سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من می خواهم در ورد آدرس مقالات را به نام آن هایپرلینک کنم روال این کار را بلد هستم. اما خود بخود باز نمیشه یعنی باید اول راست کلیک کنم بعد اپن هایپرلینک میشه بگین چیکار کنم که با کلیک بر اون آدرس اینترنتی اش باز بشه

سلام ..خب باید ctrl+clickرو روی اون متن بزنی تا وارد سایت بشه!!!!!!

q.electronic

عضو جدید
در خواست راهنمايي

در خواست راهنمايي

سلام بر مهندسان كامپيوتر.درصورتي كه ويندوز8.1 را دركنارسيستم عامل xpدر كامپيوتر خود نصب كنيد پس از روشن كردن و قبل از راه اندازي يكي از دو يا چند سيستم عامل نصب شده، صفحه اي نمايان شده و از شما خواسته ميشود با كليد هاي جهت نما، سيستم عامل مورد نظر خود را انتخاب كنيد. در كامپيوتر من اين صفحه نمي آيد كه انتخاب كنم با كدام سيستم عامل ميخواهم كار كنم و سيستم خوكار ويندوز 8.1 راانتخاب ميكند. بايد چكار كنم كه سيستم با انتخاب من ويندوز xp را بالا بياورد؟

آرزوخانوم

عضو جدید
سلام بر مهندسان كامپيوتر.درصورتي كه ويندوز8.1 را دركنارسيستم عامل xpدر كامپيوتر خود نصب كنيد پس از روشن كردن و قبل از راه اندازي يكي از دو يا چند سيستم عامل نصب شده، صفحه اي نمايان شده و از شما خواسته ميشود با كليد هاي جهت نما، سيستم عامل مورد نظر خود را انتخاب كنيد. در كامپيوتر من اين صفحه نمي آيد كه انتخاب كنم با كدام سيستم عامل ميخواهم كار كنم و سيستم خوكار ويندوز 8.1 راانتخاب ميكند. بايد چكار كنم كه سيستم با انتخاب من ويندوز xp را بالا بياورد؟
باسلام
میتونید توماشین مجازی xp رونصب کنید که همزمان ازهردوویندوز استفاده کنین،مشکل سنگین شدن سیستم هم به وجودنمیاد

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
win+R رو بگیر بعد بنویس msconfig بعد پینجره ای ک باز میشه ببین توو تب بوت دو تا ویندوزت رو نشون میده؟؟؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در قسمت setup میتوانید در قسمت bootdisk دو تا هاردی كه ویندوز روی آنها نصب شده را به عنوان boot فعال كنید. آنوقت زمان بالا آمدن هردو را نشان می‌دهد و شما میتوانید با كلید enter آن را انتخاب كنید.

sare_r

عضو جدید
به هیچ عنوان اکسن یا چک دیسک و یا برنامه های مشابه رو روی اون اجرا نکنید
با استفاده از یک برنامه بازیابی سعی کنید فایل هاتون رو بازیابی کنید.

سلام. خسته نباشید.
میشه یه نرم افزار خوب بهم معرفی کنید که بتونم فقط عکس ها و یه سری فایل با فرمت Dwg رو ریکاوری کنم؟
درواقع نرم افزاری میخوام که بشه فقط یه سری از فایل هامو واسم بازیابی کنه و نه همه رو...
ممنون میشم کمکم کنید.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. نمیدونم چرا عکسای camera از گوشیم پاک شده. همه عکسا و فیلم های فایلای به جز کمرا هست اما فایلی که عکساش رو با گوشیم گرفته بودم نیست. نرم افزاری برا کامپیوتر میشناسین که فایلارو ریکاوری کنه؟ اگه ویدیو ها رو نمیشه ریکاوری کرد اشکالی نداره، عکسا باشه کافیه.

آرزوخانوم

عضو جدید
سلام دوستان. نمیدونم چرا عکسای camera از گوشیم پاک شده. همه عکسا و فیلم های فایلای به جز کمرا هست اما فایلی که عکساش رو با گوشیم گرفته بودم نیست. نرم افزاری برا کامپیوتر میشناسین که فایلارو ریکاوری کنه؟ اگه ویدیو ها رو نمیشه ریکاوری کرد اشکالی نداره، عکسا باشه کافیه.
سلام
میتونین با برنامه GT Data Recovery ریکاوری کنین همه اطلاعات پاک شدنتونو
البته روگوشی باید نصبش کنین نه کامپیوتر
دوتا نسخه داره یکی روت شده یکی هم بدون نیاز به روت
میتونین قبلش از بقیه اطلاعاتتون بکاپ بگیرین که خیالتونم راحت باشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میتونین با برنامه GT Data Recovery ریکاوری کنین همه اطلاعات پاک شدنتونو
البته روگوشی باید نصبش کنین نه کامپیوتر
دوتا نسخه داره یکی روت شده یکی هم بدون نیاز به روت
میتونین قبلش از بقیه اطلاعاتتون بکاپ بگیرین که خیالتونم راحت باشه
سلام. ازتون ممنونم:gol::crying2:. ببخشید میپرسم، نیاز به رجیستر و ...نداره؟ و اینکه تو گوگل سرچ کنم پیدا میشه؟:cry:

آرزوخانوم

عضو جدید
سلام. ازتون ممنونم:gol::crying2:. ببخشید میپرسم، نیاز به رجیستر و ...نداره؟ و اینکه تو گوگل سرچ کنم پیدا میشه؟:cry:
برات پیدا کردم لینکشو عزیزم.با گوشیتون بازکنین راحتتره نصبش
http://getandroid.ir/download/apps/management/recovery/4055-GT-Data-Recovery.html
من روگوشی خودم تست کردم نیاز به چیزی نداشت بازم اگه سوالی بود درخدمتم

sarasanaz

عضو جدید
سلام دوستان
من يك پروژه ام آي اس ميخام انجام بدم ولي در فرم هاي اكسس دچار مشكل شدم كسي ميتونه كمكم كنه كه چطور ميتونم دكمه هاي افزودن فرد جديد را در فرم ايجاد نمايم
با سپاس

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من يك پروژه ام آي اس ميخام انجام بدم ولي در فرم هاي اكسس دچار مشكل شدم كسي ميتونه كمكم كنه كه چطور ميتونم دكمه هاي افزودن فرد جديد را در فرم ايجاد نمايم
با سپاس
نمی دونم اصلا همچین چیزی از طرف اکسس قابل قبوله یا نه ولی به نظر من بهتره از ماکرو استفاده کنید

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان...

من میخوام دقت اعشاری اکسل رو بالا ببرم باید چکار کنم؟

مثلا به عکس زیر توجه کنین ..ردیف دوم...عدد 1174.79 رو میخوام منهای 0.583176 کنم که مقدار رو حساب نمیکنه....ولی مقادیر ردیف های دیگه حساب شده چون اعداد بزرگتری هستن...

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید...

sare_r

عضو جدید
سلام،
یه سوالِ فنی. از کجا بفهمم مادربرد ِ کامپیوترم سوخته یا نه؟
تنها چیزی که می دونم اینه، case رو باز کردم، همه ی کابلهارو چک کردم، برق به فن ِ مادربرد میرسه، اما کیبوردم غیر فعاله، مانیتورم نشون نمیده ویندوز رو.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
در مورد این فایل RECYCLE.BIN$ دوسنان اطلاعات دقیق دارند ؟ آیا ویروسه یا جز ء فایل های ویندوزه ؟
سپاسگزارم

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان...

من میخوام دقت اعشاری اکسل رو بالا ببرم باید چکار کنم؟

مثلا به عکس زیر توجه کنین ..ردیف دوم...عدد 1174.79 رو میخوام منهای 0.583176 کنم که مقدار رو حساب نمیکنه....ولی مقادیر ردیف های دیگه حساب شده چون اعداد بزرگتری هستن...

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید...
سلام
در صفحه اکسل کلیک راست کنید و format cells را انتخاب کنید و از format cells تب number و گزینه number را انتخاب و در قسمتdecimal places عدد مورد نظر را انتخاب کنید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
در مورد این فایل RECYCLE.BIN$ دوسنان اطلاعات دقیق دارند ؟ آیا ویروسه یا جز ء فایل های ویندوزه ؟
سپاسگزارم
این پوشه در واقع مخصوص بازیافت فایلهای پاک شده است و توی تمام درایوهای هارد چه اکسترنال چه اینترنال وجود داره و بخشی از ویندوزه و سیستم
ولی روی درایوهای فلش و سی دی و... نباید باشه و اگر باشه مشکوک به وجود ویروس است...البته ویروسها می تونن فایلهای خودشون رو توی اینجا پنهان کنن ولی در کل نشانه بدی نیست

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام،
تنها چیزی که می دونم اینه، case رو باز کردم، همه ی کابلهارو چک کردم، برق به فن ِ مادربرد میرسه، اما کیبوردم غیر فعاله، مانیتورم نشون نمیده ویندوز رو.
معقول ترین راه تست قطعه به قطعه است. از پاور شروع کنید تا به گرافیک برسید متوجه میشید عیب از کدوم قطعه هستش

• Like
واکنش ها: SHRP

SHRP

کاربر ممتاز
سلام،
اگر بوق های ابتدای بوت رو نمی زنه...
اگر با تغییر پاور و کارت گرافیک و حتی سی پی یو بازم تغییری نمی کنه احتمال زیاد مشکل از برد اصلی است همونجور که دوستان گفتن
راه ساده تر اینه که به مراکز خدمات مراجعه کنید و اونها با تست کردن براحتی مشکل رو پیدا می کنن
منظور من از مراکز خدمات جاهای معتبره..بقیه خدمات کامپیوتریها هم دقیقا از روش تست قطعه به قطعه استفاده می کنن

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یک template برای پاور پوینت از نت گرفتم حالا هرکار میکنم شماره صفحه نمیزنه!
تیک slide number رو میزنم بعد میزنم Apply!..ولی اتفاقی نمی افته و دوباره که چک میکنم میبینم تیک slide number هربار برداشته میشه!
چیکار کنم؟؟؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
من یک template برای پاور پوینت از نت گرفتم حالا هرکار میکنم شماره صفحه نمیزنه!
تیک slide number رو میزنم بعد میزنم Apply!..ولی اتفاقی نمی افته و دوباره که چک میکنم میبینم تیک slide number هربار برداشته میشه!
چیکار کنم؟؟؟
بهتره اول اونو باز کنید و به عنوان یه فایل جدید ذخیره کنید با فرمت نسخه مورد استفاده بعد سعی کنی تغییرات رو اعمال کنید...

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی میتونه یه نرم افزار براتبدیل pdf به word بهم معرفی کنه؟؟
راحت ترین راه باز کردن فایل پی دی اف با مرورگر کروم و انتخاب متن و کپی کردن اون توی ورد است

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چند وقتی هست امکان دسترسی به ایمیلم (یاهو)رو ندارم. ای دی و پسوردم رو که وارد میکنم بعد secret question ازم میپرسه . منم یادم نمیاد موقع ساخت ایمیلم چه جوابی به این سوال دادم . راهی هست که بتونم به ایمیل دسترسی پیدا کنم؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
کممممککککککک

خواستم آنتی ویروس AVG رو آنیستال کنم نمیشد، از یه روشی توی نت استفاده کردم و الان توی کنترل پنلم دیگه نیستش ولی توی درایو C و استارت کامپیوترم هستش وهرکاری میکنم دیلیت نمیشه. اومدم از اون روشی که رفته بودم، بجز فایل AVG ؛ فایل AVG web tune up بود فکرکنم، اونم حذف کردم....بعد لپ تاپ رو ری استارت کردم ولی وقتی روشن شد اولش چنددقیقه صفحه سیستم سفید بود و یه ارورهایی روش نوشته شده بود که من متاسفانه ارور ها رو عکسشو نگرفتم و دقت نکردم زیاد که چی گفته..... ولی بعد اون چنددقیقه (البته شایدم چندین ثانیه!) دیگه سیستم دوباره روشن شد. اما سرعتش خرابه!...
فکرکردم ویندوزم پریده!
چیکار کنم؟.... چرا اینجوری شده؟.آیا نباید اون فایل دوم رو حذف میکردم؟!
اون AVG بی ادبم هنوز آثارش هستش!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
کممممککککککک

خواستم آنتی ویروس AVG رو آنیستال کنم نمیشد، از یه روشی توی نت استفاده کردم و الان توی کنترل پنلم دیگه نیستش ولی توی درایو C و استارت کامپیوترم هستش وهرکاری میکنم دیلیت نمیشه. اومدم از اون روشی که رفته بودم، بجز فایل AVG ؛ فایل AVG web tune up بود فکرکنم، اونم حذف کردم....بعد لپ تاپ رو ری استارت کردم ولی وقتی روشن شد اولش چنددقیقه صفحه سیستم سفید بود و یه ارورهایی روش نوشته شده بود که من متاسفانه ارور ها رو عکسشو نگرفتم و دقت نکردم زیاد که چی گفته..... ولی بعد اون چنددقیقه (البته شایدم چندین ثانیه!) دیگه سیستم دوباره روشن شد. اما سرعتش خرابه!...
فکرکردم ویندوزم پریده!
چیکار کنم؟.... چرا اینجوری شده؟.آیا نباید اون فایل دوم رو حذف میکردم؟!
اون AVG بی ادبم هنوز آثارش هستش!

با برنامه ای.وی.جی ریموور/AVG remover هم کامل پاک نمیشه.

توی نوار ابزار پایین سیستم هم هستش!!!

ژاندارک

عضو جدید
دوستای عزیز سلام
من یه مشکلی برام پیش اومده اگه ممکنه کمکم کنید
من یه ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 روی سیستم داستم که به ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 ارتقاش دادم از ائن موقع به بعد اینترنت اکسپلورر باز نمیشه . یعنی وقتی بازش میکنم با خطای زیر مواجه میشم

The ordinal 410 could not be located in the dynamic link library urlmon.dll

midas.h

عضو جدید
دوستان سلام
شرمنده من ی نرم افزر زبان رو سیستم نصب کردم که میکروفون رو اوایل شناسایی میکرد
ولی چند وقته با ی صدای نویز که هربار بیشتر میشه دیگه نرم افزار میکروفون رو قبول نمیکنه-
ویندوز سون

بالا