سوال....اگه میشه کمک کنید...

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان عزیز
من یه مشکل دارم..اونم اینه نماز صبم همش قضا میشه...هرشب که می خوابم نیت میکنم واسه صب پاشم موبایلم تنظیم میکنم ولی وقتش که میشه گوشیو قطعش میکنم...به هرکسم میگم بیدارم کنه باز بیدار نمیشم....
ازاین وضع خسته شدم...خواستم ببینم اون کسایی که نماز صبشونو میخونن همیشه...چیکار میکنن ؟؟چطور بلند میشن؟؟؟؟

اگه میشه یاری کنید و پیشنهاد بدین من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry:
ثواب داره هاااااااا...بلند شم واسه نماز صب دعاتون میکنم!!:smile:
تشکر..:gol:

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان عزیز
من یه مشکل دارم..اونم اینه نماز صبم همش قضا میشه...هرشب که می خوابم نیت میکنم واسه صب پاشم موبایلم تنظیم میکنم ولی وقتش که میشه گوشیو قطعش میکنم...به هرکسم میگم بیدارم کنه باز بیدار نمیشم....
ازاین وضع خسته شدم...خواستم ببینم اون کسایی که نماز صبشونو میخونن همیشه...چیکار میکنن ؟؟چطور بلند میشن؟؟؟؟

اگه میشه یاری کنید و پیشنهاد بدین من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry:
ثواب داره هاااااااا...بلند شم واسه نماز صب دعاتون میکنم!!:smile:
تشکر..:gol:
قبول دارم............سخته

solar flare

مدیر بازنشسته
دوست عزیز مخمتر از هر چیزی صبح واسه بیدار شدن اراده خدا شما لازمه
وقتی دارید زنگ رو قطع میکنید به خودتون تلنگر بزنید و بیدار بشید بعد یه مدت عادت میکنید قول میدم

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی دارید زنگ رو قطع میکنید به خودتون تلنگر بزنید و بیدار بشید بعد یه مدت عادت میکنید قول میدم
درسته عادت میشه اولش سخته

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اخه تو اون لحظه تو اوج خوابی...گاهی اوقات صب بلند میشم شک میکنم گوشیم زنگ زده یانه اینقد غرق خوابم!!!!!!!!:cry:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
تجربه خودم ميگه هر موقع نسبت به نماز اول وقت ظهر و مغربم سستي كردم نماز صبحم هم لنگ زده هر موقع هم ياد خدا رو تو روز كم داشتم حتي كمتر از پيام بازرگانيهايي كه تو طول روز ميبينم بازم همينطور بوده!!
آيه آخر سوره كهف قبل از خواب هم علاوه بر اون موارد ميتونه كمكتون كنه:gol:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از بچه ها به ما میگفت وقتی میخوام بخوابم به بالشتم میگم: منو برای نماز صبح بیدار کنه، بعد تعریف میکرد هر موقع این کار و کرده بدون هیچ زنگ موبایل یا صدای کسی اون موقع صبح بیدار شده...

البته ما هم یه چند بار امتحان کردیم شد.

Engineer Sahar

عضو جدید
منم هیچ وقت نمیتونم بیدار شم :(
شده صبح با صدای اذان بیدار شدم ولی نتونستم پاشم نماز بخونم اینقد آدم احساس گناه میکنه اینجوری :cry:
البته یه مشکلی هم که دارم اینه که اگه پاشم و برم بیرون از اتاق دیگه خوابم نمیبره مجبورم همینجوری تا وقتی که جماعت بیدار میشن بیکار بشینم :(

sajad_yazdani

عضو جدید
به نظر من شما باید به این فکر کنید که شیطان یا همان نفس انسان تو 3 مرحله از عبادت میاد سراغ انسان اول اینکه قبل از عبادت برای اینکه اون رو سنگین و سخت جلوه بدن دوم وسط عبادت برای اینکه عبادت رو با بی توجهی و سهل انگاری انجام بدی و آخر عبادت واسه اینکه فکر کنی عبادتت قبول نیست.پس باید به یاد داشته باشی خدا همیشه پیش ماست

jigar1

عضو جدید
این حرف من نیست، حدیث داریم که میگه گناهان در طول روز ، باعث میشه که انسان برا نماز بیدار نشه!
یه چیز دیگه هم هست اونم اینکه شب زود بخابید! یادم میاد یه خاطره از شهید مطهری شنیدم که میگفت، شهید مطهری ، مثلا شب که داره با بچه ها صحبت میکنه وو اینا، یهو میدیدن پا میشه که بره بخابه؛ ازش که علتشو میپرسن میگفت که میخام برا نماز شب بیدار شم!

خودم چون این دوتارو تجربه کردم، گفتم!

مهسا مشهدی

عضو جدید
من هم یه زمانی همین مشکلو داشتم

موبایل یا ساعتی که زنگ میزاری نزدیک خودت نزار اونقدر با فاصله بزار

که برای خاموش کردنش از جات بلند شی

من یه مدت اینکارو کردم الان چند دقیقه قبل از زنگ موبایلم از خواب بیدار می شم

HOMAESM

عضو جدید
یه روز صبح خواهرم برا نماز صدام زد من گفتم ولش کن حالشو ندارم اونم گفت پاشو شاید همین نماز روز قیامت تو را نجات بده......................
خواب از سرم پرید و هیچ وقت حرفش را فراموش نمی کنم.

kakooey_m

عضو جدید
علاوه بر تمامی مواردی که دوستان توضیح دادند، باید بگم که به موقع خوابیدن شب هم خیلی خیلی مهمه....
در الگوی زندگی اسلامی باید از شب بیداری پرهیز کرد....

sunshid

عضو جدید
من وقتی سوم راهنمایی بودم تازه شروع کرده بودم به خوندن نماز(گرچه بعدش قطع شد تا یه مدت پیش ک دوباره شروع کردم)
یادمه همیشه واسه نماز صبح خواب می موندم.بیچاره مامانم هرکاری میکرد بیدار نمیشدم.یه روز دیگه خیلی حرصش گرفت همینطوری که صدام میزد و تو حالت بین خواب و بیداری بودم گفت.شیطون افتاده روت نمیذاره بلند بشی و هی داره بهت میخنده.یه حال بدی بهم دست داد زودپاشدم خودمو جمع و جور کردم.
حالا هروقت واسه نماز صبح کاهل میشم یاد حرف مامانم میوفتم و زودبیدار میشم.ازبچگی تو ذهنم مونده.حالا که من درست شدم مامانم هی خواب میمونه:biggrin:

ترناز

عضو جدید
دوست عزیز
این مشکل رو منم دارم (البته علت بیدار نشدنم دیر خوابیدنمه) شما هم مگه جغد شبید؟

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مشکل من هم هست, البته در مورد خودم ضعف در ایمان و عقیده ام هست
اگه واقعا معتقد باشم هیچ زمانی بیدار شدن سخت نخواهد بود.

بالا