سوخت مقرون به صرفه ؟؟؟

*azam

عضو جدید
:que: :que: :que: :que:
مسئولان يكي از شهرداريهاي اسپانيا براي نخستين بار از هسته ميوه زيتون براي توليد حرارت و گرم كردن آب يكي از استخرهاي شهرداري استفاده كردند.
به گفته مسئول اين طرح براي گرم كردن‌آب اين استخر تا دماي حدود 30 درجه‌سانتيگراد در يكسال 140 تن هسته زيتون مصرف مي شود.
در اين طرح 65 درصد از سوخت لازم براي گرم كردن آب استخر از هسته زيتون و بقيه از سوختهاي معمولي استفاده مي شود.
به گفته كارشناسان استفاده از هسته زيتون در مناطقي از اسپانيا كه مملو از باغهاي زيتون است مي تواند منبعي تجديد شدني براي انرژي و راهي براي استفاده از ضايعات كارخانه هاي روغن‌گيري در اين كشور باشد .

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اینم فکریه کسایی که دنبال ایده بودن
ولی فکر کنم رودبار و منجیل از بس باد دارن که لازم نیست هسته زیتوناشون رو اتیش بزنن اما فکر کنم بدرد کارخونه های تولید زیتون پرورده بخوره این فکر

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
مننون ازت تشکر نداشتم
ولی فکر نکنم خیلی سوخته پاکی باشه چون عمل احتراق درش صورت میگیره نه؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم فکریه کسایی که دنبال ایده بودن
ولی فکر کنم رودبار و منجیل از بس باد دارن که لازم نیست هسته زیتوناشون رو اتیش بزنن اما فکر کنم بدرد کارخونه های تولید زیتون پرورده بخوره این فکر

یعنی کارخونه های تولید زیتون پرورده بیان هسته هاشونو بفروشن به جاهایی که نیاز به تولید گرما برای فراینداشون دارن.
لازم شد چندتا هسته زیتون گیر بیارم ببینم موقع سوختن چه بویی داره؟حتما تصویری به اطلاعتون میرسونم

• Like
واکنش ها: fgni

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
انگور؟
مطمئنا هسته زیتون به خاطر مواد چوبیش تولید co2 میکنه
دوست خوب من خدمتون عارضم هر سوختنی البته برا تولید انرژی احتیاج به پیوند یک ماده با اکسیژن داره در نهایت ماده حاصله اکسید اون ماده هست و معمولا تمام فرایندهای سوختی در ابزار الات بشری از سوختن مواد حاوی کربن هستند و ماده حاصله در نهایت تولید دی اکسید کربن میکنه

مکه اینکه نیروگاه اتمی بزنیم که نمیزارن
انرژی هسته ای حق مسلم ماست دوغ

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
دوست خوب من خدمتون عارضم هر سوختنی البته برا تولید انرژی احتیاج به پیوند یک ماده با اکسیژن داره در نهایت ماده حاصله اکسید اون ماده هست و معمولا تمام فرایندهای سوختی در ابزار الات بشری از سوختن مواد حاوی کربن هستند و ماده حاصله در نهایت تولید دی اکسید کربن میکنه

مکه اینکه نیروگاه اتمی بزنیم که نمیزارن
انرژی هسته ای حق مسلم ماست دوغ

دوسته من
با تو دنیای ما به اندازه کافی دی اکسید کربن به عناوین مختلف تولید میشه و به الودگی بیشتر هوا کمک میشه دیگه با پیدا شدن یکی دیگه این چرخه فعال تر میشه
البته من مخالف پیداشدن راه های جدیدتری برای تولید انرژی نیستم ولی بیشتر طرفدار انرژی های پاکم
مثلا سوختهای تجدید پذیری هم هستند به غیر از انرژی هسته ای ( باد، اب، خورشید و استفاده از روغن سوخته که دیگه تولید co2 نمیکنه و ...)
امیدوارم دلایل مخالفت منو با این موضوع درک کرده باشی واقعا من قصد جسارت ندارم ولی همه باید به فکر اینده باشن مخصوصا ما کشاورزیا که با جو زمین الز همه بیشتر کار داریم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوسته من
با تو دنیای ما به اندازه کافی دی اکسید کربن به عناوین مختلف تولید میشه و به الودگی بیشتر هوا کمک میشه دیگه با پیدا شدن یکی دیگه این چرخه فعال تر میشه
البته من مخالف پیداشدن راه های جدیدتری برای تولید انرژی نیستم ولی بیشتر طرفدار انرژی های پاکم
مثلا سوختهای تجدید پذیری هم هستند به غیر از انرژی هسته ای ( باد، اب، خورشید و استفاده از روغن سوخته که دیگه تولید co2 نمیکنه و ...)
امیدوارم دلایل مخالفت منو با این موضوع درک کرده باشی واقعا من قصد جسارت ندارم ولی همه باید به فکر اینده باشن مخصوصا ما کشاورزیا که با جو زمین الز همه بیشتر کار داریم
خوب گاهی منظور اینه اونچه دم دست داریم رو هدر ندیم تا مجبور نباشیم از یکی دو کیلومتر زیر پامون بزور نفت رو بالا بکشیم قصد جسارت نبود بلکه تنویر افکار عمومی بود که در جریان باشن