###سوالي از خواهران گرامي###

shah_iransaze

عضو جدید
آيا شما حاضر ميشويد با پسري كه از خودتان

كوچكتر (1 تا 5 سال) است ازدواج كنيد؟:surprised:

به نظر شما چه مشكلاتي ممكن است در آينده

براي چنين ازدواجي پيش بيايد؟

:redface:

به برادر خود كمك كنيد.......انتخاب مشكل است.

............از برادراني هم كه تجربه دارند ...عاجزانه تقاضاي كمك داريم....:cry::cry::cry::cry:
:cry:

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
يكي از فاميلامون با 4 سال اختلاف كه پسره كوچيكتره ازدواج كردن و واقعا پسره خيلي از دختره سرتره
ولي الان خيلي هم خوشبختن

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
من باشم آره!!!!:smile::gol:
البته یه همچین موضوعی واسه خواهرم پیش اومد اون قبول نکردش!!!
ولی تو فامیلای مام یه همچین زوجی هستن که خانومه 7 یا 8 سال از شوهره بزرگتره....البته الان بعد از گذشت 17 سال خیلی باهم اختلاف دارن و کاره به جداییم داشت میکشید ولی خب نمی دونم به خاطر سنشون بوده یا چیزه دیگه ای!!!:cool:
به نظر من این موضو چندان مشکل ساز نخواهد بود چون بعضا می بینیم دخترا با مردای سن بالا مثلا 10 سال بزرگتر از خودشونم ازدواج می کنن و مشکلی ندارن!!!!
یه پیشنهاد خواهرانه:
اگه با دید واقع بینانه به موضو بخوای نگا کنی اگه دختره همه چیزاش جوره و هیچ مشکلی از نظر تو و اون وجود نداره از این قضیه تفاوت سنیتون چشم پوشی کن!!!;)

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ها ممکن مخالف باشند ولی من میگم فاصله سنی زیاد در مقابل نزدیکی دلها به هم خیلی خیلی ناچیزه

نمونش سریال ویکتوریا!!!!!!!!!!!!!!

shah_iransaze

عضو جدید
خوب به نظر من ....:confused:
من كه خيلي دوست دارم همسرم از خودم كوچيكتر باشه ...اما ...چيكار كنيم...:eek:
.
.
.
هي روزگار......
.
.
.

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
من باشم آره!!!!:smile::gol:
البته یه همچین موضوعی واسه خواهرم پیش اومد اون قبول نکردش!!!
ولی تو فامیلای مام یه همچین زوجی هستن که خانومه 7 یا 8 سال از شوهره بزرگتره....البته الان بعد از گذشت 17 سال خیلی باهم اختلاف دارن و کاره به جداییم داشت میکشید ولی خب نمی دونم به خاطر سنشون بوده یا چیزه دیگه ای!!!:cool:
به نظر من این موضو چندان مشکل ساز نخواهد بود چون بعضا می بینیم دخترا با مردای سن بالا مثلا 10 سال بزرگتر از خودشونم ازدواج می کنن و مشکلی ندارن!!!!
یه پیشنهاد خواهرانه:
اگه با دید واقع بینانه به موضو بخوای نگا کنی اگه دختره همه چیزاش جوره و هیچ مشکلی از نظر تو و اون وجود نداره از این قضیه تفاوت سنیتون چشم پوشی کن!!!;)
واقعا مشکل اصلی سن نیست.حتی اگر خودشونم احساس خوشبختی بکنند و مشکلی نداشته باشن اطرافیان بخاطر فرهنگ غلطی که بین مردم هست با دخالتای بی موردشون مشکل ایجاد میکنن.

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا مشکل اصلی سن نیست.حتی اگر خودشونم احساس خوشبختی بکنند و مشکلی نداشته باشن اطرافیان بخاطر فرهنگ غلطی که بین مردم هست با دخالتای بی موردشون مشکل ایجاد میکنن.
کاملا موافقم. یه چیزی هم من بگم. خانومها از نظر شعور و احساسات جلوتر از اقایونند حتی شنیدم که به طور تخمینی این اختلاف 6 ساله یعنی یک خانوم با شعور به اندازه 6 سال جلوتر از یک اقا مسائل رو میبینه. حالا زنه از مرده بزرگتر هم باشه که دیگه واویلا. کلا توی اینجور زناشویی خانومه مجبوره دائما کوتاه بیاد و حماقتهای مرده رو بپذیره.

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از مهمترین عللی که میگن مرد باید چندسال بزرگتر از زن باشه اینه که خانم ها معمولا طبیعتشون جوریه که زودتر از آقایون پیر میشن. به خاطر همین زمانیکه سن بالا میره، آقایون تمایل دارن که خانمشون بیشتر بهشون توجه نشون بده و هواشون و داشته باشه، از همه نظر. حتی از نظر روابط عشقولانه. اما خانمی که پیر شده، دیگه حال و حوصله این کار و نداره. به خاطر همین مشکلات روانی و عاطفی به وجود میاد که یا منجر به اختلاف میشه یا منجر به خرید شلوار دوم توسط آقا!

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافقم. یه چیزی هم من بگم. خانومها از نظر شعور و احساسات جلوتر از اقایونند حتی شنیدم که به طور تخمینی این اختلاف 6 ساله یعنی یک خانوم با شعور به اندازه 6 سال جلوتر از یک اقا مسائل رو میبینه. حالا زنه از مرده بزرگتر هم باشه که دیگه واویلا. کلا توی اینجور زناشویی خانومه مجبوره دائما کوتاه بیاد و حماقتهای مرده رو بپذیره.
مطلبی که شما می فرمایید درسته ولی مربوط میشه به سنین بلوغ و جوانی. یعنی تا حدود 20 سالگی. مثلا یه دختر 15 ساله خیلی بیشتر از یه پسر 15 ساله می فهمه.( البته در شرایط عادی) ولی سن که بالاتر میره جای این دو عوض میشه. مثلا وقتی سن به حدود 23-24 می رسه این پسره که فهم و درک بیشتری نسبت به خانم داره. این مطلب و من تو یه مجله خوندم.

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطلبی که شما می فرمایید درسته ولی مربوط میشه به سنین بلوغ و جوانی. یعنی تا حدود 20 سالگی. مثلا یه دختر 15 ساله خیلی بیشتر از یه پسر 15 ساله می فهمه.( البته در شرایط عادی) ولی سن که بالاتر میره جای این دو عوض میشه. مثلا وقتی سن به حدود 23-24 می رسه این پسره که فهم و درک بیشتری نسبت به خانم داره. این مطلب و من تو یه مجله خوندم.

اتفاقا من فکرمیکنم تا 24 سالگی هم ادامه داره هر چی بیشتر میگذره خانمها درجه احساساتشون بالاتر میره.

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم یهویی چرا یاد تاپیکای پیانیست افتادم یه زمونی اون از این تاپیکای آبکی ول میداد:)

khatriya

عضو جدید
من بودم قبول نمیکردم! نمیدونم چرا به پسری که از خودم 5 سال کوچکتره نمیتونم به چشم همسر نگاه کنم ... فک میکنم بچه است!

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظر من این مسئله طولانی تر از این حرفاست. شما اطراف خودتونو نگاه کنید. ببینید یه مسئله ناراحت کننده وقتی پیش میاد عکس العملها چه جوریه. در کل من به این مسئله معتقدم و به عینه دیدم که بزرگ تر بودن مرد بهتر از عکسشه.

mina_1367

عضو جدید
من احتمال 50% قبول نمی کنم مگه اینکه قبل از حرف سن و اینا خودم دوسش داشته باشم و بعد تازه بفهمم .

ولی مشکل ساز خواهد بود به نظرم .

همونطور که دوستان گفتند هم تو سنین جوانی از یه نظر مشکل دارند تو سنین پیری هم یه جور دیگه .

البته توی فامیل ما هم چنین اتفاقی افتاده و فعلا که آرامش برقراره :D (البته اختلاف سنی یک سال دارند نه بیشتر )

Candyman

کاربر فعال
آيا شما حاضر ميشويد با پسري كه از خودتان

كوچكتر (1 تا 5 سال) است ازدواج كنيد؟:surprised:

به نظر شما چه مشكلاتي ممكن است در آينده

براي چنين ازدواجي پيش بيايد؟

به برادر خود كمك كنيد.......انتخاب مشكل است.

............از برادراني هم كه تجربه دارند ...عاجزانه تقاضاي كمك داريم....:cry::cry::cry::cry:
:cry:

سلام,

به هیچ وجه.دلایل کوچیک و تلگرافیشو میگم
زنها زود تر از مردها شکسته تر میشند و مرد دوست نداره زنش رو پیر یا چروک خورده ببینه,وقتی خانم بزرگتر از اقا باشه این زود نمود پیدا میکنه تا اینکه اقا بزرگتر باشه.

در مسایل جنسی وقتی دختر بزرگتر باشه این جنس مونث هست که در *** موفق هست و لذت رو مبیره و نه اقا,یا هردو.
وای بحالیکه یک نزاعی یا مشاجره ای هم درست بشه,خانم اگر یک کلام به اقا بگه من بزرگترم بیشتر میفمم یا چنین کلماتی از این دست,این بعنوان یک فحش و خورد کننده غرور مرد تلقی میشه.
برای زندگی مشترک که قراره سالیان دراز پیش بره این کار عین حماقته

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
من احتمال 50% قبول نمی کنم مگه اینکه قبل از حرف سن و اینا خودم دوسش داشته باشم و بعد تازه بفهمم .

ولی مشکل ساز خواهد بود به نظرم .

همونطور که دوستان گفتند هم تو سنین جوانی از یه نظر مشکل دارند تو سنین پیری هم یه جور دیگه .

البته توی فامیل ما هم چنین اتفاقی افتاده و فعلا که آرامش برقراره :D (البته اختلاف سنی یک سال دارند نه بیشتر )
خب گلم دختر عاقل که حاضرنمیشه با کوچیکتر از خودش ازدواج کنه جز...........
امان از وقتی که این عشق لعنتی بیاد سراغش.:mad::mad:حالا کار نداره طرف جای بچشه یا پدربزرگش...........

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه گیر

همه گیر

این قضیه انگار همه گیر شده.همه دنبال مادرند نه همسر!اونایی که من دیدم اکثرا ازدواجای موفقی نبوده.طبیعت خانما جوریه که زود شکسته میشند واسه همینه میگند مرد باید بزرگتر از زن باشه.من خودم ندیدم اما همکارام میگفتند یه برنامه ای شبکه 3 میده که مفصل در این مورد حرف زده و به اختلاف سن حضرت محمد(ص) و خدیجه اشاره کرده.

اینم بگم این که تازگی مد شده این دکترا تو صدا و سیما میگند نه مهم نبیست زن بزرگتر باشه واسه اینه که مجبورند چون سن ازدواج بالا رفته.مجبورشون میکنند این حرفها رو بزنند.

با احترام

Candyman

کاربر فعال
سلام,

زنها زود تر از مردها شکسته تر میشند و مرد دوست نداره زنش رو پیر یا چروک خورده ببینه,وقتی خانم بزرگتر از اقا باشه این زود نمود پیدا میکنه تا اینکه اقا بزرگتر باشه.

در مسایل جنسی وقتی دختر بزرگتر باشه این جنس مونث هست که در *** موفق هست و لذت رو مبیره و نه اقا,یا هردو.
وای بحالیکه یک نزاعی یا مشاجره ای هم درست بشه,خانم اگر یک کلام به اقا بگه من بزرگترم بیشتر میفمم یا چنین کلماتی از این دست,این بعنوان یک فحش و خورد کننده غرور مرد تلقی میشه.

این قضیه انگار همه گیر شده.همه دنبال مادرند نه همسر!اونایی که من دیدم اکثرا ازدواجای موفقی نبوده.طبیعت خانما جوریه که زود شکسته میشند واسه همینه میگند مرد باید بزرگتر از زن باشه.من خودم ندیدم اما همکارام میگفتند یه برنامه ای شبکه 3 میده که مفصل در این مورد حرف زده و به اختلاف سن حضرت محمد(ص) و خدیجه اشاره کرده.

اینم بگم این که تازگی مد شده این دکترا تو صدا و سیما میگند نه مهم نبیست زن بزرگتر باشه واسه اینه که مجبورند چون سن ازدواج بالا رفته.مجبورشون میکنند این حرفها رو بزنند.

با احترام

سلام
ایشون هم به حرف من اشاره کردند...اصلا این کار درست نیست...صلاح نیست...به هیچ عنوان

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام,

دلایل شما منطقی به جز دومیییییییییییی.

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصل توافقي كه بين طرفين صورت ميگيره........كه آيا ميتونند با همچين شرايطي زندگي كنند........چون به غير از طرفين هيچ كس نميتونه در مورد اين مسله تصميم بگيره...........
ولي به نظر من اصل عشقي كه بايد از سر احساس پاك باشه ......تا هيچ وقت وهيچ كجا كهنه نشه ودل طرف رو بزنه..:gol::gol:

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصل توافقي كه بين طرفين صورت ميگيره........كه آيا ميتونند با همچين شرايطي زندگي كنند........چون به غير از طرفين هيچ كس نميتونه در مورد اين مسله تصميم بگيره...........
ولي به نظر من اصل عشقي كه بايد از سر احساس پاك باشه ......تا هيچ وقت وهيچ كجا كهنه نشه ودل طرف رو بزنه..:gol::gol:
این برای داستاناست....................لطفا از خواب بیدار بشین.صبح شده.:biggrin:

Candyman

کاربر فعال

سلام
ازدواج امری نیست که دو نفر توش دخیل بشن,دو تا خانواده درونش دخیل میشن,اعصاب خوردی یک نفر جماعتی رو معذب میکنه.
این حرفهای فانتزی که من عاشقتم تو عاشقی,اصل عشق است و فقط عشق است که میماند و شیرین و فرهاد قدیمی شده,الان باید با فکر ازدواج کرد نه از سر احساس.

طرف که نمیخاد بره با مامانش زندگی بکنه,میخواد همسر داشته باشه,نه دایه و یا پرستار بچه.

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برای داستاناست....................لطفا از خواب بیدار بشین.صبح شده.:biggrin:
نخير عزيزم ..يكي از استادهاي خانم ما با شاگردهاي خودش كه همكلاسي من بود.ازدواج كرد خانم استاد 6 سال از ايشون بزرگتره......شما بهتره بيدارشي .........وعشق رو به خوبي درك كني..........آدم عاشق سن و سال حاليش نيست;)