سوال در مورد وارد کردن اطلاعات فارسی در یک رکورد

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز
من یک DataBase ساختم که همه فیلدهای متنیش از نوع Nvarchar(x)l هستش اما وقتی در قسمت query دستو INSERT رو مینویسم و فیلدهای خاصی با حروف فارسی پر میکنم به جاش علامت سوال؟ نوشته میشه در حالیکه وقتی از طریق Wizard های خود SQL فیلدی را فارسی پر میکنم به هیچ مشکلی بر نمیخورم
در ضمن من میخوام از طریق برنامه ای که به زبان C# نوشتم هم یک رکورد که فیلدهایی به زبان فارسی داره به DataBase اضافه کنم.میخوام ببینم کار خاصی باید انجام بدم یا مثل همون زبان انگلیسیه روالش؟؟؟؟
پیشاپیش از کمکتون ممنونم:gol:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز
من یک DataBase ساختم که همه فیلدهای متنیش از نوع Nvarchar(x)l هستش اما وقتی در قسمت query دستو INSERT رو مینویسم و فیلدهای خاصی با حروف فارسی پر میکنم به جاش علامت سوال؟ نوشته میشه در حالیکه وقتی از طریق Wizard های خود SQL فیلدی را فارسی پر میکنم به هیچ مشکلی بر نمیخورم
در ضمن من میخوام از طریق برنامه ای که به زبان C# نوشتم هم یک رکورد که فیلدهایی به زبان فارسی داره به DataBase اضافه کنم.میخوام ببینم کار خاصی باید انجام بدم یا مثل همون زبان انگلیسیه روالش؟؟؟؟
پیشاپیش از کمکتون ممنونم:gol:

سلام
در مورد سئوال اولتون باید بگم که باید از حرف N استفاده کنی :
کد:
INSERT INTO dbo.Table
(name)
VALUES
(N'نگين')

در مورد سی شارپ هم پارامترها را از نوع nvarchar کنید و پارامتر رو با رشته پر کنید. مشکلی پیش نمیاد.

در ضمن یادم رفت برای ورود اطلاعات فارسی، ترجيحاً Collation بانک اطلاعاتی در نسخه های پیش از 2008 بر روی Arabic_CI_AS باشه و البته در نسخه 2008 هم میشه اما چون Collation مربوط به فارسی یعنی Persian_CI_AS اضافه شده از آن استفاده شده :gol:

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
در مورد سئوال اولتون باید بگم که باید از حرف N استفاده کنی :
کد:
INSERT INTO dbo.Table
(name)
VALUES
(N'نگين')

در مورد سی شارپ هم پارامترها را از نوع nvarchar کنید و پارامتر رو با رشته پر کنید. مشکلی پیش نمیاد.

در ضمن یادم رفت برای ورود اطلاعات فارسی، ترجيحاً Collation بانک اطلاعاتی در نسخه های پیش از 2008 بر روی Arabic_CI_AS باشه و البته در نسخه 2008 هم میشه اما چون Collation مربوط به فارسی یعنی Persian_CI_AS اضافه شده از آن استفاده شده :gol:
خیلی متشکرم از کمکت یعنی راستش جواب اول رو فهمیدم که اگه حرف N رو پیش از فیلد بزارم تو query مشکل حل میشه
اما در مورد جواب دومتون متوجه نمیشم که پارامترها رو از نوع Nvarchar ظر کنید یعنی چی؟ منظورتون اینه که یعنی باید فیلدها از نوع رشته ای به DataBase فرستاده بشن؟؟
ببخشید وقتی میخوام پارامتر رو از طریق C# بفرستم هم در صورتی که فارسی بود باید از حرف N قبلش استفاده کنم یا نه؟؟؟؟

hoseng

کاربر بیش فعال
اتمام

اتمام

با سلامی دوباره
بچه ها دیگه برنامم کلا به اتمام رسید و دیگه کمکی لازم ندارم
باز هم از نگین تشکر می کنم