سوال و حکم زن پنجم یه مرد

nila_joon

عضو جدید

nila_joon

عضو جدید
securedownload.jpg

نشد دوباره آپلودش کنم

اما متنش اینه :

موضوع : استفتا

مردی 4 زن دایمی داشته و فوت می کند بعد از مرگش زن دیگری پیدا شده و با مدارک نشان میدهد که زن دایمی مرد و ادعای ارث و میراث می نماید
حال با توجه به اینکه این مرد 5 زن دارد و حرام هست به چه نحوی ارث تقسیم گردد

جواب : در صورتی که اثبات گردید زن واقعی ایشان هست و مشخص نباشد کدامیک زن پنجمی هست به قید قرعه یکی را انتخاب و از ارث محروم و خط بطلان می کشیم

آخرین ویرایش:

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشد دوباره آپلودش کنم

اما متنش اینه :

مردی 4 زن دایمی داشته و فوت می کند بعد از مرگش زن دیگری پیدا شده و با مدارک نشان میدهد که زن دایمی مرد و ادعای ارث و میراث می نماید

جواب : در صورتی که اثبات گردید زن واقعی ایشان هست و مشخص نباشد کدامیک زن پنجمی هست به قید قرعه یکی را انتخاب و از ارث محروم و خط بطلان می کشیم

احتمالا استفتا مربوط به زمان قبل از بوجود آمدن ثبت بوده
شایدم حاج آقایی که جواب داده خبر نداشته یه چیزایی ثبت میشه
یا شاید به دستور حاج آقا یه چیزایی اصلا ثبت نمیشه

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 19261

نشد دوباره آپلودش کنم

اما متنش اینه :

الان در زمانی زندگی میکنیم که ازدواج فقط به خاطر اینکه زنی باشه به کارهای خونه برسه و مردا رو شاد کنه و از این مزخرفات نیست بلکه امری است که با عشق و علاقه دو نفر به هم آغاز میشه
وقتی در این دین گرفتن 4 زن مجازه(که این مساله واقعا دور از عقل و خنده داره)این مسائل هم پیش میاد و مردان هوس باز فکر میکنن هر کاری دلشون خواست میتونن بکنن

nila_joon

عضو جدید
حالا وقتی به ذهنش نمیرسه که ثبت احوالی برای عقد دایمی وجود ندارد
چرا با زندگی افراد باید بازی کرد، یعنی چی قرعه کشی کرد ؟ مگه لاتاریه ؟

همه احکام و تصمیمات را اینطور میگیرند اینا ؟ وای بر کسانیکه که مقلد چنین اشخاصی هستیم

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نظرتون کاملا موافقم چون اینکار(بازی کردن با احساسات 5 زن)فرقی با جنایت نداره

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 19261

:surprised: :surprised: :surprised:

به قيد قرعه ؟؟!!!!

مگه ادمها بليط بخت ازمائي هستند كه بشه سرنوشتشون رو با قرعه كشي مشخص كرد ؟؟؟

اينا ديگه كين ؟؟!!! :mad:

اينها قراره مردم رو به بهشت راهنمائي كنند ؟؟!!! :cool:

خن خن

عضو جدید
به نظر من آدما نباید خودشونا محدود به عدد .حکم کنن.هرکسی یه شرایطی داره

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 19261

نشد دوباره آپلودش کنم

اما متنش اینه :

خانم منظورشما ازاستفتائات جعلی چیه
اون ازتاپیک مصباح یزدی واینم ازاین تاپیک
شما دنبال چی میگردید؟

mohssen147jfy

عضو جدید
به نظر من مردی که 5 تا زن میگیره باید اعدام شه
تا خیال همه ی زن هاش راحت شه

بابا سر چی دعوا میکنید اصلا من خودمو فدای جمع میکنم و میرم 5 تا زن میگیرم آخر کار حکمشو به همتون میگم دیگه دعوا چیه

(با نظرتون کاملا موافقم چون اینکار(بازی کردن با احساسات 5 زن)فرقی با جنایت نداره) این دوست گرامی هم که اینو دادن در نظر بگیرن که بعضی از خانوما نه تنها با احساساتشون بازی نمیشه بلکه خودشون بازیکنن وبا بیش از 100 نفر دوست میشن

چند سال پیش دوستم با یک دختر دوست شد ولی به هفته نکشیده گفت من حال ندارم و منو باهاش دوست کرد منم با دختره تریپ ریختمو...... یک روز فهمیدم دوستمم هنوز باهاش دوسته یعنی دختره جفتمون رو پیچونده بود و با هر دومون دوست بود و وقتی بیرون بودیم به من زنگ زد گفت بیا بیرون دلم واست تنگ شده...... من گفتم کار دارم و بیرون شهرم پس باهام خدا حافظی کرد و همون موقع گوشی دوستم زنگ زد دیدم به به خانومه
دیده من کار دارم به یکی دیگه زنگ زده تا باهاش بره بیرونو البته دوستم نپیچوند و رفت پیشش و یک حالی از دختره گرفتیم که....
(البته بماند که طرف قلاده هم مینداخت0حلقه) اما به ما میگفت که تفریحیه اما با این ماجراها لابد خانم نامزد هم داشتن

این اوج بازی که نه اما یکی از گند کاری دختراست:hate:

میقات

عضو جدید
این پست رو اینجا هم گذاشتم تا دوستان هم بخونند

این پست رو اینجا هم گذاشتم تا دوستان هم بخونند

حالا وقتی به ذهنش نمیرسه که ثبت احوالی برای عقد دایمی وجود ندارد
چرا با زندگی افراد باید بازی کرد، یعنی چی قرعه کشی کرد ؟ مگه لاتاریه ؟

همه احکام و تصمیمات را اینطور میگیرند اینا ؟ وای بر کسانیکه که مقلد چنین اشخاصی هستیم

اگر صادق هستی نسبت به ادعایت، خوب پس این رو بدون بر فرض گفته شدن در یک یا چند کتاب حمل بر صحت نمی باشد؟ از ظاهر مطلب این بدست می آید که نظر فقهی هست این مطالب که آوردید و قرار نیست نظر فقهی یک مجتهد برای مجتهد دیگر حجت باشه که رسول مکرم اسلام ف(ص) فرمودند: اختلاف بین علمای امت من رحمت است.
اول نگفتی که این مطالب آیا نص قرآن هست ؟ آیا جزو احکام اولیه هست ؟ یا ثانویه؟ آیا طبق فتاوا مجتهدین حی هست یا قدما؟ آیا الان مجتهد جدیدی حکم بر ابقاء به این احکام داده یا حکم بر توقف آنها؟
چرا مردم عامی رو به انحراف میکشونی با این نوع اطلاع رسانی؟
مگر ما تو عصرمون مجتهد و فقیه نداریم و مرجع نداریم ؟ ببینید شیعیان که تو این زمینه الحمدلله باسط الید هستند و بنا به شرایط و مقتضیات زمان ( مانند حکم تحریم تنباکو توسط آیت الله العظمی میرزای شیرازی علی الله مقامه الشریف)؟
و در قبل و بعد آن؟ مگر ولی عصر ارواح عالمین لترابه الفدا و دیگر حضرات معصومین نگفتند اگر دسترسی به ما نداشتید برای جواب به سوالهاتون و شبهاتی که وارد می شوند و برای شئوناتی که پیش ما میومدید برید پیش کسانی که آگاهترند به علوم ما و معارف؟

خوب شما یا شیعه هستی یا نیستی؟ اگر هستید که فاین تذهبون؟ اگر خدا رو قبول داری و قرآن رو قبول داری که برو افکارتو با آیات محکمات خدا بسنج ببین چقدر فاصله گرفتی.
اگر قبول نداری بگو ما تکلیف خودمون رو بدونیم؟ بدونیم پشت این نقاب کی هستش ؟

مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ ۖ (فتح -29)
«محمد (ص) فرستاده خداست; و کسانی که با او هستند در برابر کفار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند»

خوب امام حسین (ع) می فرماید: اگر دین ندارید آزاده مرد باشید.
تو با این نوع اطلاع رسانیت ورود به صحنه رو برای من و تمام کسانی که دلشون برای اسلام عزیز و رسول مکرم (ص) و اهل بیت گرامیش و علمای تشیع این سنگربانان حریم اسلام می تپد واجب کردی تو فضای اینجا رو از لحاظ اعتقادی نا امن کردی چون این طرزش نیست ؟ به خدا که اینطوری شبه اندازی ناجوانمردانه است. شما اگر فقط خدا را می پرستی کافیست تا بدانی که اگر میخواهی بد کسی هم بگی مطمئن شو که حتما فلان مطلب رو گفته و گرنه پیوند میخوری به شجره ملعونه بنی امیه که سالها امیرالمومنین را بر روی منابرشان لعنت می کردند و مردم جاهل دمشق هم آخر ندانستند که آیا علی نماز خوان بود یا نه؟
خودم و شما و تمام دوستان رو به تقوای الهی و ترس از خدا و نظم در کارها دعوت میکنم.
والسلام علی و من اتبع الهدی