سوال در مورد مبدلهای حرارتی

arash33

عضو جدید
دوستان عزیز ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز از شما سوال انتقال حرارتی دارم.
ایجاد اغتشاش سبب افزایش میزان انتقال حرارت در مبدل می شود(به لحاظ تیوری).اما در عمل افزایش اغتشاش از یک حد بحرانی هیچ تاثیری در انتقال حرارت ندارد و حتی گاهی باعث کاهش میزان انتقال حرارت میشود چرا؟
دوستان عزیز ممنون میشم اگه کمکم کنید;)

anishtain4

عضو جدید
ایجاد اغتشاش (با استفاده از زایده روی دیوار) فقط در حالتی که باعث بشه جریان گذرا سریعتر به آشفته تبدیل بشه انتقال حرارت رو افزایش میده، در بقیه حالت ها باعث کاهش انتقال حرارت میشه. گرچه تو همه مقاله ها می خونی که ایجاد ریب باعث افزایش انتقال حرارت میشه. این نتیجه رو دارم از شبیه سازی مستقیم خودم میگم.

sadeghforghani

کاربر فعال
تاثیر اغتشاش در تغییر عدد ناسلت هستش
اینکه افزایش اغتشاش باعث کاهش انتقال حرارت شود را تا الان جایی ندیدم! نه تئوری نه عملی! می تونید مثال بزنید. این ایمیل ssforghani@gmail.com

موفق باشید

mech.n.a

عضو جدید
دوستان عزیز ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز از شما سوال انتقال حرارتی دارم.ایجاد اغتشاش سبب افزایش میزان انتقال حرارت در مبدل می شود(به لحاظ تیوری).اما در عمل افزایش اغتشاش از یک حد بحرانی هیچ تاثیری در انتقال حرارت ندارد و حتی گاهی باعث کاهش میزان انتقال حرارت میشود چرا؟دوستان عزیز ممنون میشم اگه کمکم کنید;)
سلامبه نمودار تغییرات h در جربان توربولنت مراجعه کن