سیستم عامل برای سرور

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سرور برای چه کاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

reza.20202020

عضو جدید

برای شر کردن اینترنت برای حداقل سه تا یوزر
البته من سرور لینوکس دارم ولی هر بار به دلیلی که خاموش میشه باید تمام اتصالات را قطع کنم (شبکه و برق) 5دقیقه صبر کنم بعد سیستم و راه اندازی کنم وقتی سیستم راه اندازی شد اتصالات شبکه رو متصل کنم البته بماند که باید تمام یوزر ها هم روشن باشن
در ضمن آی پی من این ولیده بالینوکس تونستم شر کنم
اگه سرور دیگری رو پیشنهاد می کنید تظیماتش برای این ولید و بگیید:redface:

reza.20202020

عضو جدید

البته من سرور لینوکس دارم ولی هر بار به دلیلی که خاموش میشه باید تمام اتصالات را قطع کنم (شبکه و برق) 5دقیقه صبر کنم بعد سیستم و راه اندازی کنم وقتی سیستم راه اندازی شد اتصالات شبکه رو متصل کنم البته بماند که باید تمام یوزر ها هم روشن باشن

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
لينوكس كه خيلي سالاره
اما اگه مي خواي راحتتر باشي يو پي اس بگير
ويندوز 2003 سرور R2
ويندوز 2008 سرور
فكر 2000 سرور رو نكن كه ديگه بايد ولش كني!

beginner2001

عضو جدید

از چه توضیعی استفاده میکنین ؟ و مدل سویچ شما چیه ؟؟؟؟

ای پی اینولید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی اینترنت رو share میکنی مهم نیست که valid و یا invalid باشی از هر سروری هم استفاده می کنی دقت کن که به غیر لز سرور (سیستمی که به isp وصله باید بقیه سیستم ها Dynamic ip باشن تو سرور هم بسته به isp شما یک ای پی اختصاص داده میشه

اما اگه با لینوکس آشنا هستین پیشنهاد می کنم از cent os استفاده کنی من تو محل کار خودم اینترنت رو بین 11 تا سیستم و 4 تا وایرلس share کردم با این سیستم که هیچ مشکلی هم نداره

reza.20202020

عضو جدید
از چه توضیعی استفاده میکنین ؟ و مدل سویچ شما چیه ؟؟؟؟

وقتی اینترنت رو share میکنی مهم نیست که valid و یا invalid باشی از هر سروری هم استفاده می کنی دقت کن که به غیر لز سرور (سیستمی که به isp وصله باید بقیه سیستم ها Dynamic ip باشن تو سرور هم بسته به isp شما یک ای پی اختصاص داده میشه

اما اگه با لینوکس آشنا هستین پیشنهاد می کنم از cent os استفاده کنی من تو محل کار خودم اینترنت رو بین 11 تا سیستم و 4 تا وایرلس share کردم با این سیستم که هیچ مشکلی هم نداره

من با لینوکس آشنای چندانی ندارم در حد خاموش کردن و ریست :redface: البته یکمم چک کردن یوز ها
مشکل من توی ویندوز سرور تعیین کردنipبرای کامپیوتر های دیگه است اکه مطلی آموزشی وجود داره برام بذارید:redface:

beginner2001

عضو جدید
بلدین که ای پی کلاینت ها رو دینامیک بزارین ؟ همین کار بکنین حله

mehrzadmo

عضو جدید
من فكر مي كنم روش كارت غلطه ! توضيحاتت در مورد توپولوژي شبكه ات اصلا كامل نيست ! در اين مورد حتي ميتوني از ويندوز ايكس پي هم استفاده كني ! (البته اگر اكانتينگ و مديريت پهناي باند رو نخوايي - كه البته اينا هم به روشي قابل دستيابي هستند ) ميكروتيك هم يه روش با صرفه و كاملا قابل اعتماده . ويندوز هاي سرور و لينوكس (تمام توزيع ها ) هم پيش روي شماست . اما تا هدف رو نگي نميشه پيشنهاد بهتري داد .