سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
توی رتبه بندی ایران چندمه؟
توی ایران که فقط همینو داریم ولی وقتی بررسیش کنی میبینی آنتی ویروس قدرتمندیه و خیلی خوب ویروس کشی میکنه . آویرا یه ویروس کش سطح بالاس و ترکیبش با نود کار قشنگیه و قدرت شیدو زیاد کرده و البته از هرگونه ویروس کش غیر اصل بهتره 100%
نياز به نصب مجدد ويندوز نيست. كافيه با سي دي بوت يك آنتي ويروس، ترجيحا هموني كه شما رو سيستمت داري :D (كسپراسكي) سيستم رو ويروس كشي ميكنين و با يه دستور ساده در cmd ميتونين hidden هاي سيستمي رو به حالت اولش برگردونين

آخه عزیز دلم هر آنتی ویروسی که مث مال من نمیشه!!:D واس من اورژیناله و کلی بالاش پول دادم!!:cool:
البته من تعویض ویندوز رو ترجیح میدم چون ویندوز های غیر اصل همینجوری جون ندارن چه برسه به اینکه ویروسی بشن و ویروس بهش آسیب بزنه

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام بــر مهندسین محترم

عیدتون مبارک

یه مشکل روتین
دیروز رم گوشیمو گذاشتم تو mp4م هیچی نشون نداد
بی خیال شدم دوباره گذاشتمش تو گوشیم، دیدم همــّه ی اطلاعاتم پریده!
الانم رممو وصل کردم به لپ تاپ ،خالیِ خالیه
برای بازگشت اطلاعاتم چه راهی رو پیشنهاد میدین؟

با تشکر
با سلام،
مطمئنید که دستگاه تون مشکلی نداشته؟ به احتمال خیلی زیاد رم تون فرمت شده و باید ریکاوری کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
بچه ها خواهش میکنم هر کس میتونه کمکم کنه

من لب تابم ویروسی شده وقتی روشنش کردم دیدم یه سری از اطلاعاتم پاک شده البته یه سری از اطلاعاتم توی recyclebinبود که اونها رو restoreکردم ولی با این حال بعضی از فلدرها اطلاعاتش برنگشته بود حالا باید چیکار کنم؟:crying:
با سلام،
اگه بدافزاری، کارش حذف اطلاعات باشه اونا رو تو سطل آشغال نمی ریزه!!! احتمالاً اشتباهاً حذفشون کردید!

rocki

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلم
میخواسم زبان تخصصی کامپیوترم خوب شه کسی کتاب خوب سراغ داره مرفی کنه ممنون میشم

rocki

عضو جدید
من رشتم کامپیوتر ولی زیاد گذشتم پیدا نکردم چطور میشه عضوفعال اینجا شد؟

rocki

عضو جدید
من میخواسم وب سایت طراحی کنم میخواسم 1 منبع از php رو بم معرفی کنید ک واقعا بشه ازش یاد گرفت

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من رشتم کامپیوتر ولی زیاد گذشتم پیدا نکردم چطور میشه عضوفعال اینجا شد؟
با سلام،
اگه توی تالار فعال باشید عضو فعال می شید!! این کار با مشارکت در تالارها، ارسال تاپیک ها و پست ها (ی به درد بخور!) و کسب امتیاز لازم، امکان پذیره!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میخواسم وب سایت طراحی کنم میخواسم 1 منبع از php رو بم معرفی کنید ک واقعا بشه ازش یاد گرفت

سلام...
از سایت www.w3schools.com
فقط اول پیش نیازهاش رو بخون... پی اچ پی با ای اس پی فرق داره ها...
باتشکر...

sina-electronic

عضو جدید
سلام من تو اسکایپ به کسی درخواست دوستی دادم یعنی add کردم ,ولی اون قسمت آخر رو که باید پیغام اسکایپ رو میزدم کنسل کردم.
حالا من میخوام بدونم درخواست دوستی من فرستاده شده ؟
و از همه مهم تر چه طوری میتونم درخواست رو کنسل کنم؟

abcabcabc1

عضو جدید
تعمیر

تعمیر

سلام
خسته نباشید

ببخشید من کامپیوترم خیلی خاک گرفته بود بعد تمام قطعاتش رو در اوردم و تمیز کردم حالا وقتی دوباره گذاشتمشون سرجاشون ، پشت کیس برق دار شد بعدش سی پی یو هم که درست جا نمی رفت مجبور شدم با چسب قطره ای اونو به مادربورد بچسبونم ، حالا کامپیوتر رو روشن کردم ولی هم کیس برق دار شد و هم اصلا مانیتور روشن نمی شه یعنی اینکه انگار مانیتور به کیث وصل نیست در حالی که چراغش در حال چشمک زدنه

مرسی از کمک شما

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید

ببخشید من کامپیوترم خیلی خاک گرفته بود بعد تمام قطعاتش رو در اوردم و تمیز کردم حالا وقتی دوباره گذاشتمشون سرجاشون ، پشت کیس برق دار شد بعدش سی پی یو هم که درست جا نمی رفت مجبور شدم با چسب قطره ای اونو به مادربورد بچسبونم ، حالا کامپیوتر رو روشن کردم ولی هم کیس برق دار شد و هم اصلا مانیتور روشن نمی شه یعنی اینکه انگار مانیتور به کیث وصل نیست در حالی که چراغش در حال چشمک زدنه

مرسی از کمک شما
با سلام،
اول باید یه خسته نباشید بگم!!
بهترین راه برای تمیز کردن قطعات الکترونیکی استفاده از باده که به کمک دستگاه های خاصی یا حتی جاروبرقی که این قابلیت رو داره فراهم می شه! اگه قطعات رو بدون ملاحظه تمیز کرده باشید احتمال هر نوع خرابکاری ای وجود داره!
این که می گید کیس برق داره یعنی بخشی که الکتریسیته توش جریان داره به بدنه ی کیس اتصال پیدا کرده که می تونه Mainboard یا پاور باشه!
کدوم قسمت CPU رو چسب قطره ای زدید؟؟ اگه فن روی سی پی یو رو هم باز کردید باید قبل از اتصال مجدد، تمامی بقایای خمیر سیلیکون رو از روی CPU و زیر Heat Sync (قطعه ی زیر فن) پاک می کردید، خمیر جدید می ذاشتید و فن رو به درستی سر جاش قرار می دادید! اگه اشتباه کرده باشید یا اصلاً روشن نمی شه یا بوق های ممتد می زنه که یعنی خطر گرمای بیش از حد در سی پی یو وجود داره!
آیا در پاور رو هم باز کردید؟ در این صورت دوباره بازش کنید و چک کنید که سیمی لخت نشده باشه یا با بدنه ی پاور در تماس نباشه!
فن سی پی یو رو هم اون طور که گفتم دوباره ببندید! بهتره از فن سی پی یو هم عکس بگیرید تا طریقه ی نصبش رو بگم!

abcabcabc1

عضو جدید
با سلام،
اول باید یه خسته نباشید بگم!!
بهترین راه برای تمیز کردن قطعات الکترونیکی استفاده از باده که به کمک دستگاه های خاصی یا حتی جاروبرقی که این قابلیت رو داره فراهم می شه! اگه قطعات رو بدون ملاحظه تمیز کرده باشید احتمال هر نوع خرابکاری ای وجود داره!
این که می گید کیس برق داره یعنی بخشی که الکتریسیته توش جریان داره به بدنه ی کیس اتصال پیدا کرده که می تونه Mainboard یا پاور باشه!
کدوم قسمت CPU رو چسب قطره ای زدید؟؟ اگه فن روی سی پی یو رو هم باز کردید باید قبل از اتصال مجدد، تمامی بقایای خمیر سیلیکون رو از روی CPU و زیر Heat Sync (قطعه ی زیر فن) پاک می کردید، خمیر جدید می ذاشتید و فن رو به درستی سر جاش قرار می دادید! اگه اشتباه کرده باشید یا اصلاً روشن نمی شه یا بوق های ممتد می زنه که یعنی خطر گرمای بیش از حد در سی پی یو وجود داره!
آیا در پاور رو هم باز کردید؟ در این صورت دوباره بازش کنید و چک کنید که سیمی لخت نشده باشه یا با بدنه ی پاور در تماس نباشه!
فن سی پی یو رو هم اون طور که گفتم دوباره ببندید! بهتره از فن سی پی یو هم عکس بگیرید تا طریقه ی نصبش رو بگم!

متشکر
من فن رو ازسیپی یو جدا کردم و فنشو تمیز کردم ، فن بدرستی سرجاش گذاشتم و فنش کار می کنه ولی چون پایه هاش شکسته بود مجبور شدم با چسب قطره ای پایه ها رو به مادربورد وصل کنم حالا این چسب قطره ای روی مادربورد اثر داره یا نه واخرین نکته، اره پاور رو باز کردم ولی سیمی لخت نبود

sadas

عضو جدید
با سلام خدمت تمام عزیزان
دوستان،به تازگی با مشکلی روبرو هستم که قابل حل شدن برام نیست
بعد از نصب کردن برنامه ی partition magic سعی داشتم که چندتا از درایوهای هاردم را merge یا به اصطلاح وصل یا یکی کنم

در حین اینکه کامپیوتر مشغول انجام این کار بود یک error داد که یادم نیست چی بود و...
و از اون به بعد اون چندتا درایو بصورتunknown یا ناشناخته در آمده

باید چه کاری انجام بدم
البته ویندوز حتی قادر به شناختن این درایوها نیست
من در حالت بوت یا همون اول که میخواهیم ویندوز نصب کنیم،سعی در فرمت کردن درایوها کردم که فایده ای نداشت

ببخشید اگه کلمات انگلیسی را غلط تایپ کردم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
متشکر
من فن رو ازسیپی یو جدا کردم و فنشو تمیز کردم ، فن بدرستی سرجاش گذاشتم و فنش کار می کنه ولی چون پایه هاش شکسته بود مجبور شدم با چسب قطره ای پایه ها رو به مادربورد وصل کنم حالا این چسب قطره ای روی مادربورد اثر داره یا نه واخرین نکته، اره پاور رو باز کردم ولی سیمی لخت نبود

همون طور که گفتم باید خمیری که از قبل روی CPU و FAN وجود داره رو کاملاً پاک کنید و خمیر جدید استفاده کنید.
وجود اتصالی و برق دار بودن کیس می تونه به سخت افزارهاتون آسیب برسونه پس یه بازدید کلی از تمامی قطعات داشته باشید! البته ولتاژی که به قطعات سخت افزاری می رسه کمتری از اون حدیه که احساس بشه (مثل برق گرفتگی) برای همین خود پاور می تونه دلیل اصلی مشکل تون باشه!
اگه قبلاً اسپیکر کیس کار می کرده اما الان صدایی ازش درنمیاد، چراغ های کیبورد روشن نمی شن و درایوهاتون هم خارج نمی شن (مثلاً سی دی رام) به احتمال زیاد مشکل CPU دارید، اما اگه بوق می زنه باید بگید چه جور صدایی می ده!
البته در ساده ترین حالت ممکنه که کارت گرافیک رو درست جا نزده باشید که تصویر ندارید که در این صورت هم بوق دیگه ای پخش می شه!
در مجموع یه فرد ماهرتر بیشتر می تونه کمک تون کنه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمام عزیزان
دوستان،به تازگی با مشکلی روبرو هستم که قابل حل شدن برام نیست
بعد از نصب کردن برنامه ی partition magic سعی داشتم که چندتا از درایوهای هاردم را merge یا به اصطلاح وصل یا یکی کنم

در حین اینکه کامپیوتر مشغول انجام این کار بود یک error داد که یادم نیست چی بود و...
و از اون به بعد اون چندتا درایو بصورتunknown یا ناشناخته در آمده

باید چه کاری انجام بدم
البته ویندوز حتی قادر به شناختن این درایوها نیست
من در حالت بوت یا همون اول که میخواهیم ویندوز نصب کنیم،سعی در فرمت کردن درایوها کردم که فایده ای نداشت

ببخشید اگه کلمات انگلیسی را غلط تایپ کردم

با سلام،
اگه اطلاعات اون درایوها براتون اهمیتی نداره می تونید عمل پارتیشن بندی رو دوباره و به کمک ابزارهای مخصوص این کار انجام بدید! در غیر این صورت ابزارهایی برای بازیابی درایوهاتون وجود داره که می تونید از اون ها استفاده کنید! از جمله برترین نرم افزارهای این کار EaseUs Partition master هستش که هر دو کار رو به همراه کلی کار دیگه براتون انجام می ده!

it_solver

عضو جدید
پیشنهاد emreh بسیار مناسب است و اکثرا از این سایت شروع می کنند چون حتی قسمتی برای quize گرفتن یادگرفته های شما هم دارد.

emperatoretanhai

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام این برنامه sonic یا sync را از روی سیستمت حذف کن چون این برای به اشتراک کگزاریه و اصلا هم جالب نیست
اما پسوند فیلمت چیه؟؟؟
سلام دوست عزیز
عکس واضح نیست، پسوند فایل را با برنامه های سیستم خودت چک کن ببین support میشه؟ و اینکه این پیغام sync میده یا آدرس سایته؟ چون پیغام sync مربوط به اینه که با هیچ برنامه ای هماهنگی نداره!!

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته برنامه ی زیر را هم امتحان کنید، فایل های مخفی شده را نشان می دهد.
USB Hidden Folder Fix 1.1

http://www.softpedia.com/get/System/File-Management/USB-Hidden-Folder-Fix.shtml

خیلی ممنونم
اما اینم جواب نداد

سلام دوست عزیز
طبق گفته دوست عزیزمان بهترین راه ریکاوری است با برنامه هایی نظیر: getdata back و یا recover my files

متشکرم
اما ممکنه بفرمائید از بین همشون کدوم قوی تر هستن که یکیو دانلود کنم؟

C#.net

اخراجی موقت
خطا در نصب sqlserver 2005

پیوست ها

• untitled.rar
    549.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
متشکرم
اما ممکنه بفرمائید از بین همشون کدوم قوی تر هستن که یکیو دانلود کنم؟
با سلام،
اگه رم تون باز نمی شه و پیام می ده که باید فرمت کنید، باید از نرم افزاری استفاده کنید که قابلیت RAW Recovery داشته باشه مثل Ontrack easy recovery یا Recover my files
در غیر این صورت Active@ Undelete یا هر کدوم از بالایی ها قابل استفاده س! مطمئن باشید که عملکرد این نرم افزارها خیلی به هم شباهت داره و تقریباً فرقی نمی کنه که از کدوم استفاده کنید!

C#.net

اخراجی موقت
با سلام،
اگه رم تون باز نمی شه و پیام می ده که باید فرمت کنید، باید از نرم افزاری استفاده کنید که قابلیت RAW Recovery داشته باشه مثل Ontrack easy recovery یا Recover my files
در غیر این صورت Active@ Undelete یا هر کدوم از بالایی ها قابل استفاده س! مطمئن باشید که عملکرد این نرم افزارها خیلی به هم شباهت داره و تقریباً فرقی نمی کنه که از کدوم استفاده کنید!
پس جواب ما چي ميشه؟

hibye90

عضو جدید
سلام ..یه سوال خیلی ساده!! .. 2 تا یا 4 تا صفحه پاورپونت رو چجور میشه روی یه برگه پرینت گرفت؟

بالا