یکم انتقادپذیر باشین.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
amirdostجان اونا رو بی خیال شو. بیا از خودم انتقاد کن. اصفهانیا سوژه زیاد دارن

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
امریکایی ها دنیا را دو تکه می دانند ، امریکا + باقی دنیا ، تهرانی ها هم ایران را دو تکه می دانند ، تهران و باقی ایران

این یکی رو من موافقم اصلنم مهم نیست مردم تهرانم این طوری فکر می کنن یا نه مهم اینه که عملا همچین چیزی وجود داره تو کشورمون و مردم تهرانم خواسته یا ناخواسته راضین از این موضوع و گرنه تا یه رئیس جمهور(با تمام نفرتی که ازش دارم) تهرانو ول کرد و تمرکز کرد رو شهرستانا این همه داد و هوار را نمینداختن البته یه کم نیاز به تصحیح داره این جمله به این شکل که ایران 100 تکه است 99 تکه تهران و 1 تکه باقی ایران

آخرین ویرایش:

f.mohebbi

عضو جدید
خون خودتو کثیف نکن داداش ارزشش رو نداره
بابا شوخیه فکر نکن، فقط بخند:gol:
بذار ملتم دلشون شاد باشه شما که بخیل نبودین;)

f.mohebbi

عضو جدید
بابا ما خودمون اصل تهرونی بچه کف بازار
اینقدر درگیری نداره به نظر من:biggrin:
چرا سخت میگیرین واسه خندیدن که بد نیست،
تهرونای عزیز جنبتون کجا رفته با این کاراتون آدم رو ضایع می کنین ها:razz:

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده از همین جا و از پشت همین تریبون تمام مطالبه گفته شده را تکذیب می کنم! :w18:

آخرین ویرایش:

laleh_a

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا زیاد ناراحت نشو....

این همه برا جاهای دیگه جوک ساختن چیزی نبود حالا همین یه ذره ناراحتت کرد؟؟؟!!

به قول دوستمون رویا فقط یه شوخی بود....

ضمن این که این جوری می فهمیم کلا دست انداختن کار خوبی نیست...
به قول تو همه از یک کشوریم....;)

ahmadi-2010

عضو جدید
این یکی رو من موافقم اصلنم مهم نیست مردم تهرانم این طوری فکر می کنن یا نه مهم اینه که عملا همچین چیزی وجود داره تو کشورمون و مردم تهرانم خواسته یا ناخواسته راضین از این موضوع و گرنه تا یه رئیس جمهور(با تمام نفرتی که ازش دارم) تهرانو ول کرد و تمرکز کرد رو شهرستانا این همه داد و هوار را نمینداختن البته یه کم نیاز به تصحیح داره این جمله به این شکل که ایران 100 تکه است 99 تکه تهران و 1 تکه باقی ایران
عزیزم اونی که خودشو از دیگرون برتر میبینه تهرونی نیست اون کسیه که گاو و گوسفندش فروخته اومده تهران ماشین مدل بالا سوار شده بعدش میگه من اصالتا تهرونیم!!!
اگه تو با بچه های اصل تهران مخصوصا اونایی که حد اقل 2-3 نسل تو تهران بودن برخورد داشتی این حرفو نمی زدی...
ما همه ایرانی هستیم این مسائل خنده دار خیلی زشته...

ahmadi-2010

عضو جدید
بابا ما خودمون اصل تهرونی بچه کف بازار
اینقدر درگیری نداره به نظر من:biggrin:
چرا سخت میگیرین واسه خندیدن که بد نیست،
تهرونای عزیز جنبتون کجا رفته با این کاراتون آدم رو ضایع می کنین ها:razz:
عزیزم، من اصلا با شوخی این بابا ناراحت نمیشم ولی این دوستمون تو یه جای دیگه همین امروز به رشتیا توهین کرده بود که اونا هم فحش خواهر و مادر بهش داده بودن...ولی تاپیکش حذف شد...
من میگم ما که نقطه ضعفی نداریم ولی توهین حتی به شوخی به دیگران درست نیست....

ahmadi-2010

عضو جدید
اولا من توهینی ندیدم فقط یه شوخی بود
در ثانی شما تهرانیها بچه های شهرستان را هرچقدر خواستید تو این باشگاه مسخره کردید بخصوص برخی گروههای خاصو
حالا با یه انتقاد اونم از نوع شوخی اینقدر جوگیر میشید
بعدشم خوبه بدونید تهران صدو خورده ای سال پیش یه روستای خیلی دور افتاده بیشتر نبود که یکی از پادشاها به خاطر علاقه ای که به اونجا داشت پایتختشو اونجا برد و گسترشش داد
تاریخ میگه 95% مردم تهران اصالتا تهرانی نیستند
لطفا جو گیر نشید:gol:
حرفت درسته تهران هم مثل بقیه شهر های بزرگ یه دهی بوده نزدیک شهر ری که آغا محمد خان اونجا رو مقر حکومت خودش میکنه..ولی این مال 200-300 سال پیشه ...و کسانی هستند تو تهران که حداقل 2-3 نسلشون تو تهران بودن پدر،پدر بزرگ،جد...خب پس شما به اونا میگی مال کجان؟
در ثانی شما این آمار 95% رو از کجا اوردی که خود تهرونیا نمی دونن؟
من حرفم چیز دیگست...میگم تهرونی یا غیر تهرونی نداره ولی شما با این حرفاتون داری یه جورایی حرف اونو تائید میکنید...
اونی جو گیر میشه که از پشت کوه اومده و ادعا میکنه اصالتا تهرونیه...و به دیگرون توهین میکنه ...پس شما همه رو با یه چشم نبینید!!!

f.mohebbi

عضو جدید
عزیزم، من اصلا با شوخی این بابا ناراحت نمیشم ولی این دوستمون تو یه جای دیگه همین امروز به رشتیا توهین کرده بود که اونا هم فحش خواهر و مادر بهش داده بودن...ولی تاپیکش حذف شد...
من میگم ما که نقطه ضعفی نداریم ولی توهین حتی به شوخی به دیگران درست نیست....
داداش من از این مسئله خبر نداشتم
راست می گی؟ یعنی ما هم رگ غیرتمون بزنه بیرون؟؟؟
آی نفس کش
کی کجا بود که حالشو بگیرم:w08:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عزیزم اونی که خودشو از دیگرون برتر میبینه تهرونی نیست اون کسیه که گاو و گوسفندش فروخته اومده تهران ماشین مدل بالا سوار شده بعدش میگه من اصالتا تهرونیم!!!
اگه تو با بچه های اصل تهران مخصوصا اونایی که حد اقل 2-3 نسل تو تهران بودن برخورد داشتی این حرفو نمی زدی...
ما همه ایرانی هستیم این مسائل خنده دار خیلی زشته...

من این حرفای شما رو قبول دارم اگرم جمله ی آخرمو ببینین گفتم اون جمله نیاز به تصحیح داره و نوشتم :"ایران 100 تکه است 99 تکه تهران و 1 تکه باقی ایران" من نگفتم تهرانی ها اینو می گن ولی قبول کنین که عملا این اتفاق می افته حالا شما چه بخوایین چه نخوایین نسبت رسیدگی به تهران و شهرستانا واقعا این طوریه
ببینین من الان کنکوریم و می خوام یه مثال تو همین زمینه بزنم: امسال می خوان ظرفیت دانشگاهای مادر رو که تو تهرانن کم کنن و عوضش برای راضی نگه داشتن مردم میان ظرفیت دانشگاهای شهرستانو زیاد می کنن با اون سهمیه ی 80 درصد بومی هم که گذاشتن قبولی از تهران می شه یه رویا واسه دانش آموزای درس خون شهرستانی و در عین حال با افزایش ظرفیت دانشگاه شهرستان سطح علمی این دانشگاها از اونی هم که بود پایین تر میاد پس اینا از دو جا ضربه می خورن در حالیکه من می گم دانش آموزی که تو تهران با اون همه امکانات درس می خونه اگه با یه شهرستانی تو یه سطح باشه باید شهرستانیه قبول شه چون تهرانیه نسبت به امکاناتش کم کاری کرده و حالا طوریه که یه دانش آموز تهرانی فقط به خاطر اینکه محل زندگیش جاییه که بهترین دانشگاهای ما اونجان با سطح علمی خیلی پایین تر می ره تو همون دانشگاها می شینه مثلا چه معنی داشت سال 87 دختر اردبیلی با رتبه 180 شریف قبول نشد ولی یه پسر با رتبه 16000 همون سال الان داره اونجا درس می خونه واقعا یه همچین اتفاقی حرف منو تایید نمی کنه؟؟؟ فقط کنکور نیست تو همه چیز این طوریه منم نمی گم تهرانیا خودشون می خوان این طوری باشه ولی خواست اونا برای من مهم نیست برای من مهم اینه که الان از یه کلاس 24 نفری که 20 نفرشون ساعت مطالعه ی بالای 10 ساعت در روز دران از اول سال فقط 6 نفرشون امید به قبولی از دانشگاهای برتر ایران دارن...به نظرم این یه ظلمه