سوال در باره متغیر session

AkramBagha

عضو جدید
سلام. یه سوال داشتم. لطفا هر کی میدونه زود جواب بده؟؟
آیا متغیرهای session سراسری نیستن؟؟
به طور مثال : $_session[‘name’]=’amini’;
این متغییر نمی تونه توی یه صفحه دیگه باز یابی بشه؟؟ من تا اونجا که مطالعه کردم میشه حتی به صورت Local هم که تست کردم بازم جواب داده اما توی نت متغیر Session فقط در صفحه ایی که پر شده قابل بازیابی و تو صفحه دیگه چیزی درونش باقی نمی مونه. ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام. یه سوال داشتم. لطفا هر کی میدونه زود جواب بده؟؟
آیا متغیرهای session سراسری نیستن؟؟
به طور مثال : $_session[‘name’]=’amini’;
این متغییر نمی تونه توی یه صفحه دیگه باز یابی بشه؟؟ من تا اونجا که مطالعه کردم میشه حتی به صورت Local هم که تست کردم بازم جواب داده اما توی نت متغیر Session فقط در صفحه ایی که پر شده قابل بازیابی و تو صفحه دیگه چیزی درونش باقی نمی مونه. ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید.

مقداری که به یک کلید در session انتساب داده میشه به صورت سراسری قابل دستیابی است (از زمانی که کلید تعریف شده و مقدار میگیره). درون application ها هم مشکلی نداشته و من خودم هم در برنامه هام استفاده کردم و مشکلی نداشته.

AkramBagha

عضو جدید
ممنون از پاسختون اما دقیقا مشکل منم همین جاست!!! متغیرهای Session استفاده شده در برنامه هام هنگام Upload روی نت کار نمیکنن!!

Sharif_

مدیر بازنشسته
خب چندین دلیل میتونه داشته باشه
ولی برای چک کردن از یک مثال کوچیک استفاده کن
اول بافر رو چک کن که قبل از اجرا session داده ای به مرورگر ارسال نشده باشه یا از توابع ob_start استفاده کن
خود تابع session_start دارای خروجی Boolean هست که می تونی چک کنی که ایا جلسه اجرا شده یا نه! در صفحه دیگه ات هم نسبت به اجرا جلسه این رو چک کن
از مرور گر های دیگه استفاده کن
اگر باز مشکل داشتی احتمالا اشکال از پیکربندی php هست
فایل php.ini رو باز کن و پارامتر هایی که مربوط به جلسه می شن رو بررسی کن
مثلا مسیر جلسه ، lifetime ، فعال سازی کوکی ها
یا امکان داره روی سرور لوکال جلسه ها به خاطر دستور session.auto.start خودکار ایجاد می شد اما رو سرور باید دستی با دستور session_start اجرا کنی
البته می تونی با شناسه جلسه در صفحات مختلف صحت جلسه رو هم بررسی کنی

AkramBagha

عضو جدید
ممنون از پاسختون.. اما باز جواب نمیده!!!! حالا به جز متغیر Session راه دیگه ایی هست که یک مقدارو از یه صفحه به صفحه دیگه ارسال و بازیابی کرد؟؟ مثل متغیر سراری؟؟؟

آخرین ویرایش:

Sharif_

مدیر بازنشسته
اگر داده ها کم هست و زیاد امنیتش مهم نیست
میتونید از POST و GET استفاده کنید

mojtaba_2030

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
مشکلی در دستور session داشتم
درصفحه cheke لوگین می کند ولی در صفحه index یوزر را شناسایی نمی کند
متشکر می شوم اگه کمکم کنید
با تشکر
مجتبی
untitled.jpg

AkramBagha

عضو جدید
سلام چرا در صفحه chek از sesstion_start استفاده نکردی؟؟

برای استفاده از جلسات باید ابتدای هر صفحه start کنید