سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

FARAS

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز

کسی میدونه چرا من تو قسمت add opration-extension,
PIPESYSندارم؟!!!
افسردگی گرفتم

mohammadkj

عضو جدید
مشاهده پیوست 109003
سلام من باید این سیستم heat pump استون هیدروژن ایزوپروپانول رو با هایسیس شبیه سازی کنم ولی فقط غلظت خروجی برج تقطیرو تو مقاله داده با این داده ها میشه سیستم رو شبیه سازی کرد ؟
اگه نمیشه بقیه مشخصاتو از کجا میشه پیدا کرد

من ورودی ها ی برجو رو یه عدد میدم و سیستم یه مقدار جدید پیدا میکنه چکار باید بکنم که این دو تا به هم برسن و ارور نده سیستم

Hermione Granger

عضو جدید
كسي برج اتمسفريك پالايشگاه با 3 تا pump around رو نداره ؟
اگه فايل شبيه سازي هم نباشه فقط ديتاي خام هم باشه كارم راه مي افته

amirdaly

عضو جدید
با توجه به مطالبی که گردآوری شده ند انتظار می رود تا فرایند نم زدایی گاز “gas dehydration” و شرایط تشکیل هیدرات کاملا برای شما شناخته شده باشد.
جهت شبیه سازی برج جذب فرایند نم زدایی در جدول 2 ترکیب گاز مرطوب ورودی به برج و شرایط عملیاتی آورده شده است.

1. برای این ترکیب گاز و با توجه به میزان آب و گازهای اسیدی موجود در آن، نقطه تشکیل هیدرات و دما و فشاری که در آن احتمال تشکیل هیدرات می رود را بیابید.
  2. برج جذب “contactor” فرایند نم زدایی گاز را شبیه سازی کنید تا میزان رطوبت موجود در گاز را به حد استاندارد جهانی در گاز خشک خروجی کاهش دهد.
  3. به عنوان جاذب مایع از تری اتیلن گلایکول استفاده شود.
  4. برج جذب را می توانید پر شده و یا سینی دار کار کنید.
  5. process.jpgtable.jpg

Hermione Granger

عضو جدید
سلام دوستان
اگه ما توی rating برج نوع اینترنال تاور رو بذاریم packed و مثلا" قطر 3 متر و ارتفاع 5 متر که من عملیشو میدونم معادل حدود 12 تا سینی هست ، واقعا" هایسیس هم درکش میکنه این مطلب رو ؟

ali_amiralmomeni

عضو جدید
سلام عليكم

سلام عليكم

كسي شبيه سازي واحد هاي ارتوزايلين (400) ، پراكس (500) و آيزومار (600) پتروشيمي اصفهان با HYSYS رو نداره؟
خدا خيرتون بده اگه كمكمون كنيد

Hermione Granger

عضو جدید
سلام به همه دوستان و صبح بخیر
یه سوال داشتم ، فرض کنید ما یه برج رو ران کردیم
الان میخواهیم ببینیم با این فلوی گاز و مایعی که الان تو برج برقرار هست ، حداقل قطر برج چقدر باید باشه تا پدیده هایی مثل گرفتگی رو تو برج نداشته باشیم

joker1

عضو جدید
سلام کسی می دونه چطور میشه میون چنتا تفکیک گر که با یه جریان کار میکنه شرایط دما و فشار و ... یه دونه از تفکیک گرا رو مدام تغییر داد و نتایجو مقایسه کرد؟

saed_1368

عضو جدید
درخواست کمک فوری؟من نرم افزار3.2 hysys رو نصب کردم روی ویندوز xpاما زمانی که اون رو اجرا میکنم اختار میده که لایسنس مشکل داره و وا

درخواست کمک فوری؟من نرم افزار3.2 hysys رو نصب کردم روی ویندوز xpاما زمانی که اون رو اجرا میکنم اختار میده که لایسنس مشکل داره و وا

درخواست کمک فوری؟من نرم افزار3.2 hysys رو نصب کردم روی ویندوز xpاما زمانی که اون رو اجرا میکنم اختار میده که لایسنس مشکل داره و وارد نمیشه موارد داخل فایل کرکشم در جاهای خواسته شده کپی کردم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:(:(

Hermione Granger

عضو جدید
درخواست کمک فوری؟من نرم افزار3.2 hysys رو نصب کردم روی ویندوز xpاما زمانی که اون رو اجرا میکنم اختار میده که لایسنس مشکل داره و وارد نمیشه موارد داخل فایل کرکشم در جاهای خواسته شده کپی کردم
تاریخ کرک گذشته
باید از جدیدش استفاده کنی
بچه ها تو یه تاپیکی گذاشته بودنش
بگردی پیداش میکنی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

تو اين تاپيك ميتوني جوابتو پيدا كني

[h=1]توجه توجه ..::: دانلود کرک hysys برای سال 2010 به بعد ::..[/h]

Hermione Granger

عضو جدید
سلام به همه دوستان و صبح بخیر
یه سوال داشتم ، فرض کنید ما یه برج رو ران کردیم
الان میخواهیم ببینیم با این فلوی گاز و مایعی که الان تو برج برقرار هست ، حداقل قطر برج چقدر باید باشه تا پدیده هایی مثل گرفتگی رو تو برج نداشته باشیم

دوستان کسی نظری نداره ؟
لازمش دارم خیلی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوستان کسی نظری نداره ؟
لازمش دارم خیلی

باید optimize کنی، توی یکی از آموزش های هایسیس که توی باشگاه هستش کامل آموزشش دادم. اینجا برات گذاشتمش. از اون بخشی که من می خوام نوع سینی رو برای برج تعریف کنیم شروع میشه شما خودت میتونی توی منوهاش جستجو کنی و اون چیزی رو که می خواهی بدست بیاریش. اگه از این روش نتونستی پیداش کنی، میتوین با مراجعه به گراف های رسم شده از دبی بخار و مایع در خروجی ها و ورودی یا ورودی ها با استفاده از داشتن گراف پدیدها در برج بهش برسی، مثلا شما گراف انواع پدیده ها رو داری که در کجا و چه محدوده ای این اتفاقات میفته، با نگاه چشمی میتونی مقایسه کنی با گراف های بدست اومده از برج ولی این روش دقیق نیست واسه محاسبات سر انگشتی استفاده میشه.

پیوست ها

• برج تقطير سيني د&#.rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 1

Hermione Granger

عضو جدید
باید optimize کنی، توی یکی از آموزش های هایسیس که توی باشگاه هستش کامل آموزشش دادم. اینجا برات گذاشتمش. از اون بخشی که من می خوام نوع سینی رو برای برج تعریف کنیم شروع میشه شما خودت میتونی توی منوهاش جستجو کنی و اون چیزی رو که می خواهی بدست بیاریش. اگه از این روش نتونستی پیداش کنی، میتوین با مراجعه به گراف های رسم شده از دبی بخار و مایع در خروجی ها و ورودی یا ورودی ها با استفاده از داشتن گراف پدیدها در برج بهش برسی، مثلا شما گراف انواع پدیده ها رو داری که در کجا و چه محدوده ای این اتفاقات میفته، با نگاه چشمی میتونی مقایسه کنی با گراف های بدست اومده از برج ولی این روش دقیق نیست واسه محاسبات سر انگشتی استفاده میشه.
ممنون بهتاش جان
با راهنمایی همین فایلت از تو TRAY SIZING به چیزی که میخواستم رسیدم
ولی منظورت از استفاده از OPTIMIZER رو نفهمیدم ، چون زیاد باهاش کار کردم و توش چیزی ندیدم که به درد این کار بخوره

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ممنون بهتاش جان
با راهنمایی همین فایلت از تو TRAY SIZING به چیزی که میخواستم رسیدم
ولی منظورت از استفاده از OPTIMIZER رو نفهمیدم ، چون زیاد باهاش کار کردم و توش چیزی ندیدم که به درد این کار بخوره
سلام، منظورم تجهیز نبود، منظورم بهینه سازی برج بود:d راستی اون پیام خصوصی که برام فرستادی و جواب دادم ولی جوابی ندادی؟ منتظر پاسخت بودم. اگه وقت کردی ارسالش کن برام. تشکر.

izak.aa

عضو جدید
سلام

قبلا کمی هایسیس کار کرده بودم. تازگی ها می خوام اصولی یاد بگیرم.
الان هم یه پروژه هست که باید انجامش بدم و مربوط به جداسازی با برج تقطیر در خلا برای مواد زیره

lube cut 20%w
vacuum bottom 80%w
IBP=305 C
FBP=335C
p=35mmHg

مواد رو به صورت فرضی با فرض NBP در Hysys تعریف کردم و خواصشون رو تخمین زدم
از معادله chao seader هم استفاده کردم

برای شروع طراحی این واحد به نظرتون از همون برج تقطیر معمولی یا فشار 35mmhg می تونم استفاده کنم؟

ممنون می شم اگر راهنماییم کنید

علی

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام
فشار جريانها در شبيه سازي بر حسب bar g هست ( شبيه سازي موجود ) و نرم افزار فشار اتمسفريك رو يك بار در نظر ميگره در صورتي كه فشار اتمسفريك محل كمتر هست
ميخواستم بدونم چطور ميشه فشار اتمسفريك رو در اين نرم افزار تغيير داد
با سپاس

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
فشار جريانها در شبيه سازي بر حسب bar g هست ( شبيه سازي موجود ) و نرم افزار فشار اتمسفريك رو يك بار در نظر ميگره در صورتي كه فشار اتمسفريك محل كمتر هست
با سپاس

فک کنم از بخش تنظیمات پیش فرض اسم دقیقش یادم نمیاد، از اونجا میتونید همه این پیش فرض ها رو عوض کنید.

ایلیا33

عضو جدید
سلام
با سپاس

برو به این جایی که میگم

میری به منوی tools قسمت preferences وقتی کادر باز شد برو به تب variables
اینجا میتونی همه واحد ها را تغییر بدی
تو قسمت available unit sets سه تا سیستم داری
با انتخاب هرکدوم از اونا تو display units واحدهای دما، فشار و ... را بهت نشون میده ولی اینا رو از اینجا نمیتونی تغییر بدی
واسه تغییر دادن واحد ها یکی از واحد ها رو انتخاب می کنی و از سمت راست کلید clone رو میزنی در اینصورت یک کادر جدید باز می شه که از اونجا می تونی واحد ها را تغییر بدی.

Hermione Granger

عضو جدید
برو به این جایی که میگم

میری به منوی tools قسمت preferences وقتی کادر باز شد برو به تب variables
اینجا میتونی همه واحد ها را تغییر بدی
تو قسمت available unit sets سه تا سیستم داری
با انتخاب هرکدوم از اونا تو display units واحدهای دما، فشار و ... را بهت نشون میده ولی اینا رو از اینجا نمیتونی تغییر بدی
واسه تغییر دادن واحد ها یکی از واحد ها رو انتخاب می کنی و از سمت راست کلید clone رو میزنی در اینصورت یک کادر جدید باز می شه که از اونجا می تونی واحد ها را تغییر بدی.

شما منظور این دوستمون رو نفهمیدید
این سوالی هست که من هم دارم
یه جایی هست مثلا" شیراز که فاشر اتمسفر 1 بار نیست و یه کم کمتره به دلیل ارتفاع 1800 متری شهرش
پس نمیشه 1 اتمسفر به فشار گیج اضافه کرد تا مطلق رو بدست آورد
این رو کجای هایسیس باید بهش تفهیم کرد ؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
شما منظور این دوستمون رو نفهمیدید
این سوالی هست که من هم دارم
یه جایی هست مثلا" شیراز که فاشر اتمسفر 1 بار نیست و یه کم کمتره به دلیل ارتفاع 1800 متری شهرش
پس نمیشه 1 اتمسفر به فشار گیج اضافه کرد تا مطلق رو بدست آورد
این رو کجای هایسیس باید بهش تفهیم کرد ؟

سوال جالبي مطرح شده دوستان اما هرچي تو اين درياي بي پايان هايسيس دور زدم در اين مورد چيزي نيافتم جستجوها ادامه داره پس دلسرد نشيد گمان نميکنم بدون راه حل باشه

بالا