[ سینما ] - ديالوگ هاي خاطره انگيز و ماندگار سینما

Ʀ/\/ŏŁĐ₳

عضو جدید
دیالوگ های ماندگار سینمای ایران و جهان

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران و جهان

یه پایان تلخ…….بهتر از یه تلخیه بی پایانه… شهاب حسینی…درباره الی..

ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

من همه آدمای این شهر رو دوست دارم ، چون یکیشونو میشناسم !شبهای روشن – فرزاد موتمن

no woman…no kid…!LEON

(باغ‌های کندلوس – ایرج کریمی) آذر (خزر معصومی): زنا زود پیر می‌شن، می‌دونی چرا؟ چون عروسک بازی شونم جدیه، رو عمرشون حساب می‌شه. از دو سالگی مادرن. بعد مادر برادرشون میشن. بعد مادر شوهرشون میشن. باباشون که پا به سن می‌ذاره ازشون پرستاری یه مادرو می‌خواد. گاهی وقتا حتی مادر مادرشونم میشن. من شوهر نکردم. ولی مادر مادرم بودم، مادر پدرم بودم، مادر برادرم بودم، تازه به همه اینا بچه‌های به دنیا نیاورده رو هم اضافه کن، مادر اونا هم بودم

ببین… دلخوری، باش… عصبانی هستی، باش… قهری، باش… هر چی می خوای باشی باش… ولی حق نداری با من حرف نزنی… فـهمیـدی…؟

دیالوگ رئیس – مسعود کیمیاییرئیس (داریوش ارجمند):باباتو می شناختم! قدیما با آفتابه عرق میخورد، حالا ” ضای ” والضالین نمازشو قد اتوبانِ قم میکشه!

“You’ve got to ask yourself one question: ‘Do I feel lucky?’ Well, do ya, punk?”

زنده یاد خسرو شکیبایی(حکم)کاش بعضی از آدما قده نصفه ماهی خاویار داشتن!!!

هیچوقت وارد رابطه ای نشو که وقتی توی مخمصه قرار گرفتی نتونی ظرف ۳۰ثانیه بی خیالش بشی و فرار کنی.
مخمصه(مایکل مان ۱۹۹۵)

ناخدا خورشید؟ همون که یه دست نداره؟!نه! همون که یه دست داره!ناخدا خورشید – ناصر تقوایی

پدر (همایون ارشادی):خوب هر چی ملا یادت داده رو ول کن فقط یک گناه وجود داره اونم دزدیه و السلام .هر گناه دیگه ای هم نوعی دزدیه . اگر مردی رو بکشی یک زندگی رو می دزدی حق زنش رو از داشتن شوهر می دزدی .وقتی دروغ میگویی حق کسی رو از دانستن حقیقت میدزدی وقتی تقلب می کنی حق رو از انصاف می دزدی. می فهمی؟

بزن به چاک وگرنه درونت رو به بیرونت معرفی می کنم.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیالوگ ماندگار فیلم پدرخوانده "بهش پیشنهادی میکنم که نتونه رد کنه "

نصیحت پدرخوانده به پسرجانشینش " همیشه سعی کردم که عروسک حیمه شب بازی نباشم، بلکه سرنخ عروسکها رو در دست داشته باشم"

پوستر این فیلم هم نمایش تصویری این جمله هستش

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سی روز با من، در آپارتمان من، در اتاق خواب من، در آشپزخانه ی من، در وان سفید من، کنار تلویزیون خاموش من بمان تا معنای واقعی "زندگی" را با شکل و نمودار برایت بکشم... تا بفهمی که در این سالها چیزی که می کردی، "زندگی" نبوده...سی روز با من باش، صبح، ظهر، شب، نصفه شب... با من لیسی به بستنی قیفی ات بزن و کارهای "همیشه مهم" ات را فراموش کن... زیر باران با من برقص و با جمله ی نفرت انگیز "الان سرما میخوریم" حالم را نگیر...سی روز با من شاد باش و استرس هایت را قورت بده... موبایل لعنتی ات را خاموش کن، ساعت مچی گرانقیمت مزاحمت را بنداز توی سینک ظرفشویی... بی خیال کار، بی خیال دیگران، بی خیال زمان و عقربه ی ثانیه شمار...سی روز برای زندگی کردن کافی ست، نه کمتر و نه بیشتر!با من دیوانگی کن و بعد از آن . . . خداحافظ!

Sweet November . Pat O'Connor​

یارانراد

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
صلوات برای سلامتی امیرعلی... ما کاری به حکم نداریم، حکم رو کاغذ، مال محکمه ست؛ اصلیت حکم، مال خداست که ما و منش ریخته و گلریزون می کنیم واسه کسی که آزاد میشه از این چاردیواری... که همه دنیا چاردیواریه...؛

کرم مرتضی علی(ع)، یه مرد که واسه شرف و ناموسش 12 سال رو کشیده، وجدانش بالاتر از این پولاست که کاغذیه...؛

سلامتی سه تن؛ ناموس و رفیق و وطن؛

سلامتی سه کس؛ زندونی و سرباز و بی کس؛

سلامتی باغبونی که زمستونشو از بهار، بیشتر دوست داره؛

سلامتی آزادی،

سلامتی زندونیای بی ملاقاتی...

مهدی فتحی روحش شاد

فیلم سینمایی اعتراض ساخته مسعود کیمیایی

یارانراد

کاربر ممتاز
نمی دونی... تنهایی بد دردیه...هر شب باید با شیطان رجیم سر و کله بزنی!
طلا و مس
همایون اسعدیان

یارانراد

کاربر ممتاز
سرباز: گروهبان از چهار طرف محاصره شدیم
گروهبان : خوبه حالا از هر طرف که بخوایم میتونیم حمله کنیم
"جوخه"

یارانراد

کاربر ممتاز
حاج کاظم : تو می دونی گردان بره خط ، گروهان برگرده یعنی چی؟

تو می دونی گروهان بره خط ، دسته برگرده یعنی چی؟

تو می دونی دسته بره خط نفر برگرده یعنی چی؟

گروگان : شما بعد از جنگ كلی امتیاز گرفتید!

عباس: وقتی جنگ شد داشتیم تو مزرعه مون كار می كردیم با تراكتور
وقتی هم كه جنگ تموم شد ، برگشتیم همون مزرعه بی تراكتور!
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/Small/Gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/Small/Gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/Small/Gol.gif
اژانس شیشه ای
ابراهیم حاتمی کیا
---------------------------------------------

NazaninL

عضو جدید
"محاکمه در خیابان"(مسعود کیمیایی):
حبیب(حامد بهداد)خطاب به امیر(پولاد کیمیایی):"دختره همین جا با پسره حرفش شده بود می گفت:غیرت و ناموس بازی داره دوباره مد میشه........."
ما چی کار کنیم امیر ؟ که از این مد نمی افتیم ؟؟

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زنده ياد شکيبايي به ژاله علو:من ادعايي ندارم، ژاله علو: همينم کم ادعايي نيست(روزي روزگاري)

پرواز اندازه آدمو برملا مي‌کنه هرچي بالاتر مي‌ري بالا و بالاتر مي‌ري دنيا از ديد تو بزرگتر مي‌شه و تو از ديد دنيا کوچکتر! (شهاب حسيني- شوق پرواز)به چيزي دل ببند که دل داشته باشه(محمدرضا فروتن- مرسدس)

تو اولي نيستي، من با خيليا عاشقيت داشتم،اما ديگه تا وقتي پيش آقام خاکم کنن،خود خودتي اگه اولي نبودي اينو بدون آخري هستي (سوته دلان)

تو ياد گرفتي که اون چيزي که هستي نباشي (خزر معصومي- به رنگ ارغوان)

حرفاي خوب هميشه مال آدماي خوب نيست(هانيه توسلي- شب هاي روشن)

شده تا حالا با کسي برخورد کنين که به دلتون بشينه، آره اما به دلشون ننشستم؛ چرا؟؟ چون قبلا يکي به دلشون نشسته بود(گفتگوي مهدي احمدي و هانيه توسلي- شب هاي روشن)

n*@*f*@*s

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه برای دونستن راز بهت التماس می‌کنند و چابلوسی می کنند،اما همین که راز رو بهشون بگی،دیگه براشون ارزشی نداری...

حیثیت

n*@*f*@*s

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماریون : هری، خیلی دوست دارم

باعث میشی احساس آدم بودن بکنم

و اینکه خودم هستم و خوشگلم

هری: چون واقعا خوشگلی!

تو زیباترین دختر روی زمینی

تورو توی رویاهام میبینم !

Requiem for a Dream (2000) - Darren Aronofsky

n*@*f*@*s

عضو جدید
کاربر ممتاز
- می‌خوای من رو بکشی؟ برای چی؟ چون عصبانیت کردم؟ اوه معذرت می‌خوام ولی چی تو رو عصبانی نمی‌کنه؟ اظهارنظر کردن. کلمه‌ها...

- نازی‌ها.

- آره. اوناهم هستن. خاطرات و رؤیاها هم عصبانیت می‌کنه. می‌دونستی کلمه "trauma" از یک کلمه یونانی به معنی «درد» گرفته شده؟
و می‌دونستی این کلمه به آلمانی یعنی «رؤیا»؟
درد میتونه از انسان یک هیولا بسازه و تو درد کشیدی مارشال...

Shutter Island - 2010

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دکتر سپید بخت: «من فکر می‏کردم این ماییم که بی اعتقادیم... ولی نسل شما واقعاً دست همه ما رو از پشت بسته.»
مژگان: «وقتی آینده‏ای نداری مثل اینه که خونه‏تو روی آب بسازی... ما یاد گرفتیم شناگرای خوبی باشیم.»
عنوان فیلم: [خانه ای روی آب - 1380]
کارگردان: [بهمن فرمان آرا]
نویسنده: [بهمن فرمان آرا]

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی یک زن کدبانو درخانه داری هرچه فقیرباشی توانگری
کدبانـــــوی عاشـــــــق نیاز چندانی به رفتن بازار ندارد
ازبرکت دستهاش مطبق همیشه دایره واز حسن سلیقه اش سفره سفرهء ضیافت

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
پدر (عطاران): منم بچه بودم تاريكی رو دوست نداشتم
پسر
(شيرخانلو): می ترسيدی؟
پدر: آره... هر وقت می رفتم خونه مادربزرگم از در خونشون تا حياط، يه راهروی تاريك داشتن بهش ميگفتن "دهليز" من از ترسم چشامو می بستم و ميدويدم. اينقدر ميدويدم تا برسم به حياط.. وقتی چشامو باز می كردم ديگه همه جا روشن بود.
پسر: ديگه نمی ترسی؟
پدر: چرا... هنوز از تاريكی می ترسم!

دهـلـيـز؛ بهروز شعيبی

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رویا :اگه اون تونسته فراموش کنه... منم میتونم
استاد :میبینی؟ هنوزم دوسش داری!
رویا :از کجا معلوم؟
استاد :ازاونجا که هنوزم میخوای کارایی رو بکنی که اون کرده..
شبهای روشن ۱۳۸۱

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه برای دونستن راز بهت التماس می‌کنند و چابلوسیت می کنند،اما همین که راز رو بهشون بگی،دیگه براشون ارزشی نداری...

حیثیت

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا هر روز یک قرص نان کامل مجانی خوردم!!

"ژان وال ژان - بینوایان''

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاراگاه سامرست:
ارنست همینگ‌وی یه زمانی نوشت «جهان جای خوبیه و ارزش جنگیدنو داره»، من با بخش دوّمش موافقم.

هفت / دیوید فینچر /1995

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایوی(نیکول کیدمن): یه جایی تو زندگیمون می فهمیم که اوضاع انقدر خراب شده که دیگه درست شدنی نیست...پس تصمیم میگیریم از نو شروع کنیم...
برگردیم سر خونه اول ، یه شروع تازه....
و بچه دار میشیم!
یه نسخه ثانی که میتونیم بهش رو کنیم و بگیم: " کاری که من نتونستم رو تو میتونی انجام بدی...! "

Stoker - 2013
____ ___ ____

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنجامین(مت دیمون):گاهی وقتا٬تنها چیزی که لازم داری٬ ۲۰ ثانیه شجاعت دیوانه واره٬فقط ۲۰ ثانیه شجاعت خجالت آور!..بهت قول میدم نتیجه ی فوق العاده ای میگیری.

we bought a zoo 2011

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیکی:وقتی تو بیمارستان بودم دکتر بهم نصیحتی کرد..گفت "آقای لادا فکر نکن دشمن داشتن تو زندگی درد و رنجه٬می تونه نعمت هم باشه.یه آدم عاقل از دشمناش بیشتر چیز یاد میگیره تا یه احمق از دوستاش"

rush 2013

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جردن:این جعبه های سیاه رو می بینید؟ بهشون می گن تلفن!بدون شما ها اونا فقط یه تیکه پلاستیک بی ارزش هستن.مثل یه اسلحه ی "ام ۱۶" پر بدون تیرانداز ماهر.مسئولیتش بر عهده ی شماها٬جنگجوهای آموزش دیده ی منه..کسایی که گوشی رو قطع نمی کنن تا زمانیکه مشتری سهام رو بخره یا بمیره!

The Wolf of Wall Street 2013

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنا:مادرِ مادربزرگم در بستر مرگش یک نامه ی ۲۶ صفحه ای برای کل خانواده نوشت...نصیحت اصلیش این بود که خودمون رو صرف عشق خیالی نکنیم.روابطِ دوستانه و کار٬بهترین خوشبختی رو براش به ارمغان آوردن.

before midnight 2013

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چارلی(دانش آموز دبیرستانی):آقای اندرسون(معلم زبانش)٬می تونم ازتون چیزی بپرسم؟
آقای اندرسون:آره
چارلی:چرا آدمای خوب٬آدمای بد رو واسه رابطشون انتخاب می کنن؟
آقای اندرسون:... ما عشقی رو می پذیریم که فکر می کنیم لایقش هستیم

2012 the perks of being a wallflower

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلنل اسلید(آل پاچینو):من در زنگیم به دوراهی برمی خوردم٬همیشه راه درست رو می دونستم...
بدون استثنا٬می دونستم راه درست چیه اما هیچ وقت انتخابش نکردم...
می دونید چرا؟..واسه اینکه لعنتی خیلی سخت بود!

scent of a woman 1992

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتی خطاب به نلی(خدمتکارش):.عشق من به هيثکليف مثل صخره های محکم جاودانيه...بزرگترين بدبختيهاي من در دنيا , بدبختيهای هيثکليف هم بوده...اگه همه چيز از بين بره و فقط اون باقي بمونه٬.من بايد به بودنم ادامه بدم....نلي , من خود هيثکليفم!نه به عنوان خوشگذرونی , بلکه به عنوان شخصيت خودم!نميتونم در مورد جداييمون فکر کنم!

wuthering heights 2009